Een Liefde in de Wildernis NIEÜWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. HELDER IN 1926. Nr. 6280 VRIJDAG 31 DECEMBER 1926 64ste JAARGANG Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: O. DE BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 412 Post-Glrorekening No. 16066. OUDEJAARSAVOND. Voor wie niet al te oppervlakkig leeft is de oudejaarsavond meer dan een avond van uitsluitend gezellig samenzijn. Waar ons in net jachtende leven van dezen tijd zoo weinig oogeniblikken over blijven van zelfbe9chouwen, is de oude jaarsavond ibij uitstek geschikt om te overdenken die maanden die voorbijgin gen, om stil te staan bij alle leed dat ge leden, alle vreugde die genoten werd. Zijn we in het afgeloopen jaar inner lijk rijker geworden? Hebben we dapper den levensstrijd aangedurfd? Of zijn we verarmd, verflauwd? Deze en meer vra gen hebben we ons te stellen en te be antwoorden. O zeker, er is veel waarover we niet tevreden zijn en als we het nog eens over 'moesten doen, we zouden het stellig an ders aanpakken. We zijn traag geweest in ons werk, we hadden meer blijdschap kunnen brengen in onze omgeving, meer Üefde kunnen geven In onzen huiseHjken kring, we hadden leed kunnen verzach ten en besparen. Het geeft ons echter niet of we hier lang bij stilstaan, we kunnen geen stap terug en kunnen daarom slechts trachten in de toekomst goed te maken waarin we in het afgeloopen jaar tekort geschoten zijn. Als we ons in ernst voornemen om dit te doen, 'kunnen we moedig en blij het nieuwe jaar ingaan. Ook is er veel dat ons tot blijdschap stemt of althans kan stemmen dezen avond. Om te treuren over tekortkomin gen, over teleurstellingen, niet vervulde verwachtingen en vervlogen idealen, het Is zoo gemakkelijk en we doen het zoo gaarne. Om echter waarlijk dankbaar te zijn voor genoten voorrechten en wel daden is niet gemakkelijk. En wanneer we rustig overdenken al wat we in het •fgoloopèa jaar 'hebben genoten, dön kunnen we, bijna zonder uitzondering, dankbaar zijn. Er is zooveel dat ons lederen dag weer blij kan maken. Onze gezondheid, die wij genieten, ons voedsel en onze kleeding, het zijn dingen, die we zonder dank aanvaarden, alsof het zoo vanzelf spreekt. De achoone dingen in de natuur, we loopen ze voorhij zonder de blijdschap te smaken, dat we het voor recht hebben ze te mogen zien. Een bloem die we zien bloeien, de prachtige wolk gevaarten die wij lederen dag boven ons tien, een wondermooie zonsondergang, waarvan we hier zooveel kunnen genie ten, een kind dat ons toelacht, een vrien delijk woord van een die ons lief is, een warme handdruk van een vriend. Het zijn altegader dingen waarover we, dank baar en blij' kunnen zijn, mits we dé poort van ons hart maar wijd openzetten •n waarlijk willen leven, het volle, rijke leven dat God ons gegeven heeft. Het is een kunst om blij te zijn. Wij moeten het leeren en het kost meer strijd en inspanning dan alle andere studie, maar de vrucht ervan is verrijking en verinniging van ons leven. Leven is strijden. Dat is het heerlijke, dat geeft de spanning. Er is zonder strijd geen overwinning. Alle schoone dingen veroveren we door strijd. Laat ons dit voor oogen houden en iaat teleurstelling en droefheid ons niet verslappen, maar stefker doen worden en manhaftiger den strijd doorzetten. Dan zullen we misschien aan het eind van 1927 veel ingeboet hebben aan karak tereigenschappen, die ons lief waren en die ons egoïsme aankweekten* maar ons leven zal dieper en rustiger geworden zijn, gelouterd door den strijd tegen zelf genoegzaamheid en zelfzucht. Zoo overschrijden we den drempel van het Oude jaar en treden blij het Nieuwe binnen, naar Paulus' woord vergetende hetgeen achter is en ons strekkende naar hetgeen voor is. Ingezonden Mededeeling. FEUILLETON. De tendens, die ten opzichte van onze stad valt waar te nemen, omtrent den economl- schen toestand, en haar verdere ontwikke ling, beweegt zich gelukkig in opgaande lijn. WJj hebben het op deze plaats al meer ge zegd: men verwachte geen oogenblikkelijke resultaten, noch een plotseling herstel, in tegendeel, hoe geleidelijker hoe beter. Zoo zien1 wiji dan ook nog steeds geen bevol kingstoename plaats vinden van eenlge be- teefcenis; verleden jaar was er zelfs achter uitgang en de schommelingen, die hier altijd bestaan hebben1 bij' een zoo vlottende be volking als de onze, zullen ook wel oorzaak zijn. dat een blijvend accres voorloopig uit blijft. Maar op ander gebied valt daaren tegen wel degelijk vooruitgang té consta- teerén: onze badplaats heeft haar levensvat baarheid getoond; de N. V. Zeebad Huis duinen liet door den architect Ammersdorfer een vijftal z.g. seizoenwoningen bouwen, waarvan de eerste-steenlegging plaats had' In Maart en die reeds dit seizoen In gebruik werden genomen. Daarvóór was van parti culiere zijde reeds een modern Ingericht pension geopend, dat zich den geheelen zomer in een buitengewoon druk bezoek ver heugen mocht. Het zijn de eerste, schuch tere schreden, die gezet zijn en die zonder eenigen twijfel wel door meerdere gevolgd zullen worden. Flnanoleele en economische toestand Overigens valt omtrent den toestand oqzer gemeente nog sleohts te constateeren* dat de belastingen er buitengemeen hoog zijn en een drukkenden last vormen. Wij zullen de oorzaken daarvan hier niet nog eens releveeren; zij zijn trouwens bekend genoeg. Hoewel de Raad de nieuwe begroo ting nog niet behandeld' heeft, ia omtrent den flnancieelen toestand der gemeente reeds een oordeel te vormen aan de hand van heit onlangs verschenen Voorwoord, dat de begrooting vergezelt Daarin zetten B. en W. uitvoerig den toestand1 uiteen, en daar wij overigens ook verschillende beschouwin gen aan de hegrootingscijfers gewijd hebben, kunnen wij' den lezer hier verdere bespiege lingen besparen. Wel willen wij consta teeren, dat het uiterst veel moeite heeft ge kost deze begrooting sluitend te ramen. De Raad zal aanstonds voor de vraag worden gesteld of invoering eener straatbelasting noodzakelijk is dan wel of het, zooals de meerderheid' van het College wenschte, wen- schelljk is de tarieven van water, gas en electrisch licht te verhoogen. Een van deze beide is noodlg voor een sluitende 'begroo ting, en daarenboven zullen nog allerlei kleinere bezuinigingen moeten worden door gevoerd. Dat in verband met een en ander de thans gevoerde finantieele politiek cri- tisch onder de loupe zal worden genomen door dón Raad, zal aanstonds wel blijken. Want ondanks dezen precalren finantieeden toestand heeft men niet geschroomd tot de uitgave van belangrijke werken: verbouw van het Ziekenhuis tot Oudelledenhuis, van het Weeshuis tot Raadhuis en tot ver fraaiing van een aantal straten, die voorzien werden van een verhoogd trottoir. Deze werken en nog eenlge andere hebben de ge meentelijke schuld met ruim 71/, ton ver groot (billijkheidshalve dient hier te worden vermeld, dat deze leening ook omvatte be langrijke uitbreidingswerken van de bedrij ven, ook het Grondbedrijf, helaas). Nogmaals, wJj gaan op dit alles hier niet nader in. MaBr in een kroniek over het af geloopen jaar hoort het thuis; de toekomst zal moeten leeren of al dit geld inderdaad ook nuttig is besteedi. Het nleuw-verbouwde Raadhuis Is op het oogenblik* dat wij dit schrijven, nagenoeg gereed en zal in het begin van het nieuwe jaar in gebruik wor den genomen. Het Oudelledenhuis werd' reeds in de eerste helft van September be trokken; de ouden van dagen hebben daar een prachtige, in verhouding tot het aantal inwonenden wellicht wat luxueuse, in richting. De Gasfabriek heeft ook dit jaar haar be drijf niet kunnen verbeteren, ondanks tal van pogingen, daartoe ln het werk gesteld. Zoo is o.a. het vast rechttarief ingevoerd, doch de.minimumafname hiervoor is van dien aard, dat dit torief door weinigen slechts zal kunnen wi nden gebruikt. Het bedrijf levert dan ook een aanzienlijken ver liespost op Voor eon uitvoeriger overzicht verwijzen wty naar hu gepubliceerde over zicht uit de hegrootingscijfers. Behalve de reeds genoemde gemeentelijke zaken moet hier nog worden genoemd de ge slaagde proeftocht met het stortschip der gemeente-reiniging, waarmede een begin Is gemaakt met de reorganisatie van dit bedrijf. De feestelijke opening der nfcuwe ponton brug aan de Kooij hadl plaats op 1 Maart; hierbij waren de gemeentelijke en polder- autoriteiten uit de omliggende gemeenten tegenwoordig. Terecht achtte men deze ver binding met het achterland een belangrijke kwestie voor onze stad; wij komen hieronder daar nog wel op terug. !De openstelling van de intercommunale telefoonverbinding op het kantoor te Heider, ook gedurende den nacht, alsmede een ver vroegde postbestelling zijn opnieuw-teeke nen van eenigen vooruitgang. Helaas is van uitbreiding van het aantal bestellingen, als mede van een verbeterden treinenloop nog geen1 sprake. 1 StadverfraaiTng. Behalve de voornaamste straten in het centrum der stad, die van breede, met fraaie tegels voorziene troittoirs voorzien zijn, en dientengevolge het algemeen aspect der*stad zeer hebben verhoogd, ls'ook in den Huis- duinerweg een groote verbetering aange bracht, doordat de tweede liniebrug vervan Roman van HULBERT FOOTNER. Voor Nederland bewerkt door W. J. A. ROLDANUS Jr. 40) Joe, die even iets zag van wat er onder den hoed was prevelde: „Schoolmamsell" De inboorlingen echter maakten der gelijke onderscheidingen niet. Voor hen was zij' niets anders dan een blanke vrouw, de tweede die zij in' hun leven zagen. Miss Mackall met haar schoenen, haar hoed en haar oorset was nummer een van het heele feest. En deze gewaar wording was voor haar, die haar geheele leven verloren gegaan was onder een groote menigte vrouwen, iet? nieuws en hadi Iets ibedweimends. De blauwe hoed schudde en schommelde onheilspellend!. De draagster zag, geheel opgaand in hét bewustzijn* dat ledereen naar haar keek, niets van het vreemde land, waarin' zij zich hevondi Zoodra het algemeen© handjes-geven afgeloopen was, wendde Jack zich tot ser geant Ooulson. „Ik heb een gevangene voor u, sergeant" „Op wat voor beschuldiging?'* vroeg deze, dio dadelijk het stijve van een werk tuig der justitie kreeg. „Ik weet niet precies den wettelijken naam! Hij heeft een meisje tegen haar wil 1 Makaakt. Dat helsje!" Ma WJ wees op Bela. „HÜ heeft haar vastgebonden, in een kano meegenomen en haar ais een ge vangene op een eiland in het meer gehou den." De politie-ambtenaar schrikte ondanks zijn militair uiterlijk. „Is dat waar?" vroeg hij aan Bela. Zonder een woord te zeggen, bracht Bela hem' in den waan, dat het zoo waa „Wij' zullen onmiddellijk een verhoor afnemen," zeide Ooulson.„Kunnen we jouw huls 'gebruiken, Gagnon?" Of hij het gebruikem mocht! „Aristide! Michel! Maria i" schreeuwde Johinny. „Schiet op, luilakken. Brengt alles naar bulten!" Bisschop Lajeunesse ging vriendschap pelijk naar Bela toe. „Arm meisje I" zeidie hij in haar eigen taal. „Heb je een naren tijd achter den rug?" „Wacht nog evenl" prevelde Bela smee- kend. „Ik zal dan straks alles vertellen." „Zij is er brutaal genoeg voor! En geen spoor van schaamtegevoel!" „Ik ben bang, dat dit alles niet geschikt zal zijn voor uw oogen*" zeide de dokter, die zich als'ridder van Miss Maokall op geworpen bad, zacht tegen haar. „Wilt u niet liever in1 de boot wachten?" „Een proces!" riep zij uit „Voor geen geld ter wereld zou ik het willen missen! Wie is de misdadiger? Zeker ook zoo'n roodhuid'! Stel je voor! Haar schaken!" Binnen enkele minuten was de woon kamer der Gagnons leeggehaald en als „rechtszaal" ingericht Alle stoelen waren langs da* saasa wuui tuaadhas da twee gen is door eene van gewapend beton, even als de eerste. Hiermede en met de afschaf fing der zoogenaamde „verboden kringen", die het mogelijk maakten o.a. de nieuwe seizoenwoningen op het duin nabij; het bad paviljoen te plaatsen, is een belangrijke fac tor ontstaan voor dé uitbreiding onzer bad plaats, welke uitbreiding thans, zoo te zeg gen, niets meer in den weg staat In dit ver band willen wiji tevens noemen de herstelling aan den rijksstraatweg tusschen de Gem.- Reiniging en het vliegkamp De Kooij, die dezen-zomer plaats had. Dat van particuliere zfjde wordt Ingezien, dat het noodig en nuttig Is met zijn t$d mee te gaan, bewijzen talrijke verbouwingen van winkelzaken, waardoor aardige moderne geveltjes ontstaan zijn. Wij noemen hier de belde perceelen aan den Kanaal weg van de firma's Meijer en Veen, (van de eerste ook ln de Spoorstraat), de garage aan den Ka naal weg van den heer Nelis, de danssalon in de Spoorstraat, de woning van dr. Schür- mann aan de Zuldstraat, enz. Dat een ep ander onze stad een aardiger aspect heeft gegeven, behoeft geen nader betoog. Woningbouw, enz. Vreemdelingenverkeer. Ook dit Jaar werden door de Woningstich ting een aantal volkswoningen gebouwd, waardoor, bestaande ongewenschte woning toestanden zijn verbeterd. Wij' 'bedoelen hier het blok van 16 woningen ln de Artillerie straat en 88 in dé Vischstraat in aansluiting op de hier reeds gebouwde goedkoope wo ningen. Als teeken van oplevend economisch leven moet hier worden genoemd! de in Juni op gerichte elerveiling. Ofschoon aanvankelijk nog van bescheiden omvang, worden thans pogingen gedaan door de Economische Oom missie deze veiling uit te breiden. Het be stuur der Groentenvelling heeft diaartoe be reids haaT uitstekend Ingericht gebouw aan geboden. Laat ons hopen, dat deze poging succes zal hebben. In verband hiermede is de jaarljjiksche Pluimvee-tentoonstelling van zeer groot belang. Uit het groot aantal bui tengewoon fraaie inzendingen blijkt wel, niet alleen, dat onder de Heldersche Ingezetenen de belangstelling voor de hoenderteelt groot is, maar dat zelfs inzenders van zeer ver weg, ondanks het feit, dat in dezen tijd van het jaar zeer vele dergelijke tentoonstellin- n worden gehouden, het in hun belang ebben geacht hier in te zenden. Bemoedi gend1 verschijnsel I Nu wij toch over een tentoonstelling spre ken, kan hier tegelijkertijd melding worden gemaakt van de photo- en kunsttentoonstel ling, door „Helder's Belang" in Augustus in de school te Huisduinen georganiseerd. Of schoon niet van groote beteekeni^, was het een eerste, schuchtere, poging wat „bad- plaatsleven" hier te brengen, en zeer zeker waren er belangrijke inzendingen* ook op photografisch gebied'. Wij zijn het volxomen met den heer iMichels een», die ln een artikel ln ons blad nog eens weer wees op d'e nood zakelijkheid ten opzichte van1 den toekomsti- gen bloei onzer gemeente toch vooral het noodlge optimisme te 'betrachten. Ook het „Handelsblad" heeft zich* in den loop van het jaar, reeds met onze stadi bezig gehou den, en dat ook van andere zjjie alles wordt gedaan om de stad op te voeren tot het peil, waarop zij ais belangrijke provincieplaats recht heeft, bewijst wel de Jaarvergadering van een belangrijk lichaam als de Neder- landsche Vereemglng voor Gemeentebelan gen, die hier 8 en 9 Oct plaats had, en bij welke gelegenheid een groot aantal der voor aanstaande personen Helder beZbch ten- Het gemeentebestuur heeft deze gasten op de hoffelijkste wijze ontvangen. Ook de jaarlljksche dlistrictvergadering van de on derwijzer» had wederom plaats. Onderwijs. Ten opzichte van het openbaar onderwijs kan worden geconstateerd, dat ons gemeen tebestuur in dezen diligent Is en' angstvallig het oog houdt op alle», wat dat zou kunnen schaden. Zoo zijn de diploma'» voor getrouw schoolbezoek, met de daaraan verbonden be looningen, reed» enkele Jaren weder inge voerd, terwijl voort9 den oudsten leerlingen een boottocht is aangeboden naar Gaaster- land- De kwestie betreffende een gymnasium of althans een daarmee gelijkstaande oplei ding, is dit jaar nog niet opgelost; dé hier aan door dlr. Van Urk gewijde artikelen deden nogal wat stof opwaaien, daar de Han delsscholen zich hierdoor bedreigd zagen. Omtrent het bizonder onderwijs valt te vermelden* dat de Vereeniging „Laat de Kimderkene tot Mij komenr 19 November haar 40-jarig bestaan heeft herdacht. Uit de toen gehouden redevoeringen is wel geble ken, hoe zeer dit onderwijs ln 'bloeienden toestand verkeert Kerkelijk leven. De Israëlitische Gemeente heeft dringend een nieuw synagoge-gebouw noodlg. Zij heeft ln de eerste week van Juni een grootsch-opgeaette famcy-falr gehouden* die Ingezonden Mededeeling. Versterk uw nieren! Werp dat lustelooze, afgematte gevoel van u, en herwin uw gezondheid en energie door uw nieren te helpen om de schadelijke en kwaaddoende vergiften uit uw bloed te filtreeren. Maak uw leven weer tot een lust! Die pijn in de lendenen, die urinestoorniasen, dat vermoeid, ze nuwachtig, uitgeput gevoel, die hoofdpijn en duizeligheid kunnen alle te wijten zijn aan nlerawakte, en deze kan overwonnen wórden. Piekeren helpt u niet. Wórd flink en gezond door het gebruik van Foeter"» Rugpijn Nieren Pillen. De tijd bewees, dat dit specifieke niergeneeamidcet aan de nieren Juist die versterkende hulp geeft, die zij noodig hebben en deze or ganen bijstaat om het bloed volkomen en terdege te zuiveren. Door nieuwe kracht aan de verzwakte nieren te geven, kunnen Fosteris Pillen kwellende nier-verschijnselen als rheuma- tiek, ischias, spit, waterzucht, niersteen, en blaasontsteking verlichten en voor komen. Duizenden ln Holland danken hun tegenwoordige goede gezondheid aan ds genezende eigenschappen van dit nier- middel. Begin nog heden met het gebruik en zie hoe snel gij een flinke gezondheid kunt herkrijgen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apo theken en drogisten 1.75 per flacon. deuren in gezet voor de politd. e- ambt sna ren en de eeregasten. Beide deuren werden open gelaten, om wat meer licht te hebben en een groote zonnestraal viel dwars over de stoffige vloer. Coulson zat in het midden met een tafel voor zich; links van hem de andere politie- atalbtemaar met een notitie-boekje en een potlood, om de getuigenverklaringen op te schrijven. De beide jonige mannen trok ken als de vertegenwoordigers van het gezag «en ernstig gezicht, dat volstrekt niet in overeenstemifling was met hun jaren. Mis» Maokall had rechts van1 Ooulson plaats genomen en speelde steeds door met haar struisveeren. De dokter en de In- diaansche agent zaten naast haar. Aan den anderen kant zat bisschop Lajeunesse. Hij had de jonge priesters teruggestuurd' naar de boot om de bagage over te pakken. Hoe zij daar ook over denken mochten, zij' hadden irmet een op gewekt gezicht aan het bevel gehoor zaamd. Van- alle aanwezigen toonde alleen de bisschop eenlg medelijden. Bela stond naast hem1 en hij 'boog zich nu en dan voorover om haar arm- te streelen. Zij nam dat met een vreemden blik, tegelijk dankbaar en angstig, op. De kamer was verder gevuld met de inboorlingen, waaronder al de Gagnon's, de bemanning van de boot, de knechts en meiden, allen neergehurkt tegenover de tafefL In afwachting van de komst van den gevangene keken zij vol belangstel ling naar de hanösohoenen en den parasol »a daa hougust kunstbloem** va* Mis» Mackall, dien zij' in haar ceintuur droeg. Zoo iets had men aan den Musquasepi nooit gezien. Sam werd' met geboeide haindep binnen gebracht. Hij' droeg zijn hoofd' hoog. Jack liet hem voor de tafel staan en ging met Shand en Joe naar de deur zoover moge lijk van Bela af. Hun 'gewicht lh het pro ces voelend, zagen zij er vrij eigengerech tige! uit. Nu en dan gaven zij hun gevoe lens lucht door uit dé deur te spuwen. Sam leek niet erg bezorgd-, zijn geweten was zuiver! Zeker, hij -voelde de vernedering van' die geboeide polsen; maar zou hij strak» niet trioonphantelijk gewroken zijn? Hij had den geheelen nacht met verlan gen naar Ült oogenblik uitgezien. „Goede genade, dat 1» heelemaal niet wat lk verwacht hadi" fluisterde Mis» Mackall tegen den dokter. „Die knappe arme jongen. Stel je voor jhjj' haar scha ken, zooals Jullie dat noemen. Hij is veel te goed! voor haar. Haar moesten ze straf fen!" Het verhoor begon met de gewone vra gen: „Naam?" „Samuel Gladding." „Leeftijd?" „Vier-en-twlntig." „Geboorte?" „Amerikaarï! Geboren te Oranje ln New Jersey." „Canadeeach burger?" „Neen." „Wanneer voor het eerst in Canada ge komen?" „18 Februari van dit Jaar." „Wanneer aan het Carfbou-meer geko- ■wal?" ser." Tijdens het verhoor begon dé gevan gene .te vreezen, dat het 'grootste .gedeelte der aanwezigen tegen hem was. Het ver- moedén maakte zich van hem meester, dat het niet zoo makkelijk gaah zou om zich vrij te krijgen als hij wel gedacht had.' „Ge wordt beschuldigd*" ging Coulson voort, „dat ge dit meisje Bela ontvoerd en haar op Eagle Islaind gevangen 'gehouden hebt. Het is ujw recht een verder verhoor te weigeren, ln welk geval lk u nma-r Miwasa Landing moet medenemen. Wilt gij voortgaan?" „Ja," zeide Sam. Hier liet Coulson's wettelijke autoriteit hem in den steek. „Wat hebt ge tot uw verdediging te zeggen?" vroeg hij heel menschelijk. Juist op het oogenblik, dat Sam zich verdédigen wilde, kwam hiji tot het besef, 8 welk een belachelijk figuur hij' slaan zou, wanneer hij een meisje beschuldigde hem ontvoerd te hebben. Hij klemde zijn lip pen op elkaar en werd vuurrood* Jack en zijn vrienden keken elkaar veelbeteeke- nend aan. „Nu?" vroeg Coulson. „Het la niet waar," stamelde Sam. „Ben je niet met haar meegegaan?" „Ja maar „Wat maar?" „Ik moest." „Wat bedoel je?" Nu moest het eruit »ZiJ heeeft mij ontvoerd*" barstte Sam los. (Woadt vervolgd). HELDERSCHECOURANT ABONNEMENT PEK 8 MAANDEN BÏJ VOORUITBETALING: Heldersche Courant 11.50; fr. p. p. binnenland f2.—, Ned. O. en W. Indië p. zeepost f 2.10, id. p. mail en overige landen f 8.20. Zondagsblad resp. f 0.50, f 0.70, f 0.70, f 1.—. Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.26, f 1.85 Losse niummers der Courant 4 ct.fr, p. p. 6 et. ADVERTENTIEN: 20 ct. p. regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redactdon. tekst)dubbel tarief. Kleine advert. (gevraagd, te koop, te buur)r. 1 t/m 8 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra)* Bewijsno. 4 ct. 0 0 „Lieve hemel 1 Gesöhaaktl" riep Miss Mackall met een onderzoekenden blik uit. „8 Mei. Als kok ln 'gezelschap van de heeren Skinner, Marr, Hagland en Fra-

Heldersche Courant | 1926 | | pagina 9