Finale Uitverkoop KINADRUPPELS wegens opheffing. BINNENLAND Ingelandan MededeeUnfl, Dr. H.NANNING'S EETUJShOPWEKKEim /WOp^a CHINA. geestelijken. De lijkkist stond onder een baldakijn, omgeven door de leden der ko ninklijke familie. Toen de geestelijken, overeenkomstig den ritus, 't lied „Eeuwig eij zijn herinnering" aanhieven, weenden de koningin en alle andere aanwezigen luid. Na de godsdienstoefening werd de kist in de kerk gebracht, slechts begeleid door de leden der koninklijke familie, den re- gentenraad, de ministers en de generaals. De lijkkist werd nog niet in de groeve ge plaatst, die zich links van den ingang der kerk bevindt. Eerst nadat de koninklijke familie haar gebed had verricht, werden ook de ander?) autoriteiten binnen gelaten. Op het oogenblik, dat de kist in de groeve werd geplaatst, donderden In alle Roe- meensche garnizoens de batterijen haar 101 saluutschoten, terwijl in de dorpen de kerkklokken luidden. In alle Roemeensche kerken werden godsdienstoefeningen ge houden. Na de ceremonie begaven de leden der koninklijke familie zich per auto naar het station. Zij keerden onmiddellijk naar Boekarest terug. DE KWESTIE VAN KABEL VAN BOEMENIE. Gen communiqué van „Koning" Karei, Uit de Fransche bladen blijkt, dat bet communiqué, Vrijdag door Karei van Roemenië te Neuilly aan de pers verstrekt en waarin hij zeide nog niets te kunnen zeggen, aldus begon: „Koning Karei van Roemenië, diep etroffen door den dood van zijn va- r.... enz,** Natuurlijk trok bet feit, dat Karei zich ln dat communiqué „koning van Roeme nië" noemde, zeer de aandacht Volgens Üe Parijsche editie van de Daily Mail is deze uitdrukking, «toen het bleek, dat ze opschudding verwekte, toegeschreven aan overijverige vrienden van Karei, Voorshands beeft het Roemeensche volk de uitroeping van bet prinsje Michlel tot koning met sympathie opgenomen, maar er kunnen zich politieke omstandig heden voordoen waarin het verlangen om een man ln plaats van een kind op den troon te hebben, zeer sterk wordt De nederlaag der nationalisten. Landen, 23 Juli. Uit Sjanghai ont vangen berichten melden, dat de nationa listen de grootste nederlaag van de laatste maanden hebben geleden. De noordelijke legers van Tsjang-tso-lin onder leiding van diens generaals Sjang-tsjoeng-sjang en Tsjoeng-euan-famg hebben de zuide lijken aangevallen en van Sjantoeng te ruggedreven. De hoofdmacht van het zui delijke leger trok zich terug op Sjoe-sjang- foe, welke stad thans door de noordelijken belegerd wordt die verwachten de vesting binnen een etmaal in handen te hebben. Bij den terugtocht van Sjantoeng werden 8000 man van de zuidelijken gevangen ge nomen en een groot aantal gedood. Intus- schen heeft Sjoeng-suan-fang de nationa listen aangevallen bij het groote kanaal en heeft hen teruggedreven tot aan Sjing- Kiang-Toe. Deze nederlagen worden toe geschreven aan de uitputting van de on ervaren soldaten, waarvan er velen pas tusschen 12 en 14 jaar oud zijn. Dit alles gevoegd bij het feit, dat verschillende di visies geregelde troepen van het front zijn teruggeroepen om te vechten in de pro vincies Woehan en Anking, heeft aan Tsjang-tso-lin dit groote voordeel ver schaft. Hij heeft zijn geheele macht ge concentreerd op de districten, die vroeger het bolwerk van de nationalisten vormden. Soetsjanfoe weer Boor de Noor delijken bezet? Generaal Tsjang Tsjoeng-tsjang be weert, dat zijn troepen Zondagmorgen Soetsjanfoe hebben ingenomen. Op 2 Juni was gemeld, dat de stad door de Mandsjoertjsohe troepen (d. z. die van genoemden generaal) ontruimd was. Nanking schept een opimn- monopolle. De regeering te Sjanghai-Nanklng (<LI. die van Tsjang Kal-sjek) heeft een opium monopolie in het leven geroepen, dat voor de provincies Kiangsoe en Tsjekiang voor een jaar zal worden verpacht. De hoogste lnsohrijver er op heeft een bod gedaan van anderhalf millioen p. st, DE ONVINDBARE BORODIN. Gavondein. HU Is te Hankon. Reuter verneemt uit Sjanghai, dat Bo- rodin en zijn staf uit Koeling terugge keerd zijn te Hankou. Eugene Tsjen heeft verklaard dat Bo- rodln spoedig Hankou zal verlaten en daarheen niet zal terugkeeren. EOLEN. OEKBAINSCHE COMMUNISTEN GEARRESTEERD, Te Warschau, De politie heeft te Warschau het hoofd kwartier van de Oekrainsohe communis ten ontdekt en den leider gevangen geno men, terwijl hU bezig was een proclamatie te drukken, waarin ae opstand werd opge wekt De politie heeft daarvan 20.000 exemplaren ln beslag genomen. Er zt)n 18 communisten gearresteerd. Ingebonden mededeellng. Hoeren- en Jongenskleedlng Men zou te kort doen aan de verdiensten van tal van bekwame residenten, die in den loop der jaren te Solo en Jogja heb ben gezeteld, indien men niet erkende, dat zij herhaaldelijk met succes zijn werk zaam geweest met pogingen tot voorko ming van verdere afzakking der afstam melingen van de zelfbesturen. Dank zij hunne bemoeiingen werden verschillende pangerans (prinsen) ln betrekkingen ge plaatst, waar zij zich nuttig kunnen maken. Het bleef dan echter incidenteele arbeid, welke nauwelijks in aanmerking komt bij de massa werk, wachtend op behandeling OOST-INDIE, RUSLAND. MKOLA J NIKOLAJEWIET8J, De troon-pretondent Volgens 3e laatste berichten Ia de toe stand van groot Nikolaj Nikolajewietsj, den pretendent naar den Russisohen troon, van wiens ongesteldheid wij kort geleden melding maakten, hard achteruit gaande. Met de mogelijkheid van over lijden moet ernstig rekening worden ge houden. ITALIË, VEROORDEELING VAN ITALIAANSOHE COMMUNISTEN. Uit Rome wordt gemeld, dat de bijzon dere rechtbank 19 communisten uit Lnola die beschuldigd werden tegen de grond wet en den staatsvorm te hebben ge ageerd, tot straffen veroordeeld, welke wisselden tusschen twaalf en vier jaar op sluiting. EEN BELANGRIJKE BOUW. BEPALING. Geen fabrieken meer In bet centrum der steden. Belluza, de Italiaansche minister van economische zaken, heeft een wetsontwerp gemaakt betreffende het bouwen en uit breiden van fabrieken in het centrum van de stad. Nieuwe fabrieken met meer dan 80 arbeiders zullen er in het centrum niet meer mogen worden gebouwd. Men wil aldus bereiken, dat er meer fabrieken op het platteland zullen worden gesticht. VEREENIGDE STATEN. DE VER STATEN EN NICARAGUA. Een resolutie van de Pan- Amerikaansche federatie van ien arbeid. Het congres te Washington bijeen van de Pan-Amerikaansohe federatie van den arbeid heeft met algemeene stemmen een resolutie aangenomen, waarbij de terugroeping wordt gevraagd van alle Amerikaansohe strijdkrachten t.hana in Nicaragua aanwezig. COMMUNISTEN, De Looomotlef spreekt pertinent bet bericht tegen, dat Semarang het centrum van de communisten zou zijn. Een typist, werkzaam pp het hoofd bureau van den post-, telegraaf- en tele foondienst, te Bandoeng, is gearresteerd. HU wordt verdacht van oommunisme, In West-Java zijn In totaal 25 militairen gearresteerd, die van oommunisme ver- dacht worden. Enkelen werden later los gelaten. Van onbetrouwbaarheid van het leger la echter geen sprake. HET COMMUNISME OP SUMATBA. Te Medan zijn gearresteerd twee nieu we extremistische leiders, die bezig waren met de eerste pogingen tot het stiohten van een organisatie ten einde te komen tot een algemeen verzet aan de Oostkust van Sumatra. VERARMENDE SULTANSFAMHJE. Een probleem ln de Vorsten landen. Het Soer. Handelsblad vestigt de aan dacht op de meer en meer verarmende familie van de zelfbestuurdera in de Vor stenlanden en wekt de regeering op om dit bedenkelijke probleem op de een of andere wijze op te lossen: Te Jogja had de huidige sultan in 1921 bij zijne verheffing in 1921 reeds 21 kin deren. Te Solo is de Soenansfamilie nog talrijker; de Soenan heeft nog 42 kinderen.' Om eens een idéé van den omvang der naaste familieleden van dezen Soloschen v.orst te geven, hij heeft: 7 tantes, 45 broers en zusters, 7 ooms, één vorstelijke gemalin, (garwo padmi), zeer talrijke bijvrouwen, enz. Er zijn te Solo niet minder dan 17 pan gerans, die een salaris hebben van f 900 per maand. Wat de andere familieleden betreft, wij schatten het totale aantal der z.g. „orang graad" (afstammelingen tot en met den vierden graad van de vorsten) in de Vor stenlanden op ten minste tien duizend Natuurlijk kunnen kleinkinderen en achterkleinkinderen thans geen punt van beschouwing uitmaken. De vraag is mo menteel: hoe staat het met de naaste af stammelingen der Vorsten? Wij hebben dan te erkennen, dat ern stige achteruitgang allerwege is ingetre den. De achteruitgang der waarde van het geld bracht velen in een toestand van groote verarming; sommigen zijn trouwe klanten van het pandhuis ook al komen zij daar natuurlijk zelf niet en zjj laten daarheen soms voorwerpen brengen van zóó luttele waarde, dat wel bittere nood hen drijven moet. Wij hebben dit, jaren geleden, bij een speciaal onderzoek kun nen constateeren. Dit proces van verarming woekert steeds verder, en het is eene vraag van beteeke- nis: op welke wijze men hiertegen kan werken. Het gaat uiteraard niet om indi vidueels maatregelen, doch om arbedd ln groeten stijl. DE RAADSVERKIEZINGEN TE ZANDVOOBT. Geknoei? Men schrijft uit Zandvoort: De heer J. W. Heinsberger, lid van den raad dezer gemeente, heeft bij Ged. Staten dezer provincie bezwaar ingebracht tegen het raadsbesluit tot toelating als raadslid van de heeren E. Fraenkel en J. Druyf, daar zij giften en gaven zouden hebben gegeven voor de verkiezing en geld en goederen zouden hebben gegeven om A. Terol en J. Kerkman, resp. 2 en 8 van hun lijst, te bewegen te bedanken als raadslid, zoodat de heer J. Druyf raadslid zou wor den. Een justitioneel onderzoek wordt in gesteld. DE VEENENDA ALSCHE RAADS- KWESTÏE. Nog geen der nlenwgekozen raadsleden toegelaten. Men schrijft aan de „N. Rott. Crt." uit Veenendaal: Voor het onderzoek der geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden was een commissie gekozen, bestaande uit de hee ren Jan van Leeuwen, A. S. Hekster en D. van Asselt. Na langdurig onderzoek bracht de heer Hekster een rapport uit, met de conclusie, geen enkele van de nieuw gekozenen toe te laten, op grond, dat in 12 gevallen op de stukken der ge loofsbrieven geen datum voorkwam, wan neer zij waren ingekomen en daarom niei uit te maken was, ff dit al of niet op tijd was geweest. Bij de discussie bleek boven dien, dat verscheidene leden tegen toela ting waren wegens bjj de verkiezingen gepleegde onregelmatigheden, blijkens het adres, dat vier raadsleden aan Gedepu teerde Staten hebben gezonden. Van het dertiende raadslid was het ont slag uit zijn functie van opperbrandmees- ter nog niet Ingekomen. Gevolg was, dat met 10 tegen 8 stemmen werd besloten, geen der nieuw gekozen raadsleden toe te laten en het onderzoek van de geloofsbrieven uit te Btellen, totdat bewezen zal zijn, dat zij op tijd zijn inge komen. Of de mogelijkheid daartoe zal bestaan, wordt door velen betwijfeld. EEN VOORDEELTJE VOOR HET „DOliUS RIJKERSFONDS". Een Utrechtscho kermis. De pogingen, indertijd te Utrecht ge daan, om de kermis weer Ingevoerd te krij gen, zijn mislukt. Het gemeentebestuur van Utrecht wilde er niet van weten. En toch vieren de Utrechtenaren kermis. Deze wordt juist bfl de grens der gemeente te Jutphaas ge houden en trekt lederen dag duizenden bezoek srs. Het Utrechtsohe publiek wil dus blijk baar de kermis wel. Het eenige voordeel voor Utrecht is het massavervoer met de gemeentetram. De andere voordeelen blij ven in Jutphaas. De kermis, die gehouden wordt onder den naam „Dorus Rijkers' Feestpark", is voor het Dorus Rijkers-Fonds een goud mijntje. Want iedere bezoeker moet entrée be talen; grooten tien cent en kinderen vijf cent. Al deze entrée's komen genoemd fonds ten goede en als men bedenkt, dat het aantal bezoekers nu al in de tiendui zenden loopt, is het te verwachten, dat het fonds zeer versterkt zal worden („Telegr."). Luchtvaart. EEN NIEUW VLIEGVELD TE GENEVE. Een speciale oommissie van deskundi gen op luchtvaartgebied zal Maandag te Genève bijeenkomen om plannen te be spreken tot aanleg van een internationaal vliegveld, vlak bij het grondstuk voor het nieuwe paleis van den Volkenbond, ten einde afgevaardigden, bij dringende ge vallen, in de gelegenheid te stellen per vliegtuig spoedig de verschillende Euro- peesche hoofdsteden te bereiken. DE POGING TOT RECORD- VERBETERING MISLUKT. Zedecrde3Cliadigd' volgende week opnieuw to onder nemen. Nader wordt gemeld dat de beschadl-1 AMSTERDAM—BATAVIA HEEN EN TERUG. D. toch. volbraoH. - Do larugkon,.! OP Schiphol. - Gee.ldrltllgo onlvonp.1 door hol Amo.ordamooho publiek. Het vliegveld Schiphol was Zoterdag- TTierop volgde wngwt oantalafge- middag geheel ingericht op een grootscbe vaardigden vim CniiTitrden en hen ontvangst van de wereldluchtreizigers, die raties, die den helden h k de eerste passagiersvlucht Amsterdam— onder bloemen en kia i Batavia heen en terug tot een zoo gelukkig Feestmaaltijd, en zoo voorspoedig einde hebben gebracht. Er doen zich zoo af en toe gelegenheden jn hotel de FEurope te Amsterdam heb- voor, waarbij duidelijk de onjuistheid ben Zaterdagavond de Koninklijke Lucbt- blijkt van de in het buitenland zoowel als vaart Mij. en het vliegtochtoomitó Neder- in eigen land opgeld doende bewering, dat iand-Indië den heer van Lear Llack. den de Nederlander nu ook voor niets ter we- vliegers Geyssendorffer en Scholte en den reld in geestdrift kan geraken. Vooral als werktuigkundige eber, ter feestelUke het buitengewone daden op vlieggebied betreft, logenstraft de wijze waarop het publiek daarop reageert deze reputatie. En de directie van de Koninkljjke'Luchtvaart- maatschappij, de leiding van het vliegveld Schiphol, de Amsterdamsche verkeerspo litie niet het minst, hebben, indachtig'aan de ervaringen, opgedaan bij den terugkeer van het wakkere drietal, hetwelk vóór het eerst de reis van Amsterdam naar Oost- Indië door de lucht heeft gemaakt, alle mogelijke maatregelen genomen om de be langstelling van het publiek ln ordelijke banen te houden, op zulk een wijze echter, dat de warmte van de vorwelkoming er niet door is afgekoeld. Heel het vliegveld was Zaterdagmiddag ln vroolijken vlaggetooL Een Uitgestrekt houten hek was aangebreht, waarachter ruim plaats was voor de duizenden (onmo gelijk was het hun aantal ook maar bij be nadering te schatten), om zich zóó op te stellen, dat ieder in de gelegenheid zou zijn de historische daling en begroeting waar te nemen. Voorts waron er twoe groote auto-parken ingericht. Midden voor het restaurant was een podium opgericht voor de ontvangst var Van Lear Black, de beide piloten Goys sondorffer en Schol te, die hem hoen er weer om een wereld-halfrond hebben ge vlogen, den méchanlciori Weber en een bediende van den wereld-luchtreiziger. Rondom dit podium waren vlaggen ge plant. Om de vliegers te ontvangen waren veel autoriteiten aanwezig, o. a. de ministers mr. H. J. v. d. Vegte (Waterstaat) en Lam- booy (Oorlog) met zijn adjudant. Nog karakteristieker voor de waardcc- ring van Nederland voor het groote werk dat hier volbracht is, was de geweldige be langstelling, hiervoor door het groote publiek aan den dag gelegd, en de brui sende geestdrift, waarin deze zich uitte op het oogenblik, dat het Indië-vliegtuig, ln zicht kwam, meer nog toen het twee wijde cirkels hoog bovon het vliegveld en de hoofden der menigte beschreef on daarna weder zijn eerste aanraking kreeg met don bodem van het moederland. Wat men ook moge zeggen over hot traag in geestdrift geraken van den Ne derlander, tot tooneelon als het onder de zeer ontvlambare Franschon is gokomeu toen Lindborgh te Parijs aankwam, tot vernieling van het toestel door reliquie- jagors is hot hier niet gekomon, en ook is het hier niet noodlg geweest, de helden van den dag stilletjes weg te smokkelen, ton einde hen voor levensgevaarlijke hulde-betuigingen te behoeden. Het pu bliek is zeer ontvankelijk gebleken voor de vriendelijk tot orde aanmnnonde wen ken van den luids,)roker. Het laatste bericht voor do aankomst luidde: De vliegers zijn bovon Amsterdam: eu op hetzelfde oogenblik zag men de drie vliegtuigen (twee andere Fokkers waron, met passagiers, de Indiö-vliegers tot de viering van het welslagen van hun tocht en hun behouden terugkomst een feest maaltijd aangeboden. Een telegram namens den Prins. Tijdens dbn maaltijd kwam een tele gram in van den volgenden inhoud: Voor zijn vertrek naar het buitenland droeg Z. K. H. de Prins der Nederlanden mij op, U hoogstdeszelfs bijzondere ge- lukwenschen aan te bieden bij den behou den terugkeer van de F VH en u te ver zoeken, zijn gelukwensoheD over te bren gen aan de passagiers en bestuurders, en laatstgenoemde hulde te brengen voor hun schitterende prestatie. w.g. Ter Meytelen, adjudant Rede van minister Koningsberger. De minister van koloniën, de heer Ko ningsberger, heeft een rede uitgesproken, waarin hij zeide, dat het ljem als vertegen woordiger van overzeesch Nederland een bijzonder voorrecht was, er hier op te wij zen, dat de afstand tusschen Nederland on de verre gewesten, die we vroeger maten met maanden, later met weken, thans wordt gemeten met dagen voor wat het lijfelijk; met seconden voor zoover het geestelijke verkeer betreft, Spr. wees er op, dat op het gebied van de wetenschap zoowèl als van do techniek ons land juist d|n laatsten tijd over de heele wereld van zich heeft doen spreken. Het was een Leidsch hoogleeraar, die het helium dwong om vasten vorm aan te ne men; de onderzeeër K 18 deed ongecon- voyeerd haar roemrijken tocht door het Panamakanaal naar Indië, ook als draag ster van de belanjjrjjksté, wetenschappe lijke onderzoekingen. Vindingen, in Nederland gedaan, waren het, die de stem van Holland in het verre westen en het verre oosten deden hooren. In al deze dingen ls Nederland alle an dere landen ver voor geweest. En thans zijn we trotsdh op onze K. E. M., op het vliegtochtoomitó Nederland- Indiö en op de'meest Nederlandsohe van alle Nederlanders, de bemanning van do F VH, die wU met hun verdiende Konink lijke onderscheiding gelukwenschen. Do Amorlkaansche gezant aan het woord. De Amerikaansohe gezant, de heer To- bln, hraoht ook hulde aan zijn landgenoot Van Lear Blaok, die, zoo zeide hij, in en kele dagen voor het elkaar verbinden-van ver uiteen liggende landen meer heeft ge- dnau dan spr. in zijn jarenlange diploma tieke carrière. Hij bewonderde hem om zijn ondernemingszin en ook om züd goede keuze van piloten. Een noodlanding. Het toestel zwaar beschadigd. Lohse heeft Vrijdagavond tengevolge van een motordefect een noodlanding grens- van ons vaderland tegemoet gereisd en escorteerden hen nu in de lucht) boven de torens en koepels der hoofdstad cir kelen. En daarna heeft het nog maar nauwe lijks eenige minuten geduimd of het vlieg tuig beschreef weer twee, wijde cirkels boven Schiphol, dat het punt van uitgang was geweest voor de ontzaglijke luchtreis. Even voorspoedig als de heele reis is de landing geweest. Het personeel van het vliegveld, dat hierbij de gewone assisten tie verleende, escorteerde het vliegtuig- met bloemen en vlaggen zwaaiend, toen het taxi-de tot voor het podium. En toen leek het er toch wel een oogenblik, heel even maar, op, dat het publiek achter de afzetting, en ook de genoodigden op het podium, van geen rem meer wilden weten. De militaire politie, de maréchaussee en andere orde-handhavers moesten eenige moeite doen om de geestdriftig juichende begroeters op een afstand te houden, toen Geyssendorffer zijn vrouw, Scholte zijn vrouw on zijn beide kleine kindertjes, die hem de eerste bloemen op vaderlanéschen bodem brachten, in de armen drukten. Daarna wist'de heer Plesman ruimte te maken voor de talrijke persfotografen en cinematografen, wier taak het was het oogenblik van dezen onvergetelijken te rugkeer vast te leggen. En toen begon de officieele ontvangst Namens de Kon. Ned. Luchtvaartmaat schappij en namens het Vliegcomitó Ne derland—Indië bracht Generaal Snijders, de voorman onzer aviatiek, het wakkere quartet in de Engelsche taal zijn welge meende hulde. Onderscheidingen. Bij monde van den minister van Water staat, den heer v. d. Vegte, werd den hee ren v. Lear Black, Geyssendorffer, Scholte en Weber, namens de Koningin medege deeld dat het Hare Majesteit behaagd had hen te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De burgemeester van Amsterdam over handigde onder hartelijke woorden zoo wel den passagier als de bemanning de zilveren medaille van de stad Amsterdam. Samenvatting van de prestaties. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoori Nu de H-NADP Zaterdag om 16 uur 58 behouden te Amsterdam is teruggekeerd, kunnen de prestaties worden samengevat Nadat^ het op 15 Juill van Amsterdam vertrokken was, kwam het vliegtuig 80 Juni d.a.v. te Batavia aan, na 16 dagen onderweg te zijn geweest. Van deze 16 dagen stond het vliegtuig een dag stil ln Konstantinopel en twee dagen ln Bagdad; bet laatste oponthoud was te wijten aan een storing van het smeerstelsel. Het toe stel vloog 18 dagen en legde den weg af in 86 vlieguren, hetgeen dus een gemid delde beteekent van 6vlieguur per dag. De gemiddelde snelheid bedroeg 171/, K.M. De heenreis was 14.775 K.M. lang. De terugtocht werd aanvaard op 6 Juli on dezelfde route werd gevolgd, slechte met dit verschil, dat in plaats van over Singapore, over Medan naar Sengora werd gekoerst. De tocht ging daardoor over een route van 14975 K.M. Deze werd afgelegd in 91 uur 22 min., hetgeen een gemiddelde snelheid geeft van 163.9 K.M. In Bangkok moest het toestel een dag overhlijven, om- 'iat het Zaterdagmiddag niet op de ren baan in Rangoon kon landen, waar dan de bekende wedrennen worden gehouden, '"ion buitengewoon sterke zandstorm aan de Perzische Golf hield hen in Basra 4 dagen op. In het geheel werd de terugtocht afge legd ln 14 reisdagen, er zijn daarbij tra jecten gevlogen met buitengewone snel heid, zooals b.v. Calcutta Allahabad met een gemiddelde van 204 K.M. In welk een uitstekenden staat het vliegtuig verkeer de, blijkt wel daaruit, dat een dag vóór de aankomst te Amsterdam nog een buiten gewoon lange étappe, de langste van den geheelen tocht, n.1. KonstantinopelNeu renberg, kon worden afgelegd, over welk traject van 2200 KM. het toestel 18Vi uur vloog. In het geheel is de tocht afgelegd in 1771/» uur, met een gemiddelde snelheid van 168.8 K$l. per uur. De heer Van Lear Black is gisteren om uur n.m. met de DP weer naar Londen verl rokken, met de bestuurders Geyssen dorffer en Scholte.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 2