Ben granaat. In een woning te Middelburg, waarvan de vorige' bewoner enkele weken geleden ver trokken is, heeft de nieuwe bewoner op den zolder een voorwerp aan een balk hangend*1 gevonden, dat bij onderzoek een granaat bleek te zijn. De vinder, die ouc-militair is, bemerkte spoedig, dat het een geladen gra naat was. Hij bracht het projectiel onmid dellijk naar de politie, welke het op haar beurt bij de militairen bracht, die er ven betere bewaarplaats voor had 'en. Liefde dlc list zoekt Te Haarlem woonde een man die het niet te best met zito vrouw kon vinden. Zij leef den dan ook van eikaar gescheiden, ook al kwam het niet tot een proces voor de recht bank. De naan nam toon een Dultsche dienst bode als huishoudster. Op het gedrag van dit meisje viel evenwel zooveel aan te mer ken, dat zij docr de politie oveif de grens werd gezet De man wilde haar evenwel niet missen en bedacht oen middel, om baaï weer bij zich te krijgen. Een ongetrouwde vriend van hem spande ar zich voor. Deze trok naar' Duitschland en sloot daar wét deze dienstbode-huishoudster een wettig .hu welijk. Hij1 verlangde evenwel dit meisje niet als levensgezellin. Dat was trouwens ook de opzet niet! De vrouw werd „overgedaan" aan haar vroegeren „patroon". Die is dus weer in hel bezit van" zijn huishoudAer. De politie kan hier niets tegen doen, wan* om dat het meisje met een Nederlander ge trouwd is, werd zij1 als Nèderlandsche gena turaliseerd Zij kan dus niet meer over de grens gezet worden. De vriend heeft voor zijn bemiddeling 500 ontvangen. Hij heeft dus zijn vrouw feilelijk voor dit bedrug ver kocht. (Het verboorde kfppenm^flL lEen Larensar werd een dezer dagen Is nacht» waikker van het gekakel van een bruedache kip. Toen h\1 des morgens ging kijken zag Ihij de eieren buiten het nest op den grond liggen. Bn in het kippen- noat lagen.8 pasgeboren egeltjes. De moeder egel had onder het kigpennest plaats genomen. De kloek zat verontwaar digd in een hoek van het hok. spel gadegeslagen. Voor de twee roeiers, die in steeds vrooljjker stemming geraakten, vond de agont het veiliger, te land dan te water hun reis te vervolgen, hen souunee- rend aan te leggen. De overmpedigen dach ten daar niet aan en achtten zich op het water bulten schot. De politieman liet .hot daar niet bij zitten en gooide met zijn dreg naar de 'boot. Toen er gedreigd werd1, het touw van de dreg te zullen, doorsnijden en het tweetal op het water zich verschoor onder de Javabrug, requireerde die politie den kraanwagen van de brandweer. Het geval werd1 voor de roeiers nu hopeloos. In een ommezien was de boot aan land getrokken. Het gelukte echter niet dan na een formeele vechtpartij in de boot, de opstandigen te arresteeren. Eén van hem werd door vier man personeel van den kraanwagen in be dwang gehouden en! weldra konden, beiden in eenzaamheid overwegen, of zij hun Zon- dag niet beter hadden kunnen besteden. Minnenijd. O. K., te Breda, die zijn vroegere ver loofde uit minnenijd eenigo messteken had toegebracht, is gisteren wegens poging tot moord, door de rechtbank aldaar tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld:, over eenkomstig den eisch. Diefstal met Iigaak. De beide schoenmakers H. en P., te Breda, tegen wie 2 jaar gevangenisstraf was igoöisdht wegens diefstal met braak, zijn gisteren overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. Poging tot doodslag. De 47-jariige J. W., uit Tilburg, tegen wien, wegens poging tot doodsag, een ge- vangeniisstraf was geëischt van' 2 jaar, is i veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf. Buitenland. Ben Verdronken. BJjJ het zwemmen in' een wiel aan den LTsbI bij Wijhe is Donderdagavond een man van 80- 86-jangen leeftijd: verdron ken. ZHjin 'lijk is gevonden. Hij stal die Hefs tweemaal Do varensgezel B. A. heeft Vrijdag morgen ten nadeele van D. M. uit de Ag- züesestraat te Rotterdam een fiets ver duisterd. Do fiets verkocht hy in eort café aan de Maashaven Oostrijde aan juf frouw M. G. D. voo 25. Deze juffrouw nam de fiets mee voor haar man en zette ze zoo lang in het portaul van haar wo ning, eveneens aan de Maashaven Oost zijde gelegen. Even later heeft A. de fiets weer uit het portaal gestolen. A. Is aan gehouden en opgesloten. De fiets is in 'be slag genomen. Onderzocht zal worden aan wien de fiets nu teruggegeven moet wor den. Een geslaagde redding. Vrijdag heeft weer een Rotterdamsdhe zwemster, mej. M. Kerssöboom, zich on derscheiden. Zij slaagde erin, gekleed en wel, een man te redden, die in de Delfs- havensche Schie gevallen was en reeds in zinkenden toestand verkeerde. Dit is, meldt de „N. Rott. Ct.", reeds de derde geslaagde redding, welke mej. Kerseboom heeft verricht. In het ruim doodgevallen. Zaterdagnacht was de 28-jarige Noor- sohe zeeman A. B. aan boord van het stoomschip/ Stiklestad, liggende in de Maashaven te Rotterdam, bezig de luiken van ruim 2 dicht te eggen. De man ver loor utjn evenwicht en stortte in het 14 M. diepe ledige ruim. Door den igeneeskpn - dj&en dienst wend do man, die een sche delbreuk had' bekomen, naar een zieken huis vervoerd, waar hij IbjJ aankomst bleek overleden te zijn. Inbraken te Amersfoort. Zondagnacht is te Amersfoort inge broken in het bureau van tractie der Nederlandsche Spoorwegen aan het Sta tionsplein. Verder werden in het Stad huis, het bureau van flnpnciën en de kamer van den hoofdcommies van finan ciën geforceerd. Ook in het achter het stadhuis gelegen gebouw van openbare werken en in het daarnaast afzonderlijk staande magazijn werd nog ingebroken. Wat vermist wordt is nog niet bekend. Voor ruim 2000 aan sieraden gestolen. Toen Zondagavond een bewoner van de Ammanstraat te Rotterdam, een rei ziger in gouden en zilveren voorwerpen, thuis kwam, bemerkte hij, dat bij hem was ingebroken. Uit zijn kamor was een zwart fiber tasch, waarin f 2 3000 aan ■ieraden geborgen was, verdwenen. De drinkebroers die niet mochten verdrinken. Zij waren met sfn vieren aan den) zwier gegaan do ZOndagaklanten en wisten niets beters te doen dan eoiu boot te 'huren om op het Scheventliigsché banaal te gaan spe levaren. Goede vrienden van Oambrinus als zy waren, vuldent zy de kleine nuinite, die nog in de boot over was, met flesschen bier. Aldra waren zy vergeten, dat de kortste weg om naar Soheveningen te komen, de rechte lijn is. Twee vrienden uit het gezelschap verontrustten de zigzag-richting, waarin de boot zich voortbewoog. Zy stuurden naar den walkant, sprongen eruit en) verdwenen over de Wassenaarsche kade. 'De twee overgeblevenen zetten de reis voort. Althans zij trachtten dit te doen, want aan den overkant van het kanaal had het wakend oog van een politieman het schouw verschrffckeiyk avontuur. Het Dultsche schip ,/Karl" heeft Zater dagmiddag te Deal twee- Engelsche zeelieden aan land gezet, die een verschrikkelijk avon tuur op zee beleefd hadden. Zij vormden de eeuige 'bemanning van een klein vis- schersvaartuig en hadden geen sloep aan boord. De mannen werden Vrijdagmorgen dicht bij de kust door den mist overvallen), wierpen een anker uit en legden zich te slapen. Een hialf uur later stond hun i scheepje in brand' en wat ze ook beproef den, ze konden het vuur niet meester wor den, dat telkens op een andere plaats weer oplaaide, als zij het op één plek gedoofd hadden. Na een wanhopigen strijd van de mannen tegen, de langzaam' voortwoekerende vlammen en den verstikkenden rook, be gon het scheepje te zinken en de mannen, die allebei brandwonden aan gelaat en han den haddén gekregen, trokken zich op hét laatste gespaarde plekje terug met niet anders dan den dood door verbranding of verdrinking voor oogen. Op dat oogenblk was de mist vrijwel opgetrokken, en werden zij opgemerkt door den Duitschen treiler „Karl", die onmiddellijk een reddingsboot uitzette. De beide mannen sprongen te water en hadden nog voldoende kracht cm zich dxjjvende te houden tot ze opgepikt werden. De LondOensche museum-diefstallen. De „Evening Standard" meldt, dat eenig licht is gekomen in een van de jongste museum-diefstallen te Londen. De geschil derde Zwitsersche glazen uit de zestiende eeuw, die uit het Victoria en Albertmuseum verdwenen waren, zijn ontdekt by'.een antiquair in Bomdstreet., 'De politie is verder te weten gekomen, dat zij een week lang na den diefstal verstopt zijn geweest op een dakkamer te Londen. Daarna kreeg de koop man bezoek van een vrouw dn den rouw. Zij gaf zich uit voor de weduwe van een majoor die in Indië gestorven was en verklaarde zich om financieele redehen van de geschil derde glazen te willen ontdoen, die familie- reiiquieën waren. Zy kreeg er 20 Voor, maar de waarde bedraagt 460. De vrouw zeide, dat zij nog meer te koop had en over een paar dagen terug zou komen. Zij ver toonde zich echter niet'- meer. Een Ameri- kaansch verzamelaar van antiek was over het koopen van de twee glazen met den anti quair in onderhandeling, toen deze van den diefstal in de kranten las. Hiji stelde zich in verbinding met de politie, die nu moeite doet de geheimzinnige vrouw op te sporen. Gevocht tusNcben dokter en patiënt Dr. Larrier van Calais bracht dezer da gen een man van middelbaren leeftijd met zyn auto naar Barbezieux om hem daar in het ziekenhuis te opereeren. Onderweg zag hij, dat do patiënt, die een ernstige keel ziekte had, teekenon. van verstikking ver toonde. Hy stopte zijn auto, drukte den man □oer op de achterbank en haalde zijn instru menten te voorschijn om hem onverwijld te opereeren. De half verstikte patiënt raapte dat oogonblik zijn laatste krachten samqn en greep den dokter beet om de operatie te voorkomen. Zij rolden samen over den weg en pas na eehi wanhopig gevecht behield de dokter, bloedend en .met verscheurde klee- ren, de overhand. Daarop maakte hij de ver- olschto snee in *s mans keel, stak er een buisje door en stelde hem zoo in staat wéder adem te halen. Toen zette hij' de reis voort om te Barbezieux zijn patiënt verder te helpen. Er schijnt alle kans te bestaan, dat de pa tiënt het er levend ai zal brengen. I)e Ku klnx klnn Iaat weer eens van zich hoor en. Nadat zy maandenlang rustig was ge weest, heeft de Ku klux klan weer eens de aandacht op zich gevestigd door <1© ontvoe ring van een Roomsch-Kathollek priester In Virglnia. Haar slachtoffer, pater Warren, werd 80 mijlen van zijn woonplaats Norfolk weggevoerd en daar aan zijn lot overgelaten, nadat uien hem gewaarschuwd! had, op te houden met zijn pogingen tot opvoeding van negerkinderen. De bewoners van Norfolk, ook van andere gezindten, zijn zeer verontwaardigd over het gebeurde en tevens over de houding van de plaatseiyke overheid, die geweigerd heeft zich met de zaak in te laten, omdat zij „geen punten van houvast biedt". De burgerij 'heeft thans, gesteund door de dagbladen^ een verzoek tot de regeering gericht om een on derzoek in te stellen naar het gedrag van de plaatselijke overheid Noodweer ta Frankrijk. Doodie'n ien gewonden. Een hevige orkaan heeft de omgeving van Bézières geteisterd. Op verscheidene punten zijn treinen gederailleerd. Een huis stortte In' ten gevolge waar van drie personen werden gedood en ver scheidene gewond. Verschillende kleine landhuisjes werden vernield. Aangevaren door een Ijsberg. De „Aurania" van de Ounard Lino, heeft verleden week, even na het verlaten van de golf van St.«Lawrence, een ontmoeting met een ijsberg gehad. Het was mistig en het schip liep vrijwel geen vaart. Plotseling dook aan bakboord voor den boeg een ijs berg op, die niet meer te ontwijken was. De berg gleed langs het schip en bonsde er herhaaldelijk tegen aan. Hoewel het roer dadelijk omgegooid werdv trof de boeg toch nog een schroefblad, dat verbogen werd. Toen was bot achterschip vrij en verdiween het gevaarte in den mist. Toen de eerste schok gevoeld werd', snel den verscheidene passagiers aan dek en en- kt le hunner juichton eu klapten in de han den! toen het gevaar geweken was. De volgende 24 uur bleef het schip vrij wel op zijn plaats, terwijl men nog telkens draadJooze berichten ontving» die do nabij heid van ijsbergen signaleerden. De kapitein heeft twee en een halve dag aan een stuk op do brug gestaan. Toen was afle gevaar geweken. Onder het zand bedolven. In een zandgroeve bö Kassei zijn Zon dag zeven kinderen bij het spelen onder het zand bedolven geraakt. Vijf hunner werden gered, doch van de beide anderen konden slechts de lijkjes geborgen wor den. Hongersnood op eon Schotsch eiland? Men vreest, dat de enkele inwoners van St. Kilda, het lieftallige eilandje in den Atlantischen Oceaan ten Westen van He- brieden, ernstig voedselgebrek hebben. Ernstig ongeluk bij een militaire oefening. Bij oefeningen in het hands raten ver pen te Lorient is een handgranaat ontijdig ontploft, waardoor een fuselier en twee kinderen gedood' en drie fuseliers gewond werden. Builenpest Het Engelsche ministerie van gezond heid maakt beleend, dat 80 Augustus te Liverpool een jongen overleden is aan builenpest De vader van den jongen, een bootwerker, die naar men vermoedt ook door builenpest is aangetast is herstel lende. Nootlotttge brand In eert bioscoop. Bij een brand! In een bioscoop te Drum Oollogher (Ierland) zijn Zondagavond der tig volwassenen en kinderen omgekomen. Een trein in brand. De D-trein, die Vrijdagmiddag om «1 uur van Carlisle naar Londen vertrokken was, geraakte 's middags om 5 uur ter hoogte van Crewe in brand. De brand ontstond in het dak van het voorstuk van het eerste passagiersrijtuig en wel dra stond het heele dak in brand. Dikke rookwolken waarschuwden de passagiers, dat er iets niet in orde was. Een der passagiers liep dadelijk naar de bagage wagen en vertelde den hoofdconducteur wat er gaande was. Deze trok kan de noodrem, waarop het personeel van den trein met behulp van de passagiers-den brand bluschte. De trein kon na een op onthoud van 10 minuten doorrijden naar Rugby, waar het beschadigde rijtuig achterbleef. Filmhistorie. Indien het voorstel van Will Hays, den leider der Amerikaénsche filmindustrie door Coolidge wordt aanvaard, en het Congres de noodige" fondsen verschaft, zal de regeering der Vereenigde Staten ten behoeve van latere geslachten, te Washington een archiefgebouw oprich ten, dat uit twintig gewelvén bestaat, waar de verfilmde historie van wereld gebeurtenissen wordt bewaard. De cinema- industrie hoeft zich bereid verklaard, daartoe mot de regeoring samen te wer ken en haar allo films te staan van belangrijke gebeurtenissen sedert 27 April 1896, den datum, waarop de eerste film in Amerika werd vertoond. 5000 Italianen worden opgejaagd. Zooals in vele wereldsteden hebben vooral ook in New York de inwoners van eenzelfde nationaliteit de neiging om met elkaar samen in een bepaalde wijk te huizen, en aan zoo'n Btadsdeel een eigen neutraal karakter te geven. Zoo heeft men in de wereldstad aan de Hudsonde wijk „Klein-ltalië". Een groot 'deel van dat kleine Italië is gqlegcn tusschen de Oarmine-straat, Bleeckor-straat, Harcock straat en Mo. Dougal-straat. Het is een bevolking van 6000 zielen; en deze moe ten nu allen in veertien dagen tijd hun woningen ontruimd hebben en elders een heenkomen hebbel) gezocht. Zoo heeft de rechter hot beslist De 5000 Italianen hadden trouwens al 80 dagen geleden de reglementaire aanzegging gekregen, dat zij moesten heengaan en het rechterlijk besluit heeft dit nu absoluut gemaakt. De quaestie is, dat de aungeduide huizen blokken moeten worden gesloopt om ruim- te te verkrijgen voor de doortrekking van de Zesde Avenue. Het is intusschen heel eenvoudig om aan 5000 menseden aan te zeggen, dat zij binnen twee weken moeten verdwijnenmaar New York heeft zijn woningvraagstuk zoo goed als zoo vele andere steden; en waar de Italianen naar toe kunnen en waar zij zullen neer strijken zijn vragen, die nog niet zoo eenvoudig zijn te beantwoorden. Do twee weken van respyt, hun door den rechter gelaten, behoeven zy in elk geval geen huur te betalen. Op zoek naar bandieten met bobbed-halr. Scotland Yard zit zoo vertelt do „Daily News" van Zaterdagmorgen de „bobbed-hairöd girl bandit" op do hielen, die naar aangenomen wordt de ziel is van een reeks diefstrillen, in den laatsten tijd gepleegd door een bende in een auto mobiel te Claygnte, Merton, Chamberley en Streatham. Haar arrestatie was vol gens het bericht nog maar een quaestie van uren. Volgens de laatste nasporingon der politie werd die van het „bobbed hair" op hapr beurt weer geïnspireerd door een ervaren automobilist, „Eton- cropped", du^met nog korter haar dan haar medeplichtige. Een tijdlang zat de politie met de handen in het (eigen) haar omdat de getuigenverklaringen elkaar tegenspraken. Den eenen keer werd ge sproken van een „shingled" brunette, den anderen van een blonde met Eton orop. Tot zy er achter kwam, dat er twee vrouwen in het spel waren. Als straks de aanhouding der vrouwen gemeld wordt, zal dit zyn oorzaak vinden in de voor liefde van de „Eton erop" voor..... rose kleeren, welk zwak do politie op haar spoor heeft gebracht. Een rechter onder ifc landloopers. Een Engelsche rechter heeft een deel van zyn vacantie als landlooper doorge bracht temidden van de lieden van dat gilde, die de oevers van de Theems en andere openbare plaatsen van Londen tot bun woonplaats gekozen hebben. Hy is teruggekeerd mét de overtuiging, dat 70 percent van die lieden inderdaad zou den willen werken, doch geen werk krij gen kunnen. Wat echter de jonge .land- ioopers betreft, de 20 percent, die nog geen 20 jaar oud zyh, staat de zaak an ders. Dezp hebben nog nimmer ook maar een dag gewerkt, omdat zy uitstekend weten, dat zy hier en daar vrij eten en onderdakkunnen krijgen. Als de regee ring daar niet tegen optreedt, zoo is 's rechters oordeel, zullen er binnen een jaar of vyf misschien wel een miljoen van deze jongelieden als landloopers op Ie openbare liefdadigheid teren. Oproer in de gevangenis te Kingston. Bij een nieuw oproer in de gevangenis te Kingston, op het West-Indische eiland Jamaica, zyn Vrydagavond 60 gevangenen osgebroken, nadat zy brand hadden ge sticht. De bewaarders schoten en doodden er twee. Van de 16 gewonden zullen er twee wel niet van-opkomen. De politie herstelde vervolgens de orde en de meeste gevangenen zyn teruggebracht. 47 dood en, voornamelijk kinderen. Een nader bericht uit het dorpje Drum- Colloghen in het Iersche Graafschap Limerick meldt, dat by den brand in de bioscoop 47 personen, van wie de groote meerderheid uit kinderen van omstreeks 10 jaar bestond, zyn omgekomen. Elf zwaar gewonden zyn naar het ziekenhuis te Limerick vervoerd. De brand is ont staan door het vlam vatten van een film tydens de voorstelling; de vlammen ver spreidden zich met razende snelheid door dat het heele gebouw uit hout bestond. De meeste kinderen zyn in het gedrang doodgedrukt of getrapt. De moordenaar Schröder tracht te ontvluchten. Schröder, de moordenaar van den boek houder Helling, heeft Zondagmiddag met behulp van een medegevangene Schultz een byna geslaagde poging tot ontsnapping uit de gevangenis gedaan. Met hun beiden zyn zij hun oppasser te lijf gegaan en na den man zwaar gewond te hebben, verlieten zy hun cel en klommen op het dak der gevangenis, waar zy door voor- bygangers in de straat gezien werden. Deze waarschuwden de gevangeniswacht. Na een avontuuriyke jacht over de daken van eenige aangrenzende panden werden beide gevangenen weer gegrepen. Ze zyn nu afzonderlyk in byzondere cellen op gesloten. Spoorwegramp In de Ver. Staten. 15 dooden. Denver (Staat Oolorado), 5 September. Een personentrein, die van Zoutmeerstad op weg was naar Denver, is op ongeveer 45 Engelsche myi bowesten Salida, in Golorado, uit de rails gevlogen. De ma chine, een goederenwagen en een slaap wagen, vielen in do Arkansas. Er zyn 15 dooden; bovendien werden 50 menscben gekwetst, o. w. 25 levens- gevaariyk. Om hot korte haar. Een 50-jarige invalide te St. Denls bij Parijs heeft zelfmoord gepleegd, omdat zyn dochters heur haar kort hebben laten knippen. Een tijdje geleden, toen zy haar vader haar plan aankondigden bad hij gezegd zich het leven te zullen bbnemen als zy het ten uitvoer brachten en toen zij het inderdaad gedaan hadden, heeft hij zich met een revolverschot in het hart van het leven beroofd. Ohineozen te Singapore gearresteerd. In den wetgevenden raad te Singapore heeft een lid van de regeering meege deeld, dat er 24 Chineozen gearresteerd zyn, die verdacht worden van medeplich tigheid van 22 aanslagen in den omtrek van de stad. Postauto verongelukt 21 gekwetsten. Zondagnacht is op den straatweg tus schen Wurzen en Eilenburg door den mist een postauto met 85 passagiers tegen eed boom gereden en van een bermgestort. De auto geraakte in brand, doch de pas sagiers wisten door de vensters te ont snappen. 21 mensohen liepen verwon dingen op. Ben Radio-romance. Zaterdag is te Redditch mej. Muris Bennett, coloratuurzangeres van den En- gelschen draadloozen omroep, getrouwd met den heer Robinson, de koorleider van 2 L. O. en een van de directeuren van den omroep. Toen mej. Bennett 16 jaar oud was, werd zy- op een kleermakersatelier te Redditch geplaatst. Zy vertrouwde echter op haar stem en spaarde haar karig loon om zanglessen te nemen. Als meisje van 20 jaar kwam zy by een reizend koor gezelschap en twee jaar later ging zij er op uit om te Londen een engagement te zoeken. De Groot hoorde haar en nam haar aan voor zijn concerten ln Picca- aar kwam zy bij de haar man heeft leeren dilly en verleden draadlooze, waar zi, kennen. Zelfmoord van een vliegtulgmonteur. In de vliegschool te Staaken trachtte Zondagmiddag een 21-jarige monteur een vliegtocht te doen zonder dat hij daartoe vergunning had. Kort nadat hjj was opge stegen, sloeg het vliegtuig om, stortte aeer en werd gedeeltelijk verbrijzeld. De monteur, die ongedeerd bleef, sohoot zich daarop een kogel door het hoofd en war dadelijk dood. Oplichting. Een Duiteoher, een Roemeen en een Litauer zijn er tezamen in geslaagd de Duitsche spoorwegmaatschappij op te lichten voor een bedrag van 400.000 mark. De Litauer, die naar Zwitserland was ge vlucht, is Zaterdag te Zürich in hechte nis genomen. Zijn twee medeplichtigen worden nog gezocht De vergiftige paddestoelen. Te Rheine zijn nog twee personen, die van de vergiftigde paddestoelen hadden gegeten, overleden. Het zijn do vader en moeder van de drie overleden kinderen. Van het gezin zijn drie kleine kinderen nog in leven, maar ze blijven geheel on verzorgd achter. Builenpest In het Verre Oosten. Volgens een 'bericht uit Tsjlta is in de Republiek van het Verre Oosten builen- pest uitgebroken. Maatregelen zijn geno men tot isolatie der zieken, terwijl een medische expeditie onder leiding van prof. Skorodoemof naar de bedreigde streek ia vertrokken. Spoorwegbrug Ingestort. De reizigers van een trein voelden Za terdag by het passeeren van de Monca- dobrug by Baroelona een sterke trilling. Nauwelijks was de laatste wagen over de brug gereden of deze stortte in. De ex- >resse-trein BaroelonaParijs, die eenige .nimiten later het station Barceona moest verlaten, kon nog Juist bijtijds tot stilstand worden gebracht. Het instorten van de brug is een gevolg van grondver schuivingen, veroorzaakt door den jong- sten zwaren regenval Ben mislukte bomaanslag. Een bom, welke volgens de politie de krachtigste was, die ooit te Ohicago ont ploft is, heeft 'het huis van den heer Mor-' ris Eller, een bekend politicus aldaar, vernield. De ontploffing geschiedde even voor het aanbreken van-den dag. De fa milie Eller werd letterlijk uit het bed ge worpen, doch niemand harér gedeerd. Het inwendige van het huis is echter vernield en van tal van buurhuizen sprongen de ruiten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772.6, te Biarritz. Laagste stand 742.2, te Ingö. Verwachting: Meest matige Z.-W. wind, zwaar be wolkt of betrokken, waarschyniyk eenige regen, weinig verandering in tempera tuur. LAATSTE BERICHTEN. Steunregeling aan de Zulderzeevlsschera. ■Op 1 Februari j.1. is volgens een konink- tyk besluit van 14 Jan. de wet van 29 Juni 1925 tot regeling der tegemoetkoming aan Zuiderzeevisschers eniz. wegens de schade, welke de afsluiting der Zuiderzee hea^noebt berokkenen, met uitzondering van dé «rti- kelen 5 tot en met 18 van deze wet, in wer king getreden. In dit gedeelte der wet, dat by genoemd koninklijk besluit in werking is getreden, werden ook gergeld de verplich tingen der autoriteiten, de instelling van ge noemde commissies en de geldelijke ge volgen. Het Persbureau Vaz Dias verneemt thans, dat nog in den loop vdn dit jaar, waarscbyn- lyk reeds tegen het einde der volgende maand, een koninklijk besluit is te verwach- ten, waarbij de inwerkingtreding wordt be- paaid der overige artikelen, waarin de eigenlijke maatregelen tot tegemoetkoming aan do Zulderzeevlsschera enz. zyn vervat. Twee mannen tn den mist op een brandend, vaartuig. Over een ervan ts licht ontstoken.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6