grenaande vertrekken sliepen, 'bewuste- loos De huisdokter, dr. Kijlstra, alsmede de politiedokter, werden in allerijl ontboden en verleenden medische hulp. Met een zuurstofapparaat werd gepoogd de levens geesten weer op te wekken, doch het mooht niet baten. De kinderen waren reeds overleden. De verslagenheid der oudiers, die zoo plotseling hun drie kinderen tegelijker tijd moesten missen, is begrijpelijkerwijze zeer groot. Allerwege voelt men diep me- dèdifden met de zwaar beproefde ouders. De moord aan het Bezuidenboot In Den Haag. Een vrouw aangehouden. In verband met bezwarende mededee- lingen, welke aan de politie ter oore wa ren gekomen, is men Zaterdagochtend overgegaan tot de arrestatie van de 52- jarigo weduwe J. G. geboren Z., wonende op de bovenverdieping van het perceel Be- zuidenhout 165a in Den Haag, waar op Maandag 17 Januari de geruchtmakende moord op de vrouw van den manufactu- rier Wilk is gepleegd. De rechter-commissaria, mr. Scholten, heeft Vrijdagavond het bevel tot gevan genneming van de weduwe G„ als ervan verdacht, hij dezen moord betrokken te zijn, geteekend. Zaterdagochtend Is do verdachte in hij zijn van den officier van justitie, Mr. Her mans, en den rechter-oommissaris door de politie uit haar woning naar het huls van bewaring overgebracht en opgesloten. Bij een voorloopig verhoor heeft de aangehoudene ontkend, iets met de mls- daad te maken gehad te hebben. Naar aanleiding van de aanhouding van de weduwe G. geb. Z., wordt aan de Nw. Rott Crt nader gemald: Op den dag, dat de misdaad gepleegd Werd, rees reeds bij de politie een flauw vermoeden, dat de bovenbewoonster er misschien wel Iets van weten zou. Een on derzoek had echter, geen enkel resultaat. Maar de politie gaf het niet op en kor ten tijd' na den bewusten Maandag werd aan de overzijde van den winkel van den heer Wilk door do politie een kamer ge huurd, van waaruit eenlge rechercheurs het perceel en de bewoners onafgebroken nebben gadegeslagen. Niets bijzonders werd echter opgemerkt In dien tijd leidde een ander spoor naar Brussel, dat echter, zooals bekend, op niets uiteeioopeu is. Gedurende het onder soek te Brussel werd de bovenbewoonstcr nauwkeurig nagegaan en werd zij zelfs door de politie aan een lahgdurlg verhoor onderworpen. Qammissaris Beeseling heeft haar op een Donderdag van des ochtends 10 uur tot ruim 2 uur 's middags onder vraagd. Alles leverde echter niets op. De zaak kreeg evenwel een ander ar> n- fcten, toen Wilk met een verklaring kwam, welke hij als naar zijn imeening niet-ter zake-doende, eerst niet opgegeven had. maar welke van groot gewicht bleek te «Uil. Deze verklaring komt, volgens mede- deeling van Wilk op het volgende neer: De weduwe G. is de eigenares van het perceel, den winkel had zy aan Wilk ver huurd op mondeling contract Wilk meende echter, dat het voor zijn zaak beter was, als hij in een ander stads gedeelte «leb vestigde. Hij kon een voor zön branche zeer geschikten winkel in de Witte de Withstraat huren, en ook zijn vrouw voelde daar veel voor.^H^^^H Z]j besloten daarom, de huur van het perceel Bazuidenhout 165a op te zeggen Echter hadden zy een borgsom van 7 180 bij de weduwe G. gestort, en deze zou nu dit bedrag terug moeten betalen. De we- duwe had echter doorloopend geldgebrek en het gebeurde meermalen, dat zy by Wilk, dte, zoaais men weet, enkele dagen in de eek met een kraam op de markt stond, kwam om een voorschot op de huur te vragen. Wilk en (hens vrouw oordeelden het dan ook raadzaam, een gedeelte van de huur in te houden, daar zy vreesden, anders niet bun borgtocht terug te krijgen. Dit besloten Wiiï en zijn vrouw op Zondag 16 Januari, De b ov en bewoonster placht 's Maandags in den loop van den ochtend de huur te komen halen, en de afspraak luidde, dat juffrouw Wilk dan meteen een gedeelte zou inhouden. Wkk zeido nog tegen zijn vrouw: „Ik betjjj je morgen niet, als je dit tegen haar zegt. Wat zal ze te keer gaan". Wilk vreesde n.1. voor het twistzieke karakter van zyn buurvrouw en voorzag een he vige ruzie. Enkele degen na dan moord kreeg Vt lik een brief van rijn buurvrouw, waarin deze meedeelde, dat zy het gebeurde voor WiJk treurig vond, temeer, daar zy nog dien Maandagochtend een „kort maar harteiyk onderhoud" met zyn vrouw had gehad, en dat „niet over de huur hadi geloopen." vonden. Aan den steel van de bijl zaten bloedsporen. Drie deskundigen hebben een zeer nauwgezet onderzoek ingesteld om na te gaan of dit menschenblood was. Er is een apart serum vervaardigd ora zonder eenigen twyfel den aard van het >loeü te kunnen vaststellen. Maandagavond j.L hebben deze deskun digen hun rapport uitgc ree t. Eenstem mig warep zyn van oordei s, at het bloed, dat aan den steel van de byi kleefldie, men- schenbloed was. Tenslotte is nog het volgende gebleken. De sectie had indertijd reeds uitgewezen, dat de schedel van het slachtoffers met een hard voorwerp, een hamer of den ach terkant van een bijl, ingeslagen was. De achterkant van de byi past nu pre cies in de wonden, welke op den schedel zijn toegebracht. Al deze feiten hebben er toe geleid, dat Zaterdag tot de gevangenneming van de vrouw is besloten. Doodelijk ongeluk bij Eindhoven. Zondagavond om elf uur heeft op den Geidropscben weg onder de gemeente Eindhoven een doodelijk ongeluk plaats gehad. De ongehuwde 86-jarige G. W., wonende te Eindhoven en geboren te Kampen werd daar dood gevonden; hy iad een schedelfracbuur. Ten dienste van 'het politioneel onderzoek is het lijk in be slag gehomen op last van den commissa ris van politie, die ter plaatse aanwezig was met eenlge doktoren, die slechts den dood konden oonstateeren. Tot dusverre kon de juiste toedracht van het ongeluk nog niet worden vastge steld. Vermoedelijk is de man van de stoomtram gevallen. De veroordeelde agent-majoor te Dordrecht in hooger beroep. De veroordeelde agent-majoor van po litie, A- L. A., die 4 Maart IA door de rechtbank te Dordrecht, wegens verschil lende diefstallen, gepleegd van 1924 tot 1926, veroordeeld werd tot zes jaar ge vangenisstraf, heeft tegen dit vonnis hoo ger beroep aangeteekeiwi. Voor bet Gerechtshof te "s-Gravenhnge zal deze zaak opnieuw worden behandeld. Levend kalf met drie pooten. Kalveren met vijf of zee pooten rijn hoewel ze niet bepaald eiken dag ter we reld komen niet zoo'n heel groote zeld zaamheid. Thans echter is op het bedrijf van den heer R. Mlddelvald te Hoogeveen een kalf geboren met drie normale poo ten, waarop het dier „naar omstandighe den" vlug vooruit kan kamen- Als curio sum is het nu eenlge dagen oude dier naar de Veeartsen ij kundigo Hoogeschool te Utrecht opgezonden. Hoe «en Inbreker zichzelf verried- Iiy werkte met verlies. Dat het nog niet zoo eenvoudig is om „echt* in te breken, ondervond dezer da gen een zwerver, een zekere A. J. N. van P„ gedomicilieerd te 's-Gravenhage, die de moeite nam om op een avond het ge bouw van de R. K schoof voor U. L. O. te Ryswy-k binnen te gaan, niet om te loe ren, maar.om te stelen Hy doorzocht alle kasten en liet zijn sporen in hoeken en gaatjes achter, maar zijn buit: een be drag van vier gulden in geld en eenige schrijfbehoeften, viel hem niet mee. Om uitdrukking te geven aan zijn misnoegen hierover schreef hy in fraaie letters op een der schoolborden, daarby zich bedie nende van een term uit zijn zwerverebar- goensch: ,31 eer Poen!! av.p.", hetwelk vertaald: „meer geld avjp" moet beteek e- nen. Of hij met dezen term tevens vilde zeggen, dat hij bij inwiili-',« van rijn verzoek nog wel eens ter, -» vilde kamen, weten wij met Wel weten v, dat de „in breker" in elk opricht bUjken gaf een echte beginneling van bet vak te zijn, want zyn portefeuille met eenige brief kaarten e.d., waaruit zijn naam en diami- cilie-adres direct waren af te leiden, en voorzien was van een biljet van tien gul den, liet hij op het terrein van operatie achter, zoodat hij ten slotte bij voorbaat zijn slachtoffers schadeloos stelde voor hét geleden verlies De politie had uiteraard voldoende ge gevens om den man te signaleeren, roet het gevolg dat hy Vrijdag te Zeist is aan gehouden en naar Rijswijk is overge bracht (TéL) Beroovtng te Rotterdam. De dader spoedig aangehouden. Zaftehdagmoagen ou» kwart over 9 reed, zooals lederen Zaterdags, de kantoorlooper D. 8.. van de Stuwatioorsfinna S., van de Wilhelm i nakarte, te Rotterdam, Parklaan, Kievitslaan naar den Westzeedijk. Halver wege de KieviMaan weid hy door een man, die uit het talud' kwaxn, aangevallen en van «yn fiets geworpen. De aanvaller ging er daarop met de fiets, waarop een Deze Laatste onmerkiiw veFhaasde Wilk f 600°. gebonden, Jï vau kantoorlooper riep om hulp, maar inmiddels was de dief al verdwenen. Buitenland. Een wervelstorm In de Ver. Staten. 25 doodon. In den tijd van 48 uur hebben er in Noorti-Arkansaa twee wervelstormen ge woed. By den tweeden storm zyn te Green Forest, 25 menschen omgekomen. Er wordt geschat, dat er 80 menschen zyn omgekamen en 75 gewond by de wer velstormen in Noord-Arkansas. Er zyn verschillende plaatsen verwoest. Het Roode Kruis te Green Forest heeft gera den. finantieele en medische hulp te vra gen. Het centruim van dien storm was Green Forest, waar van honderden huizen de dia ken werden weggeslagen. Kerken werden voor ziekenhuizen gebruikt. Een der ker ken is. tot doodenvertrek ingericht, waar thans reedis 16 Ujken liggen. In vele ern stig beschadigde gebouwen brak brand uit, terwyi geen pogingen werden gedaan om het vuur te bestrijden. Oorlogsgran aten ontploft- Te Langemark in de voormalige front- streek zyn alweer twee mannen, die een sdhiet-granaat hadden opgegraven, tenge volge van ontploffing van het projectiel, gedood. Ook te Hollebeke bij Yperen heeft er een dergelijk ongeluk plaats gehad, dat eveneens aan twee menschen, een man en zyn zeventienjarigen zoon, het lerven heeft gekost. Een merkwaardig vllegVerhaaL Isa au Schlossback, een vlieger bij de Amerikaansohe marine, heeft een merk waardig avontuur gehad. Het gebeurde in de Amerikaansdhe kuststad Norfolk. Sahlossbaidc voerde met zyn vliegtuig In de lucht een kopduikeling uit toen hy los schoot en uit het sehultje gleed. Ge lukkig kon hij een paar spijlen te pakken krijgen; en terwyi het vliegtuig viel kroop hy terug, kreeg de stuurinrichting te pak ken, wist het vliegtuig weer onder rijn controle te krijgen en veilig te landen. Hy had een val in de lucht gedaan van 700 a 800 M. We hebben het geval niet gecontroleerd ANNA-PAULOWNA. tAfrF.MF.EXE VERGADERING OOOP. BOERENLEENBANK. Het was Zaterdagavond wel druk hier in de gemeente. In de zaal van den lieer Borst concert van »Ooncordia«, in de zaal van den heer Slikker een opvoering van Heyermans' »Ghetto« door het Intiem Tooneel, een dillettantenvereeniging van Bergen, daartoe uitgenoodigd door «Gees telijke Vrijheid», en in de zaal van »Veer- burgc algemeene vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank. W ij kon den natuuriyk maar op één plaats tege- iyk wezen, waren alzoo gedwongen een keuze te doen en kozen de vergadering van de Boerenleenbank. De voorzitter, de heer G. J. Lovink, heette de aanwezigen harteUjk welkom, en sprak zyn voldoening uit over de groote opkomst. Wat de toestand dei- Bank betreft, kan spreker tot zyn blijd schap verklaren, dat de zaken er best voorstaan. De omzet wordt van jaar tot jaar grooter, het ledental, zegt spreker, is dit jaar toegenomen met 25 en steeg tot 284, de omzet vermeerderde met byna 21/» ton en het winstcyfer voor dit jaar bedroeg f 2804.50. Nadat de notulen «yn gelezen en goed gekeurd wordt medegedeeld, dat den heer A. de Boer, kaasier der bank, hier voor het laatst als zoodanig aanwezig is, wyi hem op zyn verzoek eervol ontslag door het bestuur werd verleend. In zyn plaats is benoemd de heer D. Kaan, op een jaarwedde van f 1200, terwyi ten behoeve der pensioenregeling overeen komstig het verlangen der Centrale, leder jaar 160 gulden zal worden gestort. De Indiensttreding van den nieuwen kassier is bepaald ep 1 April. Bestuursverkiezing. Volgt verkiezing van 1 bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heer G. J. Lovink, van 2 plaatsvervangende bestuursleden, wegens periodieke aftre ding van de heeren D. Stammes en J. O. Geerligs Gz., en van 1 lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den beer D. Stammes. Allen worden herkozen en nemen bun herbe noeming aan. Tot commissie voor bet nazien der rekening over 1927 worden aangewezen de beeren C. Kossen, J. Molenaar en K. en zullen Schloaabaok maar op «yn woord gelooven. In leder geval gedoaven wij haM.1 waar hy schrijft, „dat het «m heei onplal- Brugman; tot pteatavervangers de hee- rierige gewaarwording was." rf,n A- Keppel, D. Koorn en C. W uis, die allen aannemen Tem gronde gericht door „shlngle". Een Londensch fabrikant van hoeden-1 komen in orde vormen was Vrijdag in de Gildenhal ge dagvaard wegens het in gebreke biyven by de betaling van zyn gemeente belas ting. Hij verklaarde dat hy geheel \en gronde gericht was doordat de vrouwen hun haar geMiingled en gebobd droegen en daarom de kleine hoeden waren gaan dragen, waarvoor geen vormen gemaakt behoeven te worden. De commissie, die de rekening over 1926 beeft nagezien verklaart, alles vol- hebben Snelle spoorwegverbinding Londen Sjanghai Vijftien dagen reizen. Volger» de Russische bladen zal de snelle spoorweg verbinding tusschen West-Europa en het Verre Oosten, die ge durende geruimen tijd is voorbereid, eerst daags verweeeniytet wonden. Dank rij deze verbinding zal de afstand Lenden—Sjang hai in 16 dagen kunnen worden afgelegd, in plaats van zooals tot nu toe 50 dagen. De prijs voor een biljet Londen— Sjanghai le klasse zal 230 dollar bedragen, voor een biljet 2e klasse 180 dollar en 8e klasse 76 dollar. De prijs voor bagage be draagt 7 dollar per 10 K.G. Tot de tot standkoming van deze snelle verbinding hebben 14 staten samengewerkt Brandstichting. De rechtbank te Potsdaim heeft den eigenaar van een zagerij te Jüterbog, in welke stad hy lid is van den gemeenteraad en voorzitter van de Duitsch-nationale randafraotie, tot l1/» jaar tuchthuis en 6 jaar eerverlies, wegens meineed veroor deeld. Hy had tn een civiel geding tegen een verzekerdigbniaati*;happij die de veraeke- ringsBoni voor de in 1905 verbrande za gerij niét wilde uitbetalen, onder eede ver klaard, dat hy en rijn compagnon de za gerij niet in brand gestokeu hadden. De rechtbank nam echter als bewecen aan dat rij den brand wél hadden ge sticht teer: Hamers, hy verklaarde stellig, dat km de buurvrouw een onderhoud met zyn vrouw had gehad, er ongetwijfeld over de .ïirur gesproken zou zijn. Op zyn zachtst uitgedrukt vond' hy de- zén brief zonderling. In een en ander vond üe politie aanlei ding, een huiszoeking te doen in de wo ning van'de weduwe G. Daar weid het volgende gevonden: Een schort, dat duidefijk de sporen ver toonde. zeer onlangs udtgewasBohen te rijn. Een plek was uitgebeten, waarschyniyk door het reinigen met een saharp-bytend vocht Ook wend nog meegenomen een jumper, welke de weduwe G. dikwyis droeg en eveneens sporen vertoonde, korten tijd leden gewaascthen te zyn. v,*!?® kwaim de politie een getuigenver klaring tor oore, welke ar op wees, dat de gearresteerde a.tyd een donker schort "f beslag genomen te; op den fflgïïteT«*<>on Ben andere aanwijring i« de volgende: Op een vtdbargac plaats watod aan byi g* 'lWvulliig 'passeerde een agent van de auto-brigade, die den dief achtervolgde. Deee vluchtte dwars door de volkstuintjes aan de Rochuasenstraat, zoodat de agent met de auto hem niet kon vervolgen. Een agent van de rijwielbrigade zette echter den viudhteMng na en wist hem, na eenige Bahoten in de lucht te hebben gelost te arrestoeren. Hy ls naar het politiebureau Witte de Withdtraut overgebracht Verduistering. Exploitatie van liefdadigheid. De Hooge Raad e Amsterdam heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van M. J. V. te Rotterdam, gewezen penningmeester van bet comité voor ziekenverpleging te Borger-Compascuum, dat gelden verzamelde voor de noodlij denden in Drente, in hooger beroep door het gerechtshof te 's-Gravenhage wegens verduistering van gelden ten nadeele van genoemd oomitó veroordeeld tot 11 maan den gevangenisstraf met aftrek van 8 maanden voorioopige hechtenis. Jaarverslag. Aan het Jaarverslag over 1926, door den kassier uitgebracht, ontleenen wy het volgende: De contröle der Bank had ge regeld plaats. Elke maand geschiedde dit door het Bestuur, om.de 8 maanden door den Raad van Toezicht. De boek houding van bet gebeele jaar en alle bescheiden over 1926 werden door een Inspecteur van de Centrale aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Bo vendien had nog onverwachte kascontröle plaats, 1 maal door den Inspecteur der centrale Bank en 1 maal door een lid van bet Bestuur en een lid van den Raad van Toezicht Steeds bleek alles volmaakt in orde. De opgaven van den Inspecteur, gezonden aan de houders der spaarboek jes, voorschotboekjes en boekjes in loo- pende rekening, bleken allen accoord te gaan. Het aantal spaarboekjes bedroeg op bet eind van het jaar 488, bet aautal voorschotboekjes 180 en bet aantal boek jes in loopende rekening 85. De rekening sluit met een eindcyfer van f 1.047.480.95}. Het eindcyfer der balans is f 558 568.26}. Het vorig jaar waren deze cyfers resp. f 985.276.48 en f 406.058.89. De spaarbank vermeid* de volgende cijfers: Op 1 Jan. 1926 was gede poneerd f 875.786.83} In 1926 werd ingebracht428.611.85}. Teruggenomen werd 810.666.15. Op 31 Dec. 1926 was dus gedeponeerd488.591.54. De inleggers kregen aan rente12.708.44. waarvan is uitbetaald - m 674.28. En in spaarboekjes byge- schreven JULIANADORP. HET WEGENVRAAGSTUK. Een uitstekende verbetering. Wanneer het in de laatste jaren eens flink geregend had, of ata de herfst- én winterjaargetydeu walt nat wanen 4an was het op het dorp een ware water- en mod derpoel, zoodat velen daarover begonnen te sputteren. Om hierin verbetering te krijgen zyn dan ook meermalen adressen aan de diverse besturen verzonden. Het Polderbestuur heeft de zaak thans eens flink door het personeel onder handen la ten nemen, en kunnen wy thans een groote veihetering oonstateeren, die, ais ae bewoners ook wat meehelpen, wellioht een' afdoende kun zijn, behoudens dan het poriodielk terugkeerend onderhoud van de grindbodokking. De langs en door het dorp loopende wegen zyn thans door het op brengen van het ter plaatse aanwezige ma teriaal behoorlijk rond gelegd, en langs de hulzen rondom het plantsoentje is de be staande afvoergoot opnieuw gelegd en aan de andere zijde een nieuwe aange bracht, zoodat het overtollige water thans gelegenheid zal hebben om af te vloeien. Op het moment te het nu nog geen plai- zlertje om daar langs te passeeren, maar dat leed zal spoedig geleden zyn. In ieder geval te ar veel er .«rd au opgeknapt. 12.129.18. Voorschotten. Aan voorschotten was op 1 Jan. *26 uitgeleend f 297041.— Aan 89 personen werd geza- meniyk verstrekt. 89460.— Afgelost werd96646.— Op 't eind van 't jaar was dus uitgeleend90896. Aan rente werd ontvangen. 18545.62 Wegens Onvermogen kon 1 voorschot nemer de rente niet betalen tot een bedrag van f 12.48. In vooruitzicht is gesteld, dat dit bedrag dezen zomer zal voldaan worden. Van 1 voorschotuemer, die failliet is, werd de rente niet voldaan. Overigens werd alle rente prompt betaald. f 64616.87» 679996.66 492450.76 162061.18» 5805.16 2196.08 Loopende Rekening. Op 1 Jan. 1928 bad de Bank in L. R. te goed. Uitgegeven werd in L. R. Eu ontvangen Zuodut de Bank op 81 Deo. te go'ed was Aan rente werd in L. K. ontvangen En uitgegeven Na aftrek van alle onkosten bleef aan zuivere winst over f 2185.46. Nog ls ont vangen aan rente van voorschotten f 119.06, totaal f2804.60. Deze winst moet op de reserve worden gebracht, waardoor het reservefonds stygt tot f 19.611.66'. Het Bestuur en de Raad van Toezicht schonken Btouds hun volle aandacht aan de uitgeleende bedragen en ontvangen borgstellingen, opdat de veiligheid der belegde gelden zoo goed mogeiyk ver zekerd was. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Utrecht werden gekozen de heeren G.J.Lovink en J.C.Geerligs, tot plaatsvervangers de heeren J.Llnden- bergh en D. Stammes. Allen nemen aan. De heer De Boer dankte voor die blijken van erkentelijkheid, alsook voorden gloo ien steun, by rijn werk vooral In den aanvang, van den heer Wydenes Spaans ontvangen, en voor de aangename samen tiprking van Bestuur en leden onder- vonden. In het mooie Beek, dat nu Zyn woonplaats werd, zou hy dat alles niet 1 Notulen. 2. Mededeelingen. 8 Voorstel tot aankoop van een terrein van de afd. Anna Paulowna der N.-H. Ver. -Het Witte Kruis», voor den bouw van een arrestantenlokaal. 4 Aanvrage van C. Schrama om een voorschot, ingevolge de Landarbeiderawet. 6 Voorstel tot aanleg van installaties voor waterleiding in school III en onder wijzerswoning, alsmede tot het vernieuwen van den schoolgangvloer en het uitvoeren van blnnenschllderwerk. 6 Verzoek van S. de Graaf, om ver- Soeding Ingevolge art. 18 der Lager inderwyawet 1920. 7 Aanvrage van het R.-K. Schoolbestuur om uitbreiding van het apeelterreln, het uit te breiden gedeelte met tegels tebe- harden en een gedeelte daarvan te over dekken. 8. Benóeming van een onderwyzeres aan school L Noordrapht: 1. M. H. Moorman, 2. T. Heyman, 8. D. van Mansum. 9. Verzoek van den directeur-admini strateur van het G.E.B., om vergoeding tot een bedrag van f 600.— voor gebruik van zyn auto ten behoeve van het bedrijf. 10. Voorstel tot verlaging van den stroomprij' voor electriclteit en wel tot 20 cent per K.W.U. voor kracht en tot 48 cent per K.W.U. voor licht. Deze laatste prijs te splitsen in een vast recht, berekend naar 88 oent per K.W.U. in bet laatste jaar afgenomen, doch ten minste naac 60 K.W.U. en in, een stioomprijs van 16 oent per K.W.U. 1L Adrea van H. Nuastepad en motie van ingezetenen betreffende een autobus^ dienst HelderWierlngen. 12. Voorstel om In beroep te gaan van het besluit van Ged. Staten tot vernieti ging van den forensenaanslag ten name van Jb. Kaan Kz. te Wieripgerwaard, over het belastingjaar 1926,1916. 18. Rondvraag. Uitvoering „Concordte". Zaterdagavond j.L gaf de muziekver- eeniging »Concordia«, te Breezand, een uitvoering voor donateurs en kunstlie vende leden. De concertzaal van den beer Borst was aardig bezeteen tooneelvoor- stelling by den neer Slikker op denzelf- den avond z*l wel afbreuk hebben gedaan aan het bezoek alhier. Een achttal muzieknummers werden ten gehoore gebracht en we mogen met genoegen oonstateeren, dat de vereeni- ging heeft bewezen in staat te zyn, vry zware stukken op meer dan bevredigende wyze te vertolken. Er waren wel zwakke plekken, vooj&I enkele tuSacbeupartyen kunnen nog verbeteren, maar daar staat beel veel goeds tegenover. Met genoegen hebben we geluisterd naar de ciarinet-, trombone- en saxophoon-solo's. Wil >Con- cordia« de nos. 2, 6 en 8 nog eens tot onderwerp van ernstige studie maken en zn ons dan op de volgende uitvoering opnieuw doen genieten? Ze zijn het overwaard. Onze totaalindruk is dat we 't laatste jaar van »Concordia« niet zooveel goeds hebben gehoord als dezen avond. De voordrachten van den heer Jan Wiggers oogstten een welverdiend ap plaus. Du voorzitter, de heer A. Raap, sloot met*een woord van hartelyken dunk aan de aanwezigen voor hun aandacht, aan directeur en leden voor de inspanning welke zy Zich getroost hadden om de muziek op een flink peil te brengen. Deze toespraak, waarin in één opzicht een nieuw geluid te beluisteren viel, deed sympathiek aan. Openbare uitvoering O. B. K. Zondagavond gaf dedllettanten-tooneel- vereeniging O. B. K. alhier, een open bare uitvoering in de zaal van den heer W. Kossen. Opgevoerd werd De Gevolgen vaneen Leugen», kluchtspel in 4 bedrijven, cour R. KneiseL De oer komiache situaties waarin de bundelende personen meer en meer ge bracht worden, verwekten by het publiek een stygende vroolykheid. Het vlugge, vlotte spel der vertoonen (en vertoonsters) droeg niet weinig bij tot bet groote lachsuocus. O. B. JL heeft vooral door dat vlugge tempo, waarop ui. d®rKeiyke kluchtspelen voorna- melyk aankomt, aan het publiek ueu prettigen avond bezorgd. SCHAGEN. Aanbetaling. Voor rekening van de firma Onderwa ter Oo., Breezand-Ltase, te te Breezand aanlMSiteiid het bouwen van en groote boi- lunadhuiur. Het werk te g*-gnn<! aan den ooör Lastdrager te Hektor voor ruim 16JJ7Q. - Het drietal voor onderwijzer te Ook» dorp bestaat uit de heeren: 1. S. de Zee, Frweker (Pr.); 2- M. Th. Roep, Sahagen; 8. R. Kiigma, Giekeark (Fr.) Hierna werd aan den vertrokkenden kasaier den heen A. de Boer, ali blijk van waardeering, het eerelidmaatsehap aangeboden, voorts een gouden hoiloge- ketting en een reispenning van f 10(H). kunnen vergeten. Hierna rondvraag en sluiting. Raadsvergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Dinsdag 22 Maart 1927, des namiddags te 2 uur. Punten van behandeling:

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6