T TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS Kinderen VAN DINSDAG 18 JANUARI 1927 Herat Evang. Luth. Gemeente. Gemeenteraad. Doopsgezinde Gemeente te Helder. Tenslotte dankte Ds. Smidte met een ent el woord voor de% wijze, waarop de ge meente hem was tegemoet getreden, ter wijl hij zij® bijzondere erkentelijkheid be tuigde voor de belangstelling, die betoond werd uit zijn vorige standplaats Witmarsum en uit zijn geboorteplaats Wieringen, Ned. Ver. van Huisvrouwen. pertoirestukken van de N. V. „Gïoot Operette Walsdroom. Liefdadigheidsvoorstelling Iraëlltlsche Tooneelvereenlglng. Uit het Politierapport. Brutale aanranding. Ongeveer ter hoogte van het Stations plein greep de matroos haar plotseling om haar hals en wierp haar op aen grond. Hij trachtte haar een zakdoek in den mond te duwen, wat hem evenwel mis lukte, daar de juffrouw de doek wegtrok en hard begon te schreeuwen. Loop niet achter rijdende auto's. Loop der bevolking der gemeente Helder over 1926, GEMEENTEBEGROOTING 1927. Het Gemeentelijk Grondbedrijf. Ingezonden Mededeellng. Gemeenteraad v. Helder. Voor het machinisten-diploma A slaagde te 'sGravenhage onze plaatsgenoot de heer H. Bakker. Geslaagd voor het diploma boekhouden „Mercurius" en het diploma boekhouden „Vereeniging v. Leeraren", onze plaats genoot de heer J. D. Mahieu. Zondag 28 Januari a.s. zal Dr. J.E. B. Blasé, des avonds ten 7 uur zijn intrédê doen in de Luth. Gemeente, na 's morgens door Prof. Dr. J. W. Pont te zijn be vestigd. De Raad dezer gemeente zal de be handeling van de gemeente-begrooting voor het jaar 1927 hedenmiddag om 2 uur voortzetten. Men schrijft ons: Da P. J. Smidte van Witmarsum deed Zondagmorgen als 1 eeraar onzer gemeende ^Intrede voor een zeer talrijk gehoor. Als inleiding tot zijn preelc koos h4J de woorden uit Ezechiëil 4712 (L. V.\ terwijl hij zijn tekstwoord nam udt Lukas 1026 t/m 28. Na de beëindiging van de preek zong het datnes-zangkoor den nieuwen leeraar een welkomstlied en een zegenbede toe, waarna br. O. Kruk als wn. Voorzitter van den Ker ke ra ad een woord van welkom sprak. Op vensoek van bovengenioemden broeder zong de gemeente staande heft 2e vers van Gez. 188. Frysk Seisklp: „Gysbert Japlcx" Friezen op 'e Helder en omkrite. Oan- arteande Snjeontejoun 22 Jannewaris kómt er foar jimme in mooie joun. Leden fen de Krite Skagen soille hjir twa stikken fen Y. Schuitmaker opftere. Sjoch de ad- vertinsje yn dizzo krant e fen oansteande TongeradeL 'Eindelijk zal bovengenoemde Vereeniging aa Woensdag een kleine fancy-fair hou den ter stijving van hare kas. Ten verkoop •uilen aangeboden worden <je handwerken en andere cadeautjes, door leden en belang stellenden bijjengebracht Verder zal de heer Hfidering, Spoorstraat alhier, demonstreeien met een stopapparaat om Unnwn te stoppen, welk instrument men op elke naaimachine kan gebruiken. Ook wondt gedemonstreerd met een klein, han dig instrument, waarmee mer in *n oogen- btik slagroom» mayonaise, enz. heeft stijf geklopt. Eenige jongelui zullen den middag en avond opvnoolijken met muziek, terwijl het bestuur tegen billijken prijs thee met ver snaperingen aanbiedt. De fancy-fair zal gehouden wonden alleen Woensdag 19 Januari, 86 en 7.3010 u. in het gebouw M.S.O., Kanaalweg 166, tegenover de HjB-S. Leden hebben vrijen toegang op vertoon van haar diploma, voor niet-leden wordt 10 cent enitrée gevraagd. Tot en met Woensdag zullen de bestuurs leden nog gaarne cadeaux dn ontvangst ne men, of kunnen ze bezorgd worden aan het gebouw M. 3.0, Kanaalweg 165. Ongeluk met oea vliegtuig. Maandagmiddag te 8 uur is een Pander landivliegtuig boven het vliegkamp De Kooy neergestort, waarbij' de bestuurder, de kor poraal-konstabel Lievense, ernstig werd verwond Omtrent de oorzaak van het ongeluk kunnen wjjmededeelent dat dit vliegtuig, waarvan het besturen van den piloot meer oplettendheid verdacht, dan bij andere toe stellen, op 60 M. hoogte in een z.gi vraue raakte en in den Z.W. hoek van het vlieg terrein dem grond raakte. De bestuurder werd per ziekenauto naar bert marinehospitaal vervoerd, het vliegtuig is vernield. Hedenmorgen was in den toestand van den heer Lievense nog geen verandering gekomen. Russisch Ballet De Casino-directie brengt ons iets zeer artistieks. Het Russisch ballet van hot Keizerlijk Marien Theater te St. Peters burg komt een dansavond geven in Casino. De stervandit gezelschap Klandia Gorewa, één der eerste danseressen tot vóór den oorlog aan dit theater verbonden, werd door de politieke omstandigheden genood zaakt baar vaderland te verlaten en brengt nu met haar partners de Russische ballet- kunst verder in Europa. Thans maakt zij een tournee door Holland en heeft met haar uitgelezen ensemble een zeer groot ""Dinsdag 25 Jan. komt ze, door den hoer Polak geëngageerd naar Helder en zal ous een ware kunstavond brengen. „Roole Slen". Op Dondbrdag 27 Januari a*. zaljn „Casino" worden opgevoerd „Rooie Sien het bekende drie-etedeiirStuk van Marius KTEtoir van den (Mreus-Schouw- bLiro 'te Rotterdam. Bovenvermeld- werk wrt reeds meer <ta 1000 mjeotodeve^ schillende steden' van ons land- vertoond e ta dau ook oen van de gerenommeerde re Tooneel". De vroolijke lied jee, de verschillende ko mische figuren en situaties vormen een goede tegenstelling met het dramatische gebeuren. Het geheele gezelschap treedt in dit werk op. De pers prijst als om strijd stuk en vwtooning. Zondag 28 Januari a.s. geeft het Gezel schap Rentmeester een opvoering in Casino van de WereldschlageP Operette Walsdroom, waarin de volgende eerste Operettekrachten medewerken: Marie Schafstad, Truus Inpyn, R. Samethini- Dassi, R. van Biened'Oliviera, Jan Blok, Herre de Vos, Jan Moritz, J. J. Rent meester e. a. De Courant schrijft o.mna ieder bedrijf werd vier, vijf maal gehaald en dit succes was dubbel en dwars verdiend. Er werd gezongen en gespeeld met veel entrain. Het was een uitstekende voor stelling, waarbij het publiek zich kostelijk amuseerde. Wie een genoegelijken avond wil hebben kunnen wij aanraden Zondag a.s. een bezoek te brengen aan de voor stelling in Casino. Het was een gelukkige gedachte van de Israël. ToOneelvereeniging „Onder Ons", om ten bate van de Vereeniging „Tot Steun" een opvoering te geven van „Bet Wonderkind", een jongensleven in drie bedrijven, door Jhr. Jan Feith. De auteur heeft dit tooneelstuk op werkelijk uitnemende wijze een kijkje gegeven op het leven van z.g. Wonder kinderen, jeugdige personen, die „geëx ploiteerd" worden door gewetenlooze In dit tooneelstuk, dat buitengewoon goed door O. O. vertolkt werd, komt een jongen voor (den heer Manheim), die, ondanks het feit, dat hij toen een eohte jongen is, door zijn grootvader (de heer van Engel), in tegenstelling met zijn heele kinderlijke natuur, in de richting van het schaakwonder wordt gedreven. De jongen gaat dan op reis met zijn impresario (de heer y. d. Horst). In een groot hotel ontmoet hij een kwieke piccolo uitstekend vertolkt door Mej. Tilly Polak die hem, via allerlei grappenmakerijen, <fp het onzinnige van het „beroep" wijst. Daarbij komt dan nog eens de echte jongensnatuur naar voren, als het schaakwonder zich ver kleed als piccolo en omgekeerd de piccolo de plaats inneemt van het schaakwonder. In een geestige samen spraak tusschen die twee demonstreert de piccolo het aangename van zijn werk kring en vertelt bij bet schaakwonder zoo ongeveer, dat bij door zijn impres- sario wordt beetgenomen. In deze situatie worden zij verrast door een journalist (de heer Elte). Het geheele stuk door worden de prak tijken van impressario'a van wonderkin deren scherp gehekeld. Dit bereikt zijn hoogste punt in het moment, dat bet kind feitelijk door zijn impressario gedwongen wordt te verliezen van een scbaakmaniak (de heer Jac. B. Polak), natuurlijk tegen betaling van een behoorlijke som. Dit trekt de door de groote inspanning totaal verzwakte jongen zich zoo aan, dat, als hjj aan bet slot van bet wel wat lange laatste bedrijf nog eens zijn groot vader ontmoet, hij een geweldigen strijd voert om het al of niet bekennen van zijn opzettelijken fout. Als hij dan de partij nog eens overspeelt, en de groot vader hem wijst op de onmogelijkheid, dat hij in normale omstandigheden zóó gespeeld zou hebben, dat zijn fout dus een gevolg heeft moeten zijn van zijn oververmoeidheid, bezwijkt de jongen, zonder het waarom te hebben medege deeld. Het slot laat de grootvader, die zóó in bet nagaan van het verloren spel verdiept is, dat hij het sterven van zijn pleegkind aanvankelijk niet eens bemerkt beeft, alleen met zijn smart, ook over zijn „mat" gezette schaakkoninkie. Het stuk is vol fijne trekjes. Het zijn niet alleen de impressario's die als kinder exploitant een veer moeten laten. Ook het publiek, dat dergelijke kinderafbeu- lerij tot een winstgevend beroep maakt, krijgt en niet ten onrechte zijn deel. Het is geen overdreven geval, dat Jan Feith in dit tooneelstuk behandelde. Inte gendeel, het; mag van algemeene bekend heid worden beschouwd, dat dergelijke „wonderkinderen" veelal een kort leven beschoren is. Door de exploitatie als won derkind wordt het einde maar al te vaak nog sterk verhaast. Alle medewerkenden vertolkten hun rol zeer goed. Ook de vertolkster van den rol van de bezorgde grootmoeder (mej. Van Spiegel) verdient vermelding. Voor Onder Ons" was de opvoering een succes. Do zaal van „Musis Sacrum" was geheel bezet, zoodat het ook voor „Tot Steun" een succesavond geweest zal zijn. Waarom het toch ook te doen was. Vrijdagavond werd een man aange houden op verzoek van den brigade commandant van de Marechauesée te Koewacbt, waarheen de man Zaterdag morgen werd gebracht. Zaterdagavond deden twee meisjes aan gifte, dat een Marine-matroos in de le Vroonstraat openbare schennis der eer baarheid, tegenover hen gepleegd had. Ofschoon de politie onmiddellijk naar de plaats ging waar het sujet moest ver toeven, was deze reeds verdwenen. Zondagavond te 11 Va uur deed een juffrouw, wonende in de Hoogstraat, aan gifte, dat zij even te voren door een matroos op den Parallelweg was aange rand. De juffrouw, die in het Tuindorp bij kennissen op bezoek was geweest, werd bij het naar huis gaan steeds door den matroos gevolgd. De onverlaat sloeg bij het hulpgeroep van de juffrouw aan den haal. Aan een in de Spoorstraat surveilleerend agent van politie deed de juffrouw aangifte van de aanranding. Deze trachtte den matroos nog te achterhalen, hetgeen hem echter niet gelukte. De lieve jeugd heeft nogal eens de onhebbelijke en gevaarlijke gewoonte zich aan rijdende auto's vast te houden en mee te hollen, waarvan natuurlijk bijna onver mijdelijk het gevolg ls, dat zij bij het loslaten op minder aangename wijze kennis maken met de straat. Gisterenmiddag liep een pl.m. 8-jarig jochie op de postbrug achter een auto. Hij kwam, door onbekende oorzaak op het Koningsplein te vallen en bleef be wusteloos liggen. Nadat hij in het café van den heer van Weelde was binnen gedragen kwam hij spóedig tot bewustzijn, doch klaagde over hevige hoofdpijn. Per auto werd bij naar zijn ouders op de Zuidstraat gebracht. Wij zouden onze jongens aanraden, laat deze gevaarlijke liefhebberij in het ver volg, daar de ergste ongelukken er het gevolg van kunnen zijn. Mannen Vrouwen Totaal Bevolking op 1 Jan. 1926 16501 14005 80506 Vermeerdering door: Vestiging1602 982 Geboorten806 287 18809 15274 Vermindering door: Vertrek2198 1240 Overlijden117 126 2810 1865 15999 18909 Vermindering der bevolking 29908 598 Hert Gemeentelijk Grondbedrijf vormt een groote tegenstelling met de Water en Lichtbedrijven. Bij deze bedrijven wordt bet gefabrioeerde in een klein tijds verloop verkocht. De omloop van het wer kende kapitaal heeft dus in een kleine periode plaats, waaruit volgt, dat men be trekkelijk gemakkelijk de verkoopsprijzen kan vaststellen. Bij het Grondbedrijf is dat heel anders. Dat koopt gronden, en hoopt, dat deze gronden in de toekomst noodig zullen zijn voor uitbreiding van de gemeente. Wij zouden hier dus kun nen spreken van een speculatief be drijf. Voor de gemeente Helder, waar de uitbreiding todh al zoo riskant is, was hert dus een gewaagde onderneming, waartoe men in 1917 besloot, al moet men er ook rekening mede houden, dat men toen de consequenties niet voldoende overzien kon. Niet alleen, dat een gemeente bij aan koop van grond meestal deze duurder koopt dan particulieren, doch door het op richten van dit bedrijf kon men den aan schaffingsprijs verhoogen met de daarop gevallen rente en kosten. Men ging van de veronderstelling uit, dat de waarde stijging van den grond gelijken tred zou houden (met de verhooging van de bedoel de rente oh kosten. Men vertrouwde er dus op dat de toekomstige verkrijgers van die gronden, die verhoogingen dus zou den betalen. Gelukkig is in de verordening op dit bedrijf vastgelegd, dat de grond om de 5 jaar zal worden getaxeerd. Bij verschil tusschen de boekwaarde en de getaxeerde waarde moet dit verlies in 6 jaren ten laste van den gewonen dienst gebracht worden, eu wordt over die bedragen geen rente berekend ten laste van het bedrijf. In de verslagen omtrent den toestand der gemeente moeten wij tot ons leedwe zen oonstateeren, dat daarin slechts die balans en verlies- en winstrekening wor den opgenomen. Omtrent aan- en verkoo- pen, afschrijvingen enz. wordt niets ver meld. De in 1922 plaats gehad hebbende taxatie wordt zelfs niet eens genoemd. In het verslag van 1923 vindt men op balans vermeld: „waardevermindering gronden 11.563,57". Wij zijn van meening, dat hier zeer ze ker een behoorlijk verslag van den Direc teur op züu plaats zou zijn. Evenals dart geschiedt bij de Water- en Lichtbedrijven. Uit de verslagen blijkt, dat volgens on derstaand staatje, de navolgende verlie zen zijn bijgeschreven op den aanschaf fingsprijs van den grond en die, welke direct aan den gewonen dienst zijn in re kening gebracht. Verlies ten laste aansch.prijs grond gew. dienst Transport 286.690 1.615.405.— Te verminderen wegens overboe king voor verschil tusschen taxatie en boekwaarden in'22 11.568 225.127.— Het totaal van den aan schaf!.prijs bedraagt dus 1.290.278. Uit de begrootingen 1926 en 1927 blijkt niet, dat gronden zullen worden aan- of verkocht. Wanneer we dus aannemen, dat de aanschaffing na 31 December 1925 tot 81 Deo. '27 onveranderd zullen blijven, zal de boekwaarde van den grond dus nog verhoogd moeten worden met bij schrijving van verlies, geraamd voor 1926 1927 Het verschil tusschen boek en aanschaffingswaarde be droeg in de periode van 1918 t.m. 1925 62.665.- 63.878.- 106.538.— 225.127.— vallen en bezeeren zich vaak, terwyi de kleineren dik wyie laït hebben van roode of ge smette huid. Dit verzachten geneest men met Doos 30, Tube 80 ct. PUROL Totaal 331.660.— Hieruit valt op te maken, dat de aan schaffingswaarde verhoogd is in de periode van '18 t.m. '26 met 18 '18 '27 ±26% In 1927 moet de grond opnieuw worden getaxeerd en bet zal de vraag zyn of dan blqkt, dat de aanschaffingswaarde van den grond werkelijk met een vierde is toegenomen. Gaat men den toestand na by de vorige taxatie in 1922, dan blijkt uit het verslag, dat de boekwaarde per 81 December 1922 bedroeg 1.110.368. waaronder de bygeschre- ven verliezen 1918 tm. 1925 (zie bovenstaand staatje) 113.172. aanschaffingswaarde per 81 December '22 997.196. 1918 6.357.— 1919 16.364.— 1920 113.172 23.936.— 1921 33.626.— 1.989.— 1922 i 32.900.— 2.279.— 1923 33.590.— 16.684.— 1924 46.293.— 12.969.— 1926 43.636.— 11.244.— 236.690.— 45.165.— 1926 begr. 62.665.— 11.939.— 1927 W 63.878.— 11.526.— 848.228.— 68.019.— Volgens de balans per 81 Dec. 1925 voor Kanaalgronden en Held. Polder 075.066.— Oude Belt 94.467.- Ruyghweg 212 191. Donkere Duinen 86 066. Gronden voor woningbouw 448.686.— Men had toen de aanschaffingswaarde dus verhoogd met ruim ll0/o- De beschrijvingen bleken te hoog te zyn, 11.568.67 of ruim 1% van de aan schaffingswaarde per 81 December 1922. ;De waardestijging van den grond bleek dus toen te zijn 10 Wanneer wy van de stelling uitgaan, dat „n deze laagconjunctuur de waarde stijging niet is toegenomen of althans gering te noemen is, zou by taxatie in 1927 moeten blyken, dat de boekwaarde 15 te bpog is ten aanzien van de aan schaffingswaarde. De totale bijschrijving bedraagt 831.660 of 25 van de aanschaffingswaarde, zoo dat dus een bedrag van X 331.660 199.000 ten laste van de gewone dienst gebracht moet worden, verdeeld over 6 jaren, of 39.800 per jaar. Voor 1928 zou dan een verlies te verwachten zijn van 39.800 11.000 (zie bovenstaand staatje) 50.800, dat ten laste zou komen van den gewonen dienst. De totale oppervlakte van den grond bedraagt 94.58.31 H.A. Af voor water, straten enz. 6.85.16 Productieve grond 87.68.15 In erfpacht uitgegeven 0.91.69 In de periode van 1918 tot en met .1926, dus in 9 jaar, heeft men ongeveer 8% uitgegeven. Wanneer dus de uitgave in een zelfde tempo geschiedt, zal men na 12' lt X een periode van 9 jaar, of 112% jaar, de Gemeente zoo hebben uit gebreid, dat al de Gemeentegrond pro ductief zal zyn geworden. Totaal boekwaarde 1.615.405.— Onder dit bedrag bevindt zich dus de by geboekte verlie zen (zie bov.staand staatje) ad Tranap. 236.690 236.690 1.515.405.- Vergadering van Maandag 17 Jan., des avonds 8 uur. Afwezig met kennisgeving de heer Van Dam. Voortgegaan wordt met die Algem. beschouwingen Geuk-begrootlng. De heer Verstegen vervolgt afijn Donderdagavond afgebroken rede. öpr. begint met een uitspraak van onzen vroegeren gemeente-secretaris, mr. G. A. van Poelje, te citearem, die als redacteur vani het weekblad van den Bond' van Gem.- ambtenaren daarin een nieuwjaarswemsch schrijft. In dien wensch wordt o. a. gezegd, dat de Nederlandsche Gemeenten weldra eene regeering mogen krijgen, die inziet, dat betere financieeie regeling van de ver houding tusschen rijk en gemeenten urgenit ia. 8pr. is het met dien wensch eens. Er is hier in en huiten den Raad ontzaglijk veel gesproken over de gemeente, „t Heeft wat in de wanhoop af te vechten", zegt Vondel in zijn „Lucifer". Als deel van het College staat spr. hier met een ongeschonden schild en spr. zal aantoonen, dat dit met de voor naamste bestrijders van t College niet het geval is. Alvorens aan het grooe werk te begin nen, zal spr. eerst wat „klein goed" afdoen. De heer Biersteker heeft gezegd, dat het krankzinnig is In den Raad politieke pro gramma's te volgen. De heer Biersteker: Hè? Dr heb dat woord healemaal niet gebruikt. De heer Verstegen: Het wss nog erger wat u zei, het was „verderfelijk". Want van krankzinnigheid kan men soms genezen. Een raadslid, diat zijn program ontrouw wordt, pleegt bedrog aan zyn kie zers. Het is zijn plicht zyn program zoover mogelijk door te voeren. Daarom is het ver keerd als de heear Van Os zegt, dat het be spottelijk is achter den wethouder te loe pen. Als een partij in ons College een ver tegenwoordiging heeft en er wordt een ge dragslijn vastgesteld, is dat in het gezicht van de mogelijkheid eener verwezenJj geschied. En het is geen manier den Raad te verwyrten achter een wethouder aan te loopeii, als die wethouder toevallig wat te democratisch is naar uw zin. We hooren nu den Mank „versoberen", maar niemand acht dit op zichzelf van toe passing. Spr. beantwoordt allereerst de bevriende mogendheden. Zoo mag ik de heeren Schoef- felenberger en Geurts wel noemen, niet waar? De heer Biersteker: Hij begint met den lijmstok De heer Verstegen: Wees voor zichtig, meneer Biersteker, want ik kan u daar op antwoorden. Ik heb meer recht hier van bevriende mogendheden te spreken dan gij met uiw motie-vrienden. De heer Schoeffelenberger heeft volko men gelijk als hij zegt, dat de democratie in het College niet komt met afschaffing van schoolreisjes. Zij is er ook niet geko men. Omtrent de andere opmerkingen zegt spr„ dat wij eene vergelijking met eene andere gemeente niet altyd' kunnen, doen. Zakelyke bedrijfsbelasting is in Apeldoorn, zei de heer Sch. Maar de industrie bier heeft niets om 't lijf, zoodait zoo'n belasting niets zou opleveren. De heer Geurts heeft gesproken over menschen. die f 32 weekloon hebben en daarvan 7 16 lasten betalen. Dit zijn dik wijls menischen. die indertijd een huis koch ten en thans de zware lasten daarvan onder- 'cadfen. De heer Eijiders vroeg naaf de Commis sie voor de Melkoentrale. Spr. weet niet of zoo'n oommissie nog bestaat. De motie-Zon dervan (medezeggenschap) is alle perioden doorloopen en) zelfs een voorstel geworden om de bijzondere voorachrfiteni aan te vul len, En we kwamen tot de conclusie, dat medezeggenschap reedis in het W.-R. is vastgelegd (hilariteit!). Meneer Van Os heeft er reeds 21/» uur over gepraat Met het W.-R. in de hand heeft elk werkman den plicht op ewenitueele tekortkomingen 'in het bedrijf te wijzen. Naar aanleiding van een interruptie van den heer Bok: „Zonde van den gemeente lijken tijd", gaat spr. nader op die zaak ia Naar zyn meenfimg zal medezeggenschap eerder in 't particuliere bedrijf zijn door gevoerd dan in het gemeentelijke. Men vond het onbehoorlijk wat ik tegen dien heer Van der Veer zeide, maar spr. bedoelde dat niet tegen den heer Van der Veer, rrumx de uitlating was bedoeld tegen diegenen in den Raad, die de positie van den gemeentewerkman willen terugbrengen tot die van den arbeider. (Geroep). Die raadsleden maken zichzelf aan allerlei buitensporigheden schuldig. Het is veel erger als men doét zooals dezen en van afijn collega's zegt, dat ze achter nfij aanloopen of als men, als de wethouder van Financiën spreekt, dó raadszaal verlaat. Dat viindl ik ergerlijke manieren. Brochure Nieuwbuurt. De heer Eyidera zeide: het College moet dlat ding maar eens afmaken als het onwaar is. De brochure is goed geschreven, maar het is eigenaardig, dat zy het meest in den smaak valt by hen, die een retraite willen maken, die de demo cratische strooming willen tegenhouden. Dat zal de zwaarste straf voor de schr. zijin. Zy spelen in de kaart van dó heeren Van Dam en Biersteker. Scheiden op de rageerlug, ,die orde op saxen heeft ge-

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5