T VIERDE EN LAATSTE BLAD. BINNENLAND BUITENLAND. VAN ZATERDAG 11 DECEMBER 1926. De setel van de Volkenbomtteconfereiitle. De oorrespondienit van de „N. Rott. Crt." te Genève meldt: 'Met betrekking tot het besluit van den Voükenlbondsraad oan de economische Völ- kembondlscoiiiferenitie te Genève te houden, kan ik nog mededeelen, dat in ddt reedsbe- sluit met erkentelijkheid uitdrukkelijk wordt aote genomen van de verklaring van minis ter Van Karnebeek, dat, indien om' de een of andere reden1 besloten moeht worden de conferentie elders te houden, zij dan te .'Vin- sterdam welkom zal zijn. Hierdoor wordt als het ware vastgelegd, dat, indien bijzondere nieuwe omstandigheden zich nog mochten voordoen, alsdan Amsterdam zeker in de eerste plaats ais zetel der ooniereotie nog in jou komen. Hel Nederiandsch-Befelsche verdrag. Ben adres van professoren te Groningen, Aan de Eerste Kamer la het volgende adres gericht: De ondergeteekenden, allen hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, verzoeken uwe Kamer eerbiedig, doch met grooten aandrang!, het bij haar aan hangige ontwerp-tractaat met België te verwerpen of althans de mogelijkheid' te openen voor nadere onderhandelingen. Zij gronden dit verzoek op hun overtuiging, dat In dit verdrag bepalingen voorkomen, die zoowel voor de staatkundige als voor de eoonomlsohe positie ven ons land hoogst bedenkelijk zijn. De BfbetaBngsthearie van Nothomb. ült Brussel wordt aan het HdbL ge meld: Ter gelegenheid van het maandelijk- sche diner van hst Ooimité de Politique Nationale, gisteravond gehouden, en waar generaal baron Wrangel eveneens aanzat, heeft Pierre Nothomb onder meer verklaard, dat hij hulde bracht aan den wensch, vriendschapsbanden tus- ■chen Nederland en België te onderhou den. Hij zelf is trouwens beslist voorstan der van een Nederlandsch-Belgische en tente, gegrond op een definitieve en vol ledige oplossing van de hoogheidsvraag stukken en van de veiligheidsproblemen, zonder welke oplossing geen aoooord mo gelijk is. Het tractaat is volgens Nothomb slechts een afbetaling van eoonomischen aard, doch beteekent allerminst, dat af gezien wordt van de essentieels nationale eiachea De .Zeeland" booten. Ben der berichtgevers van het HM- te Landen meldt: Te Folkeetone heeft het bericht van het overbrengen van de Zeeland-lijn naar Harwich ontsteltenis gewekt. De maat- Bcihaippij had' door de goedkoope excur sies, die in dte laatste jaren waren inge steld, een groot aantal Nederlanders naar Folkeetone gebracht, in 1026 zelfs 16.000. De vertegenwoordiger van de lijn te Folkeetone zegt dat, als Engeland niet den ban had uitgesproken over den Ne- derlandeche invoer van vee in Engeland en de maatschappij het vervoer van dit vee had behouden, de lijn naar Folkeetone niet zou zijn opgeheven. In 1926 was 69.000 torn varbensvleeech van VlisBingon (to Landeneahe markt vervoerd- De Aümoarsche Gemeentebogrootlng. Eindelijk is ook te Alkmaar de Gemeente- begrooting 1927 verschenen. Zij sluit in ontvangsten en uitgaven op f 1.186.869, voor den kapitaaldiensi op f 1.769.200. De inkomsten van den gewonen dienst wor den voor het nieuwe jaar f 884.000 lager geschat dan de uitgaven, waar bovendien nog een tekort van f8000 bijkomtj Om deze bedragen te vinden, stellen B. en W. voor: a. de verschillende uit gaven voor de politie en 0e bedrijven te schrappen voor zoover zij hooger geraamd zijn dan in 1926; b. de subsidies voor allerlei vereeri- gingen en instellingen evenmin hooger te doen zijn dan in het loopende jaar. Bovendien zijn eenige andere posten verlaagd. Al deze bezuinigingen zullen f77.000 opbrengen. Om het ontbrekende bedrag van plm. f 266.000 te krijgen, meenen B. en W van het abattoir op f 6000 en van het grondbedrijf op f 22.000 te mogen rekenen, terwijl f 86.000 zal worden genomen van de rente der uitkeering ad f 867.000, die de gemeente van de waterleiding kreeg. Bezuinigingen op gemeentewerken, plantsoenen, reiniging en onderwijs zul len f88.000 moeten opbrengen. Door de verschillende subsidies te verlagen, zal f 1600 moeten worden verkregen en boven dien zal de Armenraad f 1600 minder ontvangen. De subsidie per leerling voor de be waarschool zal met f6 worden vermin derd (pas dit jaar werd zij gesteld op f86), wat f8000 bezuiniging brengt. Voorstellen zullen komen tot opheffing van de U.L.O.-school voor Meisjes en het Stedelijk Muziekkorps, wat resp. f 86.000 en f4880 zal opleveren. De meerderheid van B. en W. wil de ambtenaren het volle bedrag aan premie voor pensioen laten betalen (8i pet., thans 8} pet.), de korting voor weduwen- en weezenpensioeD worden verhoogd van 6 tot 6* pet. Door een en ander zal f82.600 bespa«i*l worden. Waar na al éaie bezuinigingen nog f 116.000 ongedekt blijft, stellen B. en W. voor bet vermenigvuldigingscijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting te verhoogen van 0.65 tot 0.75 en de opcen ten op de vermogensbelasting van 60 tot 70. De burgemeester van Goor. (De heer De Savornin Lobman, Md van de Eerste Kamer, heeft aan den minister van blnnenlandsche zaken en landbouw de vol gende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de beschouwing van den burgemeester van Goor in „Hot Vollk" van 8 December 1.1., over de staatsrechterlijke positie van den „socialistischen burgemeester" en wel in het bijlzonder van de uitspraak, dat de schrijver zich bij de bestrijding van het militarisme .Mot de beperking (zou kunnen) opleggen, dat (hij) zou zwijgen over de nutteloosheid van een leger als het onze terwijl (hij) zeker niet met eerbied zou kunnen spreken over deze instelling, waarin (hij) geen vertrouwen (had)?" 2. Zoo ja, behoort dan niet, naar het oor deel van den minister:, met name het laatste gedeelte der geciteerde uitspraak, tot de door Zijne Exoeïïentie in zijn op 80 November II op de door ondepgeteekende vragen inge zonden antwoord1 genoemde: „uitingen, die twjjfell kunnen doen rijzen aan zijn ('s bur gemeesters) eerbied voor de gestelde mach ten en dus aan zijn' vasten wil om, des noo- dig, met behulp van die machten, het gezag te handhaven", waar blijkens het zinsver band hier met de „machten" alleen militaire machten kunnen riimi bedoeld? Zoo ja: a. Berust dan wellicht de in hetzelfde antwoord van den minister vervatte mede- deeling, dat die heer Van der Sluis zich „ont vankelijk en erkentelijk" toonde voor den in een onderhoud tusschen' Zijne Excellentie en hem blijkens het antwoord' van den minister aan den heer Vliegen „met het oog op de toekomst" gegeven „wenk", „dat een burgemeester, ook buiten functie, ver standig handelt, door zich te onthouden van (dergelijke) uitingen", op een misverstand? b. Meent de minister dan niet, dat dioor bedoelde uiting de door Zijne Excellentie in het aan ondergeteekende gegeven antwoord uitgesproken hoop: „verwacht mag worden, dat hij (de heer Van der Sluis) in het ver volg dezen (werik) zal behartigen": wel in een zeer nabije „toekomst" door de feiten is gelogenstraft? c. Is de minister dan niet van oordeel, dat de genoemde functionaris door zijn han delwijze op zijn minst twijfel heeft doen rijzen aan het nuttig effect, dat met een dergelijk onderhdud, hetgeen, zooals op 8 December LL door den minister aan den heer Vliegen is medegedeeld, een louter „vriendschappelijk" karakter droeg, ten op zichte van dezen „socialistischen burge meester" schijnt te kunnen worden bereikt? Da Memorie van Antwoord op de Oorlogsbogrooting. De minister becijfert dat, terwijl' to 1922 voor de behoeften van het leger, ongerekend pensioenen en wachtgelden^ bijna 65 mil- lioen noodiig werd geacht, dit bedrag in 1927 is teruggeloopen tot 461/, miliioen. De maatregelen, welke de minister ten aanzien van de organisatie der infanterie voorstelt, zijn erop berekend, een sluitende oorlogsorganisatie zoovee) mogelijk te be vorderen. Na de opheffing van de derde schookxxmpagnieën van de regimenten in fanterie, zal het regiment infanterie in vre destijd bestaan uit een staf- en twee school- compagnieën. Voor de opleiding van de ka derklasse, de mitraillisten en specialisten blijven de noodige officieren en onderoffi cieren beschikbaar. Het ligt in het voornemen de lichting bjj het wapen der Infanterie in twee ploegen te doen opkomen, een voorjaarsploeg, die on geveer twee-derde van de sterkte omvat, en een najaarsploeg van één derde lichting»- sterkte. De oorlogsorganisatie van het regiment zal bestaan uit een' staf en drie bataljons; elk bataljon uit een staf, drie compagnieën en een mitrailleur compagnie (12 mitrailleurs). Bovendien zal ter versterking van de vuur kracht der infanterie per divisie nog een compagnie zware mitrailleurs (achttien) worden opgericht. 'Deze organisatie beteekent, dat de oor logsorganisatie met 144 infanterieoompag- nieën wordt verminderd. Daartegenover staat een uitbreiding met 168 peletons zware mitrailleurs. De betrekkelijke waarde, voor de uitoefe ning van den verkenning»- en veiligheids dienst aan reserve-escadrons huzaren toe te kennen, heeft voorbereidingen doen treffen om het aantal reserve-escadrons met vier te verminderen, doch de compagnieën wielrij ders met vier uit te breiden. Naar de meening van deü minister zal ter verbetering en aanvuling van de bewape ning van het veldleger in de allereerste plaats het volgende dienen te geschieden: lo. ver betering van het veldgeschut en de daarbij behoorendle munitie ter vergrooting van de dracht tot 11 12 KjM.; met deze verbete ring is een aanvang gemaakt; zij zal in drie of vier jaren tot stand bunnen zijn gébracht. 2o. aanschaffing van 86 lange kanonnen van 107i oM. met munitie. 8o. aanschaffing van modern luchtdoel geschut met munitie, zoeklichten en in strumenten; dit verkeert nog in het sta dium van voorbereiding. 4o. Idem afschaffing van Infanteriege- schut met munitie. 6a Voortzetting van de oompleteering der bestaande bewapening en munitie- uitrusting; hierin is de laatste jaren groote verbetering gekomen. Deze voorzieningen vorderen een be drag van 66.800.000, waarvan ongeveer 9 miliioen ls verwerkt Aan hot «inda van 1823 al mo hnsvadr ii ii I Uield oomplete gasmaskers aanwezig zijn, dat dicht nadert het benoodigde aantal, evenwel nog zonder de veredschte reserve. De reorganisatie der onbereden artil lerie zal erop gericht zijn: le. in vredestijd het isolement der ves tingartillerie op te heffen, door haar in nauwer oontact met het veldleger te bren gen en zooveel mogelijk los te maken van zijn vaste indeeling bij stellingen; 2e. de kust-artillerie niet onbelangrijk in te krimpen; 8e. de luchtdoel-artillerie ©enigszins uit te breiden. De minister overweegt de Invoering van een oapitulantenstelsel, alsmede een wijzi ging van de wet op het militair onder wijs. De verdediging van de kust dient in beginsel te worden gevoerd door het veld leger of doelen daarvan. Het ligt niet in het voornemen, het fort bij Vlisaingen verder af te werken. Verlaging van het contingent tot 18.000 man kan voorshands niet in overweging worden genomen. Van den minister zijn geen maatregelen te verwachten tot opheffing van het corps politie-troepen. PTaatskaarten buurtverkeer. Het ligt in het voornemen der directie deT Nederl. spoorwegen, op alle treinen (behalve D-treinen) plaatskaarten buurt verkeer geldig te stellen. Dansen op 2en Kerstdag te Amsterdam. Motie-Welss aangenomen. Gistermiddag heeft de gemeenteraad van Amsterdam een motie aangenomen, waarin de wenschelijkheid werd uitge sproken, het dansverbod op Tweeden Kerstdag op te heffen in de inrichtingen, welke dansvergunning hebben. Deze mo tie werd' aangenomen met 21—19 stem men. Naar verluidt, zou het niet in bedoe ling van den burgemeester liggen, aan deze motie uitvoering te geven, zoodat het verbod gehandhaafd zal blijven. tweede kamer. De credietverieening aan de A. B. Het Hoofdstuk Financiën van de Staats- begrooting is Donderdag afgehandeld, nadat het grootste deel van den middag was heengegaan met een discussie over de Staatsgarantie voor een versterkt cre- diet der Ned. Bank aan de Alg. Centr. Bankver. voor den middenstand. Eenerzijds werd ernstig betwijfeld of de aanzienlijke verruiming der garantie (van li11J miliioen) wel gewettigd was; met name de heer J. B. van Dijk trok dit sterk in twijfel en de heer Van de Tempel achtte eigenlijk elke Staatssteun, in welken vorm ook, aan banken princi pieel verkeerd, tenzij de Staat op de gestie van zoo'n bank van den beginne af een overwegenden invloed heeft gekregen. Anderzijds waren b. v. de heeren Van Gijn en Oud van oordeel, dat de kwade kansen voor de Staat zeker grooter zou den zijn indien de Bank moest liquidee ren, terwijl zij bovendien opmerkten dat de Staat, na eerst voor 1 en toen voor li miliioen te hebben gegarandeerd, nu ook wel verder moet gaan. Van eenigszins anderen aard was het betoog des beeren Van Wijnbergen, die de ietwat bittere opmerking maakte dat alsdeHanzebanken in Den Bosch, Utrecht en Delft in 1923 zulk een Staatsgaran tie hadden gekregen, de Staat die banken zou hebben gered zonder kleerscheu ren (dit laatste had de Minister in de M. v. A. betwist). Deze afgevaardigde wilde daarom een ietwat ruimere om schrijving van den post, opdat ook andere middenstandsbanken eventueel ervan zou den kunnen proflteeren en hij kreeg daarin steun van den heer Van den Heuvel. Maar van zoo'n ruimere omschrijving kwam door het verzet der andere leden niets en de post werd ten sjotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De veiligheid op de spoorwegen. Dat de in dit najaar voorgekomen on gevallen bij de Vink en bij Delft een gevoel van ongerustheid over de veilig heid op de spoorwegen wettigen, meent de ondergeteekende te mogen betwijfelen aldus heeft de Minister van Water staat, de heer Van der Vegte, in zijn Memorie van Antwoord over de veiligheid op de spoorwegen durven schrijven. Geen van beide ongelukken behoefden „ook maar eenigszins twijfel te verwekken aan de betrouwbare constructie van onze spoorwegen en aan de zorg, welke aan den weg en aan het materieel wordt be steed", zoo meende de Minister. Niemand minder dan de heer Heems kerk heeft hem deze luchthartige afwij zing van den ernst der beteekenis van de ongelukken klaarblijkelijk kwalijk ge nomen. Met „beslistheid" ontkende de heer Heemskerk, dat de minister het „recht" had zoo te schrijven. Noch de minister, noch de spoorwegraaatschap- Eijen hadden het recht de opvatting aan et publiek te suggereeren, „dat alles in. orde was". Met nadruk stelde de heer Heemskerk daartegenover, dat alles niet in orde was, want anders zouden de on gelukken natuurlijk niet gebeuren. In dit verband had de heer Heemskerk het in het bijzonder over de lijn Amsterdam' Rotterdam. Eenige vragen waren bij hem gerezen. Wordt er wel gewerkt met vol doende bekwaam personeel Deugt de inspectie wel Zijn geen bijzondere maat regelen voor de veiligheid mogelijk Kan de minister zoo noodig geen gebruik maken van zijn bevoegdheid zelfstandig zekere werkzaamheden voor te schrijven 'sHeereü Heemskerk's besluit was, dat op het oogenblik het noodzakelijke ver trouwen in de veiligheid onzer spoor wegen bij het publiek ontbreekt. Met niet minder ernst roerde de heer Krijger het onderwerp aan. Ook de heer Oud gaf uiting aan de ongerustheid van het publiek. Hij had den indruk gekregea, dat de minister de ongelukken „niet ern stig genoeg neemt". En de spoorwegen offeren de veiligheid op, om maar bezuiniging te bereiken. Was dat ook niet de oorzaak van de vele ongevallen bij allerlei onbewaakte over wegen De eenige, die zijn vertrouwen ln de veiligheid van de spoorwegen uitsprak, was de heer Van Braambeek, die de maatregelen wel voldoende achtte, als ze maar worden nageleefd. Daaraan man keerde het alleen. De verwaarioozingder veiligheidsmaatregelen wordt weer in de hand gewerkt door de vervanging van vast door los personeel. Dat was een verkeerde bezuiniging. VOLKENBOND. Verbroedering. Genève, 10 Deo. Hedenavond is de stem ming algemeen opgeklaard. De drie win ners der Nobel-vredesprijzen, Chamber lain, Briand en Stresemann hebben in zeer hartelijke openbare verklaringen el kanders oprechte vredelievendheid bezon gen. Zoo overvloeiend van welwillend heid zijn hun woorden, dat het moeilijk valt aan te neimon, dat een mislukking: van de oplossing der oontrole-quaestie nog mogelijk is. Zoo dit toch het geval ware, zouden zij zich ten minste noodeloos aan spot en verwijt van huichelachtigheid heb ben blootgesteld. ENGELAND. In de kolennfiverheld. 800.000 delvers aan* het werik. Er zijn thans 800.000 delvers aan hét werk en indien de vraag naar kolen ten gevolge van nieuwe prijsdalingen toe neemt, zullen er nog heel wat meer te werk gesteld kunnen worden, en zal de werkloosheid onder de delvers veel gerin ger zijn dan men eerst vreesde. Het invoerverbod van vleeech. De minister van landbouw heeft ln een toespraak te Chelmsford gezegd, dat de vermindering van nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer de regeeringsmaat- relen van het verbod van invoer van ge slacht vee rit het buitenland heeft ge rechtvaardigd. Het verbod zal van kracht blijven zoolang de toestand in Europa het noodzakelijk maakt voor de bescherming van den Engelschen veestapel. BELGIEL Griep onder de soldaten. Te Brussel heerscht algemeen dé griep in de kazernes in zooverre dat Woensdag 100 soldaten van het regiment grenadiers het rapport van den dokter aanvroegen. Het 9e linie werd in het kasteeltje gecon signeerd. Het krijgsgasthris ligt er vol zieken. Ook te Gent schijnen de soldaten door de ziekte aangetast. Algemeen wordt over onvoldoende ver warming geklaagd.... bij gebrek aan kolen. FRANKRIJK. De begrooting aangenomen. De Kamer heeft met 410 tegen 135 stemmen de geheele begrooting voor 1927 aangenomen, die in uitgaven 39,634.408,139 francs en in inkomsten 40,099,161,036 fr. beloopt. Alleen de socialisten en commu nisten stemden tegen. De Kamer is tot 17 dezer uiteengegaan. BUITENLANDSCH NIEUWS. De Nobel-vredesprijzen voor 1925 en "26. Toegekend aan Chamberlaln, Dawes, Briand en Stresemann. Oslo, 10 December. In de groote zaal van het Storting heeft vanmorgen, in te genwoordigheid van Koning Haakon, prins Olaf en een uitgelezen gezelschap rit de diplomatieke en artistieke kringen der hoofdstad, Frithoff Nansen de ver deeling van de vredesprijzen van 1926 en '26 afgekondigd. De prijs voor 1926 dee- len Chamberlain en generaal Dawes, die voor *26 deelen Briand en Stresemann. Nansen herinnerde er aan hoe het aan het initiatief van generaal Dawes te dan ken was dat aan de Roerbezetting een ein de was gekomen en aan het diplomatiek beleid van Chamberlain, dat rit die Roer- bezetting geen nieuwen oorlog was ont staan. SGHAGEN. Onze landbouw-organisaties, en de com binaties, die daarmee rechtstreeks of zij delings in verband staan, hebben het tegenwoordig druk met adressen aan de regeering, om den u i tvoer van dit met alle kracht te bevorderen, of den i nvoer van dit rechtstreeks of zijdelings tegen te gaan, of maatregelen te beramen om die geheel te weren. En werkelijk, het is voor de regeering eene zware taak om steeds de belangen van een bedrijf in het oog te houden, wat dan meestal ge paard moet gaan met de verwaarloozing van welvaartstoestanden van anderen. Was het vroeger zoo, en 't is nu net eender, en het zal over eeuwen nog wel zoo zijn. De een zijn brood, is heel vaak een andermans dood. Zoo heeft nu weer het Bestuur van melkveehouders in de pro vincie Zuid-Holland aan de regeering verzocht, de invoer van bevroren vleesch te verbieden, 't Is nu niet om de belan gen van de mesters te bevorderen, het is nu de Engelsohe invoer uit ons land die den melkbond de redenen verschaft om met dit verzoek voor den dag te komen. De baad zoekt lange een omweg Ingezonden Mededeeling. (668) ESTENDE ^DERENAv nemen gaarne MIJMHARDT'S. rooi Thi jmsi zijn verzoek te bevorderen. Hij redeneert aldus. Het Engelsche invoerverbod is een gevolg van het heerschen van mond- en klauwzeer ln ons land. Die ziekte zal niet verdwijnen, voordat de invoer van bevroren vleesch is stop gezet, want dit vleesch komt rit landen, waar de ziekte heerscht; de ziekte kiem wordt door bevriezen niet-vernietigd; dus zal de ziektekiem blijven bestaan, zoolang de invoer van bevroren vleesch voortduurt en zoolang zal dan ook En geland gesloten blijven. Wie eenigszins op de hoogte is van den jaarlijkschen aanvoer van vee, zal opge merkt hebben, dat bijna iedere maand een bepaald soort van den aanvoer verreweg in de meerderheid is. Zoo is December de maand waarin de meeste schapen ter markt komen. Uit alle hoeken van Noord- Holland worden ze naar Schagen gedre ven. Wij zagen er Donderdag rit alle Ambachten van Westfriesland, zelfs uit de Schermer en Beemstermeerpolder. Schagen is nu eenmaal de Se markt van Noord-Holland; Purmerend, den Burg, Schagen. En het ging Donderdag nogal. Oude schapen, met flinke aanvoer, tot f 42, jonge vette schapen tot f 28, dit z^n voornamelijk winterschapenvette overhouders f 24 f 26.50, waarvan hon derden gingen naar Duitschlandweide overhouders f 18 f 22.50; vette koeien, hielden de kleine verhooging van ver leden week gestand, dus f 1.05 per K.G., verder van 80 tot 60 cent per K.G., af dalend naar kwaliteit; kalfvaarzen en kalfkoeien, winterkalfsters, waren beter te verkoopen, zoo ook de laatste gras kalveren en nuchtere kalveren. De af- deeling kalveren was iets hooger in prijs en vast. De aanvoer van vette varkens was belangrijk te groot naar de behoefte. Dat gaf stagnatie in den handel met eene kleine prijsverlaging. Besteed werd van 69 tot 71 cent per K.G. MARKTBERICHTEN. derreiling Sc hagen, 9 Deo. YISSCHERIJBERICHTEN. Nadere vragen van den heer De Savornin Lokman. Algemeen Defensiebeleid. Bezuiniging. De beteekenis der reorganisatie. Verschillende mededeeltngen. WekëHjkscbe causerie. V.-J Bij Apot Naam Wf verpakking Bij Apoth.en Orogis Mijnhandt op d cking. Let hieno Marktoverzlohi. 7857 kipederen: bruin 10.10—11 £0, vit 911.20, kleine 7—9.90, 110 eendederea 77.40; alle» per 100 stuks. ALKMAAR, io December 1926. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aan gevoerd 112 stapels wegende 101092 kilogram. Fabriekskaas; kleine met merk 47, zonder merk ƒ44, de cammissiekaas met merk ƒ46. Boerenkaas: kleine met merk 47, zooder merk 46, commissiekaas met merk 45. Handel goed. ALKMAAR, 10 December 1926. Op de heden gehouden graanmarkt waren aan gevoerd 1457 hectoliters. 539 HL. tarwe 14.60— 15-50, 5 H.L. rogge 11—12, 117 Hl- gerst chev. 10.5012.50, 456 H.L. haver 1011.50, 120 Hl. boon en: paardeboo- nen 1213.25, bruine boonen 19ƒ23, citroen boonen 2029, duiven boonen 14 15.50, witte boonen 3036, kanariezaad 1314, 21 H.L. mosterdzaad: rood 42 46, geel 2829, 15 H.L. karwijzaad 1 4446, 123 H.L, blauwmaanzaad 60 65, 7 H L. lijnzaad 20, Tuinboonen 13 26, 54 H.L. erwten: groene (kleine) 20 27, groene (groote) 44—51«rauwe 46— 51, per 100 kilo. NOORDSCHARWOUDE, 9'Dcc. 1026. Uien 3.20ƒ3.50; Drielingen 2.202.80; Grove Uien 3.604; Roode Kool 1.80— 4.50; Doorschot 1.103.50; Gele Kool 22.80; Deensche Witte a.30ƒ3.30; Doorschot 2.402.70alles per 100 K.G.; Bloemkool ie s. 1216.80; bloemkool 2e a. 2.102.30 per 11 stuks. Aanvoer: 14000 K.G. Uien; 105200 K.G. Roode Kool; 16200 K.G. Gele Kool; 31500 K.G. Deensche witte; 700 K.G. Kroten; 400 stuk» bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Dec. 1926. Langedijker Groentenveiiing. Bloemkool ie a. 17.2022.50; Bloemkool 2e s. 5.407.20 per 100; Wortelen 3; Roode Kool ie soort 24.70Roode Kool 2e s. 0.901.80; Gele Kool 0.902.60; Witte Kool (Deen sche) 13.30Uien 33.40; Drielingen 1.702, alles per 100 K.G. Aanvoer: 2800 stuks Bloemkool; 1000 K.G. Wortelen; 70000 K.G. Roode Kool; 38000 K.G. Gele Kool; 28000 K.G.; Deensche Witte; 4050Ó K.G. Uien. Ncderlandache Eirrveiling Amsterdam. 10 Doe. Het kwik van do eierprij zen-thermo meter begint oen dianaende beweging uit to voeren; nog onwetend vemi oen poaitieva richdtmg. Verwaching voor eieren lager. (Men besteedde heden in Amsterdam: Kipederen, wit: 50/52 8.2Ö-8.76; 62/54 8.65-10.70; 54/56 10.00-11.75; 66/66 9120; 68/60 12.00; 62/64 13.46. Klpeloren, bruin: 60/62 13.60. Kuikeneleren 'beneden 50 kg. 7.668.40. Eend'eienen 7.708.25. 9 Doe. Aangebracht dloor 1 korder: 245 tongen per stuk 0.18—0.25, 460 kleine tongen por etuk 0.05—0.08, 6 kisten zotechol por kist 6.60, 2 kisten kleine echel per kist S; door g&roa- lonviBsohera: 7150 kg. gekookte 'garnalen per kg. 0.000.13; door earddjnvlesohere: 226 mandjes Aanlijn pen- mandje 0.80—0.42. 10 Deo. Aangebracht door 1 kordier: 110 tongen per stuk 0.23, 115 kleine tongen per atuk 0.07, 2 kisten zetsohol por kist 7, 4 kisten kleins schol T>er kist 2.26; door sardlinvissohera: 260 mandjes aanlijn per nanldje 068; door garnaieivrlasehem6600 k* gekookte pa» fes- &OMU0.

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 11