T VERGISSING!! TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS. Ernstig tramongeluk bij Voorschoten. Sigarenmagazijn „Favoriet", VAN DINSDAG 19 APRIL 1927 1 >f dad IgheldHu 1 tvoor In g Drentoche kind. Men verzoekt ons te plaatsen: ()p Maandag 26 April zal In1 Oqsino een uitvoering worden gegeven ten bate van het Drenteche kind, door de O.-off. ver- eeniging van Land- en Zeemacht, „Vader- land en Oranje". Opgevoerd1 zal worden het beroemde tooneeispel „Onder één dak" van Jan 1 abricus. Wy kunnen Helders ingezetenen ter zeerste aanbevelen om dit meesterwerk, dat eenlge weken geleden door de radio is uitgezonden, te gaan zien. „V. en O." zal hiervoor met de beste krachten uitkomen, onder regie van den heer Jb. Bruljn. Zie verder do advertenties en lijsten, die aangeboden zullen worden. De Paaschdrukte. Hel zag er Zaterdag nog niet naar uit, dat de Paaschdagen aan de duizenden en tienduizenden, die daarvan eenmaal in het Jaar de grootste verwachtingen heb ben, zouden brengen, wat zij ervan hoop ten. Want de wind bleef uit een ver keerden hoek waaien en ondanks het tonnlge weer was het snijdead koud. Zoo was het Zaterdag nog, maar gelukkig, de Paaschdagen hebben nog veel goed gemaakt. Wij hebben reeds melding gemaakt van de Paaschdrukte op de lijn naar Helder, welke drukte zich gedurende beide Paaschdagen voortzette. Zaterdag avond arriveerde hier een extra trein, die veel menschen aanbracht, en gisteren avond en vanmorgen waren de vertrek kende treinen van hier gevolgd door een vollen volgtrein, die alle loge's weer weg voerden naar hun woonplaatsen. Dat al deze menschen veel drukte in onze stad brachten, laat zich denken, hoewel men er in de stad zelf niet veel van merkte, daar allen zich uitteraad naar buiten be gaven, naar strand en duin. Duinoord nad bet beide Paaschdagen druk, vooral gisteren, Tweede Paaschdag. Zeer velen gingen een bezoek brengen aan de Don kere Duinen e» het vijvertje, en als zij in Duinoord wilden uitrusten, zorgde een strijkje daar voor aangename muziek. In bet Badhuis heecschte beide Paasch dagen een gezellige drukte, die eerste Paaschdag het grootst was. Hier speelde het Luxor ensemble, dat veel sueces oogstte. Ook 's morgens waren er veel bezoekers. In „Caslnc" trad eerste Paaschdag het gezelschap van mevrouw De Boervan Rijk op met de „Suikerfreule", pendant en in zekeren zin vervolg van het onlangs opgevoerde „Tropenadel". De voorstelling was goed bezocht, en veel menschen van buiten waren ook hier: Schagers, Wleringers, enz., die een hoogst genoeglijken avond doorbrachten. „Heldert Fanfarecorps". (Dir.: Th. C. Lugtenburg.) Men verzoekt ons te plaatsen Zaterdagavond gaf bovengenoemd mu ziekkorps in „Casino" voor donateurs en genoodigden een concert. Sinds we het korps het ,_atst gehoord hebben, kunnen we constateeren dat er groote vooruit gang waar te nemen is: er is een mooi evenwicht in de bezetting, waarin het spel van de cornetten en saxophones al zeer opviel door de mooie toon, zuiver heid en technische vaardigheid; het en semble speelde beschaafd en met voor dracht en de intenties van den directeur werden getrouw gevolgd. Werkelijk gaat het crescendo met dit ons eenige fanfare korps. Het korps opende met het bekende „Morgenrood" van De Nobel; we .ver melden dat niet omdat dit zangnummer de uitvoerenden zulke zware eischen stelde, want dat was niet het geval, maar wèl daarom, omdat de instrumentatie was van den directeur van het korps, waarin bij deze dilettant een streven valt way te nemen zich ook in andere richting te bekwamen dan alleen als leijjer, welk streven niet anders dan toe te juichen valt. In de ouverture „Milanese" vanjos. Bouman, bewonderden wij de mooie alt- saxophone-solo, hoewel het no. zelf wel wat eenvoudig Is. Moeielijker en wel wat zwaar op de hand was een fantasie van de opera „Zampa" van L. J. F. Hérold (1791—1833), welke ook motieven bevatte uit de ouverture van de opera. 1 loewel niet vlekkeloos het slotgedeelte klonk wat „hard" heeft het korps zich toch •tranig van zijn taak gekweten, waarin de solisten zeer zeker een groot aandeel hadden en de directeur een goed inzicht toonde te bezitten In wat voor opera muziek vereischt wordtde tcmpi althans waren goed van opvatting. („Zampa was een geschenk van den heer J. Nieuwbuurt). Het korps had zich de medewerking verzekerd van mej. v. d. Bruggen (piano) cn den heer Gart (viool). Laatstgenoemde toonde zich met het vertolken van het .,7* Concerto" van De Bériot een violist welke veel voor de toekomst doet be loven hij speelde met veel gevoel en had een fijne streek. De nccompagnatrice met haar lichte gracieuze aanslag was een waardige partner en de bloemenhulde j haar gebracht, was wel verdiend. Min of meer komisch deed de bas-solo aan van den heer Greiner, lid van het korps, die met zijn geweldig groot instru ment een solo („Le Triomphe" van Ble- mant) ten beste gaf. Een solo op een dergelijk instrument is een ondankbaar werk, omdat het publiek niet begrijpt de groote moeilijkheden welke vereischt wor den voor een goede vertolking. Begon l 'e^at v'hreerend, spoedig was hij zichzelf en liet toen hooren zijn instru ment voldoende te beheerschen. We raden echter den directeur aan zulks niet meer "P..., programma te plaatsen, want der gelijke soli „pakken" niet. De solist werd op de piano begeleid door den heer Gart. leer bekoorde het trombonekwartet van het korps, dat zich In een 2-tal nos. liet hooren. Vooral het laatste no., „Het beeld der roos", van Wainwright, kwam mooi uit. Dit was meer een solo met begeleiding, waarin de hoofdpartij door den directeur zelf vertolkt werd. Ed uit stekend blazer als hij is, genoot dit lieve stukje een waardige uitvoering. Nadat het korps met de „Internationale" zijn taak geëindigd had en onder veel applaus van het podium verdween, kregen we tot slot „De Voetbalclub van Knup pelveen een komische schets door eenige leden van het korps, van welks uitvoering we, echter geen getuige zijn geweest. Dat er evenwel hartelijk gelachen is, is vrijwel zeker. Een bal besloot den avond. Men ziet het, het was een avond vol afwisseling, een avond van goede kunst 1 Jammer daarom dat niet altijd voldoende stilté betracht werd; de „balbezoekers" hebben althans hun monden duchtig ge-* roerd. Gelukkig echter dat deze catagorie goed hun plaats weten, n.1. ver achter in de zaal. Ze zijn dan nog het minst hin derend. Een donateur had de vereeniglng een mooi schilderij cadeau gedaan om te verloten, waarbij nog eenige kleinere prij zen bijgedaan waren. Een afgevaardigde van „Wlnnubst" uitte voorts nog eenige waardeerende woorden tot het korps, waarin hij wees op de goede samenwerking tusschen beide vereenigingen en met nadruk verzocht het „Helders Fanfarekorps" moreel en financieel te steunen. Binnenland. Vele gewonden. Bij Sehakenbosoh onder Voorschoten heeft gisteravond een ernstige trambot sing plaats gehad. Dp botsing had plaats tusschen twee trams van de N.-Z. Holl. Tramweg-Mij. De vermoedelijke oorzaak I is dat een van de trams op een verkeero spoor is geraakt door den zwaren nevel, die er hing. Twee tramwagens zijn vrij wel vernield. Verscheidene personen zijn gewond, waarvan enkele ernstig. De geneeskundige dienst uit Leiden was het eerst ter plaatse en beeft de zwaarge wonden naar Leiden gebracht. De meeste wo»"' n zijn door glasruiten veroorzaakt. Ei reizigers waren aan de oogen verwond doer glas.' BRUTALE INBRAAK TE ROTTERDAM. Een brankast opengescheurd. Zondagavond kwart over twaalf ont dekte een surveilleerende agent van politie op de Rechter Rottekade te Rot terdam, dat de straatdeur van het kan toor van de N.V- Internationale Fruit- inaatschappij open stond. Hij stelde een onderzoek in en constateerde dat in het pand was ingebroken. De dieven hadden de brandkast van haar plaats geschoven en er "aan de achterzijde een gat in ge- inaakt van ongeveer 26 cM. middellijn. Uit ue kast bleek een bedrag van f 6864 aan bankpapier en zilvergeld, benevens een chèque ter waarde van f 1456.70 gestolen te zijn. De dieven zijn vermoe delijk niet behulp van valsche sleutels binnen gekomen- Het geval van vergiftiging In Den Haag. Omtrent de vergiftiging van kapitein Queck wordt nador gemeld Majoor J. O. G. i» 44 jaar oud en maakt sinds 1909 deel uit van het offi cierenkorps van den geneeskundigen dienst, het laatste jaar in den rang van majoor. Vrijdag heeft de verdediger van den aangehoudene, mr. Bourlior, een onder houd met den majoor gehad. Deze deelde toon mee,, dat hij kapitein Queck opzet telijk van het leven had beroofd door hom in beide armen een cyaankali-injec tie te geven. Hij wist, dat de dood onmid dellijk zou intreden. De motieven, welke majoor G. tot de daad gebracht hebben, zijn nog niet geheel tot klaarheid gebracht! Tegen majoor G. is sen bevel tot gevangenhouding uitgevaardigd. De .Haagsche Courant, schrijft Het geheimzinnige sterfgeval van den kapitein Q. heeft door de bekentenis van dr. G. algeheele opheldering gekregen. Het schijnt thans volkomen vast te staan, dat de uchtgenoote van den overledene onkundig is geweest van den opzet van drToé'n dr. G. den bewusten Zondag ochtend den kapitein een kop chocolade aanreikte» zat daarin een vergift, dat evenwel geen doodelijke uitwerking had, doch don kapitein tot waanzin bracht. Dr. G. had in den kop ohoeolade een dosis scopolamine gedaan, met het oog merk kapitein Q. te bedwelmen, opdat deze in dien toestand een verklaring zou teekenen, die er toe zou leiden, dat eeD echtscheiding tusschen den kapitein en diens vrouw zou worden uitgesproken. Dr. G. misrekende zich bq het toe dienen van de dosis, want ln plaats dat Q. tijdelijk suf werd, werd hy krank zinnig. Mevr. Q., onkundig van den waren aard van het drama, dat zich voor haar oogen afspeelde, smeekte den medicus om alles te doen om haar echtgenoot te helpen. Dr. G., die blijkbaar toen reeds een verschrikkelijke wroeging had, ver zette er zich tegen, dat mevr. Q. van den afschuwelijken toestand, waarin zich haar man bevond, getuige zou zijn en verwijderde haar uit het vertrek, waarin de lijder lag. Zelf tot dollen angst gedreven, dat zijn noodlottige daad zou uitkomen, diende dr. G. den kapitein twee injecties toe met oyaankali, die onmiddellijk een einde maakten aan het leven. Het eenige motief, dat dr. G. voor zijn daad aanvoert, is, dat hij gek was van leefde voor mevr. Q., dio haar man niet wou verlaten, omdat zij daardoor ook haar kind zou moeten missen. Evenmin kon mevr. Q. het over haar hart ver krijgen, haar kind mee te nemen en daardoor den kapitein, die dolveel van 2ijn dochtertje hield, te treffen. Door haar weigering, die eenige dagen vóór het drama herhaald werd, is dr. G. tot wanhoop gebracht en in dien toe stand is bij hem het plan gerijpt, om den man, die hem in den weg stond, te dwin gen in een echtscheiding toe te stemmen. Zijn plan mislukte en het bekende nood lottige einde was het resultaat. Misbruikt vertrouwen. Den Haag, dat de aandacht der crimi nologen in den laatsten tijd toch al sterk op zich vestigde, heeft nu een moord in zijn annalen te boeken, waarvan de dader bekend is. Hij had wellicht gerekend op de déveine der Haagsche politie van de laatste maanden. De medicus als misdadiger is helaas niet alleen een feuilleton-figuur; de dr. Sheppard uit Agatha Christie's boek, dat onze lezers kennen, komt in het werke lijke leven ook wel eens voor. Bij ons echter is de arts-misdadiger zoo hooge uitzondering, dat een geval als het Haag sche hier groot opzien baren moet. Wij zijn gewend aan den arts het kost bare goed van ons leven zonder spoor van bedenking te mogen toevertrouwen. Wij weten, dat hij met ons strijdt met inspanning van alle kracht, om te be houden wat aan leven kan worden gered. Dat vertrouwen is zoo sterk, dat het door een misdaad als de Haagsche niet wordt geschpkt. De wetgever, die den arts de vrije beschikking geeft over de gevaarlijkste vergiften, zonder anderen waarborg dan den ambtseed, blijft daar mede in de lijn der geldende en gelukkig maar hoogst zelden beschaamde opvat tingen omtrent den eerbied voor het leven bij den geneesheer. (Hbld.) Mislukte inbraak tn een postkantoor. Zondagnacht is een brutale inbraak gepleegd in het bijkantoor van de Poste ren in het spoorwegstation te 'sHer- togenbosch. Dit kantoor is gelegen tin het gezicht van het politieposthuis. Met behulp van valsche sleutels zijn de daders het gebouw binnen gekomen. Zij hebben daar eerst alle voorzorgen genomen, dat «ij niet van buiten af konden woeden bemerkt. Zij hadden de ramen afgesloten en op den vloer zakken gelegd, opdat men hen niet zou kunnen hooren werken. De dieven hebben toen getracht de brandkast te forceeren door daarin drie gaten te boren, Zy hebben zeeohterniet kunnen openen, vermoedeiyk omdat zij werden gestoord. Voor zoover bekend, is er niets ontvreemd. In de brandkast be vond zich een bedrag van ongeveer f 2000. Het vermoeden bestaat dat hier dezelfde personen aan het werk zijn geweest, die hier eenige maanden geleden de inbraak hebben gepleegd in het gemeentelijk slachthuis en daar evenqens tevergeefs gepoogd hebbeu de brandkast open te boren. De politie merkte ln den nacht twee verdachte personen by het station op die zij tot naby Vlijmen ashtervolgde, zonder hen evenwel te kunnen inhalen. Aan de politie was toen nog niets van de inbraak bekend. Zondagmorgen' zijn echter twee verdachte personen aange houden en in bewaring gesteld. Tragisch ongevaL Vrijdagmiddag zijn op de Maas by het wachthuis te Reek (N.-Br.) schipper W. Husselo en zyn knecht van de Rynaak »Themar« uit Dordrecht, bij het lichten van het achteranker, met behulp van een roeiboot, te water geraakt, doordat de boot water schepte. De heer Kersten Jr., die van den wal het ongeval zag, sprong in zyn boot en wist den knecht te redden. Schipper Hasselo echter verdjveen met zqn roeiboot in de diepte. De 42-jarige schipper was gehuwd en laat vrouw en drie kinderen na. Vrouw en kinderen waren juist Vrijdag morgen naar Dordrecht vertrokken. Het lijk van den schipper is nog niet gevonden. Buitenland. t Een wreede vader. De politierechter in Westminster heeft een vader, die zijn 18-jarig dochtertje mot een ijzeren staaf of stok zoo had geranseld, dat de moeder het noodig ge vonden had dadelijk met het kind naar een dokter te gaan, veroordeeld tot vier maanden hechtenis. De man zei, dat h(j niet met een yzeren staaf, doch meteen lange houten stok geslagen had. Hy meende zyn plicht te hebben gedaan, omdat het kind te laat thuis was gekomen en zich naar plaatsen begeven had en vriendinnetjes gezocht had, die het ver boden waren. De rechter dacht er echter anders over. De val van een notaris. Te Parijs ls ten huize van een vriend een notaris uit Morthemer (Vienne) ge arresteerd, die voor ten minste 600.000 francs aan verduisteringen moet hebben gepleegd. De man was een verwoed spe ler en dat heeft hem ten val gebracht. Aanvankelijk scifijnt hy zijn hartstocht voor het spel te hebben kunnen bedwin gen of is hij er gelukkig in geweest. Hy had zich althans een mooie praktyk ver worven en genoot in zijn streek dealge- meene achting. De laatste vijf jaar heeft hy echter veel geld verspeeld en daar voor zyn cliönten opgelicht. Dat geschied de op een uiterst handige, dooh schun nige wijze. De notaris begaf zich naar een cliënt en zei hem, dat die of die, meestal een grbote landeigenaar, zich in tijdelijke geldverlegenheid bevond en een zeker bedrag noodig had. De betrokkene eischte de diepste geheimhouding en wilde de zaak alleen dooor zijn notaris laten behandelen. Meestal leende de aan gesprokene het geld in den regel een bedrag van 6 10 duizend francs waarop de notaris hem een schuldbeken tenis overhandigde voorzien van de na gemaakte handteekening van den zoo- genaamden leener. De notaris zorgde geregeld voor de betaling van rente en vijf jaar ging alles goed. Misschien zou het nog goed gaan, als de notaris, die allengs meer scheen te verspelen en allengs ook brutaler werd in zijn knoeierijen, niet gemoeid was ge raakt in een vervalsching van chèques. Dat maakte het wantrouwen tegen den man gaande en weldra regende het klach ten, wat de justitie aanleiding gaf 's mans aanhouding te gelasten. Een stoutmoedige meisjesbandiet Ingezonden Mededeellng. Dinsdag 12 April deelden wy mede dat ons aanbod van 22 miskleur zandblad- sigaren f 1.— alle concurrentie overtrof. Dit nu blijkt een vergissing te zyn, want onze Cubanossigaren, in hygiënischs vochtvrlje mlkae-verpakklng, in pakjes van 10 stuks 40 oents, overtroffsn dit aanbod nog aanmerkelijk. Wij raden ieder rooker aan niet langer fe wachten doch onmiddellijk deze 40* cents proef aan te wenden. KEIZERSTRAAT 98. Aanbevelend, J. S. NIEUWBUURT. Op deze, by zonderheid volgt onmid dellijk: Het meisje was tot haar wan hoopsdaad gekomen omdat een bekend Parijsch advocaat, die een liefdesverhou ding met haar had, haar wilde verlaten. Zeer kiesch van het blad!... De wervelstorm In Texas. Nadere berichten uit Rock Spring over den wervelstorm in Texas stellen het aan tal dooden te Rock Springs op 62 en het aantal gewonden op 172. Toén de wervelstorm zich op de stad wierp, werd deze letteriyk plat gedrukt Op het oogenblik ziet Rock Springs er uit als een door den oorlog geteisterd dorp. Ook in andere plaateen van den staat Texas heeft de storm ernstige schade toe gebracht Gratie. Op 28 Maart 1922 werd in de Beriyn- sche Spielharmonie de Russische senator Nabokoff gedood door twee generaals van het leger SjobelskiBork en Taboritzkl, die een aanslag op den gewezen Rus- sischen minister Miljoekof hadden willen plegen, maar Nabokoff per ongeluk trof- Vijftig politieagenten te Chicago zyn fen. Sjobelski werd tot 12 jaar en Tabo- Donderdag twee uur lang op een afstand ritzki tot 14 jaar gevangenisstraf veroor- gehouden door een blond, kortharig1 deeld. Onlangs weid Sjobelski begenadigd meisje van 23 jaar, Helene Kinhal ge-1 en thans is ook Taboritzkl uit de gevan- heeten, die drip mannelijke roovers aan voerde bq een inval in een juwelierswinkel. Onder den uitroep»Wie beweegt, schiet ik neer I« hield zij den eigenaar en twee bedienden in bedwang, terwijl haar met gezellen 1600 dollar in geld uit de kas haalden. Het gewicht van de revolver is ten slotte haar en haar metgezellen nood lottig -geworden. Zy had een taschje in genis ontslag. De redenen, die de Pruisi sche regeering hebben bewogen tot bege nadiging van de twee Russen zijn niet medegedeeld. Geen ter dood veroordeelden. Het is gebruikelijk, dat de koning van Spanje op Goeden Vrijdag gratie verleent aan een zeker aantal ter dood veroordeel den. Dit jaar is zulks voor het eerst ach- haar linkerhand,- dat zij op een gegeven terwege gebleven, niet vanwege een har- oogenblik op de toonbank neerlegde om aaar wapen in de andere hand. te nemen. By het vertrek uit den winkel liet zq het taschje liggen, dat een papiertje met naam en adres bevatte. Toen de politie zich aan het opgegeven adres meldde, werd zy beschoten. Er werden reserves opgecommandeerd en ten slotte beleger den 60 agenten het huis en wierpen traangasbommen door de ruiten. Na twee uur hield het vuren op. De politie vond de drie mannen bewusteloos in het huis liggen. Het meisje werd ten slotte ge vonden in den kelder, waar zy zich in een luchtkoker verborgen had. Zq schold de politie lustig uit en betuigde haar spyt, dat zy niet een paar van die kerels had kunnen neerschieten. Een student-inbreker. In het begin van Maart kreeg de heer Le Meur, een kostschoolhouder te Brest, bezoek van inbrekers, die een brandkast meenamen, waarin voor een waarde van 50.000 francs aan bankbiljetten en effec ten geborgen was. Eenige dagen later ontving de bestolene een anoniemen brief, waarin hem het voorstel werd gedaan, dat hy de gestolen effecten, die moeiUjk verhandelbaar waren, zou terugkoopen tegen een nader overeen te komen som. De recherche, die dadeUjk gewaar schuwd was, ging op zoek en is er dezer dagen in geslaagd den brutalen inbreker te arresteeren. Het bleek een 21-jarige student in de letteren te zijn, die zijn daad bekende en zich allerminst berouw hebbend toonde. Integendeel gaf ifij te kennen, dat ifij een -zoo „vruchtbare" loopbaan dacht voort te zetten. De com missaris van politie heeft het jongmensch toen maar laten opsluiten in het huis van bewaring, in de hoop, dat eenige weken eenzame overpeinzing hem wel tol andere gedachten zouden brengen. Inbraken te Beriyn. Te Beriyn is de laatste dagen druk ingebroken. De dieven hadden het ditmaal voornamelijk op sigarenwinkels gemunt; niet minder ^dan 10 dergelijke zaken hebben ongewenscht bezoek gekregen. In twee winkels vielen ongeveer 5000 M. aan sigaren en cigaretten in handen van de inbrekers. In een winkel in het noorden van Beriyn werden niet minder dan 78.000 sigaren ontvreemd. Voorts werd nog ingebroken in een bontwinkel, waar voor 10.000 mark werd ontvreemd, in een Chineesch restaurant, waar de inbrekers zich eerst aan de uitheemsche delicatessen te goed deden en daarna verdwenen met een flihke voorraad wijn en likeuren en 18.000 Ohlneesche papieren bloemen, en tenslotte in een kantoor van de vereeni glng van de Pruisische politie, waar uit een lessenaar een bedrag van 180 mark werd ontvreemd, nadat tevergeefs getracht was, de brandkast open te breken. Eigenaardige berichtgeving. Een groot Parijsch boulevard-blad meldt, dat Donderdagmiddag een jong meisje aan de Gare du Lyon een poging tot zelfmoord heeft gedaan. De wijze, waarop het blad dit verteld, is fraai 1 Toen het meisje het perron betrad, keek zy eerst den bekenden Parijschen advocaat, mr. Weill, die op het punt stond naar Nice te vertrekken en met eenige vrienden aan het praten was, recht in de oogen. Daarna richtte zy haar wapen op haar hart. dere gesteledheid van het gemoed des ko- nings, doch louter by gebrek aan ter dood veroordeelden. Buskrnltontptofflng. 12 dooden. Te Galatz in Roemenië zyn door ont ploffing van buskruit in de woning van een Bulgaarsch vuurwerkmaker 8 vol wassenen en 4 kinderen gedood. Een groot aantal personen werd bovendien ernstig gewond. Een kerkdak Ingestort Door het instorten van het gewelf van de kerk Lauriga te Lissabon zyn twee menschen gedood en een dertigtal ge wond. Een ontrouw kassier. 'De kassier van de Nationale Bank te Zu- rich is dezer dagen' met zyn motorboot een tochtje opahet meer van Zurich gaan maken en niet teruggekeerd. Op Goeden Vrijdag heeft men de boot* onbemand, op het meer iiangetroffen. Men dacht eerst aan eeqi on geluk, doch by een onderzoek van de kas bleek, dat de man er met 560.000 fr. uit de kas van door is gegaan. Een mijngasontploffing. Door een mij ngasontploffing in de mifn Levant te Bergen (België) zijn 8 mijnwer kers gedood en 12 gewond. De storm op de Morakkaansche kust Volgens een bericht uit Almeria is de schade, die de storm aangericht heeft, ver schrikkelijk. Duizenden boeren zyn met hun gezin tot den bedelstaf gebracht en er zyn meer dan 200 vissuhersvaartuigen vergaan. Minister Primo de Rivera beeft gespro ken van een nationale ramp. Visschers omgekomen. Naar Wolff uit Elbing meldt, zijn drie visschers uit Tolhemit, die Donderdag ter vischvangst uitgevaren waren, op den thuisweg met hun booten in een storm vergaan. Eén van de mannen is gered. De beide anderen zijn verdronken. Luidsprekers ln den Keu lachen Dom. In den Dom te Keulen zyn niet minder dan 11 luidsprekers geïnstalleerd om den geloovigen in staat te stellen, de preek beter te verstaan. Eerste Paaschdag zou de preek van den aartsbisschop op deze zeer moderne wyze ter kennis van de ge meente worden gebracht Vrijdagavond zyn er reeds in tegenwoordigheid van de pers zeer geslaagde proeven genomen. De Sovjet en de godsdienst Anti godsdienstige campagne. In verband met het Paaschfeest, dat met grooten luister in Rusland placht gevierd te worden, }s in Sovjet-Rusland een sterke anti-godsdienstige campagne aangevangen door den „Anti-God Bond", die alle medewerking heeft verkregen van den Raad van Vak vereenigingen te Moskou. Deze heeft voorts de plaatseHjke organisaties aangespoord geld by te dragen voor deze campagne en het orga- niseeien van anti-Paaschvermaken. Een voorstel om per radio anti-religi euze ooncerten te geven, zooals laatst leden Kerstmis geschiedde, ontmoette tegenstand, daar de uitslag daarvan in sommige streken het tegengestelde bleek te zyn van wat verwaoht was.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5