Keurcollectie HEIMAN HYPELS' Kliediipagazijnin in alle soorten en prijzen ZIE DE ÉTALAGES HELDER - SCHAGEN ANNA PAULOWNA. EöO. Mi). van Landbouw. Vergadering van de afdeeling Anna Paulowna der Holl. Maatschappij v. Land bouw, in „Veerburg". De opkomst is dit maal al zeer gering. De voorzitter, de heer O. Rezelman Dz opent met een woord van welkom, waarop de secretaris, de heer N. Raap, de no-* tulen leest, welke zonder op- of aanmer kingen worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat voor het Mus- schenfonds f223 is bijeengebracht. Enkele leden hadden verklaard er niet aan mee te willen doen, maar bij het nagaan van de lijst viel dit getal toch erg mee. Van de firma M. B. Neümann es Oo. te Amsterdam is een aanbieding van su blimaat ingekomen. Een collectief abonnement voor veevoer wordt voor deze afdeeling niet van belang geacht. Door de afd. Alkmaar is aan den Raad van Alkmaar een adres gericht met ver zoek om de Alkmaarsche najaarsveemarkt niet te vervroegen. Het Bestuur der afd. Anna Paulowna kon zich met de in dat adres aangevoerde gronden volkomen vereenigen en heeft dan ook zijn instem ming met dat adres betuigd. De vraag hoeveel Boeren jaarboeken voor dè afd. noodig zijn kon, gezien de geringe opkomst, moeilijk worden beant woord. Van de Grobley-zoutenfabriek te Hil versum is een aanbieding ingekomen van een preparaat voederzout, dat zij alles zins geschikt noemt om in het te kort aan minerale zouten te voorzien. Uit de besprekingen echter blijkt, dat de ver gadering er nog weinig voor gevoelt. Op een schreven van de Heide-maat- schappij om een oursus in Landbouw- boekhouden te geven, zal voorloopig niet worden ingegaan, omdat men bier pas zOo'n oursus heeft gehad. Een aanbieding van den accountant Verhulst om voor de afd. een lezing te houden, zal in gedachte worden gehouden. Ingekomen is de in druk verschenen lezing, gehouden in de vergadering van Hollands Noorderkwartier, door den heer 't Hooft, inspeoteur van den Veeartsenij- kundigen Dienst te Amsterdam, over: Tuberculosebestrijding bij het rundvee. De Onderlinge verzekering tegen brand schade der Holl. Maatsch. v. Landbouw, wordt aanbevolen. Naar aanleiding van den Beschrijvings brief voor de Algemeene Vergadering der Maatschappij, krijgt de afgevaardigde opdracht, om voor een Lid van het Hoofd bestuur zijn stem op Schagen's candidaat, den heer Breebaart, uit te brengen. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer O. Rezelman. Besloten wórdt, dat voor een cursus in Veevoeder een oproeping zal worden ge daan. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd hoe het staat met de voorbereiding voor de feestelijke herdenking van het 76-jarig bestaan der afdeeling. Medegedeeld wordt, dat daarvoor reeds een samenkomst heeft plaats gehad en dat zoo noodig op de medewerking der leden zal worden ge rekend. Ook kwamen verschillende aan biedingen van gezelschappen en foto grafen in. Voorts kwam de bewering ter sprake, dat onze Polder over het algemeen on geschikt is voor erwtenteelt en een on derzoek naar de oorzaak daarvan wordt alleszins wenschelijk geacht. Misschien dat bemestingsproeven aanwijzingen zou den kunnen geven. In ieder geval zal deze aangelegenheid ernstig in gedachte worden gehouden. Verder komt nog de meer en meer voorkomende kringerigheid bij roode ster en andere aardappelsoorten ter sprake. Hierna sluiting. JÜLIANADORP. Zooals dezer dagen per advertentie is bekend gemaakt, zal bij genoegzame deel name, vanwege de Ambachtschool te Hel der, alhier een cursus worden gegeven over de Electriciteit in het bedrijf. Dins dagavond is voor aanmelding daarvoor, gelegenheid geweest in de O. L. School, doch wij vernamen dat het aantal deel nemers nu juist niet bijster groot was, dat zich heeft opgegeven. Dat is wel jammer, want om wat kennis op te doen omtrent de electrische energie ten be hoeve van welk bedrijf dan ook, dat is toch in vele, zoo niet alle gevallen wel een noodzakelijkheid geworden, nu zoowat overal gebruik wordt gemaakt van den electrischen stroom. En wil men in de practijk daarvan het meest mogelijke voordeel hebben, dan moet men de theorie niet veronachtzamen, want deze twee, theorie en practijk, kunnen elkander niet missen. Verder werd ons nog medege deeld, dat het in het voornemen ligt om in den loop van de volgende week nog een zitting tot inschrijving van cursisten te houden, wplke nog nader zal worden be kend gemaakt. Wij vertrouwen dat velen zich dan zullen aanmelden, opdat het houden van een cursus gewaarborgd zij. TEXEL. In opdracht van- het Olassikaa] Bestuur van Alkmaar eni met medeweten van den Ring Zijpe is met ingang van 1 October a.8. tot consulent in de vacature der Ned. Herv. Gemeente te HuisdjumonsMianadörp be noemd de WefEerw. heer Ds. H. Janzen, predikant te Oosterend op Tecxel, zulks ter vervanging van Ds. W* A. F. van Dijk te Helder, die* momenteel daafrmede belast is. De daarvoor gebruikelijke formaliteiten zui len zoo spoedig mogelijk plaats hebben. Ingezonden Mededeellng. SCHAREN. WEERINGEN. Burgoriijke stand van Heldor Radio-programma. MARDÏEBERICIITEN. STOOMV AARTBERICHTEN. JavaNerw-York Lijn. HAVEN VAN IpEUWEDIEB. VISSCHERIJBERICHTEN. MARKTBERICHTEN, SPORT. TELEGRAFISCH WEERBERICHT Droevig ongeluk. Woensdagmiddag had! hier een- treurig ongeval plaats. Het zesjarig zoontje van den heer B. V. werd door eeni zandtwageni over reden!. Met vreeselijk verminkt hoofdje werd heit kind opgenomen. De dokter bon slechts den dood constateeren. Electribiteit in het bedrijf. De électrificatie. Men meldt aan de „N. Rott. Crh": Bij Kon. besiluit van 11 September j-L ist goedkeuring verleend- aan-de ontwerp-sta tuten, van de N. V. Texelscbe Electnoiteits- maatschappij, zooais deze statuten door den gemeenteraad biji zijn 'besduit van 81 Maart 1926 in ontwerp ziijn vastgesteld. ^Gisteren is nu de N. V. opgericht. Onmiddellijk na de oprichting is een alge meene vergadering van aandeelhouders ge houden, waarin: a. besloten is tot volstorting van het aan deelenkapitaal; b. benoemd zijn tot ledlen van den raad van commissarissen de boeren F. A. Smit Kleine, directeur van het P.E.N., A. G. D. Bruins, electro-techndsch ingenieur bij- de Piov. Geldersehe Electriciteitsmaatschappij R. P. Keyser Oz. en P. J. Verberme Jz. (De burgemeester is ambtshalve gedelegeerd commissaris); o. met ingang van dien datum, dioor den raad van commissarissen tot directeur be noemd is op tijdelijke aanstelling op een jaarwedde van 2400 de heer P. A. de Rode, met de bepaling, dat tot de benoeming op vaste aanstelling niet zal worden overgegaan dan na oproeping van sollicitanten; d. besloten is met de gemeente ten be hoeve van de electriJicatie een koning aan te gaan van 300.600 overeenkomstig de voorwaarden dioor den gemeenteraad bij' be sluit van 21 Augustus ji. vastgesteld1. Voorts kan nog worden meegedeeld1, dat •binnen enkele dagen de eerste vergadering van den raad van commissarissen zal' worden gehouden: Het ligt in de bedoeling, dat in deze vergadering een bestek zal1 worden vastgesteld voor de aanbesteding van- het leveren en leggen van het kabelnet en de huisaansluitingen, welk 'bestek in ontwerp gereed is. Rijkslandbouwwintersehool. Bliji het op 21 September ji. gehouden toelatingsexamen voor de eerste klasse slaagden o.m.: S. Grootes, Sohagen; A. S. Keyser Wz. en H. Keyser Oz? Texel: J. Los en J. W. Metzelaar, Wieringerwaard; A. Schenk, Barsingerhorn en Corn. Wit, St Maartensbrug. Afgewezen één- De lessen vangen aan op Vrijdag 24 Sep tember as. Alg. vergadering „Witte Kruis". J.l. Dinsdagavond hield de afdeeling „Wieringen" van „Het Witte Kruis" een algemeene vergadering in het lokaal van den heer O. Scheltus, te Hippolytushoef. De heer P. Kaan Ozn., voorz., opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de 20 aanwezige leden. De heer Kaan zegt, dat het bestuur heeft getraoht,teneinde wat meer leden ter verga dering te doen komen, een tontoonstelling te houden voor het museum „Zorg voor de misdeelde kinderen". Hiervoor is door de leden echter niet veel belangstelling getóond. Behoudens enkele dames en dan de 20 opgekomen ledtfn is er geen ander bezoek gebracht. De heer Jn. Kooij heeft in de vorige vergadering gevraagd of er niets aan te doen was om de belangstelling grooter te maken voor een algemeene vergadering. Nu er werkelijk iets gedaan is, schittert de heer Kooij door afwezig heid. De voorzitter verzoekt den secre taris, den heer Van het Hof, de notulen te willen lezen. Deze worden onveranderd goedgekeurd. Tot het nazien van de reke ning worden dë heeren S. Dijkshoorn, N. Kuiper en O. Duijnker benoemd, die het apnemen. De secretaris leest de beschrij vingsbrief voor^van de algemeene ver gadering, die op Woensdag 5 Oct. a.s. te Amsterdam zal worden gehouden. Tot afgevaardigden naar de algemeene verga dering worden benoemd de heeren dr. Piccardt en L. O. Kolff en als plaatsver- vangènde leden de heeren H. van Kals- beek en D. Minnes. Deze heeren nemen allen hunne benoeming aan. Door alle leden wordt hevig geprotesteerd tegen de zeer groote uitgave, die het hoofdbe stuur heeft gedaan bij het 50-jarig bestaan van de vereeniging. Men spreekt van een tekort van ruim f1000.—wat ruim 100 boven de raming was. Er wordt dan ook besloten, dat de afgevaardigden zullen medewerken om te zorgen, dat het groote tekort niet zal worden verhaald op de afdeelingen. De heer Van het Hof stelt voor een vereeniging van huisverzorging te stich ten als onderafdeeling van „Het Witte Kruis". De heer .Van het Hof leest enkele gegevens voor van reeds bestaande ver- eenigingen uit de omgeving en na wat heen en weer gepraat wordt toestemming overgegaan of het bestuur van „Het Witte Kruis" alvast stappen in die richting zal doen. Bij die stemming worden 17 voor en 2 blanco, 1 tegen, uitgebracht, zoodat in beginsel is besloten die ver eeniging tot stand te brengen. Bij de rondvraag wordt in het midden gebracht, dat in de vorige vergadering besloten is f 2500.uit te trekken voor een prijs, aan te bieden ter gelegenheid van hot gehouden eoncours op Hemel vaartsdag. Van de muziekvereeniging „Harmonie" is n.1. bericht gekomen, dat zij als het ware is overstelpt geworden met prijzen en daarom heeft besloten den prijs van „Het Witte Kruis" niet aan te nemen, den wensch |uitsprekende het geld voor liefdadige doeleinden te besteden. Het bestuur heeft dit ten zeerste gewaardeerd. Verder de rondvraag niets meer ople verende, sluit de voorzitter dè verga- nering en dankt de aanwezigen voor hun opkomst. van 21 en 22 Sept. 1926. BEVALLEN: Q. M. Hoogonbosch-Koopman d.; O. J. KrabWSlager, d.; -O. Vlaming-Qui- sipel, d.; E. O. Aggonbach-Mulder, d. OVERLEDENO. P. 'Jonker, 66 jaar. vJ ter Beek, v„ 75 jaar, eobtgen. viaa A. Dorliin. ONDERTROUWDA. van Zoest en M. Dey- mann; P. Tydomann en G. Bosma; H. v. Dam en J Noot. VRIJDAG 24 SEPTEMBER. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 Politieber. 7.00 Politieber. 7.15—7.45 Exposé taallessen, door Fred. Fry. 7.45 en 10.00. Persber. 8.10 Opera-avond. Het HD.O.- orkest en Mevr. Greta Santhagen-Monders, so praan. Chris de Voe, tenor. In de pauze cau serie over den H.D.O., door den heer W. Vogt. Na afloop dansmuziek door het Indian danco- orchestre, o. 1. v. Hans Mossel. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Het radiokwartet en solisten (cello, mezzo sopraan; bariton). 150—2.20 Lunchmuziek van hotel Mefcfcro-pble. 8.40 Le-. zing: Eletm-entary Fronch. 4.05 Concert. 5.85 Kinderuurtjo. 6.20 Muziek v. h. Prinoe of Wales Playhouse. 6.50 Jazzband-muziek. 7.05 Oonoert door Westfiold's orkeet. 7.20 Tijdlsoin Big Bon, weerber., nieuws. Lezing: Seen on the screen. 7.45 Muziékf 8.00 Muziek. 850 Eastbourne-avond. De historie van Eastbourne door den burgemeester. Hot stedelijk orkest 9.10 Felgate King's Pier Kevels of 1926. Mu ziek en zang. 9.50 Lezing: The guardian An gel. 10.05 Vierde Bngelsche suite in F, door J. Ansel-1. 10.20 Tijisoin, weerber., nieuws. 10.85 Eastbourne-avond (vervolg). Rot Grand Hotel Eastbourne-orkest- en K. Winter, sopraan. 11.86 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Conoert Lucien Paris. 5.50 Muziek door do Arai premier jazzband. 8.50 Conoert. Orkeet en M. Landeau, declamatie en gedich ten. y t Königswüsterhausen, 1300 M. 8.20 „Macht dor Finsternis", drama in 4 acton van Leo Tolstod. 10.50—12.50 Dansmu ziek. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.20 Gramofoonmuzlék. 855 Orkéistooncert. 9.30 Galaconcert, gewijd aan de maand Sep tember. 1050 Nieuwsiber. Münster, 410 M. 1.352.50 Orkestooncert 4.855.20 Lezing. 5.206.20 Sprookjeevertellen. 6.206.50 Gra- mofoonmuziek. 6.50—750, 7.207.50, 850 9.00 Lezingen. "ZATERDAG 26 SEPTEMBER. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 Politieber. 5.00—650" Conoert door. het ELD.O.-orkest. 6.207.00 Pianoconcert door den heèr Kees Heerkens. 7.00 Politieber. 7.108.00 Eerste les in boekhouden en han delscursus, door den heer J. Pelser. 10.00 Persber. 8.10 VA..R.A.-avond. Bode door den heer E. Kupers, secretaris van het N. V. V., over: 25 jaren internationale vakbeweging. Daventry, 1600 M. 350 Concert door het Stanley Holt-octet R. Sweetland, piano. R Ford, 'bariton. C. Sterwart, contra alt. 5.20 Lezing: A garden chat. 6.35 Kinderuurtjè. 6.20 Lichte muziek. 7.20 Tijd sein Big Ben, weerber., nieuws. 7.45 Muziek. 8.00 Lezing: The battle of Stamford Bridge (25 September 1066). 8.20 „Winners", vroo- lijke muziek en zang uit ouden en modernen tijd. 950 Gwen Farfar en Billy Mayerl. 9.50 Sportlezing. 10.05 Vijfde Franscbe suite in G, Baoh, door J. Amsell. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35 Vioolconcert; door Peggy Co- ohrane. 10.5012.20 Dansmuziek van het 8a- voyhotel. Havannaban en Romanne fi. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 6.05 Conoert door het orkest G. Smet 8.50 Galaconcert. Orkest en solisten. Muziek, zang en dans. Königswüsterhausen, 1300 M. 8.50 Bonte avond. Cornetkwartet Höhne. F. Berger, tenor. P. Graetz, declamatie. Elja Fe- lls, zang. 10.5012.50 Dansmuziek door het dansorkeet Etté. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 5.206.20 Concert. Orkest en Hr.Marcin.elli, zang. 8.20 doneert. Orke6t cn Mme. Serverius- Hautokoet, zang: 8.301050 Dansmuziek. Münster, 410 M. 1.35—2.50 Orkestconoert 4.05—4.20 Kinder- vortellingen. 4.30—5.50 Orkestconoert 5.50 6.50, 6.50—7.20, 7.20—7.40, 7.40—8.00 Lezin gen. 850 Roibert Koppel-avond. Orkest. Ge mengd programma. iBdj beschikking van dlSn Min? van Mar. a. i. zijn mot 4 Oct.. a.s. do off. van den M.S.D. de 2e kl. G. W. Jl Massa, S. J: Maats en G. d. Tak geplaatst bij den Radiodienst der Sorg.-konstabol JL G. Sohoorel. Id. K. W as- Bink, serg.-timm. L. Ml Volmer, eorg.-zvpL G. Pijl, schrijver-majoor A. Bouwhuls. eerg- echrijver P. F. Montagne, torpedomaker^. J. F. Damen, serg.-vlgtmr. W. A. J. H. Rein- ders, id. L. Jetten.. 24 Sept: off. van den M.SD. 2e kl. A. Ji. Korff van Z 7 naar Wachtschip Willemsoord; ld. A. Jl Komijn van Golderland naar i> 7. 24 Sopt.: serk.-kok .Jl J. den Decker van Wachtschip Willemsoord naar O.zoedkaz. 1 Oct.: id. J. van Zijl van Wachtschip Wil lemsoord naar O.zeed.kaz. 24 Sept: id. P. Neufeglise van Ozeed-kaz. naar Tromp. 1 Oct.: serg.-maj. der mars. P. J. Bromlewe van Schorpioen naar Wachtschip Vlissingen; e erg. der mars. W. F. Scheurs van Schorpioen naar Wachtschip Vlissingen; id. Jl F. Franken van idl naar id.; ld. A. Onsterk van Wachtschip Willemsoord' naar" Wachtschip Vlleslngen; ld. W. Bolderdijk valt Afd1. Mare. Rotterdam naar Wlachtschip Vlissingen; ld. J. Otvorduyn van Schorpioen naar Afd: Mars. Rotterdam; id. W. Weiland van Schorpioen naar Mar.kaz. Am sterdam. 24 Sept.: id. W. Hoekstra van Heemskerck naar Tromp; id. C. P. J. Stikkelman van Tromp naar Wachtschip Willemsoord. 1 Oct: id. W. Voorn van Schorpioen naar Afd. Mars. Rotterdam; id. A. W. van Druyten van Wachtschip Willemsoord naar id.; ld. J. Ales van M.KjW. Leiden naar v. Speyk. marine te Amsterdam en de off. van den MED. 2e kl. O. v. d. Linde en D. v. Leeuwen resp. geplaatst bij de Ondcrzeodionstkazerne te Willemsoord en aan boord' Hr. Ms. Z 8. Luit. ter zee le kl. J. W. A. A. Heijdt is ver- gund uit Ooet-Indiö naar Nederland terug te keeren. Met ontslag uit den zeedienst: 22 Aug.: mar. 3e kl. P. J. M. A. EL Bartho- lome. De navolgende onderofficieren zijn bestemd om in de maand Nov. a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden: Stoomvaartmaatschappij Nederland. Ball, n., pass. 20 Sopt. Ouessant. Batoe, ifc., 22 Sept. v. Hamburg. Boeton, t., pass. 21 Sept. Gibraltar. Grotius, 22 Sept. v. Batavia. Madoera, t., pass. 20 Sept Sagroe. Manoeram, u., pass. 20 Sopt. Ouessant. Radja, 22 Sept. v. A'dam. Prinses Juliana, u., 21 Sopt v. Algiers. Rlouw, u., pass. 20 Sept Perim. Mapia, u., 21 Sept. te Sabang. Kon. Hollandsche Lloyd. Oranla, u., 20 Sopt v. Santoa Maasland, u., 20 Sept. te Santoa Zaanland; u, 20 Sept. te Montevideo. Kon. Ned. Stb. Mij.Kon. West-Ind. Maildienst Alkmaar, t.. 20 Sopt. v. Corral. Achillee, pass. 20 Sept. Ouessant Aurora, 22 Sept. te Piraeua Amersfoort, 18 Sept. v. Arica. Adonis, 21 Sept. te Lissabon. Bennekonx, 21 Sopt. v. A'dam. Berenioe, 21 Sept v. Catania. Calypso, 22 Sept. te A'dam. Clio, 22 Sept. te A'dam. Doroe, 21 Sept. v. Malta. Deucolion, 22 Sept. te A'dam. Eutorpo, 21 Sept. te A'dam. Erate, 21 Sept. te'Stettln. Fauna, t., 21 Sept. te Havre. Hos, 21 Sept. v. Mei lila Iris, 22 Sept. v. A'dam. Irene, 21 Sept te A'dam. Jason, 20 Sept. v. Algiers. Juno, 21 Sept. te Mytileno. Nickerie, 19 Sept te Paramaribo. N ereua, 22 Sept. v. A'dam. Nero, 22 Sept te Dantzig. Oranje Nasean, 17 Sept. v. Ouracao. Orion, pass. 21 Sept Gibraltar. Orestee, 21 Sept. v. Constantinopel. Pluto', 20 Sept. te Oporto. Peraeua, 21 Sept. te Kopenhagen. Stella, 22 Sept. te Samoe. Strabó, 22 Sept te A'döm. Tellus, 22 Sept v. A'dam. Van Rensselaar, 22 Sept. te A'dam. Kon. PaketvaartmaatschauriJ. Houtman, 18 Sept v. Melbouroe. Holland—Afrika Lijn. Bilderdijk, 20 Sept. te Antwerpen. Randfontein,'20 Sept. n. Mozambique. Springfontein, u., pass. 21 Sept Perim. Batjan, t 51 Septf. v. Genua. Billiten, u.,'19 Sept. te Beira. Klipfontein, t^pase. 21 Sept Vlieslngen. Rijperkerk, u., 21 Sept v. Antwerpen. Heemskerk, 21 Sept v. Eaet-London. Halcyon Lijn. Stad Arnhem, 19 Sept. te 'Hamburg. Stad Vlaardingen, 19 Sept te Rosorio. Holland—Amerika Lijn, Boechdijk, 21 Sept Cape Race gep. Burgerdijk, 21 Sept v. Tampico. Maasdam, 22 Sept te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 22 Sopt. v. Boulogne. Maasdam, 21 Sept v. R'döm. Bilderdijk, 20 Sept. te Antwerpen. Noorderdijk, 20 Sept. v. Los Angeles. Blijdendijk, 20 Sept. te Phlladelphia. HollandAustralië Lijn. SoékaJboemi, u., 20 Sept. te Smyrna, Abbekark, 21 Sept. v. Adolaide. HollandO.-Agië T4jiy Oldekerk, 22 Sept. v. Breimen. Geanma, t., pass. 20 Sopt. Gibraltar. Zosma, t, 20 Sept. v. Sabang. Simaloer, u., 21 Sept te Port Sald. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, t, pass. 22 Sept. Kaap Bon. Kieldrecht, u., 22 Sept. v. Colombo. Koudekerk, u., 19 Sept. v. Suez. Streefkerk, t, pass. 21 Sept. Perim. Andijk, 21 Sept. v. R'darn. Holland—West-Afrika T3jn ALbireo, u., 22 Sept. te Tenerlffe. Kiomnemerland, 20 Sept. v. Cotonou. IJstroom, 20 Sept v. Freetown. Scheldestroom, 21 Sept v. A'dam. Hercules, 22 Sept te A'dam. Rijnland, 22 Sept. v. A'dam. Vlieland, t, 20 Sept. v. Las Palmaa. Rottcrdamscho Lloyd. Slamat t, 20 Sept. v. Sabang. Indrapoera, u., 21 Sept. te Bolawan. Palembang, u., 21 Sept. te Soerabaja. Ternate, t., pass. 19 Sept. Perim. Buitenzorg, u., pass. 21 Sept Sagroe. Goromtalo, 22 Sept, v. Osnuta. Insulinde, 22 Sept. v. Batavia. Kawi, t, 21 Sept. v. Port Said. Kedoo, 22 Sopt. te Batavia. Madioen, u., 22 Sept, v. Sttez. Mionado, u., 22 Sept te Antwerpen: Merauke, u., 21 Sept. v. Suez. Siantar, t, pass. 22 Sept Gibraltar. Tjerimai, u., 22 Sopt. v. Port Sald. Toeari, 22 Sept. te Batavia. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, t, 20 Sept. Kaap Verdi Eil. gep. Alwaki, t. 18 Sept. v. Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Autolycuis, 20 Sept te Londen. Calchas, 19 Sept. v. Tientein. Rhesus, 20 Sept v. Suez. Cyclope, 19 Sept. te Suez. Jason, 21 Sept. v. Singapore. Laertee, 21 Sept. v. Padang. Peleue, 21 Sept. v. Padang. Ajax, 22 Sept. te Suez. Helenue, 21 Sept. v. Hongkong. Melampus, 22 Sopt. v. A'dam. Mentor, 21 Sept v. Tsingtao. JavaBengalen Lijn. Bawean, 22 Sept. te Calcutta. Kertoeono, 21 Sept. te Batavia. jBVRChinaJapan lijn TJiearoea, 20 Sopt. v. Shanghai. Agamomnon, 20 Sopt. te Sabang. Samarinda, 19 8ept v. Newport Nowb. Rhosufl, 20 Sept v. Belawan. 22 Sept 1926. Aangekomen van Harllngen en vertrokken naar Rotterdam Dultech s.e. „Amrum". 22 Sopt. 1920. Aangekomen van Harllngen.en vertrokken naar Londen Eng. ae. „Heron". 23 Sept. 1926. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harllngen Eng. e.e. Sterling". 21 Sept. Aangebracht door 26 korders246 tongen per stuk 0.40—0.65, 728 kleine tongen per stuk 0.08—0.15, 16 kisten zetechol per kist 7.60—10, 22 kisten kleine schol per kist 3—5, 83 kisten schar per kist 2—8.50, 8 kisten pi obermanen per kist 9—11, 16 roggen per stuk 1155. 22 Sept. Aangebracht door 11 kprders: 417 tongen per stuk 0.350.60, 090 fleine tongen per stuk 0.080.10, 8 tarbotten por stuk 6—6, 29 kisten zetsohol per kist 811, 34 kisten kleltie schol por kist 1.75455, 9 kisten schar per kist 22.60, 6 kisten pietermannen per kist 1018, 40 roggen per stuk 11.25. NOORDSCHARWOUDE, 22 Sept. De aanvoer en prijzen waren: 9800 kg. aard appelen: Schotsche muizen 4.104.40, duken 8.40—8.60, drielingen 8.70; 2600 kg. sper- cieboonen 6.5012.70; 9200 kg. uien 2.20— 2.50, drielingen 1.30—1.60, gèle nep 2.80— 3.10; 5400 kg. peen 1.40—1.60; 25000 kg. roede kool 050—2.80; 10200 kg. witte kool 0.400.80; 7600 kg. gele kool./ 0.60-2.50 per 100 kg.; 1100 'bos 'boswortelen 4.70—6.80 per 100 boe; 4200 etuks bloemkool 650—9.10, 2e soort 050—1 per 100 etuke. ;BR0EK 0(P LANGENDIJX, 22 Sept. De aanvoer en prijzen waren: 8700 kg. aard appelen: Schotsche muizen 8.70, duken 8.40, bravo'e 1.10, 1022 kg. sporeioboonen 4.6010.10, 29,000 kg. uien 2.80-2.60, drie lingen 150—1.40, gele nep 3—8.10: 6600 kg. peen 1.40—1.80, 8500 kg. kroten 0.70— 8, 81000 kg. roode kool 1—2.60, 49000 kg. witte kool 0.500.80, 19000 kg. gele kool 0.30—1.60, alles per 100 kg.; 450 boe worte len/4 per 100 'boe; 18600 etuks bloemkool 6.60—18.10, dito 2u soort 050150 per 100 stuka. Schagormarkt van Donderdag 23 Sept, 18 Paarden 160—300; 14 stieren 180 200; 72 geldekoeien mag. 150—210; 96 idem vette 250—880; 80 kalfkooion 220—885 9 pinken 105140; 18 graskalveren 2860; 39 nuchtere kalveren 10—22; 60 dchapen magere 20—80; 681 idem vette 26—88.50; 299 lammeren 1218; 4 bokken en geiten 10—10; 7 varkens magere 80—86; 43 ldean vette per kg. 0.70—0.76; 140 biggen 16—24; 17 konijnen 0.50-255; 846 kippen 0.50— 155; 127 g. boter per kg. 1.70—2.10; haal tjes 050-1.60. Eierveiling Behagen, 23 Sept Aanvoer 19150 kipederen prijzen 8.109.50, middelprije wit 8.60, bruin 8.65; 60 KjQ.'e goed per KG. 1.49; 1 partijtje 8.10; 1 par tijtje 8.10 en 1 partijtje 9.50. Vier par tijtjes opkoopcreeieren buiten noteering 6.70 750, 7.80 en 7.40. Puleieren 6.80. Heldor-niwrw*. HaarlemHelder. Naar wij vernemen, zal Helder voor haar len uitwedstrijd in een sterk gewijzigde opstelling uitkomen; Kiljan, Gros- feld en Boogaard zullen daarin een plaats krijgen. De E. O. heeft natuurlijk een qn an der niet zondier reden gedaan, doch we her halen hierbij nogmaals dat qua spel H. het verleden Zondag long niet elecht gemaakt" heeft. Een bestuurder van Zeeburgla ver klaarde ons dat Blauw Wit waartegen ge speeld werd voor den AROL-beker dat spel niet gaf tegen hen. Dat nochtans verloren is, hebben wij reeds uiteengezet in het verslag van deze match, waar wij de zwakke bezetting van de rechte- en linkabinnenplaats noemden. Daarin hoopt de EC. nu een verbetering aan gebracht te hebben, door een verandering in de opstelling en een paar andere spelers. Pro- boeren kan men het altijd; doch in Haarlem zal men een tegenpartij ontmoeten, die wat de techniek en tactiek van het spel betreft, zeker niet de mindere van Helder zal zijn. De eupporteravereeniglnig verzocht ons te willen melden, dat leden van deze vereeniging, die Helder wenschen te vergezellen naar Haarlem, hetzij' per trein of wel' per auto, zich daartoe kunnen opgeven tot en mot Don derdagavond (dus heden) in het sigarenmaga zijn „Rüitsma.V De collecte voor do nabestaanden van don Knollendomspelor bij den wedstrijd Helder— Zcebuigia hoeft ongeveer bedragen 70.50, vorige opgaaf 19.50, totaal 90.—. De be langrijke som is reeds verzonden. Hedenavond om 6 uur trainen voor die adr spiranten. naar waarnemingen verricht in don morgen van 23 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsoh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 7715 te Maastricht T<en Parijs. 'Laagste 'barometerstand 7445 te Reykjavik. Verwachting: Zwakke veranderlijke wind, Echt tot half 'bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 8