SHANTUNG VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS NOUVEAUTÉ VAN ZATERDAG 25 JUNI 1927. Bezoek van H. H. M. de Koningin en Prinses Jullana. 8e Gemeente-concert, Algem. Militaire Pensioenbond. Circus Hagenbeek. Bioscoop-avond ten bate van de slacht offers der stormramp. Ingezonden mededeeling. MAISON PIJPER Koningstraat, PREDIKBEURTEN. L)e heer A. Valkhcff, aan het belas tingkantoor alhier, slaagde voor adjunct- oomfoies. Bij het op 14 en' 16 Juna gehouden examen ter verkrijgidg van. het diploma voor boekhouden voor de Vereeniging van leeraren in het Boekhouden- te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot de heer G. J. Egers, leerling van de Handelsavondschool [Naar wij vernemen, is H. M. de Koningin voornemens om met H. K. H. de Prinses op 8 Juli as. de zeilwedstrijden van de Kon. Marine Jachtclub te Willemsoord bij te wonen. te gewen door het Stedelijk Muziekcorps, Directeur Jb. ter Hall, op Dinsdag 28 Juni 1927 des avonds van half 9 tot 10 uur, in het Jullanapark. Pro»ramm»r 1. JLa Jbyeuee Entróe." Morcba A. fVAmM». 3. Ouverture de ,JV>«eph" Méhul B. „Sohre 1m OI*a". V&lae. Eoees i. „En Geralson". Fantaeie. Minne 6. „Largo". Handel. 0. Fentalele ma „l'Africaine". Open van Meyerbeer Schmidt. 7. Keepsake. Marsch 8. Finale. Wo Sind deine Haaren August? (Foxtrot) Rich&rd Fall Bij ongunstig weder zal het ooncert plaats vinden op Donderdag 80 Juni d.a.v. Op Donderdag 80 Juni zuiieni eenige heeren in Café „Central", Kanaaiweg, om 8 uur 's avonds het doel en streven van den Algemeenem Militairen Pensioenbond be spreken. Voor belanghebbenden zal' het zeker een leerrijke avond worden. Niet van 6—0 September, zooals aanvan kelijk is opgegeven, maar van 29 Aug. tot en met 1 Sept„ komt het circus Hagenbeek hier ter plaatse voorstellingen geven. Mijn aangespoeld. Bij paal 22 (Petten) is een mijn aange spoeld. Deze zal door de marine gede monteerd worden. Reddingboel opgevlscht De torpedoboot „G 2" heeft Woensdag middag ter hoogte van de reede van Texel een hoefijzervormige reddingboei opgepikt. De boei was ongemerkt en half rood en wit geschilderd. De afkomst is geheel onbekend. Wij hebben reeds medegedeeld, dat onder de aanbiedingen, welke de afd. Helder van het Roode Kruis ontving voor de geldinzameling der slachtoffers van de stormramp in den Achterhoek en Twente, ook was een aanbod van de Directie der Tivoli-bioscoop om een voor stelling te geven, waarvan de opbrengst geheel ten goede dezer menschen zou komen. De heer Van Twisk doet zulke dingen niet ten halve; met in rekening brengen van onkosten houdt hij zich niet op. Filmhuur, personeel, muziek, licht, enz., alles komt voor zijne rekeningde volledige bruto-ontvangst van dien avond wordt aan het Roode Kruis afgedragen. Dit royale standpunt moet, dunkt ons, door de burgerij gewaardeerd worden en zij kan dat enkel doen door in massa's op te trekken naar de Tivoli-bioscoop. De hier bedoelde voorstelling wordt Donderdagavond gegeven en zij wordt, zooals uit het volgende bUjkt, iets buiten gewoons. Er worden vertoond 2 bjjzondere hoofd nummers. Het eerste is getiteld >De Macht van het onbewuste», een psycho-analytisch fegeven in 7 acten. Het is eene ver- laring van den droom Zijn dreomen bedrog De film geeft u er een antwoord op. Het is werkelijk een film geheel af wijkend van het gewone genre. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond »De ver loren Wereld» (The Lost World), een zeldzaam filmwerk. Het voert u naar het hartje van Zuid-Amerika, waar men van beweert, dat daar nog voorwereldlijke monsters aangetroffen worden. De film toont ze u in al hun verschrikkingen. De Directie van het Tivoli-theater ver zekert, dat het een voorstelling wordt, welke af is. Niemand zal onvoldaan huis waarts keeren. De prijzen voor deze voorstelling zijn zeer laag gesteld, n.1. 40 cent zaal en 60 cent balcon, alles inbegrepen. Het is de bedoeling van het comité reeds Zaterdag met den kaartverkoop te beginnen stuurt u de dames, die dus in den loop der volgende week bij u komen, niet weg, maar koopt u een of meerdere kaarten van hen. Die 40 of 60 cent kan er ook nog wel bij en het is, we hebben het nog nas in de »Tel.» kunnen lezen, dringend noodig, want er is nog lang niet genoeg bijeen om allen te kunnen helpen. In ons nummer van Dinsdag zullen wij omtrent de beide films nog eenige nadere bizonderheden vermelden. wnien Tinmes die zich beschikbaar willen •tellen voor den verkoop van kaarten, d,n uitgenood!,.! «lob uur aan het gebouw der Arbeidsbeurs, Kanaal» eg, aan te melden. Voorstellingen In Casino. Gedurende de «kermisweek wordt in Casino door twee eerste rangs tooneel- gezelschappen een serie zeer mooie voor stellingen gegeven. Een rijke keuze, vol afwisseling en voor elck wat wils. Zoowel dramatische als hoogst komische stukken zullen door de allerbeste krachten voor bet voetlicht worden gebracht. De eerste 3 dagen komt het gerenommeerde gezel- sclpp „Het Schouwtooneel", dir. Adr. v. d. Horst en Jan Musch met verschillende stukken n.1.Zondag „De wraak van den machinist" een aangrijpend drama in 8 bedrijven van Louis Legendre. Maandag het van ouds bekende maar steeds nog volle zalen trekkende „Dokter Klaus". Dinsdag het allergeestigste Amerikaansche lachstuk *Om 10000 Dol lar", van James Montgomery en Woens- het ontroerende tooneelspel „De Geld- koning in 4 bedrijven, door George Broadhurst. Donderdag en Vrijdag komt het sublieme gezelschap van den Holl. Schouwburg met het groote successtuk van dit seizoen „De Rozenkrans", naar den wereldberoemden en veel gelezen roman van Florence Barclay. Dit prachtige tooneelspel wordt nu al ruim 12 weken achtereen opgevoerd door bovengenoemd gezelschap te Amsterdam en heeft een overweldigend succes. De laatste 2 dagen der kermis treedt weder „Het schouwtooneel" op met 2 stuk ken welke nader worden bekend gemaakt. Voor liefhebbers van mooie komedie dus een week vol afwisseling. GEMEENTERAAD. Kasgeldleenlng. Voor het doen van rente- en aflossing en andere betalingen heeft de gemeente tijdelijk behoefte aan kasgeld, o. a. omdat tot Augustus a.s. van het Rijk geen voor schot op de Inkomstenbelasting is te ver wachten en omdat van de beschikbare middelen der bedrijven een som van rond f 100.000.is gebruikt voor buitenge wone uitgaven, waarvoor t. z. t. een geld- leening moet worden aangegaan. De Incasso-Bank te Amsterdam, is be reid de gemeente tijdelijk te voorzien aan kasgeld voor een bedrag van hoog stens f 150.000.tegen een rente van 4V/o Per Jaar- B. en W. stellen voor, in dezen geest te besluiten. Fransche cursus. Het Hoofd van school No. 14 deelt B. en W. mede, dat bij het personeel van die school het voornemen bestaat een particulieren Franschen cursus in het leven te roepen, welke cursus alleen be stemd zal zijn voor de leerlingen van het &e en 6e leerjaar van school No. 14, die zich daarvoor vrijwillig opgeven. Voor het geven van dit onderwijs vraagt genoemd Hoofd de beschikking over een tweetal lokalen van de school aan de Oostslootstraat. Bij B. en W. bestaat tegen dezen cursus geen bezwaar en ten einde het aantal lesuren voor de betrokken leerlingen niet uit te breiden, hebben zij dan ook, in overeenstemming met den Inspecteur van het L. O. in de Inspectie Helder, goed keuring gehecht aan een wijziging van den lesrooster van school No. 14 indien zin, dat de school voor de leerlingen van het 6e en 6e leerjaar des Woensdags en des Zaterdags één uur eerder eindigt. B. en W. geven den Raad in overweging op het verzoek van het Hoofd van school No. 14 gunstig te beschikken. Belasting op tooneelvoorstelilngen en andere vermakelijkheden. Gedeputeerde Staten dezer provincie richten zich tot B. en W. met het ver zoek het Raadsbesluit van 3 Mei j.l, waarbij besloten werd tot wijziging van de Verordening tot heffing van belasting op tooneelvoorstellingen en andere ver makelijkheden, wederom bij den Raad aanhangig te maken. Dit verzoek houdt verband met een brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aan Ged. Staten omtrent het ter goed keuring ingezonden besluit tot wijziging van de Verordening tot heffing van een plaatselijke belasting naar het Inkomen. B. en W.f verwijzend naar bedoelden brief en het daarop gegeven antwoord, stippen alleen aan, dat de Minister in overweging geeft zoo mogelijk, naast de plaatselijke belasting naar het Inkomen en andere bestaande heffingen, nog andere bronnen van inkomsten aan te boren, dus nevenbelastingen te heffen, resp. bestaande heffingen hooger op' te voeren. Thans merkeu Ged. Staten op, dat met het oog op de opvattingen van den Minister, de voorgestelde wijziging, als gevolg waarvan een belangrijke vermin dering van de opbrengst der vermake lijkheidsbelasting te voorzien is, niet kan worden gehandhaafd. Derhalve geven B. en W. den Raad in overweging, genoemd Raadsbesluit van 8 Mei j.l. in te trekken. Aankop van een motorrijwiel voor de Politie. Het vorige jaar is voor het houden van toezicht op het verkeer met autobussen tusschen de stad en Huisduinen en het theehuis »Duinoord» door de politie meer malen gebruik gemaakt van een motor rijwiel van den agent van politie B. J. van Tol, hetwelk deze agent voor het uit oefenen van bedoeld toezicht beschikbaar stelde. Genoemde agent wenscht nu even- wel dat rijwiel van de hand te doen in verband met de wegenbelasting, die thans betaald moet worden. Hij is bereid liet rijwiel, een Harley Davidson, te ver- koopen voor f 825.—. Aangezien er reeds eerder sprake is geweest van het gebrtlik van een motor rijwiel voor den politiedienst, omdat een dergelijk vervoermiddel bij het steeds toe nemende verkeer en bij de groote uitge strektheid der gemeente eigenlijk een eisch des tijds is, achten B. en W. het geweuscht tot aanschaffing van een motorrijwiel voor politiediensten over te gaan. Zij zijn van oordeel, na deskundige voorlichting, dat het rijwiel van den agent Van Tol daartoe zeer geschikt is, en daar het in goeden staat verkeert, terwijl de prijs, die gevraagd wordt, niet te hoog is te achten, stellen zij den Raad voor tot aankoop van bedoeld motorrijwiel te be sluiten. Verhuring van wellanden. iB. en W. steden den Raad voor een 7-tal piercoelen weiland (resp. tuingrond) te ver huren voor den tfijld van zes jaren, en de huur van een perceel weiland aan J. Agema over te dragen aan A. Laan. Belanghebben den vinden een en ander breeder omschre ven in Bijlage 66 van de Raadsnotulen 1927. Zesde Wtjzlgingsbegrootlng 1926. Aan den Raad is ter goedkeuring aange boden de 6e wijziging9begrooting dienst 1926 tot een totaal bedrag van 20.406.—in ontvangst en uitgaaf (gewone dienst) en 54.990U— (kap i taaldienst). Onder de inkomsten is een bedrag van 10.000.— als hoogere raming uit de winst- uitkeering van heb Electriciteitsbedrijf. Hoewel1 de balans nog niet is ingekomen- en het juiste bedrag der winst niet kan worden opgegeven, is het meerdere bedrag wel op 10.000— te stellen boven de oorspronke- ljjke raming van 34.013. „Een avond door en voor onze marine". Naar aanleiding 'van dien radio-avond, Donderdag der vorige week door de pro- paganida-oommiasde dier Kon. Ver. „Ome Vloot" aan die luisteraars in Nederland aangeboden, werden verscheidene^ brie ven en briefkaarten door den schout 'bij nacht, commandant der marine, ontvan gen. Op verzoek drukken wij hieronder de rede des hoeren Quant, die uit don aard der zaak door de omsta anders niet kon worden verstaan en waarvan wij in ons verslag een korte samenvatting ga ven, in haar geheel af. De heer Quant zeide het volgende: Hooggeachte, voor mij helaas onzicht bare dames en heeren, belangstellenden in onze Koninklijke Marine. Waar U zoo juist hebt mogen hooren, hoe met de nog uit onzen roemrijken tijd overgebleven, in den loop dier jaren slechts gewijzigde ge bruiken, voor zoover deze bestaan uit hoorbare signalen en honneurs, een vlagofficier bij een officieel bezoek aan boord wordt ontvangen, wil ik mijzelf thans indenken een oogeriblik te zijn aan boord van een onzer oorlogsschepen, waar de driekleur fier van de gaffel waait, thans echter bemand door een voor mij onzichtbare equipage, bestaande uit da mes en heeren, landgenooten, belangstel lenden in onze vloot en gaarne vol doend aan het verzoek van het Comité voor het maken van propaganda voor onze marine, gevormd uit leden dér Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot" om op dit speciaal voor dit doel bestemd uur een inleidend woord tot u afien te spreken. Allereerst breng ik een kameraadsohap- pelIjken groet aan alle oud-marinemannen van hoog tot laag, die ik op dit oogeriblik langs dezen modernen weg kan bereiken. Ik hoop op die manier een steentje er toe te kunnen bijdragen om de belang stelling in ddt voor ons groote kolo niale rijk nu eenmaal onmisbaar en kostbaar bezit voor zoover zjj reeds bij u bestaat wakker te houden en voor zoover zij er niet unieer Is of te veel is( ingeslapen wakker te schudden. Wanr meer dan ooit heeft de marine de belang stelling noodig van heel de Nederland- sche natie. Hoe gaarne zou ik wenschen, dat de praktijk uitwees, dat ik weinig behoefde te schudden en dat er thans talrijke land genooten hdj de verschillende toestellen in alle streken van ons land luisteren, wier hart nog warm klopt voor onze ko ninklijke marine. Ik spreek met opzet over onze marine, omdat dit geen onderdeel van de weer macht is, dat moet worden beschouwd als een soort bezit dengenen, die de hooge eer hébben daarin te mogen dienen, doch omdat het een nationaal 'bezit, dus ook Uw aller bezit is, zoodat een ieder niet alleen mee moet leven met het wel en wee van dit deel der weermacht, doch het grootste belang heeft WJ haar ongeschon den behoud. De marine met haar dubbele taak in het moederland zoowel als in de kolonlön, heeft, behalve hare bizondere oorlogst aak ook een belangrijke vredes taak te vervullen. Het is daarom, om kort te zijn, dat uiw belangstelling daadwerkelijk moet blijken op gewichtige oogentolikken, die in haar bestaan de laatste Jaren zoo veelvuldig zijn voorgekomen, en thans wederom er ger dan ooit te voren 'haar voortbestaan als krachtige staatamarine dreigt te doen verloren gaan. Zij is thans nog beter uitgerust 3ian zij jarenlang geweest is. Zij nam toe In kracht en In harmonische samenstelling gebaseerd op oorlogservaring, studie van strategie en taktiek en rekening hou dend met de flnancieele draagkracht van de natie. Zij bezit nog steeds een goed geschoold, goed gedisciplineerd personeel en de geschiedenis der laatste jaren heeft bewezen dat het personeel berekend is voor zijn taak, waarvoor ik slechts be hoef te wijzen naar de resultaten behaald met onze nieuwste kruisers „Java" en „Sumatra'' bij vele gehouden oefeningen, proeftochten en vlagvertoon-redzen en van de niet hoog genoeg te roemen reis van Hr. Ms. K XIII om de wereld. Wanneer we nu vroeger van Marine- zijde dikwijls het geluid deden hooren, dat er belangrijk meer materiaal moest zijn en dat er zwaardere offers zouden moeten worden gebracht, dan heeft dat geluid zich zeer zeker al lang aangepast aan de tijdsomstandigheden, zoowel wat de finan- tieele zijde van het vraagstuk betreft als wat dé zloh ontwikkelende vredesgedach- te aangaat, die echter niet venier mogen gaan, zooals zij zich praktisch aan ons openbaart bij onna 'buren, rekening hou- dende met 'het feit, dat wij vallen en staan met een ongestoord bezit van onze kolo niën. Het Is om die reden dat ik U allen op roep en voor degenen ondier U, die wel licht vooraanstaande posities voeren in onze industrie, oveirzeeschen handel of andere takken van nijverheid': „Ziet toe. Woest wakker, dat we minstens 'behou den wat wij hebben, opdat onze marine, getrouw aan de historie, in staat worde gesteld te kunnen beantwoorden aan de eischen, die de Nederlandsohe natie aan haar mag en moet stellen, zoowei in vre destijd als in oorlogstijd''. De vraag is niet meer „de Oost gaet voor de baet", m.a.w. er moet veel meer geld in worden gestoken, doch het groote vraagstuk van het oogenhlik is: Het geld is zeer goed uitgegeven. Met dat geld is zooveel bereikt, dat populair uitgedrukt elke uitgegeven gulden even zooveel aan reribtstreeksche oorlogswaarden heeft op gebracht, doch dit geheel, met zooveel moeite opgebouwd, dreigt te worden ver broken. Vanavond zult u verder de stafmuziek verschillende speciaal maritieme stukken hooren spelen. U zult uit kinderenmonden marineliederen hooren, onder leiding van den heer Toon de Hoogh en U zult Me vrouw Antoinette v. Dijk gevoelvolle zee mansliederen hooren zingen om daarna nog de tamboers en pijpers met mede werking van de stefmuziek de groote taptoe te hooren binnendringen in Uwe kamera of plaatsen waar gij van avond met ons zult zijn aangesloten. Ik hoop dat u van dat alles zult kunnen genieten, dat het speciale maritieme ca chet van dezen avond U zal weten te pak ken en dat U dan daarna met uwe ge dachten neg eens zult blijven verwijlen in dat marine-milieu waarheen de vereen! ging „Onze Vloot door haar initiatief U heeft gebracht En dan geachte landge nooten wil ik tot U zeggen: [Bedenk, dat behalve het poëtische en gevoelvolle, dat is opgesloten ln onze oude zeemansliederen, behalve het aan trekkelijke dat voor zoo velen wordt aan getroffen in de combinatie van tamboers en pijpers in dit alles een zoo veel die- peren ondergrond is te vinden wanneer gjj bedenkt hoe zulke liederen en ge bruiken zijn geboren uit het feit dat het Nederlandsche volk -is een volk van de Zee, zoodat wanneer het element „zee" uit haar voortbestaan wordt weggenomen, ondanks de historie de geheele marine langzaam en zeker wordt verwaarloosd. Draagt door Uwe belangstelling hij om dit te voorkomen. Nederland let op Uwe zaak. En hiermede dank ik U voor Uwe aan dacht en groet U, U een aangenamen avond toewenschemd. Naar aanleiding van deze rede ontving de heer Quant een groot aantal brieven en briefkaarten van dankbare luisteraars. Uit de 86 dankbetuigingen doen wij hier onder een kleine bloemlezing volgen. Alle schrijvers drukken hun groote dankbaarheid uit voor het gehoorde en hopen op een herhaling. Onder de brie ven zijn er van oud-gedlenden, welke, ge troffen door den groet, hun door den schout hij nacht gebracht, oude herinne ringen ophalen van 30, 85 jaar terug. Plaatsgebrek is oorzaak, dat wij slechts een klein gedeelte van deze corresponden tie kunnen opnemen. Utrecht. Dit avondje door de radio wa» dan ook in een woord verrukkelijk. Vliseinigen. Ja, zeker dank. Och, hij kan het niet ten volle uitbrengen, hot gevoel om weer eene terug te zien in de vervlogen tijden, toen het scheepsvolk op de eerste wacht aan Lel of ondier de Barkas haar leideren zot te zingen. Zeker, hij dacht terug aan het echte zeemansleven, toen hij die liedjes door het kinderenikoor hoorde zingen. Hij leefde mede met de Inleiding door Zijne Exoelientie den schout bij nacht uitgeeprokemallea Zl90r duidelijk verstaanbaar. Hij leefde mede in Ooeb- en West-Indlë hij de rede door den WoliEd. heer W. Voorbeijtel en hij roept het mede: „Green Nederland zonder Marine" en toch doet het hem leed, dat er op de vloot zelf zoo veel zijn, die roepen: weg met de marine, weg met het miiitairiema. Dieren. Het was een prachtavond. Het oude marine-hart klopte weer eens. Program ma was keurig bewerkt. Uw zeer diplomati sche redle Schout bij Nacht viel er prachtig in. Over toekomstige mariuetoeetanden wil ik hier niet uitwijden, en alleen maar zeggen; „Mciisch erger je niet". 'Zaandam. Werkelijk.'t was een van de beste radio-uitzendingen, dje lk tot mocht ontvangen.... Gaarne memoreer ik hier nog de praetieche voordeelen van dergelijke uit zendingen.immer» dloor middel van de radio bereiken ons (ex-zee-miliciens) de krach tige kernachtige woorden van onzen ge waar deerden Schout bij Nacht en voelen wij ons in dergelijke uren weer als milicien matroos den aangenomen diensttijd doorleven. Loc hem. De oxide heer B. (68 jaren oud') zat zoo te genieten en vooral toen Lochem werd genoemd en U de groeten aan alle oud gedienden der marine had afgedragen. O, Schout bij Nacht, als U HoogEdelG ©strenge dien ouden man had' zien zitten, alles zong hij mee en wij allen. Delft. De stafmuzisk heeft dezen avond het beste beentje voorgezet, de groote taptoe was tot ln de puntjes verzorgd, de liedjes door Mevr. A. v. Dijk waren zooale gewoonlijk uit stekend. Het kinderkoor van dén heer de Hoogh verdient zeker wel een pluimpje, vooral ZONDAG 26 JUNI. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): Geen dienst. Weeterkerli (Westplein), 's Morgens 104 uur, Ds. W. A. F. v. Dflk. Huisduinen: Geen dienst. Jnllanadorp: Geen dienst. WIERINGEN. HippolytushoeL 's Morgens 104 uur, Ds. J. van Beek. Den Oever. 's Middags 24 uur, Ds. J. van Beek. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. J. de Pree. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. H. Steen. Voorbereiding H. Avondmaal, 's Avonds 5.30 uur, Ds. H. P. M. G. de Walle, van Oenkerk. Hulpkerkdlenst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaaiweg). 's Morgens 10 uur Ds. H. P. M. G. de Walle 's Avonds 5.30 uur, Ds. H. Steen. Voorbereiding H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 'a avonds 5 uur, Candidaat A. Bikker, van Leiden. Beroepen Missionair Dienaar des Woords. Oud Geref. Kejk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.40 uur, Ds. v. Wier, van Scbeveningen. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Blasé. Bediening van den H. Doop. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Mej. H. v. d. Slooten, Theol. cand. JULIAN ADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope", 's Avonds 8 uurs Spreker de Heer Stavinga, van Bergen. Leger des Heils (Spoorgracht 88). 's Morgens 7.30 uur, Bidstond, 10 uur Heiligingsdienst. 's Avonds 7.30 uur, Verlossingssamenkomst. 8.80 uur, Openluchtmeeting in de Prins Hendrik laan, bij het Station. Donderdag, Openbare Heilssamenkomst. de heldere jongensstemmen en de hooge so pranen waren hier uitstekend op hun plaats. Een woord van lof aan den dirigent, het diri- geeren van een kinderkoor is voorwaar gesa gemakkelijk werk. Amsterdam. Wij hebben Ben heelea avond schitterend ontvangen, en betuigen tevens onzen harbelijken dank voor hst zeer goed verzorgde programma. Apeldoorn. Er waren geens luchtstorin gen hoegenaamd, zoodat alles perfect over kwam, -behalve dan de hoogere tonen van bootsmansfl uitje en van de pijpen. Amsterdam. Hedenavond met genoegen met mijn gezin geluisterd naar den marine- avond. Vooral de taptoe deed mijn Indische militaire hart weer eens opengaan. (Als oud militair bij de Koloniale Reserve). Gaarne ho pen wij ala luistervinken nogmaals zoo'n pret- tigen avond te zien. Dordrecht. Bij 't zingen van het kinder koor was 't tndj aleof ik weer (de jongen op ds Wassenaar was en „meester Sauvan planne" ons zangles gaf alt het Blauwe boekje. Elet (Geld.). Hoewel in geen enkel op zicht aan zeemacht of zeewezen geparenteerd, voelen wij toch het groote belang voor ons mooie Holland van een goed geoutilleerd ver- dedigingssrapen, in den vorm van onze vloot Haarlem. Mogen ds «matigen en zoo goed gemeende toespraken van Sch. b. n. Quant en van den heer Voorbeijtel Cannenburgh er het hunne toe 'bijdragen om 'belangstelling op te wekken en te behouden bij zoovelen, die uit onbekendheid of onverschilligheid «een be langstelling toonen. Halfweg. Ik geloof te kunnen zeggen, dat wie oens met de marine in contact geweest ls, altijd in zijn ^art marineman blijft en wanneer hij dan eens iets hoort of leest wat berkmarinr gen opwekt, dan leeft hij op. Wat mij betreft, om de marine te zien of te hooren, loop ik als het noodig is een straatje om. Doetinc'hem. Dat lappen gwen 30 N. O. V.'s zóó. Houd er den moed maar ln. TIJDSCHRIFTEN, WEEKBLADEN MO. „De Stad Amsterdam" heeft op dé eerste pagina een fraaie over- zichtsphoto van den marine-avond der vorige week; duidelijk is de groote menschen- menigte voor het Wachtschip te zien. J. W. Verhoef wijdt een artikel' aan het Honden- kerkihof aan den Sloterstraaitweg te Amster dam. Hierbij zjjin tal van grafschriften en monumenten, aan de gestorven viervoeters gewijd, afgebeeld. De begrafenis geschiedt er in optkna forma. Ondier het Amsterdam- sche nieuws is er die brand in het as. „Es sen", de opening van de brug tegenover de Zeilsitraait. De provincie ls vertegenwoor digd in Oosthuizen en Jisp met schilder achtige plekjes. De Amisterdamsche mark/ten (Waterlooplein en Nieuwmarkt) leveren tal van geestige tooneeltjes, waarvan een' aantal voor 's photographen lenis zijn' geweest en hier vereeuwigd. Over Terschelling een ar tikel met photos, en voorts allerlei gemengd. De Schager kermis vindt men in het bij blad, evenals de 'Helidersche zilverauto, het jubileum van het Ohr. MiL Tehuis en de „G 16" met de reddingvlet met opvarenden van de „Uranla" op sleeptouw, alsmede nog andere kieken, o.a. de eerste steenlegging van een notariswoning op Wierlngen. -

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 13