De lever zag er frisch uit, smaakte goed en rook versch. Den slager, die bij zijn klanten en op het abattoir goed; be kend staat, treft in deze geen schuld. Bij het baden verdronken. Mishandeling met doodelljken afloop. Doodgedrukt tuanhen een stoomboot en een veerpont 86 paarden omgekomen. Door benzin ewaim bedwelmd. Boos weer ln Rusland De „worger" gepakt De afschaffing van de slavent) ln Birma. Ratten, die een brand veroorzaakten. Een hond maakt het eerste alarm. Hoofd der politie vermoord? Een stad verwoest Ter dood veroordeeld. Levenslange gevangenisstraf. SCHAGEN. ONDERTROUWD: N. Vlaming ga M van der WeL Politie Anna Panlowna. Verloren een taschj© met inhoud, een verzwaarde Ford sleutel, een sjaal, een rozenkrans en vijf belastiingplaa tjea Ge vonden een belastmgplaaije. Inlichtingen ter secretarie. TEXEL. Algemoene vergadering der leden van de Ooöp, Boerenleenbank. 212.26 688.12 JULIANADORP. iemaakt tot aan de aanlegplaats van de aandammer-boot Dat was een aange name afwisseling, hst boottocht)* Gemeenteraad van Callantsoog. istïï&S.* «•sxwïï legerberichten. dlL voor de oplei- Zaterdag was de hoeveelheid van 4 pond uitverkocht Alle personen, die ervan ge geten 'hébben, zijn ziek geworden. Bij hen ■werden ziekteverechijinselen geconsta teerd, bestaande uit braken, diarrhee en kramp In den buik. Auto-ongeluk. Donderdagmiddag ongeveer 12 uur reed de heer Lasscher uit Amsterdam, met zijn auto van Renswoude in de richting van Ede. Juist de Klomp gepasseerd zijndé, wilde hij in groote vaart een andere auto voorbijrijden; zijn wagen is toen in het mulle zand langs den berm van den rijks straatweg geslipt en tegen een boom ge reden. Door den schok vloog de auto ongeveer een meter terug; hij was van voren geheel in elkaar gedrukt De heer Lasscher, die alleen in de auto zat, werd tegen het stuurwiel ge drongen, dat geheel vernield werd, en vervolgens door een ruit van het rechter portier gedrukt Ernstig in het gelaat en onderlijf gewond, werd hij, na vopr- loopig verbonden te zijn, per auto naar Amsterdam overgebracht Het zellongeluk op Hemelvaartsdag. Donderdagmiddag is het lijkje gevon den van het tweede zoontje van den onder wijzer Hoekstra, die op Hemelvaartsdag met zijn belde kinderen bij het zeilen is verdronken. Ernstig autobusongeluk. Donderdagmiddag Is te Schoeneberg een volle autobus, die uit Steglitz kwam, WJ het uitwijken voor een ander voertuig omgeslagen. Van de 86 inzittenden wer den er 7 zwaar en 18 licht gewond. Donderdagavond begaf een vierentwin tigjarige kantoorbediende uit Amsterdam, de heer F. Beuks, wonende aan de Ad miraal de Ruyterweg 858, die tijdelijk met zijn familie te Zandvoort verbleef, zich ongeveer zeven uur naar het strand om in zee te gaan zwemmen. Korten tijd nadat hij te water was gegaan, zag men hem wegzinken, waarbij hij een hand in de hoogte stak,| waarschijnlijk om hulp te roepen. Onmiddellijk gingen vier booten van de reddingsbrigade in zee, enkele inzittenden sprongen te water, doch zon der resultaat. Nog vijf booten voeren uit, doch ook deze bemanning slaagde er niet in den drenkeling te vinden. Aan bet strand was een groote menigte aanwezig, waaronder ook de echtgenoote van den drenkeling, die ook een anderhalf jarig kindje nalaat. Donderdagavond verdronk bij het baden in het zijkanaal naar de Axelsche Sassing de 28-jarige J. Lucieer, wonende te Sluis kil, gem. Ter Neuzen. Voor de rechtbank te Zwolle heeft Don derdag terechtgestaan L. A., 19 jaar, fa brieksarbeider te Almelo, thans gedeti neerd, die op Paaschmaandag te Magele hij een vechtpartij D. Mannessen zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht, door hem met kracht met een mes te steken, hetgeen den dood door verbloeding ten gevolge heeft gehad. Mannessen was dronken geweest en had verdachte, met wie hij goede vrienden was. eerst ge schopt en geslagen. Eisch: drie jaar gevangenisstraf. Diefstal van een flets en f 2700? De 16-jarige loopknecht K., in dienst bij een firma in de Rozenburgstraat in Den Haag, zette Donderdag zijn fiets tegen het winkelraam van een drogist in de Molenstraat, waar hij een boodschap moest doen. Achterop zijn flets had hij in eer papier 2700 gulden aan bankpapier gebonden, welk bedrag hij aan een bank moest afdragen. De patroon heeft bij de politie aangifte gedaan dat e$n dief er met flets en geld is vandoor gegaan, terwijl zijn bediende binnen was. Gistermiddag om half vijf, toen de pont in het veer te Nijmegen aan de Lentsche zijde gemeerd was en een stoomboot op zeer korten afstand langzaam opvoer, begaf de veerknecht Degens zich in een roeiboot om de stoomboot-machinist, die te Lent moest zijn, af te halen. Degens, op het gevaarlijke van zijn daad gewezen, wilde weer op de veerpont klimmen, maar op dat ©ogenblik kwam de stoomboot met de pont in aanraking, met bet ge volg dat Degens tusschen beide werd doodgedrukt. Hij laat een vrouw met drie kinderen achter. Buitenland. Een afschuwelijke brand. Donderdagochtend, heel in de vroegte, heeft te Glasgow een brand gewoed in een stal, waarin zich 41 paarden bevon den. De beesten stonden op een soort galerij op de eerste verdieping. Toen de nachtwaker den brand ontdekte, was zijn eerste gedachte aan de paarden. Hij snelde naar de stallen en wist een paar paarden vast te grijpen. De dieren waren echter zoo geschrokken van de vlammen en de rook, dat z(j zich losrukten. Daar er stukken van het brandende dak be gonnen neer te vallen, moest de nacht waker de vluoht nemen. Hij was juist buiten toen het glazen dak instortte, waardoor tevens de brug, die den uit gang vormde van de galerij, versperd werd, zoodat de paarden niet meer weg konden. De toeschouwers zagen de arme dieren met brandende manen en staarten heen en weer rennen voor de ruiten. Zes-en-dertig paarden kwamen in de vlammen om; slechts vüf hadden tijdig een uitweg weten te vinden. In ee*n auto. Een koopman uit Antwerpen, die per auto met zijn gezin naar Blankenberg© was vertrokken, constateerde bij die aan komst aldaar, dat zijn vrouw, vier kindo ren en de meid, die binnen in den wagen zaten, door benzinewalmen waren be dwelmd. Bij de vrouw, de imeid en drie kinderen konden de levensgeesten weer worden opgewekt Het vierde kind bleek echter te zijn bezweken. In Wit-Rusland zijn 89 districten door stormen en wolkbreuken geteisterd, die groote schade bebiben aangericht aan de gewassen te velde. Men schat, dat 33.000 H.A. bezaaid land vernield zijn. Er zijn 110 bruggen ingestort of weggeslagen. Minsk is Woensdagnacht door een wolk breuk getroffen, die groote schade in de stad aanrichtte. Uit de nadere berichten over den storm en de overstroomingien, die Wit-Rusland geteisterd hebben, blijkt, dat de schade zeer groot is. Vooral de landbouwbedrij ven hebben geleden, terwijl ook een groot aantal hiuizen verwoest zijn. Moskou heeft hulp gezonden. Een afdeellng politie en burgers heeft bij Killarney, Manitoba, den „gorilla"- of „aap-mensch" die zooveel slachtoffers heeft gemaakt, gepakt Woensdagavond werd hij achterhaald, naar de gevangenis te Killarney gebracht maar ontsnapte hij weer binnen enkele minuten. Daarna werd1 hij echter opnieuw gevat. Er waren ln Canada en de Vereenigde Staten duizenden dollars uitgeloofd voor wie hem in handen kreeg, dood of levend. Aan weerskanten van de grens had hij ongeveer twintig slachtoffers gemaakt en de verlichting is thans algemeen. De gouverneur van Birma heeft aan den onderkoning van britsch-lndië mee gedeeld, dat de slavernij in Birma thans ais afgeschaft beschouwd kan worden. In totaal zijn 4000 slaven bevrijd. Te Boston, in Lincolnahire, is een her berg, de Magnet Tavern, gedeeltelijk ver woest door een brand, waarvan men de oorzaak zoekt in het knagen van ratten aan doosges lucifer. Een hond, die na het sluitingsuur in de herberg was opgesloten, maakte door heftig blaffen het eerste alarm. Volgens een bericht uit Dantzig zou het hoofd van de crimineele politie te Warschau op het hoofdstation aldaar ver moord zijn. De dader trachtte zelfmoord te plegen. ■Blijkens een draadoos bericht zou de stad Langtsgau in de provincie Kansoe (China) door een aarberving zajn verwoest Het hof van gezworenen te Premslau heeft den arbeider Karl Köpke, die begin van dit jaar op den straatweg tusschen Joachimsthal en Golzow een koetsier van een brouwerij heeft doodgeschoten om hem te bestelen, tot de doodstraf veroor deeld. De Italiaansche communist Cowi, die in September 1924 den fascistiscben afge vaardigde Casalini in een tram te Rome doodschoot, volgens zijn beweren bij wijze van wraak over den moord op Matteotti, heeft Woensdag te Rome terecht gestaan. Hij is tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Wctprljzen. Als de schapen geknipt warden, begint de boer belang te stellen ln de wolprjjzen. Wiji stelden op de markt te Schagen een onderzoek in. Men was nogal geheimzinnig. Het antwoord: van een wolkoopman was 1.86 a 1.40, vooral niet meer. Nu kwam ons een wolbericht uit Londen onder de oogen. Daarin wordt gezegd: Reeds nu worden aankoopen van nieuwe Engelache wol gedaan op levering, waaruit de verwach- 'ting getrokken wordtydat de nieuwe wol hooger dan' genoemde prijs zal' zijn. De proef polder te Andlfjc. De plannen omtrent den proefpolder te Andljk zullen dit jaar niet meer tot uitvoe ring kunnen komen. 'Door een samenloop van omstandigheden is de drooglegging nog niet voltooid. In den dijk is nog eeni gat, dat echter in korten tijd dicht zal zijn. Ook bij <iit onderdeel van de Zuiderzeewerken ls het opmerkelijk waar te nemen met hoe taaie wilskracht de erfvijand, dje zee, mede met haar eigen grondslagen, het keileem, wordt bestreden, en tot totale onderwerping wordt gebracht Volgens de mededeellng kan de proefpolder vrij' zeker in 1928 ln cultuur worden gebracht Burgerlijke stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Dirk, z. v. P. Landman en A. Boerman; Johannea Anthonius, z. v. J. A. Smit en A. M. Kroonenberg; Wilhelr imina Maria, d. v. J. W. Stol te en M. A. Staal; Aiida, d. v. K. Kossem en H. M. Visser GETROUWD: J. H. van den Berg en A. M. Janson. OVERLEDEN: P. Voorthuljsen, 70 weduwnaar van A. Neefjes. Gehouden op Donderdag 16 Juni. De voorzitter, deheerJac. Kikkert Nz., sprak er zijn leedwezen over uit, dat hij slechts aan 26 (later kwamen er nog twee bij) van de 686 leden het welkom kon toeroepen. Hij verklaarde de vergadering voor geopend. De kassier, de heer O. Graaf, las de notulen, die door de vergadering zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Uit het Jaarverslag bleek, dat de Bank zich in toenemenden bloei mag verheu gen. Het ledental is in 1926 nog aanmer kelijk gestegen, hoewel vermindering plaats had door overlijden en vertrek. Het aantal voorschotboekjes bedroeg op 81 December 622 en in loopende re kening 143. Hulde werd gebracht voor de onvermoeide werkzaamheden van Be stuur en Raad van Toezicht, die in het boekjaar niet minder dan 60 vergaderin gen, zelfstandig en gecombineerd, hebben gehouden. Na onderzoek van de Inspectie van de Centrale Bank, mocht men vernemen, dat de boeken en verder alle andere zaken in de beste orde waren bevonden. Het verslag besloot met den wensch, dat ieder lid ook ln het loopende boek jaar zou willen medewerken aan de be langen van de Bank en dan zal ook zeker dit jaar een goed tijdperk zijn. Met dank en applaus werd het jaar verslag goedgekeurd. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer D. H. Bruin en wel met 26 van de 28 stemmen. De her benoemde aanvaardde zijn hernieuwd mandaat en werd door den Voorzitter gecomplimenteerd. Ook de heer Jac. Kikkert Nz., die als lid van het Bestuur moest aftreden, werd herkozen, doch met 20 stemmen, terwijl 6 stemmen werden uitgebracht op den heer M. D. Dijt. Ook de heer Kikkert nam de herbenoeming aan, daar hij het vertrouwen van de vergadering op hoo- gen prijs stelde. Hij deelde evenwel mede, dat hij van een vriendenhand bericht had ontvangen, dat velen op dep heer Dijt zouden stemmen. Evenwel gevoelde hij deze actie niet ernstig, daar men met een weinig propaganda hem in deze ver gadering het voetje had kunnen lichten. Met dank aan de stemopnemers, werd aan de orde gesteld de Rekening 1926. Ontvangsten Inhoud der kas op 81 Deo. v.h. vorig jaar Ontvangen v.d. Spaarbank Terugbetaalde voorschotten Ontv. in loopende rekening: a. van de medeleden b. van de Centrale Bank. c. van Deposito Obl. C. B. d. van verkochte waarden e. afschrijving g*ouw f. op de reserve gebrachte winst Ontvangen rente: a. van voorschotten b. in loopende rekening c. van de Centrale Bank. d. coupons. Ontvangen prov. en kosten a. van voorschotten b. in loopende rekening Diverse ontvangsten f 20066.08 614619.18 148800 - 162896.60 469122.66 428266.88 84000.- 6000.- 500.- 688.12 10077.85 49864.18 17490.18 2014.98 12767.21 280.30 147.61 Totaal f 1877482.97 Uitgaven Uitgegeven a.d. Spaarbank Gegeven voorschotten Uitgaven in loopende rek.: a. aan medeleden b. aan de Centrale Bank. Uitgegeven rente: a. aan spaargelden b. aan termijndeposito's c. in loopende rekening d. aan de Centrale Bank. Bijdrage Centrale Bank Borgfonds Afschrijving Gebouw Effecten Salaris van den Kassier Diverse uitgaven Op de res. gebrachte winst. Inhoud der kas op 81 Deo. van dit jaar f 474126.21 80500- 287860.- 402501.72 448486.09 26650.83 86064.09 1796.59 147.90 90- 600 1700- 4025.41 10077.86 17682.40 Totaal f 1877487.97 Hierna volgde de Balans 1926. Bezittingen: Inhoud der kas op 81 Dec. Uitstaande voorschotten Te goed in loopende rek. a. Rekeninghouders. b. Centrale Bank c. Aandeelen Centr. Bank d. Deposito Oblig. C.B. e. Overige Waardepapier f. Gebouw Nog te vorderen rente van voorschotten Idem van effecten f 17682.40 *1087619. - 840859.41 117060.28 140.— 78000.- 168000.— 1000.- 20676.70 1978.58 Totaal f 1762765.27 Schulden Schuld a.d. Spaarbank Schuld in loopende rekening a. rekeninghouders b. Reservefonds Verschuldigde rente aan de Spaarbank 26402.70 Saldo winst 11180.40 Totaal f 1762766.27 f 752194.62 860860.-- 50688.49 58104.06 Een der aanwezigen vroeg wat of de f 90.— voor het Borgfonds in de uitgaven der Rekening beteekende, waarop de Voorzitter zeide, dat iedere Boerenleen bank jaarlijks een bedrag stortte in dit fonds, om hieruit te kunnen putten bij eventueele fraude der banken. Nog vroeg iemand of er geen salaris voor de assistente, mej. Haakman, ge boekt werd. De Voorzitter deelde mede, dat dit onder de diverse uitgaven ge vonden werd. Hierna werden rekeningen balans met algemeene stemmen goedgekeurd. Medegedeeld werd, welke personen, die lid waren, naar elders zijn vertrokken, en dus opgehouden hebben lid te zijn. Deze mededeeling moet volgens het re glement gebeuren. Nog werd medegedeeld, dat men de goedkeuring van het Bestuur der Cen trale Bank heeft verkregen om uit te leenen een bedrag van f25000.— en een aan het Waterschap der 80 Gemeenschap pelijke Polders van f 36000.—, het laatste tegen 4.76 °/o. Nog werd gezegd, dat de rentevoet on veranderd was gebleven, n.1. 8.6 °/o voor dadelijke opzegging en 4.6 voor een jaar vast voor inleggingen, voor voor schotten 6°/0 en die in doorloopende re kening 6.26 °/o- Bij de rondvraag stelde de heer D. Keijser voor, dat er tweemaal per jaar rente betaald zou kunnen worden. De Voorzitter zeide, dat het Bestuur en de Raad van Toezicht dit zullen overwegen. De heer Van Heerwaarden meende, dat het salaris van den Kassier, dat voor f1700.— staat, te laag is. Daar het Be stuur dit regelt, zou bij het volgend jaar gaarne een hooger bedrag geboekt zien. De Voorzitter zei, dat dit wel in orde zal komen. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering, met dank voor de beraadslagingen en de beste wtnschen voor de Bank. Deze week werden van hier verzonden: 8426 lammeren, 18 koelen, 67 schapen, 69 varkens, 8 kalveren en 6 paarden. Van 25—28 Juni zal hier een fancy-fair worden gehouden ten voordeele der H.W. Bewaarschool. Verscheidene goederen in natura zijn reeds ontvangen, terwijl ook een paar belangrijke giften in geld zijn ingekomen. Burgerlijke stand van Texel van 11 t.m. 17 Juni 1^27. GEBORENMaria Christina, d. v. Al- berts Andries Jellema en Aaltje v. Wil ligenNico Sijbrand, z. v. Aris Jan Eel- man en Catharina Oornelia Anna Koorn Cornelia, d. v. Dirk Witte en Hendrica Witte; Micbel Wilhelmus, z. v. Jakob Hopman en Petronella Bakker;Jan,z.v. Jacob. Drijver en Pietje Trap; Naantje, d. v. Comelis Trap en Marretje Vlaming. ONDERTROUWD: Biem Vlaming en Jacomina Riemens; Teunis Brouwer en Catharina de Bokx. Een nieuwe muziektent Door het Comité van de gehouden fancy- fair ten bate van de muziekvereeniging „Kunstzin" is thans bet bouwen van de muziektent, hetwelk het doel was, na ge houden inschrijving, opgedragen aan den laagsten inschrijver, den beer J. de Graaf alhier. Ook vernamen wij, dat de tent zal geplaatst worden in het midden van het Plantsoentje, op de plaats waar thans de pomp staat. Wanneer dus het bouwen spoedig plaats heeft, en als bet dan ook nog zomer wordt, kunnen wij wellicht binnenkort nog eenige malen van een openlucht-concert proflteeren. De feesten op het J.V.C.-terreln. Nu de aanstaande feesten op het JVC- teroein een vasteren vorm aannemen, kunnen1 wij zoo ongeveer mededeelen, wat er zooal gebeuren zal De feesten zul len gehouden worden op 1, 2 en 3 Juli Op Vrijdag 1 Juli wordt het schoolfeest voor de drie laagste klassen gehouden. Na af loop daarvan zullen verschillende volks vermakelijkheden plaats hebben, o.a. tobbeeteken enz. Zaterdagmiddag» zullen seriewedstrijdien voor schooljongens ge houden worden en "s avonds gemaskerd bal in de danstent Zondags voetbalwed strijden. Er wordt nog onderhandelt om dan een groote propaganda-voetbaiwed- strijd te houden tusschen twee clubs spe lende in de tweede klasse N. V. B. Is Avonds tot slot een schitterend vuur werk. Op het terrein komen te staan, be halve de danstent van den heer Benema, een zweefmolen, een schietsalon, een slag- maohine, een boksapparaat, enz. Het belooft dus een heel feest te wor den. Een schoolreisje naar Amsterdam en Zaandam. Gisteren (Vrijdag) was de dag bestemd voor het schoolreisje van de drie hoogste klassen-leerlingen der O.L. school te Ju- lianadorp. Begunstigd door uitnemend mooi weer, zag men in de vroegte ouders, leerlingen en onderwijzers naar de halte Koegras trekken, hetwelk voor dat vroege morgenuur, alhier, wat de drukte op den weg betreft een bijzonderheid ia. Te onge veer half zeven waren allen aan de spoor- halite present en werden allen opgesteld en geteld. Nagewuifd door de achter blijvers vertrok kort daarna het gezel schap, bestaande uit ruim 100 personen, naar Amsterdam, het doel van den tocht. Bij aankomst aan het Centraal-Station stond aldaar een tram klaar am allen naar Artis te brengen, want dat was het eerste nummer van het programma. De geheele Dierentuin werd bezichtigd, benevens het Aquarium. Dat men hier heeft genoten en veel heeft gezien, behoeft geen nader betoog. Na het bezoek aan Artis werd per extra-tram een rondrit door Amsterdam Zaandam. Aldaar werd een bezoek ge bracht aan den speeltuin, waar de jonge lui zich naar hartelust hebben vermaakt En ten laatste werd een bezoek gebracht aan bet oude Ozaar Peter-huisje. Vervolgens werd naar den trein gemar- oheerd, eii werd het laatste gedeelte van den tocht aanvaard. Te ongeveer acht uur kwamen allen, opgewacht door vele be langstellenden, aan de halte aan, en werd door een ieder zijn huls opgezocht, waar, dat kunnen wij ons best indenken, opge togen verbalen zullen zijn gedaan over hetgeen men op dezen dag gehoord en gezien had. Vergadering, gehouden op 16 Juni 1927, des avonds te 8 uur. Voorzitter en Secretaris Mr. D. Bree- baart. Afwezig het lid W. Govers. Onder de ingekomen stukken is van belang een afwijzende beschikking van stemgerechtigde ingelanden van den Pol der Callantsoog op een verzoek van het Gemeentebestuur tot het verleenen van eene jaarlijksche bijdrage in de onder houdskosten van den Duinweg. Aan den burgemeester is door den Commissaris der Koningin verlof verleend van 19 Juni tot 9 Juli. Naar aanleiding van een schrijven van den Voorzitter der Commissie van uit voering voor den Vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn, stellen B. en w! voor, met Ingang van 1 October a.s., den datum, waarop de gemeenschappelijke regeling ophoudt te gelden, voor een Jaar tot den kring toe te treden en niet voor 5 Jaren, tenzij de Commissie van Uitvoe ring de toezegging geeft, dat aan den dien9t een centrale noodslachtplaats wordt verbonden. De Voorzitter licht toe, dat de beoogde uitbreiding van den kring niet tot stand is kunnen komen en het gevaar niet denk beeldig is, dat een of meer der aange sloten gemeenten niet wenscht mede te werken tot oprichting van een centrale noodslachtplaats. In dat geval zou de rentabiliteit dezer Inrichting in gevaar komen en waarschijnlijk van de oprich ting moeten worden afgezien. Na eenige discussie wordt overeenkom stig het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel van B. en W. tot algeheele aflossing der Rijksvoorschotten voor wo ningbouw, in restant bedragende f4700. De Voorzitter licht toe, dat deze voor schotten zijn verleend tegen 6 pet. rente. Waar het Rijk tot verlaging dier rente niet bereid is en de rentestandaard ge daald is, stellen B. en W., overeenkom stig het advies van Ged. Staten voor, deze voorschotten af te lossen en daartoe de bemiddeling van de Bank voor Neder- landsche Gemeenten in te roepen. Deze instelling verklaarde zioh bereid het ge vraagde bedrag te verstrekken tegen eene rente van 6 pet. en een koers van 100. B. en W. zullen trachten, dit percentage nog iets verlaagd te krijgen. De eigenaars der woningen, aan wie deze voorschotten onder hypothecair ver band door de gemeente zijn verstrekt, zullen door de voorgestelde conversie in staat worden gesteld het bedrag hunner jaarlijksche aflossing te verhoogen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Na vaststelling van eenige begrotings wijzigingen wordt de openbare vergade ring gesloten. MARINEBERICHTEN. De lult terue2e kl. J. O. dTSngelbroimer wordt den 20eu Juni m. geplaatst bij de Ka zerne voor den O. zeedienst. De off.-vlieger 2e kl. A. van Alphea word* den 20en J<uii gesteld ter beschikking en is bestemd den 18en Juli u. naar O.-I. te wor den uitgezonden. 21 Juni: off. MJ3D. 2e kl. D. Brouwer van H. Hendrik naar D. Aukee; ld. M. Deutskom van ld. naar G 13. 1 Juli: off. v. d. MBD. Ie kl. J. Walrave van Brinio naar Wachtschip Vlleslngen. 14 Jlull: ld. C. F. J. Heit. van ter beech. kik plaatst a. b. Hydra. 1 Juli: ld. Be kl. T. Veerman van Oaeed- Brlni0: p- Vlam van ter be schikking geplaatst bij Oaeed.ke.eroe. Het verleend» ontslag aan den marinier Ie kL J. van der Have 1» li«etrokkea. liet ontslag uit den Zeedienst: 18 Juni: matroos torpedomaker J. Qltf. »l«®er en matroos Se kl. I. Belgerlng. 21 JUni: macht-majoor P. C. r. Keekum van D. Aukes naar H. Hendrik; «erg.-macht W- Hanekamp van G 18 naar H. HendxiA De bevolen overplaatsing van den seis -sie- aaax'd^Kooy «™V'«tslng •ei*--t«n>edom. G. A. Weerden van Oaeed.ka.erns tijdelijk gedetaoheerd boord Hydra. Aug serg.-11 ekenverplQ. J. M Heseen van Wachtschip Willemsoord Mar Mar.hoST Detuchssrlng. W>lJdi^ld!?tM),aUr,>fl-ln*tr- J- Kleren van SllÜS. te Hoek van Oefeningen met eoekllohUn. verliehtin^fT 141 **n detachement van den te Vln «uitroe us neraer komen voor het houden van ope ningen met zoeklichten. Opleiding tot dienstplichtig onderofficier. l*e dienstpllohtigen T. de Jong P. J. La- 6,1 W" F' van hst mng tot dienetipl. onderofficier.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 14