De onbewaakte overweg te Kethel. Een der Blachtoffers overleden. Onbewaakte overwegen. Geen gratie. Doodelijk ongeluk. Jeudlge boeven. Fabrieksbrand. Woest autorijden kost weer een menschenleven. Ernstig ongeluk op de Maas. Roeiboot overvaren. Weder stijging van het aantal typhus- gevallen te Breda; De Expressbank: te Schiedam. Zwendel met coupons. Felle uitslaande brand te Rotterdam. Door ©en auto gegrepen. Drie personen ernstig gewond. De familie van don hoer Witkamp, oen Ingezonden Mededeeling, Een mislukte overval. Voor den Amsterdamschen politierechter De typhus te Hannover. De vlce-presldent van dén Dantzlgschen Vülksdag overreden. Oproer ln een gevangenis. Een Iersche peeress aangevallen. Mijnongeluk. Auto-ongevallen met doodelljken afloop. Meer dan 13.000 ln de Vereenlgde Staten ln acht maanden. Veroordéellngen in Griekenland. Een wrak van een watervliegtuig. Door een olifant gedood. Tweelingen. En ook stroopers. Ontploffing. De aanslagen op treinen. Auto tegen sneltrein gereden. Een Antwerpsch diamanthandelaar voortvluchtig. De juweelendiefstal te Berlijn. Alle Juweelen gevonden. Een nieuwe stad. Een gentleman-lnbreker. gevolg, dat bij werd overreden door een uit tegenovergestelde richting komen den auto. De jongen werd met een ern stig beenfractuur en eenige hoofdwonden bewusteloos opgenomen. Nadat hij ter plaatse was verbonden, is hij naar het gasthuis te Delft vervoerd. Een ooggetuige, een oud-spoorman, die ln den trein zat, vertelde omtrent het on geluk bij den onbewaakten overweg, dat lij. door een zeer geringen schok be merkte, dat er iets haperde. De trein reed ruim een K.M. door en stópte toen eerst. De passagiers hadden blijkbaar van het ongeval niets gezien. Ik spoedde mij, al dus de ooggetuige, met den hoofdconduo teirr en den treinconducteur naar de plaats van het ongeluk. Onderweg zagen zij reeds onderdeelen van den auto, melk kannen enz. over het spoorwegbed ver spreid liggen. Bij den overweg gekomen, vonden wij de beide slachtoffers deerlijk gehavend langs den spoordijk liggen. De dageraad begon juist te gloren en er hing een vrij dikke mist, zoodat het uitzicht op den weg ten hoogste tot 50 M. beperkt was. Dit zal waarschijnlijk wel de reden van het ongeval zijn. Helaas was er ter plaatse nagenoeg geen directe hulp te krij'gen en zooals gewoonlijk, wisten de conducteurs ook niet wat ze doen moes ten. Er waren geen verbandmiddelen aan wezig noch ook (ter plaatse verkrijgbaar en ook scheen het treinpersoneel die niet ter beschikking te hebben. Aan de weg werkerswoning heeft men toen den bur gemeester van Kethel om hulp getelefo neerd én tevens de hulp ingeroepen van een dokter. De dienstdoende spoorweg wachter en diens vrouw weigerden de slachtoffers bij zich in huis te nemen, omdat biji de drie vorige ongelukken, die daar reeds hebben plaats gehad, d'e justi tie daar later aanmerking op heeft ge- LjXiakt De 40-j ai gr e Arie van Vliet is in het ziekenhuis alhier aan de verwondingen overleden. Blij was vader van zeven kin- deren.' De toestand van zijn 18-jarigen zoon was Zaterdagavond zeer ernstig. Naar de Nw. Rott. Crt verneemt, heeft de directie der Ned. Spoorwegen einde lijk besloten den gevaarlijken overweg te Gaanderen te doen bewaken en de halte Gaanderen naar dit punt te verplaatsen. In eeh jaar tijd heeft deze overweg .reeds vijf slachtoffers geëischt. Op de thans voorgenomen verplaatsing is reeds meer dan 20 jaar aangedrongen. i,. Op het verzoek om gratie door de Mar- kelosche boeren, die in Januari op Gel- dersch gebied een dijk hebben doorgesto ken en door het bof te Arnhem tot 44 dagen gevangenisstraf veroordeeld, heeft de Koningin afwijzend beschikt Vrijdag is te Kesteren de wielrijder J. Schenkhof, uit Dienden, met dé borst te gen den boom van een kar gereden. Een uur later is hij aan de bekomen verwon dingen overleden. De politie te IJmuiden heeft aange houden de 12-jarige jongens H. en v. d. W., die zich aan een aantal inbraken in kantoren van vischhandelaren in de rijks- vischhal hebben schuldig gemaakt, waar geldbedragen zijn gestolen. Vrijdagnacht is de electrische meubel makerij en houtdraaierij van de firma A. Koopman en Zonen te Almelo totaal af gebrand. Een groote hoeveelheid' hout ging verloren. Zaterdagavond heeft te Heerlerheide een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij een persoon werd gedood en twee anderen gewond. Om halfaoht uur reed de 24-jarige J. Hoizhauer, die in Heerlerheide een auto- school heeft met zeer snelle vaart in de richting Hoen^broek. Naast hem zaten de mijnwerkers A. Hermanik en A. Schulz, die naar hun werk op de staatsmijn „Em ma" gebracht werden. Op de Ganzenheide gekomen zag de autobestuurder, wiens lampen slecht brandden zoodat hij, niet ver vooruit kon zien, terwijl het bovendien eenigszins mistig was, plotseling vlak voor zich den mijnwerker Th. Alberti per rijwiel in de zelfde richting rijden. In plaats van links uit te wijken haal de de bestuurder rechts uit Dientenge volge vloog hij tegen dén hoogen berm van den weg en vervolgens tegen een paal van de electrische leiding op. De chauffeur werd van zijn zitplaats geslin gerd en kwami een tiental meters verder over een hek in een weide terecht Hij Mep slechts enkele ontvellingen op. A. Hermanik, die naast hem had geze ten brak het linkerbeen, A. Schulz, de derde inzittende,' raakte tusschen den eleotrischen paal en den auto bekneld. Bij de botsing raakte de auto bovendien nog den wielrijder Alberti, die een diepe won de aan voor- en achterhoofd bekwam, ter wijl hij ernstig inwendig gekneusd werd. De auto was grootendeels in elkaar ge drukt In don loop van den nacht is de 85- jarige Alberti, gehuwd en vader van twee kinderen ten gevolge van de verwondin gen overleden. Voor zijn dood! heeft hij evenwel nog tegenover dén heer Van den Dolder, waarn. commissaris verklaard, dat woest rijden en verkeerd uitwijken oorzaak wa- nsA 4*2.- fret Ofgclufc Uit het inmiddels ingestelde onderzoek is nader gebleken, dat H. die als een woest rijder bekend staat, met zijn met gezellen in verschillende café's bier had gedronken. De chauffeur is in arrest gesteld. Zondagavond tegen 10 uur heeft op de Maas te Rotterdam een ernstig ongeval plaats gehad. In een roeiboot waren twee personen gezeten, die zich van Katen- drecht naar de Waalhaven bégaven, om daar te visschen. Ter hoogte van het ben zineterrein gekomen werd de roeiboot overvaren door ©en veerboot van den dienst Schiemond^-Heyplaat. De kapitein van de „Heen en Weer 16" had de roei boot niet gezien, omdat deze geen licht voerde. Terstond na de aanvaring kan telde de roeiboot en geraakten de beide mannen te water. Een hunner de 46-ja- rige haveharbeider W. F. P. Walter uit de Tolhuisstraat heeft zich zwemmende eenigen tijd boven water gehouden en wist zich aan de roeiboot vast te grijpen. Even later werd hij door de „Heen en Weer 15" opgepikt. De tweede, de onge veer 40-jarige havenarbeider J. Haver man®, verdween onmiddellijk in de diep te en verdronk. De jongste berichten omtrent den ty- phus zijn wederom minder gunstig. Te Breda kwamen er sinds Zaterdag weer enkele gevallen bij, waarvan echter ver moed wordt, dat het gevallen van para- typhus zijn. In Princenhage kwamen sinds Zatordag vier nieuwe gevallen voor, zoodat het aantal patiënten te Princen hage tot 31 en te Breda en omgeving tot plm. 80 is gestegen. B. en W. maken bekend, dat van he den 5 October af met inenten zal begon nen worden. Alle bals zijn verboden. De ziekte is nog niet van kwaadaardig karakter. In Juli van dit jaar is de Expressbank, gevestigd aan de Emmastraat 28 te Schie dam, begonnen met het uitgeven van coupons, gebaseerd op een combinatie systeem premienummers. Deze coupons, welke genummerd waren en P.N.O.-cou- pons werden genoemd, kostten 25 cents per stuk en zij waren uitsluitend per twee stuks of veelvouden daarvan bij de bank of bij haar agenten verkrijgbaar. Voor eventueel te winnen premies had de Expressbank prijsgetallen vastgesteld. Wanneer men er in slaagde, door optel ling van het couponnummer van drie stuks van meer of van minder cou pons waren combinaties ongeldig een getal te verkrijgen, gelijk aan het getal als voor een uitkeering, op een door de bank verstrekte lijst vermeld, dan had men recht op den prijs, welke op dat nummer stond. Veertien dagen na slui ting van de uitgifte verviel dat recht. De uitkeeringslijst werd gratis bij de coupons verkrijgbaar gesteld. Er zijn thans twee series uitgegeven, welke vermoedelijk bestonden uit circa 100.000 coupons. De prijzen liepen tot f 10.000,N beginnende met f 2.50 en in totaal vertegenwoordigend een bedrag van f 57.000. Den laatsten tijd kwamen geregeld klachten binnen. Weliswaar zijn enkele premies uitbetaald van f 2.50 en f 5, doch booge premies hielden de bank houders binnen. Daar de series A en B geheel uitver kocht waren en serie C welke op een nieuw getalstelsel was gebasseerd een dezer dagen zal worden uitgegeven, heeft de Centrale recherche te Rotterdajn met de Schiedamsche politie huiszoeking ge daan en de geheele serie C, bestaande uit 100.000 coupons, in beslag genomen. Er is gebleken, dat sommige menschen voor f 80 en f 100 aan coupons hebben gekocht. Gebleken is voorts, dat de hooge prijzen nooit konden worden uitbetaald, omdat bepaalde nummers niet werden uitgegeven. Reeksen van nummers zijn door de Expressbank achtergehouden. Er zal een vervolging worden ingesteld tegen de bank wegens overtreding van de Loterijwet. Hierbij dient echter te worden opgemerkt, dat de bank op haar prospectus weliswaar meldt, dat de cou pons tot een zeker getal genummerd zou den zijn, doch niet dat deze nummers ook inderdaad zouden worden uitgegeven. Of een gerechtelijk vonnis in deze zaak mogelijk zal zijn, moet dus nog blijken. Zaterdagmorgen, even over half twaalf, is brand uitgebroken in de papieropslag plaats van het Leger des Heils, afdeeling Liefdewerk oud papier, aan den Schie- damscben dijk te Rotterdam. In de opslagplaats lagen een zeer groote partij papier en een hoeveelheid houtwol opgeslagen. Vermoed wordt, dat de brand in het houtwol ontstaan is. In het licht brandbare materiaal vond het vuur een gretig voedsel. De vlammen grepen dan ook bijzonder snel om zich heen. De papieropslagplaats was niet Verze kerd. De gemeente heeft het geheele gebouw en complex voor 860.000 verzekerd. Het aan de Baanrijde gelegen gebouw is geheel uitgebrand. Een stuk van het dak ontbreekt. De andere gebouwen heb ben veel vafl rook en water te lijden ge- hadL Eenontzettendl ongeluk heeft Zondag avond omstreeks 7 uur tusschen Rotter dam en Delft, op ongeveer 10 K.M. van de laatste gemeente, plaats gehad A-VANVALKEMBURC/S-- LEVERTRAAJ aUMf T"-LEEUWARDEN' stalhouder uit Rotterdam, was uit rijden gegaan in' een klein, open wagentje, waarvoor -een paard' was gespannen. Het waren de schoonouders van dén heer Witkamp, diens echtgenwte en zijn vier kinderen van 5, 4 en 8 jaar en een van 14. maanden. Even voorbij Delft, op den terugweg naar Rotterdam, schrok het paard van een voorbjjrijdenden auto. De oude man, die mende, kon niet voorkomen, dat het wagentje tegen de verhooging reed, die daar ter plaatse naast den weg is. Het sloeg om en op het oogenblik dat alle inzittenden er uit vielen, kwam een auto aan, die blijkbaar niet meer kon remmen, en midden in de groep op'den weg lig gende menschen reed- De oude man bekwam een zoodanige hoofdwonde, dat men reeds aanstonds voor zijn leven vreesde. Van de oude vrouw werd waarschijnlijk de ruggegraat beleedigd, het jongste kind kreeg een ga pend ehoofdwonde. Ook de andere kin deren bekwamen evenals hun moeder verwondingen döor den val uit het wagen tje, hoewel de auto hen niet heeft ge raakt. Zij werden zoo spoedig mogelijk naar het ziekenhuis te Delft overgebracht. Het bleek, dat zoowel de oude men schen als het kind in levensgevaar ver keerden. In den nacht van Zaterdag op Zondag liep de 18-jarige timmerman D. V. van den Terbregschen weg over de Korte Kade te Rotterdam, op weg naar huis. Eensklaps sprong een haveloos gekleede man uit een boschje aan den kant van den weg te voorschijn en riep: Geef op je geld en je sieraden. V. had evenwel zijn herdershond bij zich, en deze wierp zich op den aanrander, dien hij naar de keel vloog. De aanrander viel op den grond, en V. gaf hem een flink pak slaag en de hond beet den man nog in beide handen. Tenslotte is de aanrander ge vlucht. V. heeft aangifte van dezen over val bij de politie gedaan, die een onder zoek instelt. Een (typisch geval, dat zich Zaterdag voor den' Amsterdamscheni politierechter af speelde, vermeldt „De Telegraaf". Een jeug dige metaalbewerker had zich bij de politie aangemeld, omdat hjj zwervende, zonder eteni eni dakloos was. Dit aanmelden! houdt in zich de wetenschap, dat men voor eeni gen tijd naar de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen' gaat. De gewone gang van za ken) is, dat de zwerver na eeniigen tijdi in voorarrest te hebben doorgebracht een paar dagen straf krijgt en meestal met zijn vol komen instemming naar Veenhuizen gaat Vooral .tegen den herfst als het tochtig en vochtig begint te worden in „het groote bed" en onder „hert groote dak" komen de lief hebbers voor de inrichting van alle zijden opduiken. Deze jonge man echter had aüeen aan het voorarrest al voldoende om er weer boven op te komen hij rekendë het den politierechter althans voor: lk heb 1.40 verdiend) in het Huis van Bewaring gedu rende het voorarrest. Als U mij nu niet naar Veenhuizen stuurt, maar*rnij vrij kat, kan ik net in Antwerpen komen met de boot In België kan ik wel weer werk vinden en voor- loopig ben ik weer „uit de voeten!'. Het was een merkwaardige cèlcuiatie, maar zoowel de officier als de politierechter meende, dat iemand niet tegen zijn zin naar Veenhuizen moet worden gezonden als hem geen ander feit kan worden ten laste gelegd dan „zwer ver" en hij zichzelf bovendien aanmeldt. Maar hij kreeg behalve drie dagen nog de zen raad mee van den rechter: Als het nu mis loopt, meldt U dan liever weer aan dan iets verkeerds te doen. Vooral niet iets weg nemen cf zoo om aan geld te komen. Neen, edelachtbare, beloofde „ver dachte" en welgemoed stapte hfj heen. Wat men al niet doet om aan werk te komen. (Buitenland.) Sedert Zaterdagmorgen hebben 35 per sonen hersteld de ziekenhuizen verlaten. 31 nieuwe gevallen zijn ^opgenomen. Zon dag waren er 1703 zieken. Het aantal sterfgevallen ia tot 176 gestegen. Splete, uit Zoppot, die lange jaren vice-presidént van den Dantzigschen Volksdag is geweest, is Zondag op een wandeling in Gdingen door een Poolsche militaire auto aangereden en zoo erstig gewond, dat hij spoedig daarna in een ziekenhuis is overleden. In de strafgevangenis Wartenburg bij Allenstein is Dinsdag een hevig oproer uitgebroken in verschillende werkzalen. De gevangenen hebben ernstige schade toegebracht aan vensters, stoelen, tafels en machines. De beambten konden het oproer niet meester worden, maar moes ten de politie uit Allenstein ontbieden; die de orde heeft hersteld. Den volgenden dag 'kwamen de gevangenen echter ook tegon de politie in verzet, die van de gum mistok gébruik imloest maken. De schade wordt op 20.000 mark geschat. De strafgevangenis Wartenburg bij Allenstein is dezelfde, waarover de demo cratische rijksdagafgevaardigde Grein»1 netk onlangs heeft gerapporteerd; dat er geen electrisch licht of gas en' eivols zijn. Er is een streng onderzot U"l >e°Ilertincr Börsenkurier drukt de hoop uit, dat het onderzoek niets slechts strepg, maar ook rechtvaardig zal zijn. Den 29en Augustus hebben gewapen de roevers een aanval gedaan op Ardlry Castle, het verblijf van Lady Waliscourt, de weduwe van lord Waliscourt, een landeigenares te Galway. De mannen plaatsten Stevens, den opzichter, tegen een muur en schoten op hem, waarbij zij hem gelastten lady Wallscourt's dienst te verlaten. Toen kwa mlady Waliscourt, die een onverschrokken vrouw schijnt te zijn, echter opdagen en gebood den roe vers, Stevens te laten gaan. Dit geval heeft Woensdag een nasleep gehad, toen lady-Waliscourt zich naar de rechtbank te Galway begaf om getuigenis in deze zaak af te leggen. De menigte trad zeer vijandig tegen haar op on gooide zelfs naar haar. De veldwachters joegen daarop de menigte uiteen. „Tom Mix" len „Harry Piel". D'e kinderrechter van Oonstaniz heeft twee door slechte lectuur afgedoold© jongelieden, den 15-jarigen Erwin Geert- sen en den 16-jarigen Hugo Oswald uit St. 'Galen, tot 3 resp. 6 maanden gevange nisstraf veroordeeld. Beiden' waren lid van een rooversbende, die haar „hel" in de nabijheid van St. Gallen had. In dat hol vond men veilig weggetropt, het (ge stolen goed en de „bedrijfswerktuigen". De hoefjes stalen drijfriemen en maak ten daarvan revolvertasschen; ibij een wa penhandelaar werden 'vijf revolvers en een dolik ontvreemd, uit de winkellade van pen slager 600 francs gestolen. De jonge lui oefenden zioh in roofovervallen, en speciaal ook in lassowerpen; in de hoop d e kunsten later te kunnen toepassen. De beide aanvoerders noemden zich „Tom Mix"', en „Harry Piel". Op 18 Aug. nog overviel de 'bende op het eilandjeMainau drie dames, om ze te berooven. Kort daar op kon men heft gelukkig arresteeren. 'De kinderrechter nam bij de strafmaat de jeugd der beklaagden1 en den invloed van „Sohundliteratuur" en slechte films in aanmerking. 65 Menschen opgesloten. Ini de Rhonëmijn bij Rockwood in Ten- nessee h,eeft gisteren een ontploffing plaats gehad in een zeer diep gedeelte van een schacht, waar op dat oogenblik ongeveer 65 man aan het werk moesten zijn. Er zijn onmiddellijk reddingscolonnes afgedaald, maar in de eerste zes uur na de ontploffing hadden deze nog peen verbinding met de opgeslotenen kunnen) tot stand brengen. De colonne kon wegens het gas niet diep genoeg in de schacht doordringen, maar zij heeft eeni doode .muilezel en een bewusteloozen mijnwerker gevonden. De Vereenigde Staten zijn het land van Ford en de auto's, maar ook het land van de auto-ongevallen. Gedurende de eerste acht maanden van 1926 zijn er in de Unie omstreeks 13.250 auto-ongevallen met doodelijken afloop geweest. Dit werd meegedeeld op een jaarver gadering van de American Roadbuilders Association. Zervas en Dertilis, de officieren van de Republikeinsche garde te Athene, die de leiders waren van de jongste rebellie dier garde, zijn door den krijgsraad tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Een ander officier der garde, Papadopoe- los, is tot 8 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Uit Athene wordt gemeld, dat op de rotsachtige kust bij kaap Malea een wrak van een watervliegtuig van onbekende nationaliteit gevonden is. Het lot van de vliegers is ook onbekend. Het departe ment, van marine heeft een onderzoek gelast. - De heer B. Ledeboer, uit Borne, die het vorige jaar naar Afrika is vertrokken om op de oliiantenjacht te gaan, ia daar door een olifant gedopd. Te Stevenage, in Hertfordshire is, 69 jaar oud, de strooper Ebenezer Albert Fox (Tverleden. Hij had een tweelingbroer die zoo absoluut op hem geleek, dat het tweetal er een bepaald systeem op had ontwikkeld. Als er een betrapt werd op stroopen of ervan verdacht werd, zei hij altijd maar dat de ander het gedaan had. Dat gaf veel last en zorg aan de politie, de koddebeiers en de landeigenaren. Toch liepen de tweelingen dikwijls togen de lamp. De een had iets meer dan honderd, de ander bijna honderd veroordeelingen te zijnen laste! Zij waren zoo gevreesd, dat een landeigenares een der tweelingen een pond sterling per week en nog een koppel fazanten bovendien aanbood wan neer hij in den jachttijd van haar terrein wilde blijven. De strooper nam het aan enhield woord; maar stuurde zijn broer om 't werk voor hem op te knappen. Vrijdag is bij Barnstorf op de schiet baan een hoeveelheid munitie ontploft. Twee man zijn zwaar, een licht gekwetst. Op het baanvak even over de grens te Haren a. d. Ems—Meppen ;ijn deze week nogingen gedaan om de treinen te laten ontsporen, die echter tijdig werden out- dekt. Een onderzoek wordt ingesteld. Vrijdagavond is een vrachtauto tus schen Widenthal en Lambrecht door de afsluiting van een overweg gereden en Soa?T? sneltrein Saarbrüdren-Ludwigs- hafen gegrepen. De chauffeur van de auto is gedood, iemand die meereed kon zich redden door uit den auto die ge heel vernield is te springen. De politie te Antwerpen verzoekt de opsporing van den diamanthandelaar Sa- lomon P. die er vandoor is gegaan met voor 400.000 frank aan diamanten. Motorbus-ongeluk. In de buurt van Dixon (Californië), is een motorbus met 13 passagiers onder een trein gekomen. 12 passagiers waren onmiddellijk dood, de dertiende is stervende. Naar de Berlijnsche oorrespondent van de Nw. Rott. Ort. meldt neemt de politie op grond' van het laatste stadium van het onderzoek naar den juweelendiefstal in de Touenriënstraat thans als zeker aan. dat de tweede dader een smid is, genaamd Paul Gerlach, ep dat het geheele verhaal omtrent het geheimzinnige Poolsche meisje een verzinsel is. De rechter van instructie en een com missaris van politie zijn Zaterdagmorgen met Spruch naar Friedrichshagen ge gaan, waar op de door den inbreker aan gegeven, moeilijk toegankelijke plek, op een diepte van 80 cM. in den grond, in derdaad! de kostbaarste stukken van den juweelendiefstal uit de Tauenziënstraat teruggevonden zijn. De afzonderlijke bril janten en de paarlencolliers waren keu rig in watten verpakt en in een Weck- flesch hermetisch afgesloten. De keurige verpakking heeft den commissaris aan leiding gegeven om de gisteren vrijgela ten zusters van dén inbreker opnieuw aan te houden, op grond van waarschijn lijke medeplichtigheddl bij het verbergen der sieraden. Ren uur na haar arerstatie heeft de eene zuster van Spruch reeds bekend, dat zij de rest van de gestolen juweelen op een plek in het Grunewald begraven heeft op verzoek van haar broer. Twee rechercheurs zijn met het meisje daar heen vertrokken om de juweelen op te graven. De recherche is ook op het spoor van de twee mannen, die Spruch geholpen hebben bij het maken van zijn stinkbom men en vuurwerk. Naar men aan de Nw. Rott. Crt. uit Berlijn meldt is achteraf gebleken dat niet alleen de zusters maar ook de moe der van den juweelendief Spruch op de hoogte is geweest. Alle juweelen, die door den inbreker Spruch in de Tauentzienstrasse rijn ge stolen, zijn thans te zien op de politieten- toonstelling. Merkwaardigerwijze zijn er meer juweelen teruggevonden dan de be stolen firma als vermist had aangegeven. In verband imet deze diefstal is ook nog de verloofde van een zuster van Spruch in hechtenis genomen. De stad Leyton in Essex, vlak ten Noordoosten von Londen, heeft Zaterdag bij koninklijk charter eindelijk de offi- cieele rechten van een stad (borough) ge kregen. Ondanks haar 200.000 inwoners gold de gemeente nog altijd als een lan delijk dorp, wat voor de gemeentenaren verschillende wettelijke en administra tieve nadoelen meebracht. De meeste burgers hadden dian ook Zaterdag ge vlagd en er was een groote optocht ge organiseerd naar de vermaarde Leyton- stone, waar de nieuwbendémde lord- mayor de proclamatie des Konings voor las. Op de internationale politietentoonstel'Iing te Berlijn verleden week gehouden; was een bizonder sensationeel tentoonstellingsobject, nJ. een verzameling juweelen ter waarde van 300.000 gulden. Alles gestolen door één inbreker eni door de politie met de grootste moeite uit de handen van de helers terug gekregen. Van déze kostbaarheden rijh de eigenaars nog onbekend en de politie hoopte, dat zij zich op de tentoonstelling zouden melden. De' dader is een gentleman-inbre- ker. Men kan hier zijn heelen levensloop genieten. Hij' was van huis uit bakkersleer ling, is nu 25 jaar oud. Het beroep van in breker heeft hij eerst na afloop van zijn militairen diensttijd opgevat, en heeft tij dens zijn korte, maar glansrijke loopbaan aan de rijkste menschen in acht Duitsche steden Berlijn, Frankfort a/Main, Hamburg, Leip- zig Dresden, Stuttgart en Breslau in het geheel ongeveer 60 nachtelijke bezoeken ge bracht en daarbij tot eenl waarde van' drie mdhoen mark gestolen. Hij liet zich door de 'beste kleermakers keurig kleeden reisde slechts eerste klasse, logeerde in de duurste V^8iYe^r<le ]n de 661,816 krfngen. XwSbS?wLad Wald 66111 bizo"der 6 nam,en van ben> die voor een bozoek in aanmerking kwamen, Bizon- HJj noemde zich daar Vorm™ koopmaan otTde viifrnfrflf U.eivdin« van d'6 rÜk© dames ènsraSu v.8 «6r5 op de Particuliere koïi en, bestudeerde dntusschen d'e wX mw vl16 de dames droegen, van de slaan kam aannam. dat zij straks in Daar v&Tm ,zouden worden neergelegd, den dt? 6en'ige uren ia ter langs XV'K Het *eb6Urdé wel «IA 3lachtoffer wakker werd', en ia dit geval toonde Wald zich inderdaad

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6