Kind Tilt den trein gevallen. Goed afgeloopen. Even voor hét station Veenendaal ging Zondag plotseling den trein, die 6.60 u. aldaar arriveert, van een der oojipé's een portier open, waardoor een jongetje van ongeveer 6 jaar uit den in vollen gang zijn- den trein viel» De vader van !h©t ventje trok onmiddöliijk aan dien noodrem. Na een'ig zoeken werd) het gevonden en inet deni trein naar het station vervoerd. De te hulp geroe pen dokter constateerde slechte niet ernstige kneuzingen'. Na verhonden te zijn kon vader en zoon per eerstvolgende gedegenheid de reis voortzetten. Knaapje ondier een motor. Op de Kruisbek» te Rotterdm stak de 8-jarige W. G. spelende de straat over, toen de motorrijder E. J. de V. naderde. Deze remde uit alle macht om een aan rijding te voorkomen en sloeg dientenge volge tegen den grond, terwijl de knaap onder den motor terecht kwam. De mo torrijder zeil bezeerde zich slechts wei nig, doch bet kind moest ernstig gewand tiuwt het riefrenhulw worden vervoerd. Een notaris en1 enkele kwpers gewond. Op een houtverkoop aan het Zalkeorveer door notaris Jhr. Bloys van Treslong te Kampen, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen de -verkoop op enkele per- oeelen na was afgeloopen, stortte de hout- stelling plotseling om, juist naar de zijde, ■waar de notaris en het publiek zich be vonden, tengevolge waarvn de notaris, zijn klerk en een tiental anderen on der de houtmassa bedolven1 werden. On middellijk word met alle macht e&m het opruimJnigswerk begonnen; zoodat bin nen een kwartier allen uit hun benarde poaltle bevrijd waren. De hoer Bloys van Treslong Week Inwendige kneuzingen bo- loopen te hebben en was tevens aan een been verwond. Ook de klerk en enkele anderen klaagden over lichaamspijnen. Erger waren nog de boeren Ruitenberg en Van Gelder, (belden uit Zalk, er aan toe; met ernstige hoofdwonden moesten zij ln bewusteloozen toestand worden weg gevoerd. Vermoed wordt dat de stelling is omgevallen, tengevolge van het ontijdig wegrukken van plantoen. De zaak-Verschoor. Naar de verdediger van den heer Ver schoor, den gewezen penningmeester van het comité van de Drentsohe venen, die gearresteerd werd onder verdenking, gel den te hebben verduisterd, aan de Telegr. mededeelt, is de instructie in deze zaak gesloten. Voor verschillende posten, die hl de boeken niet verantwoord waren, kan geen overtuigend bewijs worden ge construeerd. De gebrekkige wetgeving, inzake verantwoording van gelden, die voor liefdadige doeleinden bestemd zijn, maakt, dat V. slechte een verduistering van eenige honderden guldens zal kun nen worden ten laste gelegd. FlesschentrekkersmAnlereu te Utrecht Sedert eenige dagen is in Hardlenbollen- straat te Utrecht een sigarenwinkel geves tigd, waardoor in dit anders zoo rustige straatje, al heel wat opschudding is verwekt. In dezen winkel, die men den naam van „Ichnaton" gegeven heeft, woont een zekere C. S. met een helper, beiden bij de politie .geen onbekenden. Bedoelde S. kocht dezer dagen bij een meubelhandelaar aan de Oude Gracht een ameublement ter waarde van bijna 600. en lliet dit naar Zijn nieuwen winkel bren gen, waar de bediende dan dadelijk het geld zou ontvangen. Toen de meubeltjes netjes binnen waren, werd dé kwitantie evenwel niet voldaan. Den volgenden dag zou S. wel betalen, doch op het afgesproken uur was meneer niet thuis. Zoo ging het neg eenige malen, doch de meubelhandelaar kreeg geen cent. Bij onderzoek 'bleek toen, dat S. de meubels verkocht en geleverd' had aan een opkooper in de Zandtoofsche straat. De meu belhandelaar kon toen zijn meubels van dien opkooper terugkoopen» voor 140.het geen deze dan ook deed. Den volgenden dag gupde S. de klandizie aan een meubelhaindelaar aan den Spring weg. Daar kocht hij voor de installatie van zijn nieuwe woning eveneens wat nette meu beltjes. Niet al te dUur want S. wilde niet verder springen dan ziju stok lang was! De meubels werden wederom thuis bezorgd, doch de kwitantie werd' niet betaald Deze meubelhandelaar was spoedig door de buurtbewoners en door het eerste slacht offer ingelicht en nam de verstandige maat regel om het huis 's avonds en 's nachts met zijn personeel te bewaken, zoodat de meu bels niet ongemerkt konden verdwijnen. 's Avonds laat was er wel een bekend op kooper gekomen, dloch deze verdween ook weer, daar de meubels ongezien het huis niet uit konden. Den ganschen nacht duur de deze bewaking en Zaterdagmorgen heeft de meubelhandelaar door middel van een advocaat in kort geding beslag op de meu bels doen leggen. De zaak Is -thans in han den van de oolitie ter verdere onderzoek, ook omdat men zeer ernstig vermoedt, dat 8. betrokken is bij ongeveer gelijke hande lingen, die eeniigen tijd geleden In een pand aan den Bergweg te Zeist gepleegd zijn. Chèque van 245.000 verdwenen. Naar „De Tel." verueeiht, werd Zaterdag op het kantoor van de Alg. Industrie Mij. te 's-Gravenhage van een Weensche bank een aangeteekende brief ontvangen, welke een chèque van 246.000 moest bevatten. Bij opening bleek de brief echter met waardeloos papier gevuld. Men vermoedt, dat de chèque tusschen Weenen en Am sterdam ontvreemd ia De politie heeft de zaak ln onderzoek. Omtrent dit geval verneemt de „TeL" nog de volgende bijzonderheden. Ten -postkantore te 's-Gravenhage kwam de vorige week een aangeteekend schrijven Mim/m, gedateerd 17 Augustus, uit -Wee nen, waarop als adres alléén voorkwam „Algemeene Industrie Maatschappij Haag". Aangezien er geen straat of nadere aan duiding op den brief stond en bij de poste rijen de genoemde (maatschappij niet -be kend was, wendde men zich tot de Kamer van Koophandel om nadere inlichtingen. Deze gaf toen als adires op een kantoor in de Anna Paulownastraat, waar de post den brief vervolgens deed bezorgen. Hier -bleek inderdaad de Algemeen» Industrie Maat schappij gevestigd te zijn en de Directeur liet dan ook het aangeteekend schrijven ten postkantore afhalen. Bij opening van den 'brief, die van oogen- schijnilijk ongeschonden lakken was voor zien, itrof hij' een schrijven aan van een- hem. onbekende -bankinstelling uit Weenen, benevens een gesloten enveloppe. -In dit schrijven werd de Alg. Ind. Maat schappij medegedeeld, dat ingesloten was een chèque ter waarde van 245.000 -betaal baar bij het bankiershuis Pierson en Oo„ te Amsterdam-, ter verrekening van gedane transacties. Toen de directeur de gesloten enveloppe opende, vond hij echter in plaats van d-e ver wachte chèque een.velletje blanco papier! Direct heeft hij daarop de -politie met hpi geval in kennis gesteld en tevens medege deeld, dat de chique niet voor zijn maat schappij bestemd kon zijn, daar hij niet tot de afzendster, de Weensche firma, in re latie stond'. De politie heeft natuurlijk allereerst Pierson Oo. te Amsterdam gewaarschuwd de chèque bij aanbieding niet te honoreeren, Ziij stelt naar deze geheimzinnige affaire een uitgebreid onderzoek hu Dat de chèque tusschen Weenen en Amsterdam zou zijn ontvreemd staat nog niet vast Het ia even eens mogelijk, dat de chèque reeds ln Wee nen verduisterd' is ofdat er in 't geheel geen chèque geweest lal Uil den «ad vn Oisterwtjfc. -Bij de -behandeling van het voorstel tot goedkeuring van de rekening en verant woording» dienst 1925, en van de begroo ting voor 1927 der gezondheidscommissie, heeft zich, aldus het „Hgz.", in den gemeen teraad van Oiatérwijk een incident voor gedaan. De heer Ganters vraagt nadere toelichting omtrent enkele cijfers, o. af 22.60 voor een kristallen vaas; spreker -vermoedt, dat dit een cadeau is geweest voor hét schei dend ld! Van Lith. Zoo is spr. ook opgeval len een post van 10 voor sigaren. De voorzitter: 'Mijnheer Centers, u be geeft u op zeer gevaarlijk terrein. Ik zal u antwoorden, doch op de wijze, die u ver dient. Wenacht u antwoord? De .heer Cantors: Ja, maar u moet netjes blijven. De voorzitter: Ik blijf altijd netjes. Spr. verdedigt nader beide posten, die z.i. zeer te billijken zijn» in aansluiting waarop spr, het in de Gezondheidscommissie prijst, dat zij met deze posten eerlijk voor den dbg is gekomen. U, mijnheer Cantors, deed' vroe ger anders. Ér wil u b.v. er aan herinneren, dat u indertijd duizend' Panatella's voor rekening der gemeente hebt besteld voor een juffrouw van de secretarie, welke juf frouw dé eigenaardige gewoonte had sigaren te rooken. Ik vind uw opmerking dan ook zeer kledn. De heer Cantors interrumpeert, waarop hij door den voorzitter onder luid hamer- geklop tot de orde wordt geroepen. Als u, mijnheer Centers, eerst drie uren elders in een café hebt gezeten, aldus de voorzitter moet u hier niet 'komen om met limonade weer bij te komen. (De heer Oanters heeft nJL een fleschje citroenlmo- nade voor zich). A1b u met uw bezopen -kop niet kunt zwijgen als ik spreek, zal ik an dere maatregelen nemen. Met uw dronke manspraatjes heb ik niets te maken». De heer Oanters stelt nog enkele vragen, die onder interruptie zijnerzijds door den heer Van der Heijde, die den heer Oanters verzoekt hem -rustig te laten uitspreken en netjes te blijven, 'beantwoord worden. (Rekening en begrooting worden z. h. s. goedgekeurd. Door een trapgat gevallen. Een 88-jarige man, werkzaam aan een in aanbouw zijnd perceel aan den Hoofd weg te Amsterdam, is vermoedelijk door eigen onvoorzichtigheid door een trapgat gevallen' terecht gekomen op de balklaag van het benedenhuis, waar -hij zoodanig is verwond, dat hij later aan de gevolgen is overleden. Door het Inslikken van watten gestikt Een driejarig kind heeft in de ouder lijke woning aan de Orooswijkachestraat te Rotterdam een stuk watten ingeslikt Toen de moeder in de kamer kwam lag het kind, zooals zij meende, bewusteloos. Onmiddellijk werd' een geneesheer ge baald, doch deze kon slechts den dood door verstikking oomsbatoerem. Poging tot doodslag? Vrijdagnacht omstreeks 2 uur ontstond twist in het café van H. te Eygelshovea Een der bezoekers dreigde den caféhou der met een mes. Deze greep daarop een browning en schoot den bezoeker neer. Met een gevaarlijke wonde in de hart streek is de man naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. BL is naar Maastricht overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. In groote vaart tegen den trottoirband op gereden. De berijder werd zwaar gewond opgenomen; ook de duo-rijder was ern stig gewond. Beiden' zijn per auto naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd. De motorwielrijder verkeerde in ho-peloozen toestand. Onder een vrachtwagen. Vrijdagmiddag had een knecht van den landbouwer Van Ackar nabij den Heikant te Axel het ongeluk van een met veld vruchten geladen wagen te vallen. De wielen gingen hem over het lichaam, met het gevolg dat de man spoedig aan de bekomen kwetsuren overleed. Houtzagerij uitgebrand. Vrijdagnacht -halMer is door -nog onbe kende oorzaak brand ontstaan -in* de hout zagerij dier N. V. Mouw en Passender aan den Korte Muiderweg te Weesp. Het vuur vond' in de aanwezige voorraden hout gretig voedsel De brand1 werd het eerst ontdek-t dbor personeel van de gemeentegasfabriek, welke grensj, aan het terrein der zagerij, Daar hier 's nachts niet getelefoneerd kon worden, Met imen aan de gasfabriek onmid dellijk de stoomfluit werken, ten einde op die wijze de aandacht der politie te wekken. Deze waarschuwde daarop de brandmeesters, die juist deze week door het gemeentebe stuur geïnstalleerd waren, en dus hun vuur doop ontvingen. De voorraden hout, welke Zich ln het fabrieksgebouw bevonden», knapperden en knetterden» alsof een vuurwerk werd afge stoken. Eerst om 8 uur Zaterdagochtend kon gezegd' worden, dat men den brand meester was, hoewel men nog ruim een uur water bleef geven. De groote zagerij, Is geheel uitgebrand; de opgeslagen houtvoorraden buiten het ge bouw heeft men kunnen sparen. De schade kan, ruw geschat, op f 68.000 worden ge raamd». Alles is op -beuispolds verzekerd. Verdronken. Zondagmorgen te omstreeks halfelf bemerkten eenige wandelaars op pl.m. 200 meter afstand van den wal in de Maas te Schiedam een man spartelen en om hulp roepen. Daar het weder ruw en geen schip in zicht was kon geen hulp worden geboden, waarop de man ten slotte in de diepte verdween en verdronk. De kapitein van de even later passee- rende passagiersboot „Prinses Juliana", die op een en ander attent gemaakt werd, liet nog den omtrek afzoeken, doch zon der resultaat. Wie de verdronkene is, is niet bekend. Het is niet onmogelijk, dat de man on gemerkt van een even te voren passee- rend Belgisch zeeschip overboord is ge vallen. Ook een wraakneming. De 66-jarige zeeman O. O. is tot voor tort in dienst geweest bij de scheepvaart maatschappij N. G. Co. aan de Veerha ven te Rotterdam. Hij werd' ontslagen en leeft sindsdien al vijfmaal een ruit van het kantoor ingegooid. Zaterdagavond» laat werd hij op heeterdaad betrapt. De man is opgesloten. Te veel onderwijzers. Voor de betrekking van onderwijzer aan de christelijke school te EMazlnaveen- Noond hebben zich 66 sollicitanten aange meld-, voor onderwijzeres aan de open bare school te Noordhonr 70. Gevaarlijke argumenten. Het huwelijk van R. J. K. met E. is al sedert jaren ongelukkig. Nu eens verliet K. de echtelijke woning, dan weer ging de vrouw een tijdlang elders wonen, om aan de steeds weer voorkomende twisten een eind te maken. De vorige week is de vrouw weer de echtelijke woning aan de Eendrachtstraat te R'dam ontloopen. Zij namhaar intrek bij haar zuster in de Anemosnstraak Zooals gewoonlijk kwam de man haar daar telkens opzoe ken, om haar te overreden weer terug te komen. Ditmaal hield de vrouw even wel voet bij stuk. Zondagavond kwamen man en vrouw elkaar op den Langen ïilleweg tegen. Zij kregen ruzie en de vrouw haalde opeens eenrevolver te voorschijn, waaruit zij twee schoten op haar echtgenoot loste. Deze had zich, zoodra hij het wapen zag, op den grond aten vallen, waardoor beide kogels over ïem heen suisden. De vrouw Is aangehouden. Deurwaarderefraude te Slttard. De deurwaarder, die naar Maastricht is overgebracht, heeft een bekentenis afge legd Teruggekomen en gearresteerd. De gemeente-deurwaarder te Slttard, dde spoorloos verdwenen was, nadat hij een maand geleden aan de staatsmijn te Heerlen 1000 aan inbeslaggelegd© loo- nen ln ontvangst had genomen, Is Vrij dagavond over de grens gekomen en door de gemeentepolitie gearresteerd. Ernstig motorongeluk. Zaterdagavond la nabij het statlons- koffiehuls fes Vslsan een motorwlelrijdar GEMEENTERAAD VAN TEXEL, gehouden 21 Augustus». Na opening der zitting, waar aanwezig die Voorzitter, Burgemeester Oort, en 12 leden (een vacature) en lezing en goedkeuring der notulen, volgde behandeling van ingekomen stukken. 1. Een verzoekschrift van de Texelsche Onderwijzersvereeniging, om het minimum aantal leerlingen voor vervolgonderwijs voor eiken cursus te bepalen op 6 voor tweemens en op 9 voor 8-mans scholen. Zal later in behandeMng komen. Dankbetuiigd-nging van den Gemeente arbeider Spdgt voor de verleende tegemoet koming in zijn wondnghuur. Opname van kas en boeken bij den Ge meente-Ontvanger. Het batig saldo was 8788.88; met alles ging men aocoord, Mededeeling werd gedaan, dat de vacature Dros nog onvervuld is. Het Oenitraal Stem bureau ,heeft achtereenvolgens aangewezen de heeren Visser, Lieuwen, Koning, Kop pen» Kuiper, Duinker, Beumkes, Brans, die alen hebben 'bedankt. Thans zal worden aangewezen den heer Jan Buys van De Oocksdorp. 2. De Gemeenterekening over 1926 werc aangeboden en in handen gesteld1 van de heeren De Graaf, A. Boon en Epe. Ver zocht werd met het onderzoek spoed te wil len betrachten, daar uiterlijk over 8 weken weder Raad zal- gehouden worden en goedkeuring moet kunnen volgen». 8. De rekening over 1925 «80 het Alge meen Armbestuur wprdt in handen geetelc van de heeren Keesom, Roeper en Vonk 4. De rekening van- het Algemeen Wees huis kwam» lm handen van dé heeren Stoepker, Pisart en S. Keflzer. 5. De rekening van- het Gemeent. Electr. Bedrjjf wordt op advies van de Commissie (Pisart, S. Kedjizer em Jb. Boon) op een batig saldo van f 792.69® voorioopig vast gesteld. Er waren geen- op- of aanmer kingen. 6. Aan Mej. O. J. LangeveldFllerman wordt als gemeente-vroedvrouw op haar verzoek eervol ontslag verleend De Voorzitter bracht hierbij uit woorden van dank voor hetgeen dé nu ontslagene voor de gemeente heeft gedaan; ze werd' ge schetst als werkzaam en ijverig en als iemand, dde met toewijding haa*- plicht heeft gedaan. Spreker meende namens den Raad1 en namens vele moeders in de gemeente te spreken, wanneer hij zijn beste wenachen uitsprak voor dé toekomst van Mej. Lan geveld'Fllerman. De heer A. Boon vroeg hierna aan dén Voorzitter, of er een opvolgster -benoemd zal worden, waarop dé Voorzitter zei, dat er over gedacht en gesproken Is, doch dat er bM B. en W. nog geen overeenstemming is. Men meent, dat er voldoende verloskun dige hulp in de gemeente aanwezig is. De heer De Graaf zou door verplaatsing van geneesheeren op dé verschillende dor pen een beteren toestand wenschen te bren gen, waarop de Voorzitter aanmerkt, dat men maar niet over de dokters kan beschik ken, daar het geen gemeente-geneesheeren zijn. De heer De Graaf zou ze dan aUen gemeente-ambtenaren willen maken. 7. Opmaking voordracht voor benoeming 2 leden van het college van zetters. Aftre den moesten de heeren D. P. Bakker en T de Wijn. Na eenige stemmingen zien de voordrachten er aldus uit: le voordracht: D. P. Bakker en Jan S. Geus Jbz.; 2e voor dracht: T. de Wijn eni A. Blom. 8. Tot tijdelijk leeraar in dé Engelsche taal aan dé zeevaartschool wordt voor 1926/1926 herbenoemd de heer A. T. Turkow. 9. Het reglement voor de zeevaartschool wordt volgens het voorstel van -B. en W. gewijzigd, aangezien de Regeering ook eischt, dat les in draadloos seinen en radio- telegrafie gegeven zal worden. Met 1 Sep tember ae. treedt dit in werking. 10. In verband met het vorenstaande wor den de verordeningen op de heffing en in vordering van schoolgelden voor het zee vaartkundig onderwijs goedgekeurd». Hl. De berekening wijst uit, dat voor de openbare scholen ieder leerling 12.81 heeft gekost. In verband hiermede wordt vastge steld; dat voor de Christelijke School te Den Burg 664.74 vergoed zal worden. Voor de school m. Bijbel te Oosterend 1978.26® en voor de R.-K. School te Den Burg 4068.67. 12. B. en W. stellen voor tot verbreeding van den weg aan den Hoorn aan te koopen eenige stukjes grond en daarvoor beschik baar te steUen een bedrag van 400 voor aankoop en van 160 voor afbeiningem, enz. en aan den heer Kuipers aldaar te ver huren 314 MJ. grond voor de som van 16. Na eenige bespreking wordt dit voorstel aangenomen. '13. Verleening opdrachten voor het uit brengen van stem omtrent verschillende besluiten in de eerstvolgende vergadering van aandeelhouders van de N. V. Texelsche Eleotriciteitsmaatschappij (T-EjM.). 'De voorstellen zijn de volgende: De Raad' der Gemeente Texel; Op de voordracht van Burgemeester en Wethouders d.dL 11 Augustus 1926. no V 2/2a; Besluit: ten behoeve van de electrifdcatie der ge meente' Texel aan de N. V. „T.E.M.", ge vestigd te Texel, ter leen te verstrekken een bedrag van 300.500 tegen een jaarlijksche rente van 4*/4 en zulks met inachtneming van het navolgende: a. In de betrekkelijke overeenkomst met de T.E.M. zullen de vervaldagen van de renten en aflossingen worden bepaald op ten minste vijf dagen vroeger dan die, waar op de gemeente Texel de rente en aflossing heeft te voldoen van- de leerling, welke door haar in verband met de onderwerpeljjke k-apdtaalsverstrékking is aangegaan met de Pensioenfondsen voor koloniale landsdiena ren en locale beambten, of zooveel dagen later als B. en W. mochten goedvinden. b. de" rente en aflossing moeten worden voldaan ten kantore van (ten gemeenteont vanger; c. op het ter leen verstrekte kapitaal zal worden afgelost in het jaar 1928 ten- min ste 8600, in het jaar 1929 ten rni-nste 6500, in het ja-ar 1980 ten minste 8500, in het jaar 1981 tot en met uiterlijk het jaar 1960 ten minste 9400 -per jaar. di indien binnen de eerste vijl jaren na het sluiten der overeenkomst de vennoot schap meer dan de onder c. genoemde mi nimumbedragen of wel het geheels re-stee- rende bedrag wenscht af te lossen, zal door haar aan de gemeente Texel over het meer dere een vergoeding van- één ten honderd worden betaald; e. van het bedrag der leening zal in het jaar 1926 ten minste 126.600 worden op genomen en het resteerende bedrag vóór l Juli 1927, zullende dé opneming geschie den bij ronde sommen van minstens 60.000, in veelvouden van 1000. No. V 2/2b. De Raad dér Gemeente Texel besluit: lo. -Op de Algemeene Vergadering1 van «hdeelhoudar» van de N. V. „TJEJIA" zal door de gemeente Texel: a. worden voorgesteld en dienovereen komstig worden gestemd tot volstartdng van de aandeelen- op 1 Januari 1927 of vroeger en alsdan op de data, nader door den Raad' van 'Commissarissen vast te stellen; b. bij de benoeming van 4 leden van den Raad van Commissarissen worden gestemd oiiderscheidélijk op de heeren Smit Kleine^ Bruin, R. P. Keijser en P. Verberne Jz.; c. bij de benoeming van een Directeur worden gestemd op den heer P. A. de Rode; d worden voorgesteld den Directeur te benoemen op tijdelijke aanstelling en- in gaande met den datum- door den Raad van Commissarissen nader te bepalen en dien overeenkomstig worden gestemd; e. worden voorgesteld' de jaarwedde van den Directeur te -bepalen op 2400 en dienovereenkomstig worden gestemd; f. worden voorgesteld en dienovereen komstig worden gestemd ten behoeve van de electrificatie der gemeente met de Ge meente Texel een leening aan te gaan groot öOOj&OO ondier-de voorwaarden en bepa lingen vervat in het -besluit van» den Raad van -heden, No. V 2/2a. 2o. op de algemeene vergadering van aan deelhouders voornoemd, waarin de .boven vermelde onderwerpen behandeld! zullen worden, zal de Gemeente Texel vertegen woordigd zjjn door den heer K. Vlaming of door diens plaatsvervanger M. de Graaf. Nadat de Raad eondgen tijd' geschorst is geweest, worden deze voorstellen met alge meen» stemmen aangenomen. 14. Een voorstel tot het inbrengen in de TE.M. van een perceel gemeentegrond aan den Schilderweg te Den Burg tot een bedrag van 4800 wondt goedgekeurd. Volgde omvrage. De heer De Graaf verklaart, dat hij- met het stichten van een zieke- en verpleeg- fonds niet heeft kunnen slagen, waarover de Voorzitter zijn spijt betuigt» De heer J. Boon vraagt hoe het staat met dé werkzaamheden aan den toren. De Voor zitter zegt, dat reeds een onderzoek heeft plaats gehad en dat er nog eens op terug gekomen zal worden. De heer Stoepker informeert naar het schoonmaken van een drinkwaterput in Eierland, waarop de Voorzitter antwoordt, dat door de gevallen regens dit werk voor ioopig uitgesteld moest worden. De heer Pisart vraagt rekenschap van de wijze, waarop B. en W. en de raadsmeerder- hedd het electrificatievraagstuk behandelen. Spreker acht het een schandé van obstructie te sprek enals een minderheid aandringt op onderzoek van een plan, dat vermoedelijk een ton gelds goedkooper zal uitkomen. Het bureau van den Bond van Ned. Gemeenten heeft inzake electrificatie, aldus spreker, zijn vooriichtóng aangeboden; maar B. en W. hebben het genegeerd. Spreker geeft toe, dat het plan, dfct thans -uitgevoerd zal wor den, geen wijziging gedoogt, maar wenscht deze dingen hier toch in het midden te brengen. Hierna sluiting. SCHAGEN. Voor het instrumentaal oonoours te Scha- gen hebben zich de volgende vereen!gingen uit Hollands Noorden aangegeven: Sehagens Harmoniakapri, „Wimnubst", Helder, Helderis Fanfarecorps, „Harmonie", Wieringen, Fanfarecorps Oallanteoog, J3L HiMegardus", Tuitjehom, „Crescendo", Schagerbrug» „Kunstzin", Julianadorp, „Conoordfia", Oudesluis, „Excelsior", Nieu we Nisdorp, JDe Vriendschap", Schoorl, Texelsch Fanfarecorps, Den Burg, „Onder Ons", Dirkshorn, „Ooncoidïa", Breezand, „Eendracht", Kolhorn. De jury bestaat uit de heeren: A L. Ha- zebroek, Haarlem; L. H. F. Ledatikow, Hel der; Jac. Jansen, Bergen. In de gemeente Zljpe werden voor het Neutraal Ziekenhuis te Alkmaar een tweetal inzamelingen gehouden. Die van 1926 be droeg 2298.29, in 1926 661.50, totaal 2949.79. Na de afdracht zijn enkele kleine bijdra gen Ingekomen, terwijl bovendien als ge heime gift een zeer belangrijk bedrag Is overgemaakt. De heer G. Veltman, vroeger te Schagen, slaagde voor acte Fransch. INGEZONDEN. Geachte Redactie, Hoewel het niet mijn gewoonte Is studie te maken van de blosooopprogamma's, welke van week tot week ln de paatse- lijke theaters worden vertoond; eh van de reclamemlddelen, welke worden gebezigd om het publiek te lokken, hetgeen ik dezer dagen op dit gebied zag was zoo weerzinwekkend, dat ik niet kan nalaten mijn verontwaardiging hierover uit te spreken. In de „Tivoll-biosooap* wordt binnen kort vertoond de film „De meisjes Tilt Weenen". Voor het front van het gebouw is nu een reclameplaat aangebracht, welke de aandacht op deze filim moet vestigen. Ik waag mij niet aan een beschrijving van deze plaat, doch volsta er mede te zeggen, dat de uitbeelding zóó zedeloos s dat een leder er zich met een' hartgron- digen afkeer van af moest wenden. 'Wanneer een enkele afbeelding reeds een zoo slechten Indruk maakt, hoe ssi dan de geheele voorstelling zijn! Welk een verdervenden Invloed moet er uitgaan van dergelijke reclame op de ;eugdt In het belang van de goede zeden meen k met ernst tegen deze weerzinwekkend lmoetien waarsóhuwen. Met plaatsing van het bovenstaande ln plchte!? ruJt »«*wte var- Hoogachtend, E. F. v. H Bi IV wi. Meubelen, die nooit betaald werden. Een raadselachtig geval. Een allesbehalve zachtzinnige voorzitter. Een sghade van ruim f 60.000. Voor duizenden verduisterd Sittard, 21 Aug. Omtrent de handelin gen van den deurwaarder J. H. H. verneemt de „Tel." nader, da-t gebleken is, dat hoewel de boeken schijnbaar klopten, een groot bedrag aan belastinggelden, welke niet ge boekt waren, verduisterd lis. Dit bedrag moeit in de duizenden loopen. De electrtflcatfe. Het Instrumentaal concours. Voor het Ziekenhuis te Alkmaar.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6