GEMENGD NIEUWS. Huldeblijk. Voorstel tot het verleen en van oen bij drage voor een huldeblijk aan de Oentrale Werkgevers Risisoo-bank. f Onderwijs. Voorstel tot subeldieering van bewaar- echoolonderwljs. Huurtoeslag. Voorstel tot het verleenen van een huur toeslag voor bet perceel van violen straat lil. Uitvoering timmerwerk. Adres van de afdeeling Helder van den Nederlandsche Bouwarbeidersbond mot prae-adviea van Burgemeester en W et- houders. Personeel. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van A. Vries om vaste aan stelling als gemeente-werkman. Onderwijs. Afwijzend voorstel op het adres van de afd. Helder van den Bond van Nedeiiand- sche Onderwijzers in zake toekenning vergoeding voor de waarneming van het hoofdschap. Cokesprtys. Afwijzend prae-advies van Burgemees ter en Wethouders op het adres van den Helderschen Bestuurdersbond aangaande verlaging van den ookesprija. Belastingen. Afwijzend prae-adviea van Burgemees ter en Wethouders op bet adres van de Voorzitters van de afdeelingen Helder van de Transportarbeiders-, Bouwarbei ders- en Schildersgezellenbonden en van de Directie van het Tivoll-Theater om ontheffing van betaling der belasting op vermakelijkheden ten aanzien van werk- loozen, aan wie vrije toegang wordt ver leend tot genoemd theater. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van een va der en moeder voor het Tehuis voor Ouden van Dagen. Aanbevolen wordt het echtpaar J. W. Greidanus. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van leden van de Commissie tot Voorlichting bij Be roepskeuze. Aanbevolen worden: L Vacature-mevr. G. EL Teune—van der Vijgh. L Mevr. G. H. Teune—van der Vijgh. 2. Mevr. J. 0. EL Gratamavan der Berg. EL Vacature A. G. A. Verstegen. 1. A. G. A. Verstegen. 2. O. Heljblok. HL Vacature-A. Zuidervliet 1. A. Zuidervliet 2. Mej. J. L. Niemeljer. 1. W. de Êoer. 2. L de Kloe. (Afgevaardigden Prot Chr. Vakver enigingen.) V. Vacature-A. A. Valkhoft 1. G. A. Minnes. 2. H. S. Peters). (Afgevaardigden van den Helderschen Bestuurdersbond.) Benoemingen. Voorstel tot het benoemen van en lid van de Commissie van Toezicht op het M. O. en het N. O. ter voorziening in de vacature A. 0. van der Bande Laooste. Voorgedragen worden: L J. van der F eer, lult ter ze le kL en 2. A. C. Wfikeriin, luit ter ze le kl. Vragen van het raadslid J. J. Schoeffe- ltnberger betreffende de wijze van uitvoe ring van den bouw van 49 woningen door de Woningstichting. (Burgemeester en Wethouders verwij zen hieromtrent naar de ter visie van de raadsleden gelegde notulen van een ver gadering der Commissie voor Publieke Werken.) Oprichting van een stortbuis met bunker aan de Bassingracht B. em W. schrijven aan den Raad: In de Comité-vergadering van 5 Augustus 1926 is, na behandeling In de openbare ver gadering van 29 Juni 1926, andermaal een onderwerp van bespreking geweest ons voorstel tot het bouwen van een stortbuis voor den Reinigingsdienst, aan de Bassin gracht 1 Tijdens de besprekingen in deze comité- vergadering zijn uit uw middenTde volgende vragen gekomen, waarop nadere antwoorden dienen te worden gegeven. Gevraagd werd': 1. Een opgaaf van de tegenwoordige exploi tatiekosten en van de exploitatiekosten nè de reorganisatie; 2. Een kostenbegrooting voor een stort buis, waarbij oen betonfundeering zal worden toegepast; 8. Of b.v. gedurende een half jaar een proef genomen kon worden met het stor ten In zee; 4. Hoeveel de kosten meer zouden bedra gen, wanneer het stortbuis geheel door personeel van de firma StorkhJjsch zou worden opgesteld; 6. Nur «en werkteekeudng voor het te ma ken stortbui*. - - Wij vermelden uit de antwoorden het voornaamste. Ad I. Voor een juiste kostenberekening der exploitatie onder den ouden bedrijfsvorm is gebruik gemaakt van de expdoitati ecij fers van 1928, omdat in dat jaar nog ten volle onder den ouden vorm werd gewerkt Uit de koetenberekeningen blijkt dat: le. het verliessaldo bij den ouden bedrijfsvorm, berekend naar de gegevens der bed rijf «re kening 1928, zou bedragen 127.254 2e. dat dit saldo bij algeheele door voering dér reorganisatie, ais aangegeven in ons voorste® No. 76 (1926X zou zijn „106.440 8e. dat indien niet tot den bouw van een stortbuis, enz. aan de Bassingracht zou worden overgegaan, het exploitatie verlies zou worden „110.781 De jaarlljksche besparing met het stort en bunkerhuis te verkrijgen zou dus bedra gen ruim 5800. Voorts hebben B. en W. nog doen sa menstellen een opgaaf van werklieden, die: le. bij geheele reorganisatie, dUs bij den bouw van een storthuis, en 2e. bij gedeeltelijke reorganisatie, indien tot den voorgestelde bouw niet wordt overgegaan, ontslagen c.q. op wacht geld gesteld dienen te worden. Het aantal werklieden, dat bij algeheele re organisatie voor ontslag in aanmerking komt is 18, voorioopig te beperken tot tl. Hiervan zal' aan 4 werklieden wacht geld moeten worden toegekend Bij ge deeltelijke reorganisatie kunnen 9 werk- Meden voor wachtgeld in aanmerking komen. Omtrent de bedragen der wachtgelden worden nadere gegevens overgelegd. Geen rekening is bij het, samenstellen' van de berekening van de exploitatiekosten voor den dienst gehouden -met déze wachtgelden. Ad H. De kosten van een betonfundee ring zullen 4000 hooger zijn dan die van een paaliundeering. Derhalve zullen de kos ten van den onderbouw, inclusief walbe- schoeiing, ongeveer 15.000 bedragen. Wy teekenen hier dadelijk bij aan, dat, waar de practij'k heeft geleerd', dat een paal- flindeering minstens 25 jaar kan dienst doen, naar onze meening een) verhoogde uit gaaf van 4000 voor betonconstructie niet gewettigd is, daar men in de eerste plaats over 25 jaar goetikooper een nieuwe paal- fundeering kan aanbrengen, en' in de tweede plaats is het de vraag of over 26 jaar het geheele storthuis, door wijziging van de werkmethode of anderszins, weer niet over bodig is geworden. Ad III. Wat betreft deze vraag wordt medegedeeld, dat tweemaal, met toestem ming der marine-autoriteiten, aan den stei ger in de Buitenhaven het transportschip werd geladen. Bij de tweede maal stond er een sterke Oostenwind, waardoor bü het storten zooveel vuil en vjelL papier in de richting van de Rijkswerf over den Rijks weg waaide, waardoor weldra, en niet ten onrechte, werd te kennen gegeven, dat*ter plaatse niet meer geladen mocht worden. Daarna is eenige keeren aan' het Belitterrein geladen. Ook daar werd' zooveel last onder vonden van het wegwaaiend vuil, dat het laden moest worden gestaakt Het schip is nu 9 malen uitgevaren. Of schoon enkele malen by zeer ruw weer is gestort en het schip daarby geweldig schommelde, is niet gebleken, dat een of ander onderdeel van het schip verandering behoeft of teekenen aan den dag traden, die erop zouden wijzen, dat defecten zijn te ver- wachten. Het laat zich aanzien, dat het' schip voldoende bedrijfszekerheid biedt en het on derhoud gering zal zijn. Ook bij ruw weer bleek het vaartuig goed bestuurbaar. Ad IV. Volgens opgaaf van de firma Stork-hijsch zouden de meerdere kosten be dragen 2570. Ad V. Bij schrijven van 14 Augustus 1926 bevestigde de firma Stork-hijsCh de door haar Ingenieur J. J. Borren, in de Raadsvergadering van 6 Augustus t. v. af gelegde verklaring, dat zy hare geheele leve ring gedurende 12 maanden garandeert, „waar' dus ook bij inbegrepen is het goed functionneeren der kleppen". Ad VL Een eenigszins gewijzigde en meer uitgebreide pianteekening is bij de stukken gevoegd. Inmiddels is ingekomen een schrijven van Ir. C. van Dam en' 4 andere leden van dén Raad. In dit schrijven wordt voorge steld om, alvorens tot den bouw van een of andere stort inrichting voor de vuilverwijde- ring over te gaan, gedurende een periode van een zestal maanden in zee te storten. Gelijkertijd zond de heer Van Dam in een tweetal door hem ontworpen plannen met betrekking tot dén bouw van een storthuis. Plan 1 bedoelt een steiger, zoo hoog bo ven water te maken, dat het schip er onder kan varen. Door een luik kan dan op het schip gestort) worden. >Om den oprit niét al te bezwaarlijk voor de paarden1 te maken, kan een electrisch gedreven Ier geplaatst worden, die by het oprijden helpt. Dit is de eenvoudigste oplossing, die ook in 'f gebruik het eenvoudigste is. Plan 2 een klein' storthuis met eenvoudige kraanwagen. Elektrisch hijschen, met de hand te rijden. Door de goede zorgen van1 den 'Directeur van Gemeentewerken zijn déze plannetjes geschetst en tevens de kosten geraamd, x 10.000 voor Plan 1 en 18.000 voor Plan 2. De heer Van Dam heeft met de Oommis sie van Bijstand voor de Reiniging over die plannen een bespreking gehad. Daaromtrent deelen B. en W. mede, dat by die bespreking door den heer Van Dam verklaard ia, dat by zijn beide plannen aanschaffing en di recte ingebruikneming van een tweede mo tortransportschip, met den aankleve van dien, noodig is. De voorsteller heeft verder zy-n plannen nader aangevuld in dier voege, dat zij aan practische bezwaren souden tegemoet ko men. Tengevolge hiervan zouden de étijgen, resp. voor plan ,1 tot f 12.000 en voor plan 2 tot 14.500. Hierdoor worden de plannen van den heer Van Dam finan cieel sterk beïnvloed. Zoo zelfs, dat de kos ten van uitvoering van een der plannen-Van Dam eerder hooger dan lager zullen zijn, dan1 diie van den bouw van een storthuis met bunker. 1 Wat voorts dé practische bruikbaarheid van de pknnem-Van Dam betreft, verwijzen B. en W. naar de adviezen van den direc teur van de Reiniging. Zy moeten hier vol staan met er op te wijzen, dat de ervaring, die inmiddels is opgedaan, van dien aard is, dat niet alleen de behoefte van een storthuis is gebleken, maar dat, afgezien van de meer dere of mindere kosten, het gebruik van een storthuis, waarin het geheele schip kan ur>r den ondergebracht, noodzakelijk is. Verder moet nog worden opgemerkt» dat het wer ken In een zoodanig klein storthuis, als door den heer Van Dam voorgesteld, voor de werklieden slecht houdbaar is tengevolge van trekking en stof. Een afsluiting met zeildoek, zooals de voorsteller zich gedacht heeft volgens de besprekingen in de Com missie, kan hieraan niet tegemoetkomen. l>it heeft men bij de Amsterdameche Reiniging b.v. ondervonden, waar indertijd ook stort- huizen bestonden als door den1 heer an Dam bedoeld). De Amsterdamsche Directie gaf dan ook tien sterkste in overweging ook en vooral met het oog op wegwaaiend >vuil uitsluitend te storten in een geheel af- 'geslotfn schuitenhuis. B. en W. willeni aan het bovenstaande nog toevoegen» dat beide plannen, zij het in details hiet precies geiyk, reeds indertijd door den Directeur der Reiniging zijn ont worpen en dat hij de bruikbaarheid daarvan heeft onderzocht en meermalen besproken met den voormaligen Directeur van Ge meentewerken. Oogenechljnlijk is het een voordeel yan deze plannen, dat de kosten van uitvoering geringer zyn dan die van het stort-burker- huis. Maar dit voordeel valt weg door de uitbreiding, die het overige materiaal moet ondiergaan, b.v. aanschaffing van een tweede motortransportschip. De opgedane ervaringen hebben de be drijfsleiding gesterkt in haar meening, dat het gebruik van een bunkerhuis en één motorschip de meeste regelmaat in den af voer naar zee zal bevorderen en de exploi tatiekosten de laagste zullen zyn tegenover een storthuis volgens het plan-Van Dam, met gebruik van 2 motorschepen. Ook wat de kosten betreft is een stort huis met bunker te verkiezen. Bedragen de kosten daarvan 85.000 ongeveer, die van een storthuis plan-Van Dam en van een tweede transportschip bedragen tezamen ongeveer 42.600. De onderteekenaars van het voorstel om gedurende een periode van een zestal maan den in zee te storten, zullen na lezing van het vorenstaande met ons van oordeel moe ten zijn, dat het in de gegeven omstandig heden niet wel mogelijk was om gedurende den tyd, die met het onderzoek van de. plan nen-Van Dam heenging, met het storten voort te gaan. Wij vertrouwen echter, dat zy voor een minder goede werking van het transportschip met bevreesd meer zullen zjjn en dat zy daarom thans bun houding omtrent de aanhangige plannen zullen kun nen bepalen. B. en W. doen thans het voorstel, alsnog te besluiten tot aanneming van bun voorstel, voor zoover ter zake dienende, opgenomen in No. 75 der Bijlage van 1926, met dien verstande, dat het gebouw 200 mM. hooger wordt en de koeten 120 zullen stijgen, en dank te brengen aan den heer Van Dam voor zijn arbeid. Mocht onverhoopt de proef met het bun kerstuk met slagen, dan zal het besluit tot het stichten van een storthuis natuurlijk niet worden uitgevoerd. Subsidie bewaarscholen. B. en W. stellen voor de volgende sub sidies voor 1927 te verleenen: Aan het Bestuur dier afdeeling Helder der My. tot Nut van 't Algemeen voor de Bewaar school aan de Laan 2686.94, voor de Be waarschool aan de Vischmarkt 3646.24, aan het Bestuur der Vereeniging voor Voorbereidend Lager Onderwijs „Jachin" 2888—, aan het Bestuur der Vereeni- ing van de EL Catharina van Benen 2894.71. In totaal 12015.89. Huldeblijk Centr. Werkgevers- Rislcobank. B. en W. stellen voor ten behoeve van een huldeblijk aan de Centrale Werkge- vers-Risioobank. welke instelling op 26 Maart 25 jaar bestaat en waarby de ge meente is aangesloten voor de onder de Ongevallenwet vallende bedrijven en diensten, een bijdrage van J 10.beschik baar te stellen. Minimum vetgehalte der melk. De Directeur van den Keuringsdienst voor waren in het gebied Alkmaar bchriJft aan B. en W.: ,»In het melkbesluit van 28 Juni 1925 komt geen aisch voor omtrent het mini mum-vetgehalte» waaraan melk moet vod- doem Met het verschijnen van dat besluit.zijn de daarvoor nog geldende gemeenteiyke ver ordeningen op den verkoop van melk komen te vervallen, en daarmede de minimum- eisch, die in meerdere gemeenten voor het vetgehalte van melk was gesteld!, en die in dit keuringsgehied varieerde van 2.70 tot 2.80%. In de aanvulling van het melkbeshiit is bepaald, dat onverminderd hetgeen krach tens artikel 15, Md 8 der Warenwet zal wor den bepaald, mag het procentisch vetgehalte der droogreat niet lager zijn dan 24. Op grond! hiervan zou echter by melk, die alreeds arm is aan eiwit en melksuiker, bo vendien nog met een zoo laag vetgehalte genoegen moeten worden genomen, dat zeer terecht de gelegenheid is opengelaten aan de Gemeenteraden, om op grond van artikel 16, lid 8 der Warenwet, een eisch omtrent het v tgehalte aan melk te stellen. Door mfi is over deze aangelegenheid ge correspondeerd met.het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid» afdeeling Volksgezondheid, en mij is de toezegging gedaan, dat wanneer door de Gemeentera den in dit keuringsgebied aan de bestaande Keuringsverordening een nieuw artikel 4a wordt toegevoegd, luidende: „Het is verboden melk te verkoopen met een vetgehalte lager dan 2.75 en aan de Kroon toestemming wordt ver zocht tot het stellen van dien eisch, van de zijde van het Departement op medewerking kan worden ge rékend. Op deze wijze kan voorkomen worden, dat die vet-arrrre melk by voorkeur voor con sumptie-melk wordt bestemd, waarby ik U hy voorbaat de verzekering ge dat de be delde bepaling soepel zal worden toegepaét en dat rekening zal worden gehouden mit de omstandigheden". B. en W. kunnen zich met dleze beschou wing geheel vereenigeni In de vigeerenrie verordening, die, voor zoover de bepalingen omtrent melk betreft, vervallen is op 6 Oc- tober 1925/ was het vetgehalte bepaald op 2.70 Volgens geraadpleegde deskundigen kan heit percentage voor deze gemeente veilig gesteld worden op 2.76 dus het zelfde peroentage dat de Directeur noemt. Ook de Gezondheids-Oommissie kan zich er mede vereenigen', dat de thans bestaande Keuringsverorden'ing zoodanig wordt aan gevuld. In overeenstemming met een en ander stallen B. en W. voor aan de bovengenoem de verordening toe te voegen een nieuw artikel, waarby verboden wordt melk te ver koopen met een vetgehalte lager dan 2.75 Hu urv er Inging. Het Bestuur der Woningstichting deelde aan B. en W. mede, dat W. Meyer, huur der van het winkelhuis Van Galenstraat no. 111, na het verstrijken vandenhuur- termyn, dat perceel zal verlaten, wanneer de huurprys van f 11.50 niet wordt ver laagd, omdat hy niet by machte is dezen langer te betalen. Alleen by aanmerke- lijke verlaging van den huurprys zal Meyer geneigd zyn de huurovereenkomst te verlengen. Aangezien er zeer veel kans bestaat, dat het perceel, nadat het door den huurder zal zyn verlaten, in den eer sten tyd niet zal kunnen worden verhuurd, is het Bestuur van oordeel, dat verlaging van den huurprys gewenscht is, omdat daardoor Meyer misschien als huurder kan worden behouden. Het verzocht B. en W. daarom, aan den Minister van Ar beid, Handel en Ny verheid te vragen goed te keuren, dat de huurprijs wordt ge bracht van f 11.60 op f 7.f 7.60 per week, welke huurprys is berekend naar een bedrag van f 6216—, waarvoor het perceel onder de tegenwoordige omstan digheden zou kunnen worden gebouwd en voorts, dat door het Rgk een bijdrage van f 4.60 f 4.per week in de exploi tatiekosten zal worden toegekend. Aan dit verzoek is door het Collége voldaan. Naar aanleiding daarvan deelde de Di recteur-Generaal van de Volksgezondheid mede, dat tegen verlaging van den huur prys geen bezwaar bestaat, mits de ge meente het verschil tusschen kostprijs- huur en bedongen huur zal bypassen. Intuaschen Is Meyer bereid bevonden de huurovereenkomst te verlengen, wan neer de huurprys wordt gesteld op f 9. per week, zoodat dan door de gemeente een bedrag van f 2.50 zal moeten worden bijgepast. Naar de meening van B. en W. Is het beter, dat de huurprys op f 9.wordt gebracht en dat de gemeente daarop f 2 60 toelegt, dan dat de huurprys of f 11.60 wordt gehandhaafd. In het laatste geval zal de huurder het perceel verlaten en moet maar worden afgewacht, wanneer het opnieuw zal wor den verhuurd, waardoor de kans zeer groot is, dat, evenals in het eerste geval, een tekort op de exploitatierekening zal ontstaan, dat in beide gevallen op de gemeente zal drukken. Hoewel noodgedwongen omdat het Rijk weigert de gevraagde bydrage tóe te kennen, waardoor de gemeente hare financiën weer ziet belast stellen B. en W. voor goed te keuren, dat de huur prijs van het winkelhuis van Gslenstraat no. 111 van 14 Februari 1927 af wordt gebracht op f 9.per week en voorts, dat met ingang van dien datum door de gemeente een bijdrage iu de exploitatie kosten wordt verleent! van f 2.60 per week. Erfpacht en verkoop van grond. By Raadsbesluit «Ld. 7 December 1926 werd aan G. Qpooi alhier, ten behoeve van Jen bouw van drie woningen, Lm erfpacht uitgegeven een terrein aan de Laan «Eter ter grootte van hoogstens 846 M'. Eén yan bovenbedoelde drie, thans in aan bouw zijnde woningen is door den heer Groot verkocht aau dén heer D. H. Stein- roth alhier, welke laatste thans den Raad verzoekt den grond, waarop zyn huis wordit gebouwd, aan ham te verkoopen tegen den pnjs van 6.— per M'. wP6 grv0I!d ^««ft 6611 oppervlakte van 116 M en behoort tot de 2e klasse. Waar de waarborgsom, ten bedrage van 1/20 van dén koopprijs ad 696, door den aanvrager Is gestort en Groot voornoemd voor wat het In koop gevraagde gedeelte be treft afstand heeft gedaan van zyn erf- pachtsrecht, stellen B. en W. voor den grond te verkoopen' voor den aangeboden prijs en het vroeger genomen besluit te wijzigen. Aan de N. V. Bouw- en ErplodtattaMaet- schappy „Reinier Aurelia" is d.d. 7 Dec. 1922 in erfpacht uitgegeven een naby den Ruijghweg gedegen perceel bouwterrein, ter grootte van pl» m. 68 A. en 50 cA. Het onbebouwd gebleven gedeelte leent zich niet voor woningbouw, omdat het geheel ligt Ingesloten tusschen aangrenzende per- cealen eenerzyds en de confectle-fabrieken van de firma Gebr. Meyer anderzijds. Voor den tegervwoordlgen erfpachter heeft dit tor relntje dus geen waarde en om die reden verzoekt hij van de erfpacht te worden ontheven» De bespreking heeft tot resultaat gehad, dat de firma Geibr. Meijer zich beredd heeft verklaard meerbedoeid terrein te koopen en wel voor den) prijs van f 2.60 per M'„ In totaal alzoo voor 742.60. B. en W. stellen voor in dezen geest te besluiten» Binnen land. BRAND TE VAASSEN. Een vrouw omgekomen. Door tot nu toe onbekende oorzaak is Dinsdagavond brand uitgebroken in de boerderij van B. D. op de Bunnenberg te Vaassen, waarby een oude vrouw, die er door de Eper Diaconie was uitbesteed, is omgekomen. Van de levende have, die bestond uit vier koeien,; twee paarden en een pink, zyn de pink en een paard gered. Van andere zyde meldt men aan de Nw. Rott. Crt. De vrouw van D. heeft nog een poging gedaan om de bestedelinge van de Dia conie te Epe, de 54-jarige mej. D. Brink man, die zwakzinnig was, te redden. Zy wist haar naar buiten te brengen, doch door het instorten van den voorgevel is mej. Brinkman zoodanig gewond, dat zy is overleden. De geheele inboedel is verloren gegaan; van het vee konden slechts een paard en een kalf worden gered. Het kalf moest worden geslacht en het paard is zóó verschroeid, dat het eveneens zal moeten worden afgemaakt. Alles was laag verzekerd. Auto ba de Loosdulnsche vaart gereden. De chauffeur omgekomen. Vermoedefijk ten gevolge van de glad heid van den weg reed gisteravond te on geveer twaalf uur een auto, komende van de Beeklaan met drie Inzittenden en een chauffeur in de Loosduinschevaart. De in zittenden konden na veel moeite worden gered. De chauffeur bleek echter, nadat hij uit het water gehaald was, reeds te zyn overleden. Een Itallaansch stoomschip gezonken. Gisteravond is op de Maas voor Maar- dingen het binnenkomende Braziliaan- sche s.8. „Rio de Janeiro" in aanvaring gekomen met het uitgaande Italiaanache s.8. „Brazallio". Laatstgenoemd schip is gezonken. De bemanning van het gezon ken stoomschip werd gered. De moord te Esbeek. De dader heeft zich (Opgehangen. Naby Hooge Mierde ia gisteren, naar het Hsgz. meldt, het ïyk van J. G., die verdacht werd van den moord op vrouw de Kort te Esbeek, gevonden. Hy had zich, blijkbaar kort tevoren, van het leven beroofd. De moord te Ovenchle. Het O. M. by de Rotterdameche recht bank elschte tegen den verdachte inzake den moord te Overachie een gevangenis straf van twintig jaar. Onjuiste belasting-aangifte. f 10.000 boete geëlacht Voor de Haagsche rechtbank hebben Donderdag terecht gestaan twee tuinders uit Monster, wegens onjuiste aangifte voor de Rijkainkomstenbdastlng Ver dachten bekenden. Zy hebben de laatste jaren hun inkomen telkens eenige duizen den guldens lager opgegeven, dan het in werkeiykheid bedroeg. Het O. M., waargenomen door mr. Pol man, achtte het feit zeer ernstig. Een niet te lichte gevangenisstraf ia hier op haar plaats, maar waar die straf de drie maan den niet te boven zou gaan, meende spr. dat er, mede gelet op de antecedenten en de pdhsoon van de verdachten aanleiding kan zyn tot oplegging van een geldboete. Eisch tegen ieder der verdachten 10.000 boete sub*, zes maanden hechte nis. Auto's te water. Dinsdagochtend is op den Weesper- Binnenweg nabij Muiden een autobus van Van Leyden uit Weesp, in de Vecht ge reden. De chauffeur en de beide passa giers kregen een nat pak en lichte ver wondingen. Zjj konden zich zelf redden. Onder de gemeente Hoogkerk ia Maan dagavond een auto in het Hoendiep gere den. De bestuurder, de beer Bosslnade uit Groningen, en zyn metgezel wisten zich met groote moeite te redden. De auto is ernstig beschadigd; hy is later opgehaald en naar Groningen vervoerd. Mishandeling met doodetyk gevolg. Maandag is in het ziekenhuis te Assen het lijk geschouwd van den 20-jarigen boerenknecht Arno Volk te Gieten, die Zondagnacht aldaar na een dansparty is gestoken en in het ziekenhuis is over- Het hoofd toonde verschillend© v©r- wondingen, le Gieten zyn twee personen aangehouden, verdacht de verwondingen te hebben toegebracht. Reddingswerk onder kruien. Men schryft aan de N. R. Ork: Zes gaaien liepen op een dun ijalaagje van het Dolderkanaal te Bteenwyk. Plots zakte er een door en spartelde in het wa- Üf* a vl0««n de anderen even op, om aadeljjk weer neer te dalen. Op den Uitersten ijsrand gingen zy met ultge- strekten hals staan. Alsof zij het onder elkaar afgesproken hadden greep do een den drenkeling met zyn snavel by den kop, een ander by een vleugel, een derde ii u vl®ug®l of poot, en zoo sjorden zy bem samen op hel ys. Aan den grond gevaren. Door den mist ls gistermorgen de mo- torloggér Soh. 81, van de m*torij vJl F. v rol ijk, ter hoogte van Xatwyk aan dan grond gevaren. TV. Vaoature-J. Meijer. 6 Of door genoemde firma twaalf maanden garantie wordt gegeven voor het geheele werk, dus ook voor een goedé werking van de bunkerkleppen;

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6