HEL0E1SCHECOURANT Het Oog Herman Nypels Heeren modeartikelen. Derde Blad. wil ook wat hebben VAN ZATERDAQ 4 DECEMBER 1926 BINNENLAND Het N«teriand»ch-Belgische verdrag. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Amsterdam heeft met aigemeene stemmen besloten een adres aan de Eerste Kamer te richten, waarin zij betoogt dat het N ederlan dsch-Belgische tractaat van uiterst gevaarlijke strekking is voor de toekomst van ons land en in het bijzonder voor het stukgoederenverkeer van Am sterdam met het Duiteohe achterland. Gans»- en Choooladefahr. Grootes. Verlenging van de surséance cal werden aangevraagd. De termijn, waarvoor aan de firma Grootes te West-Zaan surséance van be taling was toegestaan, is bijna verstre ken. Het ligt in de bedoeling verlenging van de surséance van betaling aan te vragen. De sociaal-democraat als burgemeester. De opvatting van den burge meester van Ooor. De heer Van der Sluis schrijdt aan „Het Volk": „Waar hét antwoord, dat de Minister van Hinnenlandsche Zaken en Landbouw gaf aan den heer Lobman, aanleiding heeft ge geven tot misverstand, stel ik er prijs op, in het openbaar te vertellen!, hoe ik zelf denk over de politieke rechten en vrijheden van een socdaMstiscih Burgemeester. Ik ben' de meendng toegedaan, dat een socialistisch Burgemeester niet kan toestaan, dat hem politieke rechten en vrijheden, die aan de burgers van den staat zijn gewaar borgd, zouden worden onthouden. Het op leggen van eenigerlei beperking op diilt ge bied kan door hem niet worden aanvaardt iEen geheel andere vraag is het echter, of het voor de bekleeders van sommige ambten niet raadzaam is om zich vrijwillig enkele beperkingen op te leggen en zekere reserves in acht te nemen) Ik voor mij meen, dat deze vxaag bevestigend moet wonieni 'beantwoord en dat dit zeker geldt voor een burgemeester, van welke politieke richting ook. En toen mij dan ook om een voorbeeld te noemen kort nadat ik mijn ambt in de gemeente Goor had aanvaard, werd gevraag 1 in mijn nieuwe woonplaats een politieke redevoering te willen houden, toen heb ik geantwoord, dat ik bereid was overal in het land voor mijn politieke Party op te treden, met uit zondering echter van de gemeente Goor, waar Ik mij slechts in zeer bizondere omstan digheden dn openbare vergaderingen wensch te mengen 'in de politieke geschillen, die de burgers verdeelen. Het komt mij voor, dat een burgemeester, die voor de heele ge meente ia aangesteld, zich in de plaats zijner inwoning niet meer dan Strikt noodig is me; deze geschillen moet bemoeien. Het was een vrijwillige beperking, die lk mij zelf voorschreef; wanneer mij een derge lijke beperking door anderen zou worden op gelegd, dan zou ik hert ambt liever neerleg gen dan de beperking aanvaarden. Aan die vrijwillige beperkingen zijn ook, gelijk vanzelf spreekt, grenzen Zoo zou ik my om maar weer een voorbeeld te ne men by de bestrijding van het (milita risme niet die beperking kunnen opleggen, dat ik zou zwygen over de nutteloosheid van een' leger in een land1 als het onze, terwijl ik zeker niet imet eerbied zou kunnen spreken over deze instelling, waarin iki geen ver trouwen heb. Bezoldiging rijkspersoneel Het dagelijksch bestuur van de Cen trale van Vereenigingen van Personeel in 's-Ryks Dienst, heeft naar aanleiding van de verklaring, dat de motie-Bulten op verschillende gronden onuitvoerbaar is, welke de regeering heelt afgelegd in de memorie van antwoord op Hoofdstuk "VTIb, een adres gericht tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin met cyfers wordt betoogd, dat de kosten van de uitvoering van deze motie geen elf millioen zouden moeten beloopen. Voorts wordt in dit adres bestreden de meening der regeering, dat verhoo ging van de bezoldiging van het Rqks- Eersoneel noodzakelijk consequenties voor et spoorwegpersoneel moet hebben. Een en ander wordt uitvoerig toegelicht, waarop de conclusie is gebouwd, dat de flnanoieele uitkomsten der spoorwegen niet in den door de regeering bedoelden zin invloed mogen oefenen op het salaris peil van het rijkspersoneel. Een verhooging van het salarispeil met 6 pet. aldus recapituleert het bestuur behoeft geenszins tot gevolg te hebben dat eenige groep ambtenaren boven het aigemeene welvaartspeil van de volks klasse uitgaat. Het verzoekt de Tweede Kamer het daarheen te leiden, dat de regeering er toe overgaat de in de motie opgesloten uitspraak te aanvaarden om tot een redeiyke salarisverbetering te geraken. De Centrale zal vergaderingen beleg een ter bespreking van deze aangelegen heid met hare leden te Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Groningen Leeuwarden, Zwolle, Zutfen, Haarlem, IJmuiden, Helder, Hellevoetsluis en Vlis- aingen. Te Amsterdam zal op 18 dezer een vertegenwoordigend congres worden ge houden. Alg. Centrale Bankvereenigliig voor den Middenstand. By de gistermorgen, plaats gehad hebben- Je bespreking van ue heeren 8. Vleeecb uouwer en L. Snapper op het Ministerie van Financiën, weiik onaerhoud circa een uur iuuide, bespraken genoemde heeren de 'be hangen van die aandeelhouders, die als con cra-praeatatie voor het hun verleende creddet, aandeelen van de AXJ.B.' moesten nemen. De heeren wezen dlaarby vooral op die imo- reele zyde van het vraagstuk. Wat de z.g. niobi lisaiti e-eJachtoff era be treft zal een nauwgezet onderzoek worden ingesteld,' naar dé wijze, waarop die credieten tot Stand zijn gekomen. En ook ten oprichte van de z.g. gedwongen aandeelhouders zal worden overwogen wat gedaan kan worden. 'Zeer belangrijk achtten de 'heeren de me- dedeeiing, dat die Regeering het voortbestaan van de AjC:B. wenschelijk acht en deze in staat wordt gesteld het bedrijf voort te zet- ten, hetgeen slechts kan zijn in het belang van aandeelhouders. In den tegenwoordigea stand van zaken meenen de heeren, dat zij aan1 de verdere zeer belangrijke bespreking geen publiciteit mogen geven Wel meenden de heeren Vleeschhouwer en Snapper uit het gespro kene te mogen! opmaken, dat de Regeering de noodzakelijkheid inziet van een z.g. self supporting, een zichzelf bedruipend, Mid- denstandsbankbedrijf, waartoe de maatrege len in de Staatscommissie van Doorminck >esproken worden en waarover men op het oogenbl'ik geen nadere mededeellingen kon doen. Het ligt in de bedoeling van de beide ïeeren aan het bestuur van den LandeJiyken Bond voor te stellen zich met een adres tot Je Tweede Kamer te richten, waarin zal worden aangedrongen op aanneming1 van den beitreffenden begrootingspost. De organisatie van bestuur en aanvoering der Nedcrlandscho weermacht In een gisteravond te 's-Gravenhage ge- ïouden vergadering van de Vereeniging er beoefening van de Krijgswetenschap ïeeft de luitenant-generaal der artillerie b.d. J. F. B. Kalff een rede gehouden over J)e organisatie van bestuur en aanvoe ring der Nederlandsche weermacht". Generaal Kalff verdedigde daarbij de volgende Stellingen. L Vorming van één Nederlandsch De partement van Landsverdediging bevor dert, door verhoogde samenwerking, de verdediging van het Moederland. 2. Instelling van dit Departement ver hoogt het rendement van de voor de de-' énsie bestemde gelden en steunt een Boe melen rustigen overgang van vredes- tot mo Wil satietoestand. 8. Éénheid in het bestuur der defensie wordt óók voor de voorbereiding der ver dediging van Ned.-Indië vereisoht 4. De voorbereiding der maritieme ver digi ng van Ned.-Indië behoort niet by den Nederlandschen Minister van Lands verdediging te berusten, doch onder ver antwoordelijkheid van den Minister van Koloniën te worden gebracht. 6. Daardoor kunnen de tegenwoordige organisatie en beheer der Marine niet on- gewyzigd worden gehandhaafd; intus- sohen behoort en behoeft de hieruit voort spruitende gezagsverlegging het karakter der JStaatsmarine" zoo wednlg mogelijk aan te tasten. 6. Instelling van een Algemeen en Staf van Landsvertediging verdient hAL aan beveling; ook in Indlë moet één orgaan de samenwerking van beide doelen der weermacht waarborgen. 7. Aanwyzlng van den Opperbevelheb ber Land- en Zeemacht in vredestijd is gewenscht. 8. De samenvoeging der functiën yan Opperbevelhebber Land» en Zeemacht en Commandant Veldleger is verwerpeiyk. 9. De wederinvoering der functie van Sous-Chef van den Generale© Stal Is noodzakeiyk. 10. De leiding der oorlogsvoorbereiding in de Vesting-Holland dient te berusten by den Chef van den Generalen Staf. BUITENLAND. VOLKENBOND. De economische conferentie. In? Duitsche kringen! te Genève heerscht oppositie tegenl een eventueele convocatie van de economische conferentie in Amster dam en de meening wordt gebit, dat Sfcreee- mann, die rapporteur in den Raad is over de voorbereiding van de economische confe rentie, Amsterdam niet zou steunen. ENGELAND. Uit de steenkoolnljvertieltL De daling van de prijzen en de her vatting van het werk. De prijzen van steenkolen aan die maj!- nen zijn met 6 tot 10 alh. per ton verlaagd en men verwacht, dat die productie weer spoedig het pedl van voor do staking zal bereiken. Ongeveer 750.000 mijnwerkers (of twee derden) hebben het werk hervat op de basis van den achtuurewericdag. Minis ter Lane Fox zeide echter Donderdag in het Lagerhuis dlat deze basis voor slechts een derde gold. DUTTSCHLAND. De flnancieele regeering met de gewezen vorsten. De socialistische groep heeft by dien Rijksdag een voorstel ingediend, om de bondsstaten te machtigen, by landswet mat da gewezen vonten een regeling te ingezonden Mededeel)juk. Zie daarom onzecollectie Veel afwisseling In model en kleuren Kledingmagazijnen van v.m. 10 tot n.m. 5 uur geopend. treffen, wanneer die zonder proces tot stand kan komen. BELG IE. BrusselN ederland. Naar men aan de N. Rott Crt in aan sluiting van het bericht van enkele dagen geleden, nog uit Brussel meldt, heeft de directie van de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen besloten, het aantal te Berchen-Antwerpen stoppende internationale treinen, niet te vermeerde ren, De treinen van de lijn Brussel—Ne derland!, die te Antwerpen-Oentraal bin- nenloopen, zullen ook na 1 Januari, dit station bJÜjven aandoen. RUSLAND. Toegang ln de Vereenigde Staten geweigerd. Naar de sowjct-bladen melden, hebben de Vereenigde,Staten aan Aleksandrof, den nieuwbenoemden directeur van de af- deellng New-York van d.n Centrcsojocz. den toegang geweigerd. De nieuwe hcwciyiawcig^vlrg. Het Centraal Uitvot rend Comité van Sovjet-Rusland heeft voor de sluiting de nieuwe wetten over huweiyk, echtscliel ding enz. aangenomen. In het vervolg zal er geen wctteiyk verschil meer zijn usschen geregistreerde en niet geregis seerde huwelijken. Als een vrouw kan bewijzen, dat zij met ven man gedurende een zekeren tijd heelt samengeleefd en dat het paar in dien tijd gemesnsohap van goederen had, zal deze samenleving door de wet als een huweiyk erkend worden met alle juridische gevolgen van dien. Deze wet werd bestreden door de boe- ren-leden. De boeren wezen er op, dat de nieuwe wet de bandeloosheid en on- tuoht in Rusland nog Bterker zal maken, iet logisch gevolg van de nieuwe wetten zal een verdere vernietiging van het ge zin zijn. De volkscommissaris van justitie, Koersky, verdedigde de wet. De commu nistische meerderheid van het Centraal Uitvoerend Comité heeft de wet daarna tegen de stemmen van de boeren en de overige niet-communisten aangenomen. DENEMARKEN. De verkiezingen De Donderdag in Denemarken gehou den aigemeene verkiezingen hebben de socialistische regeeringsparty en de ra dicalen, haar stille vennooten, iif de min derheid gebracht. In het oude Folketing Deschikten deze partyen over 75 van de 148 stemmen, in het nieuwe keeren zy met slechts 69 terug. De socialisten heb ben 2, de radicalen 4 zetels verloren. Het kabinet-Stauning zal zich bqgevolg niet kunnen handhaven en het regee- ringsorgaan Socialdemokraten deelt dan ook mede dat het, zoodra de uitslag of ficieel is bevestigd, zyn ontslag zal nemen. De inzet van deze verkiezing was het z.g. krisis-ontwerp, 't welk strekte om met leeningen, krediet-waarborgen en subsidies tot een gezamenlijk bedrag van 122 millioen kronen noodlijdende be drijven in nqverheid, scheepvaart, land bouw en vischvangst te steunen. Tegen dit ontwerp, en met name tegen de wqze waarop de regeering de kosten ervanl wilde dekken een geduchte aderlating van het kapitaal rees sterk verzet bij de burgerHjke partyen. Toen alle pogingen om tot een schikking te komen waren mislukt en Stauning zag dat hy ,op zyn stille vennooten niet langer staat kon maken, verzocht en kreeg hij 's Konings machtiging om het Folketing te ontbinden. Opmerkeiyk was by deze verkiezing naast de groote deelneming van het kie zerscorps de achteruitgang van de com munisten en de volkomen mislukking van de beweging der Sleeswyksche boeren, die onder leiding van Cornelius Petersen zelfbestuur eis'chen. De ministerleele crisis. Minister Staurlng heeft vanmiddag den Konllng het ontslag van het Kabinet aange- bodea De koning heeft het ministerie ver zocht, ln funct e te b.yveni, tot er een! nieuw ministerie is gevormd. GPANJ2. De revolutlonnalro beweging. Nog eenige arrestaties. De «Gblnago Tribun»" meldt vit Madrid, dat in verband met de vermeendeWmenxwe- ring tegen het leven van den koning en van Primo de Rlvera nog negen' syndicalisten zijn gearresteerd. De arrestatie had .plaats ln een der afgelegen stadswyken, waar het hoofdkwartier der samenzweerders was ge vestigd. Er warden bommen, en munitie ont dekt' en in beslag genomen. VEREENIGDE STATEN. De kustverdediging van de V. St Een oud geschil tusscihen de marine en het leger over de quaestie, welke van de betide takken van dienst de verantwoordelijk heid draagt voor de verdediging der vele duizenden mijlen kust der Unie, zal1 weiiohit spoedig definitief geregeld zijn. Het Repu- bliikeinsche Md van het Huis van Afgevaar digden te Washington, James, die afgevaar digd werd door IMlcMgan,, en die Md is van de oommis&ie uit het. Huis voor de militaire aangelegenheden, heeft de verwachting uit gesproken, dat een wetsontwerp zal worden aangenomen, waarbij een -Raad» voor de Na- ti'onale Verdediging zal' worden ingesteld. Deze Raad zou dan een plan moeten uitwer- ren voor de samenwerking van landmacht, zeemacht en luchtmacht. MEXICO. De petroJenmwetgevlng. Weer een tegenspraak. Vanwege het dept. van bultenlandBche zaken te Mexioo (stad), is een verklaring afgelegd dat het dept. in het geheel geen kennis heeft gedragen van de uitlating, den dag te voren door het Mexicaansche gezantschap te Washington gedaan, no- >ens de petroleum-wetgeving te Mexioo, 'het heette in die verklaring van het ge zantschap dat de rechten der buitenland, sche maatscbappyen ln Mexioo ongewy- zlgd zouden blijven). Je politiek der Mexioaansohe regeering nopens de petroleumwetgeving is heette iet verder in de verklaring van het de- rartement van buitenlandsche zaken c uideiyk uiteengezet in de corresponden tie, daarover gevoerd met de Amerikaan- sche regeering. De politiek biyit onge- wijzigd. CHINA. Geruststellende berichten. De berichten, gisteren uit China ont vangen, zyn geruststellender. Men denkt niet, dat er veel enthousiasme zal zyn voor de aigemeene staking, die heden noot beginnen, maar men vreest voor rel letjes. OOST-INDEK. Brand. Magalang, 8 December. By een brand ln een vuurwerkfabriek alhier werden 9 Sersonen gedood en 2 gewond. De oorzaak i onbekend. GEMENGD NIEUWS Binnenland. Uit de tweede verdieping gevallen. Te Delft is Vrijdagmorgen omstreeks half elf de 24-jarige electrlcien A. Jenje, ten huize van zyn ouders aan den Oost singel uit de tweede verdieping gevallen en kort daarna aan de gevolgen hiervan overleden. Hy was ongehuwd. Onbevoegd uitoefenen: van de geneeskunde. De politie te Haarlem heeft proces verbaal opgemaakt tegen de 62-jarige F. II.. koopvrouw te Rotterdam, wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde Zy hield ook te Haarlem zitting. Een hoe veelheid kruiden en geneesmiddelen is in beslag genomen. De militaire relletjes te Amersfoort Aanklacht tegen majoor Brossen. Naar de Telegraaf verneemt, is bij het Hoog Militair Gerechtshof een aanklacht ingediend tegen majoor Bruasen, uit Amersfoort, die beschuldigd wordt, bij de militaire relletjes, welke aldaar op Ko ninginnedag hebben plaats gehad, niet de noodige maatregelen van geweld tot on derdrukking der ongeregeldheden te heb ben genomen. Straatroof. Op klaarlichten dag werd gisteren aan een dame te Zeist een bandtasch ontrukt door een onbekend gebleven man. De dame was juist naar het postkantoor geweest, waar zy een aangeteekenden brief van eenige honderden guldens had afgehaald en in haar tasoh geborgen. Van den dader was geen spoor meer te vinden. Een in aanbouw zijnd huls Ingestort Gisterenmiddag is in de Meekrapstraat te Rotterdam een in aanbouw zynd woon huis gedeelteiyk ingestort. Van het pand stonden reeds de benedenverdieping en de 1ste étage en voorts was de vloer van de tweede verdieping al gelegd. Deze vloer steunde op twee stempels. Plotse ling is de bintlaag van dezen vloer om laag gestort, zy bleef op den vloer van de eerste verdieping liggen. De 82-jarige opperman D. B., uit de Reepstraat, dift juist met een kruiwagen met steenen over de eerste verdieping reed, raakte onder het puin bedolven en viel op de benedenverdieping. Zyn kame raden hebben hem spoedig verlost. Hy heeft oogenschyniyk geen letsel gekregen. Dcor de stoomtram gegrepen. Woensdag is de 62-jarige Mej. B. niaby Doesburg door de stoomtram gegrepen en zoodanig verwond, dat zy Donderdag is overleden. Auto in een rtoot gereden en ta brand Bevlogen. Een autobus van Beogen op Zoom gaande naar 's-GravenpoMeT, geraakte door den mist in1 een Sloot onder de gemeente Rilland Bath. Het voertuig vloog in brandi en werd geheel verniieldl PetrsooiÉöke ongelukken kwamen niet voor. Verdronken. De bijna 84-<jarige Roelof Strijker te Hoo- geveen is Donderdagavond te water geraakt en verdronken. Gisteravond is zijn lijk in heit Alteveersche Opgaande gevonden. Verduistering en heling. De Reohtbank te A'dam heeft gisteren den 29-jarigen kantoorbediende, die de Centrale Suikfermaatschapplj, waarbij hy als kassier werkzaam was, voor een be drag van f 70.299.26 benadeelde, wegens het voortgezet misdrijf van verduistering in dienstbetrekking veroordeeld tot l'/j jaar gevangenisstraf onder aftrek der voorhechtenis. De eisch was één jaar ge vangenisstraf met aftrek der voorhech tenis. Zyn 26-jarigen, eveneens by de Centrale Suikermaatschappy werkzamen vriend, die zich te verantwoorden had wegens twee misdrijven van heling (het uit winst bejag vervoeren en bewaren van f 20.000 en f 10.000 van het verduisterde geld) werd een jaar gevangenisstraf opgelegd. Tegen hem had het O.M. 2 jaar geëisebt. Buitenland. Een mislukte poging lot beraming. In de Beriynsche stadsspoor heeft een jongeman gisteren tusschen de stations Charlottenburg en Eiohkamp een gewezen majoor, die alleen in een coupé tweede klasse zat, een revblver voorgehouden en zyn gold en horloge geëischt. De ma joor verloor eohter zyn tegenwoordigheid van geest niet en ging den aanrander ts ijl, die daarop schoot. De majoor, die niet geraakt werd, slaagde er na een verwoeden strijd in aan de noodrem te rekken. Het treinpersoneel overmande den jongeling en leverde hem aan de politie uit. Hij bleek 17 jaar oud e zyn Ben hartvochtig vonnis gewijzigd. Om enkele peren. Kortgeleden was de 12-jarige jongen eroy Lawer uit Northwood (Mlddlesex) door de rechtbank van Axbridge veroor deeld tot vier jaar interneering in een „industrleele" school (in dit geval de ("arm school van Redhill) wegens net stelen van eenige peren. Te Axbridge ontstond aigemeene verontwaardigingover dit harde vonnis en in de Londeiisohe pers vond zy weerklank. Het gevolg biervan s geweest dat de minister van binnen- "anasche zaken Dinsdag een rapport over de zaak vroeg en thans op grond ervan ast gegeven heeft, den jongen onmlddel- yk aan zlin ouders terug te geven. De president van de reohtbank te Ax- >ridge had reeds eenige dagen geleden bekend gemaakt dat de magistraten de zaak nog eens nagegaan waren. „De eenige reden waarom de magistraten, voor wie de zaak diende, hun beslissing namen, waa dat zy van meening waren dat dit n het belang van den jongen was." II uur tot den nek ln het water. Sldney Thomas, een mijnwerker ln de nfijn Broadmoor te Kllgetty, heeft 12 uur tot zijn nek in het water gestaan. HU was ln de myn aan het werk, toen uit een verlaten weg van een naburige mUn water zyn myngang binnenstroomde. De man trachtte den uitgang te bereiken, dooh slaagde daarin niet. Af en toe kwam iet water hem letteriyk tot aan de lippen. Twee makkers van Thomas hadden tijdig kunnen vluchten en bericht van het onge luk brengen, waarop men dadeUjk aan het pompen waa gegaan. Toen men Tho mas ton slotte boven gebracht had, was hy totaal uitgeput. De ontvluchting te Gleiwltz. De ontvluchting van een groot aantal gevangenen uit het huis van bewaring te Gleiwitz is thans geheel opgehelderd. Uit het onderzoek is nameiyk gebleken, dat de ontvluchting voorbereid is door Friedberg, een der gevangenen, die vroe ger in Polen heeft' gewoond en die by de uitvoering van het plan door enkele familieleden werd geholpen. Friedberg was er in geslaagd wapens de gevangenis binnen te smokkelen. Daarna had hij de overige politieke gevangenen voor zyn plan gewonnen. By vergissing zyn ook een paar misdadigers bevrijd. De cipier, die in hechtenis is genomen, daar men vermoedde dat hy by de ontvluchting had geholpen, is op vrye voeten gesteld. Toetenchamon Een geheime kamer onder de grafkamer. In het graf van Toetenchamon is een verborgen kamer ontdekt door Howard Carter, terwyi hy uit twee vertrekken in het graf, tot welke zich het onderzoek nog niet had uitgestrekt, de| voorwerpen liet weghalen. De verborgen kamer bleek te liggen onder die, waarin de koninklijke sarcophaag was geplaatst. Er was blijk baar Jgroote zorg aan besteed om het geheim van deze kamer bewaard te doen biyven. Een zeer zware steen bedekte den toegang. Natuurlyk is de verwachting gespannen, wat de geheime kamer wel mag bevatten. Groenten uit het blik Te Bren, in hét Dró me-departement, zyn de leden van een gezin ziek gewon den na- het eten van asperges uit het blik. Een kindje van vier jaar is gestorven. Twee volwassenen, een man en een vrouw, verkeeren in hoogst ernstigen toestand. Inbraak ln een arbeidssecretariaat In den nacht van 2 op 8 December is te Stettin, in het arbeidssecretariaat, inge broken. De dieven hebben ongeveer 64000 R.M. ontvreemd. Voortbestaan door Regeering wenschelijk geacht. De Dultschers maken bezwaar tegen Amsterdam.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7