GEMENGD NIEUWS. te geven, om dien bi} een moeilijk sluitibare begrooting weer in te trekken. Wil men de ambtenaarssalarissen her zien, ze meer in overeenstemming brengen met die in de vrije bedrijven, soit, wij zul len het van ganscher harte toejuichen. Ock wanneer ze op een of andere wijze verminderd worden, als ze bij die vergo ij- king te hoog worden bevonden. Maar men zoeke daarvoor niet bet tijd stip van het sluitend maken der begrooting uit, men logge geen verband tussohen de salarissen en de te dekken tekorten. Het is volkomen begrijpelijk, dat de ambtenaren hun salarissen niet als jaar- HjJtsche sluitpost der begrooting willen zien beschouwd. En eveneens, dat zij niet in dubbele mate de dupe van het gebrek aan financiën wlUen worden, eensdeels vermindering van salarissen en anderdeo.s door vermindering van salarissen en an derdeels door verhooging van belasting. Voor onzen Gemeenteraad zal het te zijner tijd een moeilijk geval worden. Vele raads leden toch zullen de hierboven gegeven be schouwingen onderschrijven. Aan den an deren kant heeft de Raad zich feitelijk reeds vastgelegd doordat het voorstel om het G. O. ovèr deze kwestie te laten beslissen, we,rd vastgekoppeld aan de daaruit voortvloeiende mogelijke verlaging van den toeslag op de Inkomstenbelasting. Binnenland. BRUTALE INBREKERS. Te Venlo zijn aangehouden de zwerver de H. en de smid W. R. uit Duisburg, verdacht van inbraak met diefstal in de leegstaande villa van mevr. R. in het villapark. Het bleek dat de heeren eenigen tijd in de villa verblijf hadden gehouden en er Suich aan champagne en wijn te goed hadden gedaan. Eenige bedden waren be slapen; alle kasten waren uitgehaald;de wijnkelder was geforceerd en tal van flesschen waren daaruit gehaald. De inge metselde brandkast heeft men niet open kunnen krijgen; er zijn wel pogingen daartoe aangewend. Voorwerpen van waarde, waaronder vele zilveren, worden vermist. Men denkt dat reeds een groot J;edeelte van het gestolene naar Duisburg 8 overgebracht. De politie zet het onderzoek voort. MISLUKTE POGING TOT ROOF. Wilde jacht door de straten van Rotterdam. Zaterdagmiddag heeft op den Coolsin- gel te Rotterdam een brutale berooving van een kantoorbediende plaats gehad. Te ongeveer 1L45 uur wilde de 16-jarige kantoorbediende J. H. zich naar het kantoor van de firma Cohenvan den Berg begeven, welk kantoor gevestigd is-op de lste étage van pand 23 aan den Coolsingel. Nadat de jongen de trap van dit pand een eindje was opgeloopen, hoorde hij een man achter zich, die vroeg of hier v. d. Berg woonde. De jongen bleef stilstaan, maar nog voor hij had kunnen antwoorden, werd hij door den onbekende vastgegrepen, waarna hem de tasch, die hij onder den arm droeg en welke een bedrag van f 40 en enkele papieren bevatte, werd ontrukt. De man maakte zich Ijlings met de tasch uit de voeten en sprong op een flets. De beroofde kantoorbediende rende naar buiten en onder het geroep: „Houdtden dief" werd een wilde jacht op den dader begonnen. Een chauffeur slaagde er in den dief op den Coolsingel zoodanig in het nauw te brengen, dat hij van zijn flets moest stappen en zijn buil loslaten. Daarna wist de man nogmaals te ontsnappen, maar hij werd andermaal ingehaald en tenslotte door 'n politieagent gearresteerd. Het was de 25-jarige werklooze kan toorbediende M. M. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Door werkloosheid was hij tot zijn daad gekomen. Brand. Vrijdagnacht half drie is de bakkerij van den beer Content te St. Pancras, bij Alk maar, geheel uitgebracht. De vrouw en de kinderen van den bakker konden met moeite in veiligheid gebracht worden. Van den inboedel werd niets gered. Er ging ook eenlg geld verloren. Alles was verzekerd. Gasvera tikking. Doordat de 84-jarige juffrouw J. Berg huis, wonende aan den Stationsweg te Leiden, na het nemen van een bad de gas kraan had' open laten staan, had zich zoo veel gas in de kamer verzameld, dat zij door gasverstikking om het leven is geko men. Toen zij langer wegbleef dan gewoon lijk, is het personeel op onderzoek uitge gaan, doch de levensgeesten bleken toen reeds geweken te zijn. Overreden. Vrijdagavond ls in de Dorststraat te Bergen (N.-H.) de 14-jarige zoon van den heer Bijl uit Oudorp door een autobus overreden. De jongen werd naar het Elisa- 5eth-gesticht te Alkmaar vervoerd; zijn toestand is zorgelijk. Een vrachtauto versplinterd op een bewaakten overweg. Zaterdagmorgen ongeveer 10 uur is de geladen vrachtauto van de firma J. de Ruiter, in koloniale waren, te Veenendaal, midden op,den bewaakten overweg der staatsspoor aldaar, door den trein, die 9 uur 20 min. uit Arnhem vertrekt, gegre pen en geheel verspllntend. Honderden nieters ver lagen motoronderdeelen. De lading meel, enz. bedekte de omgeving. Een der lantaarns van de looomotief vond men een eind ver in het weiland. De chauf feur, Van Schoonhoven, werd uit de auto gstilc^erd, ma&t kwtxa «r, behoudens «enige ontvellingen, met den schrik af. De overweg, die bewaakt wordt, was niet afgesloten; de bewaker P. Vink had de boomen niet neergelaten. De bewaker was zoo overstuur, dat men bijna niets uit hem kon krijgen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een rt ach toffer van kolendamp vergiftiging. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 60-jarige nachtwaker, in dienst van de gemeente Amsterdam, door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. De man had de wacht in «en tentje, dat in de Paleisstraat naast het Koninklijk Paleis was opgeslagen in verband met de wer ken, die daar door den Telefoondienst bij het leggen van kabels worden uitgevoerd. De man is vermoedelijk door de uit een vuur-emmer opstijgende kolendamp ver suft geraakt. Een controleur vond hem Zondagmorgen op den grond liggen, met het voorhoofd op de steenen. Men ver moedt, dat de nachtwaker, toen hij door de kolendamp versuft was, met het voorhoofd op een steen is gevallen, waardoor de dood nog is verhaast. De overval te Emmerbolt De officier van justitie te Assen heeft aan de politie-autoriteiten te Emmen me degedeeld dat een belooning van 300 be schikbaar gesteld is voor degenen, die zoo danige aanwijzingen weten te verschaffen dat de daders van den roofoverval te Em- merholt, waarbij de landbouwer R. Em- sing gedood is, gearresteerd kunnen wor den. Hoewel reeds verschillende personen werden aangehouden en gehoord, heeft de politie tot heden geen enkele betrouwbare aanwijzing ontvangen. De malversaties te St PblUpsIand. De rechtbank te Breda heeft gisteren uitspraak gedaan tegen de verdachten van de malversaties te Sint Philipsland. De ex- burgemeester L. N. werd veroordeeld tot 1000 boete subs. 100 dagen hechtenis en de secretaris C. v. B. tot f 500 boete subs. 50 dagen hechtenis. De elsch tegen beiden luidde resp. 800 boete subs. 6 maanden en 500 boete, subs. 2 maanden hech tenis. Kindermoord. Ongeveer veertien dagen geleden over leed een kind in een gezin van een ar beider te Zwarteraeer (gem. Emmen). Het wekte bevreemding, dat het vorig jaar onder bijna gelijke omstandigheden in dit gezin een kind stierf. Door de justitie werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Het lijkje, dat reeds ter aarde besteld was, werd voor het verrichten van een sectie opgegraven. Het onderzoek heeft dermate bezwarende feiten aan het licht gebracht, dat de burgemeester van Emmen den vader van hpt kind heeft laten arresteeren. Hij is gevapkelijk naar Assen overgebracht onder verdenking het kind te hebben vermoord. Gronlngens ongeboren beroemdheid. Men wedijvert te Groningen met elkan der om de komst van het 100.000ste Gro- ningertje in dit aardsche tranendal met een zoo onbezorgd mogelijke prille jeugd Thans heeft een melkinrichting gedu rende honderd dagen een liter melk toe gezegd. Een straatroover aangehouden. Toen Zondagavond de hoofdonderwijzer te Elden om ongeveer half elf even een luchtje ging scheppen, werd hij nabij het dorp op den straatweg NijmegenArnhem door een hem onbekenden man aange sproken. Plotseling gaf deze hem een hevigen slag op het hoofd, waardoor de hoofdonderwijzer op den grond viel. De aanrander vroeg hem toen om zijn geld, waarop de aangevallene hem een rijks daalder gaf. „Iu je andere vestjeszak heb je ook geld, geef dat ook maar hier", eischte de bandiet. Nadat de hoofdonder wijzer ook dit had afgegeven, nam de man de vlucht in de richting Arnhem. Op zijn weg naar huis ontmoette de onderwijzèr den veldwachter, dien hij het gebeurde meedeelde. Op hun verzoek werden beiden door een passeerende auto meegenomen. Een eind verder werd de roover op den weg gezien. Toen de auto stopte, vermoedde de man onraad en vluchtte over de sloot de weilanden in. Met behulp van de Arnhemsche politie werd toen een uitgebreid onderzoek ingesteld, met het gevolg dat de dader een half uur daarna werd gearresteerd. Het is een man uit Arnhem, voor korten tijd uit de gevangenis ontslagen, waar hij vier jaar voor een soortgelijk misdrijf had doorgebracht. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Verduistering van gelden voor Drente. De Hooge Raad heeft gisteren behandeld het cassatieberoep van M. J. V., wonende te Rotterdam, thans opgesloten in het huis van bewaring te 's-Gravenhage, in hooger beroep door het gerechtshof aldaar veroor deeld tot 11 maanden gevangenisstraf met het voortgezet misdrijf van verduistering aftrek van voorloopige hechtenis, wegens voor een gezamenlijk bedrag van 8800 ten nadeele van het comité voor ziekenverple ging en ziekenverzorging Veenkolonie Bar- ger-Compascuum. In eerste instantie had de rechtbank te Rotterdam V. veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf wegens, ver duistering van 26.000. De conclusie van het O. M. werd bepaald op 21 Februari. Buitenland Ouderzorg. CJhariotte Dunnlear werd1 17 jaar. Als verjaarscadeau wist zij van haar ouders iets heel bijzonders los te krijgen: verlof, haar neusje door den «liereersten Parij- aohen specialist, professor B„ te laten verfraaien. Dat was werkelijk meer dad uoodig. want men kan zich moeilijk iets ieeUjkers, iets hindierlijkeis ook voor een suooesvolle jongemea^eë-oarrière, denken dan Ohar- lotte's mopneusje. Professor B. slaagde na een reeks van séances volkomen in zijn verfraaiing» kuur op Oharlotte's neus. Eta het meisje overhandigde den gedeerde stralend van blijdschap den cheque van haar vader, die oen /eer aanmerkelijk bedrag ver meldde. Toen zij voor het eerst bij hem kwam, was zij haast komdek-leelijk ge weest. Toen zij afscheid1 nam, was zij een frisoh, knap en lief wezentje. Eenige weken later verscheen Ohariotte opnieuw bij denkmeester. Achter haar aan kwamen vader en moeder. De man had een neus, die min of meer op een augurk leek; de voorgevel van de moeder daaren tegen vertoonde treffende gelijkenis met een meloen. Snel waren de Dunnlers, se niores, het over het honorarium met den professor eens, en weinige weken daarna overhandigde monsieur DunnJer stralend van geluk den geleerde een ohèque, tot nog veel hooger bedrag dan dien eersten keer. Het echtpaar nam afsoheid. Monsieur Dunnier kuohte echter nog wf t verlegen na, en toen hij bij die deur stond, draaide hij zich half om en vroeg: „Hm.pro- fesor.nietwaar, wij zijn beiden nog jong En als we nuhm.nog een kleintje mochten krijgen, dan erft dat kind toch zeker onzen nieuwen neus?. Onbewaakte overwegen. De Deutsche Reichsbahn Geselischaft heeft aan het gemeentebestuur van Venlo bericht, dat de veertien overwegen in den spoorweg-VenloStroelen, van den over weg in de Molenstraat af, tot de Dultsche grens, van 10 dezer af niet meer bewaakt zullen worden. Trein dl even. Bij Oberroeblingen waren Zaterdagoch tend vier mannen op een langzaamrtjden- den goederentrein gesprongen met het oogmerk van diefstal. Toen zij zich ont dekt zagen door de politie, sloegen zij op de vlucht, waarbij oen der dieven zwaar gewond werd door revolverschoten der politie. Levend begraven? Uit een dof-p je bij Hof ln het. Noorden van Beieren was sinds 1920 de bosch-op- zichter Popp verdwenen. De man was de laatste maal op een dienstgang ln het bosch gezien. Als dader is nu de porse leinarbeider Hirschmann uit Untérstei- nach bij Werdenberg aangehouden, die bekend heeft door den opzichter bij het stroopen, betrapt te zijn. De dader heefl den opzichter neergeschoten, en toen het schot niet doodeiyk bleek, hem zoolang met de geweerkolf en trappen bewerkt, tot de dood was Ingetreden. De politie die het lijk heeft opgegraven, onderzoekt zelfs de mogelijkheid dat Popp door den strooper levend begraven is. Charlie Chaplln. De bladen komen met dramatische be richten over de aanhoudende vijandelijk heden tusschen Charlie Chaplin en zijn vrouw. Laatstgenoemde is er nog niet in geslaagd een gedeelte van het fortuin van haar man in haar bezit te krijgen. Thans verzoekt zij om arrestatie van haar man, omdat hij weigert voor haar en haar kin deren te zorgen. Chaplin's advocaten hebben haar een wekelyksch bedrag van 240 gulden aan geboden voor het onderhoud van haar kinderen, welk aanbod door haar is gewei gerd. Geen misdrijf. De Duitscbers, man en vrouw, die deze week te Amsterdam in bewaring waren gesteld in verband met een vermoeden van kindermoord, zijn ter beschikking van de politie gesteld. Het onderzoek op het op gegraven kinderlijkje moet geen aanwij zingen hebben gegeven, dat het kind van het leven zou zijn beroofd. Er is reeds weer toestemming tot begraven gegeven. De Duitsche man en vrouw zullen nu de zer dagen dagen over de grens gebracht worden, als zijnde zonder middel van be staan. Een ontploffing in een trein. In een trein van Warschau naar Lem- berg is, naar de Berlijnsche bladen mel den, in een derde klas coupé een glazen fiesch met aether, die in het bagagenet ge legd was, ontploft. De beele wagon vloog dadelijk in brand. Daar de trein niet dade- delljk stilstond, sprongen verscheidene passagiers er uit. Veertig menschen wer den gewond, van wie er 16 naar een zie kenhuis overgebracht zijn- De wagon brandde geheel uit. De man met de broek aan. De schrijver Maurice de Waleffe, die in het „Journal" een campagne voert voor de wederinvoering van de korte broek, gelijk zy in de middeleeuwen werd ge dragen, is Donderdag in een mondain restaurant te Parijs verschenen, tezamen met drie vrienden, met een kuitbroek aan. Het troepje „baanbrekers' 'maakte veel opgang. Een gemeente bedacht. Een legaat van 160.000. Totnes, in Devonahire. een plaatsje van ruim 4000 inwoners, heeft 150.000 van wyien den heer S. P. Adams geërfd, zon der eenige voorwaarde hoe het dit geld besteden wil. Cynische oeoonomisten, merkt een En- gelsch blad op, zulien voorspellen dat de gemeenteiyke belastingen zullen dalen en de huren dienovereenkomstig' stijgen, zoo dat de hulsheeren ten slotte de eenigen zullen rijn, die by de grootmoedigheid van Adams zullen gebaat zyn. Een triest record. Ruim een halve eeuw misdadiger. Vrijdag is te Windsor een 75-jarig man wegens diefstal van juweelaa tot drie jaar dwangarbeid veroordeeld. Het bleek dat de man al achttien maal veroordeeld was. Hy vertelde den rechter, dat zyn leveni één lange straf was geweest; hy gaf toe, dat dit een leeUjk record was, maar zei dat hy getracht had eeriyk werk te krijgen. Toen hy nog pas 20 jaar was werd hy tot vyf jaar veroordeeld. In het geheel had hy 43 jaar in de gevangenis gezeten. Na de uit spraak dankte hy den rechter harteiyk. Het bleek ook nog, dat hy eenige maan den geleden kans had gezien uit het po litiebureau van Windsor te ontsnappen, door het slot te forceeren met.... een eetlepel. Kankerbestrijding. Een gift van 250.006 dollar. De American Society for the Control of Ganker het Amerikaansche genoot schap dus voor kankerbestryding col lecteert om een fonds van 1.000.000 by- een te brengen teneinde daarmee het we tenschappelijk onderzoek betreffende kan ker en de bestryding van de ziekte op forsche wyze te kunnen aanpakken. Pen ningmeester van dit fonds is Thomas W. Lamont, van Pierpont Morgan Co. Deze heeft nu bekend gemaakt, dat de bankier en kapitalist R. Fulton Cutting 260.000 heeft geschonken aan het fonds, zulks ter eere van de nagedachtenis van zyn over leden vrouw Helen Suydam Cutting. Ruim honderd dagen op zee rond gedobberd. Een zekere Kho Ka Leng, een twintig jarige handelaar van Menado, kwam Maandag 8 Januari met een paar vrienden (beter gezegd: lotgenooten) ten kantore van de „Pewarta Soerabaja" en vertelde aan de redactie van genoemd blad, dat hy met 11 andere Chineezen drie maanden en 18 dagen in een defecte motorboot op zee heeft rondgedreven in de buurt van het eiland Sangir. Volgens het blad vertrok bovenge noemde handelaar van Menado met 14 andere Chineesche handelaren 25 Juli 1926 naar het eiland Siao, een der Sangir- eilanden, om ryst (de zoogenaamde „beras poelo") op te koopen. Den 27sten Juli kwamen zy veilig te Siao aan. Den vol genden dag, na hun inkoopen gedaan te hebben, verlieten ze Siao met dezelfde motorboot, de „Klabat',, om naar hun verbiyfplaats terug te keeren. Maar in de buurt van het eiland Tallsee, drie uren van Menado, werden zy door een storm overvallen en do motor raakte defect. Drie van de vyttlen Chineezen nesloten na een halven dag dobberen, 4net een klein schuitje te trachten den wal te bereiken. Aldus bleven er 12 menschen over in de „Klabat". Zy leefden van de medege nomen rijst; zes van de menschen werden ziek, kregen beri-beri en overleden later. Met hun zessen naderden ze, na drie maanden en 18 dagen dobberen, Mindanao van de Phillippynen, waar ze door het passeerende stoomschip „Misamis" wer den gered. Later werden de zes onge- lukkigen te Kinatoean aan land gezet, vanwaar ze na een paar dagen rust naar Batavia werden opgezonden. Met de eerstvolgende boot zullen ze van Soerabaja naar Menado vertrekken. Omtrent het lot van de drie Chineezen, die in een schuitje het land trachtten te bereiken, is tot dusverre niets bekend. 828 doodeifyke mijnongevallen ln district Dortmund ln 1026. Volgens een opgave van het mijnbureau te Dortmund bedraagt het aantal ongeval len in den steenkolen-mjjnbouw van het district Dordmund over 1926 78.644, waar van 828 met doodeiyken afloop. De draadlooze telefonie met Amerika. De draadlooze telefonische dienst met Amerika is Zaterdag uitgebreid tot Sobot- land. Het eerste gesprek is gevoerd tus schen den lord-provoost van Glasgow en den burgemeester van Baitamore. De om standigheden bleken uiterst gunstig. Er is geen woord over en weer door storing gemist. De vermiste postzak. De inhoud van geldswaardige papieren van de tussohen Oardiff eu Padddmgton verdwenen postzak is nader vastgesteld op ruim 10,000, waarvan de dief of vin der echter slechts een klein deel zal kun nen; verzilveren. De meeste ohèques zijn dadelijk op de banken geblokkeerd. Er is Zaterdag bij Swindon een leege postzak op de rails gevonden, die echter een an der nummer droeg dan de vermiste, wat het geval nog ingewikkelder maakt De gevonden zak was in het geheel niet als vermist opgegeven. Uit den trein gevallen en ongedeerd gebleven. Ongeveer een kilometer voorbij Suip- pes in Champagne kwam Donderdag een passagiearstrein plotseling tot staan, door dat er aan den noodrem was getrokken. Een verschrikte moeder vertelde den con ducteur, dat haar zesjarig zoontje met de sluiting van het portier had gespeeld, waarop dit was opengegaan en het jonge tje uit den trein was gevallen. De oonduc teur ging met een lantaarn gewapend dien spoorweg op en spoedig kwam er een kereltje op hem toehollen, dat luidkeels ,om zijn moeder riep. Behoudens enkele onbeduidende schrammen was het kiM ongedeerd gebleven. Ben afschuwelijke moord. Te Ay by Epernay heeft een spoorweg bediende rijn belde 'kindieren den hals afgesneden en ls daarna verdwenen. De ongelukkige heeft uit Parijs een brief aan zyn vader gezonden, waarin hij schrijft, dat het droevige plein hem al Jaren gekweld had en dat hij het pas na ernstige overweging heeft uitgevoerd. Hy kon het leven niet meer dragen; hoezeer hij ook trachtte zy<n weerzin ertegen te overwinnen. Zijn vrouw deed wat zy kon om hem gelukkig te maken, maar er was iefca sterkers dan rijn wilskracht, wat hem tot zjjhi daad heeft aangezet. In koelen bloede heeft hy zijn kinderen gedood. Na zijn daad voelde hy zich voldaan, alsof hy een goede daad had verricht. Zelf zou hy ook een eind1 aan zyn leven maken. Aan het slot van zijn brief neemt hij af scheid van zijn vader en verzoekt hom niet te laten opsporen, dlodh hem te ver geten. Engelsch motorschip op de Schelde gezonken. Door Nederlandsche stoomboot aangevaren. Ter hoogte van Baarland heeft tydena dien imist een aanvaring plaats giehad tus sohen het Nederlandsohe stoomschip „Java", komende van Antwerpen, eni het Engetedhe motorschip „Phyllte Hudson', komende van Brussel. De „Java" trof de „Phyllis Hudson" van achter zoo hevig, dat het schip binnen enkele minuten zonk. Bemanning en loods werden door de „Java" gered en te Vlissingen ont scheept. Het wrak zit by laag water op 15 imeter diepte en' rit niet hinderlijk voor die soheepvaart De Nederlandsohe „Waterstaat" zal maatregelen moeten nemen om het schip te lichten. Dit wordt evenwel zeer be moeilijkt, omdat duikers bij de groote diepte en den sterken stroom wsarschyn- lijk geen dienst zullen kunnen doen. Jonge moordenaar gepakt 18^-jarige Jongen, die verleden week. na met zyn kameraad uit een verbetering»- gesticht te zyn ontsnapt te Sommerfeld een koopman en diens vrouw heeft ver moord, ls Zondag te Munchen ln hechte nis genomen. Bardletlsme uit liefde voor de wetenschap. Wy hadden Indertijd gemeld dat te Ver- million, in den Staat Zuld-Dakota, een jonge eerste jaars atudente was betrapt toen zy bezig was 's nachts een brandkast te forceeren. Het meisj® beeft thans haar zonderlinge daad nader verklaard. Zy had 8 19 lessenschuld en wist bovendien niet hoe zy haar universiteitsstudie zou moe ten bekostigen. Dus maarde bank bestelen. Een ongeluk met beproeving van gasmaskers. Reuter meldt uit Wellington (Nieuw Zeeland) dat vier voormannen van de mynwerkers by proefnemingen met nieu we gasmaskers, in de schacht, waarin rij afgedaald waren, dood zyn gevonden. Trein ontspoord. Zondagnacht is er op de spoorlijn Ant werpenBrussel by Duffel een trein ont spoord. Vyf menschen liepen kwetsuren op. DlamantdlefstaL Een nieuwe truc? Een Londenscb diamanthandelaar, de heer Wiserose, placht schier dagelijks pakketjes diamanten aangeteekend te ver zenden en zoo kwam hy ook dezer dagen met een pakje, voor 700 pond aan diaman ten inhoudend, aan het postkantoor van Hatton Gardon. Hy werd op den schouder geklopt door iemand, die hein vroeg, ter- *1jl hij naar ieta op den grond weea: ,Js dat van u?" De heer Wiserose keek naar den Vloer en zag een biljet van tien roe bel liggen. Hy had zyn hoofd maar een paar tellen afgewend, doch toen hy weer opkeek, was zyn pakje met diamanten ver dwenen! Van den dader geen spoor. JÜLIANADORP. De afdeeling Koegras van bovengenoem- Jen Bond vergaderde Zaterdagavond met 10 leden in het lokaal van den heer C. Vader. De vice-voorzitter, de heer Joh. Bakker, opent de byeenkomst en wijst voor de zoo- veelste maal op de geringe opkomst der leden. Hy vertrouwt evenwel, dat de zaken naar behooren zullen worden behandeld. De notulen worden gelezen door den secretaris, den heer J. Dijkshoorn Jz., en na een vraag van' een der aanwezigen onveranderd vastgesteld. ervolgens wordt kennis genomen van tal van ingekomen stukken. Naar het bin nenkort in Den Haag te houden oongres tegen de uitsluiting van arbeidersgroepen van de Arbeidswetgeving, zal om financieel redenen geen afgevaardigde worden ge zonden. De twee-jaariyiksche algemeene vergadering van den Bond zal dit jaar te Groningen worden gehouden. Momenteel konden daarvoor voorstellen worden inge diend, doch in elk geval voor 16 Febr. aa. ten Bondskantore te Utrecht. Voort* was aan de orde de mededeling van den Minister van Financiën, dat de vas- vereenigi ngscon t ributlp alsnog in minder ng mag worden gebracht voor de Ryksverlsii- gings- en Gemeen lelijke Inkomstenbelas ting, ook nog over het dienstjaar 1926/27. Hierover werd door meerderen van ge dachten gewisseld. Formulieren voor aan vrage daarvoor werden aan eenigen, die daar gebruik van wenschten te maken, uitge reikt Bij de rondvraag werden nog een'ge huis houdelijke zaken besproken, en tot sint uee.ce de voorzitter mede, dat voor het hou den van een propaganda-avond de toezeg ging tot medewerking ls verkregen van den HeLerschen Bestuurdersbond. Wannier en hoe, dat ls echter nog niet vastgesteld, mttr ln ieder geval zal er van een en ander werk worden gemaakt Het huisbezoek ondor de et-georganiseerdeni is om verschillende rtM'enen uitgesteld geworden, er zal echter aan lacht aan gtsohonken worden. Daarna sluiting. De vorige week slaagde te 's-Gravenhage voor het diploma 2e stuurman groote stoom vaart de heer J. Zwart alhier. Ned. Bond van Arbeiders In het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6