r en namens de Gemeente wil ik hier aan die maineni buide brengen en danlk voor wat rij dien avond hebben verricht (Insfcettn- niiig). De heer Kuiken zegt, naar aanleiding van dei post Onderhoud van brandspuithuisjes: Ik dacht, dat we dat heele soepje nou maar op moesten ruimeni, dan hebben we er ook g&n onaerhoud meer an. Voorz.: De huisjes kunnen we niet mis sen, want de helft ervan is arrestantenlokaal. Miar de spuiten kunnen we verkoopen. Wij hebben er dan ook het vorige jaar al een verkocht. Dus als U een geschikten kooper w;et houden wij' ons aanbevolen. Hij de uitgaven voor Vereenigingen komt een adres van A.L.E.GX). in behandeling, wiarna besloten wordt deze vereeniging een sibsidie te verleenen van 225. De beer Kuiken zegt, dat de ouders het haidwerkonderwiis liever door een onderwij- za-es «©geven zouden zien, dus bij het ver- ydgonderwijs. Voorz.: En vroeger vonden1 rij dat onder wijs niet praotisch genoeg. Enfin, we zullen hei nog maar eens een jaar probeeren. De dokterswoning kost, meent de heer Kiiken, veel te veel aan onderhoud en het wai dus misschien veel beter,, er maar oen knip burgerhuis voor in de plaats te zetten. Voorz. tracht aan te toonen, dat dit veel djuuder zou zijn. Bj de behandeling der Ontvangsten maakt de beer Komen de opmerking, dat voor de Vernogensbelasting weer 100 opcenten op de bofdsom staan, terwijl wel de andere be- lastiigeni werden verlaagd en spr. acht dat niet billijk. Vtorz. zegt, dat deze zaak in B. en W. een ount van bespreking heeft uitgemaakt'. En iadden wij dit jaar tot een extra veria- ging kunnen overgaan, dan zou zeer zeker de Vermogensbelasting aan de beurt geko men zijn. Na nog eenige bespreking wordt tenslotte de b»grooting in inkomsten en uitgaven vastgesteld op 161.026.72', met een post van 8250.10" onvoorzien. ■De kapitaaldienst in ontvangsten en üit- gavei1 op een bedrag van 10.011.84. Hbrna rondvraag, die verder niets ople vert, waarop de Voorz. de vergadering sluit, met lank voor de aangename samenwerking. WIERINGEN. Öize plaatisgenoote, zuster Gatti. Zomer dijk is door de Stoomv.-Maj. ,y,Nederland" aangesteld als verpleegster aan boord van 'het s.8. „Johan de Wit". Voornoemd schip gaat eer reis naar Inidië maken. Zuster Zomerdijk maakt thans atooo haar derde reis als ver pleegster naar Indiö. De WelEerw. heer F. Eppinga, evangelist bi de Evangeiisatievereeniging „Reobotih" aloier, heeft een beroep ontvangen naar ce gemeente te Terwolde (Geiderlanid). Naar wij vernemen, is aan den heer W. Eermans Jz. alhier door de directie der Zui derzeewerken onderhands opgedragen heit, bestraten van den weg langs de Stonteldiijk. 8CHAGEN. Uitslag draverijen. Uitslag dier draverijen vanwege de ver- tenfging „Westfriesland", gehouden te Schagen op 28 September. Voormiddagdraverij om prijzen van ;100, ƒ50 en 25. Ingeschreven 19 e. pr. 290, Künstler van J. Koning, Wie- -ingerwaard, ber. J. Witteveen; 2e pr. •80, Nelly van S. Waterdrinker, Nieuwe Miedorp, ber. J. Vergaay; 8e pr. 270, Laura van J Slikker, Koegras, ber. T. Slikker. Namiddagdraverij. Prijzen 800, 150, 75 en 25. Ingeschreven 16. Ie pr. Marie P 285 van P. A. van Stra len. Schoorl, ber. A. Witteveen; 2e pr. K'lnSÜer 280 van J. Koning, Wieringer- wiard, ber. J. Witteveen; 8e pr. Maggy Henry 290 van J. Schoon, Medemblik, ber. J. -an Leeuwen; 4e pr. Catrien R 285 van J. Schoon, Medemblik, J. van Leeuwen. ANNA PAULOWNA. Onder den veestapel van den veehouder M. C. de Graaf alhier is mond- en klauw zeer geconstateerd. Naar wij vernemen is de levering van brasdstoffen ten behoeve van de ge meentegebouwen opgedragen aan den braadstoffenhandelaar P. Wüms, alhier. Eet perceel, in eigendom van de ge- meante en gelegen aan den Zuider Molen- vanrtsweg, is bij inschrijving verhuurd, voor den tijd van 6 jaar, aan den heer D. Koorn, wonende in deze gemeente. GEBOREN: Ramke, z. v. M. de Vries en iM. de Jong; OorneJia Wiiheknina, d. v. A. C. Steenvoorden en M. T. de Groot; Ja- ooh Nioolaas, z. v. N. de Wit en E. D. Vis ser; Franciscus, z. v. J. L. Janson en O. van dem Noulandl ONDERTROUWD: C. Haverhoek en T. Keppel. OVERLEDEN: B. Visser, 6 j. Politie Anna Paulowna. Gevonden: een fietspomp, een halster een portefeuille met pen en een kerk boekje. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. BREEZAND. Door den bliksem getroffen. Bij het onweer van Dinsdagmorgen werd een koe van den heer J. Pranger en 2 schapen- van den heer J. Bossen In de welde doodgeslagen. INGEZONDEN. Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij1 een plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor onzen danik. Het is velen in- deze plaats bekend, dat in Helder een afdeel!ng van den KonirMjjfoen Nedl Bond van Oud-Onderofficieren bestaa.t Anderen echter weten dat niet, omdat bo vengenoemde Bond geen feestavonden orga niseert, maar wel den derden Maandag in iedere maand vergadert en ais de agenda is afgehandedds, gelegenheid geeft tot verschil lende spelen, b.v. kaarten, biljart, domino en wat verder te doen is. Den eersten Maandag van iedere maand is bet sociëteitavond' met dames, die dan onderling zoo gezalhg moge lijk gemaakt wordt om 'de kameraadschap gaande te houden. Menigeen is van meening, dat oud-onder- officieren oude menschen zijn, dit toch is met het geval. Actief dienende onderofficie ren kunnen zijn adspirant-lid totdat ze den dienst gaan verlaten, om dan toe te treden als lid van den Bond. Er zijn verschillende nuttige instellingen aan den Bond) verbon den, o. a. 'n arbeidsbeurs, waar oud-collega's geassisteerd' worden als ze bij uit dienst gaan somwijlen nog een betrekking zoeken. Verder een rust- en vacantieoord, waar men 's zomers zjjn vacantie kan doorbrengen, hetwelk heel mooi gelegen is te Soest. Ook een Weduwen- en Weezenfonda, daar kan men1 voor een kleine vergoeding per jaar lid van worden), en bij overlijden van.den qjan krijgt de weduwe daar honderdvijtfendertig gulden uitkeering van. Nu hebben de vrouwen van bovengenoem- den Bond gemeend, dlat het nuttig zou zijn een club te vormen, en de winteravonden te benutten, om voor die verschillende instel lingen te werken. Ziji hebben nu gemeend het Weduwen- eh Weezenfonds te moeten steunen: lé. door een groote verloting te houden en een bazar daaraan toe te voegen, natuurlijk met goedvinding van B. en W. De bazar zal dan begin November plaats vinden, de datum zal per advertentie in de Heldiersche Oourant vermeld worden. Wij bevelen ons ten zeerste hij de Hel- deisohe vrouwen aan voor een handwerkjè, te meer, daar de lange avonden aankomen. Verschillende dames van onze club hebben zich ook wel voor andere vereenigingen be reid verklaard mede te wericen. Er wordt wél vaak gezegd: Voor die militaire wedu wen moet de Staat maar zorgen! Maar voor die oüde weduwvrouwen moet immer door particulieren steun iets tot stand komen. Daarom nogmaals, wij hopen op veel me dewerking van de Heldersche dames om voor het prachtige doel ook een steentje bij te dragen, zoodat onze bazar moge slagen. Zijn er soms leveranciers, die een prijsje voor onze verloting over hebben? Alles wordt in dank aanvaard. U, mijnheer de Redacteur, namens de dames 'dank voor de opname, teeken ik, Hoogachtend, M, VAN VLIET--'WICKEL, Secretares der Dames-Afd- K.N-B.O.O. Hoogstraat 121, die gaarne alles in ontvangst neemt -Helder, 29 Sept 1926. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van 28 Sept Uitspraken: H. H. R., Anna Paulowna, mishande ling. Vrijgesproken. J. J. 8., Helder, overtreding warenwet. 60 boete of 16 dagen. Piet de R., Helder. Oplichting. 1 jaar gew. met bevel tot gevangenneming. Willem K. Helder. Dierenmishandeling. 15 boete of 15 dagen. .Nieuwe zaken. Ben afgetakelde Stier, die nog begeerlijk bleek. De eertijds roemrijke oorlogsbodem, ge naamd Hr. Ma „Stier", was 'bestemd om tot doelwit te dienen vatn vliegendersbom- men en lag in de haven te Helder ten anker, zijn lot gelaten af te waohten. Alles wat waarde had, was er afgehaald, dacht men, maar ten onrechte, want 'n paar jutters namen de vrijheid de Stier nog eens particulier te inspecteeren en haalden er nog voor 40 aan oud lood en koper af, dat bij een opkooper te gelde werd gemaakt. Dit werd1 hun echter zeer kwalijk genomen en een van het tweetal werd zelfs vast gehouden. Vandaag stonden ze allebei terecht. 8. hield zich hijzonder koest, maar zijn ka meraad liet zich niet onbetuigd en 'be weerd^ dat hij' zich als belastingbetalend J^urger medeëagenaar beschouwde van „De Stier" en deszelfs inhoud. De officier ging met deze beschouwing niet accoord- en eischte tegen ieder der verdachten 3 maanden gevangenisstraf. Waarop Mr. Zeegers, hhn advocaat, van leer trok en de meening uitsprak, dat het delict als het ware was uitgelokt, zoodat de grootst mogelijke clementie moest wor den 'betracht. Lollige visite. Een Heldersche mijnheer, P. genaamd, kwam op 10 Juli ibij een juffrouw op den Dijkweg in de kamer rollen, scheurde haar bovenkleeding, sloeg haar met een stoel op haar hoofd en gooide haar van de trap af. Geheel ontdaan en moord gillend nam de vroifw de vlucht. Ter zake dit alles behalve ridderlijk bedrijf moest P. terechtstaan. Hij was echter niet ver sohenen, wat zijn- positie ook niet ver sterkte, daar hij niets kon tegenspreken betreffende al het minder mooie dat tegen hem werd ingebracht. De officier vorder de tegen hem 1 maand gevangenisstraf. HIJ was niet op dé eer gesteld. Bij' een relletje tussdhen een paar ma- rimeechepelingen en Zuiderze ©-polderwer kers op Zaterdag 17 Juli, 's avonds op de Zuidstraat, kreeg een marinier een mes- snede in zijn arm. De vermoedelijke da der nam daarop de vlucht doch werd her kend als F. J. v. O., die dan ook heden voor deze ernstige mishandeling terecht stond. Hij beweerde echter pertinent de dader niet te zijn geweest en zijn verdedïl iger, Mr. Zeeigers liet verschillende getui gen decharge revue passeeren, die deze ontkenning zouden moeten verster ken, Maar het mocht niet lukken den officier van des polderjongens onschuld te overtuigen en hij werd dan ook tot 60 boeit of 50 dagen veroordeeld. Na tuurlijk stuurde de verdediger in een pittig betoog op vrijspraak aan. Een al te gedienstig vriend. De nacht van 25 op 26 Juli was te Ar na Paulowna bijzonder rumoerig en gaf de aanwezige politie handen vol werk. Tt Was ook kermis en dat zegt veel, soms zelfs alles. Jenever en Iblertjes hadden veel af trek en droegen niet veel bij om de rust te 'bevorderen. Al spoedig bleek het noo- dig een gruwelijk te keer gaand jong- mensoh wegens ordeverstoring op te ber gen. Tot groote verontwaardiging van zijn vriend, die beslist geen genoegen kon nemen met dezen maatregel en zulks toonde door het arrestantenlokaal, waarin zijn vriend was opgeborgen, te besohadl- gen. Voor dezen vriendendienst werd he den 25 'boete of 25 dagen gevorderd. Nog meer vrtendschapsblijkieni De loswerkman J. K. 'behoorde ook tot de feestelingen van dien Anna Pau- lowner herrienacht. Ook hij was gepikeerd omdat zijn vriend Simon 8. werd inge rekend en trachtte met geweld dezen ar restant te ontzetten. Deze daad wordt echter wedersparmigheid genoemd en dus moest hij zich 'heden te dier zake ver antwoorden. Het door hem getoonde ge mis aan herinneringsvermogen kon hem niet vrijpleiten en dus eisohte de officier 20 boete of 20 dagen. De grootste geweldenaar. Het geweldigst» ging dien nacht ge zegde Simon S. te keer. Hij sloeg alle re- oord. Hij rolde met zijn zwager, den veld wachter T., over den weg als 'n bandrekel, 'n Geheel pekton rijks- en gemeentepoli tie was noodig om hem onder de knie te krijgen, De veldwachter den Hartog had nog nooit zoo'n bar verzet meegemaakt. Het was dan ook geen wonder, dat de officier tegen dezen verzetpleger van zoo groote capaciteit 14 dagen gevangenis straf vorderde. Radio-programma. Burgerlijke stand van Helder SPORT. Voetbal. Postduivensport Hollands Noordpunt, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste 'barometerstand 773.4 te Wisby. Laagste barometerstand 747il te Isofjord. Verwachting: Zwakke veranderlijke wind, later uit Z. richtingen!, hall tot zwaar «bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Mallverzendlng naar de K XIII. Naar M a n i*l 1 a op^ 2, 4 en 9 October. Laatste buslichting aan het postkantoor 12 uur 's middags, stadsbussen lichting 1. Na 9 October naar Batavia. VERTROKKEN PERSONEN. Naam: Smits, G. A. M. Eikerbout, M. F. Slabber, P. Verschuur, H. P, Ekkers, W. C. J. v. d. Sterre, J. S. Keus, C. Langhorst. J. Duin, J. Giel, J. M. Scholder, H. v. Foreest, Jhr. H. A. Buining, D. J. Brus, A. W. Clero, J. B. A. Gregory, H. A. Gorter, D. de Jong, A. Lensvelt, A. v. d. Kamp, J. C. Zoetmulder, II. M.L. J, Bolhaar, H. H. Witpen, A. Ros, A. Labout, L. de Bruiju, It Kiekebos, J. Wingender, C. J. Pel, H. Beroep leerares luit. vlieger kabelsplitser off. v. adm. lo kl. zonder zonder leerares zonder koopman off. v. adm. zeeman off. v. gezh. caféhouder luit. t. zee rijksklerk off mach. -off. v. adm. 2e kl. schipper onderwijzeres reiziger opperschrijver chauffeur zonder off M S.D. 3e kl. handelaar luit t. zee typograaf WoonplaatsVertrokken naar Javasjiraat la Javastraat 3 Binnenhaven 134 Binnenhaven 34 Loodsgracht 32 Kerkgracht 42 Hoofdgracht 50 Weststraat 55 Middenstraat 112 Tromp Jonkerstraat 29 Directie Spoorgracht 27 Weststraat 117 v. Hogendorpstr 10 Kauaalweg 167 Djjkstraat 25 Parallelweg 74 Hoofdgracht 29a Tromp Jonkerstraat 34 Spoorgracht 34 Polderweg 15 Onrust 44 Ruijghweg 109 Kon lnst. Hospitaalstraat 3 5 Onderzeedienst v. Galenstraat 11 Heemstede Batavia Domburg Soerabaja A'dam A'dam 's- Hage A'dam A'dam Texel Velsen Oosthuizen Batavia A'dam A'dam Soerabaja A'dam Soerabaja Soerabaja A'dam A'dam Weerselo A'dam R'dam Leiden 's-Hage Mill Soerabaja Hilversum Gods dienst: N.H. N.H. NH. N.H. R.K. N.H. EL: E.L. RK. RK. O.C. N.H. N.H. HL. N H. N.H. N.H. R.K. R.K. RK. W.G. RK N.H. N.H. R.K, Burgerlijke Stand van Anna Panlowna VRIJDAG 1 OCTOBER. Hilversum H.D.O., 1050 M. 12.00 Politieber. 7.00 Politieber. 7.007.80 Franeche les (vervolgcursus). 7.808.00 Fram- sche convereatielea 8.10 Pereber. 8.20 Conoert. door het HJD.O.-orkest, 0. 1. v. Willem van Woimelo. Soliste: Mevr. E. Lyeen-Fenitach, harpiste van het concertgebouw. Daarna dans muziek door The Indian' dance orcheetra. Lei der: Hans Mossel. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Concert door het radiokwartet en solisten. 1.202.20 Lunchmuzlek. 8.40 Lezing: Elementary French. 4.05 Concert door school- kinderen. Orkest. G. Stratton, viool. Ch. Crab- ba, cello. Werken van Haydin. 5.05 Concert. E. WÏÏlliaim, contra alt. T. Clase, bariton. 5.85 Kinderuurtje. 6.20 Conoert door Frank Weet- fieldfl orkest. 720 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuwe 7.30 Causerie. 7.48 Mvrziek. 8.00 Le zing: The grey friare in London. 8.09 „Mari- tana", opera in 3 acten van Wadlace. 9.50 Le zing: An imaginary after-Dinner speech. 10.05 Pianoduetten. 1020 Tijdsein, weerber. nieuws. 1025 Dansmuziek door de London radiodans- band. 10.40 Lezing: The voice. 11.00—1120 Variété. Zang en humor. Daarna rijuntmwiT^giir Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Orkest door het orkest Gayina. 5.05 Orioeetconcert 8.50 Concert. Königswüsterhausen, 1300 M. 8.50 Alexander Moisi spreekt de gedichten van Goethe, Heine enz. 9.50 Sonates van Beet hoven en Mozart. 10.5012.50 Dansmuziek. Brussel, 487 M. en Antwerpen, 265 M. 8,20 Gramofoonanuziek. 8.35 Orkestconoert. 8.50 „La surprise de 1'amour" en La doublé inconetance, 1-acters. 9.05 Conoert. 10.06 1020 Eenacter, Galipa/ux. Munster, 410 M. 1.35—2.50 Concert, Werken van Bach. 4.35 5.20 Keukenpraatje. 5.206.20 Liederen van F leek en Franz. 6.20-6.50, 6.50—7.50 Lezin gen. 7.50—8.20 Gerhart Haiuptmann leest uit eigen werken voor. 8208.50 Novellenvoor- lezing. 8.5010.50 Martin Andereen Nexö- avond. 10.5011.50 Orkeetconcert. ZATERDAG 2 OCTOBER. Hilversum H.D.O, 1050 M. 12.00 Politiéber. 1.00 Uitzending van de rede te houden door dien heer Rudolph Duinoech, ond.-voorzitter v. d'. Kanier van Koophandel te Amsterdam, ter gelegenheid van de opening der Internationale Radiotentoonstelling te Amsterdam. Daarna concert door het harmo- niekorps van de Hollandsehe draad- en kabel- fabriek te Amsterdam. 3.005.00 Concert door het H_D.O.-orkeet. 5.00—5.20 Duitsohe les voor beginners. 3.306.00 Fransche les voor 'beginners. 6.007.00 Vocaal oonoert door Mej. To v. d. Sluye. Pianobegel. van den heer Egbert Veen. 7.00 Politieber. 7.00—8.00 Boekhoudlee door den heer J. Pelser Jr. 8.15 9.15 Uitzending van de muzikale illustratie bij de Potemkin-film, in de Cinema Palace te Amsterdam. Dirigent: Joe Silberman. 9.15 10.30 Liedteren te zingen door Mej. 'Jeanne van Heusden. „Salomo", van Oscar Wilde e.a. door den heer Willem <v. Gapellen, declamator. 10.30 Dansmuziek uit Café Pschorr te' Rotterdam. Daventry, 1600 M. 3.20 Enigelsch volksdansen), door het Fodk 3.20 Engelsche volksdansen, door het Folk dance society orohestra. 5.20 Causerie. 5.36 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek door de Londen dance band. 6.50 Causerie over het muziek programma v, d. volgende weweje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weeriber., nieuws. 7.30 Lezing: Ca- meos of Ptekdng-A temple of tlhe Hilla. 7.48 Mu ziek. 8.00 Lezing: The cycle show. 8.20 Muziek, zang en schetsen door de Radio-folliee concert party. 9.20 Sonate in F-imajor, Beethoven (piano, viool). 9.50 Lezing: The p&rting of the waye in Rugby. 10.05 Pianoduetten. Twee de suite, Rachmaninow. 10.20 Tijdsein, weer ber., nieuws. 10.36 Vivian'Foster (The Vioar of mirth). Yee I think »o. 10.5012.20 Dans muziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Conoert Lucien Paris (piano, viool, collo). 8.50 Galaoonoort. Orkest en vocale so listen. M. Landeau, declamatie. Dansmuziek Königswüsterhausen, 1300 M. 8.20 Gerhart Hauptmann. Inleiding. Novelle voorlezing. 9.20 „Als die Poetkuteche fuhr. tooneelspel.IO. 50—12.50 Dansmuziek. Brussel, 487 M. en Antwerpen, 265 M. 520 Odkofetconcert. Mime. Jordlns, zang. 6.20 Nieuweber. 8.20 Conoert. Mme. Boule, zang 9.30 Dansmuziek. 10.20 Nieuweber. MUnster, 410 M. 1.85—2.50 Orkestooncert. 4.054.20 Kinder- vertellingen. 4.20—5.20 Voorlezing: Ernete und heitere Tiorgeechichten. 6.20 Jeuigdconcort door orkest. 6.20—6.80 Muzdak-anecdoten. 6.30 —6.50 Pianokwartet van Mozart. 6.50—7.20 Radiopraatje. 720—7.50 Lezing. 8.50 Vroo- Ujke avond. 10.5011.50 Danssohlagers door de Schapho rn-jazzband. van 28 en 29 Sept. 1926. OVMtLEDElN: F. Isaksson, 82 jaar, m., wed. van 0. R> v. d. Poll; H. Knul, eohtgen. v, H. Hazeleger. BEVALLEN: M. E. Kroeders-Hiummeling, d.; A. A. Hoogewerf-Groet, d.; G. Boonrde Wijn, d.; A. Taas-Wegenan, z.j E. 8. Leeuw- Boogaard, d.; H. 0. Bakker-de Does, z.; G. Tromp-Verkerk', z. ONDERTROUWDJ. v. Houten en M. v. Schijndel; C. Tlteman» en J. P. Schuhonanj G. ir. v. d. Putten en J. G. v. Loon; J. Lande en Th. G. Koek; T. L. Slikker en A. Schaap; J. Le Grand en T. Sohenk; G. Wljker en M. SIort; R. Baas en J. Sluinp; J1. W. v. Winger den en Ch. M. A. Nagel. Haarlem—Helder 8—0. Van een toeschouwer van deze match ontvingen we onderstaand relaas: Zoo heeft Helder dan weer verloren; nu in et 8—0. Laten we eerlijk zijn en erkennen dat de thuisclub die overwinning eerlijk toekomt; haar voorhoede was voor het doei gewiekster en speelde met meer overleg. Doch' 82 of 2—1 zou een juister beeld van de krachtsver houding gegeven hebben. De onzen hébben kranig partij gegeven; het «pel der verdedi ging was bovenalle lof. Kiljan heeft met recht den vuurdoop ontvangen; zijn keepen was keurig en beslist. De nieuwe voorhoede-opstel ling verstond elkaar wel, doch er zatiop kri tieke momenten te weinig gang ln. Bovendien waren er factoren in het spel, welke H.'s nederlaag tot een voldongen feit maakte, n.1. de zeer eenzijdige leiding van den arbiter, den heer Versteeg Meulomans, die, 'blijkens zijn beslissingen, sterk op de hand van Haarlem was. Afgescheiden daarvan1 kan Helder terug zien op een goedgespeelden wedstrijd; in de finesses van het spel behoefden zij voor Haar lem niet onder te doen. Doch met man en macht dient gewerkt te worden om die op stelling te vinden, welke de voorhoede pro ductief maakt. Mooi epel zonder doelpunten bevredigt op den duur niet. Van deze zeer enthousiast gespeelde match het volgende verloop: Om precies 2 uur wer den door den heer Versteeg Meulemane, die den heer Vugt verving, de teams ln het veld! geroepen; de toes is ten voordeele van Helder. Na een aanval van Hrl. ondernemen de wit- hemden er een, die onderbroken wordt voor buitenspel van de Boer. Bedde teams geven elkaar weinig toe, vlug gaat het spel over en weer. De eerste corner neemt Helder na 10 min. spelen. Hrl.'s rechterwing is zeer snel en ondanks prima werk van Sporken dreigt van dien kant het grootste gevaar. Na een kwar tier spelen forceert Hrl. een corner, die fraai genomen wordt, doch het schot gaat naast. Een hard schot van Rei te wordt gestopt. Na 20 min. weer een aanval van de zeer 'bewegelijke voor hoede der roodlbroeken, een zuivere voorzet volgt, welke wordt weggewerkt, doch niet vol doende en het ie de linksbinnen, die over alk> hoofden heen den bal hoog in den rechterhoek deponeert (1—0). De thuisclub is nu eepigen tijd in den aanval en de Held.-verd. krijgt volop gelegenheid haar talenten te toonen'; boven allen steekt Kiljan uit, die inzonderheid in het onderscheppen van hoekschoppen sterk was. Hoe mooi deze ook genomen werden, steeds kon hij er bij. De Hrl.-midvoor komt alleen voor hem te staan, doch op schitterende wijze weet hij den bal <te stoppen. Het is onze middeniinie die tenslotte het spel weer weet te verplaatsen, de voorhoede komt weer in actie. Onmiddellijk na de hervatting etoimden de- Heldor-voorwaartse 11 weer op Stern af. De Boer loopt mooi naar binnen, doch de bal komt in het zijnet terecht. Weer een aanval, doch nu is een corner het resultaat. Enthou siast wordt door beide partijen verder ge speeld met afwisselende aanvallen. Na 10 min. begint het te regenen, terwijl het bovendien flink gaat waaien. Voor fleldteri welke beiden in het nadeel heeft, is dat geen fortuintje, daar men al te zeer belemmerd wordt in zijn ibe wegingen en met de goede richting nogal eens abuis is. Voor Hrd. beteakende dit de beslis sing,want juist in deze periode weet zij twee maal te scoren. Niet. dat Held. zich toen ge wonnen gaf; integendeel, er werd tot het einde toe met ambitie gespeeld. Doch onze voorhoede kon ibij den refeeree geen goed doen; in de buurt van Hrl.-heiligdom gekomen, klonk steeds het fluitje, meestal voor z.g. buitenspel. Tegen het einde is de roodbroeken-voorhoede weer aan het woord, doch als de heer Versteeg Meulemane eindigen blaast, is de stand nog onveranderd, zoodat Haarlem met 30 wint. De match genoot zeer veel .belangstelling. Helder verscheen dn deze opstelling; Kiljan Grosfeld Sporken Tleesen Bllnkhoff Dijkshoorn Bak Boogaard Blere Redtsona do Boer Tien minuten voor einde verwisselde Tlos- sen met Boogaard van plaats, wat oen kleine verbetering bracht HelderV.V.A. Voor dozen thuiswedstrijd zijn woer als gewoonlijk kaarten in voorver koop verkrijgbaar in het slgarenmagazlin „Reitema". VVA had voor dozen wedstrijd uitstel verzocht dn verhand' met het vieren van het' 2ö-jaTig bestaan der vereeniging op Zater dag a.a. doch het Hedder-bestuur heeft gomeönd om gegronde redenen hiertoe niet haar mede werking te moeten verleenen. Zoodat de wed strijd dus gespeeld) wordt. (Vervolg overzicht.) Met de jonge vogels werd Iets voorspoediger gevlogen dan met do oude; veel verliezen zijn er niet geweest. Vele liefhebbers begonnen met de Do rus Rijkers-vlucht reeds vogels ln te houden voor 1927. Toch werden er nog aardige ooncoursen gehouden van 100 tot 40 stuke per vlucht. Hier 'behaalde het meeste sucoee J\ M. Peter», die van 7 vluchten op al deze vluchten punten behaalde. Totaal 185, kampioen met een le en een 8e prijs; J. van Riel met 6 vluchten 154 pot, een le, drie 2e en een Se prij»; 0. Puhl in 4 vluchten 106 pnt., een le en een 3e pr.; M. v. Dijk 4 vluchten 88 pnt., een le eh een 2e pr.; P. Verkerk 6 vluch ten 78 pot., een 3e prijs; J. Riemeie in 4 vluchten 63 pnt., twee 2e prijzen; de andere liefhebbers 52, 50 pnt. enz. Nog eenlgo eerste prijewiunera: Jl v. Doorn, tl. Nebbellng en D_R.-medaille, A. Felkera. Het totaal aantal' punten hiervan is reeds vermeld. iQp de naviuoht hot volgend resultaat: J. M. Peters 166 pot. dn 5 van de 6 vluchten met twee le en drie 2e prijzen en het kampioen schap naviuoht; H..Bok 89 pot., in 4 vluchten, twee le, een 2e en een Se prijs; J. Rianter» 64 pnt. dn 2 vluchten, een le en twee 8e prijzen; Hendrik® 42 pnt. in 8 vluchten; G. Bui» 37 pnt. In 8 vluchten; P. Verkerk 86 pnt. in 2 vluchten; U. v. Doom 25; H. v. d. Wal 14; C. Puhl 18; J. v. Wolf eren 11; W. 'Jan® 11; R. Markus 9; P. Boon 8, M. v. Dijk 8; E. Heili genberg 2 pnt. De eindstand vllegseizaen 1926 is als volgt: J. M. Peters 171 en 185 en 166 totaal 522 pnt. en kampioen 1926. J. Riomors 206 en 68 en 54 totaal 828 pnt,; M. v. Dijk 214 en 88 en 8 totaal 806 pot.; H. Bok 104 en 62 en 89 totaal 245 pnt.; E. N. Heiligenberg 176 en 49 en 2 totaal 227 pot.; J. v. Rlel 44 en 154 en 0 totaal 198 pnt.; J. Nebbeling 174 en 22 en 0 totaa^ 196 pnt.; J. v. Doom 101 on 70 en 25 pnt totaal 196 pot.; A'. Felkers 131 en 50 en 0 totaal 181 pnt.; H. v. d. Wad 113 en 46 en 14 totaal 173 pnt.; O. Puhl 0 en 106 en 13 totaal 119 pnt; P. Verkerk 0 en 78 en 86 totaal 114 pnt; W. Jan® 70 en 17 en 11 totaal 98 pnt.; Hendriks 26 en 0 en 42 totaal 68 pnt; O. Buis 0 en 19 en 37 totaal 56 punten; R. Markus 0 en 30 en 9 totaal 39 pnt; J. v. Wolveren 22 en 0 en 11 totaal 33 pot; P. Boon 0 en 15 en 3 totaal 18 punten. ALzoo kampioenen: M. v. Dijk met oude vo gels, (I. M. Peters met jonge, idem met na- vhicht idem heele seizoen. •J'. Nebbeling won de Do rus Rijkere medaille voor 1926, J. v. Doom den wieselbeker der vereeniging voor 1926, H. v. <L Wal den beker voor aangetoonde jonge vogel en verder op de navlucht drie propellers met uurwerk. Jv. Priate, C. Bui® en M. v. Dijk voor de ag. vogels. N Na de uitreiking van de ©ereprijzen zullen wiji die winners van de zilveren medaille® nog publiceeren. Hiermede is het werk voor 1926 weer afge- loopen en verder tot het volgend jaar. Een har telijk woord van dank aan de redactie mag niet ontbreken voor de medewerking dit jaar ondervonden. 29 Sept. 1926. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. „Heron". 30 Sept 1926. Aangekomen van Londen en vertrokken naax Harlingen Engelsch stoomschip „Starling". luit. t. zee

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7