IS DE „VL. 25- OP DE DOGGERSBANK MET MAN EN MUIS VERGAAN? Omtrent den logger „Vlaardingen 25" reeder K. J. Knoester te Scheveningen, verneemt de „Telegr." nog, dat het schip reeds acht weken op zee vertoeft, wat voor dezen tijd van het jaar ongewoon lang is. Het komt echter wel eens voor, dat loggers nog langer op zee blijven. Zoo is er thans nog een andere Scheve- ningsche logger, die reeds negen weken weg is. Maar daar maakt men zich niet zoo ongerust over, omdat andere loggers de wegblijvers gesignaleerd hebben, zoo als ook met dezen Scheveningschen logger het geval is. De „Vlaardingen 25" is evenwel in de laatste weken door geen enkel visschers- yaartuig op Doggersbank opgemerkt. Alleen was bekend, gelijk wij reeds be richtten, dat het schip vóór den storm reeds zeer veel haring had gevangen en daarom wel spoedig op de terugreis zou gaan. De reeder Knoester heeft in alle vis- schershavens geïnformeerd, of binnen gekomen loggers iets gerapporteerd heb ben over de „Vlaardingen 25". Tot nog toe zijn er alleen de vrij be langrijke verklaringen van den Scheve ningschen schipper, die met zijn logger op Doggersbank lag, dat hij tijdens den storm van Zondagmorgen 10 dezer, om streeks half elf, een zwarten logger heeft xien vergaan en in de diepte verdwijnen, zonder eenig spoor na te laten. Eerst heeft men gedacht, dat het dé logger ..Theodoor" zou zijn geweest, doch ge bleken is, dat deze reeds vroeger, om streeks halfzes is vergaan. Het signale ment, dat de Scheveningsche schipper van den verganen logger gaf, is vrij vaag. Alleen komt overeen met de „Vlaardin gen 25" dat het schip zwart is. Men vreest dus, dat de twaalf-koppige bemanning wel haar einde op het beruchte Zeemanskerkhof, gelijk Doggersbank in den visschersmond heet, heeft gevonden. De tweede logger, dien reeder Knoes ter ter haringvangst had, is Vrijdag be houden binnengeloopen. Onder de bemanning van de „Vlaar dingen 25" zijn verschillende gehuwden, o.m. de schipper, die een huisgezin met vier kinderen heeft. Men is te Scheveningen, dat reeds zoo zwaar getroffen werd door den storm, zeer onder den indruk van deze droeve gebeurtenis. De bemanning van de BCH 79, die te Scheveningen binnengekomen is, heeft gerapporteerd, dat ze gedeelten van den inventaris van de ViL. 25 drijvende heeft gezien. 1 De bemanning van de VL. 25 bestond uit de gehuwden J. de Bruin, schipper; S. Verbaan, W. Vink, P. Taal, C. Dijkhui zen, matrozen, en de ongehuwden A. Pronk, stuurman,; L. Spaans, matroos; A. Spaans, matroos; P. Taal, oudste; J. Plugge, jongste; J. Bal, reepschieter, en W. Knoester, afhouder. Oneerlifke werkster. Voor 2500 aan goederen gestolen. Ongeveer negen maanden geleden is de 31-jarige werkster J. W., huisvrouw van C. T., uit de Meidoornstraat, in be trekking gekomen bij het afbetalings magazijn van De W., aan de Croos- wijksche straat te Rotterdam. In den loop van dien tijd heeft zij voor meer dan f 2500.buit gemaakt aan dekens, japonnen, laarzen, ondergoederen enz. De gestolen goederen had zij deels bij haar thuis opgeborgen, deels beleend in een pandhuis aan de Jensiusstraat, deels In een bank van leening in de Warmoe- ziersstraat, deels verkocht aan vrouwen uit deze buurt en deels gegeven aan de 38-jarige vrouw D. v. O., van den Klei weg, een bekende geldschietster, die haar tegen afgifte van bijvoorbeeld voor f 40. san goederen, een voorschot van f30. J;af. Op grond van vermoeden van heling s deze vrouw v. O. eveneens aangehou den. Zij ontkende evenwel ten stelligste geweten of vermoed te hebben, dat de goederen van misdrijf afkomstig waren. Intusschen is verreweg het grootste deel van de gestolen goederen hier en daar in beslag genomen. Met elkaar vullen zij een groote kamer op het politie bureau aan de Meermansstraat. Aangezien de benadeelde geen vervol ging wenscht, zullen de vrouwen vervolgd worden op last van den off. van justitie. De beide vrouwen zijn, nadat proces verbaal tegen haar opgemaakt is, heen gezonden. Nleit alledaagsch ongevaL Zondagnacht is te Alphen aan den Rijn een transportauto van Dedemsvaart naar Den Haag, de woning van den heer A. v. W. ingereden. De bewoners, die te bed lagen en bijna geraakt werden, zijn na tuurlijk hevig verschrokken, evenals de reven kinderen, die op zolder sliepen. De kinderen moesten langs een ladder naar beneden komen, daar do trap ver nield was. Een wiel van een auto afgeloopen. Een groyntenhandelaar uit Heerlen, die gistermiddag met een volgeladen vracht auto van Venlo naar Heerlen terugkeerde, verloor in volle vaart op den Rijksweg tusschen Venlo en Tegelen een der wielen. De auto vloog tegen een boom, waardoor de motor geheel vernietigd werd; ook de carrosserie werd ernstig beschadigd. De drie Inzittenden werden uit de auto geslingerd, doch bekwamen geen letsel. Felle brand ln de hoofdstad. Een felle brand, welke Zondagmorgen ln de Korte Lijnbaansteeg 6 woedde, was aan bet vlamvatten van een gummislang te wijten en had bijna een menschenleven gevergd. Perceel 6 la een huisje van twee verdiepingen, waarin beneden de comestl- blMwlnkel ls gevestigd van Th. Eispnber- Of s» *)oh morgens naar den winkel om thee te zetten. Hij deed dit op i een gasconfoor met guminislang. Na -den ketel opgezet te hebben, begaf hij zich naar boven, naar de eerste verdieping, waar zijn echtgenoot nog te rusten lag. Plotseling bemerkte deze een brandlucht en toen de man de trap afliep om te gaan kijken, zag hij den winkel in lichte laaie staan. Hij slaagde er in de voordeur te berd ken en was spoedig in het nauwe steegje in veiligheid. Het openmaken van de deur bevorderde natuurlijk den trek ln het huis met het gevolg, dat het vuur oogen- blikkeÜjk via de trap oversloeg naar de eerste verdieping, daardoor de vlucht van de vrouw belettende. In haar angst wierp zij het venster open en sprong er uit. Haar man, geholpen door andere bewo ners van dé steeg vingen haar op. Zij liep sleohts een onbeteekenende wonde op. In tusschen stond het heele huisje in lichte laaie. Met uitzondering van de zolderverdie ping, welke zware brandschade kreeg, brandde het geheel uit. Het aangrenzende hoekhuis kwam er met lichte schade af, terwijl van de twee tegenoverliggende hui zen de gevel zwart blakerde en houtwerk verkoolde. Door de hitte waren de ijzeren uithangborden aldaar geheel kromgetrok ken en waren ©enige ruiten gesprongen. Verzekering dekt de schade. Boerderij afgebrand. Groote schade. Zaterdagmiddag is door tot nu toe on bekende oorzaak de kapitale boerderij, be- hoorende bij' het Trappistenklooster Lil- bosch bij Echt, tot den grond toe afge brand. De geheele oogst is een prooi der vlammen geworden. De groote veestapel is gered'. De schade wordt, op 100.000 geschat. Door den trein gegrepen en gedood. Zondagmorgen om 4 uur is de 47-jarige hoofdconducteur H. v. d. M., toen hij te Heerlen uit de stationswachtkamer ko mende, het emplacement wilde overste ken, door een locomotief gegrepen en on middellijk gedood Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinderen. Gasverstlkklng te Rotterdam. Toen Zaterdagavond om kwart over tienen mej. Van B. thuiskwam in haar woning Laanzichtstraat, vond zij haar 68- jarige echtgenoot M. A. van B., bewuste loos op een stoel in de keuken zitten. Zij riep onmiddellijk de hulp van buren in en deze waarschuwden de politie en den geneeskundigen dienst. Terstond na aankomst begon een verpleger zuurstof toe te dienen, doch alle pogingen bleken vergeefsch. Vermoedelijk is de man bij zijn thuis komst langs het gasstel geloopen, waar door de slang is losgeraakt en het gas kon uitstrooanen. Verstikking is de oorzaak van zijn dood Een agent van politie verongelukt Zaterdagmiddag omstreeks half een ernstig ongeluk plaats gehad in de Kalf jeslaan te Amsterdam, waarbij de agent Leuven uit Ouderwerk is gedood. De agent Leuven fietste door de Kalf jeslaan en gelastte daar een fietser, die blijkbaar een overtreding beging, stil te houden. De fietser gaf daaraan echter geen gevolg en fietste door. Juist kwam er een auto aan en de agent vroeg of hij mee kon rijden, teneinde den fietser te pakken te krijgen. Hij stapte op de tree plank en de auto reed door. Bij de brug in de Kalfjeslaan reed' de auto door tot nu toe onbekende oorzaak tegen de brug leuning, waardoor hij met de beide inzit tenden en den agent van politie in de sloot geraakte. De beide inzittenden wis ten zich spoedig naar boven te werken, doch de agent is gestikt; zijn lijk is later te voorschijn gehaald. De man was ongeveér 35 jaar oud. ge huwd en vader van twee kinderen. Goederenwagens ontspoord. Zaterdagmorgen zijn nabij het station Apeldoorn, op het kruispunt van de lijnen ApeldoornZutphen en ApeldoornDe venter, eenige goederenwagens bij het rangeeren ontspoord, hetgeen een tijde lijke stagnatie veroorzaakte in het spoor wegverkeer in de richting Zutphen— Deventer. Eenige uren na het ongeval, waarbij geen persoonlijke ongelukken voorkwa men, kon het spoorwegverkeer weer gere geld voortgang hebben. Nog meer onbewaakte overwegen. De bewaking van den overweg tusschen Purmerland en Purmerend aan de spoor lijn ZaandamHoorn wordt binnenkort opgeheven. Do afsluiting van de brug aan 't Schorm aan den tramweg Amsterdam—Purmerend is ook weggenomen. 'ii'.ÏÜuaïiSÖB 1 Buitenland. AARDBEVING IN DEN KAUKASUS. Driehonderd dood en. Het telegram, dat het Amerikaansche bureau voor de ondersteuning van Ar meniërs heeft ontvangen, spreekt van een groote aardbeving, welke in het bijzonder Armenië's hoofdstad Erivan, heeft ge teisterd. In laatstgenoemde stad duurde de aardbeving 20 minuten. Hot aantal slachtoffers bedraagt honderden dooden en vele duizenden gewonden. De materi- eele schade ls zeer groot; o.m. zijn 100 huizen ingestort. Ook het gebouw van het Amerikaansohe Relief-comitó heeft ei;pstig geleden. Nader wordt nog gemeld, dat de aard beving in den avond van den 22sten en ook Zaterdag werd waargenomen. Zij ls de hevigste, welke ooit in dit gebied werd geconstateerd. Het aantal dooden, dat in de stad dertig bedraagt, moet in de omgeving meer dan driehonderd zijn. Vele straten zijn onbegaanbaar. Talrijke dorpen zijn verwoest. De bevolking is naar de pleinen, parken en het open veld gevlucht. Ook te Batoem werden Vrijdag om 11 uur schokken waargenomen en duurden 10 sec. Twaalf dorpen verwoest In het district Leninakan zijn ten ge volge van de aardbeving niet alleen 300 personen gedood, doch ook een gelijk aantal gewond. Twaalf dorpen wer/len verwoest. De spoorweg- en telegrafische verbindingen tusschen Leninakan, Erivan en Tiflis werden hersteld. Behalve den aardschok van den 22sten October zijn den 23sten October in de streek van Leninakan nog vijftien andere, zwakkere aardschokken waargenomen. De regeerihg heeft hulp gezonden. Mededeellngen van het Roode Kruis. Het Cubaansche Roode Kruis heeft Zaterdag medegedeeld, dat door den or kaan van j. 1. Woensdag oqgeveer 600 personen zijn gedood en 9000 gewond, terwijl 6000 gezinnen dakloos zijn ge worden. Te Havana alleen zijn 200 menschen levens te betreuren en men moet vree zen, dat nog 200 menschen om het leven zijn gekomen op de in de haven gezon ken schepen. Marianao heeft 10Ö dooden en gemeld wordt, dat te Batabano van de 8000 hui zen er nog slechts 50 overeind staan. De Amerikaansche consul te Nueva Gerona op het Pine-eiland, meldde 1 dooden, waarvan 2 van Amerikaansche en de anderen -van Engelsche of Cubaan sche nationaliteit zijn. Vele gezinnen zijn tot den bedelstaf gebracht. Alle huizen van Amerikaansche ingezetenen zijn ver nield. De Amerikaansche kruiser „Milwaukee" en een torpedojager werden Zaterdag te Nueva Gerona verwacht. BRITSCH OORLOGSSCHIP VERGAAN. Vermoedelijk 80 slachtoffers. Het Engelsche oorlogsschip „Valerian" (1250 ton) is Vrijdag in een orkaan 20 mjjl ten zuiden van Bermuda gezonken. Ne gentien overlevenden onder Wie de com mandant, zijn door den Engelschen krui ser Capetown opgepikt. De tachtig overi gen worden vermist. Door den storm raakte ook de kruiser Calcutta los van de kade, waaraan hij ge meerd lag; sléchts met groote moeit© kon het schip in veiligheid worden gebracht. Voorts 'is het vaartuig „Eastway" met een bemanning van twaalf koppen even eens vergaan. Deze orkaan is de ergste, die sinds jaren in den beruchten storm- hoek, de Bermuda's heeft gewoed. De Britsche officieele draadlooze dienst meldt nog, dat de overlevenden van de ramp met do „Valerian" het goed maken. De normale bezetting van schepen al- deze voor buitenlandsche reizen is 85106 koppen. De „Valerian" werd in 1916 ge bouwd en zijn bewapening bestond in hoofdzaak uit vier kanonnen van klein kaliber. Men schat het, aantal slachtoffers van de „Valerian" op tusschen de - tachtig en negentig. De mar'ne-vaartuigen) „Cape town" en „Our'iew" blijven naar schipbreu fcelingem zoeken, maar er bestaat weinig hoop, dat men meer overlevenden zal vin den dan de negentien officieren en man schappen, die al gered zijn. Vele dezer ge redden hebben veel geleden in het koude water. Aardbeving in de Ver. Staten. De kust van den Grooten Oceaan ln den omtrek van San Francisco i's over een lengte van 600 K.M. en een diepte van 160 K.M. getroffen door een aardbeving, die echter alleen materieel© schado aangericht heeft. Santa Cruz moet het zwaarst ge troffen zijn. Daar beloopt de schade on geveer 25.000 dollar. De aardbeving zou het gevolg zijn van een zeebeving bij de golf van Monterey. Een jongen van 19 Jaar tracht ztfn moeder te vermoorden en berooft haar. Zaterdag hebben voorbijgangers uit een vijver in het Bois de Boulogne een vrouw- gered, die twee steekwonden in den nek had. De vrouw bleek een 68-jarige En gelsche te zijn, doch geboortig uit Oosten rijk en later genaturaliseerd. Naar achteraf is gebleken, was zij door haar 19-jarigen zoon aangevallen en beroofd. De vrouw had dadelijk den jongen beschuldigd, doch de politie had haar aanvankelijk niet willen gelooven. Toen echter het vouw been gevonden was, waarmee de wonden zijn toegebracht en dat aan den jongen bleek te behooren, ging zij tot diens aan houding over. De knaap bekende de daad. Hij had geld noodig, zei hij. Als bediende op een Engelsoh bankierskantoor te Parijs verdiende hij 900 fr. per maand, maar daar had hij niet genoeg aan. „Als mijn moeder dood gaat, zei hij, „zal ik alles vertellen." Voorts sprak hij de hoop uit ter dood veroordeeld te zullen worden. De moeder wordt ln een ziekenhuis verpleegd. Haar toestand is zorgelijk. Men meent, dat de knaap er een liefje op na hield. Hij had zijn moeder beroofd van 9 pond sterilng en van haar juweelen, die hij haar van het lijf had gerukt. Handige oplichters. Eenlgen tijd geleden vertrouwde een Parljsch diamanthandelaar aan een twee tal commissionairs, den Franschman Re- nard en den Armeniër Nazarlan, diamanten toe, ter waarde van 66.000 fr., waarvoor het tweetal zeide een gegadigde te heb ben. Toen de handelaar niets meer vnn het 2-tal hoorde, liep hij naar den oom bij zich. H(i ontving een verward vvrtmnl over den verkoop van de diamanten en de belofte, dat de commissonairs den neer Gold nberg, hun lastgever, zouden >e» talen. v Om deze belofte te houden, nam Jte- nard van eenanderen handelaar een paarlencollier ter waarde van 60.000 fr. in commissie, dat hij wist te plaats, n bjjoome Jan". De bank van leening gaf 26.000 fr. op het collier, welk geul de oplichters aan Goldenberg brachten op afbetaling. De eigenaar van het paarlencollier werd na eenigen tijd ook ongerust en liep ook ,naar de politie. Toen ging men den staat van dienst van de beide commissionairs eens' pa, waarbij bleek, dat Renard in ta van verdachte zaakjes betrokken was ge weest en dat Nazarian een recidivist was, die al menig maal wegens oplichting en verduistering veroordeeld was. De heeren werden gearresteerd en bekenden behalve de diamanten van Goldenberg en het paarlencollier nog een diamant van 5000 frs. en vijf smaragden ter waarde van 250.000 fr., die zij van andere handelaars in commissie hadden, naar de bank van leening te hebben gebracht. Tevens bleek dat de Armeniër er in geslaagd was van een winkelier 60.000 fr. te leenen met een partij valsche diamanten gewoon glas ais onderpand: De heeren, die voor een waarde van 411.000 fr. verduisterd of opgelicht had den, zijn naar het huis van bewaring overgebracht. Hevige aardbevingen. Zaterdag om 7 uur 40 la- er een vreese- Ujke aardbeving geweest te Leninakan, het vroegere Aliacendropol, en omstre keh. Er zijn meer dan 8000 dooden, 70 ernstig gewonden en velen licht. Onge veer de helft van de huizen te Lenin akan is vernield en verschillende derpen in de buurt zijn verwoest. De telegrafi sche verbindingen tusschen Leninakan en Eruvian is verbroken. De schokken zijn ook te Batoem ge voeld. Een telegram uit Eriwan aan de hulp organisatie voor het naburige Oosten meldt, dat er honderden gedood en dui den gewond zijn bij een aardbeving, die Zaterdag in Armenië heeft plaats gegre pen. Orkaan over Bermuda. Zaterdagmiddag is er een orkaan over Bermuda getrokken, die groote stoffelijke schade heeft aangericht. Het schip Vale rian is bij het eiland gezonken; naar ge mold wordt zijn er maar 8 overlevenden, w.o. de kapitein. Het 9chip Wistaria heeft een n ast verloren. Er zijn waarschijnlijk geen menschen omgekomen. Knoeierij met cognossementen. Sedert meer dan een jaar exporteerden twee kooplieden te Hamburg, Mtlnch en Weckar, die in relatie stonden met een te Sjanghai wonend Duitsch koopman, naar zjj aangaven koopwaren van groote waar de. Om voortdurend over contant geld te kunnen beschikken, verkocht het drietal cognossementen aan buitenlandsche en Duitsche banken. Thans is, naar Wolff meldt, gebleken dat alle te 8janghai opge slagen kosten betrekkelijk waardeloos glaswerk bevatten en dat de cognosse menten vervalsch waren. De politie te Hamburg heeft knoeierijen geconstateerd tot een bedrag van lVj millioen mark en heeft beide kooplieden gearresteerd. Men vermoedt, dat de bedriegers groote som men verborgen of onder valsche namen belegd hebben. Sneeuw in België. Naar de corr. van de N. R. Crt. te Brus sel meldt, heeft het Vrijdag te Bastena ken (Bastogne) en elders in de provincie Luxemburg zoo fel gesneewd, dat de vel den en heuvels geheel /net een wit kleed bedekt bleven. In de Ardennen en ook in Midden-België is het vrij koud. De cycloon op Cuba. Bij den storm van Woensdag ls het Amerikaansche gezantschap te Havanna zwaar beschadigd. Het Inwendige van het gebouw ls een puinhoop, welke het onbe woonbaar maakt. De ambtenaren van het gezantschap bleven ongedeerd. Te Havana zou een typhusepidemie zijn uitgebroken. Weer een nieuw record met een Eldridge op zijn achtcinnder Miner heeft op de autorenbaan te Montlhéry bij Parijs het wereldrecord 60 K.M. gebracht on 14 min. 12.74 sec. (uursnelheid 211 K M. 084). Het vroegere record was van den onlangs doodgevallen renner Breton met 14 min. 2969. Ongeluk ln de Rlcken-tunneL Zondag is een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeluk in de Kicken tunnel ln Zwitserland op 4 October. Een trein met eenzelfde machine en eenzelfde belasting als de verongelukte goederen trein werd voor dit doel ln de tunnel geiden. Na 4.5 K.M. van den ingang, van de tunnd!, op eenige honderden me ters van de plaats van het ongeluk, kwam de trein tot stilstand. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het rollend materieel ln deze formatie origeschikt is voor het ge bruik in de tunnel en de oorzaak van het ongeluk is geweest. Brand ln het krankzinnigengesticht te Doornik. Te Doornik is het krankzinnigenge sticht, waar omstreeks duizend personen worden verpleegd, grootendeels door brand vernield. Dank zij de koelbloedig heid van het personeel slaagde men er in al de krankzinnigen en idioten, de gevaar lijke krankzinnigen inbegrepen, tijdig te redden en in ziekenhuis en gevangenis onder te brengen. Grilligheden van het klimaat De warme nazomer is plotseling in koud en stormachtig weer overgegaan en zoo kon het gebeuren, dat het in Engeland Donderdag te. Dartmoor hevig sneeuwde en een bewoner van Ashburton dienzeli- den dag een mandje vol rijpe aardbeien aan den zoom van de heide plukte. Storm ln de Ver. Staten. Door ©en storm in New Jersey zijn gistermiddag vier menschen gedood en velen gewond'. Er ls veel, maar geen be langrijke schade aangericht Een reis om de wereld. De nieuwe kruiser Embden gaat op 14 November een reis om de wereld doen. Hij zal ook de Cocos-eilanden aandoen, waar in 19J4 de eerste Embden is ver nietigd. De reis- zal ongeveer l'/i Jaar duren. In Maart 1928 wordt het schip terugverwacht. Een automobiel met wapenen en munitie ln de lucht gevlogen. Een automobiel met wapenen en mu nitie, die zich in het escorte van den Sjah van Perzië bevond, heeft een Onge luk gehad en is in de lucht gevlogen. Eenige officieren zijn gedood. Moord. Zaterdagochtend' is in de Wtlhlisch- strasze te Lichtenberg de wachtmeester bij de schupo Otto Steinke vermoord ge vonden. Het onderzoek heeft uitgewezen dat hij door twee jongelieden doodgesla gen is. De daders zijn in den loop van den morgen gearresteerd. Zelfmoord? In Berge bij Rathenow werd, naar de B. Z. meldt, Zaterdagochtend een zeer corpulente vrouw dood langs den weg ge vonden. Bjj het onderzoek bleek men te doen te hebben met een ongeveer 60- arigen gnan, die niet minder dan 10 roc ken over elkaar aan had. Men vermoedt dat hij zich in een vlaag van waanzin het [even benomen heeft. Moderne Jeugd. Volgens de B. Z. heeft een 16-jarige' ongen te Brunke bij Rothenburg de ouderlijke woning in brand gestoken, om dat hij door zijn vader eens flink was ge straft. Drievoudige moord. Een in de Pücklerstrasse te Berlijn wo nend rentenier heeft Zaterdagmiddag zijn vrouw en haar broer en zuster doodge schoten. Een belangrijke vondst. Sieraden uit de vijfde eeuw opgegraven. In de buurt van de Hongaarsche stad Szeged heeft de directeur vaft het Stede lijk museum bij opgravingen een belang rijke vondst gedaan, die bestaat uit met juweelen versierde gouden sieraden, ges pen en goudplaten, die uit de vijfde of zesde eeuw dagteekenen. Men denkt dat de voorwerpen van een hoofdman der ge bieden hebben behoord en dat hij ze heeft begraven tijdens een oorlog met de As aren. Moordenaar gepakt In Augustus hebben oip heeterdaad be trapte Inbrekers bij Oslo twee Inspecteurs van politie, die hen vervolgden, doodge schoten. Vrijdag heeft de politie een der moordenaars bij Frederikshald gepakt, Muiterij op een schip. Vrijdag kwam het Duitsche stoomschip Olga Sieimers te Basra aan en vroeg gfiitie-assiatentie. De bemanning had n.1. onderdagavond getraoht den kapitein te vennoorden en dat Vrijdag opnieuw ge probeerd. De Iraksche politie heelt 2 man gearresteerd. De typhus te Hannover. In de week van 17—28 dezer zijn te Hannover 42 nieuwe typhusgevallen ge constateerd. Daarvan zijn 86 naar een zie kenhuis overgebracht en 199 zijn ln de zelfde week hersteld uit ziekenhuizen ont slagen. Er zijn 16 zieken gestorven. Het Burgerlijke stand van Helder HAVEN VAN NIEUWEDIEP. VISSCHERIJBERICHTEN. /MMf kl9teU SrtÏÏ naar des missarls van politie. Deze ontbood Renard geheele aantal zieken bedraagt nog 1822. TELEGRAFISCH WEERBERICHT waarnemingen verricht is WMfotgNW kJachüge' later afnemende w tot n.W daarna meer krimpende automobiel. van 23 tot 25 Oct. 1926! BEVALLENA. Pieteree-Bruyn, x.\ J. van Eis-Smit, iz.; J. C. Keet-Rietveld, z.; P. War- na.r-van Gelderen, z.; G. Öchapenkötter-Ro.b, z. C. E X. Wïn tor-Jan hen, z. OVERLEDEN: E. Baak, 54 jaar, m., echtgen. van G. Bruin; A. Baak, 79 jaar, m., echtgen. van G. Kroeeen; A. Quak, wed. van G. C. Th. Koek, 96 jaar; G. C. Groenwoudt, 59 jaar, v., wed. van W. G. Bakker. 24 Oct. Oct. 1926. Aangekomen van Harllngen en vertrokken naar Londen Eng. s.b. „Oriole". 23 Oct 19(26 Aangekomen de „Schorpioen". 23 Oct. Aangebraciht door 26 kordere; 869 tongen Der 0.07—0.16, 3 tarbotten per atuk 6 80 kisten zetachol per kist 7-11, 62 kieten k elne eS morgen van 26 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsol» Meteorologisch Instituut te De BUL Hoogste stand 772.8, te Isafjord. Laagste stand 743.1, te Blaavandshuk. Verwachting: tmhfn ZiBtar u,olkt met of hagel buien, later opklarend, aanvankelijk kou-

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 6