GEMENGD NIEUWS. (Binnenland.) Boelboot omgeslagen. Gisterenmorgen is op de Elbe bij Ham burg, door den sterken stroom een roed-, boot omgeslagen waarmee 8 arbeiders over de rivier vervoerd werden. Vier der inzittenden zijn verdronken, de 4 enderen konden gered worden. De vadermoord te Botterdam. De 80-jarlge v. dL H., die in de ouder lijke woning aan de Slachtstraat te Rot terdam zijn vader met een bijl gedood heeft, zal heden ter beschikking van de justitie worden gesteld en naar het huis van bewaring worden overgebracht. Te veel onderwijzers. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school te 'sHeer Arendskerke hebben zich 67 sollicitanten aangemeld. Verduistering. Een ondlerzoek heeft uitgemaakt, 'dat twee Berlijnsche gemeenteambtenaren, belast met het beheer van een stedelijke steenfabriek, ten nadeele van de stad 109.000 mark hebben verduisterd. De gezonken sleepboot gelicht De lijken van de slachtoffers gevonden. De Woensdag op de Maas gezonken sleepboot Jupille 40 is gisterenmiddag door v. d. Graaf en Koelman's Bergingr maatschappij gelicht. De lijken van de verdronken schippersvrouw B. en het tweejarige zoontje zijn in het vooronder gevonden. Verdronken. Te Zoeterwoude is gisterenmorgen een 10-jarig jongetje B. zoon van een land bouwer, bij het baden in de Vliet verdron ken. Kassiers fraude te Zevenbergen. Omtrent frauduleuze handelingen ge pleegd door de Handelsvennootschap fa. J. D„ kassier en commissionair in effecten te Zevenbergen,«welke firma dloor de recht bank te Breda in staat van faillissement is gesteld, meldt het „Dgbl. v. N.-B." het vol gende: Gebleken) is, dat de firmant J. D. van zeer vele cliënten de stukken had opgevraagd ondier voorwendsel, dat ze waren uitgeloot, zoodat hij ze zou inwisselen. Hij nam de stukken steeds in ontvangst zonder afgifte van een ontvangstbewijs. Achteraf echter bleek, dat de stukken niet waren uitgeloot, en dat ze door den firmant waren verzilverd'. De opbrengst werdl niet aan de eigenaars ter hand gesteld. Hierdoor zijn zeer vele en vooral kleine lieden de dupe ge worden. 'Ook vroeg hij' aan de hypotheekkantoren de pandbrieven nooit meer dan 2 tege lijk op om ze eveneens ten eigen bate of ten bate van het kantoor te verzilveren. J. D. is voortvluchtig. De politie heef t nog geen vermoeden waarheen hij de wijk ge nomen heeft. Verduistering en valschheid ln geschrifte Ongeveer 10 dagen geleden moest een verkooper van auto's voor zijn patroon geld innen. De chèqua was geschreven ten name van) de Bank voor Roerende goederen aan de Kindérhuisvest te Haarlem, maar niet onderteekend. Om de firma ter wille te zijn gaf men het gedd, ruim 500, voorloopig aan den reiziger mee. De man ging met het geld naar Amsterdam eni maakte het op. Boven dien gaf hij aan iemand in Amsterdam de bewuste Chèque, na die van een valsche handteekemng te 'hebben voorzien, ter in ning. Thans heeft die reiziger zich hij' de Haariemsche politie aangemeld. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Spring niet In een rijdenden trein. Aan het station te Haarlem Is Donderdag avond haast een ongeluk gebeurd. Een rei ziger, die in een reeds in beweging zijinden trein naar Amsterdam wilde springen, gleed uit en kwam tusschen den! wegrijdenden trein en het perron terecht. Reizigers^ die in den trein zaten, trokken onmiddellijk aan de noodrem, waardoor onmiddellijk gestopt werd. Het bleek, dlat de onvoorzichtige rei ziger ongedeerd was. Er werd procesverbaal tegen hem opgemaakt. De noodrem was met dit al' defect geraakt, waardoor alleen nog maar over de handremmen 'beschikt kon worden. Als gevolg daarvan moest de trein aanmerkelijk langzamer rijden en kwam men met 34 minuten vertraging te'Amster dam aan. Een Inbreker, die pech had. Te Heemstede zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag ji. drie inbraken gepleegd' bij bloembollenhandelaren. De buit van den inbreker was zeer gering; de po ging om een brandkast te forceeren, mis lukte. Toevallig hield de Haariemsche politie dlien nacht een man aan, die in het water bleek te hebben gelegen, en die te voet op weg was naar Amsterdam. Een te Heem stede ingesteld'onderzoek wees uit, dat deze man de inbreker was. Door de duisternis misleid, was hij tijdens zijn werk in een 8 loot terecht gekomen. Boerenoorlog. Drte gewonden. Uit Eindhoven wordt aan „Het Volk" gemeld': In Strijp heeft Woensdagmorgen een vechtpartij' plaaits gehad. Van G., met zijn vrouw, van het melken terugkeerend, pas seerde het erf van den1 landbouwer S. Daar stond diens zoon, die een twistgesprek aan ging met Van G„ hetgeen aanleiding gaf tot den W-va), v. G. begaf zich zijn wagen naar S., doch S. pakte een schop eru bracht hem daarmede een slag op het hoofd boe, tengevolge waarvan hij' een vrij ernstige wonde bekwam. Op het lawaai kwam de ge- heele familie S., de vader nog in nachtge waad), te hulp sneller», doch ook de familie Van G. liep te wapen. Een verwoede strijd begon, met het gevolg, dat de familie S. reti reerde. Daar er verschillende slagen met stukkeni hout en dergelijke voorwerpen wa ren gevallen), werd politie en medische hulp geroepen en de vrouw van S., die een hoofd wonde gekregen had, alsmede haar zoon en Van G. werden verbonden. De recherche heeft de strijders naar de Dommelstraat ge leid. Proces-verbaal is opgemaakt. Een oplichter. Eenige dagen geleden logeerde in een hotel te Haarlem een man, die zich nogal groot en rijk voordeed. Hij zei bijv. een huis gehuurd te hebben van f 800 en een garage van f 200 en een auto van f 6700 te hebben gekocht. Bij een Haariemsche firma deed hij een bestelling van f 1600, bij een andere firma een van f 150Öbij de firma Pander in Den Haag bestelde hij voor niet minder dan f 4700 aan meu bilair. Waarschijnlijk heeft hij ook nog bij andere firma's bestellingen gedaan. In het hotel deelde hij o.m. nogmee.dat hij veel geld op zijn credit had en dat hij een groote hoeveelheid bagage uit Britsch-Indië wachtte. Toen deze bagage evenwel niet kwam, begon de ober in het hotel argwaan te krijgen. Hij verzocht den man om voorloopig zjjh f 35 kamer huur te betalen, wat dezen .echter niet convenieerde. Dit kwam den ober ver dacht voor en daarom stelde hij de politie met de zonderlinge handelwijze van den rijken heer in kennis. De politie arres teerde den man en bracht hem naar het bureau aan de Smedestraat, waar hij tenslotte door de mand viel en verklaarde geen cent te bezitten. Intusschen had de man, na 28Aug. j.1. uit de gevangenis te zijn ontslagen, ken nis gemaakt met een meisje in Den Haag, dat hij uit haar betrekking had gehaald. Het meisje, dat hem blijkbaar vertrouwde, had hem eenig geld in bewaring gegeven, dat hij had opgemaakt. De bedrieger had zelfs verlovingskaarten laten drukken. De auto was door den handelaar nog niet afgeleverd. Als de kopper een ritje wilde maken, ging iemand van de firma voorzichtigheidshalve mee. De man is in verzekerde bewaring ge steld. Doodelijk ongeluk op een schietbaan. Tijdens de schietoefeningen van de burgerwrfcht van Nieuwe Pekela op de schietbaan te Veendam heeft de onge huwde 30-j. H. Vegter te vroeg de obser vatiepost verlaten. Hij kwam in de vuur linie, terwijl er geschoten werd met het gevolg, dat een kogel hem in het hoofd trof. Hij was direct dood. Van een Hete onder een vrachtauto gevallen. Woensdagmiddag had de 49-jarige ge meentewerkman R. het ongeluk in de Turfstraat te Arnhem met zijn fiets te vallen, doordat hij in een gat in het asfalt terecht kwam. Hij werd door een vracht auto overreden en ernstig gewond. Hoe wel aanvankelijk geen levensgevaar ge ducht werd, moest Woensdagavond het slachtoffer een been geamputeerd worden. De toestand is sedert dien verergerd, zoodat de ongelukkige gisterenavond is overleden. Hij laat een vrouw met acht kinderen achter. De vergiftigin gsgevallen ln de hoofdstad. Het aantal personen, dat na het eten van ondeugdelijke gelardeerde lever ziek is geworden, is nog met twee vermeerderd. Van de twee menschen, die in het Wilhelminagasthuis zijn opgenomen, ver keert een oude vrouw die ook nog een andere kwaal heeft, in levensgevaar. De vier personen, die na het eten van on deugdelijke schol eveneens in het Wil helminagasthuis worden verpleegd, maken het goed. Motor-ongeluk. Donderdagnacht omstreeks één uur heeft de politie in de Heuvelstraat te Tilburg den eersten luitenant v. B. v. H., van de le afdeeling wielrijders in Den Bosch, gevonden. Hij had, op weg van Tilburg naar Den Bosch, een motor ongeval gehad, waarbij hij bloedende wonden aan hoofd en kin had gekregen. Na door een militairen dokter en den geneeskundigen dienst behandeld te zijn, is hij naar het gasthuis vervoerd, waar een zware hersenschudding werd gecon stateerd. Brand door kortsluiting. Door kortsluiting is Donderdag brand uitgebroken in Clunney Castle, het zomer verblijf van lord ep lady Cathoogh in Aberdeenshire (Schotland). De brandweer te Aberdeen heeft zes uur lang tegen de vlammen gestreden en een belangrijk deel van het oude kasteel kunnen behouden. Niettemin is er voor driekwart miljoen schade aangericht. (Buitenland) Het proces Schröder te Maagdenburg Onder groote 'belangstelling van de zijde van het publiek is Donderdagochtend het proces Schröder te Maagdenburg begon nen. De beklaagde werd geboeid binnen gebracht, doch de president van de recht bank stond toe, dat de handboeien werden losgemaakt. De president richtte een soort van waarschuwing aan de publieke tri bune om geen teekenen van Instemming of afkeuring te geven en daarna werd de dagvaarding een lijvig boekdeel voorgelezen. De pers uit alle doelen, des rijks was vertegenwoordigd. Toen 'beklaagde die zaal betrad zeide hij: Nu kan het schuttersfeest beginnen. Niet geheel zonder 'belang is hetgeen uit zijn vroeger leven aan den dag kwam. Zijn vader, dio een dronkaard was, is reedq lang geleden overleden door een val van de trap. Schröder hield hartstochte lijk veel van zijn verloofde, Hillegarde Götze, die tenslotte bij hem inwoopde. Hij kon haar echter moeilijk trouw zijn on be zat, bij wijze van dagboek van zijn ga lante avonturen, een wandelstok, omwon den met het haar van verschillende vrou wen, bij wie hij succes had gehad. Eens op een ochtend had hij zijn verloofde bij het leven van zijn moeder gezworen, nooit meer ontrouw te zullen zijn. Hij' verviel tehter 's middags weer in zijn oude zwak en schoot nog den avond Tan dlenzelffien dag, roekeloos, terwijl hij de krant las, met een revolver spelend, zijn moeder dood. Zijn trouwplannen hebben ook nog medegewerkt bij de ontwikkeling van zijn diefachtigen aard. Om te kunnen trouiwen was hij bij de rijksweerbaarheJd gegaan, waar hij overigens slecht stond aange schreven. Op zoek naar oon betrekking had hij alvast zijn verloofde bij zich in huis .genomen, om minder in de verzoe king te komen, ontrouw te zijp- Om haar en zichzelf voor honger te beschermen is het in hem opgekomen, door middel van advertenties menschen bij zich in huis te lokken, d'ie een cautie van 500 mark moes ten stellen. Toen de boekhouder Helling, niets vermoedend, bij hem in de kamer zat en boeken inzag, aarzelde Schröder eenigszins en tegelijkertijd overlegde hij, van welke zijde hij zijn slachtoffer het best zou kunnen doodschieten. Het lijk heeft hij in den kelder gesleept en na een mislukte poging om het te verbran den, daar begraven. Uitdrukkelijk ver klaarde Schröder, dat niemand zijn me deplichtige is geweest en dus ook niemand hem tot den moord heeft aangespoord, met name niet de fabrikant Haas. 's Middags werd' de hoofdgetuige, Hil- degarde Götz, de .gewezen verloofde van den moordenaar, gehoord, zonder dat ook hierbij iets nieuws van 'belang aan het licht kwam. Zij. stond in den tijd van den moord geheel onder den Invloed van Schröder, dien zij tot het laatst toe voor een student had gehouden. Ofschoon zij zelf de dochter van een apotheker is, ver klaarde zij1 nimmer te hebben gemerkt, dat zijn manier van doen bij' een derge lijke ontwikkeling niet past. Gelijk be kend had Schröder geen andere opleiding genoten dan die van smid. Een ernstige beschuldiging aan het adres van den rechter van instructie. In de zitting van gisterenmorgen legde getuige dr. Lehmann een verklaring af, die diepen- indruk maakte. De getuige zeide, dat hij Schröder-bij' het onderzoek in zijn' wo ning, en na .zijn bekentenis gevraagd! had hoe hij op den naam Haas gekomen was? Schröder erkenlde toen, dat hij Haas nog nooit gezien hadi en niet eens wist waar deze woonde. Uitsluitend) uit de methode van vragen stellen) -bü en door den reohter van instructie had' Schröder een goed kloppende beschrijving van Haas ontvangen en daar mee onmiddellijk zijin voordeel gedaan. De volgende getuige*, de Berlijnsche com missaris dr. Brandt -bevestigde de verklarin gen van zijn collega. De zwager van het slachtoffer, Grimm, zeide, dat hij door den Maagdenburgschen commissaris Tenholdi naar Heflings woning geroepen was en daar het lijk van zijn zwa ger herkend heeft. De getuige zette daar uiteen, dat" Schröder in tegenwoordigheid van Tenhold den koopman Haas als den on bekenden aanstichter aangewezen had. De voorzitter merkt hier op, dat Schröder nu verklaard heeft „de politie heeft mr. Haas zoo precies afgeschilderd dat ik hem ook in het donker herkend zou hebben". Schröder bevestigt, dat hij inderdaad Haas nooit ge zien heeft, maar op een verdere vraag van den voorzitter of hij Haas na den moord soms heeft leeren kennen» weigert hij te antwoorden. Schröder ls ter dood veroordeeld. De medici-deskundigen hebben Schrö der erfelijk belast, maar volkomen toe rekenbaar verklaard. De rechtbank heeft besloten, ook nog Haas en Stenhold als getuigen te hooren. Getuige Haas verklaart onder eede, dat hij Schröder niet kende, voordat hij met hem werd geconfronteerd. Tegenover dit getuigenis waagde beklaagde het niet vol te houden, dat Haas weliswaar niets met den moord te maken heeft, maar dat hij hem toch gekend heeft. Daarna is tegen den beklaagde de dood straf geëischt. 's Avonds om half negen sprak pres! dent Löwenthal het vonnis uit. Schröder werd wegens moord met be- rooving ter dood veroordeeld met verlies van burgerlijke rechten. Het wapen, waar mee de moord is gepleegd, werd verbeurd verklaard. Voorts werd Schröder nog wegens valschheid in geschrifte en bedrog tot 6 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Van de aanklacht van verleiding tot meineed werd hij vrijgesproken. Sombere min. In Thuringen schijnt^een soort zelf moord-epidemie te heerschen; gisteren werden weder vijf nieuwe zelfmoorden van mannen gemeld. Na den viervoudi- gen moord in Altenburg zijn overigens nog een ingenieur, een metselaar en een jong meisje vermoord. De daders zijn gevat. De oorzaak van de 5 zelfmoorden zoowel als van de drie moorden, is te zoe ken in liefdesgeschiedenissen. Een spoorwegongeluk. De spoorwegdirectie te München deelt mee, dat gisterochtend om half zes bij het rangeeren op het station Feldmoching bij München een trein van 21 goederen wagens op een binnenkomenden passa- gierstrein is geloopen. Vijf wagons ont spoorden en werden zwaar beschadigd. Het verkeer op de lijn München-Lands- hut was tot in den namiddag gestoord. Niemand werd gewond. Een café-houder doodgeschoten. In den afgeloopen nacht is te Bad Ahlbeck, naar Wolff meldt, de caféhouder Wilken door een inbreker doodgeschoten, 's Morgens wilde een politieagent op straat een verdachte arresteeren, die den agent zwaar verwoaddö. De dader vluchtte in de richting Heringsdorff. Dertig hulzen afgebrand, In het dorp Sanddorf in het Rhönge- bergte zijn dertig huizen met zeven bij gebouwen door brand verwoest. Een bestrijden van den brand was door het ontbreken van water zeer moeilijk. Een onmenschelifke koetsier. Gisternacht wilde op den straatweg te Mölheira bij Keulen een groentehandelaar uit Solingen met zijn auto een kar met paard passeeren, welke zonder licht aan den verkeerden kant van den weg reed. De auto gleed van den weg af en kwam tegen een boom terecht, waarbij twee per sonen werden gedood en vier ernstig ge wond, men betwijfelt of twee der gewonden het er wel levend af zullen brengen. De koetsier van den wagen reed verder zonder zich om de gewonden te bekom meren, doch werd te Mülheim aange houden. Een auto met muzikanten omgeslagen. Naar Belga, uit Rome meldt, is- nabij Ponenza een vrachtauto, dio een muziek gezelschap vervoerde, omgeslagen. Vier muzikanten waren op slag dood en 20 werden gewond, van wie 6 ernstig. De spinale verlamming. Vijf dooden te Nordhausen. Te Nordhausen zijn 18 gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Vijf patiënten zijn overleden. Een brug ingezakt Te Kowno is onder den last van een processie een brug ingezakt Vier men schen werden zwaar. 15 licht gewond: Auto van een helling gestort Frankfort a. Alain» 16 Sept 'Jhsschen Langen en SprenriMngen is Woensdagnacht een1 huur-auto uit Offenlbach door het sprin gen/ var» een band' de helling afgestort, waar- hif de wagen over den kop sloeg. De chauffeur is aan zijn verwondingen overleden, een der inzittenden liep een zware schedelbreuk op, terwijl die drie anderen minder zwaar werden gewond. De paratyphus te Duisburg. Tot Woensdagavond waren er 68 lij ders aan paratyphus in de Dulsburger ziekenhuizen opgenomen. Het totaal aan tal zieken schat men op 100. Het bacte riologisch instituut heeft den paratyphus- bacdl B als verwekker van de ziekte vast gesteld. Ook in de omgeving van Fulda zijn Woensdag officieel gevallen van para typhus geconstateerd. Trein beschoten. Woensdagavond is midden in Berlijn op de Alexanderplatz een trein van den Tunnelspoorweg uit een huis beschoten. Verscheidene vensters van den laatsten wagen gingen in stukken, menschen zijn niet gewond. De typhup-epidemle ln Hannower. Het aantal typhnspatiönten te Hanno- ver bedroeg gisterenavond; 1504, dat der overledenen 42. Over de oorzaken ztfn de doktoren het nog niet eens. Nonchidantheld. Gedurende het vorige jaar zijn er in Frankrijk 2.800.000 brieven niet besteld kunnen worden wegens onvolledigheid van adres. Van deze brieven zijn er an derhalf miHioen niet aan de afzenders te rugbezorgd kunnen worden omdat hun naam niet op die achterzijde was geschre ven. De vaart ln heit Snez-kanaaL Een Brltach stoomschip gezonken. Blijkens een Lloyds-telegram uit Port S&id is in het Suez-kanaal een Britsch stoomschip, de Orvieto. aan den grond gevaren, hetgeen het verkeer door het Kanaal bemoeilijkt. De lading van het schip zal waarschijn lijk worden gelost in lichters. Russische stoomboot op een mijn geloopen. Vijftig passagiers omgekomen. Volgens een te Londen uit Gonst anti- nopel ontvangen bericht is het Russische stoomschip Sergiew bij Batoem (Zwarte Zee) op een mijn geloopen en gezonken. Vijftig passagiers kwamen om het leven. 6 personen om een pond boter vermoord. In Roggendorf in de buurt van Marien- bad heeft een inbreker een boerenfamilie van zes personen vermoord en vervolgens niets meegenomen dan een pond boter. De man, die soldaat was, is door de mili taire rechtbank te Pilsen ter dood ver oordeeld. Spaar de vogels en behandel de dieren met zachtheid. Deze aanbevelenswaardige spreuk mag wel eens meer ter harte genomen worden door sommige veehouders en landbou wers. ZIJ gelieven te bedenken, ddt hun vee even gevoelig is voor schoppen en trappen als de eigenaars, die soms op 'n boerenkermis worden afgeranseld en dan op 'n drafje naar den veldwachter loopen om zich te beklagen en een straf vervolging te eischen. Ook 'n zeker veehouder te Texel is ver van zachtzinnig voor zijn vee en gaf dezer dagen blijk van zijn onbeschaafd heid door een schaap, dat door hem werd gemolken en niet voldoende stil stond, met behulp van een schop tot kalmte te dwingen. De rijksveldwachter Jelleina was echter getuige van deze afkeurenswaardige bar- baai-sohheid tegen een weerloos dier. Hfi maakte proces-verbaal op en heden werd ,de onzachtzinnige schapenhouder tot 25 gulden boete of 25 dagen veroordeeld. Op zijn nummer gezet Een bewoner van het schiereiland Wie- ringen verkeerde in den laten avond van 4 Juni in zulk een opgewonden stemming, dat de brigadier Witvliet hem tot de orde moest roepen, hem vermanende tot zijn woning in te gaan en de zuivere lucht niet te bederven met zijn onharmo nisch geluid. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven, volgde aanhouding en overbrenging naar het arrestantenlocaal, onder strafbaar verzet van den qrrestant, wien heden ter zake dit feit veroordeeld werd tot f 15 boete of 15 dagen. Langendfjker staklngs-echo. Een paar stakers hadden in het felst van den strijd den werkgever van zijn rijwiel geduwd, waardoor de man een bloedende wende aan zijn hand had op- geloopen. De jongste van de twee aan vallers moest voor alle twee de entree betalen en stond heden terecht. Hoewel hij ontkende, werd hij veroordeeld tot 14 dagen voorw. straf en betaling van de door den mishandelde geleden schade aan geneeskundige verpleging volgens nota f 33.— Hooge boomen vangen veel wind. Ten slotte verscheen nog op het zon daarsbankje de bestuurder van een vak- vereeniging, die in een zenuwachtige bui in het stationskoffiehuis van den heer J. de Boer, den heer Wagenaar een slag op het hoofd had toegebracht, omdat hij naar zijn meening door W. werd uitge lachen. Op grond dat de verdachte transport arbeider als leider van de vakorganisatie hooger stond dan een gewoon sterveling, werd hij veroordeeld tot 1 maand gevan genisstraf voorwaardelijk met 1 j. proef tijd en geen bijz. voorwaarden. De politierechter veroordeelde in zijn vonnis scherp alle handtastelijkheden en geweld, waardoor de zuiver economischen strijd werd neergehaald. Voor den Politie-rechter. De dames gaan voor! Met hart en ziel zijn we tegenwoordig bezig finale opruiming te houden wegens vergevorderd seizoen, van alle achter stallige vacantiezaken. We begonnen he den galant en voorkomend met een ge huwde Heldersche dame, die haar buur man, 'n Korporaal-Hofmeester,der K.N.M. had beleedigd. Dat kan zoo ereB* voor komen, als de eene kinderen heeft en de ander een hond die bijt. Dit nu was de juffrouw met de hond en zij werd, op grond van de meer dan onparlementaire uitdruk kingen, die zij ten overstaan van den °*r »had gebezigd, veroordeeld tot f10.of 10 dagen. NIEUWE UITGAVE. „De Stad Amsterdam" heeft op de eerste pagina een groote, mooie opname van de 'opvarenden van Hr. Ms. „Sumatra" met de koninklijke familie aan boord. De fotograaf heeft een tocht met dezen kruiser van IJ muiden naar Helder meegemaakt niet dezen met H M. aan boord en zal daarvan in het volgend nummer opnamen geven. De overige, in dit nummer afgedrukte foto's betreffende dit bezoek zijn niet zeer duidelijk. De oefening van het Red dingwezen, die te Amsterdam plaats had, viel juist samen met het gruwelijke spoor wegongeluk, waarbij de Lobo's om het leven kwamen. Van het echte vindt men er dan ook, evenals van het nagemaakte, een serie opnamen. De luchtfoto, geno men door den fotograflschen dienst der K. L. M., is in dit opzicht vooral zeer interessant, daar zij duidelijk de geweldige verwoesting doet zien. De begrafenis plechtigheden der beide talentvolle ar- tisten doen zien welk een enorme belang stelling er langs de straten heerschte. Onder de buitenlandsche kieken zijn er een paar betreffende de Engelsche mijn werkersstaking; interessant zijn twee Japansche schoonen in een park te Tokio, met twee draagbare radiotoestelletjes bij zich, die op het oogenblik in Japan zeer in zwang zijn. Wie wel eens van de blauwe grot op Capri heeft gehoord, kan haar hier op^de foto zien. Speciaal Noord- Hollandsch nieuw is er uit Enkhuizen, Medemblik en Hoorn; de Heldersche parade vond er wel wat laat ook nog plaats. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van.' 18 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.6 te Münohen» Laagste barom-stand 746.6 te AAureyru. Verwachting: ZA ,tot z-w- wind, licht tot half bewolkt, waarschijnlijk dlrooï v eer, wei mg verandering in temperatuur» LAATSTE BERICHTEN. Verduistering. Gisteren JWfeft de politie te Amsterdam gearresteerd een boekhouder van een der Amsterdlamsche bankinstellingen, 'boekhouder, die reeds ongeveer 20 jaar aan deae instelling verbonden waa, heeft ge- •durende de laatste maanden dbor middel van r ^"6^ln®en' 06111 bedrag van pl.m. J 7000 ten nadeele van- die Bank verduisterd, lijdiens zijn. vacantie zjjn deze valsche boe kingen ontdekt. 'Bij zijin terugkeer werd hij gearresteerd. Het juiste bedrag der verduis teringen kon nog ndet worden vastgesteld.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 12