HELDEHSCHECOURANT Zijden Shawls Wollen Vesten Fantasie Sokken Hoeden en Petten Overhemden Handschoenen Derde Blad. BUITENLAND. VAN ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1926. VOLKENBOND. De omt wapenlngsquaeetie. De rede van Bon cour. Bonoour meende In ihet vervolg van zijn rede ter Vo lkenibondsvergaderi ng, dat de conferentie zou gelukken, indien zij slechte het algemeen© probleem regelt en zich niet bezig gaat houden met de de tailuitvoering. Bijzondere beteekenis moet eraan gehecht worden, dat met het z.g. potentieele geheel van alle middelen, welke een natie in een ooHog ln de weeg schaal kan werpen, rekening wordt ge houden. Alleen dan zal het mogelijk zijn de op de volken drukkende militaire uit geven te verminderen. De oanferentie moet in de eerste plaats elke natie, hoe machtig zij ook moge zijn, afhouden van de mogelijkheid van een aanval. De hooge taak van den Volkenbond is den vrede te waarborgen. Tot geen prijs mag er een natie zijn die te land, ter zee of in de lucht een aanvalsmacht 'bezit die haar veroorlooft de procedure van verzoening te doen mis lukken. Bonoour eindigde met te zeggen, dat hef gunstige uur voor den eersten stap naar ontwapening bezig was te slaan. Als de regeeringen dat uur laten voorbijgaan zou de bewapeningsloop opnieuw krach tiger 'beginnen. In den loop van zijn rede verklaarde Bonoour verder d'at een ontwapenings conferentie waardeloos en zelfs gevaar lijk zou zijn \als zij slechts algemeene vraagstukken zou bespreken zonder de technische bijzonderheden van wape ningsbeperking vast te stellen. Bijzonde re waarde moet er aan gehecht worden, dat het z.g. „potentiel dé guerre", d.w.z. de gezamenlijke middelen welke een staat bij een oorlog in de waagschaal kan werpen, nauwkeurig bekend wordt. Slechts dan zal het mogelijk zijn de op de volken drukkende zware uitgaven voor oorlogs-voorbereiding te verlichten. De ontwapeningsconferentie moet daar toe leiden, dat eiken staat, hoe machtig ook, de mogelijkheid worde ontnomen door een brutalen aanval den Volken bond de vervulling van zijn groote taak: den wereldvrede te waarborgen, onmoge lijk te maken. (Stormachtige toejuichin gen). Genève, 24 September. De volkenbonds vergadering heeft vanavond het voorstel van de derde commissie aangenomen, dat de ontwapeningsconferentie, behoudens materieel© onmogelijkheden, voor de aan staande volkenbondsvergadering zal moe ten plaats vinden. Het voorstel tot bljeenroeplng vóór September 1927. De Volkenbondsvergadering heeft Donderdagochtend in de eerste plaats over de bijeenroeping der internationale ontwapeningsconferentie van gedachten gewisseld. De Fransohe gedelegeer de Paul Bonoour stelde een resolu tie voor, om tenzij zulks materieel onmo gelijk blijkt, de conferentie vóór Septem ber 1927 (d, w. z. vóór de gewone Vol kenbondszitting in die maand) bijeen te roepen. De begrootlngscom missie zet het mes erin. Genève, 24 September. De vierde, be- grootingscommissie van de volkenbonds vergadering heeft vandaag op voorstel van d'e financieel© oommissie van con trole Osuski-Nederbragt alle voorstellen van de technische en de humanitaire oom missie om budgetverhooging geweigerd. Het was opmerkelijk hoe gewillig alle gedelegeerden van de vierde commissie zich naar het doodsvonnis van Osuski schikten. De gedelegeerden van alle staten, die in de tweede oommissie geestdriftig het Italiaansche voorstel om de verkeerscon- ferentie buiten Europa te houden aange nomen hadden, verwierpen die weer. Bestrijding van de slavernij. De zesde commissie uit de Volken bondsvergadering heeft een conventie ter bestrijding van de slavernij aangenomen na een zeer nauwkeurige en grondige bespreking in een sub-eommissie, waar van ook graaf Van Lynden van Sanden- burg deel uitmaakte, die een groot aanr deel gehad heeft ln het welslagen van de taak der sub-commissie, die bijna dage lijks gedurende dé volkenbondsvergade ring bijeen is geweest. Jong China en de bultenlandsche Interventie. 'Een zeker aantal ln Europa studeeren- de Ohineesohe jongelieden, die tot de na tionalistische partij behooren, hebben tot Sjao Sjen Sjoe, het hoofd van de Ohinee sohe delegatie bij den Volkenbond, het verzoek gericht verzet aan te teekenen tegen zekere handelingen van de Engel sche vloot ln China, waarin zij een schen ding van het Volkenrecht zien Ook aan de leden van alle thans te Genève ver toevende delegaties hebben zij hun be zwaren kenbaar .gemaakt en verzocht te bewerken, dat de volkenbond tusschen- beide zal komen. China en de mogendheden. Genève, 24 Sept. Bijt den aanvang van de Volkenibondsveigadering heeft de Chi neesche afgevaardigde vanmiddag op last van zijn regeeiring ter kennis van de verga dering gebracht, dat er den laatsten tijd in China verschillende dingen gebeurd zijn, waarin Engelsche strijdkrachten waren ge moeid. De ernstigste dezer gebeurtenissen, aldus de Chineesche verklaring, werd ver oorzaakt door een Engelsche kanonneerboot, die den 6en September een Chineesche stad beschoten heeft en meer dan honderd sol daten heeft gedood. Vervolgens hebben an dere Engetlsohe kruisers gebruik gemaakt van hun zwaar geschut en duizenden bur gers gedood en tal van huizen Verwoest. De Chineesche soldaten waren verplicht het vuiur te beantwoordten om zich te verdedigen. Tengevolge van deze incidenten, die van internationale beteekenis zijn en den vrede in het Oosten in gevaar brengen, heeft de Chineesche delegatie bevel gekregen kennis dezer feiten aan de Vergadering te geven. Burggraaf Oecil antwoordde op deze ver klaring, dat,, waar hem niet was meegedeeld, dat deze kwestie in den boezem der verga dering zou worden opgeworpen, hiji geen instructies van zijn regeering had om haar te beantwoorden; Hij kon echter zeggen, dat de Engelsche regeering het volstrekt niet eens is met den Chineeschen afgevaardigde en dat haar zienswijze volkomen anders is. Er zijn thans onderhandelingen gaande om die incidenten te regelen, maar een derge lijke verklaring is niet geschikt om een vreedzame regeling te bevorderen, voegde Oecil er aan toe. De Alg. Vergadering wordt ver moedelijk hedenmiddag gesloten. Alle Volkenbondscommissies zijn nage noeg met hun arbeid klaar, zoodat de Algemeene Vergadering vermoedelijk hedenmiddag met haar werk gereed zal komen. Tót dat dloel heeft het bureau er bij verschillende sprekers op aangedron gen van het woord af te zien. Indien de Algemeene Vergadering hedenmiddag wordt gesloten, zal evenwel de Raad waarschijnlijk Maandag nog een belangrijke zitting houden. De a.s. zitting van den VoJkenbondsraad. Te Weenen? Te Weenen wordt officieel medege deeld, dat in den Volkenbondsraad in derdaad de neiging bestaat, de zitting van December te Weenen te houden. ENGELAND. Het geschil ln de mijnindustrie. De voorstellen van het bestuur Het bestuur van den MIJnwerkersbond heeft bij de regeering vooretellen inge diend tot 'bijlegging van het oonfllct vol gens welke de mijnwerkers een voorloo- piige regeling zullen aanvaarden, waar door het werk onmiddellijk kan worden hervat op een loonschaal, die niet lager ls dan de sohaal aanvaard op grond van de regeling van 1921. De definitieve nationale regeling zal worden uitgemaakt door een arbitrage hof, dat 'beslissen zal over de loonschaal en over de verwezenlijking der reorgani satie van de industrie, aanbevolen door de kolenoommlssle. Het bestuur ls tot Maandag uiteenge gaan. De regeering acht de voorstellen ongeschikt om tot een oplossing te komen. Van bevoegde zijde wordt evrnomenv dat de regeering overtuigd is, dat de voor stellen der (mijnwerkers niet kunnen wor den beschouwd als een mogelijken 'grond slag te vormen voor de 'beëindiging van het geschil en dat de onderhandelingen over deze voorstellen definitief .geëindigd zijn De elschen van eigenaars en mijnwerkers. De kern van het verschil1 tusschen de twee partijen is hiermee aangegeven. De eigenaars blijven verlenging van den zevenuurswerkdag noodzakelijk achten met regeling van het loon districtsge- wijs, wat in vele gevallen een loonsverbe tering mogelijk maakt; de mijnwerkers eischen handhaving van den zevenuurs- dag met als concessie van hun kant een voorloopige verlaging van het loon met tien percent tot nadere vaststelling van een nationale overeenkomst over de loon schaal en de verwezenlijking van de re organisatie der industrie, volgens de be slissing van een centraal arbitrage-li chaam, aan welke beslissing de eigenaars zich zouden moeten onderwerpen. Een strijd tot het bittere einde? Er zijn nu al zoovele vredespogingen beproefd, dat het eruit gaat zien, of de strijd1 tot het bittere einde uitgevochten zal word'en, waarbij de eigenaars de kans krijgen hun tegenstanders te dwingen tot aanvaarding van de voorwaarden, die zij voor de districten afzonderlijk aanbie den. Dit is geen gunstig vooruitzicht voor het vestigen van een duurzamen industri- eelen vrede en als de regeering meent dit te moeten laten begaan, zal1 zij er van de oppositie ln het parlement heel wat over te hooren krijgen. Scheuring onder de mijnwerkers In Nottlnghamshire. Er dreigt een ernstige scheuring in de gelederen van de georganiseerde mijn werkers in Nottlnghamshire. Frank Var- ley, lid' van het parlement en beambte van de mljnwerkersvereeniglng daar, heeft pas in een rede verklaard, dat de „eige naars het moeten winnen". Hij weerleg de tegelijk de bewering van een vorigen spreker dat 92 pet. van de mijnwerkers hecht aaneengesloten waren en zeide dat dit nog niet eens met 76 pet. het geval waa De afdeeling Mansfield heeft nu een motie aangenomen, waarbij Varley'a ont slag uit het bestuur van den Engelsohen mijnwerkersbond en den mijnwerkefs- raad voor Nottlnghamshire geëischt wordt. De afdeeling Mansfield is de sterkste ln het kolenbekken en Variey vertegen woordigt dit district in het Lagerhuis. De bijeenkomst van het Lagerhuis. De bijeenkomst van het Lagerhuis, ter verlenging van die noodmaatregelen, die de volgende week plaats heeft, wordt in verband met Baldwin's verloochening van Churchill's verklaringen met groote belangstelling tegemoet gezien. Men ver wacht dat de veering zich daarover zal moeten ven jrden. Waarom de onderhandelingen afsprongen Het afspringen der onderhandelingen heeft algemeene teleurstelling gewekt. Bij een onderhoud dat de eerste-mi- nister met Evan Williams, den voorzit ter der eigenaars, heeft gehad, bleek dat de klobf tusschen de mijnwerkers en de eigenaars door de voorstellen van de eer sten niet te overbruggen was en dat de eigenhars op zulk een basis weigerden te onderhandelen. Weer op het doode punt In den brief van de regeering aan den secretaris van de mijnwerkersfederatie, Cook, wordt gezegd, dat de regeering van meening is, dat de voorstellen der mijn werkers vroeg of laat tot een regeling leiden. Daarom is de regeering niet be reid verder te gaan dan Baldwin's voor atellen van 17 dezer. Het staat de fede ratie .nog steeds vrij deze voorstellen aan te nemen, door den practischen stap te doen tot districts-onderhandielingen over te gaan en de overeenkomst later te doen onderzoeken door een onpartijdige recht bank voor die gevallen waar afgeweken wordt van de oude werkuren. In een commentaar op dezen brief heeft Cook gezegd, dat er geen kans op regeling was, indien de regeering in deze houding blijft volharden. De mijnwerkers- executieve zal beslissen of het noodig is een nationale gedelegeerden-conferentie bijeen te roepen. Voortzetting van de uitzonderings toestand. De Londen Gazette maakte het besluit openbaar tot voortzetting van den uitzon deringstoestand, wegens de mijnwerkers- staking, en een ander besluit, waarbij het parlement tegen 27 dezer wordt bijeen geroepen ter bekrachtiging van het vorige besluit. Beperkte distributie van huisbrand. Als er niet gauw een einde komt aan de mijnwerkersstaking, zullen de bepa lingen op de distributie van steenkolen verscherpt worden. De Invoer van bulten landsche brandstoffen ia verminderd en de naderende koude heeft de moeilijkhe den vergroot. Vandaar een krachtige rantsoeneering. Onmisbare instellingen als ziekenhuizen, gas- en eleotriclteltëfa- brieken, waterleidingen enz. zullen de voorkeur krijgen en voor kleine oonsu- menten en huisgezinnen zal het moeilij ker worden om aan een voldoende hoe- veélheld brandstof te komen. Intusschen hebben de Londensche gas fabrieken al aangekondigd, dat de gas- prijzen binnenkort verhoogd zullen wor den, al behoeft er geen vrees gekoesterd te worden voor gasgebrek. Steun aan de Engelsche mijnwerkers. Men meldt aan de N. Rott. Ort. uit Brusel, dat het nationaal oontité uit de oentrale van Belgische mijnwerkers ln principe tot het verleenen van een nieuw subsidie van 100,000 frank aan de Engel sche mijnwerkers heeft besloten. Het tot dusver als steun door de Belgische mijn werkers aan de Engelsche stakers gezon den bedrag aldus tot 500.000 frank. De arbeidsvoorwaarden op de scheepswerven. Naar Reuter meldt, heeft een vergade ring van vertegenwoordigers van vakver- eenigingen pit den scheepsbouw te York onder voorbehoud de voorstellen aanvaard van de gemengde commissie van patroons en werklieden voor de herziening van de arbeidsvoorwaarden om te komen tot een verlaging der onkosten welke het moge lijk moet maken de ernstige depressie te overwinnen en met name befler tegen de buitenlandsahe mededinging opgewassen te zijn. Krassln komt te Londen terug. Krassln, die als diplomatiek vertegen woordiger van de sowjet-regeerlng te Londen benoemd was, nadat Rakofsky naar Parijs overgeplaatst was, ls nu van zijn langdurige ziekte hersteld en wordt over enkel© dagen te Londen verwacht. Naar verluidt, zal de sowjet-regeerlng dan stappen doen tot heropening van de onderhandelingen over een tractaat, waarbij alle geschilpunten geregeld wor den. Dultschland'g koloniale politiek. Op het oogenblik dat Dultschland zijn intrede deed ln den Volkenbond schreef de „Times":. „De quaestle van het toekennen van koloniale mandaten aan Dultsohland kan zich niet voor doen; er ls geen enkel mandaat beschikbaar." Maar minister Stresemann haastte zich te verklaren: „Het natuurlijke gevolg van de Locar- no-verdragen Is dat ook Dultsohland ko loniale mandaten zal ontvangen." Een debat zal zich dus ln zake deze aan gelegenheid waarschijnlijk voordoen, om niet te zeggen een conflict. Het is een quaestle, waarmede velen zich thans be zig houden. Op welke wijze zal Duitach- Ingezouden Mededeeling. Steeds nieuwe sorteering Mooi en niet duur Heeren-Modemagazijnen HELDER - SCHAGEN land zijn aanspraken doen gelden en welke zal de houding der entente-mo- gendhedbn zijn? „La Dépêche /koloniale" bevat een be langwekkende beschouwing over dit on derwerp. „De heer Stresemann is een te handig politicus, om niet in te zien dat hij bij den Volkenbond niets zal bereiken; hij zal zich daarom tot Engeland en Frankrijk wenden en trachten om met deze mogend heden rechtstreeks te onderhandelen. Duitschland gaat .diaarbij van dit stand- punt uit: „De Duitsche koloniën zijn niet geconfisqueerd' om blijvend bezit van an dere naties te blijven; het bestuur er over werd aan Duitschland ontnomen onder voorwendsel dat dit land niet ln staat was onbeschaafde volken te beheerschen." Sinds echter Duitschland lid ls van den Volkenbond, kan dit voorwendsel niet worden gehandhaafd!" Duitschland zal dus steeds den Volken bond als toevlucht ln reserve houden. Wanneer Duitschland zijn doel niet be reikt, wanneer de huidige mandatarissen blijven weigeren om van hunne manda ten afstand te doen bestaat nog de mo gelijkheid dat Duitschland over eenige jaren zijne positie in den Volkenbond dermate heeft versterkt, dat het zeker kan zijn van den steun der neutrale mogend heden. DUITSCHLAND. Duitschland en de Volkenbond. Het kabinet keurt de houding van de delegatie goed. Berlijn, 24 September. In de vanoch tend onder voorzitterschap van rijkskan selier Marx gehouden kabinetsraad heeft minister Stresemann verslag uitgebracht over die werkzaamheden der Duitsche de legatie ln de Volkenbondsvergaderingen te Genève. Het kabinet heeft de houding der Duitsche vertegenwoordigers goed gekeurd en minister Stresemann, alsook zijn medewerkers dank uitgesproken voor den verrichten arbeid. In aansluiting hiermee heeft Strese mann ook verslag gedaan van zijn voor loopige onderhandelingen met Briand te Thoiry nopens het vraagstuk van een Dultsch-Fransehe toenadering. Het ka binet heeft met algemeene stemmen ook deze daad goedgekeurd en ln prlnoipe be sloten een vaste oommlBsle te benoemen onder leiding van een nader ln aanmer king komend ressort-minister die de re geering van den verderen loop en de eventueel© ontwikkeling der aangevangen besprekingen op de hoogte zal houden. Vermindering van de bezetting. Naar de K&lnlsche Volkszeltung van betrouwbare zijde, verneemt, is het waar, dat de Franschen' begonnen zijn vijf zesduizend' man troepen uit het bezette gebied terug te trekken. Den 26en Sep tember zullen een regiment Infanterie, een regiment artillerie en een mitralteur- afdeeling Koblenz verlaten hebben. - Een misstand. Men meldt aan de N. Rott. Crt. uit Berlijn Dr. Grzimek, lid van de commissie van onderzoek uit <Jen Pruislschen Landdag naar de toestanden in gevangenissen en hulzen van bewaring in Oost-Pruisen, deelt in het Berliner Tageblatt mede dat in de gevangenis te Wartenburg geen electrlsch licht of gas, geen waterleiding en geen kachels zijn. In deze gevangenis zijn 52 pet. der gevangenen onderge bracht. In de gevangenis van Insterburg ls geen licht; daarentegen zijn er wand luizen. Te Koningsbergen is een ijuis van bewaring wuarln in een afdeeling driemaal meer menschen zijn onderge bracht dan waarvoor ze ls bestemd. In sommige zalen der vrouwenafdeellng lig gen matrassen op den grond. Het betreft hier voorloopige hechtenis en 12 pet, van degenen die ln voorloopige hechtenis worden genomen worden in het geheel niet gestraft en 12 pot. krijgen minder straf dan de duur van de voorloopige heohtenis. In hetzelfde gebouw bevinden zich ln kelderverdiepingen cellen waarin volgens den afgevaardigde konijnen en geiten binnen een week zouden sterven. RUSLAND. Vereenvoudiging van het aangaan en bet ontbinden van een huwelijk. In allé afd'eellngen van den burgerlij ken stand te Petersburg worden nu hu welijken geregistreerd en ontbonden, ook bij mondelinge verklaring van1 de par tijen. De verplichting, schriftelijk te ver klaren, dat men een huwelijk wil sluiten of scheiding aanvraagt, is dus afge schaft. Naar de „Krasnaja Gazeta" mede deelt, wordt binnenkort een decreet afge kondigd, waardoor de echtscheidingèn iiOg meer vergemakkelijkt zullen worden. Het zal voldoend© zijn, dat een der par tijen mondeling verklaart, een echtschei ding te verlangen en de scheiding zal dadelijk geregistreerd worden. De an dere krijgt dan een mededeeling over het regisitreeren van de echtscheiding en heeft het feit te aocepteeren zonder meer. Voor het gemak van hen*, die willen trouwen of scheiden, aldus hetzelfde blad, zullen alle kantoren van den burgerlij ken stand later dan de overige kantoren beginnen te werken en later eindigen, zoodat zij open zullen zijn, wanneer ieder een reeds vrij is. Het sluiten van een huwelijk of het scheiden zal nu na het eindigen van het werk geschieden, zoo dat geen tijd gemist zal' worden. LITAUEN. Llthauen tegen Polen. De Daily Mail verneemt uit Riga: Het Litausch kabinet heeft besloten, een memorie te zenden aan alle- landen, waar zij diplomatiek vertegenwoordigd is, en waarin zij zich beklaagt over het feit, dat Polen troeipen ooncentreert en andere oorlogsvoorbereidingen treft aan de Lithausche grens, waardoor het den vrede in Noord-Oost Europa ernstig be dreigt. Te Riga zijn tal van berichten ontvan gen over 'geheime onderhandelingen van Lithauen imet de boisjewikl nopens een militair verdrag, dat hoofdzakelijk tegen Polen 'gericht zou zijn. Het oonoentreeren van troepen is Polen's wijze om Lithauen te waarschuwen' tegen meedoen aan boljewistisöh 'gekonkel. Lithauen en Polen staan al zes Jaar lang op gespannen voet roet elkaar, sedert de Poolsche generaal Zellgowskl Wilna heeft genomen, en terwijl de landen aan elkaar grenzen, onderhouden zij' geen betrekkingen op diplomatiek-, oonsulair- of postigebled. GRIEKENLAND. Trekt Kondllis zich terug? Volgens berichten uit Athene loopt daar het gerucht, dat generaal Kondllis zijn ontslag als minister-president aan den President van de republiek aangebo den heeft. HIJ zou niettemin aan het be wind blijven tot dat het resultaat der al gemeene verkiezingen bekend zou zijn. SPANJE. De actie tegen Primo de Rlvera. Nadert de revolutie? Verontrustende berichten worden uit San Sebastlan aan de bultenlandaohe bla den geseind. De binnenlandsohe politieke crisis ln Spanje zou thans een zeer scher pen vorm nebben aangenomen en voor de eerstvolgende dagen wordt een volledige ommekeer ln Madrid verwacht. De heken- de Spaansche politici, die zich onder de dictatuur uit het politieke leven hadden teruggetrokken, zijn bezig mot de opstel ling, van oen oproep aan de natie, welke tegelijkertijd ipet het 'bijeenroepen der Nationale Vergadorlng door Primo de Rl vera, zal worden gepubliceerd. De oproep is o.a. door de voormalige mlnlstér-presl- denten Romanones, Garcla Prleto en Alba en door tal van groote mannen uit het Spaansohe politieke en litteraire leven onderteekena. ZIJ verklaren den vasten wil te hebben onet alle middelen de dicta tuur ten val te brengen; zij maken zich geheel los van de monarchie, welke, naar zij verklaren, sleohtB krachtens de grond wet bestaat, zoodat de troon niet steeds de grondwet bulten werking mag'stellen Van koning Alfons wordt vèrwacht, dat hij thans een beslissing zal neimen. Blijft hij Primo de Rlvera steunen, dan loopt de monarchie ernstig gevaar. Het heet dat Primo den -strijd wil aan binden, ofschoon hij het leger steeds meer tegen zich krijgt. VEREENIGDE STATEN. Amerika en het internationale gerechtshof In goed Ingelichte kringen te Genèvé hoopt men, dat de Donderdag gesloten conferentie voor de bespreking van de Amerikaansche punten van voorbehoud Inzake Amerika's toetreding tot het Haag- sche Internationale Gerechtshof de kans aanzienlijk verhoogd1 heeft, dat de Ver- eenlgde Staten Inderdaad tot het statuut van het wereldgerechtshof zullen toetre den. De toetreding tot het Internationaal Gerechtshof. Washington, 24 September. Na de be sprekingen te Genève over het voorbe houd van Amerika voor de toetreding tot hét Internationaal Gerechtshof is men van meenlng, dat de kwestie weer zeer Ingewikkeld ls geworden en men ver wacht een verwoede oppositie ln den Se naat tegen het plan tot deelneming aan dat hof. Een echec van Ford. De Ford-maatschappij te Detrolt heeft een échec geleden ln esm proces, dat zij ge voerd heeft tegen de firma Parke en Boyne. Het gaat- om een bedrag van ongeveer 2.000.000. De rechter had beslist, dat Ford ten' onrechte een bepaalde soort, van trans missie-banden had toegepast, die gepaten teerd was door Patke en Boyne. De rechter besliste tevens, dat Ford deze transmissie-banden niet meer mocht toepas - seni en dat een accountantsonderzoek diende te worden Ingesteld, om uit te maken, hoe veel Ford aan de houders van het patent van dien MIJnwerkersbond.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7