T l TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAG 11 JANUAKI 1927, BIJ het op 27, 28 en 29 Deoember J.L gehouden examen voor sergeant zijn ge^ slaagd toot ree.-sergeant <le korporaals W. de Gast en R. Okel en voor dienstpl. sergeant de korporaal J. do Vries, allen van de klasse „Helder" van den Kader- bmdstorm. Geslaagd voor het diploma coupeuse vólgens het systeem L.A.B.O.R., de dames A. Blom en J. Rasch, beiden alhier. T.A.V.E.N.U. Tengevolge van de alhier heerschénde griep is de tweede uitvóering van de Too- neelvereeniging „TJLVJ3JWJ.", die be paald was op Woensdag 12 Januari a.s. verzet tot Maandag 91 Januari ei. In verband hiermede zullen introducties, die slechts in zeer bijzondere gevallen worden afgegeven, »ok eerst zijn te beko men op Zaterdag 29 Januari a.s. des nam. tusschen 2V» en 8 uur in die kleine zaal van Casino. Elervefllngvereenlglng „Helder-. Eerste veiling. Donderdagmorgen kwart voor 12 heeft de eerste eierveiling plaats gehad en wei met zeer bevredigend verloop. Door mid del van den ophaaldienst waren een 50-tal partijen eieren, afkomstig van Texel, Wie- ringen, Anna Paulowna, Breezand. Koe gras en Helder, ter veiling aanwezig; in totaal 8947 stuks, welke alle werden ver kocht Eeitige handelaren van buiten wa ren vanaf de Schager markt hierheen ge komen, terwijl ook de HeJdersche winke liers zich niet onbetuigd lieten. Toch ge- toornen "wij, dat zoowel bij producenten, als bt) winkeliers de echt Hollandsohe karak tertrek van „de kat eens uit den Ijoom kijken" nog een rol heeft gespeeld en dat volgende malen, zoowel aantal aanvoer sters als koopers grooter zal zijn. Aangevoerd 8897 kipeleren: wit 6.90- 7.60, bruin 7.80-/ 0.10, 60 K.G. wit 7.80, 60 K.G. bruin 8.20, 63 K.G. bruin 8.10. Aangevoerd 60 eendeleren 7.alles per 100 stuks. (Door een misverstand niet aan onze tijde! eerst heden opgenomen). Red. H. O. Jutttemn W. HL Burgers. Met een enkel woord hebben wjj reed» meegedeeld, dat de heer W H. Burgers Zaterdag den dag zou herdenken, zijner 80-jarige werkzaamheid als voorzitter van bet Burgerlijk Armbestuur. Dat een der gelijke dag met eenige feestelijkheid zou worden herdacht, lag voor de hand. In •en der toespraken, welke dien middag f«houden werden, kwam ook uit, dat een ergelijk jubileum van grooter beteekenis Is dan een 80-jarig jubileum van een of ander bezoldigd ambtenaar, die tenslotte tegen belooning zijn plicht deed, terwijl de heer Burgers al die jaren volkomen belangloos, zonder een enkele vergoeding, de zaken van het Armbestuur regelde. Dat hiervoor een uitgebreide kennis noodig is van personen, toestanden, fa milieverhoudingen enz.f begrijpt men, en eveneens is het duidelijk, dat voor het vinden van den gulden middenweg veel tact eii overleg te pas komt. De Jubilaris hield Zaterdagmiddag ten twee ure receptie te zijnen huize. Helaas kon zijn echtgenoote wegens ongesteld heid ('t was niet heelemaal de schuld van de griep, al kwam dat er bij) onmo gelijk tegenwoordig zijn. Even twee uur kwamen Burgemeester en Wethouders met den gemeente-secretaris den heer Burgers complimenteeren. Van het Dage- lijksch Bestuur was reeds een zeer mooi bloemstuk bezorgd, en verschillende an dere bloemstukken, van de leden van het Armbestuur en andere corporaties, sierden eveneens de kamer. De verpleegden van het Oudeliedenhuis hadden, met hun bloemen, een berijmden gelukwensch in gezonden, op een speciaal voor de gele genheid aangeschaft sierlijk vel postpa pier. U weet wel, met zoo'n allerprach tigste bloemenplaat er op, die je uit kan trokkcQ* Spoedig kwamen meerderen den heer Burgers geluk wenschenhet volledig Burgerlijk Armbestuur, het Israëlitische Armbestuur, later het Weeshuisbestuur, enz., terwjjl het verder den gaheelen mid dag in- en uitliep van particulieren, die even kwamen gelukwenschen. Namens het Israëlitisch ArmbestuuT sprak de heer Vrieslander den jubilaris toe. Wij hebben, zoo zeide spr., een oogen- blik van den sabbath afgenomen om u, die gedurende dertig jaren de armen ge voed heeft, namens de Israëlitische ge meente dank te zeggen voor hetgeen gij ook voor onze arften gedaan hebt. Spr., die ouder is dan de heer Burgers, en ook langer ervaring heeft in het armbestuur, weet welk werk zoo'n verzorging mede brengt. Wij hopen, datde gemeente Helder u nog vele jaren aan het hoofd van het burgerlijk armbestuur mag zien, opdat gij in woord en daad nog u aan de ver zorging der armen kunt geven. Hierna nam de beer P. van Dalen namens het Burgerlijk Armbestuur het woord en zeide het volgende: Hooggeachte Mijnheer de Voorzitter. „De tijd rolt als dee'z bergstroom voort", aldus Elias Annes Borger inzijn'gedicht Aan den Rijn". En zoo is t. Nog pas is het Jaar 1026 in de zee der eeuwen weg- 8®zonkep 0h zijn wij 1927 ingegaan en steeds maar door gaan de beelden uit het leven als een rolprent ons voorbij. Toch zijn er momenten in het leven dat wij eens even gedwongen worden stil te staan, vinden wij mijlpalen, waar wij, even slechts, halt houden om een wijle in onze gedachten te vertoeven op den afgelegden weg. Zoo'n mijlpaal, zoo'n moment is thans door U bereikt en aan gebroken in Uw leven als lid en voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur deze Gemeente, waar ge op dezen dag 30 jaren als zoodanig l gaf, als het Ge meentebestuur dit aan U vroeg. Dertig jaren werkzaam ten dienste van de hulp behoevenden 1 Voorwaar, Mijnheer de Voorzitter, het is een tijdperk, waardig, om maar niet zoo ongemerkt te laten passeeren, om maar weer voort te hollen, op dien levensweg, maar om bij dien mijlpaal even stil te staaif. En daarom heb ik de eer en het groote genoegen, namens de leden van ons be stuur,, die gedeeltelijk dien weg met U hebben bewandeld, om U te danken, hartelijk te danken, voor alles wat gij voor de arme stakkers en hulpbehoeven den in deze Gemeente, in al die jaren, deed. Er is zoo veel tact voor noodig om op de juiste wijze aan armverzorging te doener is ook zooveel menschen- kennis voor noodig, omdat, helaas door onedele motieven gedreven, men zich vaak armer voordoet dan men werkelijk is. in dit verband is ook de Burgerij U veel dank verschuldigd. -Over het alge meen beseft men zoo weinig of in het geheel niet dat men dank verschuldigd is aan hen, die op oordeelkundige wijze en waarbij men ook rekening moet houden met de financiën der Gemeente de armen der gemeente ondersteunen en helpen en die dit geheel belangloos doen. En de tol van dien dank zou dan wel het allermeest aan U betaald moeten worden, die, altijd weer, jaar uit,* bereid waart om te dienen hen, die hulp noodig hadden. Mijnheer de voorzitter, terwijl wij dan U voor dit alles danken, willen wjj ook een woord van hartelijke waardeering uitspreken voor de wijze, waarop U als voorzitter met ons verkeerdet; voor de prettige manier, waarop U onze verga deringen leiddet en voor de buitengewoon aangename wijze van samenwerking, in het algemeen ondervonden, waardoor onze vergaderingen, niettegenstaande onze leden in principieele opvattingen ver schillen, steeds zeer gaarne door ons wer den bijgewoond. Mijnheer de voorzitter, ik zou nog kunnen gewagen van Uw veelomvattend werk en de zorgen om het Verpleeghuis aan zijn doel te doen beant woorden; ik wil dit niet doen, omdat mis schien anderen ook nog iets willen zeggen. Het is onze vurige wensch, dat God U de gezondheid, de lust en opgewektheid moge geven en niettegenstaande het klim men Uwer jaren, onze vergaderingen nog vele jaren met opgewektheid te leiden en de groote gave en krachten, U ge schonken, te kunnen geven ten gerieve der gemeente en tot welzijn der armen en hulpbehoevenden in onze stad. Mijnheer de voorzitter, ons bestuur heeft gemeend U een stoffelijk bewjjs van waardeering en hoogachting te moe ten aanbieden; immers, woorden zijn goedkoop, doch daden spreken. Wij meen den U niets beter te kunnen aanbieden als een album met opdracht, bevattende verschillende foto's van het nieuwe Ver pleeghuis, hetwelk U, naar den wensch van Uw hart, nog hebt kunnen openen. Mijuheef de voorzitter, dit album is een testimonium voor U en voor de Uwen, waaruit blijkt hoezeer Uw werk door ons werd gewaardeerd. Daarin vindt U ook de beeltenis van Uwe medebestuurderen en van onzen secretaris-penningmeester, die U a ltjjd trouw ter zijde staat. En steeds, wanneer U of de Uwen >.it boek openslaan en onze beeltenis zien, weet dan, dat onze harten warm kloppen van dankbaarheid voor Uw werk en van bijzon dere toegenegenheid voor Uw persoon. Begrijpelijkerwijs was dit album een ten opzichte van personen en toestanden verbaasden wij ons. Steeds wist hij den gulden middenweg te vinden, nimmer was hij te hard, nimmer te week, waar het gold de beslissing over een arme. Wij hopen hem nog lang als voorzitter te mogen behouden. Ook van het katho liek armbestuur brengt spr. zjjn wenschen over. Van het R.K. Armbestuur was te vens een schriftelijke gelukwensch inge komen. De heer BurgerB dankte, getroffen voor de hem gebrachte hulde. Boven zelden wij reeds, dat voortdurend bezoekers In en uitgingen. In den loop van den middag werd nog het woorff gevoerd door den heer Lijflsman, voorzitter van den Armen raad, den heer Emmerik, voorzitter van de St. Vincentius-vereeniging, mevrouw de BoerJongkees, namens de Vereeni- ging „Tot Steun" en mevrouw Bok Juchter namens de Vereeniging „Lief dadigheid naar Vermogen", zoodat de middag al ver gevorderd was, Alvorens deze feestelijke receptie eindigde. Jan Het Schouw tooneeL Je meent t. Musch als Eddy »Chick Gowan» en Louis Davlds als A. B. »Hap» Hurley, de eerste -als adspirant kampioen bokser licht gewicht, de tweede als zijn manager, van twee gesjochten jongens via een intermezzo als huisknecht en butler opklimmend tot rasecht kampioen en zijn manager, ziedaar de oorzaak van het succes van »Je meent 't«. Dit Engelsche blijspel, dat gisteren voor een overvolle zaal voor het voetlicht werd gebracht, is niet veel beter of slech ter dan de andere. Maar deze verdienste heeft het, dat het Jan Musch en Davids, vooral den eersten, gelegenheid geeft tot een kostelijke creatie. Het van het begin tot het einde, in één stijl volgehouden droog komische spel, waarbij een enkel gebaar zoo heel veel doet, was buiten gewoon. Van chargeeren, waarvoor in een geval als dit geen gering gevaar bestaat, was geen sprake. Musch bleef den geheeldn avond het linksche, onbe houwen, dood eerlijke en door zijn mana ger geleide type. Hoe die twee, nadat zij door den lich telijk aangeschoten Clinton mee naar huis genomen zijn, resp. fungeeren als huis knecht en butler in den huize Rumfield, Ciinton's zwager, is oervermakelijk. In het daar in betrekking zijnde kir dermeisje vindt Chick een oude vriendin terug. Ook »in de liefde4 is Chick echter vermakelijk onbeholpen. Hap de manager, die »alle wijven zjjn vergif» tot lijfspreuk bad, wordt deze leus ontrouw ter wille van een alleraardigste typiste (Rolien Numan), die haar best doet zijn spraak te fatsoeneeren. Buitengewoon succes had de boksmatch, gearrangeerd ten huize van Rumfield, tusschen Chick en Duffy den chauffeur Geheel volgens de regels van de kunst. Vooral het oogenblik, dat'Chick het voor hem zelf gevaarlijke moment heeft, dat zyn aandacht wordt afgeleid, waarvan zijn tegenstander gebruik maakt om hem knock out te slaan. Louiu Davids, de manager, is den ge- heelen avond de onafscheidelijke makker van Chick en draagt eveneens niet weinig bij tot de vrooljjkheid, dóór de wonder lijke manier waarop hij met zijn kampioen licht gewicht omspringt. Van den »inhoud< van dit bljjd|fel valt weinig te vertellen. Zeker, er is iets als een >draad«, maar de hoofdpersonen wan delen er kris en kras doorheen, al helpen zij ook een handje om den bedrieger Rumfield (Jaap v. d. Poll) te ontmaske ren. Maar vut doet het er toe. Hoofdzaak was dat men zich een avond buitengewoon amuseerde, en dit is inderdaad het geval geweest. Wanneer wij hier in hoofdzaak de twee hoofdpersonen genoemd hebben, wil dat niet zeggen, dat de overige medespelen- den niet het hunne bijdroegen. Jack de Haas, als Clinton Blackburn, de man, die feitelijk het heele geval aan het rollen groote verrassing voor den heer Burgers, brengt, was vooral in het eerste tafreel De photo s die erin voorkomen, zijn bi- bet a rrdigo Broadway-decor, kos- zonder mooi en geven van het nieuwe teiiik. Jeanne vau Rijn was de aardige Tehuis een uitstekenden indruk. Het al- bnm was gebonnden in een gebatikte band. Het geheel was vervaardigd ter druk kerij van C. de Boer Jr. De heer van Os nam hierop het woord als oudste lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Die paar simpele regels in de Held. Crt., waarin enkel vermeld stond, dat de heer Burgers 30 jaar als voorzit ter van het Armbestuur werkzaam was en receptie zou houden te zijnen huize, dringen niet voldoende door tpt het groote publiek ten opzichte van de beteekenis van dit jubileum, zoo zegt spr. Vijf-en- twintig-jarige jubilea worden herdacht, maar in den regel is de achtergrond daarvan, dat het functies betreft, die be zoldigd worden. Veel verhevener is uw jubileum, geachte heer Burgers, dat hoog uitgaat boven een „bezoldigd" jubileum. Ouze gemeente behoort niet tot die ge^ meenten, welke op het gebied van armen verzorging van oudsher haar sporen heb ben verdiendonze armenverzorging is betrekkelijk nog nieuw. Toen de heer Burgers als jonge man aan het hoofd van het Armbestuur optrad, was er geen controle- op de uitkeeringen. Hij had den moed de bestaande fouten aan te toonen van stonde af aan heeft hij zich aan dat gebrek aan controle geërgerd en er ver betering in aangebracht Niet alleen als armbestuurder trad do heer Burgers op, ook als vuder j^an het verpleeghuis. Ook hier gaf de heer Bur gers zich geheel, en hij slaagde erin in het Tehuis in de Breedwarsstraat een dragelijke toestand te scheppen. Als men. bij hem kwam met een oudje, wist hij, hoe beperkt de ruimte er ook was, steeds nog een plaatsje te vinden. Achttien jaren heeft spr. met den heer Burgers samen gewerkt en hü heeft hem leeren kennen als ismand, die zeer zeker voor zijn werk hiernamaals zijn belooning zal krijgen. Over de uitgebreide kennis ven Burgera in elkaar was gezakt en bij bewoners van die straat was binnengebracht. Op advies van den Directeur van den Geneeslcundi gendienst, die den man on derzocht, werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Diefstal. Zondagmiddag werd door een bewoner van den Rijksweg aangifte gedaan dat van een achter z(jn woning staande hooi schelf een hoeveelheid hooi was gestolen. Rijwiel ontvrewnd. Gistermiddag werd door een bewoner van de Hoofdgracht aangifte gedaan, dat zijn rijwiel, dat eenigen tijd onbeheerd in de Weezenstraat had gestaan, was ont vreemd.# Waarschuwing. De OonrmllBBaris van Politie dier ge meente Nijmegen waarschuwt tegen per sonen', die oplichting trachten te plegen door middel van een circulaire», welke zij aan de woningen afgeven en waarop zij antwoord komen halen, ten einde toilet zeep en schrijfpapier te verkoopen. Die circulaire luidt: „Onderlinge Bond van Werkloon» K antoorbedienden. MM! Met beleefd verzoek komen) eenige Werklooze Kantoorbedienden, allen reeds gerudmen tijd zonder werk en vaders va* groote gezinnen, ten einde raad tot UEd of U hen in den zoo zwaren strijd om het bestaan slechts voor een enkelen keer zoudt willen steunen dóór het koopen van een doos toiletzeep, 8 stuks 70 oerKt 1 stuk 25 cent Ook bieden wij UBd. aan een couvert Dames- of Heeren-Post, 20 stuks 0.25, alles prima kwaliteit en tegen winkelprijs. Ook van U Mevrouw, die nooit let» aan de deur koopt, hopen1 wij op een gun stig antwoord Daar onbevoegden ook antwoord ko men halen op dit biljet, wat reeds voor gekomen is, verzoeken wij U beleefd naar de Oontröle-Kaart te vragen, waarvan elk onzer Is voorzien Gedachtig aan het spreekwoord, wie zich zelve helpt is waard geholpen te wor den, vragen wij beleefd Uwe medewer king. Bond van Werklooze Kantoorbedienden. PJS. Op dit biljet komt een onzer U per soonlijk Iteizoeken. Beleefd verzocht dit biljet terug te 'geven." Het is gebleken dat bedrog In het spel is. 1 De burgemeester van Wierden geeft ieder, die aangezocht wordt om als agent of vertegenwoordiger op te tredten voor, of aan wien geldetttffce voorschotten wor den aangeboden door de Ouderlingen Qrediet Verschaffing (O.O.V.), te 's Gra- venhege, in zijn eigen belang in over weging zich eerst tot hem te wenden om inlichtingen, alvorens met genoemde on derneming eenige relaties aan te knoopen. ta bietten genezer» UW HOEST en VERKOUDHEID WH teüjk. Jeanne verpleegster, die Chick een handje hielp in de liefde. Rolien Numan de secreta resse, die verliefd werd op Hap, de ma nager. De verzoening tusschen die twee na een heftige ruzie gaf Davids gelegenheid z(jn tooneeltalenten te toonen. Uit het Politierapport. Een aanrijding. Vrijdagmiddag had er in de Spoorstraat een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. Beiden reden in kal- men gang in dezelfde richting, op onge veer l1/» M. afstand van elkaar. Plotse ling slipte de wielrijder, met gevolg, dat hjj voor de auto terecht kwam en een klap van een der spatborden kreeg terwijl hij door een der wielen werd aangereden. De wielrijder werd in een drogistwinjcel binnengedragen en door den artq, door wien hij aangereden was, onderzocht. Voorzoover kon worden nagegaan had' hij geen letsel bekomen. Hij werd met de auto naar zijn huls gebracht. Een liefdevolle zuster? In den nacht van Vrijdag op Zaterdag te ongeveer half een vervoegde zich aan het bureau Molenplein een vrouw, wonen de aan de Achterstraat, die mededeelde, dat zij door haar eveneens aan die straat wonende zuster uit huis was gejaagd' en dut zij nu niet wist waarheen zij moest gaan. Door tusschenkomst van de politie werd bedoelde zuster, die onder drankinvloed verkeerde en hevig te keer ging, naar haar eigen woning verwezen, en werd de door haar uitgezette vrouw weer in haar woning toegelaten. Een oude zwerver. Zaterdagmiddag werd aan het Hoofd bureau van politie kennis gegeven dat op de OoataLnotstraat aan 76-jarige zwervar Een Herinnering. De schipper van de »Dorus Rijkers», de heer C. Bot, ontving van een anoniem inzender (poststempel van den brief was Schagen) de volgende herinnering aan den nacht van 10 Januari 1852. In dien nacht namelijk, dus thans 75 jaar geleden, redde Cornelis Dito met levensgevaar de bemanning van het kofschip »Gezina Jantina», kapitein H. Rozema, komende van Rouaan, geladen met koolzaad en op weg naar Amsterdam. Voor het redden vau de bemanning van dit vaartuig ont ving Dito van den Koning de gouden medaille en van de burgerij een grati ficatie. De heer Bot m -end' tere ht, dat deze herinnering in ons blad wel op haar plaats was. Wij verleenen haar gaarne een plaatsje en nemen voorts uit het werk van Dekker, Ontwikkelingsgeschiedenis en Beschrijving der Gemeente Helder, een en ander omtrent deze redding over. Dekker schrijft„De liefelijke winter nacht van 9 op 10 Januari 1862 heeft plaats gemaakt voor een' onstuimigen dag, een dag, als de kustbewoners in lange niet .hadden aanschouwd. Nau welijks was de maan ondergegaan of onheilspellende wolken vertoonden zich aan den gezichteinder, terwijl de wind hand over hand toenam en zich weldra tot een hevigen storm verhief. Toen de zon zich aan den oostelijken horizon ver toonde, verlichtte zjj een woest tooneel. De bewoners van Huisduinen hadden zich op het strand geschaard en zagen met beklemde harten de worsteling van een vaartuig met het zoo fel bewogen ele ment. Het was de »Gezina Jantina», die eensklaps door den opkomenden storm overvallen, alle pogingen aanwendde om van de kust af te sturen. Met schier bovenmenschelijke inspanning heeft het scheepsvolk gestreden, maar het vermocht ten laatste niets tegen de hevigheid van den storm, die bijna tot een orkaan was aangegroeid. Het brooze vaartuig, ge heel ten prooi aan golfslag en windvlagen, was eindelijk op eene zeer gevaarlijke plaats op strand geworpen. Het hevig stampen van het vaartuig na het stran den, had de schepelingen genoodzaakt de masten te kappen, daardoor was de werking van het vaartuig wel wat ver minderd, maar de romp van 't schip dreigde ieder oogenblik te bezwijken in den ongelijken strijd met de branding die rondom woedde. Ha, daar agaat de reddingboot in zeel Een zestal rappe gasten heeft haar bemand, want hoe ge vaarlijk de onderneming ook moge zijn, de edele mannen vergeten eigen levens gevaar en de rampen, waaraan hunne gezinnen ten prooi zullen zijn, wanneer zij zelvea moeten omkomen, als het eene onderneming geldt om het leven van in dreigend gevaar verkeerende natuurge- nooten te redden. De pogingen met de reddingboot faalden, waarna 19-jarige Dito zloh in zee begaf en zwemmende het wrak trachtte te bereiken. „Drie malen heeft men de pogingen met de reddingboot herhaald, doch de manschappen hebben niet mogen slagen. Uitgeput van krachten worden zij telkens weder naar de kust gevoerd en op het strand geworpen. Hartbrekend is het noodgeschrei der ongelukkigen op het scheurende wrak 1 Hun ijzingwekkend gejammer, hun smeekend opheffen der handen, als om nieuwe pogingen tot red ding te vragen, is. voor den moedigen jongeling niet om uit te staan I Hij wil, met Gods hulp, op deze wijze een poging tot redding wagen en of zijne betrekkin gen hem ook smeekend weêrhouden, *hij moet en hij zal het uiterste beproeven. „Daar zwemt, daar worstelt hij met de onstuimige zeeDe mannen op het strand vieren de lijn, welke Dito zich om het lijf heeft geslingerd, waardoor hij de gemeenschap hoopt tot stand te brengen tusschen schip en strand, en die tevens dienen moet, om hem terug te trekken, wanneer hij in den ongelijken strijd met het element dreigt te bezwijken. „Hoezee I de moedige jongeling wint hij nadert meer en meer! Noch eenige krachtige slagen en.... God lofhij heeft de schier zinkende plecht bereikt I „De gemeenschap is daargesteld, en met hoeveel gevaar ook vergezeld, één voor één ondernemen de schipbreuke lingen, langs de üjn, den tocht naar het strand en volbrengen dien gelukkig I De laatste die den tocht naar den wal onderneemt, is Cornelis Dito, die met gejuich door betrekkingen en vrienden, maar vooral door de dankbare geredden wordt begroet 1" Voor deze moedige daad ontving Dito verschillende onderscheidingen. GEMEENTERAAD. Versohenen is een Ven olg-agenda voor de vergadering van dén Raad op Maandag; 10 Januari 1927, en, 200 noodig, volgende dagen. Zij vermeldt de volgende onderwerpen ter behandeling: Notulen. Vaststelling der notulen van de verga dering van 7 December 1928. Ingekomen stukken. 1 Besluit van Gedeputeerde Staten waarbij wordt aangedrongen op spoedige inzending van de begrooting voor 1927, onder mededeeling, dat anders de machti ging bedoeld in art. 211 der Gemeente wet niet kan worden verleend (het doen van uitgaven en ontvangen van inkom sten). j. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten op het raadsbesluit van 7 Deoember 1926, tot uitgifte van grond in erfpacht aan G. Groot. k. Verdagingsbeéluit van Gedeputeerde Staten op het Raadsbesluit van 7 Decem ber betreffende borgstelling P. C. Groot (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). 1. Aanbieding van een gobelin in lijst (dam*s borduurwerk) voor het nieuwe Raadhuis, door mejuffrouw P. Krijnen, Directrice van de Chr. Fröbel- en Hand werk school „IJachin". (Voorgesteld wordt dit geschenk ln diank te aanvaarden). m. Adres van M. Kuiper en P. van TViIjOc, houdende de verrnakelijluslheids- belastlng voor bioscoopvoorstellingen te verlagen van 26 op 20 en deze ver laging onmiddellijk te doen ingaan. (Voorgesteld wordt dit stuk in handen te stellen van Burgemeester en Wethou ders om pree-advies). Onderwijs. Voorstel' om medewerking te verlee nen voor het aanbrengen van verbeterin gen aan de speelplaats van de R.-K. School aan den Polderweg. Grondbedrijf. Voorstel tot afvoer van verkochte gron den aan het grondbedrijf. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan Gebr. Boot. Voorstel tot uitgifte van grond In erf pacht aan J. J. Schoeffelenberger. Voorstel tot verkoop van grond aan J. WeeseL Overdracht beheer en onderhoud van dien Polderweg (ged.) en van den Brakke- veldweg (ged.). De Hoofdinspecteur-Generaal van de Spoor- en Tram wegen deelt bij zijn schrijven vau 24 December 1926 aan 4en Raad mede, dat het bestuur van den polder „Helder en Huisduinen" heeft verzocht om ont heffing van het beheer en onderhoud van den Parallelweg, gelegen ten Westen van het spoorwegemplacement alhier (tusschen K.M. 0.710 en K.M. 1.110, een gedeelte van den Polderweg en een gedeelte van den Brakkeveldweg). Daar door de gemeente de oorspron kelijk onbestrate weg is voorzien van een bestrating en zij den naast dien wegge- loopen hebbende sloot heeft laten dem- ien en rioleeren- en van een tegeltrottoir teeft laten voorzien, aoht genoemde

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5