GEMENGD NIEUWS Het onweer van Woensdag. eenzaam en verlaten hier hebben gevoeld, nu ze hun sfeer van schipperswereldje met al zijn gebruiken in vreugde en droef heid hier hebben gemist, want nergens anders woei de vlag halfstok. En op den dag dat de droeve tocht moet worden gemaakt, kon men zoo noo- dig hebben een zichtbaar blijk van mede- voelen. Eenzaam en verlaten lag later op den dag het schip zonder de vlag halfstok.... en de tijd vloeide rusteloos verder! LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN BADGASTEN. Opgave van Zeebad Huisduinen: Ingekomen 25 Juli Fam. Koerselman, Utrecht. 30 Adriaanse, Maassluis. Vertrokken 24 Juli Fam. Kreeft, Arnhem. 26 Wijnkamp, Soesterberg. 29 Adema, Alkmaar. 80 Veld, Amsterdam. 80 Cramer, Amsterdam. 81 Krauss, Indië. Opgave van Pension Panorama: Ingekomen: Familie Stutterheim, Amsterdam. Vertrokken: Familie E. Wolf, Amsterdam. O. Neisingh, Amsterdam. Binnenland. SPIRITUSMANNEN. Een triest relaas. Dat sommige ongelukkigen, aan den drank verslaafden, als voor hen de jenever te duur wordt, naar den spiritus grijpen, is, helaas, niets nieuws. De zware jenever accijns schijnt thans echter in verband met heerschende werkloosheid op enkele plaatsen des lands ontstellende verhou dingen te hebben aangenomen. In de »Prov. Bossche Ct.« stond dezer dagen een bericht over de »Noraaden- en Spiritusplaag* in de mijnstreeknu treffen wij in de »N. Tilb. Crt.« met als hoofd «Ergerlijke toestanden onder den rook van Tilburg* een artikel aan over de spiritusmannen aldaar, waaraan wij het volgende ontleenen: Op een van de mooiste plekjes aan de Leeg bij een oud wit bruggetje, in de natuur, en toch nog onder den rook van Tilburg, daar hebben de Spiritusmannen zooals de Tilburgsche bevolking de beklagenswaardigen noemt hun tenten opgeslagen. Een stuk weidegrond hebben de onge lukkigen in een vuilnisbelt herschapen. Daar hebben zij twee hooge houtmijten geplaatst, en half onder een dier mijten bevindt zich het hol der spiritusmannen. De spiritus-drinkers zijn afgrijselijk om aan te zien. Gezichten waarop een blauw paarse schijn, doffe en toch bijzonder glanzende oogen met bloed doorloopen, stemmen schor en gebroken, de gezichten met ruwe stoppelbaarden en dit alles zjjn nog Blechts de uiterlijke kenteekenen van verwaarloosde drankzuchtigen. Kwaad doen deze lieden niet, alleen vragen zij den voorbijgangers nu en dan geld, dat zij aanstonds omzetten in spiritus, hetwelk voor 30 centen den liter bij den drogist gehaald wordt; zij vragen ook wel om brood. Verder eten zij niets en leven blijkbaar in «een soort droom. Dat duurt nu reeds drie jaar. Bij slecht weer kruipen zij onder de houtmijt en bij mooi weer overnachten zij eenvoudig in het veld, of in de in aanbouw zijnde woningen der omgeving. Als zij niet zingen, hoort men hen niet; zij praten zelfs niet veel onder elkaar en slenteren wezenloos, heel of half dronken, langs den weg. Men vraagt zich af, of ten deze niet de Overheid een taak heeft te vervullen. TE VER IN ZEE GEWAAGD. Moeder en kind in doodsgevaar. Het heeft maar zeer weinig gescheeld, of er waren in Zandvoort weer twee menschenlevens te betreuren geweest, meldt het «Volk». Op het stille noorder- strand waren een moeder en haar kind voorbij het >Kurhaus» aan het zwemmen, toen het tienjarig zoontje vermoedelijk wat te ver in zee ging en luide om hulp begon te roepen. Zonder aarzelen begaf de moeder zich naar de plek des onheils en wist haar kind te grijpen. Nu begon een hopelooze strijd tegen de branding. Er stond een oostenwind en de twee drenkelingen draven, door den stroom naar zee ge trokken, af. Op het hulpgegil van de vrouw kwa men drie heeren toegesneld, die te water gingen, daar een keten vormden en het geluk mochten hebben, zoodoende de drenkelingen op het strand te brengen. Het ventje was bewusteloos en werd door kunstmatige ademhaling weer bij gebracht. AUTO-ONGELUK. Donderdagavond ongeveer 10 uur is het Bergen op Zoomsche raadslid, de heer A. Vries, een vrij ernstig auto-ongeluk overkomen. Hij reed met zijn auto, waar in tevens gezeten waren zijn zoontje en zijn schoonzuster, mevrouw Vriens uit Dinteloord, van Bergen op Zoom in de richting Halsteren. Doordat een motor rijder, niettegenstaande herhaalde signa len, het midden van den weg bleef hou den, zag de heer Vriens zich plotseling genoodzaakt zijn stuur naar links te gooien, waardoor hij met vrij groote vaart tegen een boom opreed. Zijn zoontje werd door de voorruit geslingerd en bekwam verschillende kneuzingen. De heer V. raakte tusschen de stuurinrichting be kneld en klaagde over pijn aan de borst, terwijl mevrouw V. een arm en een been bleek gebroken te hebben. De auto werd geheel vernield. De mo torrijder, die de oorzaak van het ongeluk was, is onbekend gebleven. De windhoos boven W eesperkarspeL Een verslaggever van het „Hbl." schrijft naar aanleiding van een bezoek aan Wees- perkarspel o. m.: De grootste schade is aangericht aan de mooie boerderij van den heer Wouters, aan het Gein gelegen, en aan de Centrale Ammoniakfabriek aan het Merwedekanaal bij Weesp. Verder zijn van een aantal boerderijen pannen afgewaaid; hooibergen zijn beschadigd, broeiramen gebroken, takken van boomen afgescheurd, kippen hokken hebben een luchtreis gemaakt en de kippen zijn in de wolken verdwenen, doch de schade van dit alles is, vergele ken bij de verwoesting, die dit natuurver schijnsel soms pleegt aan te richten, tame lijk gering. Al is een en ander dan ook voor de be woners van het vlakke land om Weesp, dat door dezie hoos bezocht werd, een on aangename schadepost. Wij zijn in de omgeving van Weesp gaan kijken en op het eerste gezicht ziet men van een verwoesting niet veel. Slechts bij het bezoeken van enkele boerderijen en van de fabriek ziet men wat de storm heeft aangericht. De verhalen, die wij van enkele ooggetuigen hoorden, waren haast alle gelijkluidend: vijf minuten over vijf had men uit Westelijke richting de hoos zien naderen. Een donkere, loodkleurige hemel, waaruit een trechter-vormige zak afhing: het was de draaiende wind, die de hoos vormde. Soms sprong deze trechter vormige hoos van de aarde op, dan daalde zij weer neer en met een gierend geloei kwam het natuurverschijnsel over de wel landen naderbij. Soms was het licht-grijs of bijna wit gekleurd, soms weer donker en een enkele maal was het of de geheele windhoos zich in de lucht had opgelost. Maar even later kwam zij, zooals men ge merkt heeft, weer neer om haar vernielend werk te verrichten. De directeur der Centrale Ammoniak fabriek, de heer P. Doyer, vertelde, dat hjj 's middags, toen hij tegen vijf uur de fabriek wilde verlaten, van zijn kantoor uit plots de hoos zag naderen. Aanvanke lijk meende hij, dat de wervelwind over de weilanden ten noorden van de fabriek zou gaan, doch toen hij een oogenblik later op het fabrieksterrein liep, hoorde hij aan het gillend en fluitend gehuil van den wind, dat de hoos op de fabrieksgebou wen aanlrwam. In een oogenblik was alles gebeurd: het dak van de oude fabriek, een bitumen dak, werd opgetild en over het fabrieksterrein geworpen. Een stuk gevel, ook van de oude fabriek, werd afgebroken en neergesmeten en het daarachter gelegen fabrieksmaga- zijn werd daarna geheel van zijn dak be roofd. Ramen en houtwerk werden inge drukt, en men vond later balken en plan ken een paar honderd meter in het wei land liggen. Hiermede is de voornaamste schade opgenoemd. Een buitengewoon geluk is het, dat de groote tank, waarin duizend kub. meter geconcentreerd ammoniakwater wordt be waard, niet beschadigd is. Een balk van het dak der fabriek had de wind als be wijs van zijn kracht bovenop de hooge tank geblazen. Slechts een manometer-glas was voor den winddruk bezweken. Was de enorme tank, die beneden het smalst is en den vorm heeft van een eierdop, omge waaid of lekgestooten door vallende balken of andere voorwerpen, dan was dit voor den polder een ramp geworden. De dui zend kub. meter geconcentreerde ammo niak zouden het geheele omgevende land hebben verpest met hun scherpe bijtende gassen. Daar de fabriek een continu-bedrijf is, is het een wonder, dat geen der arbeiders getroffen is. De dagploeg was juist ver trokken, toen de storm losbrak. Geen der achterblijvende arbeiders heeft eenige verwonding gekregen. Na de ammoniakfabriek is de boerderij van den heer Wouters het ernstigst be schadigd. Een prachtige zware noteboom is omgevallen. Het rieten dak is aan de Noordzijde geheel en al vernield. Men ziet in de draaiing van het verspreid liggende riet hoe de wind over het huis heeft ge werveld. Ook een hooiberg heeft schade geleden, evenals enkele nabijgelegen kleine gebouwtjes. Noch op deze boerderij, noch op een der andere in de buurt gele gen hoeven zijn persoonlijke ongelukken voorgekomen. Men heeft hier het vee bij tijds losgelaten en ook dit heeft verdere ongelukken voorkomen. Men was in Weesp en omstreken weer druk doende de aangerichte schade te her stellen. Een hoos langs de Oostelijke grens. Uit Enschedé wordt nog gemeld: Langs de grens, op korten afstand van Enschedé, heeft ook een windhoos ge woed. In de fabrieksstad Gronau, op 10 K.M. afstand van Enschedé, heeft de hoos groote schade aangericht. Zware .boomen zjjn ontworteld. De daken van bijna alle huizen zijn beschadigd en vele ruiten zijn ingedrukt. De dragers van de electrische geleiding en van de telefoon liggen over de straat. In de fabriek van G. van Delden, waar eveneens vele ruiten zijn vernield, hebben eenige meisjes kwetsuren opgeloopen. Door den bliksem gedood. Woensdagmiddag is tijdens een hevig onweer de 17-jarige zoon van den heer Hollink uit Gorsel door den bliksem ge troffen en gedood. De jongen was in de nabijheid van een boerderij m>n het hooien. De 60-jarige ongehuwde H. de Graaf uit Voorst te Empel, is eveneens door den bliksem getroffen en gedood. Twee kin deren, die bij hem waren, sloegen tegen den grond, doch bleven ongedeerd. Bij het korte, doch hevige onweer, dat Woensdagmiddag boven Budel woedde, sloeg de bliksem in een korenmijt en doodde den daarachter schuilenden onge- huwden 30-jarigen landbouwer A. S. DIEFSTAL VAN JUWEELEN. In restaurant Royal, op het Lange Voorhout te 's-Gravenhage, bevindt zich in de hal een uitstalkastje, waarin siera den en juweelen liggen uitgestald, die het eigendom zijn van den juwelier S. in het Noordeinde. Dezer dagen nu zijn uit het kastje voorwerpen verdwenen tot een waarde van tusschen de 7 en 10 duizend gulden. 's Ochtends is bemerkt, det een raam aan den voorkant van het restaurant open stond, zoodat vermoed wordt, dat de dader zich 's avonds heeft laten insluiten. Het gestolene was tegen diefstal ver* zekerd. DOOR AUTO'S OVERREDEN. Een jongen gedood, een gewond. Donderdagavond zijn te Amsterdam twee jongens door automobielen over reden. Een 12-jarige jongen, die in de Gene raal .de Weststraat aan het spelen was, kwam op pen gegeven oogenblik den dijk langs de Ringvaart afloopen en raakte onder een juist passeerende auto. De jon gen werd zoo ernstig gewond, dat hij, toen hij in het Onze Lieve Vrouwegasthuis werd binnengedragen, reeds overleden was. Een andere jongen, een tienjarige, was gisteravond op het 's-Gravesandeplein aan het spelen, toen hij door een automo biel weid aangereden. Met een hersen schudding is hij naar hetzelfde gasthuis overgebracht. Buitenland. Een spoorwegongeluk In Zuid-Affrika. Twoe-en-dertlg dooden. Ben telegram van Woensdag uit Kaap stad meldt, dat die Nataüsdhe posttrein bij Heidelherg op een goederentrein is ge loopen. Dertig naturellen en twee Europeesche beambten werden gedood', drie Europea nen en een aantal naturellen gewond. De locomotieven zijn in elkaar gedron gen en die wrakhoop is zoo groot, dat men wol anderhalven dag noodig meende te hebben om het spoor vrij te maken. HET HUWELIJK IN DE LUCHT. De schorsing van den predikant Doiminé Teidhimami te Berlijn is, naar we indiertijdl hebben gemeld, door het Brandenlburgsdhe consistorie geschorst omdat hij een huwelijk in een vliegtuig had ingezegend. Het consistorie zag daar in een vernedering van het kerkelijk ambt Teiohmann is tegen de schorsing in be roep gekomen en is Woensdag gehoord. De oorspronkelijke beschuldiging is reeds ingetrokken, imaar of de schorsing in een ontslag zal overgaan, hangt af van de be slissing over. de vraag of Teichmann uit sensatie-lust heeft gehandeld. Het is ml. gebleken dèt het huwelijk in de lucht ver filmd is en volgens het consistorie had de dominé (die echter verzekert daartoe niel bij machte te zijn geweest) zulks moeten voorkomen. ONTMOETING VAN EEN AUTO MOBILIST MET WILDE DIEREN. Thomson, die directeur van een kolen mijn, heeft toen hij met zijn auto tussthen den Victoria-waterval en Boelawajo op weg was, drie leeuwen en een luipaardl ontmoet De luipaardl deed een aanval op de auto, maar werd gewond! en verdween daarna in die struiken. De wilde dieren werden alle Wninen een afstand van 160 KLM. van Boelawajo aangetroffen en1 lie pen over den grooten weg. EEN BOOTRAMP OP HET MICHIGAN-MEEK. Tientallen dooden. Naar Reuter d.d. Donderdag uit Chicago meldt, zijn op het Michigan-meer twee toeristen-booten omgeslagen en gezonken. Blijkens een mededeeling van de politie zijn verscheiden personen verdronken. De meeste slachtoffers zijn kinderen; maar de politie heeft nog geen definitieve ver klaring kunnen afleggen omtrent den om vang der ramp. Men spreekt echter van 25 dooden. Een later ontvangen Reuter-bericht luidt echter nog pessimistischer en stelt het aantal slachtoffers meest vrouwen en kinderen op ongeveer 40. Er zou een pleizierboot zjjn vergaan gedurende een onweer. Volgens het zeggen van den kapitein had het onweer een paniek teweegge bracht, hetgeen had gemaakt, dat de pas sagiers allen naar één kant van het sohip waren geloopen. Dat had het vaartuig doen omslaan. Reeds zijn 27 lijken ge borgen. De kapitein van de boot is in hechtenis gesteld. EEN OORLOGSSLACHTOFFER. De mnn die vijftien maal z|]n geheugen kwijt raakte. Voor een politie-hof in West-Londen stond gisteren de dertigjarige Robert Faith terecht, een oud-gediende uit den oorlog, wien ten laste werd gelegd, dat hij een auto van een dokter, staande voor een I huis in Kensingfcon, gestolen had. Een huif uur later trof men de auto in Finohley aan. Faith zat erin en gedroeg zich heel vreemd. Op het politiebureau begon hij hevig te rillen. Woensdagavond laat sprak hij en zeide, dat hij plotseling zijn geheugen terug had gekregen. Een sergeant van de politie vertelde, dat het de vijftiende maal in twee jaar was, dat Faith van huis vermist was geweest. Een dergelijk geval als nu met de auto had zich meer voorgedaan, maar er was toen geen rechtzaak van gemaakt. De vrouw van den beklaagde verzoete den magistraat, vergunning te geven om haar man naar het hospitaal van het mi nisterie van pensioenen in Mill bank te laten brengen, maar de magistraat zeide, dat hij door den gevangenisdokter onder zocht moest worden. Een vrouw, die- den man goed kende, verklaarde nog: „Hii is een van de slacht offers van den oorlog en ik vraag dat hem recht zal wedervaren". Waarop de magi straat slechts antwoordde: „Ik moet mijn plicht doen. Het is noodig dat hij genees kundig onderzocht wordt. Het is in zijn eigen belang". Faith werd hierna opnieuw in bewaring gesteld. DIEUDONNE GEGRATIEERD. De protégé van een vrouw. Aan het einde van de ministerraadzitting van Woensdag heeft de Fransche minister van Justitie Barthou, verklaard dat Dieu- donné gratie krijgt. Eugène Dieudonné is, zooals bekend, de beweerde „apache", die met vier anderen gevangenen van het Duivelseiland ontvluchtte. Hij werd later door de Bra- ziliaansche autoriteiten in bewaring ge steld. Zijn ontvluchting was te danken geweest aan den moed en de toewijding van een Amerikaansch meisje, dat hij 15 jaar te voren in Parijs had ontmoet. Toen hij naar het bagno werd gezonden, ging zij ook daarheen als liefdezuster. Lang maakte zij plannen voor zijn ont vluchting, doch steeds vergeefs; totdat zij, na verschillende tochten naar het vaste land op vreemde schepen, waarop zij als man verkleed diende, baar ont- vluchtingsplan deflnatief gereed had. D% ontsnapping is ten slotte nog mis geloopen, doordien Dieudonné zijn medevluchtige kameraden niet in den steek wilde laten. EEN NOODLOTTIG GASTMAAL. Negen personen tengevolge van vergiftiging overleden. Uit het plaatsje Zberoajo bij Kisjinef wordt gemeld, dat aldaar twintig per sonen zijn vergiftigd bij een gastmaal op het landgoed van den grootgrondbezitter Gonada. Mevrouw Gonada had een aantal ken nissen op een diner uitgenoodigd. Na den maaitijd werden de gasten ziek en in den loop van den nacht overleden er zeven, voordat geneeskundige hulp ter plaatse was; eerst om zeven uur des ochtends verschenen de geneeBheeren. In den loop van den ochtend overleden opnieuw twee gasten. Uit het onderzoek bleek, dat mevrouw Gonada bij het bereiden van meelspijzen bij vergissing meel had gebruikt, dat met rattekruid was vergiftigd. EEN NOODLOTTIGE BERG BESTIJGING. Majoor Mlnchinton's dood in het HlmalaJa-gebergte. Den 3en Juui 1.1. maakte majoor Min- chinton van het le bataljon van het le King George's Own Gurkha Rifles, dat bij Dharmsala, in Britsch-Indië, in gar nizoen ligt, een tocht in het Himalaja- gebergte, waarbij hjj het leven verloor. Er werd een militaire commissie inge steld om naar de oorzaak te zoeken van den dood van majoor Minchinton, die een voortreffelijk klimmer was. In haar rapport vertelt de commissie, dat de majoor den 2en Juni met zijn echtgenoote uit Dharmsala vertrok voor een klimtocht van een paar dagen. Zij hielden in Triund op 9000 voet hoogte halte om daar hun tenten op te slaan. Van daar uit zou de majoor zijn tochten ondernemen. Den 3en Juni trok majoor Minchinton er na het ontbijt met twee Gurkha-sol- daten op uit om den Mun-berg te be klimmen. Zij slaagden hierin en maakten zich gereed te dalen toen een der solda ten struikelde en viel. De drie mannen waren met elkaar door een koord ver bonden, zoodat er niets gebeurde. Toen hij echter weer op de been was, werd hij eensklaps omver getrokken door een ruk aan het koord en alle drie de mannen rolden met groote snelheid de helling af. Ten slotte bleven zij liggen en de soldaat zag dat de officier en zijn kameraad te ernstig gewond waren om verder te gaan. De officier verzocht hem hulp te halen. De soldaat ging heen en ontmoette niet ver van Triund luitenant Bain Smith. Deze ging met den soldaat aanstonds op weg om hulp te bieden. Toen hij 3000 voet was gestegen, outwaardde hij heel in de verte majoor Minchinton. Vele uren had hij noodig om deze te bereiken. Hij trof hem levend aan en nog in staat te spreken. Een vreeseljjke tocht over de bevroren sneeuwvelden volgde. Luitenant Bain Smith trachtte den gewonde mee te slee pen, doch deze leed hevige pijneD. De Gurkha-soldaat kon nog zelfstandig loo pen. Bij nieuwe ijsvlakten aangekomen, zond de luitenant om hulp, die echter niet kwam. Langen tijd bleef hij met den gewonde achter, die bij het vallen van den avond, toen er een scherpe wind op stak, bewusteloos werd. Toen de ochtend weer begon te gloren, bbsloot hij naar beneden te gaan om zelf hulp te halen. Hij ontmoette op eenige uren afstand mrs. Minchinton, de echtgenoote van den ongelukkigen klimmer, met eenige vrien den. Maar ze waren niet voldoende toe gerust om den tocht te ondernemen. Eindelijk kwam er een reddingsbrigade, die majoor Minchinton dood aantrof. De enquête-commissie is van oordeel, dat alles is gedaan om den majoor te redden, dat zijn vrienden met ware doodsverach- ting hebben getracht hem te bereiken en dat niemand nalatigheid kan worden ver weten bij het verleenen van hulp. een x-straalonderzoeker gestorven. Drie maanden' na d)e ontdekking van de X-stralen door Röntgen begon dr. Taylor te Peterborough zijn proefnemingen met (ff© stralen. Thans, na dertig jaar, is hij aan „X-straal-kanker" bezweken. Eerst verdeer hij drie vingers van de linkerhand daarna een van de rechterhand, maar de hu idlaandioenintg verbreidde zich gestadig Verdekten jaar legde hij zijn betrekking van geneesheer aan de infirmerie te Pe terborough neer, waaraan hij 45 jaar lang verbonden was geweest Uit een openbare inzameling is hem toen een cheque van 700 aangeboden. Taylor is 66 jaar oudl geworden. banderollen-verv alsgher gevlucht. Een' der betrokkenen in de zaak van <fe banderolton-vervalschlng, Arfhur Kra- kauer, is Woensdag voondlat hij voor de vijfde maal .gearresteerd zou worden, on danks den door hem geetorben borgtocht van tienduizend mark, gevlucht Ook de verdachte Katzki is naar het buiteniLanid gevlucht het auto-verkeer te berlijn. In de Duitsahe hoofdstad! rijden thans een zestigduizend' auto's. Er zijn ook nog wat „aapjes", maar dit vervoermiddei sterft allengs uit Er rijden er nog 293. autoongeluk Te Disentis in Graubunderland ls prins Waldenburg von Isny uit Wurtetmibeiig bij een auto-ongeval omgekomen. mijnongelukken. Uit Kattowltz wordt gemeld', dat in da mijn Julius te Dombrownen door een in storting drie mijnwerkers gedood zijn. Op een andere mijn van hetzelfde bekken zijn door het losraken van een koppeling een groot aantal volgeladen kolenwagens in beweging geraakt en hébben vier mijn werkers gedood. het testament van lord swaythling. Het testament van Lord Swaythling, het onlangs overleden hoofd van de Londen- sche bankiersfirma Samuel Montagu Co., ia geopend en zijn nalatenschap is voorloopig op 400.000 geschat. (Z|jn va der liet in 1911 1.160.000 na). In zijn uitersten wil spreekt h|J den ult- drukkelijken wensch uit, dat geen van zijn kinderen ooit het Jood sche geloof on trouw zal worden of zal trouwen met iemand die niet van dit geloof 1& op haar negentigste jaar de lucht in. De 90-jarige mevrouw Haunah Smith uit Harrow had er lang naar verlangd, eens een vliegtocht te doen. Me werd haar hartewensch vervuld en de z|j een pleiziartochtje door de lucht bo ven Londen. Op haar 75ste jaar had zij, vertelde zij onder de vlucht, voor het eerst een vliegtuig gezien en reeds toen had zij het besluit genomen, om ook eens te vliegen. Het meest was zij getroffen door de mooie parken waarop zij neer kon zien. ford. Ford komt met een nieuw model aan de markt. Hoe het er precies zal uitzien weet men nog niet. Wel staat vast dat er veel moet worden gewijzigd in de machine rieën. Dit leidt tot stagnatie in de pro ductie der bestaande modellen. Men spreekt in Amerikaansche bladen van een daardoor veroorzaakt verlies van 1.000.000 dollar daags. Andere producenten van goedkoop e auto's krijgen thans een kans. Er is een concurreerende maatschappij die 115.000 auto's per maand maakt. de hooge hoed als studenten- kenmerk Er is zeer belangrijk bericht uit de hoofdstad van den staat Para, in Brazilië. De studenten aldaar hebben besloten voortaan, bij wijze van onderscheidend kenmerk hooge hoeden te gaan dragen. Dan zal, hopen zij, niemand meer een bur ger voor een student aanzien. zelfmoord in monte carlo. Een Zuid-Slaviër, die reeds tot de stamr gasten van het Casino behoorde, probeer de Dinsdag, klaarblijkelijk in een aanval van waanzin, nadat hjj ernstige verliezen geleden had, een der speeltafels in brand te steken, nadat hij alle geld en speelge rei door elkaar had gesmeten. Toen be dienden traohtten in te grijpen hield hij zich dezen dloor verschillend© schoten van het lijf, waarop hjj door een raam sprong en zwaar gewond naar een ziekenhuis werd gebracht. De man is gisteren over leden. Een1 der getroffen bedienden is niet ernstig gewondT 75 jaar predikant. De predikant Heidegger te Holzkirchen in Beieren heeft zijn 75-jarig predikanten- jublewm gevierd!. Hjj is 93 jaar oud. het verkeer te berlijn. De omvang van het verkeer te Berlijn valt af te leiden uit de resultaten der laat ste bedrijfstelling. Daaruit blijkt dat 124.000 Berljjners, d.L 8 pet. der inwoners, t>t) verkeersondernemingen in dienst zijn. een spoorweg door de sahara? Paris Midi maakt gewag van ernstige plannen om een spoorweg dwars door de Sahara aan te leggen.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 14