T HELPER-AMSTERDAM TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS. V VAN DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1926 Voor bet Staatsexamen) .te 's-Gravem- bage slaagden o. a.: Eerwaarde zuster M. Anthoniie en de heeren A. Veenstra, M. Mouperus, G. Feikema, J. W. Struik, allen leerlingen van den heer A. v. dl Mei}, leeraar Boekhouden M. O. alhier. Concert in bet Plantsoen van 8.80 tot 10 uur op hedenavond. Programma: 1. Concert. Marach Joh. Pala Openbare Ten kantore van de Gemeente Water- en Iiohtbedrljven werd' Dinsdag in bet open baar aanbesteed: Het leveren en aanbreflgeni van een ELectrdscihe Installatie in bet nieuwe Raad huis. 'Ingeschreven werd' hiervoor door: B. Pulnbroek 906; W. J. Aninyas 1040; J. F. Scheüinger 1088; O. J. Westerbaan 1240; G. de Jong 1326; J. P. van Os 1839, allen .te Helder, en de N. V. Electr. en Werktuigk. Bureau v/h Groeneveld en Ooi, te Amsterdam 1686. Uitslag. van de openbare veifkooping door Notaris A. M. Engeknamn, op gisterenavond' in „Casino": Het goed' onderhouden Woonhuis en erf aan de Molengracht No. 22, hoek Landsteeg, groot 60 cA„ en het Winkelhuis met boven woning en daaraan gebouwd sterk en vorst- vrij Aardappelpakhuis aan de Molenstraat No. 9, hoek Landsteeg, groot 66 cA. Kooper de heer S. Makelaar,, voor 6190. Huis en erf aan de Kuiperstraat No. 38, groot 85 cA„ en Huis en erf aan de Kui perstraat No. 40, groot 64 cA. Kooper de beer W. Bakker qq. voor 930. .Huis en erf aan. de Vijzelstraat No. 24, groot 1 A. 31 cA., Idem No. 26, groot 80 cA-, idem No. 28, groot 81 cA„ buis en érf aan eene steeg, uitkomende in de Vijzel straat No. 14, groot pL m. 47 cA„ idem No. 16, groot pLim. 47 cA., idem No. 18, groot pi. m. 1 A. 37 cA. Kooper de beer A. Mas- seus qq. voor 1775. Huis en erf aan de Kuiperstraat No. 24, groot 64 cA. Kooper de heer J. Hoogerwerf qq. voor 766. Vlaggetjesdag O.-OfL Ver. «Ons Belang". Dinsdag a.s. is door de Ver. v. O.-Off. der Landmacht „Ons Belang" ten behoeve van de stichting „Het Sanatoriumfonds" een vlaggetjesdag georganiseerd. Dames, die zich beschikbaar willen stellen de vlaggetjes ten verkoop aan te bieden, kunnen zich daar as. Vrijdagavond van 8—10 uur voor opgeven in het Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat. Voor bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie. Straten-vernieuwing. Eenige weken geleden hebben we mel ding gemaakt van de vernieuwing van den Parallelweg. Een breed trottoir is hier aan gelegd, terwiji die rijweg verbreed' en ver nieuwd lis. Bijna is het werk voltooid en een ieder zal het met ons eens zijn, ais we zeg gen, dat het aspect van dezen weg 100 verbeterd' is. Of het niu ook afgeloopen is mbt het on- derloopen van de huizen bij eventueelen grootem regenval? 'De hoofd-opzlchter van Gemeentewerken, dè beer Visser, durfde hierop niet bevestigend te antwoorden. De huizen liggen in dit stadsgedeelte, evenals in de andere oude stadsgedeelten, te laag. Hierdoor kon de Parallelweg ook al niet op gehoogd worden, wat noodig was geweest ,om aan het hinderlijke onderloopen een einde te maken. Natuurlijk heeft de aanleg van het trottoir wel iets geholpen, doch' af doende zeker niet. Sinds eenige dagen1 is men nu van Ge meentewege 'bezig de P. H. Laan van een tegeltrottoir te voorzien. Voor de veiligheid van de voetgangers is dit van groote beteè- kenis. Een voetstraat van ongeveer 2 M-, voer een laan waar een zoo druk verkeer is als in de P. H. Laan, kan allesbehalve veilig genoemd worden. Het tegeltrotMr, dat ge legd wordt van het Koningsplein tot de Goederenloods op het Stationsplein, zal een breedte krijgen van 21/» M. De P. H. Laan zal verder geheel' opnieuw bestraat worden, zoodat ook deze Laan over 5 of 6 weken, waarin het weik gereed' kan zijn, geheel van aanzien veranderd is. Pleriertretaen. Gisteren, ging er een trein met 2e en Ra Mmme wagens van Helder tot en met ZaaSK naT Arnhem en Nijmegen. Of schoon het weer dten geheelen dag prach tig is geweest en de prijzen werkelijk laag waren gesteld, was de deelname vanuit Ingezonden Mededeeling. Eenige rechtstreeksche verbinding N^et overstappen en wachten te Alkmaar Retours onbepaald geldig Helder niet 'bijster groot, ongeveer 30 2e en 100 3e klasse passagiers. De trein, die van hier om 6.46 vertrok, arriveerde om ongeveer 11 uur in Arnhem, waarvan hij weer om 7.16 vertrek, zoodat men neg een fliinkeni dag in Arnhem's mooie omstre ken! kon doorbrengen. Om circa 12 uur arriveerde de trein weder te Helder. Vandaag loopt er een goedkoope trein naar den Haag en Rotterdam, vanaf Hél der tot en met Uitgeest. Naar men ons mededeelt is de deelname voor dezen tocht grooter dan die voor Arnhem eni mag de kaartenverkoop bevredigend genoemd worden. Tevens is aan dezen tocht ver bonden een 'boottocht door de Rotterdam- sche haven, welke momenteel overvol ligt met allerlei schepen, met een der salon booten van d)e reederij" „Fop Smit en Oo." Deze trein vertrekt om 6 u. 42 uit Helder, aankomst te Rotterdam om 10.21, vanwaar hij weder om 7 u. 85 vertrekt Verder rijdt er Woensdag 1 September een goedkoope trein naar Amsterdam, waaraan tevens verbonden is een bezoek aan de Axtis. Deze tréin loopt van Heider tot en met Alkmaar naar Zaandam en Amsterdam, verkoop der plaatskaarten duurt tot Dinsdag 81 Augustus, of vroe ger indien het vastgestelde aantal kaar ten zal zijn uitgegeven. „Winnubst* op concours te Behagen. De Muziekvereeniiging „Winnubst" neemt Zondag 29 Augustus a.s. deel' aan het Groot Nationaal Muziekconcours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen te Schagen, uitgeschre ven door de Muziek tuin-öommisste aldaar. Er wordt door 80 corpsen) aan deelgenomen, waarvan 9 aan den MarschwedStrijd. „Winnubst" dat door haar kranige prestatie op het jJ. gehouden oonoours te Amsterdam promoveerde naar de Eere-af- deeling komt in de Eere-afdeeling uit met o. a. het verplichte nummer „Liège Immor telle 1914", Ouverture Episodique van Ferm Rousseau. Eveneens wordt aan den Marsch- wedstrjjd deelgenomen. Juryleden zijn de heeren A. L. Hazebroek, L. H. F. Leistikow en Jac. Jansen. Het muziekconcours wordt gehouden1 in den prachtig aangelegden Muztektuin, waar in een muzieknis is gebouwd, welke de mu ziek tot in de fijnste puntjes tot haar recht doet komen. Marschwedstrijd wordt gehouden op d'e Gedempte Gracht, welke te 11.80 u. aan vangt, waarna het muziekconcours en om 8.30 u. de Eerewedstrfjid, Voor de Heldersche muziekliefhebbers een mooie gelegenheid om hun plaatege- nooten te zien kampen. „Winnubst" in haar nieuwe omgeving zeer veel succes toewenschenide en dat zij haar oude roem moge handhaven. Weer een goedkoope trein. Volgende week Woensdag (1 September) zal er een goedkoope (Artis) treön loopen met eerste en tweede klasse wagens van Helder, Anna Paulowna, Heerhugowaard en Alkmaar naar Zaandam en Amsterdam C.S. en terug. De prijzen voor heen en terug bedragen: van de stations Helder tot en met Heer hugowaard: 2e klasse 2.80, 8e kl. '2.15; van Alkmaar: 2e kl. 1.90, 8e kl. 1.50. (In deze prijzen1 is de entréeprijs voor „Artis" begrepen). De verkoop der plaatskaarten, tot een beperkt aantal vangt aan Woensdag 25 en wordt gesloten Dinsdag 81 Augustus 1926, des namiddags 3 uur of vroeger, indien het vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. Zij worden verkocht dloor bovengenoemde sta tions en zijn op geen andere dan de ge noemde treinen geldig* Het vertrek van Helder is bepaald op des morgens 7.51 u., aankomst te Amsterdam 9.51 u„ vertrek van daar 8.56 u., aankomst hier 10.46 u. Uit het Politierapport Het minderjarig meisje dat eenige da gen geleden zonder voorkennis haar huis in gezelschap van een negentienjarig jongmensch verlaten hald, is Maandag avond in haar ouderlijke woning terug gekeerd Maandagavond ongeveer ellf uur waar schuwde een bewoner der 2e Vroonstraat een! in de Spoorstraat surveilleerend agent dat twee matrozen van een in aan bouw zijnd huis aan de Zuidstraat een plank en een kuip met kalk hadden ge trokken, en deze voorwerpen over de straat gegooid hadden. Beidie matrozen werden door den agent aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overge bracht, waar zij' beslist ontkenden zich daaraan te hebben schuldig gemaakt Proces-verhaal wordt oipgemaaktt. Een tweede burger zou ook getuige van deze oaldadighid zijn geweest en wordt verzocht zich daarom aan het hoofd bureau van politie te vervoegen. Een bewoner van die Weststraat deed" Dinsdagmiddag om twee uur aangifte, dat hij even te voren, rijdende op een rijwiel, een aanrijding had gehad met een auto, waardoor zijn rijwiel 'beschadigd werd' en hij kneuzingen aan zijn been opliep. Een onderzoek wordt ingesteld. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moesten eenige ingezonden stukken blijven liggen tot een volgend nummer. Gemeenteraad v. Helder Vergadering van Dinsdag 24 Augustus, des avonds 8 uur. Afwezig met kennisgeving (wegens uitstedigbedd) de burgemeester en d'e heer Bok, zonder kennisgeving de heer Bot Installatie Raadslid. Installatie van den heer G. A. Minnes als lid van den Raad. De heer Minnes, ter vergadering aan wezig, werd door den Voorzitter, den heer Grunwald beëedigd. De heer Grun- wald' feliciteert den heer Minnes met zijn benoeming als lid van den Raad. Hij zegt reeds eenige malen het genoegen ge had te hebben met den heer Minnes een conferentie mee te maken, waarin deze blijk had gegeven groote belangstelling te hebben voor zaken, de Gemeente be treffende. Hij gelooft en hoopt dan ook dat de heer Minnes de gemeentezaken zal behartigen. Vaststellen Notulen. Vaststelling der notulen van de verga dering van 6 Aug. 1926. Zond'er op- of aanmerkingen worden deze goedgekeurd. Ingekomen Stukken. a. Bericht van ontvangst van Gedepu teerde Staten van de Verordening tot wij ziging der Algemeene Politieverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 20 Juli jl.; b. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op de Verordening tot wijziging van het Reglement van het Burgerlijk Arm bestuur, vastgesteld bij raadsbesluit van 29 Juni jl.; o. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta- op het raadsbesluit van 20 Juli j.L tot uitgifte van grond in erfpact aan mevr- L M. KrijnenBoer; D. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het Raadsbesluit van 20 Juli j.L tot verkoop van grond aan E. Scheer. e. Afschrift van het besluit van Gedepu teerde Staten dd. 28 Juli ji. waarbij on gegrond wordt verklaard het beroep van het Bestuur der Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" tegen het raadsbesluit van 26 Januari jl., strekken de o.m. tot vaststelling van de vergoe ding over het jaar 1923 aan genoemde Vereeniging, krachtens art 101, le lid, der L.O.-wet 1920. f. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. g. Berichten van K. G. Valkenburg en W. A. Erkelens, dat zij hun benoeming resp. tot 'lid- en plaatsvervangend lid werknemer van de Oommissie van Ad vies voor den Dienst der Arbeidsbemid deling en Werkloosheidsverzekering aan nemen. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. h. Aanbieding door mejuffrouw EUy Beeckman te Ginneken van een geschenk voor het nieuwe Raadhuis, bestaande uit twee poppen, gekleed in uniform, zooals de Weeskinderen voorheen droegen. De heer Van Breda twijfelt er niet aan of dit geschenk zal in dank door de Gemeente Helder worden aangenomen. Mej. Beekman, de geefster, is de dochter van wijl'en notaris Beekman. Het ge schenk is niet groot maar een bewijs van goeden burgerzin. Het publiek kan later zien hoe de vo rige bewoners van het gebouw aan de Kerkgracht eruit zagen. Het geschenk is een getrouwe nabootsing van de kleeding der vroegere weezen. Verordening op het statlonneeren. Afwijzend prae-advies van Burgemees ter en Wethouders op het voorstel van O. Heijblok en 2 andere raadsleden tot wij ziging van art. 7 der Verordening op het statlonneeren met bespannen rijtuigen en motorrijtuigen. De heer Heijblok zegt het College dank voor de gelegenheid om deze kwes tie te doen behandelen in een daartoe apart uitgeschreven raadsvergadering. Wanneer de personen, die deze zaak behandelt hebben, wat ooulanter tegen over de autobushouders gestaan hadden, was het evenwel niet noodig geweest de zaak vanavond te behandelen. Toen in Maart 1924 deze verordening behandeld wend hebben wij gezegd, dat wanneer art. 7 niet veranderd werd), wij er last mee zouden krijgen. M. d'e Voorz., toen in 1925 de autobus- houders het wel met eikaar eens waren, was er één autobushouder die de zBak dwars zat. Toen is al door de Gemeente een tarief vastgesteld geworden en werd ons door verschillende gemeentenaren ge vraagd' of dit nu een zaak was waar het gemeentebestuur zich mee te bemoeien had. Nu is de zaak echter ernstiger gewor den en ils aan een autobushouder een subsidie verleend met nog yeel meer voor rechten. De andere autobushouders hebben ge tracht met den Commissaris van Politie de zaak te regelen. Eerst ging alles goed. Zij kregen een plaats voor hun autobus sen vlak naast den heer Heeman. Deze heeft daartegen geprotesteerd, met ge volg dat de andere weg moesten en een slechtere plaats kregen. M. de Voorz. de andere autobushouders meenden den prijs op 0.25 voor een en kele reis en 0.40 voor een retour vast te kunnen stellen. De burgemeester ging daarmee oorspronkelijk aoooord. Toen vertelde de commissaris van politie ech ter dat dit op grond van het contract dat met Heeman gesloten was, niet kon. De autobussen in het Plantsoen moes ten ook weg en plaats maken voor den gesubsidieerden ondernemer Heeman. M. d. V., dit alles is ook nog niet zoo erg, maar wij hebben in dien Raad ver zocht daar verandering in te brengen. Eerst mijn collega Boogaard, dat gaf niets, toen de heer Eylders, dat gaf even min iets, daarna Boogaard weer, met het zelfde resultaat. Teneinde raad hebben we toen een voorstel ingediend tot wijziging van ar tikel 7. Dit voorstel is staande in den raad gedaan, omdat er spoed' bij waa Van daar dat deze vergadering belegd is ge worden. Het prae-advies van B. fen W. is tamelijk tegemoetkomend. Maar nu staat in de bijlage dat met de Eoon. Commis sie is geconfereerd en dat besloten is tot dit vaste tarief om een wilde concurrentie tegen te gaan. Men dupeert hiermee de burgerij. Wanneer het gaat om Huisdui nen te bevoordeelen, hebben wij altijd aan de zijde van uw College gestaan. Wanneer het echter gaat ten koste van de burgerij zijn wij ertegen. De heer Sohoeffelenberger on derschrijft hetgeen de heer Heijblok heeft gezegd. Het kardinale punt is voor hem met welk recht of B. en W. hier in grij pen; 't is hier een particuliere onderne ming. Wanneer is dit ooit gedaan na de distributie? Dezelfde leden die nu ingrijpen heb ben zelf een zware concurrentiestrijd met de Esona. Spr. vindt het bespottelijk dat het Gemeentebestuur aan een onderafd. van de gemeente, de Economische Oom missie, om advies gaat vragen. Dat is zeer naïef. Er valt over deze zaak veel te zeggen. Spr. kan begrijpen dat de Econ. Comm. Huisduinen vooruit wil hebben. Maar dan moet er juist concurrentie zijn en moet men niet zeggen: „tot hiertoe en niet verder". Is M. d. V., Heeman soms een stille vennootschap? Wanneer de elite op Huis duinen zegt: Jij gaat met Heeman naar Helder, want die heeft het zoo zwaar te verantwoorden in de gemeente," dan krijgt het er veel van dat er meer achter deze zaak zit Is het geen schande dat een man, vrouw en twee kinderen 1.60 kwijt zijn als zij naar Huisduinen willen? Dat komt door de suggestie van het Gemeentebestuur. Laat de concurrentie vrij, dan gaat Huisduinen omhoog. De heer V a n O s zegt, d'at wanneer hij Sooeffelenberger nu zoo hoort praten, hij zichzelf afvraagt, waarom deze heer ver leden jaar niet van wal gestoken is toen de verordening werd aangenomen. De heer Sohoef fel enb erger: Is d© heer v. Os ook aandeelhouder In de vennootschap? De heer v. Os: Ja. Het is vreeand' dat de wijziging nu komt aan het -einde van het seizoen. Wat 'bereiken we er mee? Heeman is ook geen doanme jongen en zou zeggen, nu zullen we nog eens zien. Spr. vindt het eigenaardig dat den Raad nu 'gevraagd wordt hierover te hoornen. Interrupties: Wij zijn van April af al bazig. De heer Biersteker interrumpeert: Jullie zwammen en snappen er niets van. De heer v. O s: Laat ons deze regeling tot het eind' van bet seizoen, dat zoo is afgeloopen, doorvoeren en dan volgend jaar een andere regeling treffen. Praat nu niet verder over de zaak. De heer Boogaard! heeft na de toe lichting van den heer Heyhlok niet veel meer te zeggen. Deze was tevreden1 met het prea-advies van B. en W. Spr. echter niet Ih het prea-advies staat dat de regeling is 'getroffen voor het onderhoud van een -geregelden dienst De autobusonderne mers hebben ook een geregelden! dienst aangeboden: De heer v. Os: Maar voeren hem niet uit De heer Boogaard: Het laat nu ook wel wat te wenschen over. Verleden week zag spr. twee autobussen op het Stations plein staan, waarvan een mooie, bestemd voor de Texelsohe boot. Wat deden de menschen nu? Ze stapten in de mooie 'bus en Meten zioh via de Texelsche boot naar Huisduinen rijden. Dan staat er ook in dat B. en' W. de zaak in handen houden om' de passagiers te beschermen tegen overvraging. Maar het is niet de 'bedoeling van de wijziging toe te laten dat een hooger tarief zou wor den genomen, maar dat de autobushou ders lager kunnen en zij; wel gebonden zijn aan een vast maximum tarief, vast gesteld door B. en W. Als er een autobushouder is, die de Gemeente aan zijn laars lapt Is het Hee man. Verleden jaar vroeg hij de men schen' wat hij wilde. Daar is nooit iets van gezegd! Toen heeft hij ook prijzen naar beneden 'gebracht en 0.40 gevraagd en nu maakt hij1 herrie. Toen van het jaar een autobushouder 0.40 vroeg, zei Heeman, ik zal zorgen dat het over een kwartier afgeloopen' is. Heeft deze Heeman dan zoo'n macht? vraagt spr. Met een lager tarief moeten wij volk naar Huisduinen trekken. De Esona geeft momenteel 'goedkoope kaarten voor 0.30 naar Alkmaar. De heer v. Dam zegt, dat indertijd de verordening gemaakt Is, wanneer hij goed begrepen heeft, om 'bepalingen te maken dat het college de macht in handen had om maatregelen te nemen voor een gere gelden dienst op Huisduinen. Nu ia er een voorstel tot wijziging van Ingezonden Mededeeling, Schrijnen en Stukloopen der Huid, Doorzitten by Wielryden, verzacht en geneest men met PUROL. Doos 30 et. By Apoth. en Drogisten de verordening. Spr. heeft het idee dat door deze wijziging de heele verordening de nek omgedraaid' wordt. Het is nu maar de vraag, igaan we de burgerij' niet op een andere manier belasten, wanneer het con tract met dien eenen autobushouder ver broken wordt. De kans bestaat, dat de subsidies belangrijk verhoogd zullen moe ten worden, wil men verzekerd zijn van een 'geregelden dienst De Zaak, waarom het hier gaat, is in de eerste plaats, dat we een geregelden dienst krijgen, niet om een goedkoop tarief. De heer v. Loo heeft de betoogen aan gehoord- en geconcludeerd, dat het hierop neerkomt, dat de tarieven te hoog zijn. Het College zegt zelf, dat het seizoen nu afgeloopen. is. Spr. wil voorstellen, het nu te laten loopen. Wanneer de verandering eerst nog door Gedeputeerden moet wor den goedgekeurd, is het net December. Volgend jaar moet er verandering in de tarieven worden aangebracht en ze b.v. worden vastgesteld op f 0.20. U zult zien dan krijgen we protest van de autobushouders. Wanneer er geen gere gelde dienst wordti ngesteld, wordt de burgerij' daarvan de dupe. De heer Grunwald zegt gemeend te hebben gevolg te moeten geven aan het verzoek van den heer Heyblok c.s. om een raadsvergadering uit te schrijven. Het spijt hem dat het aan het eind van Augus tus is dat deze zitting nog gehouden moet worden. De raad ls echter souverein en er moest dus aan het verzoek 'gevolg worden gegeven. De heer Heyblok zegt dat B. en W. te coulant zijn -geweest tegenover den'eenen autobushouder en te weinig toeschietelijk tegenover de andere autobusondernemers. Verleden jaar zorgden z.g. de autobus houders voor ©en geregelden dienst. Deze was in het geheel niet goed. Het is zelfs gebeurd dat een badgast te laat aan den trein kwam en het Gemeentebestuur hem schadevergoeding moest betalen. In de vergadering van 18 Maart hebben B. en W. 'gezegd, is het niet beter dat we het tarief vast stellen. De burgemeester heeft gezegd' dat het beter was, omdat ze eikaar anders dood zouden ooncurreeren. De Raad heeft die 'bepaling opgenomen. Nu zegt de heer Heyhlok dat de toe stand ernstiger is geworden. Dat is niet waar, het is nu geregelder. Verleden- jaar, toen Heeman niet goed ter wille was, is hij verscheiden© malen aan- den tand ge voeld. Wat heüreft de subsidie waarover de heer Heyblok het had, moet hij) niet uit het oog verliezen, dat Heeman ver plicht is van 15 Mei -tot 16 September bij mooi en leelijk weer den dienst te onder houden. Heeman heeft tal van dagen ge had, dat hij beter thuis had kunnen blij ven en toch moest rijden. Spr. weet bij' ervaring dat het auto- houden veel geld kost en wanneer dieze regeling niet was 'getroffen dan- was er geen goede verbinding op Huisduinen tot stand gekomen. De regeling is ook getroffen om het wild© rijden tegen te gaan. B. en W. staan1 hier niet alleen. In een conferentie van de NecL Bond1 van Autobusddenst- ondememers, gehouden in 1924, is er op gewezen, dat het in het belang is van het publiek en de veiligheid, dat d© concur rentiestrijd wordt tegengegaan. De heer Sohoeffelenberger heeft ge zegd, dat hij het wat naief vond van B. en W. om het advies van- d© Economisch© Commissie te vragen. Maar waar de Ec. Ccanm. op alle manieren d© belangen' van de Gemeente behartigt is dit absoluut niet vreemd! De heertt8choeffelenberger zegt, dat een vrije concurrentie d© ©conooni© bevordert In' sommige opzichten is dit waar..Het gaat lang niet altijd op. De vraag otf Heeman een stille ven nootschap is, zal spr. onbeantwoord! laten. De heer v. Os heeft terecht opgemerkt dat we aan het einde van het seizoen zijn en1 waarom nu nog een wilde strijd voor een paar dagen. De heer Boogaard was eendgszins be vreemd, dat waar de gezamenlijke auto bushouders een geregelden dienst voor niets wilden rijden, B. en W. daarop niet zijn ingegaan. Zeker, maar toen dat aan bod gedaan werd was het contract reeds gesloten. Dat was geen manier. De heer v. Dam zegt, dat B. en' W. die verordening hebben gemaakt om verze kerd te zijn van een geregelden dienst. Dat is juist. De heer v. Loo meent ook d'at het beter is de zaak voor die 14 dagen te laten loo pen. Ook OB. en1 W. hebben gemeend- dit te moeten doen. Dit jaar moet beschouwd' worden als een proefjaar. In den loop van het jaar zijn ervaringen opgedaan. Spr. stolt voor nu igeen verandering in de verordening meer aan te brengen. De heer Grunwald belooft namens het College ervoor te zor gen dlat na afloop van d© verordening deze veranderd zal werden. De heer Heyblok herhaalt nog even, dat het niet zijn bedoeling is de autobus sen weg te krijgen, maar een goedkoo- pere regeling te treffen. Wat betreft het gevaar van de wilde ooncurrentie, zegt spr., Is er toch de politie, die dit tegen kan gaan. 't Gaat bij de autobusondernemers om de onbillijkheid. De poUtie rijdt hun ach terna. Er is hiervoor een motor aange schaft. Wat kost dat niet? Als B. en W. anders geregeld hadden was dit niet noodig geweest. Spr. dringt aan op aanneming van het voorsteL De heer Sohoeffelenberger zegt, dat wanneer hij verleden jaar zijn Statmuzlekkorps Koninklijke Marine. 2. Ouverture de 1'op. R&ijmond A. Thomas 8. La Hotisarde. Valse Militaire L. Ganna 4. One Vorstenhuis. Fantasie L. Ledstikow 5. Ouverture iiir 0<pera „Der Haideechacht" F. Holstein 6. Eèverie H. Vieuxtemps 7. Fantaieie sur des motits de „Miignon" J. 8. Finale. ff 99

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5