T HERMAN NYPELS Tweede Blad BINNENLAND BUITENLAND GEMENGD NIEUWS VAN DONDERDAG 2 DECEMBER 1926 Ambtenarensalarissen en het zevende leerjaar. In geen geval nltvoerlng van de moties. Het NederL Oorr. bureau te 's-Graven- hage deelt mee: In tegenspraak met hardnekkige be richten in sommige bladen vernemen wij van die meest bevoegde zijde, dat de re geering geen uitvoering zal kunnen ge ven aan de belde door de Tweede Kamer aangenomen moties tot salarlsverhooging en tot onverwijlde invoering van het ze vende leerplichtj aar. Zooals in de memorie van antwoord over de begrooting van financiën voor 1027 is meegedeeld, zouden die beide mo ties tezamen 20 millioen 'sjaara kosten; zijn deze miliioenen „zelfs voor geen ge ring deel beschikbaar'1 en kan „reeds om die reden aan die moties niet gevoig wor den gegeven". Ter overbrugging van de kloof tus- schen lager-onderwijswet en arbeidswet zullen binnenkort worden ingediend een wijziging van art 203 der onderwijswet en een regeling van het leerlingwezen. Dat de regeering bij één van die twee ontwerpen zou „overnemen'1 gelijk be richt wordt of ook maar aanvaarden een amendement tot herstel van het ze vende leerplichtjaar, is uitgesloten. Zoodra zich een nieuw overschot op de begrooting voordoet zal het herstel van het zevende leerplichtjaar preferepi zijn aan verdere belastingverlaging, wanneer dit het geval zal wezen, valt niet te voor spellen. De onlangs totstandgekomen be lastingverlaging bedraagt 81/» millioen méér dan het overschot op de begrooting voor 1927. Bovendien gaat de opbrengst der rijwielbelasting, thans nog voor een deel onder de gewone middelen geraamd, straks geheel naar het wegenfonds en staan eenige onvermijdelijke nieuwe uit gaven, als het herstel der invaliditeits- bijdrage en andere, voor de deur. Van het Buooes der reorganisatie en van het voort gaand accres der middelen zal het afhan gen of een nieuw overschot zich eerlang zal voordoen. De salarleerlng van het rijkspersoneel. Na de motie-Bulten. Het comité van neutraal overheidsper soneel heeft aan den minister van finan ciën geschreven dat zij met groote teleur stelling de debatten in de Tweede Kamer over de positie van het rijkspersoneel hebben gevolgd en met voldoening de aanneming der motie-Bulten c.s. hebben begroet, waarbij de regeering wordt uit- genoodigd „de herziening van het bezol digingsbesluit met bekwamen spoed te bevorderen en in afwachting van deze herziening, den rijkswerklieden en -amb tenaren en onderwijzers over 1926 eene toelage van B pet. hunner bezoldigings toe te kennen"; dat de inhoud dezer motie ten volle uiting geeft aan het verlangen van het rijkspersoneel, dat met zorg den winter tegemoet gaat; dat dit personeel niet dan noodgedwon gen de extra-belasting draagt, die het in den vorm van pensioenstorting en salaris verlaging heeft op te brengen; dat deze lasten werden opgelegd, om dat de regeering groote tekorten vreesde en van oordeel was, dat anders de gulden niet kon worden veilig gesteld dat achteraf het verloop der rijksmid delen van dien aard is geweest, dat de ramingen ver beneden de werkelijkheid bleven, zoodanig zelfs, dat, naar ook uit de rede van den heer Bulten bleek, de uitkomst der rekening van de laatste drie jaren (1924 tot en met 1926) bijna 100 millioen gunstiger is dan werd ver wacht dat onder deze omstandigheden het rijkspersoneel niet kan ontkomen aan den indruk, dat de zware offers ten onrechte zijn gebracht; dat hieruit voortvloeit de stellige ver wachting, dat, waar de gevreesde tekor ten slechts denkbeeldig zijn geweest, de Regeering zich gedwongen zal gevoelen het aangedane leed zooveel mogelijk te herstellen redenen, waarom adressanten den mi nister verzoeken zijn standpunt ten aan zien der motie-JBulten in nadere over weging te willen nemen en alsnog bij de Centrale Oommissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken voorstellen aanhangig te maken tot uitvoering dezer motie. Ben nieuw schip van dé K P. M. Bestemd voor den diénst op Australië. We hebben eenigen tijd geleden mede- Kon. Paketvaartmaatschap- pij het voornemen had tegen het einde d ja ars aan dé markt te komen met een o^r- dracht voor den bouw van twee schepen voor den dienst JavaAustralië, welke schepen het grootste type vaartuigen 0 worden dat bjj de Faket in de vaart is. Naar het Hbl, verneemt, staat het tHnno vast dat de bouw van een dezer twee sche pen, waarop verschillende werven gele genheid tot inschrijving geboden is, ge gund zal worden aan de Rotterdamsche Droogdokmaatsohappij. Het wordt een dubbelschroef stoomschip met ongeveer 9000 ton laadvermogen en machines met een capaciteit van 8000 I.PX Hoewel het ingericht ik voor die vrachtvaart, ral het vaartuig ook nooomo- datie voor een beperkt aantal passagiers bevatten. Vereenvoudigde spelling. Bij informatie omtrent het bericht van de Limburger Koerier, is de Nw. Rott. Crt. gebleken, dat het bericht op zijn minst voorbarig is. De minister van onderwijs heeft nog in het geheel niet besloten, een voorstel te doen tot wette lijke invoering van de vereenvoudige spelling, en ook wat er Verder in het bericht gezegd wordt, loopt op de feiten vooruit. Dat aan een eventueel besluit de vorm van een wettelijke regeling gegeven zal worden, ligt met het oog op het verlangen naar een werkelijk bindende regeling voor de hand. Het is niet onwaarschijnlijk, dat het eindresultaat zal gaan in de richting van het in 1916 uitgebrachte rapport-Kluyver-Muller. DE MEMORIE VAN ANTWOORD OP 0 DE BEGROOTING VAN WATER- STAAT. Voor wijziging der watersitaatslbegrootdjog ziet de minister geen reden. De minister stelt zich voor, te bevorderen, dat in den loop van dit zittingsjaar een wets ontwerp met betrekking tot de electriciteite- voprziening wordt ingediend. Het voorschrift (ter 'Motor- en Rijwiel- wet nopens het onderzoek naar dé geschikt heid van hen, die een rijbewijs voor het be sturen van motorrijtuigen wenschen, is uit gewerkt in het ontwerp voor een nieuw motor- en rijwielregtement. Het K. B. tot vaststelling van dit reglement zal spoedig het Staatsblad bereiken. Er is alle redeni, den A.NjWJA Toeristen bond voor Nederland en de Kon. Ned. Auto- mohielclub te steunen in hun voornemen tot het doen aanbrengen! van plaatsnaamborden aan de ingangen van alle steden en dérpen van Nederland De minister stelt voor, het Rijkssubsidie te bepalen op 1/3 der kosten, zoodat van Rijkswege gedurende vier jaren telkens ten hoogste f 10.000 zal moeten wor den bijgedragen. Het staat allerminst vast, dat de raming volgens welke de op 1 Juli 1926 inge voerde verlaging van reizigers- en goederen tarieven' voor het tweede halfjaar van 1926 een achteruitgang in ontvangsten van f 6l/j millioen en een tekort van gelijken omvang zou veroorzaken inderdaad te ongunstig is geweest. Door invoering van speciale tarieven en contractregelingen wordt voortdurend' ge tracht het spoorwegvervoer naar de Neder- l&ndsche havens te trekken. Prijsverlaging van vacantdekaarten wordt vooral wegens het door verlaging reeds aan vaard risico voorloopig niet wenscheljjk ge oordeeld. Aan den aandrang tot belangrijke verla ging van het tarief derde klasse kan niet worden voldaan, omdat eerst de werking der kort geleden! Ingevoerde .tariefsherziening dient te worden afgewacht. Voor verlaging der abonnementsprijzen bestaat geen aan leiding. De minister verstrekt tal' van cijfers met betrekking tot de spoorwegtarieven voor het vervoer van steen, anthraciet en cokes. Dat de ongevallen bij: de Vink en Delft een gevoel van ongerustheid over wettigen, ontkenit de minister. Er is geen reden voor twijfel aan de be trouwbare constructie der spoorwegen en aan de zorg, aan weg en materieel besteed. De Nederlandsche bovenbouw, de beveiliging enz. staan zeker niet achter bij hetgeen op belangrijke Ujnen in het buitenland worft aangetroffen. De keuze van het materiaal voor het ballastbed is geheel in overeenstem ming met hetgeen in het buitenland wordt toegepast. De vermindering van personeel ter bezuiniging is niet zoover gegaan, dat daardoor het spoorwegverkeer in gevaar ge bracht wordt. Het rapport der door dén mi nister in gesteld» oommissie over het spoor wegongeluk bij, de Vink zal openbaar wor den gemaakt. Het onderzoek, of in enkele gevallen met de opheffing der bewaking van overwegen te ver is gegaan, is nog niet afgelöopen. De subsidie aan d'e KILjM. wordt terug gebracht van ©OOüOOO op 300.000. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Electrlcitelte- en' Waterwerken in N.-HoIIand. In de vergadering der Provinciale Staten wordt verlaging bepleit Dinsdagmorgen Ihalfelf werd' de na jaarszitting der Prov. Staten van Noord- Hollrnd geopend, ondier voorzitterschap van imr. dr. A. Röell, Commissaris der Koningin. Van V. D.-frfjde werd voorgesteld Ged. Sleten uit te noodlgen in de zomerverga dering van 1927 voorstellen in te dienen tot verlaging der flectricitedts- en water tarieven, Eenige leden1 meenden, dat de alge- meene toestand belastingverlaging eischt en dat de samenstelling van de prov. be grooting voor 1927 de mogelijkheid tot een belastingverlaging opent. Een vermindering kan worden verkre gen door de extra storting van één mil lioen in biet Wegenfonds achterwege te laten, door geen verdere verlaging ten (béboeve van de armlastige krankzina aan d'e gemeenten toe te staan, waardoor een bedrag van ƒ283.540 kan worden ver kregen en' door den post onvoorziene uit gaven te verminderen met 846.276. De heer Asscher verdedigde het laatste voorstel. Spr. meent dat imen geen belas ting moet heffen om potjes te maken. De heer Ketelaar kon' zichi volkomen SS- s= vereenigen' rniet het standpunt van Ged. Dinsdag half 11. Staten om dit Jaar nog niet over te gaan ot afschaffing van die opcenten op de be lasting. Spr. is het overigens niet eens miet den heer Asscher. Als er nuttige in stellingen steun noodig hebben, dan moet die steun verleend worden. -Spreker ven dedigde de extra-storting van één mii lioen in het Wegenfonds. Hij bepleitte ook de verlaging van de tarieven voor slectricdteit en water. Vooral is het drin gend noodig, dat in het belang van de ge zondheid zooveel mogelijk zuiver water op de boerderijen wordt gébracht Dit is alleen mogelijk, wannéér de tarieven zoo laag mogelijk zjjln, zoodat de boeren er toe over 'gaan zuiver water te gaan gebruiken. De heer Polak (a d. a. p.) deelde mede, dat rijn fractie na rijp beraad beéloten heeft de financieele gedragslijn van Ged- Staten te zullen volgen. Wat de tarieven voor eleotrisdben stroom: betreft, merkte hij op, dat een tarief van 42 cent per X W. U. niet ge handhaafd kan woerden. Dit tarief moet in het belang van de groote massa, die eleo- trische stroom gebruikt, zoo spoedig! mo gelijk worden verlaagd Spr. gelooft, dat het bedrijf die verlaging zal kunnen dragen. De motie van den heer Ketelaar oa kan spr. evenwel niet aannemen, omdat niet de provincie, maar de Ged. Staten de tarieven vaststellen. Ook Is In de rniotle- Keteliaar niet gepreciseerd welke tarieven verlaagd moeten worden. Er zijn zooveel tarieven Daarom dient spr. namens de adi-fraotde een motie in, waarin Ged Staten worden uitgenoodlgd zoo spoedig mogelijk met het voorstel te komen om 'het 42 cents tarief te verlagen. Op de zelfde gronden' bestrijdt hij de motie- Ketelaar inzake de verlaging der tarie ven voor het water. Hij stelt namens de s.d.-fraotie voor Ged Staten uit te noodi- gen met een voorstel te komen tot het ver- leenen van een bijdrage uit de provinciale kas, opdat in dit gewest zooveel mogelijk zuiver water door de bevolking wordt gebruikt. De heer De Jong Schouwenburg meen de, dat er reden bestaat om bijv. de op- oenten op de belasting van 6 tot 8 terug te brengen. Spr. kon zich niet verklaren voor de -motie-Ketelaar. De heer Bomana (Ged, St.) zegt, dat nie mand opmerking zou hebben gemaakt als het saldo 21/, millioen was geweest. Nu het 31/, millioen is, acht men het te groot. Naar aanleiding van het voorstel van den heer Asscher zegt spr„ dat Ged Staten het we- genvraagstuk willen oplossen voor rond 1 30.000.000. Ged. St. hebben de moreele verantwoording voor een goede financiering. Het gaat niet aan het nageslacht daarvoor te laten zorgeni. De heer Michels (Ged St) zegt ten op zichte van- den landbouw, dat de ervaringen opgedaan met steun aan particulieren niet van dien aard zijn geweest om nieuwe voor stellen in deze richting te doen. Speciale ta rieven voor enkelen vodr watorleveiing zijn niet te wachten. Met het geneeskundig schooltoezicht is het nog lang niet in orde. Dat meenen ook Ged St Het Utreohtsch stelsel is bestudeerd Het zou ongeveer */a ton kosten, maar toen werden' meeningen bekend van deskundigen als dr. L. Heij er- mans, dlat een provinciale schoolartsendienst een organisatorische fout zou zijn. Ged St. zjjn nu dus huiverig om zelf te beginnen met zoo'n dienst De gemeenten voelen over 't algemeen ook weinig voor dezen maatregel van boven af, die aan de gemeenten geld kost Komt de provincie voortdurend met circulaires bij de gemeenten, dan dreigt er gevaar, dat de gemeenten die circulaires naast zich neerleggen. Spr. is van meening, dat de provincie niet aldoor moet gaan doen wat de gemeenten niet doen. De taak der provincie is alleen aanvullend Spr. waar schuwt ook tegen het instellen van1 een pro vincialen gezondheidsdienst Het is waar, dat er een hopelooze verbrokkeling dreigt maar laten dan allen, die dit niet spr. eens zijn, de handen ineenslaan, om het rijk tot ingrij pen te bewegen en aandringen op bet in stellen van een rijksgezondheidsdienst. De heer Kooiman (Ged St) zegt, dat Ged. Staten zeer dankbaar zijn voor de medewer king, die zij steeds op het gebied der tb.c.- bestrijding mochten ondervinden. Met be trekking tot de verpleging voor armlastige krankzinnigen geeft spr. eenige cijfers. Het aantal patiënten is zeer gestegen. De bij drage aan de gemeenten zal dus gehandhaafd moeten worden. Er is getwijfeld of het be stuur van Duin en Bosch wei zuinig genoeg is geweest vergeleken bij; het provinciaal ziekenhuis nabij Santpoort Maar de omstan digheden te Duin en Bosch zijn geheel anders. Gisterenmiddag werd de vergadering der Prov. Staten voortgezet Aan bet slot hadden de volgende stem mingen plaats. Goedgekeurd werden de 4e suppl. begroo- ting voor 1926, de balans en winst- en ver liesrekening van de bedrijven en de begroo tingen dier bedrijven. Eveneens worden goedgekeurd de begroo tingen der prov. ziekenhuizen en de begroo ting van het Wegenfonds. Het voorstel om de tarieven voor de ge meenten voor armlastige krankzinnigen te verlagen tot 850 wordt aangenomen met 47 tegen 11 stemmen. Het voorstel-Asscher om de storting in het Wegenfonds te verminderen met 1 mil lioen wordt verworpen met 49 tegen 9 stem men. Het voorstel-OolJjiE om de storting in het fonds te verminderen met 500.000 wordt met 88 tegen 20 stemmen verworpen. Het voorstel van Ged. Staten, om te hef fen 20 opcenten op de belasting op gebouw de eigendommen, 20 op die op de onge bouwde, 20 op de personeel» belasting, 5 op de Rijksinkomstenbelasting en 5 op de ver mogensbelasting, wordt aangenomen, even eens tot het sluiten van geMIeeningen. Goedgekeurd wordt de post onvoorziene uitgaven, waarna de begrooting in haar ge heel onveranderd' wordt goedgekeurd, De vergadering wordt daarna verdaagd' tot Ingezonden Mededeellng. SLOBKOUSEN 8*00 FANTASIE-SOKKEN 0.50, 0.76,1.OO, 1.25,1.50,1.76, 2.00, 2.20 PULL-OVERS6.50, 7.50, 10.50, 12.50 FANTASIE-SHAWLS 1.26, 1.75, 2.60, 3.50, 4.50, 6.50 OVERHEMDEN met boord2.25, 3.25, 4.50 ZELFBINDERS 0.50, 0.75,1.00,1.25,1.50,1.76, 2.00, 2.25, 2.50 SPORTKOUSEN2.25, 3.50, 4.50 BONTKRAGEN - BONTMUTSEN SPORTARTIKELEN voor de plaatselijke clubs Heerenmodemagazijnen, ZIE DE ÉTALAGES Het verdrag bet België. De vragen van den heer Staalman. Belga seint uit Brussel: Van officieele zijde worden de pers berichten, dat België na het sluiten van het verdrag zich maritiem gaat toerusten, naar aanleiding waarvan het lid van de Tweede Kamer, de heer Staalman vragen gesteld' heeft, op de meeat categorische wijze gelogenstraft. ENGELAND. Uit de steenkoolnfiverheldL Ook ln Wales Is de staking WJgelegd. Een telegram uit Landen meldt, dat, ge lijk men verwachtte, ook in Wales de sta king der mijnwerkera geregeld is, en het werk onverwijld hervat wordt. Het uitvoerverbod zal nog gehandhaafd worden tot aan de binnenlandsche vraag voldaan ia. DUTTSCHLAND. De rede van Briand. De indruk in Doltschland. De redie van Briand heeft in Duitsdh» politieke kringen een gunstigen indruk gemaakt, al' ziet men, zooals de VossiBche Zeitung opmerkt, volkomen in, dat dé Fransché minister van buitenlandsche za ken nog niét het Fransché kabinet Is. Briand heeft bewezen trotsch te zijn op de ideeën van Locarno en Thodry en dit is van beteekends, juist omdat zoowel in, als buiten het kabinct-Poincaré verzet tegen de verwezenlijking dezer Ideeën is gerezen. Uitsluiting ln het Vogtland. Gera, 1 Dec. De patroons in het Sak- siach-Thuringache indiuatriebekken heb ben vandaag de algemeene uitsluiting uit geroepen in de districten Glauchau, Me- rane en Neustadt a/L Orla. 26.000 arbei ders worden door de uitsluiting getroffen. FRANKRIJK Een rede van Briand ln de Kamer. Büji de behandeling van de begrooting van buitenlandsche zaken heeft Briand' uitvoerig over de buitenlandsche politiek gesproken. Hjj bestreed de verklaring van een commu nist, die gezegd had', dat de Kamer de ont ruiming van Syrië verlangde. De Kamer had zich juist tegen een ontruiming uitge sproken. Frankrijk wil aan Syrië een libe raal regeeringastelsell geven en zal een on derzoek houden ter volledige opheldering der jongste gebeurtenissen. In China voert Frankrijk een zeer be dachtzame politiek met behoud niettemin van de internationale solidariteit, geboden door de gemeenschappelijke belangen. Het houdt het oog op de gebeurtenissen. Wij rijn thans, zoo vervolgde hij, op een weg, waarop alles in het werk gesteldi moet worden om een stevigen vrede in Europa te' vestigen. Zonder FranschrDuitsohe toena dering is er geen duurzame vrede mogelijk. Op de wijze, waarop hij' dit wil, is Briand overtuigd meecr te handelen in overeenstem ming met den vrede van Versailies dan de genen, die hun bestrijden, want de hoek steen van dat verdrag is het volkenlbomds- statuut, dat de juridische sancties in de plaats stelt van de sancties van het geweld. Briand acht het geen geringe zaak, dat Duitschland te Locarno vrijtwillig een stuk onderteefcenid heeft, waarbij; het de Fransché grenzen erkent en afziet van een geweld dadige regeling van mogelijke conflicten; met rijn buren. Frankrijk gaf het voorbeeld tot arbitrage-verdragen. Te Thoiry zagen we alle kwesties onder de oogen. Wij gingen niet naar het Rijnland om een straf toe te dienen en Duitschland te ringedooreni. De bepalingen van een verdrag kunnen gehu maniseerd worden, wanneer beide partijen er zich toe Leenen. Een eenvoudig gesprek kan den .toestand tusschen Frankrijk en Duitschland niet wijzigen. Hoofdzaak is de goede wil van beidé zijden. Briand wil' een gewaarboigden vrede. ITALIË. ItaUë's Balkan-politiek. Vriendschap»- en arbitrageverdrag met Albanië. Italië en Albanië erkennen, dat elke vredesverstoring gericht tegen dén poli tieleen juriddschen of territorialen status quo van Albanië in strijd is imet hmn ge meenschappelijke politieke belangen. Ten einde die belangen te beschermen komen beidé partijen overeen elkaar steun te verieenen. RUSLAND. De inkrimping van het officierencorps uitgesteld. De sowjet-regeering heeft, volgens de RoéL, op aandringen van het oenteaal co mité der communistische partij besloten de inkrimping vatn het officierencorps, waarmede men zonder verwijl een aanr vang had willen maken, uitgesteld tot 1 Mei 1027. Dit besluit is genomen met hét oog op den binneniandsdhen poiitldken toestand. ALBANIË. De opstand zou onderdrukt EtJn. Volgens bericht uit Skoetarl kan de op standige beweging als definitief onder drukt beschouwd worden. De opstandelin gen rijn overal verslagen en zijn in de bergen uitgeweken. Door het slechte weer en gebrek aan levensmiddelen zullen ze hun schuilplaatsen wel moeten verlaten. CHINA. De verwarring. Uit nlet-officdeele bron wordt uit Sjang hai via1 Hankou gemeld, dat er ln de En- gelsche en Japansche nederzettingen een soort van schrikbewind heer<cht. Voorai in de Japansche kolonie, waar de Japan ners voedsel hadden geweigerd aan ühi- nfte«che suldaten, moeten deze laatsten zich aan vele plunderingen hebben schul dig gemaakt Wat Shanghai betreft wordt volgons dm correspondent van de British United Piess gezegd, dat de propagan disten voor algemeene staking hopen, binnen eer maand daar eveneens een chaos te scheppen. De Oen 1 ral News meldt dat dé Ameri kaans Li torpedojagers te Hankou zijn aangekomen, waardoor de troepenmacht met 400 mariniers en matrozen is ver-- meerderd. Er wordt gevreesd, diat de Chl- neezen alle voed&eitoevoer naar Koe Ling zullen afsnijden. KORTE BERICHTEN. De Fransché Kamer heeft de begrooting van buitenlandsche zaken aangenomen. De koning van Roemenië verklaart, dat zjjn gezondheid beter ls en hjj zjjn taak zal kunnen blijven vervullen. Ek is een Grieksoh coalitie-kabinet ge vormd met Zairnls ais ministerpresident Binnenland. WEER EEN GOEDERENTREIN ONTSPOORD. Een licht gewónde;. De correspondent van de Nw. Rt. Ot. te Haarlem meldt: Dinsdagnacht is in de onmiddellijke nabijheid van Haarlem weer een vrij ernstig spoorwegongeluk gebeurd, dat gelukkig zeer goed is afgeloopen. De stationschef te Haarlem deelde ons mede: Omstreeks half 2 reed een goederentrein van het goederenstation aan de Wester gracht ln de richting van het station Bloemendaal. Tusschen het viaduct aan den Verspronckweg en den overweg aan de Kleverlaan, waar de weg een flauwe bocht maakt, is tengevolge van een ver keerden wisselstand de trein uit het spoor geloopen. Het gebeurde bij den post „Noordelijke splitsing". De locomotief reed tegen een stootblok aan, ontspoorde toen, gleed van den spoordijk af en kwam met den kop in een sloot, die naast den dijk ligt. Ook de bagagewagen, die ont spoorde, zeulde van den dijk af en kwam tusschen de locomotief en den dijk terecht. Bovendien ontspoorden nog twee goede renwagens, maar die bleven op den spoor dijk staan. Een wegwerker, die op de locomotief stond, werd licht aan een voet gewond. Het overige personeel kwam met den schrik vrij. Er wordt volgens den stationschef door de spoorweg autoriteiten reeds een onder zoek ingesteld, zoodat nog wel nadere bij zonderheden te wachten zijD, doch de vol gende feiten zijn al vastgesteldDe wissel wachter heeft voor den goederentrein den wissel overgehaald, maar door een nog onverklaarbare oorzaak is hjj blijk baar niet overgegaan. Dat de wissel wel ls overgehaald, was in het blokhuis te constateeren. Het handel stond nl. naar beneden. Hoe het te verklaren is, dat de wissel toch niet is overgegaan, moet nog uit het onderzoek bljjken. Diefstal van een geldkistje. Voor de Utrechtsche rechtbank hebben Dinsdag terecht gestaan de 22-jarige H., de 82-jarige O. en de 30-jarige W., allen uit Amsterdam, en verdacht van diefstal in vereeniging van een geldkistje met f 768 ten nadeele der firma Van Arkel te Utrecht. Tegen ieder der verdachten werd twee jaar gevangenisstraf geëischt met aftrek der voorloopige hechtenis. Uitspraak 14 dezer. Door een trein overreden en gedood. De trein Vaals—Maastricht, heeft Dins dagmorgen even buiten Vaals een man overreden, wiens identiteit nog niet kon worden vastgesteld, doordat het lichaam vreeseljjk verminkt was. Het hoofd was Verschillende mededeeiingen. Spoorwegen. de veiligheid op de spoorwegen Nota van Wijzigingen.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 5