iELDERSCHE COURANT "Backin Bakpoeder VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. DnOehker4s VAN ZATERDAG 2 OCTOBER 1926. De WlntertUd gaat heden In. (Per advertentie is onzen lezers door hot gemeentebestuur Donderdag reeds be kend gemaakt, dat met ingang van mor gen, de -wintertijd zijn intrede weer heeft gedaan. Wij herinneren onze lezers daaraan nog even. Men zet hedenavond hij het nanr Ibed gaan de klok een uur terug. Om u. uur is het dus 10 uur. Winterdienst Spoorwegen. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende winterdienstregeling van de Spoorwegen. Bij1 vergelijking van den Zo merdienst ziet men, dat slechts geringe veranderingen zijn aangebracht Jubileum directeur 's Rijkswerf. Vrijdag 1 October herdacht de directeur van 's Rijkswerf, jhr. H. Rappard, den dag zijner veertigjarige ambtsvervulling. Veertig jaar terug trad de heer Rappard als adjunct-ingenieur der marine in staats dienst, n.1. 1 October 1886. Vier jaar later werd de heer Rappard benoemd tot inge nieur 2e klasse, 1 September 1899 inge nieur le kl. en 1 Dec. 1908 hoofdingenieur. Toen de heer Westerveld benoemd werd tot directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie, werd jhr. Rappard in zijne plaats aangesteld als directeur van 's Rijks werf alhier, met ingang van 1 Jan. 1919. In deze zevenjarige periode heeft de heer Rappard zich, door zijn aangenarnen omgang en de groote welwillendheid waarmede hij ieder, wie ook, van dienst was in alle gevallen waarin de hulp der marinewerf noodig was, kon men op den steun en |de medewerking van den heer Rappard rekenen een groote achting verworven, een hoogachting, welke ook bestaat onder het corps Ingenieurs van 's Rijkswerf en de leden. Deze hoog achting was dan ook de oorzaak, dat onder het personeel spontaan de wensch ont stond hun directeur te huldigen. Reeds vroeg was, Vrijdagmorgen, de vlag geheschen en te kwartier over negen reeds kwamen vice-admiraal Fock met de verschillende chefs den jubilaris hun opwachting maken. Het bureau van den directeur was door de goede zorgen van het personeel met palmen versierd. Na het vertrek van den admiraal en zijn staf kwamen te 11 uur de hoofden van dienst met de hoofdambtenaren. Bij monde van den hoofdingenieur, den heer Mon- hemius, werden jhr. en metfr. Rappard toegesproken en hun een bloemstuk aan geboden. En te half twee begon de stroom van gelukwenschen van het werfpersoneel en corporaties en personen uit de gemeente. Achtereenvolgens meldden zich daartoe' aan de le officieren en ingenieurs, de ambtenaren, het technisch personeel, de beambten der politie, van de Griffie, het loonbureau en bureau Boekhouding, van bureau Scheepsbouw, Werktuigbouw, Arsenaal, Magazijndienst, de organisatie der beambten, en die van personeel, werk lieden en leerlingen-werfraad. Verschil lende hielden daarbij toespraken, zoo de beeren Kruk, de Jongh, e. a. Deze stroom van bezoekers werd den ganschen middag voortgezet; Burgemees ter en Wethouders der gemeente kwamen te half drie persoonlijk hunne opwachting naken en den ganschen middag hield ceze aanloop aan. Een groot aantal bloemstukken werden (aarbij aan jhr. en mevr. Rappard over- landigd; wijj noteerden de volgende: 3ond Beambten van politie Rijkswerven, Toezichthoudend personeel afd. Scheeps- )OUW, Bond B.A.T.T. (Burgerlijk admini stratief Technisch en Toezichthoudend Personeel), Helder's Belang, W. Velthuys, directeur Esona, Officieren en ingenieurs Rijkswerf, Bouwkundig Opzichter en Personeel Bureau bouwkundig opzichter, teekenkamer, scheepsbouw, enz., Bureel beambten, schrijvers en leerlingen-schrij vers afd. Boekhouding, Griffie en Loon bureau, Bazen en Commandeurs afd. Werkt., de Economische Commissie, Com miezen, adjunct-commiezen en klerken R. W., Gemeentebestuur Helder, Chefs der afdeelingen en hoofdambtenaren, Be ambten en adm. personeel afd. Arsenaal, Organisaties van het Personeel, Commissie tot voorlichting bij Beroepskeuze, Bewaar ders Rijkswerf. En nog steeds werden Vrijdagmiddag bezoekers aangediend en bloemstukken aangedragen. Des avonds werd door de vier plaatse lijke corpsen een serenade gebracht aan den directeur. Om 9 uur gisterenavond werd aan den jubilaris te zijnen huize een serenade gebracht. Voor de poort van de Marine werf stond om voor 9 uur een groote menschenmenigte te wachten, die teleur gesteld werd, in de verwachting dat de korpsen langs de Weststraat en Hoofd- Êracht naar het Paleis zouden trekken. io korpsen namen den veel korteren weg over de Marinewerf en kwamen zoo achter het Palels uit, waar ze zich opstelden en een voor een, voor het Paleis verschenen. Het eerst kwam het „Stedelijk", om geven door een aantal vlammende fakkels. Een tweetal nummers werden gespeeld. Nadat het Stedelijk afgemarcheerd was, kwam „Winnubst" dat eveneens twee nummers ten gehoore bracht, hierachter volgde „De Oranje Harmoniekapel" die behalve een marsch, de bede van den 183sten Psalm speelde, „Dat 's Heeren zegen op U daal". De rij werd besloten door Helder's fanfarecorps. De jubilaris met familie beluisterden de muziek in hun woning. De directeuren van de verschillende korpsen complimen teerden Jhr. Rappard persoonlijk. Om ongeveer half tien marcheerden de korpsen langs de Hoofdgracht en West straat naar do Werf, waar de troep ont bonden werd. De politie had haar handen vol werk om den weg, waarlangs de korpsen trokken, vrij te houden. Een duizendkoppige menigte omstuwde de muziek en langs de anders zoo stille Hoofdgracht was het een drukte van je welste. Het Witte Kruis. De afd. Helder van de Noord-Holl. Ver- eeniging „Het Witte Kruis" hield Donder dagavond 1.L in Hótel „Bellevue", onder lei ding van den voorzitter, den heer J. Kam man, haar jaarljjksche najaarsvergadering. Nadat de vergadering geopend was en de notulen der voorjaarsvergadering gelezen en goedgekeurd waren, werd behandeldi de be schrijvingsbrief voor de Algemeene Verga dering, die 6 October ajs. te Amsterdam wordt gehouden. De meeste punten der agenda, zooals goedkeuring van het jaar verslag, de vaststelling der rekeningen en begrootingen der Hoofdvereeniging, alsmede die van de verschillende instellingen), geven weinig aanleiding tot bespreking; alleen werd er op gewezen, dat de bouwkosten van „HeideheuveF met 80J>98 en de kosten van den inventaris met 11.125 overschre den zijn, hetgeen wel aanleiding geeft tot eenige kritiek. Omtrent de exploitatie der herstellingsoorden „Heideheuvel" en „Bosch en Heide" kan men tevreden zijn, de resul taten zijin zeer bevredigend, want het batig saldo van eerstgenoemde stichting bedraagt 12.828 en van de tweede 4464. Het volgende punt, voorstel tot dekking van het nadeelig slot der feesten van het 50-jarig jubileum, dat reeds in andere afdee lingen minder gunstig besproken was, vond ook in de Heldersche afdeeling nogal tegen kanting. Het nadeelig saldo van de feesten bedraagt 8541.84. Dit vond men verbazend boog, ©enige meerdere zuinigheid zou zeker gewenscht zijn geweest. Het Hoofdbestuur is hier niet sober, men zou haast zeggen wel verkwistend te werk gegaan. Doch de uitgaven1 zijn gedaan en er valt niets aan te veranderen, alleen kan er op aangedrongen worden in 't vervolg zuiniger te zijn en de begrootingen niet meer te overschrijden. Aan de afgevaardigden der afdeeling wordt overgelaten, de meening der leden ken nende, naar omstandigheden te handelen en te stemmen; daarbij het hoofdbestuur er op te wijzen, dat voorzichtigheid in het doen van uitgaven geVenscht is. Hiermede is de beschrijvingsbrief afgehandeld. Ais afge vaardigden naar de Algemeene Vergadering worden benoemd de heeren Dr. W. J. Bak ker en Dr. dP. van den Nieuwenhuizen en als hunne plaatsvervangers de heeren J. Delgorge en M. A. Kolster. Alsnu volgen er eenige verkiezingen. De 8 aftredende bestuursleden Mevr. A. Del gorge'Meijers en de heeren P. van Dalen en H. Roukens worden met algemeene of bijna algemeene stemmen herkozen. Zij ne men hunne herbenoeming aan. Tot leden der Commissie, die belast wordt met het nazien der Rekening en Verant woording over 1926, worden gekozen, de heeren K. Tiemes, J. Delgorge en W. C. de Bie. Vervolgens is aan de orde: Mededeelingen over de Huisverzorging. Namens de Com missie voor Huisverzorging brengt Mevr. Ketner rapport uit. Zij rapporteert, dat met de huisverzorging een aanvang is gemaakt en than9 reeds in 3 gezinnen hulp in de huishouding wordt verleend en nog een tweetal aanvragen om hulp moet onderzocht worden. Voor het onderzoek en voor de con troleering der verzorgsters heeft de Com missie zich 3 dames als leden toegevoegd en wel Mevr. Smeets, Mevr. Van Dalen en Mevr. De Jong. Omtrent de verzorgsters kan medegedeeld worden, dat na plaatsing eener advertentie zich 10 vrouwen hebben aangemeld. Nog heeft de Commissie formu lieren ontworpen, die aan heeren doktoren zijn gezonden met verzoek deze in te vullen, wanneer door hen hulp in de huishouding noodig geoordeeld wordt en' waardoor de Oommissie de verlangde gegevens verkrijgt. De voorzitter zegt Mevr. Ketner dank voor hare mededeelingen en voor het vele werk wat zij in 't belang der huisverzorging reeds heeft gedaan. Ook de andere dames, die zich bereid hebben verklaard voor dit goede doel mede te verken, zegt de voorz. hartelijk dank. Bij de nu volgende rondvraag worden nog een paar zaakjes van ondergeschikt belang besproken en daarna de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Een fraaie herfstdag. Ja, dat beleef je nu weer in zeer sterke mate, de wondere wisselvalligheid van het weer. 's Morgens trek je je winterjas aan en denkt er sterk over om den brand in de kachel te steken en 's middags zoek je je zwembroek op om een bad te gaan nemen. 't Is misschien eenigszins overdreven. Maar zoo veranderlijk als het weer ook in den herfst is. Wie had er nu Woens dagmorgen, toen je langs de Buitenhaven liep te rillen, gedacht, dat het den vol genden dag weer zomer zou zijn Een echte intense zomerdag met warmte van zonnestralen heerlijk door je body heen. Zelfs de kruisspinnen, die alleen met de warme herfstdagen te voorschijn komen, hadden weer hun wondere webben ge weven en zaten tusschen de boomen in roerlooze rust te wachten op hun prooi. We waren naar de Buitenhaven gegaan om het vertrek van de N.Brabant bij te wonen. Hoe heerlijk die dijk en zee toch zijn met de wijde perspectieven op zulke herfstdagen. Over de zee lag het licht van de blinkende zon, met volle stralen gegoten. Alles was scherp en zonder nevelen. In den blauwen hemel waren witte wolken, fijn en teer uitgesponnen als Venetiaansche kant. Overal lag de blijdschap van den gulden herfstdag, die met het licht van de zon wonderen doet. Ingezonden Mededeellng. Is totdkoop, voedzaam en gezond, mits gobokk. m. f 0.86 In het Marsdiep gaf een torpedoboot demonstraties met een rookscherm. Zware rookwolken werden uitgespuwd en ont trokken voor korten tijd Texel aan het oog. De miliciens waren aan het roeien. Ongelijkmatig was hun riemslag nog en hun bootjes hobbelden vreemd over de kabbelende golven. Bijna altijd is er op het Marsdiep leven en beweeg van schui ten en schepen. Het was nu de forsche romp van de Gelderland en de slanke van een onderzeeboot, die het oog boeiden. Het vertrek van de N.Brabant was in ons nummer van Donderdag aangekon digd op twee uur. Het was even over twee toen het schip uit het groote dok van de Marinewerf de haven werd inge- sleept door de Drente. Buiten lag de Assistent te wachten. Gezamenlijk zouden de sleepbooten de N.Brabant naar Vlis- singen brengen. Belangstelling was er niet bjj het vertrek en alleen de wande laars op de Buitenhaven bleven even staan en keken naar het schip met zijn frisch aandoende kleuren (rood, wit en blauw). Het schip, dat vóór eenige jaren door het Dep. van Justitie was aangekocht, is om bezuinigingsredenen weer overgedaan aan „Marine", en zal nu dienst doen als opleidingsschip voor de matrozen. Daar voor zijn enkele veranderingen op de Marinewerf aangebracht. Het schip is o.a. voorzien van een houten kap, die het een tamelijk loggen vorm heeft gegeven. Met ingang van 7 October zal de N. Brabant te Vlissingen in dienst worden gesteld. Voor de matrozen zal het prettig dienen zijn op het inwendig zoo fraaie schip. De Schorpioen en Buffel komen na den 7en hierheen en gaan dan buiten dienst. Nederlandsche Vereeniging voor G emeentebelangen. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de Ned. Ver. voor Gemeentebelangen haar algemeene vergadering dit jaar te Helder houdt en wel op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 dezer. Wij vermelden hieronder het volledig programma. Vrijdag 8 October, voormiddags 10 uur. Algemeene vergadering in het gebouw „Musis Sacrum", Koningstraat. Op deze vergadering zullen eenige voorgestelde wijzigingen in de examenreglementen worden behandeld en een tweetal vraag stukken worden ingeleid. Deze vraagstuk ken betreffen het „georganiseerd over leg", ingeleid door den heer W. Drees, wethouder van 's-Gravenhage, en mr. P. S. Gerbrandy, lid van Ged. Staten van Friesland, en „verkoop of erfpacht", waaromtrent een rapport aan de leden is gezonden.,De vergadering, die te 10 uur aanvangt, eindigt te, half twee en wordt Zaterdagmorgen te 9 uur voort gezet. Na afloop van de vergadering zijn de heeren er komen ongeveer 50 leden de gasten van het gemeentebestuur van Helder; hun wordt, in het gebouw der Marineclub, een lunch aangeboden. Om half drie zullen de aanwezigen de monstraties met een onderzeeboot op de reede van Helder bijwonener wordt een stoomschip voor hen ter beschikking ge steld. Daarna gaan zij in auto's of auto bussen naar het vliegkamp „de Koolj'' ter bijwoning aldaar van een demonstra tie met vliegtuigen. Te half zes heeft een offlcieele ontvangst plaats ten raad- huize, en te half zeven vereenigen zij zich in een gemeenschappelijken maaltijd in de Marineclub. Tijdens dit diner zal de Stafmuziek de taptoe uitvoeren. De demonstraties en de taptoe worden aangeboden door den Commandant der Marine; voor het vervoer per auto of per autobus wordt vanwege het Gemeente bestuur zorggedragen. Zaterdagmiddag, na afloop van de ver gadering, heeft in de Marineclub wederom do lunch plaats, waarna de heeren te 1 uur per auto naar de Donkere Duinen gaan, ter bezichtiging van de dennen- aanplanting aldaar. Ook deze tocht wordt door hét gemeentebestuur aangeboden. Op het Badpaviljoen te Huisduinen wordt de thee gebruikt, en te 4.19 uur gaan de heeren weder naar hun respectievelijke woonplaatsen. Hopen wij dat het weer even zonnig is als thans] A. G. O. lednfl van den heer Visser. Het bestuur van A. G. O. schrijft ons Door advertenties en andere aankon digingen is reeds bekend gemaakt, dat het bestuur van A.G.O. erin geslaagd is den bekenden Nederlandschen ontdek kingsreiziger, den heer Ph. O. Visser, bereid te vinden alhier eene lezing te houden over zijne in het vorige jaar on dernomen expeditie naar de onbekende gebieden tusschen Hindu-kush en Kara- korum in Oentraal-Aziö. Naar men weet, heeft deze succesvolle expeditie van dezen Nederlander in bin nen- en buitenland groote belangstelling gewekt, evenals de lezingen, welke de Heer Visser reeds in het begin van dit jaar daarover in verschillende plaatsen van ons land, benevens te Londen en Stockholm, heeft gehouden. Wij herinneren er nog eens aan, dat de Heer Visser bij de voorbereiding zijner expeditie van verschillende zijden veel medewerking mocht ondervinden, o.a. van het Koninklijk Aardrijkskundig Genoot schap en van groote scheepvaart-maat schappijen. Ook het Engelsoh-Indische Gouvernement werkte mede, door de zeer zeldzame vergunning te verleenen om de grensgebieden binnen te trekken en door een topograaf ter beschikking der expe ditie te stellen. Van uit Kashmir werd in den veorzomer de definitieve tocht ondernomen. De hoofden der grensge bieden van Engelsch-Indië, wier aanra king met het Engelsohe Gouvernement zeer gering is, stelden een groot aantal hunner onderdanen als koelies ter be schikking van den heer Visser, teneinde de enorme voorraden te vervoeren, welke in de te betreden onbewoonde wereld moesten worden medegevoerd. Behalve door zijne echtgenoote werd de heer Visser slechts vergezeld door den heer van Harinxma thoe Sloten en door twee Zwitsersche berggidsen als eenige Europeanen. Naast belangrijke resultaten op geolo gisch en botanisch gebied, had de expe ditie het succes in geheel onbekende ge bieden door te dringen en deze in kaart te brengen, waardoor eenige der laatste „witte plekken" van den wereld-kaart zijn verdwenen. De lezing wordt geïllustreerd door licht beelden, naar photo's door de leden der expeditie genomen, welke een overwel digende indruk geven aan deze ongekend grootsche berg-wereld, waar de toppen eene gemiddelde hoogte bereiken van 7000 Meter (Mont Blanc 4800 Meter I). Wij hopen en vertrouwen dat deze lezing een groot aantal bezoekers zal trekken. Beroemde namen van ontdek kingsreizigers uit het verleden worden op de scholen geleerd en genoemd. Hier is nu de gelegenheid om een ontdekkings reiziger uit onzen eigen tijd te hooren vertellen van zijne reizen, waardoor hij eene Europeesche vermaardheid verwor ven heeft. Niemand late deze gelegenheid voorbijgaan 1 Vooreerst bezorgen wij ons zelf door onze aanwezigheid een mooie avond, maar wij toonen daarmede ook dat het werk van een verdienstelijk Ne derlander niet alleen in het buitenland gewaardeerd wordt. Geen plaats mag op Vrijdag 8 October in „Casino" onbezet blijven I Ned. Ver. van Huisvrouwen. Men schrijft ons: Ofschoon de Ned. Ver. van Huisvrou wen in langen tijd niets vpn zich liet hooren, heeft het bestuur in dezen zomer tijd niet stil gezeten, doch vele voorbe reidingen gemaakt voor de wintercam- pagne. Het is haar gelukt, als eerste spreek ster voor dezen winter naar hier t,e zien komen, Mej. O. S. Groot, uit Rotterdam, de ook hier welbekende propaganda- spreekster „Marijke". Op Dinsdag 5 Oct., 's avonds 8 uur, zal „Marijke" in het Chr. Mil. Tehuis een propaganda-lezing hou den over „De Huisvrouwenvereeniging" en daarin goed het doel en streven dezer Ver. naar voren brengen. Hartelijk hoopt bestuur, dat naast alle leden, (met haar diploma als bewijs van lidmaatschap) ook vele niet-leden zich dien avond naar den Kanaalweg zullen begeven. De lezing zal een tocht zeker waard zijn. Dinsdag 12 Oct., 's middags 2.15 uur, zal de lijm- en gelatinefabriek „Delft" een demonstratie houden in de zaal van den Heer van Weelde, Koningsplein, met haar artikel „gelatine in poedervorm". Hier zullen de Huisvrouwen op een an dere manier dan bij „Marijke", iet^kun- nen leeren en zullen zij de gerechten, waarin deze gelatine verwerkt is, kunnen proeven. Na veel werk is het het bestuur mogen gelukken, als- zooveel zuster-afdeelingen, een eigen Maandblad op te richten, wat ieder lid dezer dagen zal ontvangen, om het met aandacht te lezen, daar alle me dedeelingen van het bestuur voortaan alleen daarin worden aangekondigd, zoo- dat de leden geen convocaties meer zullen ontvangen. Loos alarm. Gisterenavond omstreeks 8 uur werd de brandweer gealarmeerd voor oen brand in het woonwagenpark aan het Noord-JEol- landsch KanaaL Bij onderzoek) bleek even wel, dat het brandgerucht ontstaan was door dat een woonwagenbewoner een paar oude schoenen trachtte te verbranden, welke ge beurtenis veel rook opleverde en aanleiding was tot het ontstaan van het gerucht. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 3 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat); 's Morgens 10.80 uur, Da. W. A. F. van Dijk. Maandagavond 8.15 uur, Ds. M. O. van Wijhe, van Amersfoort, Onderwerp: „Wat dunkt U van den Christus T Westerkerks 'a Avonds 6.80 uur, Ds. O. O. de Kloet, Onderwerp: „Sint Franciscus-herden- king t 4 Oct. 1226". Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, en 's avonds 5.80 uur, Ds. O. J. Lasschuit, van Hall. Huisduinen j Geen dienst. Jullanadorp: 's Middags 2 uur, Ds. van 't Hooft, van de Waal en Koog, Texel. Zendingsgebouw „Ster der Hoop" Zaterdagavond 8 u. en Zondagmorgen 10 u. de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Anna Paulowna 's Morgens 10.80 uur, Ds. O. O. de Kloet. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. H. Steen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur. Luthersche Kerk: 's Avonds 7 uur, Ds. H. O. Zwahler, van den Haag. Doopsgezinde Kerk: 'sMorgens 10 uur: Ds. A. de Jong, van Broek op Langendjjk. (Stemmen voor een Leeraar). WEERINGEN. HlppolytushoeL 's Morgens 10 uur, Ds. O. L. van der Veen. Leger des Hells (Spoorgracht 38). (Voor iedereen toegankelijk). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 3.30 uur Openluchtmeeting, b. h. Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Opwekkingssamenkomst en Verlossingsbijeenkomst. Wlnkdnlenwa. Het ia ongeveer vijf jaar geleden, dat uit de puinhoopen van de verbrande zaak van de firma Oudkerk en v. Praag, de forsche gevel van het nieuwe gebouw oprees. Het was bij de opening van den nieuwen winkel oorspronkelijk de bedoe ling van de firma, om naast de meubelen en tapijten, ook manufacturen teverkoo- pen. Hiervan werd echter afgezien, omdat te dien tijde de prijzen van deze artikelen zoo exorbitant hoog waren, dat het de firma onmogelijk was haar cliëntele een ruime keuze van alles te kunnen aan bieden. Vandaar dat de firma besloot voorloopig alleen meubelen te verkoopen. Het publiek, dat gewoon was vóór den brand, ook zijn manufacturen bij de firma te koopen, uitte meermalen zijn teleur stelling daarover, dat dit nu niet meer mogelijk was. De firma besloot daarom haar zaak te reorganiseeren en meerdere afdeelingen naast de bestaanden te ope nen. De prijzen, die zich in de laatste jaren meer gestabiliseerd hebben 'zijn oorzaak, dat de firma van de artikelen die zij te koop aanbiedt, een zeer groote en uitgebreide voorraad heeft. Bij bet binnentreden van den winkel vindt men links een groote stelling ma nufacturen, overzichtelijk en keurig inge deeld. Er is een aparte afdeeling jaeger goederen, een afdeeling kleingoederen en kousen. Op een speciale galerij bevindt zicb een afdeeling damesstoffeneen andere galerij werd ingericht voor heeren-mode- artikelen. Tegenover de manufaoturen- afdeeling in den winkel, dus rechts, vindt men een uitstalling van tapijten, meube len en bedden. Achter ih den winkel is een afdeeling werkmansgoederen. Hier vindt de werkende stand alles wat hij noodig heeft op het gebied van kleeding. Ook deze afdeeling is ruim gesorteerd. De andere afdeelingen, bij het publiek wel bekend, zijn onveranderd gebleven. Zoo is op de 2e verdieping de afdeeling tapijten, matten, meubelen, een voortzet ting van de sorteering beneden en op de 3e verdieping, geheel boven, bevindt zich de beddenfabriek, bestaande uit een aan tal goede balen Indische kapok en stevige naalden. Deze twee dingen zijn noodig, behalve dan natuurlijk matrassen, tijken enz., om eigen bedden te vervaardigen. We zijn hierbij de zaak vluchtig door- geloopen. Men vindt er natuurlijk veel meer dan wij in dit kort bestek opsom den. Men overtuige zich in den keurigen winkel. De uitstallingen zijn prettig en overzichtelijk en alle artikelen zijn ge- prijst, wat voor het publiek van groote waarde is. De firma Oudkerk en v. Praag zal zeker geen berouw hebben van haar reorgani satie, die in alle opzichten een verbete ring is. Kamer van Koophandel N.-H. Noorder kwartier. De agendla voor de Ledenvergadering der Kaxner van Koophandel en Fabrieken voor Holland'a Noorderkwartier, geves tigd te Alkmaar, bevat o. m. voor de ver gadering, te houden op Woensdag as, in het Stadhuis te Allernaar: Een afschrift van het door de Vereeril- ging voor Vreemdelingenverkeer „Hel ders Belang'1 verzonden Een serenade. Het vertrek van de ,^Noord-Brabanf' een voor direct gebruik gereed Glstpoeder. Bacldn vervangt da Glat. Met Bacldn rijst het deeg onder het bakken 125 gr. boter f (X35 marg.f 0.15 125 gr. suikerca. 0.07 3 eieren0.18 200 gr. tarwebloemca. 0.17 1 pakje Dr. Oetker's Bacldn 0.071/, l/i liter melk0.04 750 gr. geschilde appelen ca. Q.18 Bereiding: Men roere boter en suiker tot room en voege na elkaar de eierdooiers, het met Backin vermengde meel en zooveel koude melk erbij, dat men een klontenvrij deeg krijgt. Daarna roere men het stijfgeklopte eiwit door de massa, en vuile er een ingevet' ten springvorm mede; men belegge het deeg met de geschilde in 6 stukken gesneden appe« len, bestrooie het met suikeren bakke het on» geveer H uur. Inplaats van appelen kan men ook ontpitte pruimen nemen. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Oetermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een gratis'receptcnboekje toezenden.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11