O buren me, dat het voor de bioscoop was en oaar moet ik niets van hebben". Wij konden vrouw Keus op dit punt ge rust stellen. Wij' troffen toen in de achter kamer den welgedanen, blozenden schipper aan, die in zijn zwarte trui gelaten de dü ngen afwachtte, die over hein zouden komen. l*c belangstelling liet hij rustig over zich heen gaan. Do schipper vertelt En hij' vertelde ons het volgende: „De KW. 103, die 60 last haring kan ber gen en met 18 koppen bemand was, vertrok Woensdag voor zeven weken geleden van IJmuiden voor de haringvangst. Wij visch- ten bij de Doggersbank onder goed weer en haalden. 18 last haring. Op Donderdag 7 Oc- lober gingen wij op thuisreis en twee dagen later, des nachts, toen wij. ongeveer 10 mijl uit de kust waren, stak plotseling een storm op. Deze ontwikkelde zich tot vliegend stormweer, met een wind, die van Zuid-Zuid west tot Noord-Noordwest draaide. Het schip «tampte geweldig en zware stortzeeën kwa men er over. Eensklaps werden de zeilen stukgeretere, zoodat we niet meer manoeu vreeren konden. De lappen fladderden aan den- mast en alle voorzeilen-, een klein en een groot zeil, gingen er aan. 'Zoo werden wij zonder er iets aan te kun nen doen, naar het Noorden gedreven. Wh moeten zoowat voorbij1 Ameland terechtge komen zyn, op 56 gr. N.B. en 5 gr. O.L. W ij passeerden op grooten afstand verschillende visschersschepen en eeniige stoomschepen van vreemde nationaliteit. Aan praaien viel niet te denken en daar er geen onmiddellijk levensgevaar was, noch onmiddellijk gevaar voor het schip, gaven wij geen noodseinen. vrijdagmorgen was het weer goed1 gewor den met ruwe zee. Wij' maakten, van de ge legenheid gebruik, twee vlaggen- op te zet ten, teneinde de aandacht te trekken. Hier op kwam de „Amplitudo" IJm. 58 af, en pikte ons op. Dit vaartuig gooide een. touw uit en sleepte ons liefst 165 mijl tot IJmui den, Het was -een weldadig gezicht, het licht van den vuurtoren weer te zien, want daar achter toch ligt je huis, waar je altijd naar verlangt. -We hadden onderweg niets verloren. Er was, behalve de zeilen, niets vernield. Zoo, in goeden staat verkeerende, vielen wij oom vijf uur hedenmorgen de -haven binnen. Er is hier verteld, zèide de kapitein, dat ze mijn schip omgekeerd hebben zien drij ven; dat is onzin. Wij- hebben altijd met den goeden kant naar boven gedreven, en wie zegt, onze kiel gezien te hebben, liegt. Men heeft zelfs verteld, dat de geheele inventaris van de KW. 103 aan wal is gespoeld. Dan is die zeker weggezwommen en ongemerkt weer aan boord gekomen. Levensgevaar -is er altijd en ik heb al heel wat ondervonden in de 34 jaar van mijn zeemanspraktijik. Maar wij hebben geen oogenblik in nood verkeerd, dat kunnen mijn dertien makkers aan boord getuigen. „En toch", zoo voegde vrouw Keus er aan toe, wordt mijn jongen -geen) zeeman. Ik beb er -maar één, en die blijft by me". De Phitos Tm. 184 ook binnen. De stoomtreiler Plutos YM. 184, waar over men te IJmuiden ongerust was, is Zaterdagmiddag met verües van een schroef binnengesleept door den Duit- sqhen stoomtreiler Neuwerk HG 85. Vrij dagochtend: om 11 uur was de LTmuider treiler door de Neuwerk opgemerkt. De gesleepte afstand' bedroeg 170 mijl. Wrak van een vlsschersvaartulg? Eet Nederlandsche stoomschip Almelo ls op weg van Antwerpen naar Hamburg op 14 dezer dos middags te half zeven een wrak gepasseerd, ter hoogte van de We- zer. vermoedelijk ©en omgeslagen vis- acheravaartulg. (Tel.) TREINBOTSING TH EDEL Veel materloeJe schade. Geen persoonlijke ongelukken. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur reed de machimst van den goederentrein uit Arnhem, die ruim half 4 te Ede moest aankomen, te Ede door ©en onveilig sig naal. Hierdoor had ©en botsing plaats met den goederentrein van die Ede—Nijkerk, die juist in de richting Arnhem vertrok ken was. Beide locomotieven werden zwaar beschadigd, terwijl vier wagons van den Arnhemsohen trein in den wissel ont spoorden en gedeeltelijk in elkaar gedrukt werden, hoofdzakelijk doordat d© Ujn van de richting Arnhem helt. Persoonlijke on gelukken zijn niet gebeurd, De materieele schade is groot. De Noordelijke lijnen zyn geheel versperd. ONTPLOFFING OP EEN SLEEPBOOT. Uit Gent (België) wordt gemeld, dat gis teren aan boord van d© Nederlandsche sleep boot „Frlsoo", 'bjj het herstellen, van den motor, een- ontoloffing heeft plaats gehad, waarbij de 27-jarige A. van der Veen fcer- stond is gedood en zijn broer het rechteroog heeft verloren, de werktuigkundig© Wen- beis gevaarlijk in den buik is gewond: en de arbeider Van Daelen doodelijke verwondin gen heeft gekregen. Het lijk van Van dex Veen, die te Huissen woonde, zal naar Ne derland worden vervoerd. ERNSTIGE BRAND TE AMERSFOORT Vier gezinnen dakloos. Gistermiddag omstreeks half twee werd bij het politieposthuis aan den Hoogenweg te Amersfoort brand gealarmeerd aan den Ra- geweg. De politie was onmiddell-ijk ter plaatse en gaf dadelijk water. Het bleek, dat ook de geheele brandweer noodig was, want in een blok van vier hulzen stond spoedig alles in lichte laaie. Van de gezinnen, Van Berg (op nummer 9), Pothoven (no. 11), te Kulve (no. 13), en Van den Hazel (no. 16), verbrandde de geheele woning, terwijl ook het pakhui» van Pothoven (no. 7), geheel oUfegitndte. De twee huizen naast het olok, bewoond door Van Nes en Van der Grift, kregen veel waterschade aan ruiten, deuren en vensters. Met tien stralen wist de brandweer ue nabij gelegen gebouwen- te beschermen tegen he. vuur. Ook een hooiberg is gejieel uitgebrand. De meubels der gezinnen zijn voor een groot deel gered en er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Omtrent de oorzaak is ypg niets met ze kerheid vastgesteld. Twee personen, Van Nes en Geul, hebben gezien, dat in het pak huis van Pothoven het eerst brand was, maar daar het juist schafttijd was, was er niemand aanwezig. Bij twee der families is niets van den inboedel, hij de andere was de inboedel laag verzekerd. De huizen zijn wel verze- ikerd. Een der bewoners, Van den Hazel, heeft ma den brand aangifte gedaan van de ver missing van een sigarenkistje met J 781) aan geld. Om hall vier was de brand gebluscht. Op den Passartweg hij' de staatsmijn Anna is Zondagavond de 46-jarige grondwerker Vedde van Vondel, in dienst van de Bruin kool-onderneming „Karisborg" en wonende in de Anjelierstraat te Heerlerljeide, door een- onbekende doodgestoken. (Het drama heeft zich als volgt toege dragen: Het slachtoffer kwam in gezelschap van juffrouw M. van de kennis te Hoensbroek. In hun- onmiddellijke nabijheid li enen nog een man en een vrouw, van wie echter niet zeker is, dat zij, bij eikander behoorden. Juffrouw M. wandelde enkJe meters voor Van Vondel uit, ontstemd als zij was over het feit, dat deze naar haar meening te veel had gedronken, toen zij plotseling een man nenstem hoorde zeggen-: „Ben- jij, een Grönninger? Daar heb je dan wat van mei" Op hetzelfde oogenblik riep Van Vondel: „Ik ben gestoken". Wankelend kwam hij naar mejuffrouw M. toe. Hoog ontsteld riep deze aanstonds om hulp. De caféhouder Van Bus, nabij' wiens woning de aanslag werd gepleegd-, snelde na derbij en ving den gewonde op, toen deze in elkaar zakte. Men merkte op, dat zoowel de man als de vrouw, dlie te gelijk met het slachtoffer en diens gezellin uit Hoensbroek waren gekomen, doorliepen, alsof er niets was gebeurd. De caféhouder waarschuwde de nolitie en riep geneeskundige hulp in. De geneesheer uit Treebeek kon slechts den dood consta- teeren-. Van Vondel had een messteek ge- kregeq in de linkerzijde van de borst. De slagader was geraakt -ten gevolge waarvan de man na eenige oogen-bLLkken moet zijn doodgebloed. Hetgeen juffrouw M. mededeelde bracht de politie aanstonds op het spoor van den vermoedelljken dader. Per auto zijn enkele rechercheurs naar diens woning gegaan om den man zoo mogelijk aan- ,te houden en naar Heerlen te brengen. De dader aangehouden Op de vage aanwijzingen, die de recherche had- inzake de kleeding van den vermoede- lijken moordenaar, is den geheelen nacht en ook gisteren het onderzoek voortgezet. Gis termiddag heeft de politie den 22-jarigen mijnwerker O. de V., afkomstig uit Oost- Friesland, aangehouden, 's Avonds is deze verhoord en heeft hij bekend Van Vondel gestoken te hebben uit vrees voor een aan slag van Van V. Beide mannen schijnen dronken- te zijn geweest. De typhus. Vermindering. Sedert de laatste op-gave is te Breda weer 'een patiënt ontslagen. Thans zijn er 40 patiënten. Te Princenhage zijn nog steedis 82 patiënten, te Teteringen thans nog 3 (3 ontslagen). Totaal aantal patiën ten te Breda en omstreken 75. Sedert vorig© opgave zijn te Breda weer 3 patiënten ontslagen, zoodat er nu in totaal nog 37 zijn. Te Princenhage zijn er even eens 3 ontslagen, en in totaal nog 27 over; en één geval van paratyphus. Te Teteringen zijto er nog drie gevallen, zoodat er in totaal in Breda en omstreken nog 68 patiënten zijm. De nachtzuster imej. de W. uit Oude- lande, die patiënten te Hoedekenskerke had opgepast en later zelf ter observatie in het ziekenhuis te Goes was opgenomen, is als slachtoffer van haar beroep aan typhus overleden. •Overblijfsel van een vliegtuig aangespoeld. Uit Noordwijk aan Ze© wordt aan de N. R. Crt. gemeld: O. B. heeft op het strand alhier een stuk van een vliegtuig gevonden, waar schijnlijk een stuk van de staart, gemerkt S. 118. De politie zal zich in verbinding stellen met den commandant van het vliegveld) te Soesterberg. Overreden en gedood. Zaterdagavond stapte te Wilp het tien jarig doohtertje van den turfventer Evers uit een autobus. Zij wilde den rijksstraat weg Deventen—Zutphen oversteken. Het meisje werd- gegrepen door een voorbij rijdende autobus van de Exoelsior Stof zuiger Maatschappij1 uit Arnhem, Het kind overleed kort daarop. Verstekelingen „en gros". Zondagmorgen ls in de Rotterdaimsohe haven aangekomen het Estlandsche as. „Liro" met een lading hout uit Reval. Aan boord bevonden zich niet minder dan 17 verstekelingen, die zich te Reval onder het hout hadden verstopt en die to Kiel te voorschijn waren gekomen. Zij zijn allen ter beschikking van den vreemdelingen, dienst gesteld en met hetzelfde schip zul len zij naar hun land teruggezonden wor den. Mislukte Inbraak. Betrapping op heeterdaad. Reed» eenige dagen had de Haagache1 politie het vermoeden, dat er een inbraak werd voorbereid in een perceel aan den Lutherschon Burgwal, waarin gevestigd is een zaak van Underwood schrijfmachi nes, toebehoorende aan den hoer G. In verband hiermee schonk de politie bijzon dere aandacht aan dit perceel en gedu rende ©enige nachten werd. er regelmatig gepost door rechercheurs. Zaterdagnacht hebben de dieven ge tracht hun slag te slaan. In het perceel hadden zich eenige rechercheurs verdekt opgesteld, die door het licht van een lan taarn voor hot perceel de handelingen van de inbrekers nauwkeurig konden gadeslaan. Er waren drie personen, een van hen wrong zich met groote behendigheid door een tuimelraam en verschafte zich op deze wijze toegang tot den winkel. Zes schrijfmachines zette hij gereed om mee te nemen. Vervolgens wilde hij de deur openen om zijn makkers binnen te laten. Een der grendels kon hij echter niet ver wijderen, waarop hij zich naar een der achter den winkel gelegen vertrekken be gaf. Daar hadden zich drie rechercheurs verstopt achter een kast en onder de les senaars. De dief zocht met een zaklantaarn of er zich nog iets van zijn gading bevond. Toen hij zich wilde verwijderen, werd hem door een der te voorschijn springende rechercheurs een revolver onder den neus gehouden, waardoor de man zóó hevig schrok, dat hij zich zonder verzet over gaf. Eenige andere rechercheurs hadden intusschen de beide handlangers, die bul ten stonden te wachten, gearresteerl. Het bleek, dat de eerst gearresteerde een 25-jarige lijstenmaker ls, zonder vaste woonplaats. De beide andere zijn een 26- jarige timmerman en een 28-jarlge bank werker, eveneens zonder vaste woonplaats. Uit een nader onderzoek ls nog geble ken, dat de dieven de zes schrijfmachines reeds verkocht hadden, op voorwaarde, dat zij in het begin van de volgende week geleverd zouden worden. Nog een mislukte Inbraak. Vrijdagnacht ls ingebroken in het post kantoor te Ammerzoden. Door het uitsnij den van een ruit waren de dieven in het gebouw gekomen. Met een boor trachtten zij kasten te forceeren. De directeur van het postkantoor, die op de bovenverdie ping van dit gebouw woont, hoorde on raad; hij loste uit ©en revolver eenige schoten buiten het venster, waarna de in brekers op de vlucht sloegen. Zy hebben niets meegenomen. Poging tot doodslag. Zaterdagmiddag is de arbeider S. te Echten als verdacht van poging tot dood slag op den veehouder De Haan voor den burgemeester te de Lemmer geleid. Na verhoor is de verdachte op transport ge steld' naar den officier van justitie te Leeuwarden. De gijzeling van den Culemborgschen commissaris van politie. De Hooge Raad heeft gisteren arrest ge wezen in de zaak, waarin de procureur-ge neraal optrad als eischer in cassatie in het belang der wet tegen de beschikking van de rechtbank te Tiel, waarbij de gijzeling is ge last voor den tijd' van 12 dagen van den commissaris van politie te Cutemborg, die als getuige gehoord' was door den rechter commissaris in de Tielsche rechtbank, mr. Hofdijk, in het rechterlijk vooronderzoek, tegen eenige verdachten inzake de Culem- borgsche moordzaak. De'advocaat-generaal, mr. de Heer, had, zooals men zich zal herinneren, geconclu deerd, dat art. 221 der strafverordening ver keerd is toegepast en had gevorderd dat de beschikking der rechtbank in het belang der wet zal worden vernietigd, omdat z.i. de Tielsche rechtbank ten onrechte heeft beslist, dat getuige Blok geweigerd heeft op vragëh te antwoorden. De Hooge Raad- heeft gisteren de beschik king van de Tielsche rechtbank vernietigd In een stoomgemaal verongelukt Toen Zondagmorgen de machinist van het stoomgemaal van het waterschap Dieze bij Zwolle wakker werd, bemerkte hij, dat het stoomgemaal niet werkte, terwijl er wegens den hoogen waterstand dag en nacht gema len moest worden. Bij onderzoek bleek de hulp-machinist M. Kwakkel, die nachtdienst had, verdwenen te zijn. Een oliekannetje werd op den grond gevonden. Daar de ma chine automatisch blijft stilstaan, wanneer iets tusschen de schoepen van den molen en de betonnen muur van het anderhalve meter diepe reservoir komt, vreesde men, dat K. te water was geraakt, wat later bleek werkeiykheid te zijn. Na geruimen tyd werd zyn lijk onder de machine vandaan gehaald. De beenen waren op eenige plaatsen ge broken. K. ls blijkbaar hij het smeren te water geraakt en door den sterken stroom meegesleurd tot onder de schepraderen. Om 5 uur hadden de visschers het stoom gemaal nog zien werken, en om half zes ver wonderden voorbijgangers zich er over, dat de machine niet meer werkte. K. was een oppassende ongehuwde man van 27 jaar. Een onnatuurlijke dikke dienstmaagd. Een dame, uit de Zaagmolenstraat te Rot terdam had een 18-jarig dienstmeisje ln be trekking. Zy meende reden te hebben, de eerlijkheid van het meisje ln twijfel te moe ten trekken en toen zij haar betrapte op diefstal van een theelepeltje, waarschuwde zy de politie. Het meisje werd gefouilleerd en toen kwamen ln de eerste plaats een paar schoenspanners voor den dag, welke zy onder haar kleeding verborgen had. Maar tevens bleek, dat het dienstmeisje 8 hémden van mevrouw over elkaar aan had, een onder jurk van mevrouw droeg, een paar kousen van mevrouw aangetrokken had en voorts drie pantalons, een battlsten en 2 zyden alle van mevrouw aan had. Bovendien had zy da- ok- .50, of enkele lappen stof en eenige linten, ook alle van mevrouw afkomstig om het lichaam ge wikkeld. Tenslotte kwam eveneens nog een broche van mevrouw voor den dag. Het meisje is opgesloten. Waarschuwing voor reizigers naar Duitschland. Aan de Duitsche grens werd eenige gen geleden voor 200 sigaren en 100 stok jes, te samen voor een waarde van 16. een invoerrecht geëischt van 140 Mark ongeveer f 84 (zegge vier en tachtig gul den). Dit bericht dient ter waarschuwing voor elk rookend Nederlander, die zich naar Duitschland wensoht te begevenl „Door Nederlanders uit den trein geworpen". Van a tot z gefantaseerd. Destyds werd gemeld hoe op 26 Sep tember 1.1. de 25-jarige Adriaan Casterloo. tuinier op een buitengoed, nabij Ant werpen, in een avondtrein twist had ge kregen met vier Nederlanders, die hem na zijn geld te hebben geroofd, uit den trein zouden hebben geworpen. De marechaussee had vruchteloos een onderzoek ingesteld. Herhaalde onder vragingen van den tuinman leidden echter tot menigerlei tegenspraak in zyn ver klaringen. In het nauw gedreven heeft Casterloo thans bekend het verhaal te hebben ver zonnen. Terwyl hij op vroolijke wijze te Antwerpen zyn vrije uren sleet was hem zyn portefeuille ontfutseld. Hij had het toen maar beter gevonden het verhaal van de Hollanders te vertellen. i De man zal worden vervolgd. Buitenland. Een belangrijke diefstal. Zaterdagavond is er te Parijs een in braak gepleegd, die van beteekenis is door het groote bedrag aan geldswaarde, dat, er by gesloten ls. De dief had den heer Burel, den exploitant van de Moulin Rouge, het bekende variété, tot zyn slachtoffer gekozen. Burel heeft soms heel veel geld ln huis en ook Zaterdag avond was dat het geval en ae dief is er dah ook van door gegaan met meer dan een mililoen ln bankpapier en voor eenige honderdduizenden franken aan kostbaar heden. Op het oogenblik, dat de misdaad is gepleegd, was liet huls van den heer Burel geheel onbewaakt. Het bankpapier was in een gewone schrijftafel geborgen. In het huls van bewaring overleden. De commissionair in diamanten A. Cha- nia, die de vorige week te Amsterdam gearresteerd en Zaterdag ter beschikking van de justitie gesteld werd, als verdacht van verduistering van diamanten, is Zon dag in het huis van bewaring overleden. Onder een vallende muur. Gisteren is te Oudepekela de 20-jarige zoon van den werkman A. Pais onder een neerploffenden muur geraakt en kort daarna overleden. Een jarwoord, dat millloenien beteetoende. Een Ja" gestameld van de lippen van een aardig mannequintje uit Chicago heeft een 20-jarigen jongeman aldaar niet alleen gelukkig (naar men wel moet aan nemen) maar ook multimillionair gemaakt Dat zat zoo: zyn stiefmoeder had hean een groote bezitting in Texas ter waarde van 36 millioen gulden in Nederlandsch geld ver maakt onder het beding, dat hij binnen zes maanden trouwde. Te middernacht van Woensdag op Donderdag was de fa tale termyn verbreken en Woensdag avond klonk het „yes" waarom de jonge man haar al zoo vaak gevraagd had. Het paartje kon nog juist vóór het middernach telijk uur in den echt worden verbonden. Boot ln Canada vergaan. Een kleine passagiersboot van 156 ton, die een dienst onderhoudt tusschen Que- bec en plaats aan de golf van Sint Lau- rens, is tydens een storm vergaan, waarby tien mannen en een vrouw om het leven zyn gekomen. De typhus. [Het aantal typhusgevallen te Hannover is d© laatst© dagen blijven afnemen en be draagt thans 1502. Ongeveer een vierde van de bevolking ls nu ingeënt. Bandietlsm© ln de Vereenigde Staten. Kranig© dreigementen. Donderdag Is ln de stad Elizabeth by New York, doch in den staat New Jer sey,een aanslag gepleegd door gewa pende bandieten, die met machinegewe ren een postwagen aanvielen en er de stuk ken met geldswaarde uit ontvreemdden, na één postbeambte te hebben gedood en een paar andere menschen te hebben ver wond. Zy ontkwamen met een buit Hn 200,000 800,000. De overval geschied de 's ochtends oon negen uur, in ©en drukke hoofdstraat. Zaterdag meldde Reuter uit Washing ton, dat het Kabinet besloten heeft, bewa kers met machinegeweren op de postwa gens te zetten, om, die wagens tegen de hoeven te beschermen. De piinister voor de posterijen verklaar de, dat indien het noodig moolit rijn, het Seheele leger en de gansche marine zou- en worden gebruikt om de veiligheid van het postverkeer te verzekeren. In dien maar e'ens de boeven by bosjes wor den opgeknoopt zou dat een goede uit werking hebben. De minister voegde er by, dat men ln de V. St. met veel minachting pleegt te spreken over de wetteloosheid en het ban dietisme in andere landen, maar zelde hy ln geen ander land ter wereld ko men misdaden xoo vaak voor al» ln de V Staten, De post roof te Elizabeth. Wy hebben dezer dagen iets meegedeeld' ovér den brutalen postroof te Elizabeth, een plaatsje by New-York, by welken overval een posthouder werd neergeschoten en een buit werd weggevoerd van 1.500.000. De ^aders, acht in aantal, zyn ontkomen uit het kordon, door 400 man soldaten geslagen om de streek, waarheen men meende, dat zy ge vlucht waren. De moord op Slr Henry Wllson. Een aantal documenten gevonden. Zooals men zich herinnert werd vier jaar geleden veldmaarschalk Slr Henry Wifson, toen het zoo spande tusschen Engeland en Ierland, op den (jrempel van zijn huis op Eaton Square te Londen doodgeschoten. Thans wordt gemeld, dat Scotland Yard de hand heeft gelegd op geheime documenten over de actie d'er Sinn Feiners, waaruit blijkt dat de moord reeds maanden te voren was voorbereid en waarin de naam van één der moor denaars, een zekeren O'Brien, wordt ge noemd'. Deze documenten werden toeval ligerwijze gevonden in de lade van een warenhuis te Londen, waarin ook een re volver en wat munitie lagen. Zy brachten ook een goed georganiseerd plan aan het licht om het verkeer en de lichtvoorzie ning van de metropolis te desorganisee- ren en een electrisohe centrale te Chelsea op te blazen, die achttien avonden lang geduldig met dit doel werd gadegeslagen. Na de arrestatie v&n den moordenaar blijkt het plan te zyn opgegeven. De do cumenten, die ^p den moord betrekking hebben, geven tot in byzonderheden de plaatsen aan, die de mannen by den moord betrokken, moesten Innemen en de wyze waarop de mannen na den moord moesten ontkomen. Een aantal dezer documenten zyn met een vrouwenhand geschreven. Een vernietigend oordeel over d© Charleston. Ds. Rogers, predikant van de St. Adams, Bristol, keurt de Charleston sterk af en heeft dit toegelicht !in het maandbladivan zyn parochie. „Ik voor mij", schryft hy, „heb nooit zoo iets stoms gezien. Een danszaal ziet er niet meer uit als een danszaal, maar als een krankzinnigengesticht. Of de paren zien er uit als krankzinnigen óf ais een troep apen die aan heete kastanjes likken en niet stil kunnen staan. De gemoedsgesteldheid van dengeen, die van de Charleston houdt, is subnormaal of abnormaal Zy doet veel af breuk aan behoorlqke dansen. Hebt gy ooit een jongen met een wyde Oxford-broek de Charleston zien dansen? Het ziet er uit of er een vreeseüjke storm in de pypen van zyn broek woedt. Het maakt mij weel „Eik minnaar van het schoone zal liever gaan sterven dan iets met de Charleston te maken willen hebben. Zy is neurotisch! Zy is akedigl Zy stiriktl Babi Doe het raam open!" BRUTALE OVERVAL TE NEW-YORK. Voor 125.000 dollar Juweelen geroofd. Een van de stoutmoedigste berooviógen, welke tot dusverre gepleegd zyn, vond Za terdagavond plaats, toen bandieten de vrouw van een gewezen senator, mevrouw Caldor, haar dochter en mevrouw Robert Lee ge schaakt hebben, die van een theatervoorstel ling ln 'Manhattan naar haar woningen in Brooklyn terugkeerden. De auto, waarin het gezelschap zich be vond, had juist voor het hulis van mevrouw Lee gestopt, boen plotseling drie mannen uit een anderen auto sprongen die den eersten auto reeds geruimen tyd had gevolgd Zy bedreigden het gezelschap met revolvers en bevalen't te zwygen. Den chauffeur en diens vrouw dwongen zy achterin by de overigen te gaan ritten. Een der bandieten plaatste zich aan het stuur, terwijl een der beide an deren de dames van haar juweelen ter waarde van 125000 dollar beroofde. De bandieten reden daarop imet den auto naar een naburig park, terwqt de derde bandiet in den auto der roovers volgde. In een der meest ver laten gedeelten van het park dwongen zy de dames en den chauffeur uit te star-nen, waarna zy er met beide auto's in voile vaart vandoor gin een. De auto's werden later by het station van den ondergrondschen spoor weg van Manhattan gevonden. ANNA PAULOWNA. In den nacht van Vrydag op Zaterdag ontstond brand in het dubbele woonhuis aan den Nieuwen bewoond door de gezin nen Heddes en Van Kooten. Door het spoe dig en krachtdadig optreden van de brand weer werd de een© helft der woning gedeel- telyk behouden. SCHAGEN. Fryske Krlte. De vereeniging „Walingom" van de Fryske Krite Sragen heeft te Lutjewinkel in studie genomen: Lacitssende Wierheit. De bedoeling is dit stuk ook in een of meer andere kriten in Hollands Noorden Op te voeren. G. J. te Schagen is door de politie al daar, in arrest gesteld als verdacht van brandstichting. WIERINGEN. De heeren O. J. Bosker en W. Hermans Jz. zyn door den Commissaris der Koningin erbenoemd tot zètters der Rijksbelastingen. Grondwerker doodgestoken. De beschikking van de Tielsche rechtbank vernietigd. i Geen avond postbestelling. Doot het gemeentebestuur alhier ls van den Minister van Waterstaat bericht ont vangen, dat volgens Ingesteld onderzoek de hoeveelheid poststukken, welke ln een avondbestelling te Den Oever en de Haukes zouden kunnen worden opgenomen, te ge- i

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6