GEMEENTERAAD VAN TEXEL. Vergadering van 28 October 1928. Aanwezig 12 leden, afwezig de heer A. Boon. Voorzitter de heer W. B. Oort, burge meester. Alvorens tot het lezen der notulen over te gaan, had installatie plaats van het nieu we lid-, den heer J. Kikkert Nz., die in han den van den Voorz. de gebruikelijke eedeni af.egae. De Voorz. oompllmerrteerde den neer Kikkert en noemde hem geen nieuweling in de raadzaal^ waar hij zich zeker spoedig weer op zijn plaats zou vlndom; de pLichten en lachten behoefden hem dan ook niet op het hart te worden gedrukt. De Voorzitter verwachtte veel goeds eru vriendelijke sa menwerking van en' met den heer Kikkert. De heer Kikkert zeide, dat hij nu reedï voor de derde maal als lid van den Raad zit ting nam en dat hij, hoewel over de samen werking wei eens geklaagd werd, hij de zich opgelegde taak hoopte te vervullen. De notulen werden gelezen en zonder aanmerkingen goedgekeurd en gearresteerd. Hierna volgde inededeelingen en ingeko men stukken: a. De Voorzitter deelde mede inzake elec- triciteitsvoorziennng: dat bij Kon. Besluit van 11 Sept j.1. de goedkeuring op de Statuten der Texelsche E.ectrische Maatschappij (T.E.M.)sverleend s en op 21 Sept. de acte van oprichting voor Notaris Mulder is verleden; dat de afkondiging in Staatsblad No. 99 heeft plaats gehad; dat de heeren C. Jonker en A. Broekman resp. tot tijdelijk secretaris en penn'ng- meester van de T.E.M. zijn benoemd; dat de sluiting der benoodigde leening ia goedgekeurd; dat Voor het aanleggen van het net toe stemming is verleend door de polderbestu ren en nog met enkele particulieren onder handeld moet worden en dat met 1 Nov. de> bestekken' voor de aanbesteding Voor plaatsing van het net in zee gaan. Aandeelhouders zullen bepalen, waar de vergaderingen', die voorloopig te Den Burg plaats hebbenj, gehouden zullen1 worden. b. Mededeeling, dat op 28 September kas en! boeken bij den Gemeente-Ontvanger onderzocht werden». In kas was 2725.01, terwijl alles in de beste orde bevonden werd. c. Schrijven van den heer J. van Heer waarden, dat hij de benoeming tot leeraar in radio aan de Zeevaartschool aanneemt, met dank voor het in hem gestelde vertrou wen. De goedkeuring voor deze benoeming .is ingekomen. d. Verzoek van den Polder Eierland om ontheffing tot het betalen van 72.60, voor onderhoud van straten te Cocksdorp. In handen gesteld van B. en W. om prae- advies. e. Een verzoek van de Geitemfokvereeni- ging te Den Burg om subsidie tot voortbe staan dezer nuttige vereemiging. De Voorz. merkt op, dat kort geleden een verzoek van een; dergelijke vereemiging uit Eierland is ingekomen. Bij onderzoek is ge bleken, dat deze vereeniging geen deugde lijke basis tot steun heeft. SpTeker zou dan ook niet geregeld willen steunen, alleen eens voor aankoop «van goed fokmateriaal; de beide vereenigingen zouden zich met el kander moeten verstaan ook zonder subsidie per jaar.. f. Twee verzoekschriften uit Oosterend, en wel een van vele vrouwen en' moeders om de vroedvrouw Mej. Henkes te Oosteremd te willen laten blijven' en haar niet naar Den Burg over te plaatsen. Het tweede verzoekschrift, door velen on derteekend, hield hier verband mede, daar gevraagd wordt, geeni geneesheer te wilien p.aatsen1, daar velen1 toch hun eigen huis dokter zullen laten komen, die in een mini mum van tjjd, ook des nachts, aanwezig kan zijn Voorloopig blijven) deze adressen rusten, misschien zal later op deze zaak terugge komen kunnen worden. g. Verzoekschrift van de Rijksdienst- ambtenaren om steun van het Gemeentebe stuur voor een salarisherziening tot een hoogere klasse in verband met een verzoek schrift aan den Minister, uitgaande van de ambtenaren der Wadden-eilanden'. Dit ver zoek ging vergezeld van een memorie van toelichting, waarin gewezen is op de door transporben ontstane duurte der levensmid- „e.en en den grooten last van zijn kinderen e.der9 te moeten laten leeren en opvoeden. Na eenige bespreking zegt de Voorzitter zoo goed mogelijk te zullen ondersteunen en inlichten. h. Verzoek van bewoners te Oudeschild om er een vuilnis-ophaler te willen be- n emen. Men meende, dat men het vuil nergens zoo gemakkelijk kan wegkrjjgen' dan te Oude-, schild^ waar men onmiddellijk aan zee vfoont De heer De Graaf zou er meer voor gevoe- .en, wanneer Oosterend er om vroeg. De Voorzitter zegt, dat, wanneer het na onderzoek mocht' blijken, dat iets gebeuren moet, voorstellen' van B. en W. verwacht kunnen worden». Deze zal aan de leden gezonden worden. Voor onderzoek werden aangewezen de hee ren Keesom, A. Boon en Vonk. Als commissie van onderzoek werden aangewezen de heeren De Graaf, J. Boon en Kikkert. Dit moet zijn een lid van den Raad, wo nende te Den Burg. Dé Voorzitter en de heer Keesom zijn reeds lid, zoodat in aan merking kunnen komen de heeren Roeper, Plsart en Kikkert. Laatstgenoemde wordt gekozen met 7 stemmen, tegen 3 op den heer Roeper en 1 op den heer Pisart en. 1 blanco. De heër Kikkert neemt de benoeming aan, De Voorzitter deelt mede, dat aan alle scholen, behalve die te Koog, te Oost en te Den Burg vervolgonderwijs gegeven wordt, en nu nog 4 krachten benoemd moeten wor den en wel te Den Hoorn, te Koog, te Mid- den-Eierland en te Waal en wel voor den tdjd van een jaar. Benoemd worden met algemeene stem men Mej. A. Jonker, Mej.. T. Bakker en de heeren Bosje en Keijser. Aangezien laatst genoemde ongesteld is, zal de neer Abbema tijdelijk den cursus waarnemen. De Voorzitter zegt, dat men voor het betalen van verschillende werken 40.000 nood'ig heeft) zoodat geleend moet worden 22.000, welk .bedrag geleend kan worden van het Algemeen Weeshuis voor 41/, Op 1 Juli 1927 zal deze leeming afgelost moeten zijn. B. en W. krijgen machtiging tot deze leening over te gaan. B. en W. stellen voor voor straatverbree- ding een stukje grond van den heer Slaman te ruilen voor een stukje gemeentegrond en van den heer Van der Vlies een stukje aan te koopen voor 15.—. De kosten van overdracht en van behelning voor rekening van de gemeente. Een en ander zal 100 kostten. Tot ruiling en aankoop wordt besloten, Verzoekschrift van den heer J. de Jager, hoofd der school te De Cocksddrp, om ont slag uit zijn betrekking, wegens vertrek naar OostLIndië. Dit ontslag wordt eervol verleend. Een der leden' van de Commissie van Onderzoek meende den vorigen keer het rapport niet te kunnen teefeenen, daar in de rekening niet volledig de inkomsten gezien konden worden». De Voorzitter had zich nu overtuigd van de goede rekening, zoodat nu goedkeuring volgde. De heer Roeper wijst op de ongeregeld heden, die bij den laatsten brand te Waai hebben plaats gehad. De regeiing is er niet dn orde. Zal aandacht aan geschonken worden». Nog wijst de heer Roeper op een ingezon den stuk van den heer Dijt in de Texelsche Courant inzake wegenbelasting. De Voorzitter zegt, dat hier alleen be doeld wordt autobelasting op de primaire wegen, die op Texel niet voorkomen. Eerst later komen de secondaire en de tertiaire wegen aan de orde. Eerst moeten de wegen op den' Prov. legger staan. De heer J. Boon brengt dank voor de ver betering van de straten aan Den Hoorn en voor de vuilopruiming in De Mok. De heer Pisart breekt opnieuw een lans voor een beter salaris voor den Vader en de Moeder in het gesticht van Weldadigheid. De Voorzitter zegt, dat hierin een verzoek van bet Armbestuur moet uitgaan. Verder zegt de heer Pisart, dat geen aan dacht geschonken» wordt aan het graf -van wijlen den heer Fokke Keijser, wat inge volge het geschonken legaat toch gebeuren moet. Er is nota van genomen. De heer De Graaf zou graag bliksemaf leiders oo de schoolgebouwen geplaatst zien. Er zal over gedacht worden. De heer J. N. Kikkert spreekt over de ovèreenkomst tusschen het Waterschap „de 30 gem. polóersT en de Gèmeente en zou nu gaarne spoedige afdoening zien Ook hiervan werd nota genomen. Hierna sluiting. OUDESCHILD. Het Nut „Neptunus" hield zijn .iaarijjk- sche algemeene vergadering, die slecht be zocht was. De penningmeester, de heer C. A. Kacsor, deed rekening én verantwoor ding. Er was 23 over. Als eerste spreek ster zal optreden Mej. Ménage OhaUa van Nieuwe Niedorp. Daarna komt de heer W. v. d. Cappellen, terwijl de derde avond door eigen krachten zal worden gevuld. De af tredende bestuursleden werden herkozen. Het lidmaatschap werd van.' 2.tot 1. teruggebracht, maar is nu streng persoon lijk geworden. Met een woord van dank aan de aanwezigen sloot de voorzitter de ver gadering. OOSTEREND. De Vereeniging „Nut en Genoegen" hield Zaterdag hare huishoudelijke verga dering. In vergelijking met eerdere jaren viel over de opkomst niet te klagen. De Voorzitter, de heer J. Daalder Dz opende de bijeenkomst met een weikom aan afiém, inzonderheid aan den nestor, den heer Duinker, en wees er op, dat men heden be gon aan het 65ste jaar der Vereeniging, zoo dat men het volgend' jaar het 13e lustrum zal kunnen vieren.. Hij sprak den wenst b uit, dat aan „Nut en Genoegen" nog een lang leven beschoren mag zijn», waartoe leder der leden kan meewerken. De secretaris, de heer M. Kikkert, las de notulen, die onveranderd met dank aan den steller werden goedgekeurd. Wegens afwezigheid van den penning meester, kon geen volledige rekening gedaan worden. Enkele cijfers konden worden over gelegd, waaruit bleek, dat het nadeelig saldo van 88 was weggeweikt* en men nu sloot met een batig saldo van 28.35. Besloten werd, dat het Bestuur nog even inzage van de rekening zou vragen en dan gerekend kon worden, dat de rekening goed gekeurd is. Volgde verkiezing van twee bestuursle den;, daar de heeren Joh. Roeper en A. EeJ- man Dz. volgens rooster moesten aftreden. Beiden werden evenwel in eerste stemming bij volstrekte meerderheid van stemmen herkozen. De heer Roeper nam de 'benoe ming aan; de heer Eelman zal kennis ont vangen van zijne herbenoeming. Van de lijst, waarop 94 betalende leden voorkomen, moesten wegens bedanken 8 namen afgevoerd worden». Slechts een nieuw lid werd aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde het uit- noodigen fan sprekers. Besloten werd, dat Mej. .Ménage Ghaila weder uitgenoodigd zal worden, Meerdere namen werden genoemd, waaronder Cliinge Doorenlbos en verder werd het aan het Bestuur overgelaten'. De Voorzitter sloot de'vergadering met dank voor de belangstelling en met den wensch, dat men In „Nut en Genoegen" een mooie winter zou mogen hebben. GEMEENTERAAD VAN WIERINGEN. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad is met 6 tegen 4 stem men besloten tot aansluiting van de ge meente aan het provinciaal waterleidingbe drijf in Noord-Holland. In verband hiermee werd vastgesteld een aanvulling van de bouw- en woningverordeniing, waarbij aan de ingezetenen de verplichting wordt op gelegd tot aansluiting aan het buizennet der waterleiding. Met 7 tegen 8 stemmen werd verder be sloten tot aansluiting van de gemeente aan het provinciaal electrisch net in Noord- Holland. De aansluiting zal geschieden op den vol genden grondslag. Het bedrijf der bestaande coöperatieve electrische centrale te Hippo lytushoef zal door het PJE.N. worden over genomen tegen boekwaarde. In deze boek waarde, bedragende op het tijdstip van op heffing vermoedelijk 82.000, zal door ae rovincie aandeel worden gedragen tot een drag van 18.000. De rest van de Op het bedrijf rustende lasten», alzoo 14.000, wordt overgenomen door de gemeente. Dit laatste bedrag, te dekken uit een leeming, zal ge vonden moeten worden uit de opbrengst van een bijslag op den stroomprljs, te hef fen door de provincie en uit te keeren aan de gemeente. Aannemende, dat de totale stroomafneming per Jaar ongeveer 40.000_ kilwattuur bedraagt, zou, gesteld, dat de bij-" slag werd bepaald op 0.10 per K.W.U, te dezer zake een inkomst voor de gemeente worden verkregen van ongeveer 4000 per jaar, zoodat de voormelde schuld In vier jaar zou zijn afgelost en daarna de bijslag niet meer zou behoeven te worden geheven. De bijdrage der gemeente houdt verband met een raadsbeslujt van 80 Augustus 1918, waarbij de gemeente heeft toegezegd het bedrijf der coöp. electrische centrale te Hippolytushoef te zullen overnemen tegen de boekwaarde, indien althans tot electrifi- catie van geheel Wieringen wordt overge gaan en niet voor een termijn van zes jaren, te rekenen van 1 Januari 1919 ie verloopen, en de boekwaarde na gedane afschrijvingen tot een som van 82.000 zal z|jn geredu ceerd. Verder werd besloten tot aankoop van eenige pereeelen grond ter verbreeding van verschillende straten. De Gemeentebegrootdng voor 1927 werd vastgesteld tot een bedrag van 87.079 in ontvangst en uitgaaf, wat betreft den ge wonen dienst en tot een bedrag van 8946 in ontvangst en uitgaaf wat betreft den kapitaaldienst. De begroeting voor de Zeegras-exploitatie dienst 1926—1927 werd vastgesteld tot een bedrag van 38.272 in ontvangst en uitgaaf. Voor onze abonné's op Wieringen hebben wij als bijvoegsel ingelegd het uitgebreide verslag van dezen Raad. WIERINGEN. Na opening door den heer C. J. Bosker werd met de afwerking van het programma begonnen. Dit vermeldde een 5-tal muziek nummers en een blijspel in drie bedrijven, getiteld „De Distel", door Robert Sandek, vertaald door J. Fabricius. Met voldoening kan de club op deze goed geslaagde uitvoering terugzien, wij maken len directeur, den heer P. Jongkind, een compliment voor zijn uitstekende leiding. Met een bal werden de uitvoeringen, welke een zeer ordeddjk verloop hadden, bei- sloten. Mej. D. BoersenBakker te Den Oever had "het geluk op haar Edelweiss-zeeppoeder bonnen een mooie naaimachine te winnen. De herstelling der door den Westerstorm aan de Noorderdijken aangebrachte schade is door de directie der Zuiderzeewerken on derhands opgedragen aan den heer O. J. Bosker alhier. Het door de veeboeren zoo gevreesde mönd- en klauwzeer breidt tich hier gaande weg meer uit en is ook onder het vee van den heer J. C. Kooij geconstateerd. Hippolytushoef krijgt er een nieuwe zaak bij. Het woonhuis van den heer J. Klein aan de Klieftstraat zal worden .verbouwd en worden ingericht voor salon voor scheren» en haarsnijden, annex sigarenwinkel'. JULIANADORP. Ringsteken. Zondagnamiddag was er bij het café „Rust Wat" van den heer A. Doorn onder Duin een ringstekerij op fietsen in elkaar gezet. De animo daarvoor was nogal goed te noemen, een 16-tal liefhebbers meldden zich er voor aan. De prijzen, die uit con tanten bestonden, werden als volgt toe gewezen le prijs P. Constant, 2e prijs K. van Buuren en 8e prijs W. van der Haag, allen alhier. Niettegenstaande den frisschen bries die er woei, waren toch veel toeschouwers aanwezig, deels ultge lokt door het helder schijnende zonnetje, en niet te vergeten het bal dat er was 'anna paulowna. Zondagavond gaf de dilettantentooneel- vereenlgihg „Oefening baart Kunst" een openbare uitvoering in de zual van den heer W. Kossen. Opgevoerd werd: „Een Modern Huwelijk", tooneelspel in 8 be drijven van Arohibald Laafs. Mr. Van Vroonhoven, één dar hoofdpersonen, is een buitengewoon eerzuchtig mensch, die allés op haren en snaren zet om een man van beteekenls te worden. Hij streeft daarom in de eerste plaats naar het lid- mautschap van de Tweede Kamer, niet zoozeer om dat lidmaatschap zelf, maar het Parlement is in zijn oogen bet terrein van de onbegrensde mogelijkheden; als je dóór eenmaal op 't kussen zit, is zijn meening, kan je alle kanten uit. Ofschoon hij een drukke advocatenpraktijk heeft, laadt hij zich van alles en nog wat op de schouders, holt van de eene vergade ring naar de andere, is dan ook zoo goed als nooit thuis en blijkt al aardig op weg om zenuwpatiënt te worden. Ja, aan zijn eerzucht offert hij alles op. Zoo moet zijn vrouw, die van nature eigenlijk nietB liever dan een gezellig huiselijk leven hebben zou, met alle mogelijke menschen omgaan, zich voor alle mogelijke zaken interesseeren, omdat haar man daardoor nieuwe relaties krijgt of oude versterkt. Zoo zit zij in 't bestuur van de huishoud school, omdat de zuster van den minister van justitie daar presidente van is; van de coöperatieve keuken, van de tennis club, van de vereeniging voor meisjes- bescherming, van de manege enz., enz. In al die functies werkt zij, direct of indirect, voor haar man z'n carrière. Dat er onder die voortdurende uithuizigheid der belde echtgenooten van een huiselijk leven geen sprake is en hun kinderen er de dupe van worden, valt licht te be grijpen. Door geflirt met allerlei heeren hoopt mevrouw Van Vroonhoven haar man jaloersoh te maken en hem zoo doende voor het huisblijk leven terug te winnen. Hij blijkt het échter veel te druk te hebben, om er op te letten. Een vriend echter, die 15 jaar als mijn-ingenieur in Zuid-Amerika heeft vertoefd en voor een paar weken logeereu komt, slaagt er in, de jaloezie van Van Vroonhoven op te wekken, waardoor deze zijn eerzuchtige plannen prijs geeft en beide echtgenooten weer tot een gezellig huiselyk leven terug- keeren. Door „Oefening baart Kunst", van welke vereeniging wij meermalen met waar deering mochten gewagen, werd dit stuk zeer verdienstelijk gespeeld, de rolkennis liet niets te wenschen over en het tooneel was keurig verzorgd. Over de onbetamelijkheid van een ge deelte van het publiek, dat meermalen de werkelijk belangstellenden het luiste ren belette, zullen we maar liever zwijgen. Wie uit zichzelf bij zulke gelegenheden zich niet fatsoenlijk weet te gedragen, die zal het ook niet gaan doen, al wijdden wij daaraan zelfs een heel artikel. Opvoering van „Gondmulltje". Zaterdagavond werd in de groote tent van „Veerburg", onder leiding van mej. A. M. v. d. Waal, door een vjjtigtal kin deren het kinderzangspel „Goudmuiltje van M. A. Brandts Buys Jr. ten gehoore gebracht. 't Was een heele aanpak voor mej. v. d. Waal. Maanden en maanden van voor bereiding natuurlijk, eerst van zang en spel en later voor de veelomvattende monteering. WTant een sprookjesprinsesje en een kleine sprookjesprins en al die elfen en dwergen, heksen en engelen, kan je maar niet zoo in gewone school- pakjes of zelfs in Zondagsohe jurken laten verschijnen 1 Want dan was er toch zeker ook net niks fin, nietwaar? En dan moest er aan kleur en licht gedacht worden natuurlijk, om de echte sprookjes sfeer zoo mogelijk te benaderen en aan al die attributen en requisieten als bezems voor de heksen en lichtjes voor de dwer gen en wat al niet meer! Zoodat we piaar zeggen willen, dat er heel wat werk aan den winkel is geweest. Maar mej. v. d. Waal heeft er blijkbaar den slag van, om met dat jonge volkje om te sprin gen, want hoe meer de opvoering naderde, hoe meer de kinderen er van vervuld bleken. En eindelijk, Zaterdag, ,was de voor hen zoo groote dag dan toch dóór! Nu heeft zoo'n kinderuitvoering altijd iets bijzonder bekoorlijks. En wij, ouderen, die als echte Noordhollanders allervrese lijkst critisch zijn aangelegd, zoodat wjj daardoor maar zelden, gelijk de Limbur gers en Brabanders bijvoorbeeld, tot on bevangen genieten in staat zijn, wij hebben bij hét opengaan van het tooneelgordijn opeens onze vitzucht voor een uurtje of wat op nonactie'f gesteldwij zijn dezen avond één en al toegeeflijkheid en waar deering, want wat is het toch aardig, nietwaar, dat kindergezang en dat kinder gedoe daar op het tooneel 1 En toen het alles uit was en het geweldig applaus was gestorven, toen volgde, namens de kinderen, een bloemenhulde aan hun leidster! Inderdaad, het was voor mej. van der Waal een avond van groot succes, maar een sympathiek gebaar mocht het heeten dat zij, door harerzijds aan mej. Annie Stammes een bloemtuil aan te bieden, openlijk een deel van de eer op haar medewerkster overdroeg, die op z,oo uitnemende wijze zich van de piano-be geleiding had gekweten. SCHAGEN. De polder eni de banne Schagen verkoos tot Hoofdingeland van het Ambacht van Westfrlesland, genaamd de Schager en Nle~ dorper Koggen», den heer D. Smit te Schagen'. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna ONDERTROUWD: Gerard Arnoldua van Hese, oud 28 jaap, landarbeider, en Jo- hanna Margaretha Jongejan, oud 25 jaar, zonder beroep, bedden wonende te Anna Paulowna. Petrus Johannes Orum, oud 27 jaar, landbouwer, en Janneitje Hoogmoed, oud 24 jaar, zonder beroep, »beldeni wonende te Anna Paulowna. Politie Anna Paulowna. GEVONDEN: een mes. VERLOREN; een manchester broek. Inlichtingen worden» ter secretarie ver strekt. Radio-programma. I Aanbieding gemeente-begroo ting voor 1927. Aanbieding begrooting Alge meen Armbestuur voor 1927. Benoeming lid eüectrtcltelts- oommlssie. Benoeming personeel bi) het vervolg-onierwljs. Aangaan kasgeldleening groot 22000 gulden. Ruiling van grond te Oudeschild. Verzoek om ontslag. Goedkeuring rekening Algemeen Weeshuis. Rondvraag. Vergadering van ,flut en Genoegen". „Oefening kweekt Kunst". De Mandoline- en Vloolchib „Oefening kweekt Kunst" gaf j.1. Zaterdagavond voor hare gehuwde en Zondagavond voor hare ongehuwde kunstlievende leden eene uit voering dn de concertzaal van den heer M. de Haan te Hippolytushoef. Beide avonden was de zaar flink bezet. Een gelukkige. Herstelling van de stormschade. Mond- en Klauwzeer. Winkelnleuws. Verkiezing Hoofdingeland van den Polder Schagen. —-I.W—PP—- J WOENSDAG 27 OCTOBER. Hilverium H.D.O., iojo M. 12.00 Polltieber. 4.45—6.45 Concert door h»et H.D.O.-orkest. Soliste: Nellte Vorkroost, zon*. Lena Verkroost, plano. 6.457.15 Dultsohe Uw voor meergev. 7.157.45 Duiteche oonversatlo- lee. 7.45 Polltieber. 8.10 Christel. RmLoovimtl. Uitgezonden uit de Evang. I/utR. Kers te Hil versum. Spreker: Dr. A. Slzoo, leeraar Ghr. Lyceum te Hilversum, over: De holdensohe Ge- den uit het Nieuwe Testament. De heer Ferd. Kloek, orgel. Het Luth. Kerkkoor. Dir. J. H. Smlth-Dulzendkunst. 1. Vaarwel, Mcndelssohn- Bartholdy. (koor.). 2. Sonate van -Th. Kranse (orgel). 8. Aria uit Ellas, Mendelssohru-Bar» tholdy. Barltonsolo v»an den heer J. H. Smlth- Üulzendkunst met orgelbegel. 4. Eerst» ?ed. van de rede van Dr. A. Sltoo. 6. HervormJngs» cant&te, Zuldeina-GerrlUon. (solo en koor). 6. Tweede ged. rede van Dr. A, Slzoo. 7. Een lied van 't lijden, Sohrüder-Zwarte. (barltonsolo met orgelbegel.). 8. Marohe rellgieuse, Bodll- tnann. 9. Prière, Boéllmann.(orgel). '10. God is mijn lied, Beethoven, (koor). 10.00 Persber. Das-rna dansmuziek door „The lndian danoe orcheetra", o. 1. v. Hans Mossel. Daventry, 1600 M. 11.20 Conoert door het radiokwartet en so listen (sopraan, 'bas, 'bariton, plano). 1.20— 2.20 Concert van restaurant Frascatl. 8.20 Le zing: Reading and wrlting. 4.20 Lezing: Walks through London-Cheleea. 4.85 Bespeling v. h. conoert-orgel van de New Gallery Kineraa. 5.85 KlndeVuurtje. 6.20 Dansmuziek door de radio danafoand. 7.10 Tulnpraatje. 720 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: Forncos- tlng. 7.48 Muziek. 8.00 Causerie of muziek. 8.20 Russisch programma. De strijkband van de Royal artlllery. Valentlna Akearova, so praan. 8.56 „The bear", één-acter van Tchekcxv. 9.20 De strijkband v. d. Artlllery en Aksarova. 9.50 Lealng door Sir. Ollver Lodge, over: Atome» and worlde-The chemlcal atom. 10.06 Liederen van Straysa, door V. Chattcrton, so praan. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35 Conoert party. Wlll Seymour's Bubbles conoert party. Roeo Murray, comédienne. W. Swlnford, piano. E. Banting, sopraan. A. Bell, bariton. A. Clifford, humorist. W. Seymour, komiek. 11.20 Dansmuziek van Café Paris. Parijs „hadio-Paris", i7jo M. 12.502-10 Conoert door het orkest G. Smet. 2.204.50 Conoert. 5.056.56 Concert door de Radio jazz symphonle. 8.50'10.80 Orkest- conoert. Königswiisterhau.nen, 1800 M. en Berlijn, 504 en 671 M. 7.50 „Gas", klucht in 5 acten van G. Kaleer. 9.50—,11.50 Dansmuziek. Brussol, 487 M. en Antwerpen, 265 M. 82010.20 „Fauist", fragmenten uit dé opera van Gounod. 10.20 Nieuwaber. Münster, 410 M. 12.501.50 Dansmuziek door de Schapkorn- kapel. 3.204.20 Lezing: Melodrama. Decla maties. 4.204.50 Leeingen. 8,00 Muzieknowel- len en schetsen van W. M. Polier met muziek, illustraties. Daarna concert in café Corso tot 10.20. DONDERDAG 28 OCTOBER Hilversum H.D.O„ 1050 M. 12.00 Polltieber. 3.904.30 Uurtje voor wees huizen en ziekenhuizen» 4.456.46 Coticert door het H.DD-orkest Soliste: Greta Sant- hegen-Manders, sopraan. 6.457.45 Beginselen van »het burgerlijk recht en van het handels recht, door Mr. P. J. Dam. 7.45 Polltieber. 8.10 Een avond in Helder. Het Stedelijk Muziek korps, Dir. J. ter Hall. Heldors Mannenkoor, Dir. A. (Jl Leewene. Vrouwenkoor ,,'t Vocaal Ensemble", Dir. Toon de Hoogh. Zangklaseen der muziekschool „De Toonkunst", Ddr. T. de Hoogh. Dubbennannenkwartet „Inter Nos", Dir. A. J. Leewene. Helders Jazz-band ensem ble, o. 1. v. Cer Rijf, dirig. van het theater Tivoli (viool, piano, trombone, trompet, alt ,-iaxophione, tenor, bariton). Slagwerk, xylo- phone en zingende zaag, P. Vonk. Mondaccor- deon/virtuoos, F. Limburg. 10.00 Perebr. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Concert door het radiokwartet en solisten (contra alt, tenor, viool). 1202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Lezing: Geographical disoonveries-clreumnaviigators. 8.20 Evensong van de Weatminster Abbey. 4.20 Causerie. 4.35 Trocadero tbeemuziak. 6.85 Kinderuurtje. 6.20 I>ans>muziek door de radiodansband. 6.55 Land- bouwpraatje. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerber., nieuwe. 7.30 Lealng: The mind of reptiles. 7.48 Muziek. 8.00 Lezing: BritLsh iaventions and discoveriee. 8.20 Herfst-programma. Het orkest van Birraingham. R. Hendereon, bariton. Re- pertory-koor. 9.50 Lezing: On humeur, door den redacteur van Punch. 10.05 Liederen van Strauss, door V. Chatterton, sopraan. 10.20 Tijdsein, weerber., nieuws. 10.35 Variété. Gwen Farrar en Billy Mayerl, liedjes a. 4. piano. 10.5012.20 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.502.10 Concert door het orkest Locatelli. Radiolo, declamatie. Hr, Sorbler, zang. 2.20 4.50 Orkestconcert. 6.05—5.55 Kinderuurtje. 8.50lO.SOTsjecho-Slowaaksch feest. Nationale muziek en zang. Königswiistorhausen, 1800 M. en Berlijn, 504 en 571 M. 7.20 „Der Gunstling der Zarla", operette in 3 acten van Keszler, le acte efceelt in het Win terpaleis te St. Petersburg i, d. winter van 1786. Tweede en derde acte in het volgende voorjaar in den Krim aan den oever van de Dnjepr. 9.5011.60 Dansmuziek door het or kest Etté. Brussel, 487 M. en Antwerpen, 265 M. 5.206.20 Kindermatinee. 8.20 Orkestcon cert. 8.50 Causerie. 9.80—10.20 Dansmuziek door het dans-orkest. 10.20 Nieuwaber. Münster, 410 M. 10.50-11.50 Orkestconoert. 12.50—1.60 Vroo- lijk orkeetooncert. 3.20—4.50 Werken van Bach. 4.50-520 Lezing. 5.20-5.50 Wanderer- fanlaaie, Schubert. Pianosolo. 6.50—6.20, 6.40 —7.20, 7.20—7.50 Lezingen. 7.50—8.50 Voor lezing, uit Der Aktlvlamus. 9.00—10.00 Con cert door het mandoline-orkest „Goldklang".

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7