Herman Nypels Gedurende de WINKELWEEK lO KORTING te Helder, van 5 tot en met 9 OCTOBER, geven wij als bizondere reclame op alle contante inkoopen BINNENLAND GEMENGD NIEUWS. Heerenmode- en Kle»dlngmaga*l|nen Ongewone warmte ln Engeland. POLEN. Ingezonden Mededoellng. tusschem behoeft niet mede te brengen, dat een) zekere slapheid, een zekere onverschil ligheid zelfs zich' van de Assemblóe meester maakte. Het was dit jaar niet te ontkennnen, vermoedelijk, omdat men bijeenkwam onder het drukkend gevoel dat de belangrijkste besluiten, die te nemen waren, reeds tevo ren genomen waren buiten Q-enève. Zelfs de Raad is aan dezen indruk niet ontkomen, want Benesj heeft, bij gebrek aan directe stof, den Raad voor of na het 'Uiteengaan der Assemblée, niet meer samengeroepen. Totdusver was het gewoonte, dat de Raad een paar dagen na de Assemblée nog eens samenkwam teneinde de eerst noodige schik kingen te treffen aangaande de uitvoering der genomen besluiten; thans heeft men dit verzuimd en heeft dientengevolge Benesj de zitting van/ den Raad niet eens officieel gesloten. Het teekent min of meer de stemming, waarin men aan het einde der Assemblée te Q-enève verkeerde. Het teekent de haast, die men had om huiswaarts te keeren en de genomen besluiten onder het licht der nieuwe omstandigheden te bezien. Het tee kent ook den Invloed, in den regel negatief, die er van een persoonlijkheid' als Nlnsjitsj op den .Voorzitterszetel1 kan uitgaan! En die voor de Assemblée, toch een der hoofdpun ten van het jaarlljksoh Volkenbondsleven, niet aanbevelenswaardig is. M. ENGELAND. De mijnwerkersstaking. De regeeringsvoorstellen. Ook het bestuur van de mijnwerkers in Nottingbainshire is te rade geworden, aan alle mijnwerkers in het graafschap de aanneming van de regeeringsvoorstel len aan te# bevel en. Men weet dat het be stuur in Derbyshlre eenzelfde besluit heeft genomen. Frank Hall, de secretaris van den bond, heeft uiteengezet dat zijn bond in zag dat het plan van de regeering het eenige was, dat de mijnwerkers nu kon den aannemen. „Als wij het verwerpen", zeide hij, „zuilen wij gedwongen worden ons te bepalen tot de voorstellen van de eigenaars en later geen recht van beroep op welk hof ook meer hebben.'1 Een redé van Clynes. Olynes, de vroegere minister in het ka- binet-MacDonald, heeft Zaterdag in een rede te Binmlnigham gezegd: De aan stompzinnigheid grenzende houding der eigenaars, die niet /begrijpen, dat hun overwinning slechts haat en nijd zal kweeken, is sleohts door één lid der regeering Ohurchill ingezien, maar het sdhijnt dat Bakfwin, nu het te laat is, tot hetzelfde imzióht ibegint over te hellen. De eigenaars helbben echter één veront schuldiging: hun eigen gebrek aan door zicht wordt n.L nog overtroffên door de onstandvastigheid van de regeering zelf| die niet van twee, maar wel van vier wal len heeft willen eten, en die bij de volgen de verkiezing zal ondervinden hoe het volk over dergelijke regeermethodea oor deelt. Voorbereiding van de stemming. Het dagelijksoh bestuur van den mijln- werkersbond in Lancashire en Oheahir© heeft een vergadering te Bolton gehou den, waarop /besloten is heden ln alle dis- trioben van die heide graafschappen een directe en geheime stemming te houden over de regeeringsvoorstellen. Het be stuur besloot zich wan 'het geven van ad vies te onthouden en de stakers geheel vrij te laten in het uitbrengen van hun stem. De mijnwerkersstaking, t 1/5 van het normale aantal mijn werkers ls weer aan het werk. Er zijn gisteren bijna 0000 mijnwerkers meer aan het werk gegaan, waarvan 7000 in Nottingham- en Derbyshire, waar de besturen de aanneming van de regee ringsvoorstellen hebben aangeraden. Volgens officleele cijfers waren er gisteren in het geheel 171.419 mijnwer kers' in de onderscheidene districten aan het werk. Dit getal vormt het vijfde deel van de arbeiders, die in normale tijden in de mijn- en nevenbedirijven werkzaam zijn. De regeeringsvoorstellen verworpen. Er hebben gisteren weer vele gewes telijke stemmingen plaats gehad, o.a. in 16 districten in Zuid^Wales, in West- Stirlingshire in Schotland en in deelen van Lancashire; in alle districten werden de voorstellen der regeering verworpen. Er waren twee merkwaardige stemmin gen bij. In Burnley (Lancashire) stem den de stakers voor verwerping, terwijl zij een week geleden voor aanneming wa ren en in Wallsend (Northhumberland) kwamen de plaatselijke arbeiders bijeen om een motie aan te nemen tegen het Zaterdag aangenomen algemeen advies van den graafschapsraad om op een compromis aan te sturen. Met algemeene stemmen werden daarna door de stakers de regeeringsvoorstellen verworpen. Voorzitter Herbert Smith ls gistermid dag ln allerijl naar Donoaster in York shire vertrokken om de Btakers bij de Bentiey-mijnen, die in grooten getale weer aan het werk waren gegaan en wier voorbeeld door stakers ln naburige mij nen dreigde gevolgd te worden, toe te spreken en hen te bezweren, in elk geval tot Donderdag te wachten. Steenkool naar Ulster. De regeering heeft op verzoek van de regeering van Ulster toestemming ver leend tot de verscheping van een nog be langrijke partij steenkool, die door toe doen van d)e regeering te Liverpool is aangekomen, naar Belfast, om de Noord- Iersohe industrie aan de noodige steen kool te helpen tot het aan den gang hou den van de gewichtigste fabrieken. Chamberlain en Brland. Het officleele communiqué. Een Zaterdagavond verschenen offi cieel oommunlqué zegt: De belde ministers hebben van gedach ten gewisseld over den algemeenen stand van de buitenlandsche politiek, waarna Briand air Austen heeft ingelicht over de nieuwe faze van de Fransch-Duitsche betrekkingen en zijn onderhoud met Stre- semann te Thoiry. De besprekingen zijn gehouden in den aangenamen toon, die de betrekkingen tusschen den Fransohen en den Engel- schen minister van buitenlandsohe zaken ai zoo langen tijd kenmerkt. Verklaringen van Brland. Briand heeft aan de pers verklaard, dat het onderhoud van Chamberlain en Mussolini en dat van Chamberlain en hem hebben bijgedragen tot de handha ving en het hechter maken van den vrede. Hij bevestigde, dat Chamberlain en hij zelf het op alle punten eens waren om een gemeenschappelijke actie te be ramen. Hij voegde eraan toe, dat Cham berlain het ontwerp van de voorwaarden voor de Fransch-Duitsche toenadering kende. De besprekingen met Berlijn zullen onverwijld worden hervat. Chamberlain over Thoiry, De Britsche minister van Buitenland sche Zaken, sir Austen ls teruggekeerd, verklaarde, dat de ontmoeting te Livorno met Mussolini in de eerste plaats een bij eenkomst was van vrienden, en eerst in de tweedie plaats een ontmoeting van mi nisters van Buitenlandsche Zaken. Het is volkomen onjuist, zoo zeide hij, dat tot deze bespreking besloten zou zijn als tegenwicht tegen de bespreking tus schen Briand en Stresemann te Thoiry Wanneer men veronderstelt, dat ik of Mussolini de geringste jalousie of achter docht met betrekking tot dat onderhoud zou kunnen voelen, dan bewijst men daar mede. geen juist begrip te hebben van de buitenlandsche politiek van Groot- Brittannië en Italië. Het was gistermiddag om 2 uur te Glasgow 72 graden in den schaduw en 104 graden in de zon. Alle warmtereoords voor Ootober zijn door deze cijfers ge slagen. DUITSCHLAND. Hef Incident fe Germersheim. Naar Wolff meldt, zijn Vrijdagavond te Landau behalve Holzmann nog twee andere inwoners van Germersheimer in hechtenis genomen. Zij zijn met Holz mann te Landau verhoord en met luite nant Rouzier geconfronteerd. De Fransche onderofficier Rouzier en de Duitsohe schoenmaker Holzmann zijn geconfronteerd, naar aanleiding van het incident. Na afloop is de schoenmaker gearresteerd, omdat hij den onderofficier heeft geslagen. Aanslag op een Franschman. Een Fransch onderofficier van het 12e regt. vliegers is in den nacht van 3 op 4 Ootober aangevallen door een Duit- scher, die hem met een dolk stak. De toe stand van den getroffene ia ernstig]. Bij zonderheden ontbreken. De moordienaar ls bekend1: het zou een koopman uit Neustadt, Duitsch reserve officier, zijn. Het soldaatje-speleni van dien Kroon prinsen-zoon. Het rijksweermlnisterie deelt mee dat generaal von Seeokt pas uit de bladen vernomen heeft van de militaire oefenin gen, die de oudste zoon van den Kroon prins in Wurtemburg en het landje Ho* henzollern met een compagnie der Rijks weerbaarheid heeft gehouden. De mi nister heeft de noodige maatregelen be volen om een herhaling te voorkomen. De communistische groep uit den land dag heeft tot de Pruisische regeering het verzoek gericht om een voorstel te willen indienen tot onmiddellijke uitwij zing van alle leden der familie Hohen- zollern uit het Pruisisch staatsgebied. Hef Incident te Trier. Naar Havas meldt zijn de omstandig heden van het incident te Trier, waar een Franschman een Duitsoher heeft doodgeschoten, nog niet opgeheldérd. De dader, een niet-militair, Mottet genaamd en bediende in het laboratorium van het militaire hospitaal, kwam met een land genoot en vier Duitschers van een rij- wieltoohtje terug, toen een twist ontstond. Mottet trok zijn revolver en doodde een van de Duitschers. Mottet was getrouwd met een Dulteche vrouw uit Trier en men vermoedt dat daarover de twist is ont- stüün Ontruiming van Engere. Wolff meldt uit Mainz, dat het bataljon bezettingstroepen te Engers aan den Rijn deze plaats ontruimd heeft De kabinetscrisis opgelost Warschau, 2 Ootober. Maarsohalk Pilsudski is geslaagd met de formatie van zijn kabinet, dat hij nog Zaterdagavond aan den president van de republiek zou voorstellen. Behalve het premierschap heeft Pilsudski de portefeuille van oorlog genomen. RUSLAND. Contra-revolutionaire splonnage. Naar de Dni verneemt zijn er onlangs te Wladikawkas verschillende menschen gearresteerd1 onder beschuldiging van splonnage en pogingen tot voorbereiding eener contra-revolutie. Het betreft hier een oompiot dat reeds in 1924 door de buitenlandsche afdeeling der Gee-pee-oe ontdekt was; het heeft echter zeer lan gen tijd geduurd alvorens imen zeker heid had oantrent de bij het complot be trokken personen. Nu men de draden van het oompiot in handen heeft, worden er echter meer arrestaties verwacht, ook in andere steden, o.a. te Jekaterlnodar, Se- bastopol, Oharkof, Kief en Odessa. Een complot? Hel bericht, dat er een nieuw complot van de oppositie te Moskou ontdekt is, maakt hier veel indruk. Het nieuwe uit stel van het communistisch congres van 15 tot 25 had reeds doen vermoeden, dat er ernstige dingen in Rusland gaande waren. Men gelooft, dat er plannen wa ren gemaakt om hetzij de leiders van de oppositie voor de aanvang van het oon gres te arresteeren, hetzij om ze in elk geval onschadelijk te maken, door ze als het ware vogelvrij te verklaren. PERZIE. Naar hef heef zijn twee hooggeplaatste samenzweerders terechtgesteld. Onder de gearresteerden in verband met de ontdekking van het oompiot tegen de Sjah, waren ook de bevelhebber van een kozakken-divisie, kolonel Fal-Addin, en majoor RohollB Khan, een voormalige aide-de-camp van den Sjah, Naar uit de in beslag genomen docu menten was gebleken, waren maatrege len getroffen om den Sjah, den prins- troonopvolger en een aantal hoogge plaatste officieren uit den weg te ruimen. Ook eenige leden van het parlement zouden er aan hebben moeten gelooven. Na den aanslag zou een nieuwe regee ring gevormd' zijn. Het gerucht gaat, dat Fal Adden, Rodolla Khan en nog andere samenzweerders op last van den Sjah zijn doodgeschoten. ITALIË. De bescherming van den staatsvorm ln Italië. De Itaiiaansche Kamer van afgevaar digden heeft Zaterdag met algemeene stemmen het ontwerp aangenomen, waar bij de doodstraf wordt bedreigd tegen ieder, dlie een poging doet onverschil lig in hoever die slaagt tot een aan slag op het leven van den Koning, de Koningin, den Kroonprins en het hoofd der regeering. SPANJE. Geruchten over een omwenteling. De Koning vermoord? Op de beurs te Berlijn doken van ver schillende zijden niet te controleeren ge ruchten op omtrent het uitbreken van een omwenteling in Spanje, waarbij koning Alfons als een der eerste slachtoffers zou gevallen zijn. Primo de* Rivera zou ge vlucht zijn. Ofschoon van geen enkele zijde bevestiging te verkrijgen was, is het Spaansche betaalmiddel' niet onbe langrijk gevallen. Tegenspraak. Fabra spreekt formeel de geruchten tegen, die er in het buitenland hebben geloopen over beweerde troebelen in Spanje en de vermoording van den Ko ning. VEREENIGDE STATEN. Aan een Amerikaansche universiteit Uit Hannover in den staat Indlana wordt gemeld dat de studenten van he Hannover College hebben gestaakt omdat een nieuwe bepaling was ingevoerd, waar bij den meisjesstudenten verboden werd des avonds na zes uur op straat 'te zijn. Alle studenten zoo mannelijke als vrou welijke demonstreerden na den avond godsdienst. Leider van de actie is eo zekere H. Prims, een der oudere-jaars. De jongelui zullen niet college loepen vóór de nieuwe bepaling is ingetrokken. Voor behoeftige zeelleden. Een legaat van 200.000. Op grond van het testament van lord Inverclyde, oud-presldent-commlssaris van de Gunard lijn, die in 1905 is over leden, zal voor behoeftige zeelieden van het Britsche Rijk en Amerika een bedrag van 200.000 worden beschikbaar ge* steldL Lady Inverclyde aan wie ingevolge een testament bij het overlijden van haar echtgenoot gevonden, diens geheele ver mogen werd vermaakt, vond later een testament van jonger datum. Zij kreeg daarbij slechts een som van 20.000 pond en een lijfrente ten bedrage van den in- terest van het overige deel van het ver mogen. Dit overige deel ten bedrage van 200.000 is thans vrijgekomen wegens haar overlijden twee jaar geleden, ten behoeve van zeelieden en hun gezinnen, die in nooddruft verkeeren. Dranksmokkelarij aan de kust Amerikaansche kustwachten hebben op 2 dezer een Britschen stoomtreiler ge pakt die een lading aan boord had van 2000 kisten met alkoholische dranken. De aanhouding geschiedde op het oogen- blik dat de smokkelaars bezig waren de lading te ontschepen in een baai aan de kust van New Jersey. De bemanning nam de vlucht, toen de kustwachters op het tooneel versdienen; Es waren toen al 1000 kisten ontscheept. CHINA. Gevuurd op Roode Krulsvlag en witte vlag. De Noordelijke troepen, die Woetsjang belegeren, hebben geschoten op schepen die de Roode Kruisvlag voeren, en ook op sohepen met de witte vlag, welke vaar tuigen uit Hankou naar Woetsjang over staken om vandaar vrouwen en kinderen te halen en in veiligheid te brengen. Er is niemand getroffen. Volgens berichten uit Japansche bron hebben Kantonneesche troepen op de Jangtse geschoten op Japansche schepen en één Chineesche passagier geraakt. Zendelingen gevangen genomen. Er is een telegram uit Tsjangsja ont vangen aan de Chineesche legatie te Pe king, dat drie Amerikaansche zendelin gen te Helwan in de provincie Hoenan door Chineesche bandieten zijn gevangen genomen. Volgens een nader bericht zijn er twee vrouwelijke zendelingen onder deze drie. veld werkten, snelden aan, maar konden geen hulp verleen en wegens de geweldi ge hitte. De 7 passagiers, w.o. twee vrouwen, waren onmiddellijk dood. Men gelooft dat zjj Engelschen waren. De arbeidsweek van vijf dagen. In de te Detroit gehouden laatste bij eenkomst van het uitvoerend comité der Amerikaansche Federatie van den Arbeid welke bijeenkomst voorafgaat aan het n.s. jaarcongres der federatie heeft het uitvoerend comité zich uitgesprokén over de arbeidsweek van vijf dagen. Be sloten werd dat de arbeidsweek van vijf dagen de grondslag moet wezen van den vooruitgang der in vakbonden georgani seerde arbeiders: De president van de Federatie van den Arbeid, Green, is met de besturen der bij de Federatie aangesloten vakbonden overeengekomen, dat de arbeidsweek van vijf dagen of van 40 werkuren de grond slag behoort to zijn van den vooruitgang van de aangesloten arbeiders. Voorts werd besloten, dat deze politiek zal worden aanbevolen aan alle aangesloten vakbonden als een basis voor de nieuwe collectieve contracten met de patroons. OOST-INDIE. V uurwerkbommen. Op het jaarmarktterrein te Soerabaja zijn vijf vuurwerkbommen geworpen, waarvan een op een dansvloer. Drie da mes en twee heeren werden licht gewond, een inlander en een Arabier ernstig, Tweehonderd politieagenten zochten he' terrein af. De daders zijn onbekend. Drie Chineezen hebben ook wonden in het gelaat gekregen. De P. O. Hooft Zaterdag is met het nieuwe stoomschip der Stoomvaart-Mij. Nederland P. C. Hooft een welgeslaagde proeftocht gehouden in de baai bij Batavia. Hiervoor waren 1200 gasten uitgenoodigd, onder wie de kop stukken van de handels-, de scheepvaart en flnancieele wereld. Zondagmiddag werd naar Cheribon govaren, waarbij alle scheepvaartautoriteiten en ook de pers waren uitgenoodigd. Ruim 2Q mille verduisterd. In verband met het onderzoek ei of- ficio naar dé padi-verantwoordingen in de jaren 1920 tot 1022 is door den gou- vernements-aooountantsdienst geconsta teeid, dat de laatste storting van de padi- distributie ln 'slands kas te Tjilatjap door den toenmaligen, van ultimo Sep tember 1919 tot Mei 1923 aldaar werk zaam zijnden algemeen ontvanger, A. V. Versteegh, niet verantwoord! werd. Het totaal bedrag is ongeveer 23.000. De betrokkene is thans werkzaam te Grisee (Soerabaja). De accountant en de inspecteur van financiën te Banjoemas zijn derwaarts vertrokken voor een onderzoek. De amb tenaar heeft de verduistering reeds be kend. Zjjn schorsing en arrestatie wor den elk oogenblik verwacht. LUCHTVAART. Vliegongeluk. 7 personen verbrand. Op het vliegveld te Penshurst is een Fransch vliegtuig neergevallen en in brandi gevlogen. De vlieger, de mecani cien en vijf passagiers zijn verbrand. Het vliegtuig was op weg naar Croydon. Het vliegtuig was Zaterdagmiddag op weg naar Croydon en scheen, toen het over 'Jfcmbrldge (Kent) vloog, ln moellijk- heden^te verkeeren. Even later werden er vlammen in het vliegtuig gezien, die geleidelijk voortgrepen totdat een van de vleugels In brand vloog. Toen sloeg de machine over de kop en viel als een steen naar beneden. Het was een brandende massa. Boeren, die op het Koninklijk bezoek te Amsterdam. Naar de Stand, verneemt, zal do Konin gin Vrijdag a.s. In de hoofdstad komon tot het brengen van het voorgenomen bezoek aan de Fransche tentoonstelling. H. M. blijft dan 's nachts te Amsterdam in het Koninklijk Palels op den Dam en zal Zaterdagmiddags het Koloniaal Insti tuut officieel openen. Na afloop van do openingsplechtigheid zal H. M. een rij toer door de hoofdstad maken. Een school ln het woonwagenkamp. Amsterdam beeft sinds enlkele maanden de eerste school in eeni woonwagenkamp. Verschillende oorzaken hebben er toe ge leid voor de kinderen dezer woonwagenbe woners een afzonderlijke sch'ool op te rich ten; de schipperskinderen vonden het lang niet prettig met deze kinderen op een bank te moeten zitten en het gevolg was veel schoolverzuim, klachten, moeilijkheden, enz. Vandaar dat het kamp zijn eigen school kreeg. „De Telegraaf" is er op bezoek geweest; een veertigtal kinderen krijgen er onderwijs. Het onderwijs levert bij deze vlottende be volking natuurlijk vele moeilijkheden op; op de school wordt het eenheddsplan voor het L. O. aan schippers- en kramerskinderen gevolgd. Dit leerplan is bescheidener dan dat der gewone lagere scholen. „Ondervindt u, behalve bij het onderwijs, ook moeilijkheden met de kinderen uit dit eigenaardige milieu?", zoo vroeg het blad aan het hoofd der school en de onderwijzeressen. „De kinderen zijn wat vrij en ln hun onderlingen omgang wat plagerig en trei terig, maar overigens zijn zij weinig ver schillend van de leerlingen onzer gewone scholen". „En, hoe Ls de verhouding tusschen u en de ouders?" ,/Wty ondervinden veel medewerking van de ouders, er is zeer veel contact tusschen hen en ons. Wij kennen bijna alle families en komen nu en dan eens „op visite" in de verschillende wagens, waar menigeen trotsch is op de eigen, mooi gepoetste spulletjes „Zijn de gezinnen zeer armoedig, zbn hun inkomsten heel gering, dan nemen ae kin deren deel aan de schoolvoeding, terwijl zij ook kleeren en klompen kunnen krijgen. Dezelfde regelen, die op andere scholen gel den, worden ook hier toegepast. Eens per week gaan zij onder geleide van „Meester" of „de juffrouw" naar 't bad. Schoolarts en schooiverpleegster vergeten natuurlijk niet hun zorg uit te breiden ook over de kinderen van t woonwagenkamp. 'Bij 't laatste onderzoek van de verpleeg ster deed zich een merkwaardig geval voor, dat hier wei even verklapt mag worden. Een der jongens droeg vrij lang haar. Toen „de zuster" van meening was, dat dit beter afgeknipt kon worden, antwoordde het tienjarig jongetje: „'t Kan niet. juffrouw". „Waarom niet?" „Vanwege 'mijn beroep". En bij de ver baasde gezichten van onderwijzeres en ver pleegster gaf hij daarop de verklaring: Hij was „vioolspeler" en lange haren konden bij dit beroep niet gemist worden.... Gelukkig zijn de meeste kinderen van de kampschool nog zonder „beroep",al komt het een enkele maal eens voor, dat zij mee moeten om koopw-aar aan den man te bren gen of met een marmotje moeten gaan be delen, als de armoede in den wagen daartoe dringt 't Spreekt vanzelf, dat de meeste kamp bewoners niet in staat zijn schoolgeld te be talen. Enkele van de meest gegoeden werden tot een kleine wekelijksche bijdrage ver plicht die totaal de som van.... zes en veertig en een halve cent bedraagt Men begrijpt, dat de gemeente nog wel eenig geld moet bijpassen om1 de school in 't kamp te bekostigen/I Strijd om dé wedde van den burgemeester Bij de behandeling van de gemeente- begrooting voor de gemeente Jisp, ver wierp de gemeenteraad de verhoogde bedragen voor jaarwedden van burge meester en secretaris. De burgemeester, tevens secretaris, beweerde aanspraak te hebben op f 2000 en f 1500 salaris, inplaats van f 1500 en f 1100, omdat het zielental der gemeente is gestegen boven 750, in welk geval de Noord-Hollandsche salarisregeling de bedoelde verhooeine toekent Enkele raadsleden echter beweerden, dat het bevolkingscijfer niet met den werkeüjken stand van de bevolkingsre gisters overeenkomt Reeds geruimen tijd werd hierover in de gemeente ge sproken. De heer Nool deelde mede, dat sommigen, die uit de gemeente vertrok ken, slechts met moeite hunverhuisbil- jetten konden krijgen. In weerwil von het protest van den voorzitter en diens mededeeling, het besluit ter vernietiging te zullen voordragen, besloot de'raad met op één na algemeene stemmen een raadscommissie in te stellen voor onder zoek van de bevolkingsadministratie. De op de begrootingen uitgetrokken verhoogde salarissen werden hierop tot de oude bedragen verminderd. Met span ning wordt nu in de gemeente Jisp de beslissing van Ged. Staten tegemoet ge- Een handgranaat ontploft. Spelende kinderen vonden in een meëltje van een moestuin een handgra naat, die onmiddellijk ontplofte. 4 kinde ren zijn gedood.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 2