GEMENGD NIEUWS EEN HOOGTE-REOORD VOOR WATERVLIEGTUIGEN. Aan de Parflsóhe bladen wordt uit Nico gemeld, dat de marine-officier Paris, hot hoogte-record voor watervliegtuigen met een belasting van 200Q kilo heeft verbe terd door op te stijgen tot 4500 meter. Tot dusver stond het record op naam van den Italiaan Passaleva met 8261 meten Binnenland. ONBEWAAKTE OVERWEG. Gistermiddag ongeveer half zes !s een ernstig ongeluk gebeurd op den onbe- waakten overweg hy de Kalfjeslaan te Amsterdam. De trein, die om 5 uur 15 van het sta tion Willemsparkweg was vertrokken, had bij den overweg van de Kalfjeslaan, vroe gere halte Koenenkade, een daar passee- rende vrachtauto, geladen met melkbus sen, gegrepen en over een lengte van on geveer 50 M. over den spoorbaan mede- gesleurd. De auto werd totaal versplinterd. De eigenaar, de heer Poot, die den wagen be stuurde, kreeg een schedelfractuur en werd, nadat door dr. Doursem uitNieuwer- Amstel, de eerste hulp was verleend, naar een der Amsterdamsohe ziekenhuizen ver voerd, waar hij in zeer ernstigen toe stand ter verpleging werd opgenomen. Een tweede persoon, die met de vracht auto was meegereden, werd minder ern stig gewond. Over een lengte van meer dan 100 M. lagen de resten van de auto, over de spoorbaan verspreid, evenals de vernielde melkbussen. Van de looomotief werd slechts de voor lamp beschadigd en de trein kon dan ook zijn reis vervolgen. De burgemeester van Nieuwer-Amstel de heer Anthon Oolijn kwam zich met eenige manschappen der marechaussee ter plaatse van het gebeurde op de hoogte stellen. ERNSTIG MOTORONGELUK. Gisteravond goed 12 uur hoeft te 's-Gra- venlAgo nabij Marlot op den Leidaohen straatweg een ernstig ongeluk plaats ge had Een motorrijder, do heer W., ko mende uit den Haag, kwam n.1. terwijl hij me» een vaart van 50 K.M. reed, te vallen doordat het motorrijwiel slipte. Do berijder vloog over het stuur en werd over de straat geslingerd, waarbij hij ©enige malen over het hoofd sloeg. Zwaar gewond bleef hij liggen, o.a. mot een groote bloedende wond aan zijn achter hoofd, waar een oor geheel was afgerukt. Politie eh medische hulp waren spoedig tor plaatse, waarop het slachtoffer, dat vermoedelijk een zware hersenschudding had, in zorgwekkenden toestand door den Snoesk. dienst naar het Ziekenhuis aan Zuldwal werd gebracht EEN GERECHTELIJKE VERKOOPING IN DE VOSMAERSTRAAT TB ROTTERDAM. De boedel van het raadslid Van Bnrlnk Is gerechtelijk verkocht voor totaal 80 oent Gisterenmorgen is de verkooping van den boedel van het Rotterdamsche raads lid G. van Burink gehouden. Een groot aantal nieuwsgierigen was in de vos- maerstraat samengekomen en tal van Seestverwanten van het raadslid vulden lens woning. Op het portaal en in de gang stonden de belangstellenden opge hoopt. De politie had uitgebreide maat regelen genomen. Agenten te paard, rij wielagenten, agenten te voet on recher- sheurs waren in grooteu getale aanwezig Deze verkooping is gelast, omdat een voorsohot, groot f 128.47, dat aan het raadslid Van Burink is verstrekt toen hij nog onderwijzer in Nederlandsoh- Indië was, nog steeds niet is terugbetaald. De vordering is ongeveer 10 jaar oud. Tegen elf uur verscheen de deurwaar der Weisfeit in gezelschap van een rijks veldwachter. De stukken bleken nu in orde te zijn en er kon tot verkoop worden overgegaan. Het eerst werden de tafel met het kleed van de woonkamer verkocht Deze brachten samen... 1 cent op. Het volgende stuk was een trapnaaimachine en er ont stond onder de getrouwen van het raads lid eenige consternatie, toen iemand 5 cent bood. De bieder vond het toen maar beter het bod te annuleeren en de ma chine ging daarna voor 2 cent. En zoo ging het verder. De 5 stoelen brachten totaal 1 cent op, de lamp ging voor 2 cent, de linnenkast voor 1 oent, het vloerzeil idem, de klok idem, de geheel» wand versiering, waaronder 5 platen en een bordje met de communistische emblemen, idem, de keukeninventaris werd voor 4 cent van de hand gedaan, het slaap kamerameublement YQor 6 oent, enz. In korten tjjd was de verkoop gebeurd. In het geheel |had hij 80 cent opgebracht. Alles bleek door het nieuwe raadslid Hoornweg te zijn gekocht. Deze zal het gekochte aan zijn collega in bruikleen geven, zoodat de laatste praktisch zijn boedel behoudt. Na de verkooping verlieten de «koopers* onder het zingen van de Internationale de woning. Het raadslid Van Burink klom op de vensterbank en sprak de menigte toe. Hij deelde den uitslag van de ver kooping mede. «Slamat minister Konings berger*, zei spreker. >Ik wensch u geluk.* Tenslotte verzocht hij het publiek rustig naar huiB te gaan aan welk verzoek vrij spoedig werd voldaan. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. Men zal zloh herinneren, dat eenigen tijd geleden de hoofdcommies van het departement van justitie Sch., 's middags, even voor hij zijn bureau op het Plein te Den Haag wilde betreden, werd op gewacht door de broeders M., die hem aanvielen en zoodanig mishandelden, dat hij de oonoiergewoning van het departe mentsgebouw moest binnenvluchten. De belhamel van de broeders was de archi tect G. T. M. van het Thomsonplein te Deo Haag. Ditzelfde heerschap heeft zich Donderdagavond omstreeks 11 uur aan het politiebureau Archimodesstraat ter beschikking van de politie gesteld. Hij deelde mee, dat hij in do Laau van Meer dervoort een hem onbekenden autobe stuurder bewusteloos had geslagen. Deze laatste was het diakonessenhuis Bronovo binnengedragen. De politie trok erop uit, doch kon het slachtoffer nog niet in verhoor nemen. Hij bleek te zfln de 46-jarige accountant P. v. d. B. uit de van Galenstraat. Don derdagnacht was de toestand van v. d. B. bedenkelijk, doch gisterenochtend om 8 uur is hij tot bewustzijn gekomen en heeft hij den commissaris van politie een verhaal gedaan van hetgeen hem is over komen. Om half 11 was hij met zijn auto van huis gegaan om zijn vrouw te halen, die naar een bioscoop was geweest. Kalm rijdende kwam hij de Zoutmanstraat uit en nam de Laan van Meerdervoort, rich ting Zeestraat. Toen hij op de electrische klok zag, dat hij wat te vroeg was, sloeg hij links af de Carnegielaan in, met het doel nog een eind om te rijden. Plotseling kwam daar in volle vaart een auto in de Laan van Meerdervoort van de richting Zeestraat. Daar aan dezen wagen voorrang moest worden verleend, hield v. d. B. stil. De bestuurder van den anderen wagen, die blijkbaar een botsing vreesde, remde eveneens en wel door ae groote vaart zóó sterk, dat de reminriohting blijkbaar brak en de auto nog een eind doorreed, zonder echter ergens tegenaan te rijden. Terwijl v. d. B. kalm achter zijn stuur bleef zitten, kwam M. op hem toe, schold hem uit voor alles wat leelljk is en gaf hem, om zijn woede kracht bij te zetten, een hevlgen klap op den linkerslaap. De heer v. d. B. kwam van achter zijn stuur te voorschijn, maar het regende lntus- schen klappen op z]jn hoofd. Hij viel be wusteloos neer. Hij had uit het publiek nog hooren roepen: «Dat is die bekende M., die heeft bokslea genomen 1* Do arohitect M. is door de politie vast gehouden en zit in het arrestantenlokaaL DE NIEUWBAKKEN EDELMAN. Men schrijft de Nw. Rott. Crt.: Donderdagmorgen is door de recherche der gemeentepolitie te Kerkrade naar Utrecht overgebracht en aldaar ter be schikking gesteld van den commissaris van politie, zekere J. A. Sch. te Kerkrade wonende, ongehuwd, wiens aanhouding Woensdag telefonisch verzocht was. 8. verbleef in de ouderlijke woning, hij wordt- verdacht onder den naam Jonkheer van Lennep in Utrecht en Amsterdam, of in de omgeving dezer steden, diefstallen en oplichtingen te hebben gepleegd. Te Utrecht vertoefde 8, die door «ijn voor komen en kleeding weet te imponeeren. in een pension aan den Weerdaingel. Met medeneming van een portefeuille met ciroa f 100, is 8. verdwenen. De politie te Kerkrade nam reeds in de woning van 8. een radio-toestel in beslag. 8. staat hoogst ongunstig bekend. Ondanks zijn jeugdigen leeftijd, hy is in 1801 go- boren, heeft hij reeds Jaren in de ge vangenis doorgebracht. Wegens dief stallen vertoefde hy reeda in do tucht school. Toen hij op vrije voeten was, was 8. plotseling verdwenen. Later Bchreef hij brieven van het oorlogsfront te Dix- muideu, waar hh als vrijwillig cavalerist streed in het Belgische leger. Hij ontving zelis een oorlogs-onderscheidiug, doch werd uit den militairen dieast outBlagen, wijl hy te jong was. In zyn geboorteplaats en in andere deelen van ons land pleegde hy later verschillende diefstallen. Als vrijwilliger by de Nederlaudsohe artillerie behaalde hy den graad van sergeant. Wegens gepleegde diefstallen werd hij door den krygsraad veroordeeld en zyn ontslag uit den militairen dienst volgde. Nog vernemen we, dat ook de politie te Breda den pseudo-jonkheer van Lennep BRANDSTICHTING? In verband met een kleinen binnenbrand, die Woensdag plaats had in het speel kaartenhuis in de Wagenstraat in Den eigenaar Donderdag door de politie in bewaring gesteld, daar zware vermoedens tegen hem zijn gerezen, dat hy den brand opzetteiyk beeft veroorzaakt. In den winkel lagen verscheidene ryen kaarten opgestapeld, waarvan de onderste op vijf plaatsen moeten zyn aangestoken. Dit was duidehjk te oonstateeren, omdat het vuur vanzelf gedoofd is en ook de afgebrande lucifers werden nog gevonden. BRANDSTICHTING. Uit wraak tegen het Amster- damsche burgerlijke armbestuur. Woensdagnacht heeft zich by de politie te Amsterdam een ongeveer 80-jarign man aangemeld met de mededeling, dat hy brand had gesticht In het gebouw van het burgeriyk armbestuur in de Reguliere- dwarsstraat By onderzoek bleek dit inderdaad het geval te zyn. In een der lokalen lagen eenige boeken, die ten deele waren ver brand Jlet vuur was evenwel van zelf uit gegaan, zoodat er niet meer dan eenige onbeteekende schade Is aangericht. De man, een werklooze bakker 27 Jaar, die sinds eenigen tyd zwervende is, verklaar de door een tuimelraam te zyn binnenge komen en uit wraak te hebben gehandeld, daar een aanvrage om steun was afge wezen. Hy wordt ter beschikking van de Justitie gesteld. overweg by Hnahoven door een in volle vaart zajnde auto aangereden. De Jonge man werd op den weg geworpen en in bewnsteioofzen toestand opgenomen. Hy had) een ernstige hoofdwonde en ook bles suren in den rug bekomen. De chauffeur van de auto was in dolle vaart doorgereden. Later bleek, «lat hy zeer beschonken was. Zijn nummer lis be kend, zoodat men 'hem spoedig zal te pakken krijgen, meldt die „TelA DOOR DEN GEVAARLIJKEN STROOM GETROFFEN. Een knecht van den schilder M. te Hoofddorp, die werkzaamheden verrichtte aan een dakgoot, had het ongeluk uit te glijden. Hy greep zioh in zijn val vast aan een der by de woning gespannen eleo- trische draden. Op zyn hulpgeroep kwam iemand toesnellen, die met een geïsoleer de tang den draad doorknipte. ÏJb knocht klaagde over pijn in de ledematen. Een zijner handen is gedieelteiyk verbrand. Zyn toestand is niet levensgevaariyk. DE BURGEMEESTER VAN HAAR LEMMERMEER GEWOND. Woensdagavond omstreeks acht uur is de burgemeester van Haarlemmermeer, mr. A. Slob, by het zg-n. aanrijden van een Jong paard, op den Nieuweweg te Hoofddorp by het nemen van een bocht met den wagen gekanteld. Een genees heer constateerde, dat de burgemeester een hersenschudding had bekomen. Zyn toestand is naar omstandigheden bevre digend. TREINONTSPORING. Men meldt uit Breda: Donderdagnacht ls nabij het station Lage Zwaluwen een goederentrein uit de richting Rotterdam ontspoord. De machine en zes goederenwagens ontspoorden. De machinist en de arbeider-remmer zyn bei den licht gewond; ze zyn naar het zieken huis te Breda overgebracht Daar vertelde men, dat beiden wellicht nog gisteren uit het ziekenhuis ontslagen zouden kunnen worden. Er is belangrijke stoornis In het verkeer ontstaan. Een lijn voor het personenver voer is echter vrij en een versterkte ploeg ls aan het opruimingswerk begonnen. Een bericht uit Zwaluwe meldt nog: De ontsporing geschiedde op een zijlijn, zoodat het verkeer op de hoofdiyn geen groote vertraging ondervindt. De mate- rioele schade ls aanzieniyk. Men ls nog druk met het opruimingswerk bezig. MISHANDELING. Donderdagnacht ontstond op den Zeo- dyk te Amsterdam een twistgesprek tus schen een 81-jarlgen zeeman en een 88- Jarige vrouw. Plotseling trok de zeeman oen mes en bracht de vrouw twee steken toe. Zy werd getroffen in den hals, boven den linkerschouder, en in de linkerborst. De man is dadelijk gegrepen en aan de politie overgeleverd. De verwondingen van de vrouw, die In het Binnengasthuis ls verbonden, zijn niet levensgevaariyk. Buitenland. DE KAPPISTEN. Een vordering v%n 0 mllliocn. Het ministerie van ryksweerbaarheid heeft tegen generaal v. Lüttwitz, kolonel Ehrhardt en majoor Blshof, de militaire leiders van den Kapp-pirtsch uit 1920, een vordering tot schadevergoeding van ruim 6 mllliocn mark ingesteld, wegens de scha de die zy het rijk destijds hebben berok kend. Ehrhardt heeft den elsch beantwoord met het verweer, dat hy niet vcrantwoor- deiyk is voor de hevelen, die hy in op dracht van rijn superieur Lllttwiti heeft uitgevoerd, zoodat hU voor de gevolgen daarvan ook niet aansprakeiyk is te stel len. HH verklaart voornemens te zyn de 12.000 M. achterstallig pensioen, waarop hy tot dusver geen aanspraak heeft ge maakt, te zullen opelschen. Dat kan een belangwekkend proces worden. DE BOSCHBRANDEN IN HET ZUIDEN Mlllioenen schade. Volgens een bericht uit Nice aan de Petit Pariaien hebben de boechbranden in de departementen Zee-Alpen en Var Woensdag hun grootste hevigheid be reikt. Er worden vijf menschen vermist; een herder is met rijn kudde in de vlammen omgekomen, boerderijen zyn afgebrand De in Zuid-Frankrijk en op Corsica door den brand aangerichte schade beloopt mll lioenen. Het station Bastia, op Corsica, dat door het vuur was ingesloten, is vrijge maakt. Toulon, 18 Augustus. De bosohbranden in het departement Vor breiden zich snel uit. 10.000 hectaren zyn een prooi der vlammen. TER DOOD VEROORDEELD. De Moskousche gouverneimente-reoht- barik heeft de vier leiders van de bende, die in Juni in de buurt van Moskou Toe- rof, den plaatsvervangenden sowjet-han- delsvertegenwoordlger in Duitoohland, heeft vermoord en beroofd), ter dood ver oordeeld EEN JEUGDIGE MOORDENAAR. Hy verdedigde rijn moeder. In het dorpje Besseringen, In het Sasr- gebied, heeft een 11-jarige scholier ©en 60-jarigen arbeider met revolverschoten gedood. De ouders van den jongen leef den sinds geruimen tyd In onmin met den naast hen wonenden arbeider. Toen deze Donderdag met de moeder van den knaap een woordenwisseling had en haar te lijf ging, loste de jongen, die aan het venster zag, dat zijn moeder mishandeld werd, het noodlottige sohot op den buurman. ONTSNAPPING VAN GEVANGENEN. Twee mannen, die wegens moord ver oordeeld waren, hebben rich met de re volver in de hand een weg naar de vrij heid gebaand, uit de gevangenis van Alli- ghanv. Aangezien zy een vervolging vreesden, omdat zy dfe sleutels van den cipier hadden bemachtigd, schoten rij twee bewakers dood. Een van de ontsnap ten was een dief, wiens laatste misdrijf was een sensationeel® berooving van een man, die loongelden moest uitbetalen, die hy met een mijn doodde. Waar de politie een algeroeene opstand in de gevangenis vreesde, stuurde zy in allerijl tot de tanden gewapende reserves naar de gevangenis om de versterken. bewakers te DE ARRESTATIE DER GEESTELIJKEN. Hun anti-fascistische De arrestatie en verbanning van de vyf hooggeplaatste geestelijken in ht diocees van Cdine wegens anti-fascistische propaganda en betaanhangen der Katho lieke Volkparty van Dom Sturzo hebben groote beroering in Italië gewekt Kortelings hadden er troebelen plaats in het diocees van Udine en de Paus droeg mgr. Andrea Longon, bisschop van Treviso, op een enquête in te stellen. De arrestaties hebben echter plaats gehad vóór dat deze enquête beëindigd waa en zonder dat eerst tnet de bevoegde kerke lijke autoriteiten overleg was gepleegd. De vyf geestelijken, die door de bevol king zeer geacht waren, schijnen rich echter aan een politieke agitatie te heb ben schuldig gemaakt, welke den Staat nadeel berokkende, evenals trouwens den Heiligen Stoel, daar rij een inbreuk op de regelen der Kerk, door den Paus bevestigd Op verzoek van den aartebisschop van Udine heeft de regeering toestemming water omgeven riJn en van de buiten wereld zijn afgesneden. Tot dusver zyn 29 mensohen verdronken. Dit bericht ge waagt van 80.000 mensohen, die uit de be dreigde streek gevlucht zouden zijn. DE DRANKSMOKKELARIJ OF DB OOSTZEE. De Duitsche motorschoener Oharlotte, uit Kiel, is dezer dagen door de Zweedsche douaneboot „Viking" naar Stockholm op gebracht. met 00.000 L. sterke drank en 140 kisten cognac aan boord. De Charlotte, een bekend amokkelschlp, had ditmaal veel pech gehad. Tusschen da Alandseilanden had zy de douaneboot in 't vizier gekregen, die by vergissing aan gezien was voor een Flsch schip. Ze was er toen vandoor gegaan naar de Zweedsche kustwateren, waar de snelvarende Viking haar achterhaalde. De kapitein van den schoener was heelemaal uit de ïyken ge slagen toen hy merkte in het hol van den leeuw te zyn beland. EEN SCHIP VERMIST. Het Egyptische schip Costi, dat 8 Aug. met een houtlading van Belroeth naar Alexandriê vertrokken ls, heeft volgens een Wolfbericht rijn bestemming nog niet bereikt. Men vreest, dat de bemanning die voor het grootste deel uit Russen bestond, aan het muiten is geslagen en den kapi tein gedwongen heeft koen te zetten een Russische haven. BOOT OMGESLAGEN. Manilla, 19 Augustus Men gelooft, dat er 87 arbeiden verdronken zyu by het omslaan van een sleepboot. 66 zyn er gered. GRANAAT ONTPLOFT. Vier slachtoffers. In het dorp Rohrbach hy Presburg von den vier knapen naby een sohlettenelq een met scherp geladen granaat, die ont gelden. Twee kin- plofte toen zy er mee spoelden, dren werden gedood, de beide gewond. anderen gegeven, dat de vyf goesteiyken, die tot deportatie zijn veroordeeld, niet In de staatsgevangenis, doch in het aartsbls- schoppeiyk ooilege zullen worden be waakt CHbL) EEN ZONDERLING GEVANGENIS DRAMA. Naar de oorrespondent van de „N. Rott Crt." te Berlijn meldt heeft zich in de ge vangenis van Freiemditz by Frankfort een vry zonderling drama afgespeeld. Een ter dood veroordeelde bleek in het bedt te zyn van een geladen revolver. Hy weigerde het wapon af te gevent waarop de cipier hem te ïyf ging om hem dbn revolver te ontruk ken. Tijdens de worsteling schoot de cipier, naar hy beweerde uit zelfverdediging, op den gevangene, die op slag gedood werd. Het staat nog niet vast hoe ide man in het bezit van het wapen is gekomen. Zonderling is echter wel, dat reeds een paar dlageni ge leden een revolver dn zijn cel werd gevonden en wei een revolver zooals cipiers zelf In bezit hebben. Men vermoedde eerst dat een der cipiers het wapen1 by vergissing in de cel had achtergelaten. Thans is men van imeening, dat de een of andere cipier zelf aan den gevangen© een revolver heeft ver schaft De zaak wordt onderaocht OPLICHTER GEPAKT. Te Berlijn is een oplichter gepakt, August Hofer genaamd, die zioh te Beriyn enl in allerlei andere hoofdsteden, als Parijs, Lon den, Weenen, Praag, auto's had weten te verschaffen, door zich uit te g©ven als ver tegenwoordiger van een Amsterdam sche tinna en dan valsche chèques en wissels af te geven. Hy deed de auto's dan dladeiyk van de hand. EEN GRUWELIJKE DOOD. Een onbekend man trachtte Donderdag zonder kaartje met den sneltrein door da Poolsche corridor te komen. Hy werd ech ter ontdekt en klom, om aan een vervol ging te ontsnappen, onder den rit op hel dak van den wagon. Toen de trein even later een tunnel bereikte, werd den onge lukkige het hoofd verbrijzeld. Het 5jk werd aan een volgend station boven op een der wagens gevonden. DE DOOD IN DE BERGEN. Volgens een bericht uit Innsbruck rijn dezen zomer in Tirol 86 mensohen omge komen. Van echt hunner worden de lijken nog steeds vermist BLINDE PASSAGIER TB PRAAG ONTDEKT. BW K.M. op de anen gereisd. Onder een der wagons van den snel trein Parijs-Praag werd de Pool Peter Ellaslnskl ontdekt die het 800 KM. lange traject Straatsburg—Praag op de assen had afgelegd. Hy verklaarde, dat het niet de eerste maal was, dat hy op die wijze een internationale reis had gemaakt EEN VEROORDEELING. Een communistisch bedrijfsleider krijgt wegens wangedrag twee jaar STORM EN OVERSTROOMINGEN IN ARMENIË. Tal van mensohen, waaronder ook kin deren, verscheidene huizen en vee zyn meegesleurd door een bergrivier, die ten gevolge van den storm bulten haar oevers was getreden, in den omtrek van Delijean in Armenië. Er zyn 16 bruggen vernield. De steen koolmijnen van Soetajansk hebben het werk moeten staken. De bewoners zoch ten een toevlucht op de naburige heuvelen. DE OVERSTROOMINGEN RUSLAND. IN EEN DRONKEN CHAUFFEUR. Woensdagavond ls op den Rijksweg Weert—Eindhoven de ongeveer 20-jarige wielrijder De Graaf uit Weert ™"hü De overstrooming in de districten Wla- diwostock en Chatarowskl houdt aan. Het station Uasuri staat onder water, het boanilchaam is ter hoogte van een kilo meter ondergraven. In de rivier Uasuri zijn 80 mensohen verdronken en B op de rietvelden. ONTROUW BEHEER. By de Moskousche coöperatieve bank is een bedrag van 800.000 roebel ten deele verduisterd anderdeels „verkwist". Toen de zaak aan het licht dreigde te komen, trachtten de sohuldigen de vlucht naar het buitenland te nemen, by welke poging zy evenwel gearresteerd werden. Een straf vervolging wordt thans tegen hen inge steld. VLEESCHVERGIFTIGING. Te BerUjn-Staaken zyn 24 personen ziek geworden door het eten van bedorven vleesch, de toestand van enkele hunner is ernstig. DE OVERSTROOMINGEN IN SIBERIË. Over de overstroomingen in Biberië meldt men nog uit Berlijn, dat 22 dorpen geheel verwoest zijn; 10.000 boeren en 2000 arbeiders hebben gben onderdak meer. De materleele schade zou een waarde van 10 mlliloen roebel vertegen woordigen. Een ander bericht zegt, dat de steden Nikolsk en bpaaak en 60 dorpen doos het De rechtbank te Slmferopol heeft Ne- toezjdof, een communist, die zich, als be drijfsleider van een staatswyobouwonder- neming aan 'n reeks ernstige misdrijven hoeft schuldig gemaakt veroordeeld tot twee jaar gewangenistraf. Netoezjllol heeft, naar gebleken is, ia twee Jaren tijds niet minder dan 127 vrouwen, dia op de door hem bestuurde onderneming arbeidden, onder bedreiging met ontslag, enz., gedwongen, in ongeoorloofde ver standhouding met hem te treden. Eenige van de knapste arbeidsters maakte hy tot rijn vaste maltresse; hy plaatste hen dan over naar Jalsa en andere plaatsen en liet ze daar, op kosten van het bedrijf, keurig installeerent. Langen tijd wist Wj dit wangedrag de openbaarheid te onttrekken, maar de veie klachten, die van het vrouwelijke personeel over hem inkwamen, waren aanleiding tot een grondig onderzoek door de justitie, dat da bovengenoemde feiten ean 'het licht bracht ONGELUK BIJ EEN ONBEWAAKTE OVERWEG. By een onbewaakte overweg op de UJn Heidenburg—Allenstein ls Donderdag avond een auto met vier inzittenden door een trein overreden. Een van hen was on middellijk dood, de tweede en de chauffeur zijn ernstig, en de vierde (een kind) licht gewond. RELLETJES TE PARIJS. Agenten gewond. Er heeft Donderdag te Parijs een ern stige botsing plaats gehad tusschen politie en een troep stakers van een onderneming, die werkzaamheden aan de metropolitaln uitvoerden. !7 of 8 agenten zijn min of meer ernstig gewond. NOODWEER IN BADEN. Biykens een telegram van het W. B. ul| Baden-Baden heeft daar Donderdagavond een geweldig onweer met zwaren regen val en storm gewoed. Groote schade werd aangericht. In Kothenlacher werd een man door een omvallenden boom gedood, een vrouw gewond. Wolff meldt omtrent het noodweer nog nader, dat in het Murgdai de wegen en vel den na de wolkbreuk volkomen onder wa ter stonden. Verder werd het Fülibaohdal (in Thu- ringen) door een windhoos geteisterd, dia een groot gedeelte van den oogst nielde. Z06Kt. Gevreesd wordt dat het Incident de be trekkingen tussohen de fascistische re geering en het Vatikaan ernstig schaden zal.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 10