HELDEISÜ COURANT Ondankbaar geven Herman Nypels VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 4 DECEMBER 1926 Onze plaatsgenoot de heer A. Rijkers slaagde te Den Haag voor 1ste stuurman ter Koopvaardij. Naar w|] vernemen heeft bij het ge houden examen te Alkmaar, Zuster M. W ter Burg en Zuster A. M. ter Burg, voor heen werkzaam in het Gem.-ziekenhuis alhier, met gunstig gevolg examen afge legd voor enquétrioe. De Heldersche Padvin dst ere. Gisteravond hielden de Heldereche Pad- vindsters een propaganda-avond in het Al gemeen Militair Tehuis, Spoorstraat, met als spreekster Mevr. Wijaiar$t8 Francken' Dyserinck uit Den Haag, over het onder werp: De metejes-padlvinderij in Amerika. Te ongeveer 8 uur 'opende Mevr. Dekker- Klik' den avond met eeni woord van welkom en dank tot de aanwezigen voor hun goede opkomst Verder dankte spr. Mevr. Wij nandts FranckenDyserinck voor de be reidwilligheid den verren tocht naar Helder te onderinemem (Het is juist ongeveer 6 jaar geileden aldus Mevr. Dekker—Kik dat de Ver- eeniging opgericht wend, slechts één lid uit de eerste ronde is nog steeds trouw aan wezig, nd. Al Kwast, die waarlijk wel een woord van hulde toekomt, en vooral mogen wij op dezen avond niét vergeten Mevï. Redeke, die vanaf dé oprichting de vereeni- ging met raad en daad1 gesteund heeft en zich nog steeds op ale mogelijke manieren voor de Padvindsters beijvert Voor haar trouwe diensten overhandigt Mevr. Dekker—Klik haar de verecnigings- eter. Daarna biedt zij Mevr. Wijnanats FranckenDyseri nek een bloemstuk aan, waarop deze bare lezing aanvangt Mevr. Wijnandts Enmckenf—Dyserinck is als Hollandsche afgevaardigde tegenwoordig geweest op het 2e internat congres der pad vindsters in Amerika. Van hare réis en be vindingen in het land de® vrijheid heeft zij een interessant» serie foto's medegebracht, welke zij onder duidelijke uiteenzetting met hulp van den heer Groen vertoonde. Achtereenvolgens zien wij den overtocht naar Engeland, de ontvangst der vertegen woordigsters der verschillende landien in Engeland door Prinses Mary, de reis naar New-York met dén grooteni Oceaanstoomer de „Olympia", de aankomst in de haven van New-York, waar hét vrijheidsbeeld reeds op verren afstand zichtbaar is, In New-York werden dé dames ten stad- huize recht hartelijk ontvangen/ door den burgemeester. Hierna krijgen wjj foto's van verschil lende stadsgedeelten in de metropolis, de reusachtige wolkenkrabbers, waaronder het bekende Woolworth gebouw 'in dé Wall- streat, de slagader van New-York. Vervolgens de reis naar en aankomst te Boston, het doel van dien tocht. Nu krijgen we een serie mooie opnamen van het uitgestrekte kamp in Boston, van verschillende spelen en demonstraties door drieduizend Amerikaansche padvindsters in dit kamp. Het heeft Mevr. Wijnandts Fran ckenDyserinck getroffen, dat er zoo'n uit stekende en eensgezinde geest onder de Amerikaansche padvindsters heerscht. Spr. haalde een voorbeeld aan van een meisje uit Cuba, dae op negentlienjarigen leeftijd van dé padvinderij hoorde. De beweging interes seerde haar zoo, dat zij terstond naar het kamp afreisde zondér een woord1 Engelsch v te kennen, zij verstond alleen Spaansch. On danks de vele moeilijkheden hield ziji vol en 'binnen een half jaar was zij' geheel (met de padvinderij op de hoogte en de Engelsche taal voldoende machtig. Zij' voerde de pad vinderij io haar eigen omgeving met heel veel succes io en zoo zijn er vele voor beelden. In Amerika bestaat, hoewel zij voor de wet met de blanken gelijk gesteld zijn, nog altijd een zekere minachting tegen de negers, doch onder de padvindsters, waaronder zich ook vele negerinuetjes bevinden), as dit voor oordeel geheel verdwenen) en gaan zij zeer kameraadschappelijk met elkaar om. Verder zijn in Amerika veel meer dan hier de proletariërsfcindéren lid van padvinders (sters)vereenügingeni; deze kinderen, die leven in de ellendigst» achterbuurten, heb ben het meeste frjssche lucht en beweging noodig. Men is in Amerika over het stands verschil heengestapt. Onder de padvinderij heeft een verbroedering plaats gevpndeni •Hierna kxjjgen we nog eenige opnamen van de regeeringsstad Washington, de stad, die voor een goed deel opgetrokken is uit marmer, foto's van verschillende fraaie ge bouwen, verlicht bjji avond, wat een buiten gewoon mooi gezicht opleverde. Verder de goede regeling van hét verkeer in Amerika^ groots steden, een leuk geval door spr. mee gemaakt bij een vole brievenbus. De lan taarn liet ons een brievenbus rien in een dér drukste wijken van New-York. Deze was geheel vol en nu had men dé brieven doodeenvoudig boven) op de bus gelegd, en niemand die er over dacht de brieven ook maar eenigszins te schender! We zullen daaT voorloopig nog maar niet mee in Hol land beginnen. Hierna was de voorraad plaatjes uitgeput. Na de pauze kregen we zang en dans van de verschillende afdeelingen. Het eerste wa ren de kabouters aan de beurt, die in hun fleurige pakies een leuk geheel maakten en de aardige liedjes door de jonge, frissche stemmen klonken goed. Heel leuk was het bruiloftsliedje, hoe men de jonge bruid en bruidégom afhaalt., hoe de ouden, de grootouders en de kinderen. Dit sloeg zoo in, dat hert nog eens herhaald moest worden. Vervolgens waren de oudere meisjes aan de beurt. Heel goed1 werd' een lentezang gezongen, verder eenige dansen en tot slot een geestig Engelsoh kampliedje, getiteld: „Green grow the rushes-hol" Hierna dankt Mevr. DekkerKik nog maals Mevr. Wijnandts FranckenDyse rinck voor hare lezing, en den heer Groen voor de goedé vertooniing der lichtbeelden. Een woord van' dank zij verdér niet onthou den aan Mevr. Ter Poorten, de leidster der vereenügiing, die door haar ijverige toewij ding voor een niet onbelangrijk deel heeft bijgedragen tot het. welslagen van dezen avond'. Verder zij: vermeid, d'at genoemde mevrouw aangesteld is tot hoofdl'eidstér der kabouters, zoodiat wij' er niét aan twijfelen, dat de leiding in goede handen is. 'Hierna is nog het woord aan Mevrouw Redeke, die er even aan wf herinneren, dat de afdeeling Amsterdam weer een eigen maandblad opgericht heeft, en hoopt, dat vele meisjes zich hierop zullen abonneeren. Mevr. Redeke hoopt, dat de leden niet hdj de ouders komen aankloppen voor hét abon nementsgeld, doch dit op de een of andere manier zelf zullen verdienen. Tot slot hopen wij, dat de vereenïglng door dezen pTopaganda-avonid vele nieuwe leden moge boeken. DORUS RIJKERS TERUG IN HELDER Met den trein van 8.02 is Dorus Rijkers met zijn „particulieren secretaris", den heer L. Grunwald, Donderdagavond hier weder rrriveerd'. Ais een vorst is hij ingehaald; muziek van het „Stedelijk" had zich op het perron opgesteld en het bestuur van de Vereeniging „Moed, Volharding, Zelfopof fering" stond er eveneens met het vaandeL En toen de trein 'binnenreed schalde de mu ziek over het perron. De comducteïurs, in den voorsten wagen, glunderden over deze ont vangst; de derde klasse passagiers keken stom verbaasd, eni wethouder Verstegen met den directeur der Arbeidsbeurs, die uit de tweede klasse stapten, namen deze hulde als speciaal voor hen bedoeld, in ontvangst. iMaar frisch als een hoentje, een sigaar- metr-een-bandje (alle sigaren hebben bandjes tegenwoordig, maar ik .bedoel een echt, gou den bandje) in hét hoofd, stapte Dorus met zijn Cerberus uit den coupé. En zoo toen de muziek uitgeschald was, étend Dorus1 trou we gids overeind, en hield van de .treeplank van zijn coupé een speech, die klonk ais een klok. 't Was te koud er 'iets van te noteeren, maar we hebben enkele uitdrukkingen op gevangen. Bij het graf van den onbekenden soldaat heeft de heer Grunwald voor een menigte Franschen en Hollanders gespeecht Hij heeft daar gezegd, dat Rijkers een „hëros de Hollande" was, toeneen dame hem vroeg wie die meneer was, een held, waardig onze stad te vertegenwoordigen, waarop* de dame in tranen uitbarstte van wege haar gesneuvelden man, die ook een held was geweest Vervolgens heeft de heer Grunwald uitgeroepen: „Vive la France, vive la Hollande, vive la ville natale de Dorus Rjjkersl" Toen moest Dorus zelf speechen, maar die voelde er niet veel voor, waarop zijn alter ego weer het woord nam en' vertelde van de Hollandsche legatie, die den horigen avond Dorus en zijn gids hadden ontvangen. U kunt dit allemaal vinden in hét verhaal van den heer. Grunwald zelf. Ja Avonds' zijn David en Jonathan in twee auto's van het gezantschap naar de Hollandsche club ge reden, waar ze fijn gehitterdi hebben.* Dat was allemaal, leve lezer, nog .op de treeplank van den coupé, niet natuurlijk dat bitteren, maar die speech. Toen kwam de voorzitter van „Moed; Volharding, Zelf opoffering", de heer Van Dok, om den heer Grunwald te danken voor de wijze, waarop hij voor Dorus gezorgd heeft. „In hem is onze vereeniging geëerd", zoo zeide hij. Waarop wederom de heer Grunwald den heer Van Dok dankte .oor zijn dank. Toen kwam weer de muziek en wij verlieten het perron. „Nou komen wij aan de beurt, me neer", zei de rangeerder, die den trein uit elkander moest halen. Voor het station étond een onafzienbare menschenmenigte de komst van Dorus al te wachten). Hoera, lang zal-ie leven!" rie pen ze toen ze hem zagen. En grandioos, met het gebaar van geboren vorst, lichtte Dorus den hoed en boog naar alle zijden. Twee auto's stonden klaar om de vrienden en leden van ,jM., V., Z." te vervoeren. De route hebben wij vermeld, maar er kwam eenige verandering in, doordat het bestuur van „Moed, Volharding en Zelfopoffering" een receptie had georganiseerd' in „Musos Sacrum" in de Koningstraat. Hier werd al weer gespeecht; allereerst door den heer Polak zelf, die- Dorus welkom heette in de s/tad zijner vaderen en hoopte, dat bij nog lang .gespaard mocht blijven", vervolgens door den heer Grunwald', die verklaarde, datde bij gelegenheid wel weer met Dorus mee wil' naar Moskou ais dat zoo uitkomt. Want al is-ie 80 in jaren, z'n hart is nog maar 20, en- hoeveei veroveringen hij in de schoone Seinestad gemaakt beeft hdj' het schoon» geslacht, valt niet te zeggen. Op het gezantschap 'had men Dorus gevraagd tot Zaterdag te blijven, dan zou hij mede het St. Nicolaasfeest vieren. Maar hij wilde niet: zijn hart trok naar de stad zijner vaderen. „Meneer", had Dorus gezegd, „ik ben u dankbaar. Ik heb Parijs van binnen en van buiten gezien, en ik ben daar heel dankbaar voor, maar ik ga toch liever maar wee® naar huis m'n Sinterklaas viereri". Tenslotte Dorus zelf. Hij is er voor te vinden naar Moskou te gaan, miitö meneer Grunwald' meegaat. „Ik ben er trotsch op zoo netjes als wjj beiden! het er afgebracht hebben!" verklaarde hij. En sloeg smakelijk het hem door de Vereeniging „SM., V., Z." geoffreerde glaasje wijn naar binnen. Een moest nog een kiek worden genomen en daarna ging het weer verder. Wegens de kou werd de route aanmerkelijk bekort; ook Dorus en zijn gids verlangden naar 'hun haardsteden, en zoo werd, na een/ kort op onthoud, de tocht vervolgd. Als een grand sedgnjur gedroeg Dorus zich en statig knikte hij en boog naar alle zijden. Intocht van koning Dorus. Ingezonden M&dedeellng. is een Sinterklaas-Cadeau dat na korten tijd stuk of versleten is, Koopt in onze zaken, wij bieden U een mooie keuze, en garandeeren goede qua- liteit voor billijken prijs. Ziet de étalages en vergelijkt. Heerenmodemagazijnen Dorus Rijkers door de Holkmd- sche legatie gehuldigd. Een der alleraardigste momenten van Dorus Rijkers' reis naar Parijs dient aan de vergetelheid ontrukt te worden/. Dinsdagmorgen werden hij en de heer Grunwald op de ambassade in de rue de Grenelle 85 uitgenoodigdi De heer Grun wald deelt ons hieromtrent imede: Zoodra Dorus op hét stukje Holiandsch grondgebied in' Parijs gearriveerd was, kreeg hij weer praats. Nu kon hij tenminste weer 'Holiandsch spreken en had hij zijn tolk niet meer noodig. Allerleukst werd hij door den consul-ge neraal der Nederlanden en den gezanschaps- seoretaris ontvangen. Jhr. Londen was toe vallig naar Genève. „Waarmee kunnen we je nou eens een echt pleizier doen, Dorus?" „Nou as t u 't zelfde is, geef mijn dab maar een pakkie goeie» Hollandsche tabak", sprak onze zee man. „Dat is niet te veel", zéiden de heeren, en in een wip had Dorus zijn traditioneele pijp gestopt. „Vanavond' ia er juist een thé bij Mevr. Loudon", sprak de gezantschapssecretaris. Ik zag direct aan Dorus' gezicht, dat zoo'n deftig thee-partijtje 'm maar half aanstond en' daarom zei ik: „Da's niks voor Dorus, thee drinken met gezanten-vrouwen". „Dan weet ik wat beters", sprak de consul-generaal, „komt u beiden vanavond als gast van de Hollandsche kolonie aan de bittertafel". „Dat is goeje", zea Dorus, „wij komen". En 's avonds om zes uur weiden we heel deftig door den plaatsvervangend en gezant, 'den consul-generaal' en den vlce- consui met twee auto's door de straten van Parijs naar de bittertafel der Hollandsche kolonie gereden. De consul-generaal leidde Dorus binnen en stelde hem voor. Toen werden de glazen opgeheven en werd er gespeecht, dat het een lust was. „Daar gaat-ie", zei Dorus en goedkeurend zeide- hij: „Ze is net zoo goed' ais bij Mos". Allergezelligst heeft hij daar met de meest intellectueel» Nederlanders te Parijs zitten praten. Het eigenaardige is, dat wij overal waar wij kwamen, Helderschen ontmoetten. In het Restaurant Rue Picalle no. 56, directeur de heer Matermann, heeft' hij het fijn gehad. Daar alleen ontmoette hij wel 12 Helder schen en oud-Helderschen. Een bewijs, dat onze stad internationaal goéd vertegenwoor digd is. Een der heeren van de Hollandsche kolonie noodigde ons uit op hun kosten nog drie dagen in Parijs te blijven. Zaterdagavond is er feest, St. Nicolaasfeest, dan geven" wij een groot diner, waar Jhr. Loudon ook komt. „Ik hoon, dat beide Heldereche heeren ook van de partij zullen zijn". „Niks hoor", zegt Dorus, „niks hoor! Ik heb met meneer Grunwald onder den grond, boven den grond in Parijs gerejen, ik heb de kemedie gezien, ik ben blij as een Engel, dat wil ik er direct bij zeggen, dat ik 't gezien heb, maar Sun- -terklaas kan ik ook thuis houwen. Al lei je d'r honderd' gulden bij, niks hoor, ik gaan, naar huis, naar de jutters, meneer Grunwald mot wetten wat-ie doet". Nu, meneer Grun wald wist het ook, want hoewel hij: zeidé, als Heldersch burger het op hoogen prijs te stellen, bjj den gezant Ite dineeren, meende hij ook, dat heit uurtje van vertrek geslagen was. Na de legatie hartelijk voor haar vriende lijke ontvangst bedankt te hebben, werd hotelwaarts gereden. Ik weet 'heel zeker, dat Dorus Rijkers ook op de ambassade een praebtindruk gemaakt heeft. Die eer hem te beurt gevallen, is hem ten- volle waardig. De heer Grunwald meende zijn rede, op het graf van den ombekenden soldaat, die door een groot» menigte Franschen en1 Ne derlanders aangehoord werd, geheel neutraal te moeten houden'. Tot de aanwezige Fran schen en Fransche .persfotografen' sprak hij: La vaillance n'est pas dans les belles paroles, c'est aux actes surtout que 1'on juge no® paroles. De dapperheid' is niet in mooie woorden), het is daden waar het op aankomt. Nadrukkelijk verklaarde hij, dat het geen be paalde voorliefde voor Frankrijk was, dat hij' hier deze krans neerlegde, want Dorus zou hetzelfde in Duiitschlanid gedaan hebben. Hij was internationaal als memschenredder. Ses médailles somt trophées d'une guerre terrible avec la xner. iZjjn medailles en tropheeën zijn uit een verschrikkelijk© oorlog met de zee, waar hij alle nationaliteiten redde. Wij besluiten het verslag van Dorus' tocht mét de verzekering, dat de naam van Helder en Nederland hoog gehouden1 is door Dorus Rijkere. De namen dér bestuursleden van' „Moed, Volharding, Zelfopoffering", die Rijkers aan hét station ontvingen), zijn: J. van Dok, voorzitter; K. Veenstra, secretaris; O. Reet man, penningmeester; K. O. Dekker en R. Buijl, commissarissen; de vaandeldrager was C. Bijl. Door den heer ThflBsen was belangeloos het tweetal auto's afgestaan, waarmede de heeren huiswaarts reden, Ds haer Mot, Langaatmat, v^raoakt om ts willen vermeidén, dat zijn zaak geenszins een „pottewir.kel", dóch een behoorlijk inge richte zaak Is in gedistilleerd, enz., enz. Wij merken op, dat het woord niét door ons is gebruikt, slechts is overgenomen uit de artikelen in de „Telegraaf". I Prinses Astra en Sint Nico!aas. Prinses Astra was gisterenavond in „Ca sino" tegenwoordig, mqt haar staf van jeug dige medewerkers en medewerksters, cae tezamen het aardlige en leerzame sprookje opvoerden. De vorige prinses Astra was venvangen door een andere, die haar werk vooral niet minder deed en terecht veel succes oogstte bij het jeugdige en niet-jeug dige auditorium. Want er waren minstens evenveel moeders en vaders als kinderen. Het aardige sprookjesspel zit er goed' in hij de kinderen; er zijn er bij, die al' echte too neel rotten worden en in vollen ernst aan dén dfreoteur-regisseur-tmspicdent-eouffleur en hoofdrol-vertolker, den heer Boelens, vragen langs welke zijde ze „op" moeten. De aller jongste der kabouters maakte hedenavond z'n entrée. Vermoedelijk ontging hem de portée van zijn rol, maar met ongelooflijk- diepen ernst vatte hij zijn taak op en zag angstvallig naar de grooten. Wat die deden deed hü ook, en, al kwam zijn gebaar wat achteraan: wat hinderde het. En rekent d'uatBlag niet, maar telt'het doel alleen. Al dus zong eenmaal Tollens. Was de opvoering van prinses Astra een beslist succes, de entrée van St, Nicolaas veroorzaakte een positieve revolutie in de zaal. t Was een Sinterklaas, die zijn vak verstond en de kindertjes kwamen hem uit eigen 'beweging een handje brengen. Sint Nioolaas' goede engelen reikten .aan ieder kind' een' taai-taai-pop uit, een prènteboek, een potlood! Alsjeblief! Zeg m|j niet, dat het geen festijn was. En glunderen dat de moe ders deden! Temeer omdat St. Nicolaas, trots zijn sneeuwwitte haren en z'n geweldi gen baard, de galante manieren uit het land der Hidalgo's had meegebracht en jeugdigen moeders, die er niet kwaad uitzagen, aller aardigste complimentjes wist te maken. Zoo sneed hier het mee aan twee kanten en de kleintjes hadden er een heele kluif aan, aan de taai-taai pop wel 'te verstaan, terwijl de moeders, niet onontvankelijk voor compli mentjes, hem haar liefste lachjes gaven, St. Nicolaas natuurlijk. Te half tien was prinses Astra tot een braaf, werkzaam prinsesje omgevormd, dat poetsen, schuren en boenen kon als de beste, dank zij de onvolprezen kabouters en hun toovermiddel, de Glim, en wel wat laat, maar voor dezen eenen keer niet te laat, gingen de kinderen huiswaarts. De zaal was "flink bezet; er waren pl. m. 450 bezoekers. St Nicolaas door de stad. Voorafgegaan door Helderts Fanfarecorps zal Sfc. Nicolaas Zondagmiddag 1.30 üur, voor het repetitielokaal van dit korps in de Jonkerstraat, vertrekken naar Scala. De vol gende route zal daarbij' worden genomen: Jonkerstraat, Spoorgraéht, Keizerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, Kanaalweg. Maandagavond half zes vertrekt de Sint vanaf het Heerenlogement naar Casino. Daarbij zai worden gegaan langs Zuidstraat, Keizerstraat, Spoorstraat, Koningstraat Kanaalweg. Ook hierbij zal hét Fanfarecorps voorafgaan. Jubileum-avond Louis de Vries. In ons nummer van Dinsdag hebben wij reeds een voorloopige mededeeling gedaan omtrent een te houden eere-avomd van den heer Louis de Vries, welke 12 December a.e. plaats heeft met een stuk van Pirandellé, getiteld „Hendrik IV". Evenals in tal van andere plaatsen van ons land geschiedt zal ook hier ter stede een eere-oomitë worden gevormd om dézen hoogst bekwamen artdst waardig te ont vangen. Het Amsterdamse! e Coni té wen-'t ziel peT circulaire tot het tooneeim'nnend pu bliek, waarin het zeer in 't kort de verdien sten van Louis de Vries als tooneelspeler releveert Hjj, dien wij ongetwijfeld mogen beschou wen als een onzer eerste, zoo niet de eerste karakterspeler van ons Nationaal tooneel, mag op het oogenblik van zijn zilveren feest met welverdienden trots terugzien op een 'loopbaan zoo vruchtbaar als weinige tooneel- kunstenaare ten onzent kunnen' gedenken, zoo wordt daarin' gezegd. Een opsomming van de overtalrijke rollen door Louis de Vries in drank en blijspel' van klassiek en modern repertoire gespeéld, kunnen' w|j hier moeilijk geven; een te verschijnen Ju- bileums-Biographie zal hierover verrassende mededeelingen doen, doch wanneer wij in ons geheugen terug roepen, de sterke en gave creaties van een „De Rechter van Zalamea", Hender Lehmann", „Pancras Duif' en „Kaïn", dan spreekt deze toevallige greep uit de belangrijke rolleniijst wel zeer sterk: voor het veel omvattende en univer seel» van zijn groot talent. Minnaar van het ffroote gebaar en het ro mantische spel, heeft het probleem van den modernen menseh op het tooneel steeds zijn warme, elk karakter met diepe innigheid medevoelende belangstelling gehad. De jnblleumtournée door het land vangt aan op 9 'Dec. In den Stadsschouwburg te Amsterdam. Zondag 12 Dec. komt de heer De Vries in Helder. Deze tournée is zoo ge regeld, dat, met het oog op aansluiting met andere plaatsen', men alleen op dézen datum naar Hier kon komen), hoewel gewoonlijk de jubileum-voorstellingen) op werkdagen zijn. De avond zal er niet minder om zijn! Louis de Vries hoewel den laatster tijd, toen) hjj geen eigeni gezelschap meer voerde en hier niet zoo dikwijls meer kwam heeft eertijds hier heel mooie opvoerin gen gegeven, o. a. „Voerman Henschel", „S'lvia Sylombia", „De Dief", „Recht tot Staken", „De Wandelende Jood", „Ghetto", ..Narees", zijn beroemde creatie „Familie Lehmann" en vele andére stukken. Fet geven stuk van Pirandello „Hen drik IV" ls een prachtopvoering van hem met een uitmuntend samengesteld gezel schap. Het is de bedoeling de gebruikelijke jubi- I*um-bij dragen bijeen te brengen tot een foodg, waarvoor, met toestemming vu den PREDIKBEURTEN. ZONDAG 6 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Westerksrln 's Morgene 10.80 uur, De. W. A. F. van Dijk. WIERINGEN. Hlppolyfushoef. 's Morgene 10.80 uur, Ds. van Beek. Intrede. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. J. de Pree. Hulsduinen: Geen dienst. Jullanadorp: Geen dienst. Zendingsgebouw „Ster der Hoop* 's Avonds 7.80 uur, Samenkomst met zang. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. H. Steen. Chr. Geref. Kerk (Steengrncht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur. Preeklezen. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. O. O. G. Visser, van Rotterdam. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. WIERINGEN. Goen dienst. Leger des Hells (Spoorgracht 88)/ (Voor iedereen toegankelijk). 's Morgens 10 uur, Heiligingsdienst. 's Namiddags 8.80 uur Openluchtmeeftaft b. h. Koningsplein. 's Avonds 8 uur, Opwekkingssamenkoinst en Verlossingsbijeenkomat. heer De Vries; een lijfrente zal worden ge kocht, die, naar het Comité hoopt, de toe komst van den jubilaris en zijn gezin in latere tijden zal verzekeren. In hqt op te voeren stuk van Pirandello vervult de heer De Vries de titelrol. Voor deze tournée is een eere-comité ge vormd, waarin vooraanstaande personen zit ting hebben. Van regeeringswege is de chef van de afdeeling K. en W. van het Depar tement van O., K. en W. voorzitter en o. a. is de heer Wibaut, wethouder van Amster dam, lid. AMBACHTSSCHOOL. Uitslag Verloting 1928. De prijzen kunnen worden afgehaald vanaf a.s. Maandag 6 December 1026 van 10—12 uur en van 1.303.30 uur. Vereeniging „De Dageraad". Door de afdeeling Helder van de Vrij denkers-Ver. „De Dageraad" is aan de voorgangers der verschillende kerkelijke gemeenten alhier de uitnoodiging gericht tot het houden van een openbaren debat avond mèt den heer Hoving, den Voor zitter der vereeniging. Mocht in dit debat, wat den beschikbaren tijd betreft, de meenfng van een dezer heeren niet vol doende tot haar recht komen, dan is de afdeeling bereid een tweeden avond te beleggen. Voor nadere bizonderheden raadplege men de advertentie. Uit het Politierapport Op den Parallélweg werd Donderdagmid dag een 68-jarige man door een auto aange reden. De man stek plotseling de straat over en hoorde het aanhoudend signaal van den chauffeur niet. Deze kon onmogelijk meer Stoppen en reed den man aan. Deze werd binnengedragen im een woning op den Pa rallelweg. Hij bleek geen ernstig letsel bekomen te hébben, doch hadi slechts ontvellingen iu lijn beide handen en knie. Lot Prijs Lot Prijs Lot Prijs Lot Prijs Lot Prijs No. No. No. Na Na No. Na Na No. Na 3 154 301 165 633 74 939 182 1394 149 7* ij6 306 163 636 109 953 91 1302 171 14 174 313 189 661 193 970 134 1317 87 23 42 323 176 665 172 974 36 1337 108 24 29 325 122 668 127 1018 43 1349 128 27 178 338 16 674 3 1033 25 1354 12 30 196 371 184 675 26 1039 183 1383 92 31 136 373 27 682 15/1046 124 1396 194 42 39 375 148 683 125 1059 7 1398 33 43 98 392 21 689 3 1067 10 1399 76 65 106 396 137 699 14 1070 118 1400 103 68 166 403 4 709 147 1074 155 1404 p 98 13 407 55 719 84 1084 70 141a j 101 65 41a 24 720 160 1088 49 1419 16a 107 41 413 159 73a 22 1095 117 1421 96 116 86 417 158 742 35 "04 129 1430 78 130 200 419 34 753 6 1116 57 1439 80 136 102 421 38 754 126 1117 133 1444 153 139 89 433 104 756 144 "25 73 1455 54 150 37 434 69 767 62 1129 131 1463 46 152 17 454 50 803 44 II3I 52 1468 99 153 145 470 48 810 61 1153 58 1489 31 i$4 H9 477 153 821 40 1153 131 1494 51 155 72 501 IOI 830 180 1162 133 1499 23 167 75 x 505 105 842 150 1164 156 1505 28 16863 507 138 845 140 1182 97 1510 81 170 95 516 71 854 88 1197 139 1516 175 182 77 520 90 856 186 1198 11 1519 60 183 161 521 53 871 94 1201 93 1531 18 184 110 537 79 878 190 1206 151 1523 30 211 in 532 107 886 45 1210 197 1539 141 215 47 540 64 '893 100 1211 115 154a 195 228 120 553 19 901 83 1230 68 1551 113 232 169 559 1 905 70 125a 187 1566 198 254 135 561 56 911 167 1257 20 1571 1/9 259 177 579 157 914 32 1265 185 1573 188 277 130 580 ia 920 85 1275 46 1575 181 279 192 599 59 926 8a 1277' 99 1580 67 294 8 624 168 929 123 1288 114 1588 142 299 66 629 191 934 173 1291 164 1596 143 Aanrijding.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11