T tweede en laatste blad gemengd nieuws VAN DINSDAG 30 AUGUSTUS 1927. NED. HERVORMDE GEMEENTE. Ds. Zillinger-iMoIeniaar van Graft heeft voor het beroep naar de Hervormde Ge meente alhier bedankt. FEEST OP KONINGINNEDAG. De ouden van dagen, die zich opge geven hebben voor deelname aan de Au torit, worden verzocht Woensdagochtend uiterlijk half tien gereed te zijn, daar zij om dien tijd door de auto's aan hunne woningen worden afgehaald. De ingezetenen der stad Helder, die zich kunnen vereenigen met de feestelij ke herdenking van 81 Augustus, worden beleefd verzocht door het steken van vlaggen daarvan blijk te geven. In het programma, uitgegeven namens het Comité, is de volgende wijziging ge bracht: de Muziekuitvoering op het Kanaal, die vermeld is als te zullen aanvangen om 8.30 uur, begint om 9 uur. Het Comité. &e GEMEENTE-CONCERT, te geven door het ^Stedelijk Muziekkorps", (Directeur Jb. ter Hall), op Woensdag 81 Augustus 1927, ter eere van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina, 's avonds van 89.30 il, in het Juiianapark. Programma 1. The Gladiator's Farewell Blankenburg. 2. Franzosische Lustapiel-ouverture Keler Bela. 8. Nederland bovenal! potpourri J. ter HalL 4. Oarolina Sunshiae, valse intermezzo R. Smith. 6. Die Lustige Wtywe, potpourri sur TOperette de Lehar. 6. Feest-Reveihe air. par J. ter HalL 7. Volksliederen Marach J. tier Hall. Verklaring Feest-Reveille. (Het ochtendschot valt, tamboers slaan een langen roffeL Infanterie, vesting-artil lerie en veldartillerie blazen hun reveille, daarna het Oude Wilhelmus, solo voor bari ton en orkest, gevolgd doorr: „Groote God, wfj loven U". De Marine speelt de taptoe en het gebed. Tamboer-pijpers Marine en Infanterie marcheeren af, direct gevolgd door de Huzaren, welke een lustigen marsch spelen. Daarna volgen de Cavalier! e, Artillerie en Grenadiers. Deze laatste spe len hun Grenadiersmarsch. Hierop laat de Infanterie zich nog even hooren. Tenslotte wordt het Wien Neerlandscb bloed aange heven, waarhij Bengaaiseh vuur zal worden afgestoken, POST- EN TELEGRAAFDIENST OP 31 AUGUSTUS A.S. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor Helder maakt bekend, dat in ver band met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op den 31sten Augustus het kantoor gesloten zal zijn voor den dienst der postwissels (met uitzondering van tele grafische), postbewijzent, q intenties, den postchèque- en girodienst (met uitzonde ring voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbehandeling of spoedbericht verlangd wordt en het uitbetalen van chè- ques waarvan de adviezen voorzien zijn van de aanteekening „spoedbehandeling^ den dienst der Rijksverzekeringsbank en' de pasmuntciituiatie. Tot 14 uur is het kantoor geopend voor den dienst der Rijkspostspaarbank, aange- teekende stukken en zegelveirkoop. De uitbetaling der ouderdomsrente vindt plaats van 8.30 -12.30. De telegraaf- en telefoondienst wordt uit gevoerd als op werkdagen. Dezelfde beperkingen gelden voor het wijkkantoor Nieuwediep met dien verstan de echter, dat dit wijkkantoor nè 14 uur °ok gesloten is voor telegraaf en telefoon. Verder wordt de tweed» pakketpostbe stelling vervroegd, terwijl de invordering van gelden op quitanties en wissels, de derde buslichtlng en de derde bestelling niet worden uitgevoerd. DE NEDERLANDSCHE VLIEG TUIGEN TERUG VAN KOPENHAGEN. Gisterenavond ongeveer half 7 zijn de drie watervliegtuigen van hun tocht naar Kopenhagen op het vliegkamp »De Mok« teruggekeerd. De terugtocht had onder heel wat gunstiger weersomstandigheden plaats dan de heenreis. Met storm en narde regen kwam men te Kopenhagen uan, alwaar men verbaasd was, dat de Nederlandsche vliegers toch nog aan kwamen. Gistermorgen te ongeveer half tien vertrokken de vliegtuigen uit Kopenha gen, en arriveerden te 12 uur te Miel. Vandaar werd te half twee de tocht voortgezet naar Delfzijl, waar men te 4 uur aankwam. Vandaar vertrok bet es cadrille te 5 uur naar >de Mok«. HET STOOMSCHIP „STRAUSS". Het in het Molengat aan den grond ge- loopen stoomschip „Strauss" is Zaterdag middag met hoog water door de sleep- booten „Assistent" en „Drenthe" vlot ge sleept en alhier binnengebracht. De ..Strauss" was op weg van Rotterdam naar Nakskov met een lading spoorweg- materieel. Naar men ons mededeelde was het inzakken van den tunnel oorzaak van de stranding. Het is nog niet bekend waar het schip zal rep^-eeren. KAMER VAN KOOPHANDEL. Aanslagen van Winkelhouders in de plaatselijke inkomstenbe lasting. Door den heer D. H. Grunwald, lid van de Kamer van Koophandel, is het volgend voorstel ingediend: In tal van plaatsen zijin verschillende groote winkels gevestigd, van maatschap pijen, waarvan de winkelhouder in de Ge meente- en Rijkinkomstenbelasting wordt aanges.agen, tegen het loon, dat hij geniet, terwijl van de winst, welke dergelijke zaken maken, belasting betaald wordt door den elders wonenden eigenaar van dien winkeL wnr.- i .ft v°or, dat dit eeni groote on billijkheid schept tegenover den winkel stand, welke uitsluitend in die plaats geves tigd is en waarvan die eigenaren tegen de zuivere winst, welke zjj in hun zaken ma ken, worden aangeslagen. Zij hebben reeds door de concurrentie, welke de groote zaken hen aandoen, dik werf minder winst en bestalen bovendien belasting voor den uitwonenden exploitant. w anneer nu de wet op de inkomstenbe- iast:ng gewijzigd wordt, dat ook de winst, weke in dergelijke zaken ieder afzonderlijk gemaakt wordt, in de pi. inkomstenbelasting kan worden getroffen, dan zou aan deze onbillijkheid een einde worden gemaakt, en ■ragen ook dergelijke winkels naar billijk heid in de plaatselijke lasten mee. Het zal mij, aangenaam zijn, indien dit een punt van bespreking zal uitlmaken op de vergadering van 7 September a.s. EEN AANRIJDING. Hedenmorgen omstreeks 9 uur had op de Kerkgracht voor het Oudeliedenhuis een aanrijding plaats tusschen een fiets rijder en een vrachtauto. De auto ver voerde een zware balk en moest voor een groentewagen uitwijken. Hierdoor ver schoof de balk en raakte den fietsrijder, den heer G, Veenstra, die op den grond viel en vrij ernstig verwond werd. Hij had een diepe wond bij het oog, en werd in het gebouw van den Geneeskundigen Dienst binnengedragen. CIRCUS CARL HAGENBECK. De aankomst van den Bpeclalen trein. Dat was me een buitenkansje voor de jongens en meisjes, die op dezen stralenden en boven verwachting schoonen Augustus morgen nog vacant!» hadden en daar de genoegens kregen van een extra-trein vol wilde dieren, door Hagenbeok's circus naar hier gezonden. Wij hebben al verteld van de genoegens van den opbouw der circus tenten; de omgeving van Vakschool en den Polderweg heeft de laatste dagen gestaan in het teeken van lijntrekkende, vacantie- vieremde jongens enf meisjes. Geen hengel- met-pieren, geen poppenwagen, geen vlie gende Hollander kan in de schaduw staan van Hagenbeek en ze waren er niet van daan te slaan. Maar dit alles was nog niets bij hetgeen Maandagmorgen stond t» gebeuren. Want al om half tien stond van bet Koningsplein tot de Vakschool een onafgebroken rij van kinderen en volwassenen, te wachten op de wilde dieren, die om tien uur mee zouden komen, en ze lieten zich door geen enkel middel verjagen. Het heefe politiecorps was gemobiliseerd om den intocht van het circus te beschermen tegen ongerechtigheden en om de jeugd te beschermen tegen zichzelf. En al die wachtenden werden op de proef gesteld, velé lange minuten. Want al is er nu eenl extra-trein gekomen, daarom is die nog niet gedost. 'Evenwel, om den olifant was het te doen, den goedigen lobbes, die zoo heer lijk de zwaarste wagens voorttrekt alsof het een poppewagentje is. En die olifant was dan ook de eerste passagier, die uit den trein kwam stóppeni, slaperig en log. Jumbo werd met gejuich begroet, al zag slechts een klein stukje van den Polderweg hem. Wat geeljf het? het kwam er maar op aan, dat hij; er was. iHaj stapte uit, rondom bedekt met het stroo uit zijn nachtverblijf en zijn berijder klopte hem zachtjes schoon. Toert ging de slurf omhoog; zij zocht de omgeving af: vermoedelijk had Jumbo honger. Eeni mager grassprietje werd losgetrokken uit de stee- nen van het goederenemplacement, maar verachtelijk weggeworpen); malscher en sap piger moest het dier hebben. De restaura teur van het station bracht hem eeni koste lijk maal van pindah's, en Jumbo, die niet pikant is op zijn mededieren (hetgeen je van het genus mensch niet zeggen kan), stopte ze, ondanks het feit, dat het maar ,,ape"nootjes waren en dus geen olifanten- kust, in zijn holle kies. Toen kregen de om standers er schik in, toen ze zagen, dat de olifant geen kwaad deed, kwamen ze aan dragen met het versche gras, dat langs den kant stond Jumbo trok een vies gezicht, het was geenszins het sappige gras uit de Hamburgsche pampas, dat hit gewend is te eten, maar aangezien hij' honger had1, ging het in den) 'bek. En langzaam, uiterst lang zaam tergend op zijn gemak werkt zoo'n beest! ging het groene goedje naar binnen. Toen moest jumbo aan het werk. Hij is het trekpaard van den troep, en de zware wagens trok hij uit den trein het emplace ment op alsof het, zooals gezegd kinder- speeldingetjes waren. .Maar nog altijd kreeg de Polderweg en omgeving niets te zien. Toert een aantal wagens uitgeladen/ waren en door de paar den van de firma Thjjssen het emplacement waren afgevoerd' en naar het terrein1 ge bracht, moest ons olliffcntje komen om daar ord© te scheppen) en de verschillende wa gens een goed plaatsje te geven» Op dit merkwaardig oogenblik had de jeugd ge wacht; eert formeele opstand ontstond langs den Polderweg en alles stroomde naar het terrein voor de Vakschool. De politie wist ricb soms geen raad; den weg vrij te hou den-. Maar tenslotte gelukte dit en men kon zich vermeien in het schouwspel van den olifant, die met zijn neusbeen de wagens voortduwde op de plaats waar men ze heb ben wilde. Autobussen, fietsen, kar en 'paarden, alles hokte en stokte vanwege de kinderen; uit elk raam op den Polderweg keken verschillende vrooljjke gezichten naar omlaag enl sjok, sjok, sukkelde de olifant voort met zijn berijder hoog op den rug. Een levendig en kleurrijk schouwspel en een vermaak van den allereersten rang voor al die kinderen. iVeel meer dan dit eene olifantje hebben ze waarschijnlijk voorloopig niet gezien, want de lossing ging niet zeer vlug, zoodat eerst veel later de andiere dieren aan de beurt kwamen. En het liep al egen elven en u weet, danThoeten de aardappels zoowat op, wil je als huisvrouw zijnde geen moei lijkheden krijgen. Van dé openingsvoorstel ling vertellen wij u hieronder. De voorstelling. Hildehrand hield niet van eenl beesten- spel; hij wilde er niet heen. In zijn „Camera Obscura", dat onvergankelijk monument van Nederlandsche literatuur, houdt hij een philippica tegen de instelling, die niet mal9ch is. En natuurlijk heeft Hildehrand' gelijk, natuurlijk is eert beestenspel een poovere vertooning, een stompzinnig, on- noozel vermaak. Maar daarom juist ging men er in Hil'debrand,'8 tijd heen, en daar om ook kon, het circus Hagenbeek in Sche- veniingen vele avonden achtereen miet volle tent spelen. En Hagenbeek is een te goed mensch enk enner, dan dat hjj niet weet wat de suggestie doet, dan dat hjj niet verwacht, dat ook het HelÜersche publiek zijn in het zweet de9 aanschijns verdiende guldens er aan offeren zal. Waarom ook niet? Een heel legeT van arme drommels wordt door Hagenbeek in 't leven gehouden,: werklui, los en vast, stalknechts, piqueurs, dres- seurs, schoolrijders, clowns. Ja, clowns vooral! Wat hebben ze zich uitgesloofd om het publiek tusschen de verschillende num mers bezig te houden en wat een bitter beetj» fantasie bezitten deze heeren voor hun grapjes! Naar hef circus alzoo. Iedereen doet het, (dus het zou vrijwel' blijk geven van geeste- ijke abnormaliteit, als wij het ook niet deden. Om half acht was het gisterenavond al vol en tot lang na den aanvang bleef het loopeni Want Hagenbeek is een Duitsche onderneming en dus punotueeL Klokslag acht uur dient u binnen te zijn, wil u het begin meemaken'. Dat begin was gewijd aan den Koning der dieren, den Afrikaanschen leeuw. Vier leeuwen, vier fraaie ijsberen, twee Kaukasische'beren, een Tlbefcaansche kraagbeer, een gijze Siberische beer en twee Duitsche tijgerhonden worden door den heer Fritz Schilling vertoond. De leeu wen althans enkele ervan, waren niet in hun hum; ze hadden blijkbaar fijn liggen maffen wat doe je ai niet als Koning in ballingschap en dit Doorn was klaarblij kelijk voor Z. M. Leeuw een echte doorn en het werk, waartoe ze geroepen waren, beviel hen maar half. Intusschen, voor hun dresseur hadden ze ontzag, en als gehoor zame leeuwtjes deden ze alles wat deze van hen verlangde, al keek de fiere, nobele kop soms wat nijdig. De lezer zal van ons niet verlangen een overzicht van het groot aantal nummers, waarmee het programma prijkte, ent die vlot achter elkander werden afgewerkt. Na dat de roofdieren-vertooning was beëindigd, werden de ijzeren tralies weggenomen en had de verdere voorstelling op het open circus plaats. En die voorstelling was zeer veelzijdig; de „bekoorlijke en lieftallige paardrijdster" Frfluledn Edith, zoo goed als de humoristische jongleurs Pradella von den een willig publiek, dat dankbaar ge noot Ja» die PradeHa's. De toer met het glas water in een driehoekig raam op een stok balanceerend en zeer vlug draaiend, zoodat door de middelpuntvliedende kracht geen droppel water verloren ging, was heusch aardig. Je natuurkunde-boekje leert wat de middelpuntvliedende bracht is en doen kan, maar daarmee kunt u den toer nog niet maken; Iwe gaan verder: we krijgen1 een, aantal jongleerend» zeeleeuwen, die, al snuivend en blaffend wel zoo goed zijn een belletje op hun puntneus te laten balanceeren, maar intusschen hun meester tusschen de beenen loopen om een vischje. Dit nummer, afge wisseld met acrobatiek en paarden/dressuur, voor de liefhebbers om van te watertanden, voerde ons met bekwamen spoed via een komisch intermezzo naar de oMfanten-dres- suurigroep: vier snoezige beestjes, die kunstjes deden en nog wat ander», het- geenTde stalknechts opruimden naar de pauze en daarna naar de hoogeschool der acrobatiek. Daar hingen de drie Leotards in den nok van de tent, met als komischen partner een namaak Charlie Chapiin, en ze slingerden en voltigeerden, dat het hart er hij stilstond. En dat moet toch ook, nietwaar? Aardige goocheltoeren waren er, of liever verdwijningstoeren1, die als je ze navertelt, u de reputatie bezongen van met spek te schieten en die nochtans waar zSjn. Want je handen stevig laten 'binden, je in een zak laten stoppen, daarna in een stevige houten kist, die dicht gespijkerd wordt, en even later den kist zelf mee openmaken, terwijl in plaats van den gebonden man een' onge bonden snoezige jongedame te voorschijn springt, ls voorwaar geen kleinigheid. Ja, wat zal ik u nog vertellen?.Prach tige paarden met uitstekende dresseurs, met schattige en aalvlugge berijdster», dan send, dravend, galoppeerend, stappend, enz., waren er in groote verscheidenheid. 10 Marokkanen dansten als kakkerlakken rond en deden begrijpen waarom de Fran- schen en Spanjaarden zoo'n heidensche toex hadden die RJfkabylen te onderwerpen. En al te spoedig, helaas I naderde het einde. Neen, ik heb de ,yCamera Obscura" weer weggelegd. Het paardenspul is er nu en heel Helder zal het gaan zien. Later, als de centen uitgegeven zijn en Hagenbeek weer weg is, kunnen we dat opstel dan wel eens lezen. Voor heden: geen tijd! „Ga je mee naar Hagenbeek?" (slotmarsch). „Natuur lijk! Stel je voor! wie gaat daar niet heen?" Denkt u er aan: Woensdagmiddag kin dervoorstelling met volledig programma. Eenl photo van de mooie tent is in onze photokast opgehangen. Deze opname ge schiedde door het photo-persbureau Helder van den watertoren af. Binnenland. ONGELUK BIJ DE STUW TE BORGHAREN. Vier mannen verdronken. In de Maas bij Borgharen (Limburg) is men bezig een stuw te bouwen, in ver band waarmee ongeveer de helft van de Maas daar afgedamd is, zoodat de stroom- breedte der rivier tot de helft is terug gebracht. Bij den hoogen waterstand van thans stroomt het water daar met onge veer 800 kub. M. per seconde langs. Even achter het versmalde gedeelte worden regelmatig de arbeiders van dit werk overgezet. Zaterdagmorgen kwart vóór zes namen zes werklieden plaats in een roeiboot, om naar het werk te worden gebracht Bij het afzetten van de boot in de snel stroomen- de rivier deed de roeier een valschen slag met den roeiriem; hij sloeg over het wa ter heen en raakte hierdoor het mees terschap over de boot kwijt Deze werd door den snellen stroom opgenomen en tegen twee zandschuiten geworpen, die enkele meters stroomafwaarts lagen. Door den snellen stroom gin"' de boot met de inzittenden, behalve de arbeider Tabak, die kans zag, zich aan een der schuiten vast te grijpen, onder de sche pen door. Omstaande werklieden, die het ongeval zagen, bemanden direct een tweede boot, om hulp te gaan bieden. On geveer 800 meter van de plaats, waar de boot was ondergegaan, wisten zij den ar beider Wesseling te redden. De andere vier mannen verdronken. Het zijn de 29- jarige H. Bos, uit Delfzijl, vader van drie kinderen; de 37-jarige J. van der Velden, de 27-jarige J. Winters, beidtn onge- nuwd en afkomstig uit Smilde, en de 24- 1 jarige A. Op de Bruist, afkomstig uit vuurd. Het eerste schot trof R. doodelijk, Nederweert ie beide andere schoten waren bestemd van den avond als werkend lid nog deel genomen aan een zanguitvoering, die in de muziektent gegeven werd. Om half- twaalf is hij weer naar huis van den ver- slagene gegaan, met de bedoeling, het lijk te verbergen. Hij heeft het daarop van het huis aan de binnenzijde van den dijk over den openbaren weg gebracht, om het in de rivier te werpen, waarbij hij de hulp heeft ingeroepen van de beide jongens, die juist passeerden. Zondag avond zijn de jongens in groote onrust bi) den veldwachter gekomen. Dat Dekker gedurende den Zondag niet vermist werd, is begrijpelijk, aangezien hij ongehuwd was en alleen huisde. Er wordt thans naar het lijk gedregd, waaraan ook een politieboot uit Rotter dam deelneemt MOORD TE HEERLEN. Er bestond reeds geruimen tijd een veete tusschen de familie Reymersval, woonachtig op de Schrieversheide, ge meente Heerlen, en een zekeren K. de V. uit Brunssum. Deze veete schijnt ont staan te zijn door het feit, dat De -V. on geveer een half jaar geleden de dochter van R. geschaakt heeft en met haar vier maanden in België heeft doorgebracht. De Belgische justitie heeft het meisje opgespoord en aan de familie R. terug gegeven. Vrijdagavond omstreeks half twaalf kwam De V., vergezeld van den metselaar W. M., ook uit Brunssum, bij het huis der familie R. Het schijnt, dat er toen weer twist ls ontstaan, en plotseling werd een revolver afgeschoten. Het schot trof R. in hartstreek. De man was onmiddellijk dood. Hij laat een vrouw en acht kinde ren na. Twee marechaussees, die juist pas seerden, stelden het eerste onderzoek in. W. M. en K. V. zijn gearresteerd. Onderzocht wordt nog, wie van beiden het schot gelost heeft» Het parket uit Maastricht heeft vandaag een onderzoek ingesteld. K. de V. heeft bekend de schoten te hebben jjelost. Hij heeft driemaal ge- EEN ONTPLOFFING. i Twee gewonden, Zaterdagmorgen kwart vóór 8 ls aan boord van de in de Zalmhaven te Rotter dam liggende motorboot Dispatch, van de Graan-Elevator-maatschappij, bij 't aan zetten van de machine de motor ontploft. De 18-jarige dekknecht EL S., uit de Atjehstraat, die in de machinekamer stond, heeft ernstige brandwonden gekre gen. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. De 28-jarige kapitein G. P., van den Grondheerendijk, die in de stuurhut stond, werd eruit geslingerd. Hjj kwam op de voorplecht terecht en kreeg slechts lichte verwondingen; na te zijn verbon den, kon hjj naar huis gaan. De motorboot is zwaar beschadigd. In de machinekamer is alles vernield, de achterplecht is omhoog geperst, cte ka juit is ineengedrukt en alles is ontflL Bij de ontploffing sloeg een groote vlam hoog op uit de machinekamer. Van in de buurt staande perceelen zijn enkele ramen gesprongen. EEN GEVAARLIJK MIDDEL. Doodelijk voor menschen. De Gezondheisraad heeft, naar het „Tijdschr. v. Geneeskunde" meldt, een waarschuwing ter publicatie gezonden tegen het middel tot verdelging van rat ten „Rodent", daar dit zeer vergiftig is en reeds enkele gevallen van vergiftiging met doodelijken afloop bij menschen zijn voorgekomen. DOGCART TE WATER GEREDEN. Een twaalf-jarig meisje, dat lag te slapen, kon niet meer worden gered. Zaterdagnacht is ter hoogte van Laag- Soeren een dogcart met drie personen in het ApeldoornDierensche kanaal ge reden, waarbij een 12-jarig meisje ver dronk. De carrousselhouder Bosveld keerde met zijn dogcart, waarop behalve hij, zijn vrouw en een buurmeisje gezeten waren, van het Koninginnefeest te Laag-Soeren in stikdonkeren nacht huiswaarts. Even buiten Laag-Soeren constateerden zij „verkeerd" gereden te zijn. Op den smal ler! weg die ter plaatse vlak langs het ka naal loopt, wilde men met het karretje draaien, het paard schrok enliep achteruit het kanaal in. Het echtpaar Bosveld wist tijdig van het karretje te springen, het buurmeisje, dat slapend in den wagen lag, geraake echter te water. Alle pogingen om haar op het droge te brengen mislukten. Eerst na een halfuur werd haar lijk opgehaald; de levensgees ten waren eohter geweken. MOORD TE C4PELLE a d. IJSSEL. Het lijk In den IJssel geworpen. Zondagavond omstreeks 11 uur ver voegden zich 2 opgeschoten Jongens bij den in de buurt van Keten gestationneer den gem.-veldwaohter Wouda met de me- dedeeling, dat de 19-jarige B. M. Zater dagavond den 01-jarigen G. Dekker had vermoord en het lijk in den IJssel had ge worpen. Na verhoor van de jongens, is de burgemeester gewaarschuwd. De dader is daarop van zijn bed gelicht en in arrest gesteld. Na aanvankelijke ontkenning ls spoedig een volledige be kentenis gevolgd. De dader moet aan Dekker geld *- naar verluidt een bedrag van 40.— schuldig zijn geweest, en over het terug geven daarvan is Zaterdagavond tus schen halfzes en 0 uur ten huize van Dek ker twist ontstaan. M. heeft daarbij Dek ker met groote kraoht eenlge vuistslagen toegediend en verder door worging Dek ker van het leven beroofd. Hij verliet daarop de woning en heeft in den loop voor de echtgenoot» van R. Deze troffen evenwel geen doel. FAMILIEDRAMA» Een doode. In een woning aan den Katendrecht- schen Lagen Dijk te Rotterdam heeft zich een familiedrama afgespeeld, waarbij de man is gedood. Reeds herhaaldelijk hadden de man en de vrouw ruzie over het feit dat de man zoo vaak in de kroeg kwam. Zaterdag avond heeft de vrouw tot tweemaal toe getracht haar man uit een café te halen. Tenslotte is hij naar huis gekomen uit eigen beweging. De vrouw was juist bezig met broodsnijden. Weer is een woordenwisseling ontstaan, waarbij een 17-jarige zoon het echtpaar heeft negen kinderen het voor zijn moedqr opnam. De moeder is toen op haar beurt weer tusschenbeiden gekomen. Plotseling greep de man een mes en onmiddellijk daarop zonk hij bloedend neer. Een dokter, die door een der kinderen werd geroepen, constateerde den dood, daarna werd de politie gewaarschuwd. De aard van de verwonding is zoodanig dat zij niet kan zijn toegebracht door den man op zoodanige wijze dat hij zichzelf doodde. Hij kan een hartverlamming heb ben gekregen, maar de mogelijkheid be staat ook dat iemand anders de wond heeft toegebracht. Daarom zijn de moeder en de zoon en de dochter, die tijdens het gebeurde aanwezig waren, gearresteerd. Zij zijn na verhoor teruggezonden. DOODGEREDEN. Zaterdainiddag is de 20-jarige motor rijder G. v. Uffelen, te Barneveld, op den onbewaakten overweg te Harselaar, on der genoemde gemeente, door den snel trein AmersfoortApeldoorn doodge reden. INBRAKEN TE AMSTERDAM. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in een goudsmidswinkel in de Leidschestraat te Amsterdam. De in brekers zijn waarschijnlijk binnengeko men door een aangrenzend perceel op den hoek van de Kerkstraat Het kasregister is opengebroken en leeggehaald. "Voorts zijn uit de vitrine tal van gouden en zil veren voorwerpen medegenomen. De totale waarde van het vermiste be loopt naar voorlooplge schatting tenmin ste een 6000 a 7000 gulden. Voorts is ingebroken in een schoen winkel in de Kalverstraat. Uit een brand kast is ongeveer 4000 medegenomen. Buitenland. DE STORM BOVEN NEWFOUND- LAND. Drie-en-de rtlg menschen om gekomen. Honderdvijftlg-dulzend dollars schade. Een nader bericht uit St. John's, In Newfoundland, meldt dat de storm van Donderdag aan drie-en-dertig menschen langs de kust het leven gekost heeft. Bo vendien is voor mogelijk honderdvijftig- diuzend dollars schade aangericht. Vijf visschersschoeners zijn met man en muis vergaan. Andere visschersvaartuigen zijn gezonken, maar hun bemanning is gered. In de haven van Bona Vista zijn vijf- en-twintig visschersschuiten vernield, maar er zijn daarbij geen menschen om- gekomen. Ook in de haven van Bay de Verde is bijkans alles verwoest wat voor de visch- vangst diende. De kuststoombooten Argy- le en Philomela werden op het strand geworpen, maar passagiers en bemannin gen zijn er ongedeerd afgekomen. Men vreest dat de visschersbooten op de groote banken zwaar geleden hebben, maar berichten hierover zijn nog niet ont vangen. I

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5