GEMENGD NIEUWS. Benoeming. Voorstel tot het benoemen ven drie le den van het Burgerlijk Armbestuur, Aanbevolen worden: I. In de vacature-D. W. Spangenberg: 1. D. W. Spangenberg 2. H. F. van Baaren. II. In de vacature-P. van Dalen: 1. 1'. van Dalen. 2» J. Bommel. III. In de vacature-P. Hubbeling: 1. P. Hubbeling. 2. O. Kortenhoeven. Benoemd die nummers 1 der voordracht. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van twee le den van het Algemeen Weeshuis. Aanbevolen worden: I. In de vac.-m.evT. A. W. DekkerKlik: 1. mevr. A. W. Dekker—Klik. 2. Mevr. M. W. v. WilligenMelphior. II. In de vacature-H. F. van Baaren: 1. H. F. van Baaren. 2. J. F. Stuart Als voren. Onderwijs. Voorstel tot benoeming van twee tijde lijke leeraren aan de Avondvakteeken- school. Voorgedragen worden als leer aar in de wiskunde: 1. H. Marlnus. 2. Ir. A. A. Ga saterland. Als voren. en als 1 eeraar in de Arbeidswetgeving: J. Bregmon. Benoemd. Belastingen. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen namens den ltaad be zwaren in te dienen tegen de aanslagen in de plaatselijke inkomstenbelasting In andere gemeenten tn. van L. Zwakmau, L. J. O. Pootjes en M. Sluljter. Goedgekeurd. Schenkingen. Med'edeellng wordt gedaan van twee schenkingen ten behoeve van het nieuwe raadhuis, la Van den heer Kamman is een schrijven ingekomen namens het per soneel, werkzaam bij de verschillende diensten, waarin een som golds wordt aangeboden als bijdrage in de kosten voor de lichtkronen enz. van het ln aanbouw zijnde raadhuis. Het personeel stelde zich voor dit geld te voegen by de schenking van den heer Stammes, omdat daarmede een voldoende som zal zijn verkregen voor een en ander. B. en W. geven er de voorkeur aan het bedrag afzonderlijk te houden, waarmede de schenkers zich kunnen vereenigen. Ten tweede is ingekomen de toezegging van den heer Wieringa, stadsuurwerk- maker betreffende een te schenken klok. De Voorzitter stelt namens het Col lege voor beide schenkingen in dank te aanvaarden. De heer Van Breda vindt het voor zichzelf en den Raad een aangename taak te kunnen oonstateeren, dat de geschen ken zoo overvloedig worden aangeboden. In het bizonder de belangrijke gift van het gemeentepersoneel waardeert spr. ten zeerste. Het personeel kan ervan over tuigd zijn, dat hiervoor een geschenk van blijvende waarde wordt aangekocht. Ook de klok, welke dfe heer Wieringa zal schenken, is een cadeau van blijvenden aard. Spr. eindigt met een woord van hartgrondigen dank aan de schenkers. Door applaus vereenigt de Raad zich met 's wethouders woorden. Adres van den Helderschen Beatuur- dersbond, houdende verzoek aan alle werk- loozen en hen die worden ondersteund door Burgerlijk Armbestuur of Kerkelijke Diaconie een extra uitkeering te verstrek ken voor de a.s. Kerstdagen, conform het ten vorige jare genomen besluit Op die agenda staat vermeld, dat hier omtrent door B. en W. prae-advies zal worden uitgebracht. Naar de Voorzit ter evenwel taededeelt, is de zaak de zen middag in het College besproken en meende dit gezien het buitengewoon sympathieke voorstel, dit nog thans, van prae-advies voorzien, te moeten renvoyee- ren naar dén Raad, Het Ooilego stelt voor dezelfde gave van verleden jaar ook dit jaar uit te keeren .Hiermede is een bedrag gemoeid van ongeveer 1500. Mevrouw: van der Hulst herin nert aan hetgeen zij hierover ten vorigen jare zedde over een zekere categorie ar men, die zich in den regel wat op den achtergrond houden, maar niettemin de kerstgave zeer noodig hebben. Verleden jaar zijn deze armen ook bedeeld. De he»er Bot merkt op, dat verleden jaar onvoldoende bekendheid aan deze be doeling is gegeven, waardoor na de Kerst dag nog versohillenden kwamen vragen. De Voorzitter vindt het voorstel zeer sympathiek, maar herinnert eraan, dat precies hetzelfde voorstel van verle den jaar thans is ingediend, zoodat ook dezelfde menschen eronder vallen. De heer Verstegen zegt, dat aan alle Instellingen van liefdadigheid om een opgave 4s gevraagd. Bovendien kre gen wij nog een lijst van gepensioneerden, ook daarvan zijn er bedeeld geworden. Laat de heer Bot aan de heim bekende ar men dit besluit zopveel mogelijk bekend maken. Do heer Biersteker wil geacht worden, tegen te stemmen. Spr. vindt on der de tegenwoordige omstandigheden deze kerstgave niet geoorloofd. Hot voorstel wordt vervolgens aange nomen z.h.s.,- waarna de heer H e y b 1 o k namens de voorstellers dankzegt voor dit besluit van den Raad. Adres van den Helderschen Bestuur- dersbond houdende verzoek er toe te wü- len medewerken dat de ookesprjjzen op een lager bedrag worden vastgesteld. Gerenvoyeerd naar B. en W. om prae- advies. Verdagingsbesluit van Gedeputeerde Staten omtrent het raadsbesluit van 14 September 1926, tot het verleenen van een voorschot en een bijdrage aan de Woning stichting. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van A. E. Ernste om ontslag als leeraar ln de radio-telegrafle aan de Zeevaartschool ingaande 1 December 1926. Eervol verleend. Een tweetal punten: Vragen van den heor Schoeffolenberger betreffende de wijze van uitvoering van den bouw van 40 woningen door de Woningstichting (en in verband hiermede een ad'res van de afd. Helder van den Ned. Bouwarbei- dersbond), alsmede een adres van O. A, van Kalken, Inzake diens ontslag bij de gemeente, worden wegens het vergevor derde uur niet meer in behandeling ge nomen. Rondvraag. Deze wordt niet gehouden, en de Raad gaat te kwart voor elf in oomité-generaal. Nla heropening van de openbare zitting stelt de Voorzitter opnieuw aan do orde het voorstel betreffende borg stelling P. O. Groot. De heer Biersteker gelooft dat Groot solide ls, maar hij kan een tegen slag krijgen. De heer Grunwald: Dat kan niet, omdat de koopers dan niet meer over den afslag mogen koopen. De heer Bot: Groot heeft nog steeds een ongedekt crediet gehad, waarvan hij bijna nooit gobrulk maakte. Alleen in het voorjaar. Hierop wordt het voorstel in stemming gebraoht. Het wordt aangenomen met 18 stemmen voor en 1 stem tegen. De hoer Biersteker stemde tegen. (De heer Van Loo was bij de stemming niet tegenwoor dig). Daarna wordt de vergadering gesloten. Binnenland. Doodslag. Het O. M. eischte zes jaar gevangenis straf. De uitspraak is bepaald op 21 dezer. De onbewaakte overwegen. Het spoorwegongeluk ln Den Haag. Er is geen as gebroken van een perso nenrijtuig, maar het betreft hier slechts de as van een lorrie, weüke gebruikt werd om den wagen, welke bij Zoetenmeer Zegwaard gedenaileerd was*, naar de her stelinrichting over te bréngen. Twist tusschen schoonvader en schoonzoon. In de Jonker Fransstraat te Rotterdam kregen twee mannen schoonvader en schoonzoon die beiden beschonken waren, twist. De zoon gaf den vader een duw, waardoor deze, een Schiedammer, viel en onder een autobus terecht kwam. Een van de wielen, ging hem ov^r het hoofd. Met een ernstige hersenschudding is hij in het ziekenhuis aan den Bergweg ter verpleging opgenomen. De ongeregeldheden te Amersfoort. Dinsdag is voor het Hoog Militair Ge rechtshof behandeld in eerste instantie de zaak tegen den majoor D. J. G. H. Bras sen van het 16e reg. inf., welke zaak ver band houdt met de ongeregeldheden, die zich in den avond van 1 Sept. j.L onder dé militairen te Amersfoort hebben voorge- d'aan. De majoor verklaarde den bewusten avond omstreeks half negen telefonisch te zijn gewaarschuwd!, dat er een oploop van soldaten was, die vrijlating wilden van een arrestant, die naar hun meening on schuldig zou zijn. De majoor begaf zich onmiddellijk naar do kazerne en steldé een onderzoek in. Hij heeft den arrestant gehooid, waarbij hem bleek, dat deze niet onschuldig was. Hij had tegen de mili taire politie zoo iets als „moordenaars" gezegd en was daarom in arrest gesteld. De majoor doelde aan dé te hoop ge- loopen militairen mede, dat de arrestant zelf schuld bekende. Zij gingen toen txii- ter ook nog niet uiteen. In het bijzijn van drie dér militairen is de arrestant toen nogmaals gehoord en ook toen herhaalde hij zijn bekentenis. De majoor verzocht den drie militairen dit aan hun kamera den bekend' te maken. Men bleef echter samenscholen en vroeg om vrijlating van den arrestant. Een dreigend karakter droeg de samenscholing niet. De majoor zeide den militairen, dat hij in geen ge val een beslissing zou nemen vóórdat men zich verwijderd had. Ook dit had geen uitwerking. Ten slotte is de majoor tus schen de militairen gevlogen on heeft met een rijzweep eenige klappen uitgedeeld. Op dat oogenblik moet kapt. De Bruin mishandeld: zijn, maar de majoor heeft, naar hij zeide, daarvan niets gezien, doch dit later gehoord. Een sergeant-majoor gaf toen het com mando „ln 't geweer", waarop d'e majoor hem toeriep, „wie commandeert er hier, jij of ik?" en een tegenorder gaf. Hierna verwijderden de militairen zich. De ma joor heeft niet den indruk gekregen, dat dit te danken was aan het commando „in 't geweer". HJj heeft geen aanleiding ge vonden sterker in te grijpen dan hij ge daan heeft. Het voornaamste was Z.L den militairen bij te brengen, dat de arres- tant niet onschuldig was. Hulp van de militaire politie had de majoor niet noo dig geoordeeld'. Omstreeks half 11 heeft de majoor or der gegeven den arrestant om 11 uur ln vrijheid te stellen. Hij verzekerde echter nadrukkelijk, dat hij hiervan tevoren niets aan de menschen heeft medegedeeld. Het requisitoir. De Advocaat-fiscaal mr. Brandt, requi sitoir nemend», wees er op, dat de eerste rapporten, welke de autoriteiten bereik ten van zeer alarmeerenden aard waren. Bij het voorgevallene te Amersfoort zou geen behoorlijke handhaving van het ge zag zijn geweest.' Art. 143 van het wet boek voor militair strafrecht zou overtre den zijn. Spr. heeft zich voor de behan deling geen definitief oordeel over do zaak kunnen vormen en ook thans zijn er nog verschillende punten van onzeker- held. Den majoor is ten laste gelegd, dat hij nagelaten heeft maatregelen van geweld te nemen, waar dit vèreischt was; Spr. gaf evenwel toe, dat is komen vast te staan, dat er geen bepaald gewelddadige stem ming heersohte. Voorts staat vost, dat de majoor de mishandeling van kapitein do Braun niet heeft gezien. Maar dan bloef er voor den majoor nog reden om maat regelen van goweld te treffen, waar hij er getuigen van was, dat meer dan twee militairen gezamenUJk geweigerd hebben om een bevel uiteen te gaan op te volgen. Spr. wijdde vervolgens eenige beschou wingen aan de moeilijke taak, waarvoor onze officieren ln de laatste jaren staan en welke verschillende oorzaken heeft. In dit verband sprak spr. een woord van waardeering voor het.bewijs van persoon lijken moed, dat de majoor gegeven heeft door alleen met een rijzweep op de massa in te gaan. Hij heeft echter de fout be gaan, te vergeten, dat hij in 'de eerste plaats militair is en dat do tucht gehand haafd moet worden. Daarvoor hadden hier, zij het minima, maatregelen van geweld genomen moeten worden. Waar de ma joor overigens een verdienstelijk officier is, zal hem de begane fout niet te zwaar mogen worden aangerekend. Rekening houdende met de verschillen de omstandigheden, vroeg mr. Brants ten slotte veroordeeling van den majoor tot 50 boete suba 25 dagen hechtenis. Oplichter gearresteerd. Het Dgbl. v. N.-B. meldt uit Roosendaal: Eenige weken geleden bezocht een jonge inan onze gemeente, zich voor doende als vertegenwoordiger van een in onze provincie gevestigde firma en belast met de aanstelling van agenten en col porteurs. Te dien einde vervoegde hij zich bij een aantal werkloozen en verzocht hun als agent van die flrmp te willen optreden. Zij zouden dan een behoorlijk weekloon kunnen verdienen, maar zij moesten meDeer vooraf een zeker bedrag betalen voor hun zoogenaamde aanstelling. De al te goed geloovigen gaven meneer van het weinige, wat zij bezaten en meenden nu hun dagelijksch brood te kunnen verdienen. De zoogenaamde vertegenwoordiger vertrok met de ontvangen duiten en.liet niets meer van zich hooren. De bedrogenen brachten deze aangelegenheid ter kennis van de politie alhier. Uit het ingestelde onderzoek bleek al spoedig, dat wederom voor de zooveelste maal een oplichter- flesschentrekker aan het werk was ge weest en van de argeloosheid van het publiek had misbruik gemaakt om zich op oneerlijke wyze te bevoordeelen. Het heerschap is inmiddels aangehou den en logeert thans in het huis van bewaring. Op bovengenoemde wijze heeft ver dachte in niet minder dan 16 gemeenten van ons land zijn slag weten te slaan. De commissaris van politie waarschuwt opnieuw tegen lieden met dergelijke prak tijken, ook wanneer zij hun doel trachten to bereiken door tusschenkomst |van plaatselijke agenten. Da aanstelling van plaatselijke vertegenwoordigers is maar al te vüak een krachtig hulpmiddel tot bedrog. Een Internationale dievenbende. Belangrijk© arrestatie. Naar aanleiding van de arrestatie van oen Italiaan te Heerlerheide schrijft men aan de N. Rott. Ct. Te Luik bevinden zich in arrest zes Italianen, loden van een internationale dievenbende, die in versohillende groote steden van Europa (Brussel, Parijs, Lon den) belangrijke diefstallen hebbon ge pleegd. De heeren waren specialiteit in het openbreken van brandkasten met een werktuig (dat de politie nog niet in beslag heeft kunnen nemen), dat ze hanteerden als het sleuteltje, waarmee sardine-blikjes worden geopend. Door de mededeèlingon van'de gear resteerden was de Luiksche politic tot de overtuiging gekomen, dat de twee voortvluchtige leden der bende, eveneens Italianen, zich in de mijnstreek bevonden. Een Italiaan, werkzaam als opzichter bij de mijn Wljlem Sophin, wien het por tret van den voortvluohtlgen Italiaan werd getoond, herkende aanstonds don persoon. Het was zekere Colombo Cadli, althans onder dezen naam was hij bokend, die in 1925 en in 1926 tot Juli had gewerkt in de mijn Oranje-Nassau UI te Heerler heide. Sedert was hij vertrokken en nu an dan kwam hij nog eens terug in zijn voormalig kosthuis, zooals later is ge bleken. Een sterke politlemaoht trok naar het kosthuis te Heerlerheide, waar ze den Italiaan, die reeds thuis was gekomen en op het punt stond de woning te verlaten, aanhield, zonder noemenswaardig verzet. Onmiddellijk werd hij naar het hoofd bureau van politie te Heerlen gebracht, terwijl nog oen huiszoeking in net pand waar de Italiaan vertoefde, werd verricht. Hij zal te gelegener tijd aan de Belgisohe justitie, in oasu die van Luik, worden uitgeleverd. JÜLIAN ADORP. Licfdadlghoidsultvoertng. Hetzelfde groepje dames en heeren, dat den vorigen winter ten tooneele op voerde „Een vreemde eend ln de bait" en waarvan de netto opbrengst bestemd was voor de getroffenen door den waters nood in het zuiden van bns land, zullen binnen korten tijd eenselfde avond orga- nlseeren, waarvan het batig saldo bestemd is voor het Neutraal Ziekenhuis te Alk maar. Evenals den vorigen keer, zul de opvoering geschieden in het Westfrlesohe dialect. Bond van Staatspensloneerlng. De afdeeling Julianadorp van den Bond van Staatspensloneerlng, diede laatste paar jaar nletB meer van zioh liet hooren en dus zoowat Blapende was, zal spoedig weer wat meer aotivlteit aan don dag ftaan leggen, althans zal er spoedig een edonvergaderlng worden belegd, om diverse huishoudelijke en bestuurszaken te regelen. - OUDESCIHLD. St Nlcolnnsvlering. Zoo druk het anders op St. Nioolaas- avond langs de Btraat kan zijn, zoo stil was het nu. Sleohts een viertal gemas- kerden liepen eenigen tijd rond, maar daarna zag men niemand meer. In de café's mooht dien avond niet gedanst worden en daarom waren de meesten naar Den Burg getrokken, waar in hotel „Texel" bal was. Ook een aantal zangers on zangeressenriirokken naar Den Burg. Ze zongen een aardig liedje en het geld, dat ze ophaalden, was bestemd voor de nagelaten betrekkingen van de veronge lukte Katwijksche vissohers. De groep had heel wat bekijks en toen na afloop de bussen geledigd werden, bleek, dat men f 116.67 had opgehaald. Aan--Den Burg bewogen zioh vele ge- maskerden langs de straten, o.a. St. Ni- colaas op een wit paard met zijn knecht, Arabieren, kooplieden, enz. In hotel „Texel" heerschte een gezellige drukte. 12 Deo. zal het op de andere dorpen wel drukkér zijn, omdat er dan gelegenheid tot dansen is. De groep, die voor het liefdadig doel zong, zal zich ook op an dere dorpen laten hooren. Dinsdagavond was het feest voor de kleintjes der K. W. B. Het ruime school gebouw was geheel met ouders en be langstellenden gevuld en op bet podium zaten de kindertjes, allen in 't Zondag- sche pakje, wachtende op de dingen, die komen zouden. De voorzitter, de heer O. Schaap, riep allen een woord van welkom toe en bracht de burgerij dank voor de milde bijdragen, waardoor het Damescomité in staat was gesteld, de mandjes flink te kunnen vul len. Ook de onderwijzeressen en het Da mescomité ontvingen een woord van dank voor alles wat zij gedaan hadden om dit feestje te doen slagen. Onder het zingen van een liedje kwam de Sint binnen. Sommige dreumessen keken hem met een schuin oogje aan en al waren ze nu niet bepaald bang, ze bleven toch liefst een beetje uit zijn nabijheid. Met kwistige hand strooide Sint pepermoppen en het was grappig te zien hoe die kleinen over den vloer rolden om het lekkers te be machtigen. Onder leiding der onderwij zeressen deden ze allerlei aardige spel letjes, die ook bij de ouders wel in den smaak vielen. Het glanspunt van den avond werd wel bereikt, toen de kinderen een voor een bij Sinterklaas mochten komen om hun .mandje in ontvangst te netoen. Opgetogen waren ze. Ze zongen natuurlijk een liedje om den goeden Sint te bedanken en toen gingen ze onder hoede van hun ouders naar huis toe, waar ze 's nachts zeker wel gedroomd zullen hebben van den braven Sint. WIERLNGEN. St. Nlcolaasfeeet J.L Maandag, daarvoor door de „Sint Nicolaas-vereen." uitgenoodigd, bracht Sint Nloolaas een bezoek aan ons schier eiland. Des morgens werden per auto van den heer Obreen, welke deze hiervoor be reidwillig beschikbaar had gesteld, de scholen to Oosterland en Westerland be zocht. 's Middags kwam de Sint, gezeten op een schimmel, dl© door den knecht bij den teugel geleld werd, te Hlppolytushoef. In de school werden de kinderen, evenals te Oosterland en Westerland, door den Sint toegesproken en kregen alle kinde ren een pakje, gevuld' met taal, speculaas, chocolade, jodekoeken en andere lekker nijen, prentenboeken en nog een blijvend oadéautje. Dat dit alles dankbaar werd ontvangen'behoeft geen betoog. De kinde ren waren opgetogen van blijdschap. Enkele zieke leerlingen werden thuis bezocht en kregen daar hun cadeautjes. Vermelding verdient nog een mooie gift, n.1. de firma Aibert Hein uit Zaan dam, welke 10 pakken Zaansoho Morton- koeken voor dit Sinterklaas-feest beschik baar had gesteld. Dank aan dlo firma. Het Sinterklaasfeest kan als goed ge slaagd' worden beschouwd, en geen wem dér dnt bohalve de kinderen ook oen massa grootoren, dit feest bijwoondon om' St Nloolaas to (paard) met zwarte Piet eens van nabij to bezien. - Burgerlijk© Stand van Wleringen over de maand Nov. 1D20. GEBOREN: Marie, dl v. O. Lont Oz. en G. Bakker; AMda Anna, dl v. Jb. Hulbowf en Tr. Bakker; Maria Janna, dl v. S. Ru®- solman en A. Duijtnkor; Willem Pleter, z. v. O. Boontjes on G. Hogcman; Oornells, z. v. L. Wiegman en 8. ten BokkoL ONDERTROUWD: L. TJjöon on G. Ttf- sen-P. Rotigans en A. Keijzer; S. Bakker en Tr. Gorter. GETROUWD: L. Tijsen en G. Tljsen; P. Rotgans en A. Keijzer; 8. Bakker on Tr. Gorter. OVERLEDEN: Jan Radja, B7 jaar, on gehuwd); Jan Tljsen, 76 jaar, wedr. van A. Roos; Pleter Kooij, 61 jaar, echtgon, van A. van dér Giezen Maria Koorn, 78 Jaar, eohtg. van P. Mostert ANNA PAULOWNA. De levering dier voor 1927 benoodlgde leermiddelen en sohoolbehoeften voor o. L scholen ls gegund aan den laagston Inschrijver, den heer P. de Lange, boek handelaar te Deventer. Politie Anna Paulowna. Verloren: een lederen handschoon, oen wollen omslagdoek en een bruin lederen portemonnaie. Gevonden: een' wit vergiet, een fiets pomp en een zweep. BurgerltJko stond van Anna Pnnloiwna GEBOREN: Gerrlt, z. v. A. van Sti- prlaam en T. -Bakken GETROUWD: P. J. Dol en M. van Zandwijk; W. P. van der Holst en M. Slootweg. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 6 December. Als het niet 'n beetje banaal klonk, om don politierechter met St. Nlöolaas en aen offi cier met Zwarte Piet te vergelijken, dau zouden we zeggen» dat op dezen gedenk- wauniigon St. Nioolaasdag meer Strafschop pen rijn uitgedeeld, dan koeken werden weggeschonken. De eerste die dan voor straf in aanmer king kwam, was de vrouw van een veebou- dertje op Texel» die ln de tot aflevering be stemde meik een hoeveelheid water had ge mengd, zoo ze zegt spoelwater, maar dat door Dr. Moll was achterhaald tot een hoe veelheid van 12 deelen water op 100 deelen melk. Het vrouwtje had nu heel veel berouw en beloofde p.echtig haar al te groote zindelijk heid in *t vervolg te beperken. Daar het gezin er met al te beet bljlzit en de vrouw overigens als fatsoenlijk en eerljjk bekend staat, werd haar sleohts f 20 boete of 20 dagen opgelegd. Een jeugdig» pas gehuwd arbeider te Hel der, die de vorige week wegens een op 15 A'ugustus te Callantsoog gepleegden diefstal van een muntbiljet van 10 tot 2 maanden gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren, moest zici^ nog eens verantwoorden^ omdat hij' 26 October aldaar zich een rijwiellanitaarn had. toegeëigend. Het was eigenlijk wel 'n beetje kras, zoo twee diefstallen zoo kort achter elkander, maar men wil nu echter per sé een voorbeeldig mensch van hem maken met behulp der reclasseering en het Leger des Heils, zoodat niu bij de twee maanden voorwaardelijk hem reeds opgelegd nog 1 maand voorwaarvie.ijk werd gevoegd voor de rijwiellantaarn. Een 26-ijarig landbouwer te Wieringen, die in een opgewonden debat was geraakt met den slager Joh! Poppen, meenide het tenslotte met den mond niet af te kunnen en maakte gebruik van een mestvork, waar mede hij dan ook een glansrijke overwinning behaalde tot' schade echter van het uiterlijk schoon en elegant voorkomen des heeren P„ wiens gelaat werd beschadigd en zijn-jas vernield. Maar bovendien ook niét in het voordeel van zjjn portemonnaie, daar onze landbouwer hierboven genoemd, heden werd veroordeeld tot 20 gulden boete of 20 dageni, benevens 19 schadevergoeding voor de veiyiielde jas en de door den plager betaalde kosten voor geneeskundige behandeling. Zoodat het summa summarum ons niet aanbevelenswaardig toeschijnt, met mest vorken te debatteeren. ARRONDISSEMENT8-REOHTBANK MEERVOUDIGE KAMKB Zitting van 7 Deo. Uitspraken: Grietje Pietertje B., huisvr. J. J. T., Helder, vervalsching en verduistering. Nader onderzoek gelast. M. v. S. en O. B., St Pandras, mishan deling van een ambtenaar, ieder 2 maan den gevangenisstraf. Joh. Peter M., St. Pancras als voren, 1 maand gevangenisstraf. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Donderdag 9 Deo. Openb. Verg. Ohr. Gerot J. V. Nathana51« Chr, Geref. Kerk, 8 uur. Zondag 12 Dec. Jubileum L. dé Vries, Casino 8 uur. Voor de Arriheamsohe Rechtbank stond Dinsdag terecht een 21-jarige bankwer ker uit Nijlmegen, gedetineerd, beschul digd van doodslag. Verdachte trapte op den laataten dag van de Nfjmeogsohe kermis een winkel ruit in. De zoon van den winkelier, de heer Mogendorf, kwam naar buiten en vroeg wie dat had gedaan. Verdachte, die in staat van dronkenschap verkeerde, trok zijn mee en bracht M. in tegenwoor digheid van een agent van politie een steek toe, tengevolge waaraan M. eenige uren later is overleden. Verdachte zei zich niets van het geval te herinneren. Op den onbewaakten overweg aan den Hoofdweg (Oostzijde) in Haarlemmer meer is gisteren, naar dé TeL meldt, trein 638, komende uit de richting Leiden en gaande naar Hoofddorp, in botsing geko men met een vrachtauto. De chauffeur, P. W. Nijssen uit Hoofddorp, werd ge wond. De auto werd geheel vernield. Omtrent het spoorwegongeval, dat Dins dagnamiddag op het emplacement der Sü. bij Den Haag zou plaats gehad heb ben, verneemt het Hbl., dat de zaak zich eenigszln» anjdlers heeft toegedragen dan aanvankelijk werd (bericht. De dames gaan voor. Als het nu maar gedaan ls. A1 te krasse argumentatie.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 7