BINNENLAND Harken onder geloopen. Het heele eiland Marken ia weer onder- geloopep, Zondagmiddag te drie uur 30 wees de peilschaal i.86 meter boven volle zee aan. De dijken liggen 1.40 meter bo ven volle zee, zoodat Marken sedert voor eb en vloed Jgt. De watervloed heeft geen schade aangericht aan de huizen, en de Rijks Waterstaat voorziet tegenwoor dig de dijken zóó, dat zij een stootje ve len kunnen. Schip op de Waal gezonken. Op de Waal, ter hoogte van Vuren, is bij den storm een schip, geladen met sta ven ijzer, uit Zwjjndrecht, dat op de ri vier voor anker lag, los geslagen en mid den in het vaarwater gezonken. De mast steeks boven het water uit. De opvaren den hebben zich met hun sloep gered. Storm in Engeland. Het weer is Zaterdag in Engeland ook totaal omgeslagen en reeds in den vroe gen morgen woedde een orkaan die op een manoeuvreerterrein in Kent o.a. alle tenten omblies, waaronder zich de niets kwaads vermoedende soldaten Vrijdag avond te slapen hadden gelegd. Op de Clyde bij Greenock kwamen de Caledo- nia efi de Urania, twee groote oceaan stoomschepen in botsing, doch beide wer den Slechts boven de waterlijn bescha digd' en konden op eigen kracht de ha ven bereiken. In het Kanaal bereikte de wind af en toe 60 mjjl snelheid en het knstverkeer was al heel spoedig in de war. Zaterdagavond seinde de kustwacht te Dungeness, dat een groote onbekende motorboot buitengaats om hulp had ge vraagd. Dit schip is later op sleeptouw genomen en te Deal binnengebracht. Storm in het buitenland. Zaterdag/heeft met toenemende kracht een orkaanachtige storm gewoed. Spring vloeden op de Elbe overstroomden de oevers en in de havens werd het water hoog opgestuwd. Aan de z.g. Wasser- kante overstroomde de rivier de straten en talrijke kelders. Groote boomen wer den ontworteld. In de Hamburgsche haven liepen eeni- ge sleepbooten vol water, botsten tegen elkaar en zonken. Groote stoomschepem konden de haven in noch uit. De storm boven het Kanaal is Zater dag buitengewoon hevig geweest. De overtocht is dientengevolge onaangena mer geweest, dan in maanden het geval was. De kanaalboot „Biarritz", aan boord waarvan zich vele Engelschen bevonden in verband met de onthulling van het Zuid-Afrika an9che monument in het bosch van Delville, o.a. de hertog van Oonnaught, de Britsche minister van Ko loniën Amery en generaal Hertzog, werd bij het binnenkomen van de haven van Boulogne door een hevige windvlaag op de kust gedreven. Het duurde ongeveer een half uur eer het schip vlot kon wor den gebracht. Te Berlijn is groote schade aangericht. In alle deelen der stad hadden min of meer ernstige ongevallen plaats. In het Westen werden bijna alle ruiten van het Romanische Café vernield, waarbij ver- ■schillende personen door glassplinters ge wond werden. In de voorsteden woeien talrijke boomen om. Door een er van werd een meisje zwaar gewond. De storm op Helgoland. De Noordwesterstorm heeft op Helgo land groote verwoestingen teweegge bracht. Poolsch stoomschip gestrand. Twee man over boord geslagen. Zondagmorgen strandde te Terschel ling op de Jacobsruggen het Poolsche stoomschip „Wisler" (kapitein Ktotsen), geladen met cokes van Rotterdam naar Denemarken. De reddingboot „Branda- ris" alsmede de sleepboot „Texel" voe ren ter assistentie uit. De opvarenden, waaronder de vrouw van den kapitein, werden door de „Brandaris" gered. Aan gezien het schip lek is en vol water staat, wordt het als verloren beschouwd. Door de overkomende brekers heeft de Wisler twee man verloren, namelijk den 2en stuurman en een matroos. In de Nieuwe Houthaven te Amster dam is Zondagmiddag 5 uur van Kotka in Finland gearriveerd het kleine Duit- sche stoomschip „Ragnar". Het schip heeft het ten gevolge van den hevigen storm op zee zwaar te verantwoorden ge had. Van de lading hout met den deklast is de laatste grootendeels over boord ge slagen. Voorts zijn de groote mast' en de laadboomen weggerukt en verloren ge gaan, terwijl ook op het dek zelf groote verwoestingen zijn aangericht. Toen de „Ragnar" Zondagmiddag 12 uur nabij IJmuiden wis, sloeg zij door de hooge zeeën voor den ingang van de pieren dwarsscheeps ,doch door handig manoeu vreeren, kwam het sohip weer slaags en kon verder naar de sluizen opvaren. Het mag een wonder heeten, dat van de be- manning niemand is gewond. Binnenland. Vernieling. Vrijdagavond is bij de heeren mr. J. H. J. E. Heerkens Thijssen, voorzitter, J. H. Vlsse^ lid, en H. J. Bouwman, armenopzichter vafl het burgerlijk arm bestuur te Haarlem, met een steen een ruit ingegooid. Om den steen was een papier gewikkeld, waarop stond: „Geeft den werkeloozen behoorlijk onderstand, ook zij hebben recht op het leven." De politie stelt een onderzoek in. Verdronken. Te Genlaat (Fr.) is bij het boenen van melkkannen een dienstbode van den vee houder L. Pijlman te water geraakt en verdronken. Zuringzout Ingenomen. De 80-jarige J. H. H. is Vrijdagavond in zijn woning aan den Loosduinschen- weg in Den Haag door zijn moeder in bewusteloozen toestand gevonden. Het bleek, dat de man bij vergissing zuring zout ingenonlen had. Hij is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis gebracht. Tragisch ongeval. Te Eygelshoven had Vrijdag een 18- jarige jongeman bij het uit de weide ha len van een paard het touw, waarmee hij het dier vasthield, om zijn rechterarm gebonden. Het dier sloeg op hol met het gevolg, dat den jongen den arm totaal werd afgerukt en hij tevens ernstige verwondingen aan den hals opliep. Hij overleed' korten tijd later. De politie heeft het lijk in beslag ge nomen. Het slachtoffer was de eenige zoon der familie. Motorrijder ernstig gewond. Zondagmiddag is de motorrijder J. Ge neste, uit Rotterdam, door het maken van een verkeerde manoeuvre, in volle vaart tegen een leuning van de brug over de Pijnackersche Vaart te Delft gereden. G., die een ernstige hoofdwonde en verschillende kwetsuren aan armen en beenen had bekomen, is per politiebran- card in bewusteloozen toestand naar het gasthuis vervoerd. Het motorrijwiel was totaal vernield. Voor f 2000 aan ringen gestolen. Zondagmorgen werd ontdekt, dat een onbeschermd zijruitje van de étalage van een juwelierswinkel op de Vijzelgracht te Amsterdam vernield was en dat twee car- tons met ringen ontvreemd waren. Aan het glas was te zien, dat het met groene zeep was ingesmeerd, het bekende mid del door ruitentikkers en inbrekers toe gepast, om het rinkelen der scherven te smoren. De waarde van het gestolene bedraagt ongeveer 2000. Ook een paar oolliers worden vermist. De voorgevel van een huls Ingestort Te Bemeten (L.) is een groot deel van den voorgevel van een in aanbouw zijnd huis ingestort. Vrouw D. en haar kindje werd onder de steenen bedolven. Het kind is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Maastricht ge bracht. De moeder kreeg een schouder ontwrichting. Een sleepboot op de Maas overvaren. De 4 opvarenden om het leven gekomen. Zondagavond te half negen is op de Maas ter hoogte van de Rofcterdamsche Droogdok maatschappij de sleepboot „Denemarken" van de Nederlandsche SJeepbootm^atschappij v/h P. Smit overvaren, bij welk ongeval vier menschenlevens te betreuren zijn. Met dé sleepboot „Europa" van dezelfde maatschappij' verleende de „Denemarken" sleephulp bij de binnenkomst van het s.s. „Larenlberg". Door een verkeerde ma noeuvre werd de „Denemarken" dtoor het groote sjs. overvaren en verdween in de diepte. De bemanning bestond uit een kapi tein, een machinist, een stoker en een matroos. Gistermiddag 12 uur is personeel van Van der Tak's Bergingsbedrijf begonnen met het leggen van stroppen om de aan gevaren sleepboot Denemarken. Om streeks 3 uur in den middag heeft de drijvende bok de Adelaar de Denemar ken aan de oppervlakte van het water gebracht. De twee nog vermiste lijken bleken niet in de boot aanwezig te zijn. Zoodra het schip boven water was, is de bok met zijn last naar dep mond van de Keilehaven verhaald, waar het schip is leeggepompt. Over het geheele dek lag een laag slib. Bij den stuurstoel lag nog een pakje met 4000 aan bankpapier en specie. Dit geld had de kapitein van de Denemarken ontvangen van de maatschappij Hille- gersberg, om te overhandigen aan den gezagvoerder van de Larenberg, die ïhet dit geld de gages van de opvarenden zou betalen. De-kapitein van de Denemarken had dit geld in een pakje naast zich neer gelegd. i (Buitenland.) ZwendelariJ. De Zwitsersche bladen waarschuwen tegen een „financieele instelling Crédit Hollandais", die met het bekende sneeuw balstelsel, hier te lande destijds door Broekhuis in praktijk gebracht, den Zwitsers geld uit den zak tracht te klop pen. Het moet een Nederlandsche onder neming zijn. - Een straf voor drinkebroers. De burgemeester van Dover, een plaats in den staat Ohio, beeft dézer dagen vier mannen veroordeeld wegens openbare dronkenschap. Zij kregen tien dagen ge vangenisstraf, met de verzwaring, dat zij ieder eiken dag van den straftijd een gal lon water moeten drinken. Wie zijn gal lon daags niet verzwelgt, krijgt een dag verlenging-van straf. Deze waterkuur zal, meent de burgemeester, de vier gestraf ten van de drinkgewoonte genezen. Een gallon is vier-en-een-halve Liter. Aanvaring. Zaterdagochtend is bij het eiland Rei- gen een Engelsoh stoomschip met een zeilschip in aanvaring gekomen. Het zeil schip, welks naam bij d'e afzending van het bericht uit Swinemunde nog niet be kend was, is gezonken. Acht leden der bemanning zijn door het stoomschip gered. Een kind door een rat gedood. Bij herhaling is geklaagd» over d'e on hygiënische, en-ook* in andere opzichten afkeurenswaardige toestanden, die er ln de Russische kindertehuizen heerschen. Onlangs is het "voorgekomen, dat in oen kindertehuis te Moskou een jeugdig kind door ratten vrijwel opgegeten Is. De justi- tié is tegen de verantwoordelijke perso nen krachtig opgetreden: een dokter is tot 8 jaar, een ander arts tot 1 jaar, het hoofd van den huishoudelijkon dienst der inrichting tot 2 jaar en een verpleegster tot l1/, jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zes mijnwerkers bedolv.en. In de mijn Prosper H bij Bottrop zijn Zaterdagnacht zes mijnwerkers door neerstortend gesteente bedolven. Later zijn er twee van gered. Wat er van d'e andere vier is géwordén, is onbekend. Esperanto. Zaterdag is in een Anglloaansche kerk in Bloomsbury Londen voor de eer ste maal een, huwelijk ingezegend waar bij de toespraak en de gezangen ln het Esperanto gehouden zijn. De bisschop van Londen had er toestemming voor gege ven, mits de slothymne in het Engelsoh uit het gewone gebedenboek gezongen zou worden, hetgeen dan ook geschied is. Scheepsongeluk te Le Havre. 10 man verdronken. Het stoomschip Paris is in botsing ge komen met een sleepboot, welke gezon ken is. 10 personen van de bemanning zijn verdronken. De typhus te Hannover. Het aantal typhusgevallën te Hannover bedroeg Zaterdagochtend 1681, dat der dooden 200. Een mijnongeluk ln Zuld-Afrlka. 120 dooden. De bladen vernemen uit Kaapstad: In de Durban Navigaliën-mtjn heeft Vrijdag een mijngasontploffing plaats gehad. Vier blanke delvers en 116 inboorlingen zijn omgekomen. De schacht is volledig vernield en de menschen erin zijn be dolven. Wegens de sterke gasophooplng is het nog niet mogelijk geweest de lijken te bergen. Den geheelen nacht is men bezig ge weest met het reddingswerk in de mijn bij Dundee (niet Durban) die Vrijdag avond' door een ontploffing is geteisterd. Elf lijken van inboorlingen zijn gebor gen. De reddingsploegen zoeken nu de diepere lagen af waar nog 150 inboor: lingen en 4 blanken zijn begraven. De rook en de vlammen zijn twee mijl van dé mijn zichtbaar. Er bestaat een geringe mogelijkheid, dat enkelen der vermisten in ver verwij derde deelen der mijn aan de gevolgen der ontploffing zijn ontsnapt, doch de vrees is groot, dat alle arbeiders van de nachtploeg, uitgezonderd zes geredden, die zware brandwonden hebben bekomen, het leven hebben verloren. De ramp had Vrijdagavond' kwart over zes plaats, kort nadat de nachtploeg ln de mijn was afgedaald. De vlammen, dio na de ontploffing uit de schachten op stegen, waren mijlen ver in den omtrek te zien. Het reddingswerk werd onmiddellijk ter hand genomen, doch eerst tegen mid dernacht kon de eerste reddingsploeg in de mijn afdalen. Na eenige uren moesten de reddingswerkzaamheden evenwel wor den gestaakt. Men had toen een aantal lijken kunnen bergen. De mijn is een der grootste van Natal en behoort aan de United Castle Cy. In het afgeloopen jaar heeft de mijn de pro ductie aanmerkelijk vergroot en de laat ste maand stond zij in Natal aan de spits met een totaalproductie van 70.000 ton. Naar uit Dundee gemeld wordt, is de heele nachtploeg bij de mijnramp omge komen, n.1.4 Europeanen en 114 inlanders. Een brand1 te Sydney. 21/, mlllloen schade. Een geweldige brand heeft gisteren-te Sydney de gebouwen van de General- Electric Maatschappij veVwoest. Er is een schade van 2''2 miljoen gulden aan gericht. Alle employé's konden zich langs brandladders in veiligheid brengen, maar enkelen liepen lichte brandwonden op. Paniek ln een bioscoop. 30 kinderen gewond. Te Eilenburg in Saksen brak tijdens een bioscoop-voorstelling brand uit in een huis naast de bioscoop. In de bios coop ontstond een paniek, waarbij 30 kinderen zwaar gewond werden. Weer een betonnen brug ingestort Op het baanvak HalberstadtHagel»- ben is Zaterdagnacht een betonnen spoor wegbrug in aanbouw ingestort. De oor zaak is onbekend. Een werkman is er bij omgekomen. Mallverzending Hr. Ma. „Tromp". Naar Tunis: op 12, 15 en 16 October laatste buslichting hoofdkantoor op 12 en 15 Oct. 3.30 a., stadsbussen lichting 2, op 16 October hoofdkantoor 6.30 a. stads bussen lichting 3. ANNA PAULOWNA; Algemeen© vergadering van A. L. E. G. O. De opkomst van deze jaarvergadering is al zeer gering. De voorzitter, de heer A. d. Boer, de vergadering openend, vindt het Jammer, dat zoo weinig leden aanwe zig zijn, maar als troost mag mogelijk gel den, dat de thuisblijvers het werk in goede handen achten. De secretaris, de heer J. Kreijger, leest nu de notulen, welke onveranderd worden1 vastgesteld, met dank voor do goede weer gave. Door den voorzitter wordt medegedeeld op welke dagen en uren de verschillende cursussen weer beginnen alsmede dat de gemeente opnieuw 7 75 voor zaalhuur ver goedt en 'bovendien een subsidie heeft verleend van 150 óf zooveel méér, als door het „Nut" minder mooht worden ver strekt dan ƒ,50.Aan het Hoofdbestuur Is n.L een subsidié gevraagd van 50.—. OËlerop brengt de secretaris jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Hfft aantal leerlingen, dat t vorig jaar reeds belangrijk minder was dan in 't op richtingsjaar, is in het nu afgesloten ver- eenigingsjaar opnieuw belangrijk achter uitgegaan. Te Oostpolder waren geen meisjescursussen en evenimin een cursus voor oudere jongens, wegens gebrék aan deelname. Ook te Kleine Sluis kon geen cursus voor oudere jongens wonden ge houden, wegens gebrek aan animo. Te Breezand hadden alle cursussen plaats, doch werden, uitgezonderd die voor schoolgaande jongens, door slechts weinig leerlingen bezocht. Uitvoerig doet dan het verslag aan de hand van cijfers, het ver loop der wèlgehouden cursussen zien. Re- sumeerende komt het jaarverslag tot de oonclusie, dat er voor den cursus voor oudere jongens weinig of in 't geheel geen animo was. Dat het bezoek aan de cursus sen voor schoolgaande jongens, hoewel belangrijk minder dan 't vorig© jaar, be vredigend is te noemen. Dat het aantal van de oudere en eveneens van de school gaande meisjes te Kleine Sluis, hetwelk geacht kan worden den geheelen cursus te hebben gevolgd niet hooger te stellen is dan 5, te Breezand voor eiken meisjes cursus hoogstens 8. Dat niet alleen 't to taal, dóch (behalve één1 uitzondering) ook de deelname aan eiken cursus afzonder lijk, weer minder is geweest dan in het vorige cursusjaar. Totaal aantal leerlin gen 92, vorig jaar 183, eerste jaar 206. Het ledental liep terug van 145 tot 129. (Eerste jaar 235.) Er werden 2 bestuurs vergaderingen en 1 ledenvergadering ge houden. Hierop volgt rekening en verantwoor ding over het boekjaar 1925—'26. Het blijkt dat, met inbegrip van 58.46" als kassaldo 1925 en een saldo van de ten toonstelling ad 634.59 de ontvangsten hebben bedragen 1566.14 en de uitga ven 1555.16"; er is dus een saldé van 0.97". De bescheiden zijn nagezien door de hoeren A. Kramer en Th. Jongejan en in de beste orde bevonden. De begrooting 1926'27 wondt thans vastgesteld op een bedrag van 790.47", waarbij 75 zaalhuur en 150 subsidie van de Gemeente. Volgt verkiezing van bestuursleden. Af tredend en niet direct herkiesbaar zijn de heer A. de Boer, O. Rezelman, Ph. F. J. de Wilde. Verder 2 vacatures déor bedan ken van mevr. W. Vogelenzang-Broek huis en vertrek van den heer Jac. Adolfa Gekozen worden de 'heer Th. Jongejan, G. O. van Balen Blanken, O. Liefhebber, O. van der Goes en R. L. Waiboer. Als oommissie voor het nazien der re kening 1926'27 worden benoemd de hoe ren J. Hollander en H. Jonker. Naar aanleiding van de rondvraag wordt bepaald, dat voor de jongenscursus sen het minimum aantal leerlingen 8, dat voor de meisjescursussen 6 moet bedra gen. Groote en kleine meisjes mogen des noods samen worden gevoegd. Het ver loop zal niet lager dan 4 mogen gaan. Ten slotte brengt de heer Kreijger den afge treden voorzitter hulde als stichtei* van A. L. E. G. O. en voor alles wat deze voor de vereeniging gedaan heeft. De heer De Boer dankt voor deze woorden van waar deering en sluit te vergadering met de beste wensohen voor A.L. E.G.O. JULLAN ADORP. Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. Algemeene vergadering van de afdeeling Koegras van den Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf, op Zondagmiddag J.I., in het lokaal van den heer O. Vader. Aanwezig slechts 8 leden. De voorzitter, de heer P. Bregman, heette met een kort woord de aanwezigen welkom en verzocht de secretaris, de heer W. Amels, de notulen van de vorige bijeenkomst te lezen. Aangaande deze notulen werden een 2-tal zeer juiste opmerkingen gemaakt en zullen de notulen in den geest, zooals door den opmerker aangegeven worden gerectificeerd en daarna worden vastgesteld. Eenige inge komen stukken worden behandeld en voor kennisgeving aangenomen. De secretaris leest vervolgens het jaar verslag over 1925—1926 voor, hetwelk eveneens met een kleine opmerking wordt goedgekeurd en waarvoor de secretaris dank gezegd \\ordt. Vervolgens is aan de orde het verslag over het boekjaar 19251926 van den penningmeester, de heer K. Wjjnsma. Aan dit verslag ontleenen wij de volgende cijfers: 4de kwartaal 1925 saldo in kas f 81,36jcontributie f 226.35. Totaal f 307.71 Afdracht hoofdbestuur f 214.31. Andere uitgavee f22.3"*. Saldo f71.07. lste kwartaal 1926. Saldo in kas f 71.07. Contributie f 186.12. Ontvangen uitkeering f 102.54. Totaal f359.73. Afdracht hoofdbestuur f 146.35. Andere uitgaven f24.34. Uitkeeringen f 152.20. Totaal f 322.82. Saldo f 36.84. 2de kwartaal 1926. Saldo in'kas f 86.84. Contributie f 154.91. Totaal f 191.82. Af dracht hoofdbestuur f 90.67. Andere- uit gaven f 17.59*. Uitkeering f 26.40. Totaal f 134.66*. Saldo f 57.15*. 3de kwartaal 1926. Saldo in kas f 57.15*. Contributie f 168.63. Entreé f 1.60. Totaal f227.28*. Afdracht hoofdbestuur f 151.63. Andere uitgaven f 13.73*. Totaal f 165.26;. Saldo f62.02. Voor de afdeeling was er in volgorde der kwartalen in kas f 15.11, f 10.49, f9.63* en f9.10*. De boeken en besohelden van den pen ningmeester werden nagazien op 18 Janu ari, 15 April, 6 Juli en 9 October 1926 en steeds ln orde bevonden. Zonder ver dere besprekingen wordt dit verslag goed gekeurd èn penningmeester èn kascom- mlssie dank gebracht voor nauwgezet beheer en gehouden contróle. Volgde bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren K. Wflnsma en Joh. Bakker en direct herkiesbaar. Beide wor den met bijna algemeene stommen hor- kozen en nemen die benoeming aan. Voor de Kas-commissie was aan de beurt van aftreden O. Snel, die eveneens iMibenoemd wordt en daarvan mededee- l"g zal worden gedaan. Tevens lyas er door bedankon in deze commissie een vacature en word daarin benoemd P. Hoijblok, die daarvan ook in konnis zal worden gesteld. Daar er voor contróle op de Work- loozenkas geen serieuze personen te vinden zijn, zal het Bestuur dat zelf ter hand nemen. Voorts Is het benoemen van een Bode aan de orde, waarvoor zich twee candidaten aanmelden. Tot stemming overgaande wordt K. Wijnsma tot Bode benoemd. Nog moeten er gedelegeerden worden benoemd voor de Federatie Noord-Holl. Noorderkwartier. Voorzitter en Secretaris waren tot dusverre aangewezen. Opge merkt wordt dat voor onze Afd. niet veel nut zit om bij de Federatie aangesloten te zijn, temeer daar wij dok zijn aange sloten bij den Helderschen Bestuurders- bond. Besloten wordt af te scheiden van de Federatie en wat nauwer contact te houden met den Bestuurdersbond. Ook zullen zoo mogelijk de vergaderingen daarvan worden bijgetvoond door een of meer bestuursleden. Bij de rondvraag wordt gevraagd hoelang de tegenwoordige bode nog moet loopen. Dit strekt tot 1 November a.s. Voorts wordt er gevraagd of er ook een jaarverslag van het N.V.V. ontvangen is, en tenslotte als er weer cokes moet worden gereden van Helder, daarvoor weer aan te bevelen de heer O. Vader, die dat nog steeds tot volle- tevredenheid van een ieder heeft gedaan. Verder niets meer aan de orde zijnde, volgt sluiting dezer bijeenkomst. Oprichting van een zuivelfabriek. Zaterdagmorgen hield de Oommissie van Voorbereiding inzake het oprichten eener groote Zuivelfabriek te Koegras, een afgemeene vergadering in het lokaal van den heer J. Slikker Cz. Een 50-tal belanghebbenden waren ter vergadering aanwezig. De leiding dezer vergadering was op gedragen aan den Voorzitter, de heer D. Sleutel, die in zijn openingswoord naar voren bracht, dat het nu 10 jaar is ge leden, dat deze plannen ook werden over wogen, maar door verschillende factoren is er toen niets van gekomen, zoodat wij nu evenver zijn als toen, alleen is dit nog op te merken, dat de behoefte, de drang om zulk een fabriek te bezitten, grooter is dan toen. Voorts zegt S'pr. dat leder belangheb bende een exemplaar van het Rapport van de Commissie inzake onderzoek naar de resultaten van Zuivelfabrieken, tegen over de in den Polder „Het Koegras" bestaande dagfabrieken. Na voorlezing van het rapport had een uitvoerige gedachtenwisseling plaats, waarna gestemd werd over wenschefijkheid van het stichten van een zoetfabriek. De uitslag hiervan Tvas: 21 stemmen vóór, 22 tegen en 7 blanco. Door de voorstanders werd besloten een nieuwe commissie te benoemen van 6 leden, welk getal later tot 7 zal worden uitge breid, welke commissie tot taak heeft te onderzoeken,Jde kosten verbonden aan een nieuw te bouwen fabriek, en ook de kosten van het verbouwen van een bestaande fabriek in een zoetfabriek, enz. Besloten wordt verder om eenige fabrieken te be zoeken, om in d^ze een juist inzicht te krijgen. Voorts weril ook besloten dat degenen die hier hedenmorgen niet aanwezig waren en toch wel voor de nieuwe zaak gevoelden, zich thans kunnen aanmelden bij een der commissieleden. Daarna werd overgegaan tot het benoemen van de commissie. Bij de le stemming werden gekozen de heeren: D. Sleutel, D.Vries, N. Hoornsman en C. Tromp, en bij de 2e vrije stemming werd gekozen de heer S. Eriks. De eersten ter vergadering aanwezig nemen hunne benoemingen aan, terwijl de laatste hiervan bericht zal ontvangen. Uitvoerig verslag volgt in het nummer van Donderdag. TEXEL. 11 October. Zaterdagavond stak een hevige storm op die den geheelen nacht aanhield. Zondagmorgen stond het water 2.13 M. boven A.P. De geheele haven was over stroomd, en bij enkele bewoners kwam het water in huis. De vloedbalken van den weg naar Den Burg werden opge trokken en aangevuld met aarde, zoodat het water hier niet verder kon. De Da geraad kwam met vertraging aan. De autobus reed tot de boot en zoo konden de passagieró door de bus op het droge gebracht worden. Toen de eb begon sloegen geweldige golven over den dijk heen. Voor honderden guldens zeewier, dat pas opgevischt was, gingen verloren, wat voor de betrokken personen een be langrijke schadepost beteekent. Burgerlijke stand van Texel van 2 tot en imet 8 October 1926. GEBOREN: Johannes Albertus, z. v. W. J. van Heerwaarden en Ml J. Veeger. ONDERTROUWD: E. E. Hulsebos en G. Kiljan. GETROUWD: W. Boon en J. Kalis. GEVONDEN: 1 rozenkrans, 1 porte- mionnaie, 1 zakje imet inhoud, 1 paar bretels.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7