GEMENGD NIEUWS Gfoondheidsoominlssie. Verschenen is het verslag over 1926 van de Gezondheidscommissie, waaraan wij het volgende ontkenen: De ontvangsten bedroegen 2217.50 geraamd bedrag 1442.15. De uitgaven resp. ƒ1045.90 en ƒ14 batig saldo IJ71.60'. Na aftrek van de Rijksbijdrage hebben de uitgaven bedragen 645.90. Het aantal overledenen, waaronder niet gerekend 24 levenloos aangegevenen be droeg 242. Bi) schrijven van 16 Juli vestigde de Commissie de aandacht v.an B. en W. op den toestand van het water aas het eind van de Fabrieksgracht. Door de aanwe zigheid van vuil, o. a. lijken van dieren, heerschte daar een ondragelijke stank. De Commissie adviseerde dan ook in het be lang van de gezondheid der omwonenden ten spoedigste eene opruiming van het vuil daar ter plaatse te doen houden. Op dit schrijven werd geen antwoord ontvangen. Tweemaal vestigde de Commissie de aandacht van B. en W. op eene verstop ping in de gemeentelijke rioleering. Beide malen werd door dit College geantwoord, dat in het gebrek reeds was voorzien Van dén heer Inspecteur van de Volks gezondheid. belast met de hygiéne van bodem, water en lucht, ontving de Com missie twee hinderwetsberoepen inzake besluiten van het Gemeentebestuur van Helder betreffende vergunningen voor slachterijen. Het Gemeentebestuur had de vergunningen verleend. De omwonenden waren in beroep gekomen en Gedeputeer de Staten adviseerden op formeele gron den aan de Kroon tot vernietiging van het besluit van B. en W. Bij schrijven van 10 Mei bracht de Commissie aan B. en W. een klacht over omtrent rook en roet, afkomstig uit den schoorsteen eener bakkerij aan de Keizer straat. B. en W. antwoordden daarop, dat zij een onderzoek hadden doen instellen: dat sedert 1921 geene klachten omtrent be doelden schoorsteen waren ingekomen: dat niet was gebleken, dat de veroorzaakte hinder van zoo grooten omvang was dat nadere voorziening werd vereischt, zoodat zfj besloten hadden geen nieuwe voor waarden aan de eigenaars van bedeelde bakkerij op te leggen. Volgens het verslag van de Woning stichting over 1925 bedroeg het tekort aan woningen op 1 Jan. 1926 176. In 1926 vestigden zich te Helder 342 gezinnen. H®* aantal huwelijken, hier ge sloten, waarbij het gezin zich te Helder vestigde, bedroeg 196. Onttrokken aah de bewoning 13. De behoefte nam dus toe met 551 woningen. Vertrokken zijn in '26 531 gezinnen. Gebouwd werden in 1926 55 woningen, waarbij de nog in aanbouw zijnden zijn meegerekend. Niet bekend is echter het aantal ge zinnen, dat door overlijden of om andere redenen werd opgeheven. Daarom kan het woningtekort op 1 Jan. 1927 niet uit bo venstaande gegevens worden berekend. Slechts kan men er uit afleiden, dat er waarschijnlijk nog steeds een tekort aan woningen bestaat. De Commissie bracht gunstig advies uit omtrent een voorstel om aan B. en W. de bevoegdheid te verleenen in bijzondere gevallen ontheffing te verleenen van art. 20 der Bouwverordening. Dit artikel be paalt de minimum-oppervlakte eener wo ning op 30 M'. Aanleiding tot de voor gestelde bevoegdheid van ontheffing was het plan van de Woningstichting om een aantal kleine woningen te bouwen, waar van de oppervlakte iets kleiner zou zijn dan 30 M'. Deze woningen moesien^ die nen ter vervanging van de reeds in het vorig jaarverslag vermelde woningen, die ter onbewoonbaarverklaring wazen voor gedragen. Krachtens het voorschrift van art 14 sub b der Woningwet heeft de Commissie i n 1926 aan B. en W. 152 woningen aan gewezen, waarbij het aanbrengen van ver beteringen noodzakelijk was. Van de 26 woningen, die de Commissie reeds in 1925 ter onbewoonbaarverklaring had voorgedragen, is alleen de woning Jodensteeg 9 onbewoonbaar verklaard. De beslissing omtrent de andere woningen wacht nog op den bouw der nieuwe wo ningen, die voor de onbewoonbaar ver klaarde in de plaats moeten komen. Ook de woning Achtergracht Z.Z. 50 werd, na gunstig advies der Commissie, onbewoonbaar verklaard. Door de Woningstichting werd, in overleg met B. en W., een. plan opgemaakt voor den bouw van 49 woningen, waarvan 33 op een terrein nabij de Vischstraat en 16 nabh de Artilleriestraat. De Commissie bracht een gunstig ad vies uit omtrent dit plan, dat vervolgens door den gemeenteraad werd aangeno men. gaf in 1926 den heer Grunwald geene aanleiding tot het maken van bijzondere opmerkingen. De Commissie ontving in 1926 van het gemeentebestuur 37 maal bericht van het zich voordoen van een geval van besmet telijke ziekte. Die berichten betroffen: 27 maal een geval van roodvonk, 8 maal een geval van diphtherie en 2 maal een geval van meningitis cerebrospinalis epi- demica (nekkramp). Het aantal roodvonkgevallen was in 1926 dus belangrijk grooter dan in de vijf voorafgaande jaren. Ofschoon de uitkomsten van het bacte riologisch onderzoek van het water iets minder gunstig waren dan die van het vo rige bacteriologisch onderzoek, was er toch geene aanleiding tot het adviseeren van bepaaldé maatregelen. Het bacteriolo gisch onderzoek zou in Januari 1927 her haald- worden. De Commissie besloot in hare December-vergadering te adviseeren dat een dergelijk onderzoek ook in den zomer zou plaats hebben. Het percentage gevallen van tubercu lose bedroeg: Bij runderen 24.3 bij varkens 3.1 Bij andere diersoorten werd geen tuber culose geconstateerd. Wegens overtreding van het Broodbe- sluit 0 boeten: wegens overtreding van de Vleeschkeurihgswet 2; wegens overtre ding van het Melkbesluit 2: wegens over treding van de Keuringsverordening 10: wegens overtreding van dé Woningwet 3; wegens overtreding van de Bouwverorde ning 1 boete. Week-kroolek. Den Haag, 24 Februari. Aan den heer Voorzitter van den Ge zondheidsraad werd op zijn verzoek be- rient, dat in deze gemeente sedert 1912 een schoolarts is aangesteld, die naast dat ambt ook particuliere praktijk als genees heer uitoefent. Op dit oogenblik beeft de Senaat 't staat rotsvast meer „de aandacht der natie" dan de Tweede Kamer. Op 9 Maart a.s. weet men zal ons Hoogerhuis in openbare behandeling ne men de ratificatie van het Nederlandscb- Belgisch verdrag. Wat zal de Senaat doen?.... Daarop is nu werkèlfjk de „nationale aandacht" gespitst. Er wordt gewed over den vermoede- lijken uitslag. Er wordt over bespiegeld. De „politieke tinnegieters" zijn geweldig in-de-weer. Zooals de zaken nu staan endlemen uit wezenlijk-betrouwbare bron te hooren kreeg, is de kans, dat de Eerste Kamer het Verdrag verwerpt, zéér groot. Intusscben Tjè, daar krijgen we nu de „dubio"( welke men telkens te hooren krijgt. Er kunnen verrassingen volgen door toeval lig of opzettelijk absenteïsme. 't Kan nog altijd „vriezen of dooien"! Dit is zeker, dat de „run" naar een plaatsje op eene der senatoriale tribunes den 9en en volgende dagen geweldig zal wiezen. Er wordt weêr een extra-tribunetje ge bouwd voor de buitenland9che journalis ten. Gelijk in de Tweede Kamer gebeurde, toen daar het Verdrag aan de orde kwam. 't Staat er nog altijd, op de publieke tribune van het Lagerhuis. Wachten wij af! De Tweede Kamer beeft in de jongste week zeer-rustige vergaderingen gehou den. In den voormiddag van Woensdag hadden zich op de Binnenhof-vlakte ver schillende „roode" dames vereenigd, meenend, dat toen reeds het soc.-demo- cratische ontwapenings-voorstel aan de orde zou komen. Ze hHddenzich misrekend. Moesten on getroost vertrekken. Eerst in den voormiddag van Vrijdag 26 Februari nadat de'Begrooting van Suriname door de Tweede Kamer zou zijn goedgekeurd, brak immers het moment aan, waarop dit propagandistisch, ontwerp op het parlementaire tapijt kon worden gebracht. De Tweede Kamer begon Dinsdag J.1. 22 dezer met de opheffing van Privaat rechtelijke Belemmeringen. Voor de strekking daarvan mag ik naar uwe verslagen verwijzen. Op zfjne leuke, aartsgemoedeljjke ma nier verduidelijkte minister v. d. Vegte, dat voor machtsmisbruik door de autori teiten hier niet de geringste aanleiding bestaat. Z. Exc. kreeg hier een klein „tikje", échec,door de aanneming, met 40-84 *van een amendement der juristen Heemskerck en Van Sohaik. 't Was een echte, ouderwetache juristen- fuif in den cerebralen zin van het begrip. Veel langer is „geboomd" over de na dere voorzieningen X. o. van <ie heffing der Verm u g e n belas ting,de Verdedigin gs- belasting I en de Nakomsten-belasting. Hier hadden wij aanvankelijk de „anti these", dat de juristen Van Gijn en Oud het standpunt der minderheid verdedig den, welke den dienst der Registratie niet bij de heffing van de Vermogensbelasting Wilde uitschakelen. Minister De Geer werd gesteund dqor den invloedrijken Katho lieken afgevaardigde Van Vuuren, die in het ontwerp wèl een stap zag in de richting van het fusie-ideaal, door Mi nister De Geer hoog-gehouden en z. i. eerst in de toekomst te verwezenlijken. De invoérrechten en aooijnzen moeten van de (anders te zwaar belaste) Directe Belastingen worden „afgehaakt". Dat gaat echter niet „in een vloek en een zucht", zou Stekeltjo van der Dam (uit Reydiug's oude kluoht) zeggen. Minister De Geer gaf een „doorslaand bewijs", dat Z. Exc. zich niet van de fusie wil afmaken, en wel: door eene wijzi ging, waardoor de minister bevoegd wordt werkzaamheden in de wetten op de Ver mogensbelasting, V erdedigin gsbolastln g I en de Nakomsten-belasting aan bepaalde ambtenaren van een der belde dienstvak ken opgedragen, aan ander^ambtenaren van een dezer dienstvakken op te dragen. Mr. Oud was daardoor gansohelijk be vredigd. Betuigde volkomen vertrouwen te stellen in den minister. Trok de door hem ingediende amendementen in. De ontwerpen kwamen er zonder'stem ming na dit jolijtelljke feest van vrede en verbroedering. e Buitenland. AUTO-ONGEVAL. iDrie dooden. De B. Z. méldt dat Woensdagavond taat de auto van en koopman uit Zonen, we gens gladheid van dón weg tegen een ver sperring is gereden en omgeslagen. De drie inzittenden werden allen gedood. De staking te Colombo. De scheipen kunnen bunkeren. niet De oude Colleges van zetters zijn ter- aard e-besteld. Hun (aak beduidde niet veel meet. Slechts bij de regeling van den aanslag voor de Grondbelasting hadden zij nog 't een en ander ln te brengen. Zij kostten Vadertje Staat 64 mille per jaar. In de vergadering van Woensdag werd de oude, naargeestige kwestie van de Naarder kweekers tot een einde gebracht. Voor de z.g. droge kweekers was 60 pet. door de Regeering gevraagd van de schade, vastgesteld door de Commissie, welke de Rechtbank had benoemd. De benadeelden krijgen nu rente van 1919 af (zijnde: samen vijftig mille) en er wosdt ook niet verrekend met hetgeen de betrokken personen vanwege kweekers- crediet nog schuldig waren. Zoowel mr. Duys als dr. Lovink en mr. Oud verklaarden, zich onbevredigd. Verwerping van het ontwerp zou slechts berokkend hebben, dat de kweekers niets kregen. De suppletoire Begrooting komt Vader Staat op f 177.600 te staan. Dr. Beumer hield van meet-afaan in deze vol, dat niet de Kamer, maar de rechter i. c. had te beslispen. Hij bepaalde er zich toe te laten notee- ren, dat hij wil geacht worden tegen bet ontwerp te hebben gestemd. In den laten middag van Woensdag werd de Surinaamsche Begrooting voor 1927 „aangesneden". Zij is Donderdagmiddag afgedaan. Toen waren er geen tien leden 'meer present. Zoodat de eindstemming moest werden bepaald op Vrijdag bij den aanvang der vergadering. Men begrijpt, het adres van den Su- rinaamschen Ondernemersraad vormde hier de „pièce de résistance". Minister Koningsberger zinspeelde-fcier op „de laatste kansen" voor de arme, eenmaal zóó rijke en bloeiende Kolonie, hier geboden. Na al de pogingen, sinds jaar en dag beproefd.... Men denke slechts aan de Commissie, die onder lei ding van den grooten, diepbetreurden dr. D. Bos, den genialen vrijzinnig-demo craat, naar de West op onderzoek uittrok. Slechts via opleving van den landbouw, blijft men volhouden kan Suriname eindelijk tot herleving geraken. Zal 't gelukken?.... Dat is nu de groote, moeilijk, voorals nog onoplosbaar-schijnende kwestie. In den middag van Vrijdag 26 Februari zou dan aanlichten het „historisch mo ment", waarop het bij voorbaat ten doode gedoemde soc.-democratische ontwerp tot eenzijdige ontwapening aan de orde zou komen. Over de lotgevallen en het tragisch einde van dat voorstel in mijn eerstvol gend overzicht. Mr. ANTONIO. NIEUWE UITGAVE. Verschenen het Februari-nummer van Morks Magazijn. De karakterschets van H. G. Canne- gieter betreft ditmaal dien heer Gradus EDu- bertus Honing,^ na den heer Jonker hoofd- direoteur geworden van de stichtingen „Hulp voor Onbehulsden". H. M. O. begint in deze aflevering een artikel over „Behundeling en Bestrijding van Turberculose". Vele foto's uit Davoe en omstreken vergezellen het artikel. Lode Baekelmans besluit zijn praatje over Het soete Waesland bij teekenlngen van Fellx de Blook. In Populaire Wetenschap vinden we o^u esti Interessant artikel over „Kleuren blindheid". Joh. W. Broedelet geeft het tweede be drijf van „De Klimgeit", waarin ontelbare geestige momenten voorkomen. In Boekentafel vinden we een heel gun stige reoenale van „Appaslonata" door de Amsrikaansoht schrijfster Fannie Hurst. Naar Reuter uit Colombo seint, is de staking in de haven aldaar ernstig. De schepen kunnen er niet meer bunkeren en moeten een anderen weg volgen. 1 Spoorwegongeluk in Spanje. Uit Madrid wordt aan het Journal ge meld, dat een uit Veflez komende trein ln het station Moral bij Malaga is ontspoord en tegen het perron is terecht gekomen. Er zfjui drie mensdhen omgekomen en ae- ven gekwetst Het proces-Jfirgens. Onder enorme belangstelling ven de zijde van het publiek, dat reeds in den naéht plaatsen voor dén ingang tot de puibleke tribune had ingenomen, ls Don derdagmorgen voor de juryrechtbank Berlijn Hl het proces tegen den voormali- gen rechter Jürgens en zijn vrouw be gonnen. Toen de beklaagden waren binnenge leid kon men hun de gevolgen van een voorloop Lge hechtenis van een jaar goed aanzien. Na de voorlezing fan de acte van beschuldiging, die gerulimen tijd ln beslag nam, kregen belde beklaagden verlof, de bank der beklaagden te verlaten, en op een bank vóór de advooetenbanken plaats te nemen. Bede beklaagden verklaarden op de vraag van den voorzitter onschul dig te zijn. Een brutaal stukje. Woensdagnacht tegen 12 uur haalde een man, die zich reeds eenigen tijd in de hal van het Potsdammer Station te Berlijn op eenigszlns verdachte manier had opgehouden, plots een revolver te voorschijn, op het oogenblik dat de amb tenaar van het loket „Kaartjee naar het buitenland" zijn ontvangsten samenpakte om ze naar de brandkast te brengen. De man loste eerst een schot in het wilde, sloeg met bet handvat van den revolver de loketruit in en griste de tasoh met geldswaardig papier uit handen van den onthutsten ambtenaar, die in zijn andere hand een zak zilver hield. Ofschoon on middellijk een paar andere beambten den roover trachtten tegen te houden, loste deze nog een paar „sohrlkechoten" en ontkwam. De buit bedraagt «enige dui zenden mark. Poolsche kabelfabrlek afgebrand. De eenige kabelfabrlek in Polen, de te Bromberg gevestigde Kahil-Polski ls Woensdag, door onbekende oorzaak, ge heel afgebrand; de materieele schede ls zeer aanzienlijk. Een onderzoek wordt ln- gestald. Scheepsramp. Ben tankschip verbrand ln de baal van New York. Hét Britaohe petroleum-tankschip Black Sea la in de Baal van New York vergaan. Het was, na een ontploffing van de nafta- tank tot den waterspiegel afgebrand en gezonken. Naar Reuter uit New-York meldt, vreest men achteraf, dat er bij de ontploffing en het vergaan van het Engelsche tankschip vier leden van de equipage zijn omgeko men. Door een vallenden elk getroffen. Bij het vellen van een grooten elk in het dorpje W iethen hij Bautzen zijn Woensdag 6 personen door te vroeg om vallen. van een boom, door zware takken getroffen. Eén was onmiddellijk dood, drie anderen werden in ernstigen toe stand naar een ziekenhuis vervoerd, waar bij aankomst ook een tweede slachtoffer reeds bleek te zijn overleden. Lintjes-knoeierij. De elfde correctioneels kamer te Parijs heeft Woensdag uitspraak gedaan ln een zaak, die in de Perijsche oouranten groot gerucht heeft gemaakt. Zij betrof de knoeierijen met ondersoheidinigsteekenen, waaraan Marcel Ruotte, een hoogge plaatst ambtenaar aan het departement van handel, met twee medeplichtigen zich heef schuldig gemaakt. Ruotte heeft ver scheidene malen tegen grof geld lintje»- hongerigen aan een orde toeken weten te helpen, waarvoor de rechtbank den on trouwen1 ambtenaar thans 'hoeft gestraft met drie Jaar gevangenisstraf, 96,000 frank boet» en vijf jaar verbod van ver blijf in een bepaald gedeelte van Frank rijk. De eene medeplichtige ls veroor deeld tot achttien maanden, 126,000 frank 'boete en vijf Jaar verbod van verblijf; de andere tot één Jaar gevangenis; 96,000 frank boette en vijf Jaar verbod van ver blijf. Da geahlnglede Venus van Mlio. Om de uitwerking van het ahinglen te laten zien bij het prototype van vrouwe lijke schoonheid, de Venus van Mllo in het Louvre, heeft die Bvenlng Standard Zaterdag twee vergelijkende foto's opge nomen van dit beroemde beeld, de een» toonend» hoe de Venus nu ls, de andere hoe z]J met afgesneden haar «ruit zou zien. aantoonen van dit wegsnijden van het haar tot er niets dan de harde, de schedel- lijn volgende, mannelijke omtrek van liet hoofd! over is? i 1 „öhingled kan een gemak zijn, maar dat het afbreuk doet aan de ware schoon heid van 'het vrouwenhoofd moet stenig erkend worden door ieder die, gelijk Ik, „naar het leven" en naar klassieke model len eenige jaren lang geteakend heeft Mntjeshandrt. In de JFankf. Ztg." l«»n we van een lintjeshendel, die ln Zweden gedreven zou worden anet een door den vrooge ren her tog van Kobung Gotha verleende buis- orde. De decoratie wordt g* "v 8600 'kronen. Het heet, dat het steimd zou worden voo» liefdadige doel einden in Zweden en DuitsahLand. De Zweedische pers bespot den ..Mtjesnandel duchtig, vooral ook omdat een der „reizi gers" er ln een bekend oplichter ls. Ben lezer schrijft nu aan het blad: „Kan tets overtuigender ds SCHAGEN. Nederland ontving ln 1926 voor 997 millioen mark aan producten uit Duitach- land, dat was 11.28 pet. van Dultschland's geheelen uitvoer. Nederland was no. 1 van Dultschland's invoergebied. Ons land ontving meer dan Zwitserland, België, Luxemburg, Frankrijk en Spanje samen. Tegenover dien grooten Invoer stond een uitvoer van Nederland van 96 millioen mark, voor'zulk een klant moet DuitBch- land wel vriendelijk en toegevend zijn. Geen wonder dus, dat Duitschland da groote afnemer van den Nederlandschen vleeschuitvoer ia geworden en dat ook wel blijven zal. Al weten wij niet altijd den inhoud van onderlinge overeenkom sten tusachen twee landen, de uitkomsten of resultaten leeren ons wel, waarom het ging. Toen Engeland onzen geheelen in voer van vleesch stop zette, zal onza regeering ook wel haar best hebben ge daan, om nieuw uitvoergebied voor den handel te zoeken, 'tls hier ook, als de eene hand de andore waacht, worden se beide schoon. Te Behagen was Donderdag de handel traag, en de stemming lusteloos, eent-deels door dien tragen handel, anderdeels door het koude weer. Vette koeien toonden weer neiging tot achteruitgang, dan tot menige prijsverbooging. De noteerlng liep van 66 tot 90 cent per K.G. De nuchtere kalveren, met grooten aanvoer, waren ook al traag. Het soort met weinig vleesch gold 26 68.60, de gewone slachtkalveren f 10 k 16, een paar voor het bedrijf, die misschien in aanmerking komen voor registratie noteerden f 20. De aanvoer van vette overhouders wordt minder. De ijd yoor vetvorming is voorbij. Een paar hokken werden gekocht voor den uitvoer, daar werd f86 voor betaald. Weide scha pen van f 18 tot f 27. Vette varkens wkren in het begin van de markt goed. Toen betaalde men 66 cent per K.G. Later liep die prijs en ook de lust tot koopen terug. De markt eindigde traag met lager prijs. Door Amsterdamtche kooplieden werden ruim 40 zware varkens gekocht. Wij vernamen voor doorvoer naar Frank rijk en Duitschland. Schager Paaschtentormn tolling Voor de Schager Paaschtentoonatelling van 6 April worden gevraagd: 1. vetvee in 8 afdeelingen, aan prijzen zijn daarvoor beschikbaar f 600; 2. wolvee in 4 afdee lingen, aan prijzen f 92.60; 8. varkens in 2 afdeelingen, aan prijzen f 70; 4. pluim gedierte in 17 afdeelingen, aan prijsen f 61; 6. watervogels in 4 afdeelingen, aan prijzen f 12; 6. konijnen in 26 afdeelingen, aan prijzen f 78; 7. buitengewone prijzen in 6 afdeelingen, aan prijzen f 87.60. Secretaris is de heer J. H. Schene. Purmerender marktfonds. Het Purmerender marktfonds beeft aan de eischen van de Amsterdamsche Gros- siersvereeniging geheel voldaan. De uit sluiting van het P. fonds is daarmee opgeheven. De HarmonlekapeL De Scfiager Harmoniekapel zal op Hemelvaartsdag aan het instrumentaal concours te Blaricum, in de eerste afdoe- ling, deelnemen. Ter besparing van reis kosten heeft het bestuur een beroep fedaan op de eigenaars van auto's, waarop e beschikbaarstelling van 17 auto's en één vrachtauto ia gevolgd. Voor het Drentoohe kind. De gezamenlijke uitvoering van Schager- vereenigingen, ten bate van het Drentache kind, ia schitterend geslaagd. De heer H. Bleker, die het Initiatief nam, kan tevreden zijn met zUn werk. Als jong burger van Schagen heeft hij eene sohit- terende Intrede gedaan, die van alle zijden hooget gunstig werd ontvangen. Over de geldelijke resultaten kan het oomité ook tevreden zijn. Met den kaartenverkoop die f 860 op bracht en verschillende bedragen, ont vangen ln de bioscoop, bedroeg de geheels ontvangst ruim f 600. Met de schaal- collecten ontvangen in de N. H. Kerk en bij de uitvoering van »Elgen Kring*, belde op Zondag J.I., braoht Schagen voor hst goeds dosl cixes 2 700 bijsta. Rekening. Sterfte. Toestand van water, bodem, lucht, etc. Volkshuisvesting. Ziekten. Drinkwatervoorziening. Gedurende het jaar 1926 werden 181 perceelen aan de gemeentelijke duinwater leiding aangesloten, zoodat het totaal aan sluitingen op 1 Januari '27 bedroeg 7134. Levens- en genotmiddelen. Aan de door den Directeur van den keuringsdienst voor vee en vleesch, den heer D. Haan, aan de Commissie welwil lend verstrekte inlichtingen, is hét volgen de ontleend: Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Volgens door den heer Griffier bij het Kantongerecht welwillend verstrekte op gave zijn door den Kantonrechter alhier in 1926 de volgende boeten (subs. hech tenis) opgelegd: Bad- en Zweminrichtingen. Aan het bestuur der Nederlandsche vereeniging voor volks- en schoolbaden werden op zijn verzoek inlichtingen ver strekt omtrent de te Helder bestaande bad- en zweminrichtingen. OP EN OM HET BINNENHOF. Het Verdrag. AfwachtenI Juristenfuif. Verbroedering. - De Surinaamsche Begrooting. Schoolarts. Da uitoefening van kat schoolarts-ambt WekeUjkscht causerie. Wanneer de invoer van Duitschland in Nederland grooter is, dan die van Nederland in Duitschland, dan is de positie van Nederland sterker, dan die van Duitschland. Als Duitschland het dus op zekeren tijd in zijn hoofd krijgt het invoerreoht van eenig artikel sterk te verhoogen, dan hangt het van Nederland af, om daaraan grenzen te stellen. Na tuurlijk zullen er ln dit geval, aan belde kanten verliezen zijn te constateeren. Bij strijd zijn altijd slachtoffers. In dit licht, moet men de verhoogde Invoerrechten van Duitschland op land- en tuinbouw producten beschouwen. Wij weten niet welke elschen Nederland tegenover Duitschland heeft laten gelden, maar dat ze er zijn, ia bulten twijfel. MarktovarslcM.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 14