T VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS MAISON PIJPER NOUVEAUTÉ. SHAWLS. VAN ZATERDAG 21 MEI 1927. By het te 's-Gravenhage gehouden examen slaagde voor het Voorloopig di ploma als machinist de heer G. C. ltike alhier. In plaats van Maandag 23 Mei a.s. zal de Wethouder van Publieke Werken en van het Grondbedrijf, de heer W. O. van Breda, spreekuur houden op Woens dag 26 Mei a.s., des namiddags van 8 tot 4.80 uur. De heer L. Elte alhier behaalde bij de Vrijdag te Haarlem gehouden wedstrij den, uitgeschreven ter gelegenheid van de bakkerij-tentoonstelling, twee bekronin gen, n.1. den 2en prijs in de afd. Marse- pain, boetseerwerk, en den 8en prijs in de afdeeling Petits fours. D. de Zee. t Na een smartelijk lijden is Woensdag avond overleden de heer Douwe de Zee, lid van den Raad dezer gemeente. De heer De Zee was 18 Dec. 1887 te Smallingerland geboren en bereikte dus slechts den nog jeugdigen leeftijd van 89'/, jaar. Hij had sedert 18 Nov. 1.923 zit ting in den Raad in de plaats van den heer De Zwart, die zijn aanvankelijk bezetten zetel ter beschikking had gesteld. Hij was een stille, bescheiden kracht, die in den Raad niet zeer op den voorgrond trad. Bij de nieuwe verkiezingen was hij tengevolge van de plaatsing op de lijsten als No. 7 niet herkozen, zoodat hij niet in den Raad zou zijn teruggekeerd. De begrafenis heeft hedenmiddagplantH vanwege de afdeeling der 8.D.A.P. Hierbij zuilen medewerking verleenen het Hel- der's Fanfarecorps, de Zangvereniging „Kunst aan 't Volk" en de A.J.C. Verder zullen de bij den Helderschen Befctuur- dersbond aangesloten vakvereeniglngen vertegenwoordigd zjin met vaandels, ba nieren, etc., terwijl de bestuurders, en de collega's-raadsleden van den overledene als slippendragers zullen fungeeren. De stoet vertrekt te 2 uur van het sterf huis Sluisdijkstraat. De uitvaart van Klaas de Ruiter. Men schrijft aan de „N. Rott Crt." uit Sta vanger d.d. 16 Mei: De uitvaart van den Nederlandschen korporaal-machinist Klaas de Kuiter van de Z 8 naar het Ëgenes-kerkhof werd een achoone plechtigheid, vol Btemming. II ij werd ter ruste gelegd met militaire eer, en in het gevolg zagen wij de Nederlandsche scheepsofficieren en bemanning, burge meester Middelthon, overste Stenersen, met adjudant, den Nederlandschen consul Isachsen en vfle vertegenwoordigers van de zeemansvereenigingen in onze stad. De kapel was tot de laatste plaats gevuld en buiten stond een talrijke menschen- menlgte. De baar was bedekt met schitte rende bloemen. De plechtigheid werd ingeleid met Hfin- del's Arioso, uitgevoerd door een tno, waarop de Nederlandsche scheepsdominee een preek hield. Daarna gaf net strijk orkest Neuperts „Syng mig hjem", waar op de scheepsdominee in het gebed voor ging. Koster Raanes legde een mooie krans van de Stavanger havencommissie en de vrouwenvereeniging neer. Daarna werden de bloemen van de kist genomen, deze werd bedekt met de Neder landsche vlag en de unifonnpet van den overledene en onder de tonen van orgel- koraalmuziek werd de kist naar buiten ge dragen. Onderweg naar het graf werd het eeresaluut over de kist afgegeven. Bij het graf verrichtte dominee Slndlng de teraardebestelling en 8 officieren van het schip brachten den overledene den laatsten groet van zijn tehuis, van zijn ka meraden en van zijn vaderland. Na twee eeresaluten over het open graf bad de Ne derlandsche scheepsdominee tenslotte het Onze Vader. Op de Zeemansvereenlging woel van daag de vlag halfstok naar aanleiding van de begrafenis. Behalve de genoemde autoriteiten waren nog ongeveer tweeduizend toeschouwers op het kerkhof aanwezig. Blauwe Week. Men schrijft ons: Evenals vorige jaren komen gedurende de Blauwe Week de drankbestrijders uit alle kringen der samenleving de bijzondere aandacht en steun van de lleldersche in gezetenen vragen. Deze bijzondere actie, die tusschen He melvaartsdag en Pinksteren plaats heeft, wordt alhier ingezet op Vrijdag 27 Mei a.s. met het doen rondgaan van een praal wagen, waarbij lectuur ten verkoop zal worden aangeboden en op enkele punten in de stad door de geheelonthouders-zang- vereonlging „D.O.V." propagandaliederen zullen worden uitgevoerd. Vertrek vanaf het Stationsplein te 7 uur 's avonds. Ook op Zaterdag 28 Mei en 4 Juni zal op dezelfde wijze worden gepropageerd, lerw]jl de tusschenliggende dagen uitslui tend met lectuur zal worden gewerkt. Als inzet der landelijke Blauwe Week hebben op Hemelvaartsdag op verschil lende plaatsen in ons land meetings voor Plaatselijke Keuze plaats. Voor onze pro vincie zal deze te Zaandam gehouden wor den. Volgens het programma belooft het oen schitterende dag te worden, waarvan door zeer velen uit onze plaats gebruik zal worden gemaakt. Mochten onder onze le zers meerderen naar deze betooging wen- schen, dan kunnen zij zich voor een ge meenschappelijke reis nog heden aanmel den bi) den heer W. Nieuwenhulzen, De Rui jterst raat 11. Openlucht-samenkomst van VitJz.-Godsd. in den Muzlektnln te Alkmaar. Volgens een in dit blad voorkomende advertentie zal op Hemelvaartsdag (26 Mei) in den schitterend gelegen Muziek- tuin te Alkmaar, de jaarlijksche Open lucht-Samenkomst van VryizinnigGodfl- dienitlgen worden gehouden. Als spre kers zulleii optreden Da Mr. Zillinger- Molenaar, de heer P. Walig en' Da Hanra Do zangkoren van Hoorn, Zaandam en Ai kim aar verleenen hun medewerking. Ongetwijfeld zulten velen, uit alle stro ken van Noord-Holland, dien dag, per flets, trein of 'Dus, de reos naar Alkmaar ondernemen. Bij ongunstig weer zal de samenkomst plaats hebben in de Groote Kerk te Alkmaar. IN RIJKSDIENST VERGRIJSD. Vier Jubilarissen op de Marinewerf. Het komt niet dikwijls voor, dat iemand kan terugzien op een diensttijd van vijftig jaar. «Meestal immers heeft het leven met ai zijn beslommeringen, zooveel van ons geëischt, dat wij, korter of langer voor dien tijd, niet meer in staat zijn ons werk te verrichten. Wanneer dan. ook iemand het voorrecht te beurt valt, dat hij vijftig lange jaren zijn werk mocht doen, is dit alleszins een reden, om dit feit feestelijk te vieren. Is het al een bizonderheid, dat men een zoo langen tijd in een en hetzelfde bedrijf werkzaam is, zeldzamer wordt dit feit nog. wanneer men nooit een enkelen dag voor ziekte behoefde thuis te blijven, en dat is bet geval met den commandeur der scheepsbeechieters, den heer J. C. de Kok, die heden zijn vijftig-jarig jubileum op 's Rijkswerf alhier herdenkt, terwijl de heer G. M. van der Plaat, commandeur der scheepmakers, die eveneens heden het voorrecht geniet vijftig jaar onafgebroken in Staats-dienst te zijn, slechts enkele da gen in dit lange tijdperk behoefde te ver zuimen wegens lichte ongesteldheid. De derde en vierde jubilaris zijn de heeren P. Schuurman, scheepsmaker, en W. de Wijn, ernst-vuurwerker. Wanneer ln het particuliere bedrijf een zoo zeldzame gebeurtenis plaats heeft, wordt dit op feestelijke wijze gevierd. Niet alzoo ebter door don Staat, die na 1922, by de verandering van de pensioenwet, ook alle onderscheidingen voor langduri- gen dienst afschafte. Waar dus de Staat deze beambten, die in zijn dienst vergrijsd zijn, geen enkele onderscheiding of grati ficatie toekent, meende het personeel van de werkplaatsen dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan, temeer waar de heer Kok en Van der Plaat in hoog aan zien staan bij hun personeel en de heeren Schuurman en De Wijn bij hun collega's zeer gewaardeerd worden. Het personeel beeft daarom gezorgd, dat Zaterdag 21 Mei een feestdag Is geworden voor de jubilarissen. Reeds lang van te voren werd een commissie benoemd en is spontaan geld geofferd voor blijvende cadeaux. Zoo werd commandeur De Kok vanmor gen een gaslamp met twee palmen over handigd bij monde van een der commissie leden, commandeur Van der Plaat had een wandelstok met zilveren knop en een rook- stundaard in ontvangst te nemen, de heer Schuurman eveneens een rookstandaard met een tabakspot, een pyp en een kist sigaren en de heer De Wyn een rookstel en bloemen. Dat alles werd overhandigd uiet de noodige speechen en gelukweu- schen. Vijftig jaar! het is ongetwyfeld een Lange tyd en in die vyftig jaar is er veel veranderd op de Marinewerf. Veel veran derd ten goede, kunnen we zeggen. Want toen de jubilarissen als jongens van 12 jaar hun loopbaan in Staatsdienst begon nen, werd er van 's morgens 6 uur tot des avonds 6 uur gewerkt, tegen een loon, waarvan men onmogeiyk een gezin kon onderhouden, met gevolg, dat men avond werk moest v er richten om er wat by te verdienen. Van verlof was in dien tyd geen sprake, evenmin wist men wat ziekte verlof was, en zoo zyn er vele dingen, die men nu aanvaardt alsof het zoo behoort, doch waarvan men de ontbering in dien tyd hard voelde. Wy mogen zoo gaarne spreken van „dien goeden ouden tyd", maar op den keper beschouwd heeft die tyd toch niet zooveel aantrekkeiyks, (jat wy hem gaarne terug zouden verlangen. Men moet de dingen maar willen zien. Doch kom, laat ons niet gaan filosofeereu. Commandeur De Kok heeft ln den tUd Jut hy op de werf is, een zeer vurieerende loopbaan gehad. Van scheepsbeschieters- leerllng, werd hy schryver op bureau in dustrie, vandaar verleende hy ussistentie aan den bouwkundig opzichter Sevenhuy- sen, by het uitvoeren van maritieme wer ken, toen werd hy gedetacheerd by de modelmakers en daarna ging hy over naar de scheepsbeschieters, waur hy nu reeds ruim 17 juar commandeur is. Ook was hy nog tyd cl ijk opzichter by den ombouw van Hr. Ms. „Emma" op de werf Lastdrager. De nmlere jubilarissen zyn steeds in hetzelfde bedrijf werkzaam geweest. Hier in komen alle vier overeen, dat zy een goede gezondheid genieten en dat zy, wan neer zy straks gepenslonneerd zullen wor den, de hoop koesteren nog lang daurvan te kunnen profiteeren. Dat de pensioen wet ln 1922 veranderd is en de leeftyd ge bracht werd van 60 op 65 jaar, is niet tot bizonder genoegen van de heeren on wy kunnen dit begrypen, want hoe weinigen zullen er zijn, die nu nog van hun pensioen kunnen profiteeren. Doch de tyd schiet voor alle vier op en in de verte lacht de vryheidszon hun tegen, wy hopen, dat zy er zich straks nog ïHng ln mogenkoesteren. Hedenmorgen half acht had de huldi ging van de jubilarissen door hun chefs plaats. De hoofdingenieur van 's Ryks- werf, de heer Monhemius, begaf zidh daar toe de werkplaats van commandeur De Kok, die door het personeel smaakvol versierd was met groen. Zoo had men een loopgang gemaakt naar het kantoor, die met vlaggen was versierd. Aan den Ingang hing de lamp, die hem door het personeel was geschonken. Verschillende werklieden hadden muziekinstrumenten meegebracht en ontvingen hun chef met muziek. Na de toespraak van ir. Monhemius nam de jubi laris zelf het woord om t e danken voor de hem gebrachte hulde. Hy wees daarby op de aangename samenwerking gedurende een lange reeks van jaren, welke had be staan tusschen herti en het personeel. Nadat deze huldiging was afgeloopen, begaf zich de heer Monhemius naar het hoofd van de mastenloods, teneinde aldaar de beide andere jubilarissen, de comman deur Van der Plaat en den scheepmaker Schuurman toe te spreken. Hedenmorgen te balf twaalf werden de jubilarissen ontvangen door den directeur van 's Rykswerf. Namens de gezamenUjke commandeurs werd hen een cadeau aan geboden. In onze fotokast hangen van drie der jubilarissen een foto, gemaakt door het Fotobureau „Helder". Van den heer De V» yn konden wy niet meer bytyds een fotoo krygen. Men deelt ons nog mede, dat heden avond door de Oranje-Harmoniekapel een serenade zal worden gebracht aan ae jubi- leerende heeren. De afmarsch heeft plaats om 9 uur van de Marinewerf. Voor den vrede. Den 18den Mei 1899 kwam ln Den Haag de eerste Vredesconferentie byeen. Deze eerste poging om te komen tot wereldvrede is sindsdien elk jaar her dacht. waarby het doel was, om vooral by jongeren de vrodesgedachte te wekken en te versterken. De herdenking, die door den oorlog wat op den achtergrond was geraakt, Is weer opgeleefd in Wales, waar de jongeren zyn begonnen een vredesboodschap uit te zenden naar de jongens en meisjes van andere landen, waarin ze de hoop uitspreken, dat er zegen moge rusten op alle vredespogin- Een, die er ln een land worden gedaan. >e boodschap eindigt met de woorden Lang leve de Volkenoond. Deze herdenkingsdag, die thans op last van den Minister van Onderwys, Kunsten en Wetensohappen op de scholen be sproken moet worden, beet InhetEngelsch Sood-will day of ln minder kernachtig iollandsch: de dag voor hen, die van goeden wil zyn. Het was in verband hiermee, dat enkele plaatseiyke jeugd vereenlgingen in «Musis Sacrum* byeen waren gekomen, niet om naast de vele bestaande organisaties, die voor den vrede werken, een nieuwe te vormen, maar uitsluitend om te getuigen van onzen »good-will«. zooals Mevr. Van Maanen, die het initiatief tot deze vergadering bad genomen, in het begin uiteenzette. Zy wees er verder op, (lat de eenlge weg tot het oplossen van con flicten, die ontstaan uit verschil in be langen, de weg der harmonie la. De weg van den stryd brengt slechts scbynbare oplossing. Overwinning is alleen moge lijk door het aankweek en van vrede in steeds grooter kring, te beginnen by het menscheiyk hart en eindigend in den grootsten kring, n.1. de menschheid. Vrede kan slechte komen, wanneer de tegenstelling tusschen godsdienst en maatschappij verdwynt en wanneer we gaan beseffen, dat er eenheid is in ver scheidenheid. Hierna kregen verschillende sprekers het woord. De heer Van Mansum. vertegenwoordigende den vrijzinnig chr. jongeren bond en de pructisch idealisten associatie, betoogt, dat zelfbeheersching eenerzyds en strijd tegen onrecht en ongerechtigtigheid anderzyda den vrede zuilen helpen bevorderen. De heer Beekhuls, sprekend namens padvinders en meisjesgezellen, zegt, dat de padvinderij opvoedingsinstituut la, waar by het" verkennen, hot contact zoeken met de natuur, waarin zich immers het ééne leven openbaart, een belangryk middel is tot versterking van het een heidsbesef. De padvinder verplicht zich minstens één goede daad per dag te doen, zoodat het voor de twee millioen pad vinders op de wereld eigenlijk lederen dag een good-will day is. De vele jeugd verenigingen «beoefenen* vrede in eigen kring. Wy rtloeten zorgen, dat al die aparte eilandjes ten slotte overstroomd worden door een vloed van good-will, waartoe wy dezen avond den eersten druppel laten vallen. De heer M e t z e 1 a a r van den doops* Ïezlnden jongeren kring geeft voorbeel- en van den vooruitgang van de tech niek, in het byzonder van dien der oor logstechniek, waar we verstomd van staan. Wy denken eohter met afgrijzen aan de gevolgen van die techniek, die zooveel inenschen lichameiyk en geesteUJk heeft verminkt. Op verzoek van den spr. vorm den we de broederschapsketen. De heer Koorn las het gedicht voor van W. Mets Tz. «Kerstnacht ln d« loop graven*. In haar slotwoord memoreerde Mevr. Van Muanen de jeugdbewegingen, die wel vertegenwoordigd waren, maar geen spreker hadden: aen Ned. bond van abstinent studeerenden, die speciaal den drank bestrydt en daarnaast den vrede wil uitdragende tafelronde, die de oude idealen vuu de ridders van Koning Arthur wil navolgen, n.1. rein te leven, waar te spreken, onrecht te herstellen en den Koning (persooniyk symbool voor b.v. een deugd, den Christus) te dienen de orde voor lotuswerk, die ln meer Jon gere kinderen de gedachte van broeder schap wil wekken. Vervolgens werd een zeer machtige vredesfactor besproken, n.1. de Volken bond. Hy verricht niet alleen politieken arbeid, maar heeft ook al veel goprea- toerd op eoonomlsch en humanitair ter rein, waarvan verschillende voorbeelden werden gegeven, Hos meer steun dit Ingezonden Mededeellng. Koningstraat. werk krijgt, hoe vlugger wy door de thans heerRchende crisis heen zyn. Het volgende antwoord op bovenge noemde vredesboodschap werd voorge lezen het zal met een vertaling onmid- deliyk naar Wales worden opgestuurd »Wy, leden van jeugdverenigingen, samengekomen om de vredesgedachte van verschillende zyden te belichten, zenden U op dezen herdenkingsdag onze Vredegroet. Overtuigd, dat Wereldvrede slechts kan tot stand komen, indien de oprechte wil in de harten der mensehen leeft om elke moeiiykheid en elk geschil, hetwelk voortkomt uit verschil in belangen van standen, volkeren, rassen enz., op ts lonen In harmonie, willen wy er ernstig naar streven dezen wil te versterken om zoo doende mede te werken aan ons aller doelWereldvrede. Dit jaar kunnen wy U deze boodschap slechts zenden door de plaatsehjke af- deelingen van een aantal jeugdvereni gingen, doch wy hopen het komende jaar U deze te kunnen doen toekomen namens de nationale afdeelingen dezer vereenl gingen*. Last not least moet vermeld worden, dat de avond werd opgeluisterd door zang van Mej. Annie Roggeveen, die eenige toepasseiyke liederen ten beste gaf, daarby op de piano begeleid door Mevr. Velthuis. Men deelt ons nog mede, dat de Ver- eeniging van Huisvrouwen, afd. Helder, vóér eenlge maanden het plan opvatte een lezing over «Volkenbond en Vrede* voor leden en genoodlgden te doen houden. Na gehouden correspondentie met den hesr Mr. Van Maanen uit Den Haag, werd besloten, dsze vergadering eerst ln September a.s. te houden, waar voor deze avond san schitterends inlei ding was. Gemeenteraadsverkiezing. In ons overzicht betreffende den uitslag der verkiezing voor den gemeenteraad hebben wy als gekozen vermeld voor de SJ)JLP. de heeren Verstegen, De Zwart, Borkert, Boogaard, De Nys en Van der Vaart. Formeel was dit niet juist, omdat feiteiyk de heeren Verstegen en De Zwart tweemaal waren gekozen en dus het Cen traal Stembureau by loting moest beslis sen. Tevens moest by loting worden uit gemaakt wie in de plaats van den beer Biersteker, welke eveneens tweemaal ge kozen was, zou worden benoemd tot lid \an den Raad. In de Vrijdagmiddag gehouden zitting van het Centraal Stembureau werden na loting door den Voorzitter gekozen ver klaart: In kieskring I de heeren Verstegen en Van der Vaart. In kieskring II de heeren Borkert en De Zwart. In kieskring III de heeren Boogaard en De Nys. Van ïyst 10 (Gemeentebelang) werd na loting de heer Biersteker gekozen ver klaard in district III, zoodat in district II ln de plaats van den heer Biersteker de 1 eer E. Woud zitting neemt. Door den heer Tiessen zyn bezwaren ingebracht tegen de toewyzing der zetels op grond van de door hem beweerde om standigheid, dat in de processen-verbaal der hoofdstembureaux ln kieskringen I en II, op de candidaten, voorkomende op lijst 8, een kleiner aantal stemmen zouden zijn aangeteekend dan in werkeiykheid op die candidaten zyn uitgebracht. Naar aan leiding VBn deze bezwaren deelde de Voor zitter van bet Centraal Stembureau, de heer Houwing, den reclamant mede, dat bedoelde bezwaren door de betrokken Hoofdstembureaux ongegrond waren ver klaard en het Centraal Stembureau slechts tot taak had de offlcieele vaststelling der uitslagen en de toewyzing der zetels na loting. Naar wy omtrent deze aangelegenheid nader vernemen, ia het ingediend protest door den heer Tiessen geschied namens de vertegenwoordigers van de Democrati sche Party, de heeren Van der Wal en Verhoef, welke op grond van hep gedane toezeggingen door kiezers, vermeenden recht te hebben op meerdere stemmen dan krachtens de lijsten zouden zyn uitge bracht. Zy meenen, dat by de stemopname fouten zijn begaan en vroegen op grond daarvan hertelling aan. 45-]arlg bestaan der Sport- en Gym.-Ver. „Oefening Kweekt Kunst" en 20-jarig bestaan harer Dames-af d. „Hyglëa". Ter herdenking hiervan zal met mede werking der plaatseL gymnastiekvereni gingen zoowel aia van Texel en Anna Pau- lowna u.s. Donderdag 26 Mei a.s. (Hemel vaartsdag), met welwillende medewerking der muziekkorpsen „Stedeiyk Muziek korps", „Winnubst" en „Helder's Fanfare korps", een feesteiyke openlucht-uitvoe ring worden gegeven op het Sportterrein der Voétbal-Ver. H.R.C. (hiertoe welwil lend afgestaan). De uitvoering zal met toestemming der autoriteiten van Gemeentebestuur en Ma rine, worden voorafgegaan door een groo- ten Turnmarsch van alle deelneemsters en deelnemers (pi. m. 800 personen), door de bovengenoemde muziekkorpsen begeleid naar het feestterrein. De opstelling daartoe sai te half twss op de Marinewerf, naby PREDIKBEURTEN. ZONDAG 22 MEI. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. West er kerk (Westpledn). 's Morgens 10.80 uur, Ds. W. A. F. v. Dyk. (Dit la de juiste opgaaf). Huisduinen: Geen dienst. Jullanadorp: 'a Morgens 10 uur, Ds. IJ. van Dyk, van Schagen. Anna Paulowna. 's Morgens 10 uur, Ds. Witkop, van Schagenburg. WIERINGEN. Hlppolytushoef. 's Morgens 10.80 uur, Ds. J. Beek. Den Oever. 's Middags 2.80 uur, Da. J. van Beek. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, J. Bosma, van Wleringen. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. H. Steen, 's Avonds 6.80 uur, Ds. E. d. Laan, van Anjum. Hulpkerkdienst, Militair Tehuis, Kanaal weg. 's Morgens 10 uur, Da. E. v. d. Laan, 'a Avonds 6.80 uur, Ds. H. Steen. Chr. GweL Kerk (Steengracht): Leeadlenst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): Leeadlenst. Luthersche Kerk: 'a Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Blasé. Doopsgezinde Kerk: Geen dienst. WIERINGEN. Geen dienst JULLANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 'a Middags half 8, Ds. H. Steen, van Helder. Leger des Hells (Spoorgrneht 18). Morgens 7.80 uur, Bidstond, 10 uur Heiligingsdienat 'a Avonda 7.80 uur, Verlossiriguamenkomst 8.80 uur, Openluchtmeeting in de Prins Hendrik laan, by het Station. Donderdag, Openbare Hellaaaaenkemst den uitgang Weststraat, plaats vinden, en vandaar zal men afmarcheeren langs West straat Kanaalweg, Koningstraat Parallel weg, Brakkeveldweg naar het Tuindorp feestterrein. De belangstellenden, die de algemeene opmarsch der vereenigingen op het terrein willen by wonen, worden daarom verzocht rich vóór aankomst van den optocht op het terrein te bevinden, daar voor de goede orde tijdens bet opmarcheeren geen toe gang kkan worden gegeven, en men dua moet wachten tot de geheele stoet op het terrein is, en een mooi moment zou missen. Des avonds te 8 uur heeft de offlcieele huldiging en eere-avond van de hoofd afdelingen der verschillende gymnastiek- en sportvereenigingen in „Casino" plaats. Zie verder de advertentie en aanplakbil jetten voor toegang van terrein, enz. Leden en vrienden van „O.KJL", plaat selijke turnsters en turners, worden ver zocht zooveel mogeUjk aan hunne woning dezen dag de vlag uit te steken, teneinde hunne deelneming in dit voor Helder zoo zeldzaam voorkomende gymnastlekfeeet te betoonen en hiervan tegenover de deelne mers van buiten, evenals dit elders meer malen is gebeurd, te getuigen. Ben mooie fllm. In de „Witte Bioscoop" komt binnen kort een filmvertooning, welke is vervaar digd naar den bekenden roman van Lewte Wallace, „Ben Hur". Dit verhaal, dat aan velen wel bekend is, speelt tijdens Jezus' verbiyf op aarde, waardoor dua de gele genheid bestond tot opname van mooie, historische tooneelen. Het verhaal te zeer spannend en vol avontuur; Ben Hur was een historische figuur, wiens avonturen we op de film meeleven. De film eindigt mèt Ben Hur's pogingen, den te Bethle- hem geboren Koning, van wleo men zoo veel wonderen heort vertellen, te plaatsen op den wereldiyken troon van Israël. Hy beseft evenwel niet en het laatste ge deelte van deze schoone film leert ons die les dat het Konlnkryk van dezen Ko ning niet van deze aarde is. Op den kruis weg voert Esthei een Joodsob meisje, dat een zeer belangryke rol ln het verhaal speelt, Ben Hur's moeder en zuster naar Jezus toe. Beide vrouwen zyn aangetast door de vreeseUJke melaatsehheld en Jezus legt zyn zegenende handen op hun hoof den en geneest hen. Voor Ben Hur vor men deze drie vrouwen alle aardsch geluk en haar in de armen sluitend, eindigt de film. Menigeen zal dit fraaie en treffend- schoone werk willen gaan zien. Het wordt a.s. Vrydag voor het eerst vertoond. Ver. op PlufcirveegeMed „Heider". WD verwIjBeo naar een ln dit nummer voorkomende adv. van bovengenoemds veareeniging waarin hlzonderiheden voor komen over een excursie naar Texel op Hemelvaartsdag. N.V. Eigen Stoomboot-Ondsrn. „ESONA" mi m Dagelljkache Passagiers- «n Goederendienst Helder Alkmaar Formerend - Amsterdam. Vertrek vin Helder: Maandag, 's morgen» 7-35 o., 's avonds 10.30 u.; Woensdag, Donder dag, Vrijdag en Zaterdag, 's morgen» 7.31 u. Vertrek van Ametardam: Alle werkdagen 's morgens 0.30 n„ behalve Dinsdag, das 's mor gana 8.30 u. voor passagier» as om p.je a. vaar

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 13