Meubelmagazijn B. J. QUAST en Zoon, GEMENGD NIEUWS Duitschland wettige wijze gevormd waren, imet goedkeuring van het ministerie van ryksweerbaarheïd eru het Pruisische minis terie van bmnonlandeohe zaken. Dat deze verklaring niet op losse gronden steunde, wordt bevestigd door de moüiveering van de ww beslissing van het rJjksgorecht, waarbij' die j instantie die veemgeriohtazakeni naar den ge-1 wonen rechter verwees, omdat er geen j hoogverraad1 bij in het spel was, voor welk j inlsdrJji het rijksgereoht all'een bevoegd was gewekt. In de motiveering wordt o. a. ge zegd, „dat de arbeidscommando's, die tot het ressort van het rijksweercomma ndo III bek boorden en In 1922 met toestemming van den rijksminister van verdediging waren opgericht, onder bevel stonden van de rijtos- weerautoriteitem. De rijksminister van ver dediging had dit ter kennis gebracht van den Pruisischen minister van binneniand- sche zaken, die hiertegen geen bezwaar op perde". M. a. w» Qessliör, die toen minister van rijksweerbaarheid1 was en dit nog altdjdi is, en generaal von Seeckt, die pas het op perbevel over de rijksweerbaarheid1 heeft neergelegd, wisten alles van deze heimelijke versterking van de DuLtsohe weermacht af en werkten er feitelijk toe mee. Dat zijn echter de militaire autoriteiten met wie men voortdurend te doen had bij1 de uitvoering van die maatregelen tot „ontwapening" van Duitschland,, volgens die voorschriften van het vredestractlaat. Ingezonden Mededeeltng. eststraat 31-33, Kanaal weg 40. In Uw meubelmagazijn vindt U de grootst mogelijke voor raad: Ameublementen, Buffetten, Tafels, Spiegels, Thee-, Linnen- en Boekenkasten, Divans, Divankleeden, Bedden, Dekens, Karpetten en Vloerzeilen. Alles van prima kwaliteit en vakkundige bewerking voor de laagste prijzen. Kennismaken met Europa voor 222 dollar. Het veemgerichtsproces. (Vervolg van het Eerste Blad). B eklaagde Glas er legd e een volledige be kentenis af. Hij' maakt een inteHigenten indruk, heeft aan do universiteit te Hallo gestudeérd en was vaandrig bij Oen der ar- beidersoommandO's. Hij. bekende, wat in de zaal heel wat opschudding verwekte, een rol ■bij het plegen van1 de misdaad te hebben gespeeld. Hij, had te Frankfort a. di. Oder bevel gekregen naar Küstrin te reizen en ddar van Buaschirg vernomen, dat hij' was ontboden inl verband met het ontmaskeren van een communistisch spion. Met Bus sching en Erich Klapproth reed! beklaagde toen naar het fort Gorgast, waar Bussching Groschke In diens oei1 bezocht en toen zij naar Küstrin terugreden, zeid'e hjj plotse ling tot Giaser: „die man moet verdwijlnenl" Beklaagde Giaser begreep toen waar het om ging en verklaarde zich toen aarzelend bereid om mee te doen. 's Avonds reed' men daarop terug naar Gorgast Bussching brak die cel van Groschke open en deze werd, hoewel hij in zijn ondergoed was, naar bui ten gehaald en in de auto gestopt. Na «eni gen itdjd te hebben gereden vroeg 'Bussching: kan ik schieten? Giaser knikte toestem mend!, waarop1 Bussching tweemaal schoot. Een weinig later beval hij Klaproth, die aan het btuur zat, te stoppen. Met Giaser idiroeg hij1 toen het lijk van Groschke naar een bosch. Hij had een schop bij zich, waarmede spoedig een kuil was gemaakt. BELGIE. Heit huwelijk van prins Leopold. De Belgische bladen bevatten een eer ste lijst van giften voor de geschenken van prins Leopold en prinses Astrid. He totaal-bedrag is 180.000 francs. Vóór het vertrek van prins Leopold naar Stockholm heeft in gr. Micara, deken van het corps dlplomatique, een bezoek gebracht aan het koninklijk paleis ten ein de, uit naam1 der vertegenwoordigers van de vreemde staten bij' het Belgische Ho" een zilveren tafelmilieu van tien stuks aan den kroonprins te overhandigen. De Koning en de Koningin van Dene marken zullen het huwelijk van prins Leopold en prinses Astrid, niet alleen te Stockholm maar ook te Brussel bijwonen FRANKRIJK Charles Maurras veroordeeld. De royalistische leider Charles Maur ras is wegens zijn dreigbrief aan den voormaligen minister van binnenlandsche zaken tot een jaar hechtenis en 1000 franc boete veroordeeld. B. J. QUAST en Zoon, Meubelmakers, Stoffeerders. lijk zal worden alle Britten uit Tsjentoe en andere plaatsen in het hart van de pro vincie weg te sturen. De vaartuigen der buitenlanders kunnen de rivier niet hoo- ger opkomen dan Tsjoenklng. OOST-INDIK De Flores. Het flottieljevaartuig, Flores, dat op de Zwaantjesdroogte bezuiden het eiland Madoera aan den grond was geraakt, is weer vlot Doodstraf. De Landraad te Koeta Radja heeft den Atjeher Makam, die 14 Mei te Satmalanga den tramconducteur Ibrahimi vermoordde, tot de doodstraf veroordeeld. LUCHTVAART. Vlleg-ongeluk. 2 militaire vliegers gedood. Woensdag hebben de Fransobe militaire vliegers luitenant Robin en sergeant La- taque bij het neerstorten van hun vlieg tuig in de buurt van het vliegveld van Villaooublay den dood gevonden. De noodlanding In de Zuiderzee. In verband met de noodlanding van een Junker-vliegtuigin de Zuiderzee, Donder dagmiddag, meldt men nog aan de „N. Rott. Crt. Het vliegtuig is tusschen Bunschoten en Nijkerk in de zee terecht gekomen op ,800 400 M. afstand van de kust. Vrijdag avond bevond het vliegtuig zich nog op dezelfde plaats in de Zuiderzee. Het be vatte 23 pakken internationale post; deze zijn naar Amersfoort overgebracht tol verdere doorzending. Vahwege de gemeente Bunschoten is een licht aan het vliegtuig bevestigd. Het zal wellicht nog heel wat moeite kosten, het toestel aan land te krijgen volgens verstrekte inlichtingen zijn de wielen diep in den kleibodem van de Zuiderzee gedrongen. RUSLAND. Landuitdeeling ln de Oekraïne. Volgens een bericht uit Berlijn heeft de Oekraiensche sow jet-re geering besloten 70 procent van de staatslanderljen te ver doelen onder de boeren die geen land be- zitten. MIDDEN A MF.-R TTC NICARAGUA. De onrust Een beroep op Coolidge. Het nationaal Nicaraguaansch verbond, dat bestaat uit 20.000 Nicaraguanen, die in Oosta Rica wonen, heeft een beroep gedaan op president Óoolidige om een con ferentie bijeen te roepen van de Midden- Amerikaansche regeeringen, die het ver drag van Washington van 1922 geteekend hebben, om een eind te maken aan den huidigen, onzekeren toestand in Nicara gua. CHINA. Het bandietisme ln China. Reuter meldt uit Sjanghai dat blij kens een bericht van het blad China Press te Taijanfoe in de provinoie Sjantoeng bandieten don Engelsdhman Soott, die de Anglikaansohe bisschop van Sjantung is, hebben gevangen genomen en wegge voerd. Ongunstige toestand in Tsjetsjoean. De toestand in de provincie Tsjetsjoean wordt steeds ongunstiger. Er worden po- Ringen vermeld van vreesaanjaging te genover Ohineezen, die bij buitenlanders in dienst zijn. De boycot is thans niet enkel tegen de Britten gericht maar togén alle buiten landers. Men vreest dat het spoedig noodzake- Buitenland. „Sam de mepper". Moorden op vrouwen gepleegd ln een Amerikaansche stad. Toledo, in den staat Ohio, is een stad van 300.000 zielen. Deze plaats verkeert op het oogenblik in een toestand van angst en beven. Een jaar geleden waren in die plaats vier vrouwen vermoord en zeven andere zwaar gekwetst door een onbekend gebleven individu, die zijn wan daden bedreef met een knots of een der gelijk stomp, zwaar voorwerp. Zijn werk wijze was, tegen dat het donker werd, onbemerkt de straat op te gaan, alleen loopende vrouwen achterna to gaan en haar van achteren dood of bewusteloos te slaan. In ieder van die elf gevallen van een jaar geleden werden de slachtoffers bijna geheel van kleeding beroofd gevonden in een donkeren schuilhoek. Toen deze reeks misdaden van „Sam den mepper" aan den gang was, heersehte er in Toledo een dolle paniekpatrouilles reden door de straten, overal lagen speurders op de loer en de meisjes en vrouwen stonden doodsangsten uit. De dader werd niet gepakt, boewei omtrent zoo'n arrestatie wel telkens geruchten opdoken. Maar plotseling hielden de aanslagen op en een jaar lang werd van „den Mepper" niets meer gemerkt. Maar naar het schijnt heeft de krank zinnige zijn sinister werk thans weer hervat. Maandag 1.1. begaf zich de onderwij zeres Lily Croy naar een avondschool. Later werd haar lijk gevonden onder de brandladder van het schoolgebouw. Zij was op gruwelijke wijze afgemaakt met tien slagen op het hoofd, toegebracht al weer met een zwaar niet-scherp voorwerp. Den volgenden dag toen de geheele stad nog onder den enerveerenden in vloed was van de gruweldaad, drong de mysterieuze „Mepper" een huis binnen 'n dezelfde buurt waar hij den moord op mej. Croy had gepleegd, en overviel er een mevr. Mary Alden. In dit geval week hjj als het dezelfde geweest is af van zijn gewone wijze van werken. Hij vermoordde de vrouw met drie kogels. Jlijkbaar heeft mevr. Alden zich kloek verdedigd. Heel het kamerameublement was vernield. Thans loopt iedereen en alles in Toledo gewapend rond en de monschen zijn zoo zenuwachtig, dat er bijna zeker ongeluk ken zullen gebeuren en menschon zullen worden neergeschoten, die verkeerdelijk voor den dader worden aangezien. de, waarin de familie gezeten was, is zwaar gewond. De roovers plunderden den wagen en verdwenen over de Grlek- sche grena Knoeierij ln Keulen. In Keulen is op het Centraalstation een belangrijk© knoeierij ontdekt met de uit gifte van plaatskaarten, waaraan zich twee loket-ambtenaren hebben schuldig ge maakt. Het juiste bedrag van het verduis terde is nog niet bekend. De daders zijn gearresteerd en hebben bekend. Drie zeelleden gedood. Bovenop deun trein zonder kaartjes. Woensdagavond ontdekte men boven op een der wagens van den trein, die uit Nice te Marseille arriveerde, de lichamen van twee zeelieden met inge slagen schedel. Een van hen was dood, de andere overleed in het ziekenhuis, waarheen men hem vervoerde. Er moet nog een derde matroos zijn geweest en men vermoedt dat hij onderweg van den wagen is gerold. De mannen reisden zon der kaartje en hadden zich verdekt boven op den trein opgesteld. Toen de trein eenmaal goed in beweging was, móeten ze rechtop zijn gaan zitten, met den rug naar de lokomotief. Men vermoedt, dat hun schedels verpletterd zijn bij het bin nenrijden van een tunnel. Onveiligheid! ln de omstreken van Berlijn. Donderdag tusschen 6 en 8 uur hebben eonige strulkroovers op den weg van Buch naar Schönerlinde niet minder dan 0 aanvallen op voorbijgangers gedaan, in twee gevallen met ernstige gevolgen. Een machinist werd van zijn flets gesmeten,, beroofd en gewurgd, zoodat hij in ernsti- gen toestand naar een ziekenhuis ge bracht moest worden. Een koetsier werd vlak voor de woning van zijn verloofde overvallen en door revolvers in bedwang gehouden; toen het meisje aan een raam versoheen en alarm maakte zijn de ban dieten gevlucht. Twee van hen zijn later in den Berliner Forst aangehouden en hebben, na aanvankelijk loochenen bekend. De anderen zijn nog voortvluchtig. Een vakvereenigingssecretaris vermoord. Royer, de secretaris van de vakveree- niging van de Fransche koks, is op zijn bureau te Parijs vermoord. Terwijl hij zat te werken, trad plotseling iemand binnen, die zei: „Daar heb je wat van me 1" Daarbij stak de man den secretaris een mes tusschen de schouderbladen. Royer wist het mes nog uit de wond te halen, doch viel toen in zwijm en gaf spoedig daarop den geest. De moordenaar ontkwam. De politie verdenkt van de daad een kok, die herhaaldelijk bedrei gingen tegen Royer geuit moet hebben, omdat hij dien verantwoordelijk achtte voor zijn verwijdering uit de vakveree- niging. Autobas tegen een boom gereden. Te Beriyn-Mariëndorf is Donderdag middag een goed bezette autobus, bij het uitwijken tegen een boom gereden. Veer tien passagiers zijn gewond, onder welke enkele zwaar. Brutale beroovlng. Woensdagmiddag 6 uur is aan den Ber- lijnschen Tiergarten een kapitein en zijn verloofde door drie met revolvers gewa pende mannen overvallen en van klee- dingstukken en kostbaarheden beroofd. Toen de dame om hulp poogde te roepen dreigde een der bandieten haar te zullen doodschieten. De roovers zijn in het struikgewas ontkomen. De politie heeft in verband met deze en andere beroovin- gen een motor-brigade voor patrouilïe- dienst in den Tiergarten aangewezen. De dame ln het zwart. T,ondon wordt op het oogenblik onvei- liLr tremaakt door een „dame in het zwart'bekende Amerikaansche econoom en die met weergalooze snelheid! haar slag publicist Edward1 Filene, heeft een plan slaat in rijke huizen. Een week geledenontWorpen om de Amerikanen goedkoop© heeft zij een groote partij tafelzilver ge- naar Europa te laten maken, De piij- roofd uit het huis van het Lagerhuislid zon zjjn buitengewoon aag gehouden on kapitein Ernest Evans. Gisteren is zH schommelen, al naar de klasse op de boot, via de keuken doorgedrongen in het huis tusschen 222 en 246 dollar, waaruit alle ko-s- '-fl ten te jand bestreden worden. De voornaam ste beteekemls van het ontwer^Füene ligt daarin, dat zijn reizen ook in den herfst en den winter kunnen worden gemaakt, waar door de Amerikanen, die 's zomers aan hun kantoren gebonden zijn, de gelegenheid krij gen, zonder bun budget in wanorde te bren gen, Europa te bezoeken. Het moet daarbij nog eenl bijzondere bekoring hebben, de Europeesch© hoofdsteden in vol seizoen te leeren kennen. •Een heele reeks stoomschepen der At lantic Transport-, White Star- eni Leyland Line, o. w. de 56:000 ton metende „Majestlc", komen ten dioniste dezer goedkoope leizen. De meeste dier schepen hebben slechts één klasse en zijn dus speciaal voor toeristen- verfceer geschikt, waarbij echter al het com fort geboden wordt van een eersterangs hotel. Reeds op 8 Mei j.1. heeft Filene zijn ideeën per radio den Amerikanen bekend gemaakt. Thans staan zij voor haar uitvoering. De radio-rede van Filene bracht diens landge- nooten op de hoogte van de organisatorische voorbereidingen, die getroffen werden om bun een drie- üt vierweeksche Europ'a-tour- née mogelijk te maken. Hij legde hun ook uit, dat zij slechts een jaar lang iets meer dan 50 cents 1.26) dagelijks behoefden weg te leggen,' om zich dit bijzonder uit stapje te kunnen veroorloven. Filene ver telde ook, dat zijn ontwerp hem drie jaar lang heeft bezig gehouden en dat hjj er geen enkel financieel belang bij beeft. „Mijn be lang", zei hij, „ligt alleen daarrin, dat ik ge loof, dat de stemgerechtigde en arbeidende bevolking der V. S. bovenal de levens- en werkwijzen van vreemde volken moet leeren J| Müi kennen, opdat ons vaderland1 in het volke- maatsohappij een reis om de wereld! maakt ren-verbindend verkeer en in de ontwikke- en o.a. ook Nederland heeft bezocht, is in Hrig van wereldomvattende, economische be- Duitsohland in de buurt van Lauterseiffen trekkingen een leidende rol kan spelen." ten gevolge van de slijkerigheid van den van lord Doverdale, te Knightsbridge, waar zij uit de slaapkamers van lord en lady Doverdale al wat aan juweelen voor de hand lag bijeen ga arde, om op de bru taalste wijze het huls door de voordeur weer te verlaten, alles ln vijf minuten tijde. Rechercheurs vermoeden dat het de zelfde vrouw is, die nog zes diefstallen op haar geweten heeft en naar wie zij reeds eenigen tijd zoeken. Aanslag op een casslère. Toen een caissière gisterenmorgen naar haar 'bank te iMünchien terugkeerde, werd zij op de trap aangerand door een Ijongen man, diiie haar eenige vuistslagen gaf en probeer de haai» een tasch met 15.000 mk. inhoud te ontrukken. De itascb met geld viel hierbij op den grond en de biljetten vielen er uit. De dief griste gauw eenige groote biljetten ter waarde van 10.500 mk. bijeen en vluchtte de straat op» waar hij ün het gewoel ver dween. Een Pernaansehe duikboot verongelukt Draadloos wordt gemeld, dat de Peruaan- sche duikboot R I in de nabijheid van New- port strandde en als verloren wordt 'be schouwd. Duitsche motorschoener vergaan? Van den Duitschen viermastschoener „'QarmenT (ex „Margarethe Witte"), 415 ton bruto, In 1904 gebouwd, dat 15 Septem ber van de Weser naar Rotterdam is ver trokken, heeft men sedert het vertrek niets meer vernomen. De trein zonder rails. De trein zonder rails, die voor ©en film- Moord met roof op de Bnlgaarsche grens. De Noue Frele Presse verneemt uit So fia, dat bij Swilengrad, op Bulgaarsch gebied, in de nabyheid van de Griekscb- Turksohe grens, een rooverbende den Fransohen ingenieur Bermond, diens vrouw en zoon overvallen en gedood heb ben. De koetsier, die den wagen bestuur- Een ten deele geslaagde Inbraak. Een hanger van Nelson met een lok van lady Hamilton ge stolen. Gevelklauteraars hebben Woensdag nacht een bezoek gebracht aan de woning van Lord Cavill op Grosvenor Square te Londen. Zq konden weinig van hun ga ding vinden, daar het personeel thuis was en de meeste vertrekken goed gesloten waren; ln de paar vertrekken die ze kon den doorzoeken, hebben ze uit wraak op schandeiyke wy'ze huisgehouden en alles vernield of beschadigd wat zonder te veel gerucht te maken vernlelbaar was. Het kostbaarste voorwerp, dat hun ln handen is gevallen Is een hanger met dia manten bezet, die döor Nelson gedragen is, en een haarlok van lady Haimilton bevat. Een goudschip gestrand. De pakketboot Tenyomaroe, welke voor een bedrag van vier millioen yen aan goud aan boord heeft met bestemming naar Amerika, Is nabij Yokohama ge strand. Men hoopt het vaartuig, dat niet beschadigd is, weer vlot te maken. Het .Tapansche stoomschip zal waarschijn lijk heden of inoigeni vlot gebracht kunnen worden. De lading en een dieiel van de rei zigers zyp overgenomen door een ander schip, doch de lading- goud is aan boord van Tenyo Maru" gebieveni, onder goede bewaking. weg in een sloot geraakt en beschadigd. De juweelendiefstal ln Taucntzlënstraat. De rechtzaak begint 30 Ncrv. Joh. Sprueh, een der twee daders van den vermetelen juweeldiefstal in de Tauentziënstraat te Beriyn zal op 80 No vember voor de gezworenen-rechtbank te Charlottenburg terechtstaan. Wegens he ling zullen twee medeplichtigen, zyn zus ter Charlotte en de filmfigurante Else Ringhausen zich hebben te verantwoor den. De tweede hoofdschuldige, Paul Ger- lach, is nog voortvluchtig. IN EEUWIGE DUISTERNIS. Desondanks een naarstig werker. [De (Brusselsohe) Standaard bevat onder het opsohrift: Bovenmenscheiyk, de vol gende bladzijde uit het Dagboek van Peter: Schier bovemmenscheiyk imag genoemd worden, hetgeen dezer dagen door een student te Leuven werd volbracht Althans boven-gowoon-menscheLijk. Die student promoveerde als dokter ln de Romaanscbe phililogie. Zoo zyn er nog. Maar zyn er nog als hy? Hy is immers blind van zyn geboorte af. Hy is geboren in West-Vlaanderen, maar woonde te Brussel, vyf jaar lang is hy dageiyks op en af van Brussel naar Leuven gereisd;, zonder geleide, vertrouwend op de 'behulp zaamheid van studiemakkers en andere reizigers. Van het gezelschap was hy steeds de meest opgeruimde. De colleges zijner professoren nam hy zelf op, met een priktoestel. Zoo kon hy later met de vingers het Braifle-Kortschrift herlezen. Hy legde steeds schitterende examens af en heeft thans een doctorsthesis moe ten opstellen. Dat alles heeft hy1 volbracht „aveo le sourire", maar met dood© oogen. Ik kan aan dien jongen man niet terug- denben zonder diepe ontroering. Is hij niet een reus van wilskracht? Bedenk maar eens welke inspanningen hy 'zich heeft moeten opleggen om het zóó ver te brengen! Op zekeren dag werd hy uitgenoodigd om een voordracht te houden voor blin den te Brugge. Hy kweet zich prachtig van rijn taak, in goed Vlaamsch. Nadien vernamen de inrichters dat hij slechts weinig Vlaamsch kende. „Hoe hebt gy het dan toch aan 'boord gelegd, om het zoo goed te doen?"1 Ik wilde hetgeen ik aangenomen had, ook ten werkgoed volbrengen, maar het heeft mij nachten werk gevraagd! Nachten! Wie van ons heeft reeds één maal één nacht aan iets besteed? Hy werkt zyn leven lang in den nacht- als zon heeft hy alleen zyn wil. Ik voel een onuitsprekelyken eerbied voor hem. Vreeseiyko keuze. Huwen of sterven. In oen kampong in het Simoloengoen- sehe had een Bataksche familie naar ouden trant een dochter uitgehuwelijkt aan een candidaat, die ich had voorge daan, vertelt de „Sum.-Bode". Het meisje evenwel verklaarde zich niet met deze keuze te kunnen vereenigen en verzeker de plechtig, dat ze den jongen man niet wensohte te trouwen. De familie stelde haar daarop voor de keuze: trouwen met den aangewezen man of de dood. Ze koos het laatste en hoe ongelooflijk het ook klinkt: ze werd naar oen plek in het bosch gebracht, daar aan een boom vast gebonden en do moeder doodde haar met parangslagen. Doordat de moeder later neiging tot zelfmoord toonde kwam deze gruweiyice zaak aan het licht. De veldpolitie zoekt het geval uit. De moeder Is gevangen genomen. Muziek bi] het melken Men zegt wel eens, dat zingende mel kers de opbrengst der koeien doen ver- hoogen. Thans deelt (volgens Vragen v. di Dag) Dr. Berthold von Stetten in „Die Umschau" mede, dat hy proeven heeft genomen met "5 koeien gedurende 22 da gen, die men met en zonder begeleiding van muziek ging melken. En hy vond daarby „onder muziek" een gemiddeld hoogere melkopbrengst van 91/'.. Het zelfde resultaat verkreeg hy by proeven met géiten. De schryver meent, ln verband met andere onderzoekingen, dat de melk deels gevormd wordt in den tyd tusschen twee melkkingen in, maar anderdeels óók en op zéér snelle vijze tydens het melken. Dit tweede gedeelte nu zou, onder den invloed der muziek, verhoogd worden. Een melkster verzekerde hem, dat door den invloed der muziek de melk veel beter stroomde (het dier de melk dus beter liet „vallen"), waardoor het mel ken lichter viel. Tot welke gevolgen een en ander zou kunnen leiden, laten wy gaarne aan de fantasie onzer lezers over. Zou ook in dit opricht de onvolprezen radio weer verbetering brengen....? NIEUWE UITGAVEN. Verschenen: heit Octobemummer van Morks Magazyn. H. G. Oannegieter openit het nummer meit een karakterschets over Willem1 Graadt van Roggen, dé beheerder der Jaarbeurs, min den bekend by het publiek» maar meer be wonderd door Oannegieter als dichter en1 droomer. Vele plaatjes, 'betrekking hebben de op de Jaarbeurs, en een portret van Graadt van Roggen vergezellen het artikel. Herman de Man vangt aan met de be schrijving van „Wilde Avonturen ln een tam Land" (nJL Nederland!). 'In de afdeeling Schilderkunst schrijft M- door van Beughem over den Vlaamschen schilder Peter B. Rippens, een self-made schilder, die „flink wehkt aan inneriyken opbouw ert reeds beel persoonlijk, knap weiic leverde. Eeniige afbeeldingen van- zijn schilderijen verduidelijken 's schrijvers bedioeling. Noemen we nog de dramatische schets in één bedrijf van' A. den Hertog: »J)e tijd, die ons gegeven is" en in „Zij" het artikel over „Lidö von, Wededi en haar werk", idJL cari- caturen, portretten, etsen, enz. Moderne antiquiteiten. Antiquair he"b Je soms nog oude meu bels uit den tyd van Louis XIV? Koopman: Voor het oogenblik niet voorhanden', mynheer; onze werklieden hebben 't werk gestaakt. Het vlot brengen. „De Stad Amsterdairi' heeft ook een artikel over het Noordzee- kanaal met tal van afbeeldingen. De Zaanstreek leverde vele photographische opnamen. Van het 'buitenland vinden we o.a. de serie nieuwe Duitsche postzegels met portretten van bekende persoonlyk- heden. De kunstopname is naar een land- schapsphoto: een meisje met koeien, als photographische opname zoowel als we gens de fraaie reproductie ervan aantrek- keiyk. Een andere opname is een stem mig zeegezicht, an den Schermerpolder vindt men tal van opnamen. Verder den gewonen tekst. „Noord-Holland ln Woord en Beeld" heett een artikel gewijd aan den predi kant en do gerestaureerde kerk van Uit geest, alsmede een aantal kieken over het juhileerendé Noordzeekanaal. Haarlem be vat schilderaohtlgo hoekjes, zooals we in dit nummer zien en Hoorn ln vogelvlucht doet zien, dat dlt een belangryk stadje ls.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 8