HEIDEU COURANT Demi-Saisons en Regenjassen. HERMAN NYPELS, VIERDE EN LAATSTE BLAD. BUITENLAND. Het Juiste omtrent het gebeurde is nog niet bekend' geworden. Maar het schijnt, dat de zoon van den Britschen gezant zich in den loop van het dejeuner dat op het gezantschap werd gegeven ter eere van de gasten, op het balkon begaf, toen daar een vreemdeling werd opge merkt. Deze wierp met een dolk naar den Engelschman en nam de vlucht. De bladen te Tokio houden het er voor, dat de geheimzinnige vreemdeling een Chinees was, bezield door haat jegens de Engelschen. LUCHTVAART. De vlucht van Fonck. niet zpo eenvoudig -te zijn, want hetzelfde bericht zegt, dat het vertrek nu voor onbe- paalden tijd is uitgesteld. Ben- nader -bericht geeft als reden, waarom de vlucht waarschijnlijk voor onbepaalden tijd wordt uitgesteld, dat het weerbericht nog slechte voor vandaag gunstig weer voor spelt en dan pas weer over twee weken en het dan te ver in het seizoen is om de vlucht te wagen. Rome—Buenos-Alres per luchtschip. Een opdracht van Mussollnl aan Noblle. Mussolini heeft generaal Nobile opge dragen tegen- het najaar 1928 een lucht vaart RomeBuenos-Aires voor te be reiden met een luchtschip van 60.000 kub. M. inhoud. VAN ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1926. VOLKENBOND. Baad van dien Volkenbond. Nederland rapporteur over het mandaten-vraagstuk. Zweden's nalatenschap als rapporteur over het mandatenvraagstuk in den vol kenbondsraad zal waarschijnlijk aan Ne derland ten deel vallen. Rapporteur over Dantzig zal thans waarschijnlijk België worden, ter opvolging van Quinones de Léon. Aangezien de hooge commissaris over Dantzig een Nederlander, prof. van Hamel, is, wilde Nederland natuurlijk voor dit rapporteurschap niet in aqpmor- Tring komen, Zwltsersche persstemmen over Nederland's lntróe ln den Baad. De Zwltsersche bladen hebben nog slechte weinig beschouwingen over Ne derland's verkiezing ln den volkenbonds- raad. Het Geneefsohe blad La Suisse spreetft de overtuiging uit, dat Nederland ongetwijfeld de politiek zal voortzetten van Zweden en zal streven naar eerbie diging van het volkenbondsverdrag en vanjl zijn geest. De Neue Zuercher Zedtung schrijft, dat de neutralen van Europa de eenige groep zijn, die door de raadsuit- breiding geen versterking heeft ontvan gen. Nederland zal echter ln minister van Karnebeek een vertegenwoordiger van den eersten rang bezitten, zooals Bran- ting en Unden geweest zijn, die een schoone erfenis aanzien en Invloed achterlaten. De Neue Zuercher Zeitung laakt het gemis aan dankbaarheid der volkon- bondsvergadering voor de tegemoetko mende houding der ex-neutralen ln de eheele raadscrisis, dat hieruit spreekt, at Nederland slechts een tweejarigen ln plaats van een driejarigen zetel verkre gen heeft Misschien, zegt het blad, heeft Nederland zijn aanspraken daarop niet met de noodige energie verdedigd, doch al zou de Nederlandsche delegatie zich niet zoo druk in de verkiezingscampagne geweerd hebben als haar ooncurrenten, het bleef toch de plicht van fatsoenlijk heid der volkenbondsvergadering om den eenlgen vertegenwoordiger van de ex-onzijdigen een driejarigen zetel te waarborgen. De Volkenbondsvergadering. Een rapport van jhr. Loudon. De derde oommissie uit de Volken- bondsvergadering heeft gisterenmiddag met groote belangstelling hei; heldere en zeer objectieve rapport aangehoord, dat Jhr. Loudon als voorzitter van de com missie van voorbereiding voor de ontwa peningsconferentie heeft uitgebracht over den stand der werkzaamheden dier com missie. Een algemeen applaus beloonde den heer Loudon voor zijn duidelijk over zicht en later had onze gedelegeerde heel wat complimentjes ln ontvangst te ne men van de sprekers, die aan de discus sie deelnamen, onder wie zich Benesj, Lange en De Brouckère bevonden. De belangrijke zitting van deze oommis sie, van wier afloop het zal afhangen, of de wensch tot een spoedig bijeenkomen van de ontwapeningsconferentie zal wor den vervuld, zal naar de meening van den heer Loudon in December of in Februari worden gehouden- De bijeenkomst der vergadering. Tot Dinsdag verdaagd. Blijkens een draadloos bericht heeft de Vergadering haar werkzaamheden tot Dinsdag ba verdaagd1 om de oommissies in de gelegenheid te stellen de quaesties op haar agenda's verder te behandelen. Het onderhond tnsschen Drland en Streseman n. Briand en Stresomann hebben gisteren ergens buiten Genève te zomen het noen maal gebruikt Het communiqué. De Duitsche rijksminister van buitenl. zaken dr. Stresemann en de Fransche mi nister van buitenL zaken Briand! ge bruikten te zamen de lunch te Thoiry. Zij hadden aldaar een onderhotid van eenige uren, dat op de hartelijkste wijze verliep. In den loop van het onderhoud onder zochten zij achtereenvolgens alle beide landen interressoerende quaesties en zochten zij; te zamen naar de geschikte middelen, om de oplossing dezer vraag stukken in het belang van Duitschland en Frankrijk en in den geest der door hen onderteekendie overeenkomsten te waarborgen. De twee ministers brachten hun opvat tingen nopens de gemeenschappelijke op lossing dezer quasties met elkapr in over eenstemming, waarbij ieder van hen zich voorbehield, aan zijn regeering daarom trent rapport uit te brengen. Indien hun opvattingen door de beidor- zijdsche regeeringen worden goedge keurd, zullen zij hun samenwerking hor vatten om tot de gewenachte resultaten tegoraken. Het Duitsche geschenk aan het Int Arbeidsbureau. Stresemann heeft Woensdag een be- zoek gebracht aan het internationaal ar beidsbureau voor de aanbieding van de vensters, die Duitschland het bureau heeft geschonken. Thomas dankte voor het geschenk. ENGELAND. De miinwerkerestaking. Londen, 17 September. Evon Williams, de voorzitter van don mijneigenaarsbond, is vanochtend een uur bij Baldwin ge weest. Deze laatste heeft daarna vier lei ders van de mijnwerkers, o.w. Smith en Cook, ontvangen. Het werk bij de mijnen neemt nog eiken dag too en naar verluidt worden in som mige districten 600 pond kolen per man meer bovengebracht dan vóór de staking. De regeering stelt bindende arbitrage voor. De regeering heeft den mijnwerkers- leiders een memorie aangeboden, waarin zij de volgende voorstellen doet: lste. Zoodra het werk algemeen hervat is volgens voorloopige regelingen, vast gesteld door plaatselijke onderhandelin gen, zal de regeering een wet indienen tot Instelling van een nationaal scheids gerecht, tenzij dit onnoodig wordt ge maakt, doordat er eerder een nationale overeenkomst is gesloten. 2do. Elke partij bij eenige voorloopige regeling, waarbij een langoren werkdag dan vroeger wordt bepaald, mag zich tot dit scheidsgerecht wenden tor behande ling van iedere aangelegenheid; die bij zoo'n regeling is uitgemaakt en die voor Juli 1926 gewoonlijk hij een nationale re geling werd behandeld. 8de. Het scheidsgerecht zal de voorloo pige regelingen bevestigen of wijzigen ton aanzien van de punten, daarbij aan hangig gemaakt, en van een datum, door het scheidsgerecht vost te stellen, af, zal iedere mijnwerker, die bij de uitspraak betrokken is en werkzaam bij een mijn onderneming, waarin langer dan vroeger wordt gewerkt, wettelijk gerechtigd zijn tot het verkrijgen van een loon volgens die uitspraak. Conferentie mflnwerkersbond. Het bureau van den mijnwerkorsbond heeft besloten, tégen Maandag een con ferentie bijeen te roepon om het plan van Baldwin nopens erbitrago tot regeling van het conflict te bespreken. De mijn werkers wenschen opheldering te ontvan gen over verschillende zinnen van het plan-Baldwin, dat moet worden goedge keurd door de conferentie van gedele geerden van alle mijnen. DUITSCHLAND. Stresemann over de Duitsche politiek. Bij een ontvangst van Duitsche jour nalisten te Genève heeft Stresemann de Duitsche tegenstanders van zijn buiten- landsche politiek verweten, dat zij niet willen begrijpen, dat andere tijden andere middelen eischen. Duitschland's aanzien, zei de minister, is thans zoozeer versterkt, dat Belgische staatslieden zelfs met Duitsche politici over territoriale vraag stukken onderhandeld hebben. Ten slotte zei Stresemann, dat elke be zetting van Duitsch gebied sinds Duitsch land lid is van den Volkenbond een ano malie is, die dient te verdwijnen. Uit de Hambnrgsche haven. De onderhandelingen over het collec tief contract in de Hamburgsche haven zjjn geëindigd. De bemiddelingscommis sie heeft het bestaande verdrag met ver schillende wijzigingen verlengd. Voor Dinsdag moeten beide partijen beslissen of zij zich bij deze uitspraak neerleggen. Uitwisseling van gevangenen met Rusland. Als resultaat van de onlangs gevoerde onderhandelingen zijn Donderdag in Rusland de veroordeelde Duitschers en in Duitschland de veroordeelde Russen in vrijheid gesteld en over de grens ge zet. Tegen het pestgevaar. De rijksminister van binnenlandsche zaken heeft gelast een streng sanitair toe zicht uit te oefenen op schepen, die uit Engeland komen, vooral op die uit Li- verpooL Daar zijn eenige dagen geleden eenige gevallen van pest vastgesteld, waarvan er een met don dood geëindigd is. Daar er onlangs ook te Parijs pestge- vallen zijn voorgekomen, adht de mi nister het gerwensoht om ook maar do geringste kans op overbrenging van do besmetting naar Duitschland te weren. HELGEEL Geweigerde dunrïeloeslag. Uit Antwerpen wordt aan de Nw. Roti Ort. gemeld: Het gemeentebestuur alhier besloot kort geleden hot gemeentepersoneel een duurtetoeslng over de laatste zes maan den te verstrekken. Een millioen frank werd daarvoor uitgetrokken. De algemeene raad van verschillende beroepsvereenlgingen van ambtenaren, beambten, enz. heeft zijn misnoegen over dat besluit te kennen gegeven. Hij be schouwt de toekenning van een toeslag als een aalmoes, wijl deze niet meer be draagt dan 20 frank per maand en per hoofd. Binnenkort zal er nu een groote ver gadering van belanghebbenden plaats vinden, waar zal worden voorgesteld den toeslag te weigeren.' De spoorwegtarieven. Op het voorstel van den raad van beheer der Belgische spoorwegen heeft de regeering besloten die tarieven voor het vervoer van personen en goederen met 26 te verhoo- Ingezotnden mededeeiing. Dagelijks nieuwe zendingen Aparte kleuren. Mooi passende modellen. 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 gulden. Kledingmagazijnen Helder - Schagen. gen. Daardoor zullen de tarieven in goud- waarde uitgedrukt nagenoeg even1 hoog zijn als in 1914. Ook de tarieven op de Brusselsche tram wegen worden eerstdaags verhoogd met ge middeld ongeveer 25 Stakende mijnwerkers. De oorrespondent van de Nw. Rott. Ort. te Brussel meldt, dat de mijnwerkers te Strépy-Braquegnies, wegens het weg zenden van een arbeider, dio oen inge nieur had beleedlgd, het werk hebben neergelegd. Het aantal stakers bedraagt ruim 2600. ITALIË. De ïtalt aansch-Fransch 3 wrijving. Rome, 17 September. De regeering heeft een onmiddellijk onderzoek gelast naar het gebeurde te Venetië, waar zwart- hemden een winkel zijn binnengedron gen en de Fransche vlag hebben afge rukt De staat van beleg te Triest De prefect van Triest hooft, naar de bladen melden, samenscholingen van 6 of meer lieden verboden. Alle schouwbur gen enz. moeten voorioopig gesloten blij ven en de koffiehuizen moeten 's avonds om 8 uur sluiten. SPANJE Het plebisciet Uit Madrid wordt aan de „Times" gemeld, dat het aantal stemmen in het plebisciet ten gunste van Primo de Rivera 6.928.767 be draagt. De telling is nog niet geheel afge- loopen; het totale aantal stemmen wordt op even zes millioen geschat Van de vijfhonderd leden der Spaansche kolonie in Londen hebben er 210 aan het plebisciet meegedaan en dus voor Primo ge stemd. MEXICO. Weer een Mexicaansch-Amerikaansch Incident Een opdracht van Kellogg. De Amerikaansche minister van Staat, Kellogg, heeft aan den Amerikaanschen zaakgelastigde te Mexico (stad) opgedra gen er bij de Mexicaansche regeering op aan te dringen, dat geen moeite zal wor den gespaard om de moordenaars van den Amerikaan Jacob Rosenthal op te sporen en te straffen. Deze Rosenthal was door Mexicaan sche bandieten ontvoerd. Juist toen de Mexicaansche troepen Woensdag, op het punt stonden, de roovers te achterbalen, was Rosenthal door de bandieten ver moord. Indlanenopstand. Oud-president Obregon vermoord? De Indianenstam der Yaquis is ln op stand gekomen. Hij zou den Mexicaan- schen oud-president Obregon gevangen hebben genomen en gedood. De regeering deelt mede, dat er troe pen naar dén staat Sonora zijn gezonden met de opdracht, den stam der Yaquis uit te roeien, als hij zich niet overgeeft Het bandietenwezen ln Mexico. De AmerikaanSdhe tourist Rosenthal, die onlangs door bandieten gevangen is genomen, is doodgestoken; terwijl de fe deralen troepen de bandieten vervolgden om te trachten hem te bevrijden. Twee bandieten zijn gedood. CHINA. De chaos. De leden van het personeel der douanen en der posterijen* te Wan-sjen zijn te I- tsjang aangekomen. Een hunner was in de gevangenis geweest en het had niets gescheeld of hij was gefusileerd. Dit werd echter voorkomen door het krachtig in grijpen van den Japansohen douane-com missaris. De gebouwen van d'e Britsche missie te Wansjen werden bezet door Ohineesche troepen, die de drie zendelin gen gevangen namen. JAPAN. De Kroonprins en de Kroonprinses e van Zweden. Een vreemd Incident Volgens de bladen stelt de politie te Tokio een onderzoek in naar een geheim zinnig incident, dat zich aan het Britsche gezantschap had afgespeeld bij gelegen heid van het bezoek aldaar van den Kroonprins en Kroonprinses van Zweden. Een bericht uit New-York meldt, dat lui tenant Fonck, toen hij' Donderdagavond' om streeks 6 uur zou vertrekken, ontdekte, dat zijn olfehouder lekte. De herstelling schijnt CobhamV vlncht Ramgoon; 10 September. Wegens het slechte weer tusschen Ramgoon en Cai- cutta heeft Oobham zijn vlucht niet her vat. AMSTERDAMS Ibsen, zeggen velen; raakt uit den tijd! We zijn, met onze moderne psychologie al lang over zijn problemen en zijn wijze van voorstelling heen. 01 zeker: le don du théatre de gave om van een bepaald ge geven „tooneel" te maken, die had hij en daarom is zijn werk, vooral voor ons Hol landers, die deze gave vrijwel geheel ont beren, nog altijd leerzaam en is 't ook nog wel in staat het groote publiek in spanning te brengen.... Maar: voor den modqrnon mensch, die Shaw en Pirandello ln hun ge spannen, gecompliceerd© en veelzijdige be grippenwereld heeft loeren volgen; is lüseni een inln of meer gemakzuchtig ver tolker van verouderde wetenschappelijke theorieën en psychologische inzichten ge worden.. Zoo zeggen velen. Anderen daarentegen prediken de laatste jaren in zekeren zin een „terug tot Ibsen"; zij ontkennen niet, dat vooral in zijn latere werken veel bezijden de werkelijkheid staande en thans weer overwonnen „theorie" is ingeslopen, maar zij wijzen op het geniale en als zoodanig dus eeuwig-mensche- lijke, voor alle tijden geldende, dat in zijn drama's en speciaal in zijn jeugd-arbeid steekt En in Peer Gynt speciaal zien zij dan een symbolisch kunstwerk, dat misschien zui verder dan eenig ander den mensch van dezen tijd weerspiegelt, de mensch, die „het" overal zoekt in alle gedaanten en gestalten; die hij ontmoet of in zijn fantasie oproept maar die „het" nergens vindt, omdat de kracht tot een volledige overgave, tot een loslaten van zichzelf, hem ontbreekt Ieder régisseur en acteur stelt zich enkele idealen, die hij eenmaal hoopt te kunnen verwerkelijken. Zoo was het al jaren lang een ideaal van den régisseur Van der Horst en den acteur Jan Musch om Ibsen's Peer Gynt op de Hollandsche planken uit te beel den. Mede door toedoen van een aantal Amsterdamsche kunstbeschermers, die een garantiefonds bijeenbrachten, konden zij dan dit seizoen eindelijk het groote werk aan pakken. Een groot werk inderdaad, dat, met zijn oilkest-medewerking, aparte décors, enz. enz. zeker niet minder aan voorbereiding en organisatie-talenten gekost heeft dan de enkele jaren geleden terecht zoo geliefde Shakespeare-opvoeringen bij Rooijaards. Het feit daarenboven, dat men nu ook ein delijk weer eens gelegenheid kreeg onzen eeröten acteur, want dat is Jan Musch 1 in een hoofdrol-van-beteekenis te zien, maakte, dat de Peer-Gynt-première op j.1. Donderdag als een tooneel-gebeurtenis werd tegemoet gezien. De Stadsschouwburg bleek dan ook geheel te zijn uitverkocht zonder diploma's en vrijibüjettenl en dat ge beurt niet veeL Een overweldigend' succes werd' dieze pre mière echter niet, wat voor een niet ge ring deel ongetwijfeld te wijten viel aan het bericht van het Leidsche spoorweg-ongeval, dat tijdens de voorstelling zoowel voor als achter "t voetlicht in zijn détails bekend werd en, met den dood der beide Lobo's, ontstel tenis en droefheid bracht. Bjj dergelijke, nu niet tooneel-, maar ac teursgebeurtenissen, d. w. z. gebeurtenissen in het wereldje der spelenden, zooals ver jaardagen, ziekten, sterfgevallen e.d» staat men telkens weer verbaasd over het aandeel, dat 't „groote publiek" er ln neemt. Is dat werkelijk mee-voelen, mee-leven of is t voor negen tienden sensatie zucht, door krant en tijdschrift opgedrevon nieuwsgierigheid en.sentimentaliteit, 't Is moeilijk uit te maken. Maar ook dezen keer, gezien de enorme menschenme- nigte, die Maandagmorgen op en om het Leidsche PMn aanwezig was ten einde ge tuige te zijn van het uitdragen der betreurde dooden uit den Stadsschouwburg, stel je je zelf de vraag: hoe Is dit te rijmen, deze massa-ibetooging, met het gebrek aan belang stelling voor het tooneel, waarover men voortdurend' hoort klagen? Houdt dat klagen misschien ook niet een beetje ver band met.subsidie-aanvrage, enz.? Ja, de tooneelwereld' brengt wonderlijke tegenstrijdigheden. Eb je komt voor lastige dilemna's te staan. Stel: zooals mij dezer dagen over kwam je loopt met een belangstellend vreemdeling langs de Weteringschans en houdt, bij wijze van conversatie, een kleine verhandeling'over de.slechte tooneeltoe- étanden in ons landi.... Daar wijst de vreemdeling plots naar een1 blok huizen te genover den Stadsschouwburg aan het Kleine Gartman-plantsoen, die klaarblijke lijk op 't punt staan van' te worden afge broken„Wat gaan jullie daar doen?" vraagt hij En dan moet jq, midden in je verhande ling, zeggen: „Daari gaan we nog een schouwburg zetten"? Ik ben, in dezen brief-ballon, te ver van den beganen grond, grond waarop ditmaal de begrafenis-stoet der beide Lobo s DHE BRIEVEN. voortschreed, weg-gestegen. Ik wil terug- keeren om toch ook nog mijn palmtak-van- hulde op de baar te leggen. Hij en zij waren kunstenaars, van soorten; die zeldzaam voor komen; zij, ras-actrice, met de groote ele mentaire stuwkracht van het volks-bloed in zich; hij: acteur, die, naast tooneel-vakman, tevens iemand van algemeene beschaving was.... Ook als vertegenwoordigers van deze uiterst zeldzame soorten is hun verlies groot. September is een „tusschen-maand". De natuur is st ervend in gelend' blad, dorrende bei, uitbloeiende bloem' de kunst en het verdere, „geestelijke", cultureele leven be gint te herleven met tooneel-premièree, opening van de kleinste universitaire cur sussen, en ja, dat moét er in dezen mo dernen tijd noodzakelijk ook bijl hervat ting der danslessen in de duizend-en-één instituten waar men U in onze goede stad de kunst van Terpsichor© in enkele lessen, succes gegarandeerd! zeggen de adver tenties belooft bij te brengen. Deze „tusschen-maand" is, tevens de maand van het tusschen-ding: Artis. Tus- schon-ding tusschen het „vrije veld" en de stad; tusschen alle natuurlijk leven doo- dende, te knellende gevangenschap en on toelaatbaar-gevaarlijke, te groote vrijheid Men kan, met een soort alles-of-niete gezicht gemakkelijk beweren, dat men niet van „tusschen-dingen" houdt, en mitsdien Artis verfoeit....; wjj, Amsterdammers, houden van onzen „apen/tuin" en zouden wel wenschen; dat alle tusschen-dingen, die ons in deze wereld nu eenmaal gegeven zijn, in hun soort zoo goed waren als deze hoofd stedelijke bezienswaardigheid'. In tegenstel ling met andere plaatsen, b.v. Den Haag, waar de „dierentuin" alleen nog maar een soort historische naam is van een min, of meer besloten wandelpark en hier en daar een eenzame heer of vreemde vogel in èen kooi nog aan de vroegere bestemming her innert, wordt hier, in de hoofdstad, de verzameling der Ver. „Natura Artis Ma- gistra" nog steeds met merkwaardige en zeldzame exemplaren aangevuld en verrijkt. De Amsterdammers trekken er deze maand de kwartjes-maand, weer bjj duizen den heen, zooals de geleerden, de studen ten, en ook de schilders, die hier de prach tigste „modellen" vinden, dat de overige maanden van het jaar bh' honderden doen. Ik moet nog even op „den dans" terug komen. Een onderwerp trouwens, waarop men; als beschrijver des dagelijkschen le vens, even onvermijdelijk telkens weer moet terugkomen als op dat der.korte haren, der jongens-koppen en.mannen-kleeren onzer vrouwen. Behalve de gewone huis- of tuindans, dat is dan de one-step„ de two-step, enz., die we in deze prettige tijden den geheelen dag om ons heen hebben, hetzij in het café, het zij in de bioscoop, hetzij' per radio of gram mofoon, hebben we ook nog de moderne kunstdans, waaraan velen onzer moderne jonge dochteren hun artistieke hart en hun dito beenen trachten op te halen! We hebben al wekelijksche rubrieken over dit soort dansen in onze weekbladen, dikke handboeken over dit moderne voeten-bedrijf; en dezen winter geeft 'b.v. om een voor beeld van de veldwinnende populariteit te geven, de Ver. „Kunst aan Allen" een serie van zeven danskunst-avonden.... Maar nu is er, bij' al deze dans-belangstel- ling, nog een derde dans-soort, waarmede „men" zich gaat bemoeien, bijgekomen. Men heeft n.1. ontdekt, dat er ook nog zoo iets als een „nationale volksdans" bestaat en „men" wil nu, waar men bemerkt dat deze volksdans bezig is stiiekum uit te kna pen (beu als ze is van al datkunst matige lawaai!), „redden" wat nog te redden valt en haar bij een zoom van haar kleed' vasthouden„Men", dat zijn hier: be- stnurderen van het Jeugdleiders-Instituut van de Mij. t. N. v. 't Algemeen; van de Ver. voor Nationale Volksopvoeding, enz. „Men" heeft al; lm het gebouw van de Vrij willige Burgerwacht vergaderd! en Zondag j.1. op ons Frankendael een „demonstratie" gehouden.... Dit kan allemaal heel, „sympathiek" en heel goed' bedoeld zijn: maar één ding weet Ik wel zeker: hoe „of f ideeier" en hoe meer „deskundigen" zich met denvolks-dans gaan bemoeien, -— des te gauwer en des te verder vlucht zij, deze vrije deerne, die al leen in volmaakte onafhankelijkheid kan le ven, weg Tracht haar in 's hemelsnaam niet bij een slip van haar rok vast te houden, mijnehee- ren; let liever heelemaal niet op haar zij kan nu eenmaal niet tegen uw deftige en goedaardig-beschermende deskundigheid' misschien komt rij dan te een of anderen tijd uit haar zelf weer terug. Niet dwingen! En ook geen „reddings-poglngen", wat ik u bidden mag! Waarschijnlijk voor onbepaal- Verhooging met 25 0- Zes millioen stemmen. den tijd uitgesteld. Peer Oyni. De Lobo's f. dans. Artis'-maand. De Nationale Volks -

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11