H.R.C.—HELDER 2—7. Sport. TENNIS. - I Een succes van Timmer. POSTDUIVENSPORT. Radiografisch Weerbericht VOETBAL. Om den Zilveren bal. Dezen Zondag is het festijn van den zilve ren bal in het Sparta-Stadion te Rotterdam, weer aangevangen. Het merkwaardigste van deze wedstrijden was, dat de Haagsche clubs werden uitgeschakeld. Het begon met HW— VOC. Reeds in de eerste helft was VOC ster ker en maakte door Dunk het eerste doelpunt. Na de hervatting konden de Hagenaars even min loskomen. Het was Dunk, die ten twee den male succes had, zoodat de Rotterdam mers met ao wonnen. Excelsior kreeg een zeer verzwakt HBS tegenover zich; de kraaien telden niet m'nder dan 6 invallers. Des ondanks hebben zij nog flink partij gegeven. Na een kwartier hadden de Rotterdammers door Bak reeds een a—O voorsprong, waarna beide partijen nog een doelpunt wisten te maken. In de tweede helft had HBS weinig geluk, Excelsior des te meer. Mansen en Bak brachten den stand op 5i, waarmede het einde kwam. Daarna kwamen de Olympische elftallen aan de beurt, fn de eerste plaats Rood tegen Blauw. In het roode (Nederlandsch) elftal was Tap vervangen door Kluin (AGOW), terwijl ook het blauwe elftal enkele plaats vervangers in de gelederen had. Niettemin is er goed spel te zien gegeven. Freeze gaf Blauw uit een strafschop de leiding, doch Kluin maakte 2 goede doelpunten. Lang duurde de voorsprong van rood niet, want Ruisch pas seerde v. d. Meulen met een ver hard schot, zóodat met 2—2 gedraaid werd. In de tweede helft was Rood iets in de meerderheid. Elfring en Smeets (2) brachten successievelijk den stand op 52, waarna Barendrecht uit een voorzet van Gerritse er 53 van maakte. Met dezen stand kwam het einde. De wedstrijd Groen—Wit was niet zoo fraai als de vorige. Voor rust was Groen ster ker en nam door Koonings de leiding. Tegen rust maakte Volkers voor Wit gelijk. Na de hervatting wist Wit, ondanks eenige meerder heid, niet meer te doelpunten, zoodat het bjj 11 bleef. De laatste wedstrijd, Sparta—DFC, was wel de beste. Het ging telkens zeer vinnig toe en vooral in de eerste helft deden de partijen niet voor elkaar onder. Van Trigt wist Roem te verschalken, zoodat met 1—O voor DFC gerust werd. Daarna bleef DFC eenigen tijd sterker, doch Sparta wist het spel te verplaat sen en maakte door Prins gelijk. Dezelfde spe ler gaf zijn club de leiding, waarna de Jong die vergrootte. In de laatste minuten werden er 2 strafschoppen uitgedeeld en ook benut; Lebret scoorde voor DFC en Formenooy vooi Sparta, dat aldus met 42 won. Sparta zal nu Zondag a.s. tegenover Feijenoord komen. Om den A.R.O.L.-beker. Dezen Zondag werden de wedstrijden om den AROL-beker op het AFC-terrein voort gezet. In de demi-finale kwamen allereerst AFC en DEC. De kampioenen waren van meet af aan in de meerderheid en dank zij het uit stekende spel van Koeslag, wist DEC slechts eenmaal voor rust te doelpunten. Daarna hield AFC nog eenigen tijd stand, doch toen binnen enkele minuten de leiding tot 40 was ver groot, waren the Reds een geslagen elftal. Daarna kwamen ZAC en WA in het veld. De Zwollenaren waren direct in de meerder heid en hadden binnen 10 minuten een 2O voorsprong. In de tweede helft kwamen de Amsterdammers wat meer opzetten, doch toen Bakhuys er 30 van maakte, was het pleit 1 beslecht. In de finale kwamen aldus ZAC en DEC. Er werd snel en vurig gespeeld, doch met rust was de stand nog blanco. Kort na de hervatting gaf Bakhuys met een kopbal zijn club de leiding. DEC zette er toen alles op. doch had geen succes. Toen ZAC den stand op 20 bracht, was er geen ophalen meer aan en zoo won ZAC den AROL-beker. Jubileum-wedstrijden van E.D.O. Dezen Zondag zijn de jubileum-wedstrij den van EDO voortgezet. Voor de eere-afdee- ling werden de demirfinales gespeeld. Haarlem kwam tegenover ADO en heeft een goeden indruk gemaakt tegen de nieuwe eerste-klassers. Nadat in de eerste helft niet was gedoelpunt, wist Huysman den roodbroe- ken door a goede doelpunten in veilige haven te brengen (a0). Vervolgens speelden RCH en Hilversum een interessante wedstrijd. De Racing was goed op dreef en had zich voor rust door Ruisch en van Dam reeds van een 20 voor sprong verzekerd. Wel maakte Bitter daarna een tegenpunt, doch van Dam maakte aan alle onzekerheid een einde (3O- In de finale komen Zondag a.s. dus RCH en Haarlem, terwijl Hilversum en ADO elkaar nog in den verliezerswedstrijd ontmoeten. Ravanchel Evenals de eerste ontmoeting, 19 Juni op het Bolweg-terreln gespeeld, kenmerkte ook de returnmatch zich door veel wind, die ech ter nu niet dwars, maar van doel tot doel stond. Natuurlijk was de belangstelling voor de ae derby weer zeer groot, en ongetwijfeld zal er wel niemand onder de aanwezigen ge weest zijn, die een dergelijke afloop zal heb ben verwacht: Helder met 72 gewonnen! Misschien valt er iets op de cijfers af te din gen, doch de overwinning is beslist verdiend. Laten we de doelpunten uitcijferen, dan heb ben de withemden stellig het beste spel ver toond; ze speelden boven verwachting zeer verdienstelijk, met veel vuur en élan, gepaard gaande aan een goede techniek (inzonderheid uitstekend kopwerk). Vooral combinatie, elkaar verstaan, daarin is als we vo rige wedstrijden in beschouwing nemen aanmerkelijke verbetering gekomen. Een mid denlinie, waarvan stuwkracht uitging,met den spil als uitblinker, die, meer dan anders, het leder onmiddellijk doorgaf. Met een der gelijke linie achter zich, had de voorhoede ruimschoots gelegenheid haar kunnen te de- monstreeren. De heeren overtroffen zichzelf, werkten uitmuntend samen en bezaten schot; inzonderheid de rechtervleugel heeft zich geroerd. Ran viel al zeer op, die veel beter was dan In de eerste ontmoeting. Biere, kalm als altijd, was niettemin een voortdu rend gevaar voor den Racing-doelman, alleen reeds door de manier waarop hij zich opstelde en zijn kans waarnam. Minder trad de linker vleugel op den voorgrond, hoewel beide spe lers toch niet slecht waren, doch Sporken vond een onoverkomelijk struikelblok in den rooden rechtsback, die werkelijk op z'n best was, veel beter dan z'n partner; bovendien miste de Helder-speler het handige, dat Ran's spel zoo kenmerkte, hoewel zijn koppen te loven viel. Ook de Boer had het herhaaldelijk met Augusteijn aan den stok, doch slaagde hij er in den bal vrij te maken, dan volgde ook steeds een goede voorzet. Het achtertrio met Blinkhoff als rechtsback, heeft het nu en dan druk genoeg gehad, doch zich prachtig ge weerd. „Gros", gedachtig aan zijn echec in de match van Vrijdagavond, hoedde zich voor te ver opdringen. Dit wat het spel van Helder betreft Over gaande op dat van Racing, hebben we nooit kunnen denken, dat de club een dergelijke zware nederlaag zou te incasseeren krijgen. Het team was op volle sterkte, met op Beijer na precies hetzelfde elftal, dat de vorige maal Helder met 41 sloeg. Aan onvolledigheid lag het dus niet. De oorzaak is voornamelijk het spel van de tegenpartij, waardoor de roo den wel wat geïntimideerd waren, maar niet los konden komen en naar gelang H. de score opvoerde, er gaandeweg uitraakten. Want, het dient gezegd, een mooi geheel vormde de ploeg ditmaal niet; er was sporadisch samen spel aanwezig, men kon dat eenvoudig niet geven, vanwege het resolutie spel der witten. Doch ook vóór de rust, toen R. het windvoor- deel had en nogal eens in het offensief was, viel het spel tegen, wat de voorhoede betreft, zij het dan ook dat de vleugels en ook Kapel lofwaardig speelden. Maar een goed aaneen gesloten aanval van het quintet, we hebben het bijna niet gezien en dat frappeerde ons wel wat. De verdediging heeft ongetwijfeld enorm gewerkt, maar tactisch niet altijd even goed; te veel in het wilde weg. De doelverdediger* was niet zeker in zijn optreden en had wel licht 2 doelpunten kunnen voorkomen, terwijl ook Hoenderdos geen gelukkige middag had. De wedstrijd droeg nu en dan een vinnig karakter; in het vuur van het spel werd er wel eens een duw gegeven, doch gemeen, on sportief, is er niet gespeeld. Trouwens, de heer Vreeken, die met de leiding belast was, zou dat stellig niet gedoogd hebben. Hij leidde met vaste en straffe hand en kon wel voldoen. De wedstrijd. Toen de referee het sein tot beginnen gaf, stelden de elftallen zich als volgt op: H.R.C. Beijer Augusteijn Hoenderdos Smit Goudswaardt Luit Rijkers Kaptein Beneker Kapel Prins de Boer Sporken Biere Ran Bak Dijkshoorn Tiessen Boogaard Grosfeld Blinkhoff Wit Helder. De thuisclub was met hetzlfde elftal als in den eersten wedstrijd, behalve dan Gouds waardt, wiens plaats door Beijer bezet is. Helder in een gewijzigde opstelling en met Boogaard in de gelederen, die de vorige maal ontbrak, die toen door Zomer geremplaceerd was. Om precies half drie neemt het spel een aanvang, de Racers hebben den wind in den rug en hun voorhoede attaqueert reeds da delijk op Wit's heiligdom af. De H.-verdedi ging pareert echter goed, doch dat niet alleen, maar slaagt er ook telkens in het Ieder naar de overzijde te doen verhuizen, vooral als Tiessen den bal heeft. Hoewel de thuisclub meer aanvalt, weet Helder door het prima spel harer verdediging fen insluiting te voor komen en meermalen zelf het initiatief tot den aanval te nemen, waaruit tevens blijkt, dat deze aanvallen zeer gevaarlijk zijn* want als het spel nauwelijks 7 min. oud is en Ran snel doorbreekt, geeft hij op bet juiste mo ment over aan den middenvoor, die, na nog even doorgeloopen te zijn, met een prachtig schot de score opent (1—0). Dat inspireerde de rooden bepaald en we noteeren eenige goed opgezette aanvallen, doch de schutters kun nen het slecht met den wind vinden en WH heeft het dan ook niet al te druk Een vrije schop door Beneker in deze periode gaat net naast. Helder houdt vast en speelt werkelijk voorbeeldig. Na een uitval is Beijer genood zaakt corner te trappen, daar anders Bak hem den bal ontfutseld had. De gelijkmaker komt echter spoedig; Smit zet n.1. hoog voor, de bal dreigt uit te loopen, maar Prins weet net nog voor de outlijn den bal te stoppen. Een center naar Kapel volgt en via diens been verdwijnt de bal in het net Na een kwartier is de stand weer gelijk. Het wordt nu een spannende strijd; Racing stelt alles in het werk de leiding te nemen, wel vurig is hun spel, maar niet altijd accuraat. Wit toont zich bijzonder op dreef, tweemaal stopt hij keurig. Een ander maal kan hij niet anders dan den bal wegstompen, waarna Prins en Beneker toeloopen om zich van het leder meester te maken, doch ongelukkig genoeg, inplaats van den bal te raken, doen zij het hun hoofden, waardoor het apel een 10-tal minuten moet onderbroken worden. Als zij weer in het veld verschijnen, gaat het in hetzelfde tempo voort. Een corner voor HRC, zoomede een hard schot van Kapel, het baart den Racers geen voordeel, totdat de Boer het leder toegespeeld krijgt. Hoog komt de bal op Beijer aan, be laagd door Biere, die doorgeloopen was. Op het critieke moment weet de keeper niet goed wat te doen en.,., langs hem, op mans hoogte, verdwijnt de bal in het doel. Om 3.02 heeft H. de leiding! 23 min. moet nog gespeeld worden alvorens het rusten is. Racing zet alles op alles en valt verwoed aan, doch door het even fanatieke spel van Tiessen c.s. kan de voorhoede zich maar niet voldoende vrij maken, evenmin haar samenspel voldoende geven. Dat was de oorzaak, dat toen half-time geblazen werd, de stand nog onveranderd was. Evenwel ontstonden er menigmaal hache lijke situaties, zoowel voor het H.- en R -doel, doch tot doelpunten kwam het niet. Een be paald overwicht had ft. ook nu niet; H. werkte zich telkens los, vooral de vleugelspelers de den goed werk. Om 5 over half vier wordt hervat De eerste min. gebeurt er niets bijzonders. Wit krijgt het eerste werk als hij een laag schot krijgt te stoppen. Als dan even in de witte verdedi ging geknoeid wordt, maakt Beneker zich meester van den bal, doch zijn schot wordt door Wit op corner gekeerd. Van Helder zien we dan een paar verre schoten van Tiessen en Bak, die den R.-doelman niet de minste moeite bezorgen. Doch na 10 min. is Helder er weer in. En met succes, want in 5 minuten tijds is de stand van 21 tot 51 opgevoerd, door middel van Tiessen, Bak en Biere en na subliem spel van den rechtervleugel! (De 4e goal, een solo-ren van Bak, had Beijer mis schien kunnen houden, als hij eerder uitge vallen had)Een ongedachte voorsprong voor waar en te begrijpen waren de teekenen van bijval, na deze zoo kort achter elkaar opvol gende doelpunten. Er moest toen echter nog een half uur gespeeld worden, waarin veel gebeuren kon. Doch de scherpe opmerker had reeds voorzien, dat R. verloren spel speelde. De moed, het vertrouwen, was uit de ploeg; wel hield men vol, doch het spel zelf werd minder. Wel doorstond het H.-doel nog wel eens een angstig moment, doch het was strij den van een wanhopige tegenover een tegen stander, die alles te winnen en niets te ver liezen had. Zoo is Grosfeld genoodzaakt na zoo'n aanval corner te trappen, die even de spanning er in brengt. Want hieruit zet Rij kers hoog op doel; Wit kan er echter nog bij en werkt weg. Een volgenden keer speelt Prins den bal hoog op Rijkers, die weer re tourneert. waarna Kapel dan zuiver inschiet. Het is Tiessen, die het schot onschadelijk maakt. Voor Kapel, die in botsing gekomen was, moet dan even gestopt worden. Spoedig gaat het spel weer zijn gang en na 25 min. is het Beneker, die met een ver hoog schot Wit het nakijken geeft. De H.-voorhoede speelt mooi samen; Dirk en Ran gaan er sa men vandoor, een voorzet volgt, Biere staat klaar en het is 6—2. HRC past nu met suc ces de buitenspeltactiek toe, vele aanvallen loopen daarop dood, waarin Bak een groot aandeel had. Ran is nu eerst recht op dreef, die telkens goed weet te passceren en 9 min. voor het einde is hij het zelf, die Beijer nog eens het nakijken geeft, met een keurigen kop bal. De Racers blijven onvermoeid en komen in de laatste minuten nog eens flink opzetten; uit een hunner aanvallen redt Blinkhoff mooi. We zien Biere nog eens overkoppen en even later is het einde daar. Helder wint dus met 72, zeer zeker een schitterende revanche. Vbor de withemden een prachtig succes, doch nu niet overmoedig worden, maar blijven oefenen. Nog een paar weken en dan begint de competitie weer. Zoo het elftal nu gespeeld heeft en in deze opstelling, zijn we niet bang voor de toekomst van Helder's oudste club. Maar.... paraat blijvenI HRC zal, het kan niet uitblijven, wel ietwat ontgoocheld zijn. Toch bevat het team te goed materiaal-om nu maar bij de pakken te gaan neerzitten. De weg naar het succes gaat niet altijd over rozen. Zoo aanstonds krijgen de roodjakken weer tweemaal de gelegenheid zich met hun plaatsgenooten te meten En moet men den eenen wedstrijd maar beschou wen als een oefening voor den volgenden. RECTIFICATIE. In het verslag van den wedstrijd WGW— Helder, in de Held. Crt. van Zaterdag J.I., li een fout geslopen. In regen 76 staat: volgen de doorbraken enz., wat moet zijn: volgen de doelpunteli enz. Aangaande HRCHelder in hetzelfde no. «al men gemerkt hebben, dat de elftal-opstel ling van HRC ten deele onder het eigenlijke bericht en verder onder WGW 1HRC 2 la verzeild geraakt. Voorts was de bedoeling ge weest de elftallen van HRC en Helder onder elkaar te plaatsen, wat echter niet gebeurd la, zooals men kan zien. De oorsaak ia dat het Helder-elftal ons veel te laat bereikte. Het bestuur raden we in deze wat meer activiteit aan; vanzelf gaat het niet. In verband hiermede verzoeken we de be sturen van de diverse vereenigingen, nu aan stonds de competities weer beginnen, copie van wedstrijden voor Zondag Donderdag avond (uiterlijk Vrijdagmorgen) te ontvan gen, wil men van plaatsing verzekerd zijn. W.G.W. (Geel WiO-nleuws. N ederlaagweds t rijden. Heden (Dinsdagavond) wordt de laatste der drie nederlaagwedstrijden gespeeld. HRC 1 is dan de tegenpartij. H. staat, om den eer sten prijs voor haar eerste elftal te halen voor een moeilijke taak, doch is aan haar eer verplicht om boven het 2e elftal te eindi gen. Ook om beslag te leggen op den 2en prijs moet er een groote overwinning worden behaald. Zeker zal H. een sprekende overwin ning behalen, doch voor een zoo groote zal het zeker spannen. Na hun nederlaag tegen Helder zullen zij zeker trachten om met beter doelgemiddelde dan Helder te winnen. Na afloop heeft de uitreiking der prijzen plaats, zoodat de besturen der deelnemende vereenigingen beleefd worden verzocht hun afgevaardigde (n) daarbij tegenwoordig te doen zijn om een eventueel behaalden prijs in ontvangst te nemen. De uitreiking heeft direct na afloop plaats in het kleedlokaal. Op Wieringen heeft HRC 2 wederom van ons gewonnen, doch thans met 43, terwijl H. tweemaal doelpuntte uit een strafschop. Het was een uiterst spannende strijd tus- schen 2 gelijkwaardige elftallen. Voor verslag zie „Succes"-nieuws. Wieringen. Succes-nieuws. Het was Zondag een drukke maar tevens een gewichtige dag. Om elf uur speelde Suc ces 2 tegen Oudesluis 2 voor de Nederlaag- wedstrijden. Beide' elftallen zijn volledig. S. is echter het meest aanvallend. De O.-verdedi- ging heeft dan ook druk werk. Eindelijk moet de O.-keeper toch zwichten voor een hard schot van Jan Lont (10). Niet ontmoedigd pakt O. toch flink aan en weet enkele malen gevaarlijk door te breken. Buegel maakt uit een scherpen voorzet 2—0 en even latei Jan Lont 3—1o. Met dezen stand gaat de rust in. In de tweede helft gaan beide partijen vrijwel gelijk op. Om beurten verkeeren beide doelen in gevaar. De S'ers werken hard, de voorhoede combineert mooi. Het is weer Jan Lont, welke den O.-keeper voor de 4e maal het nakijken geeft (40). O. pakt nog even aan om ten minste de eer»nog te redden, wat echter niét wil lukken. Met 40 voor S. komt het einde, hoewel Oudesluis wel een tegenpuntje had verdiend. Om half twee had de uitreiking van het vaandel plaats. De heer C. J. Bosker, lid van het vaandel-comité, overhandigde met een toe passelijke toespraak het vaandel aan den heer Veltman, voorzitter van Succes. Deze dankte voor de medewerking en in 't bijzon der het comité en de dames, welke gecollec teerd hadden en voorts allen, die hebben me degewerkt dezen vaandeldag te doen slagen. Hierna werden een gedeelte der gewonnen prijzen aan het vaandel gehecht en werd met de muziekvereeniging Harmonie, welke haar belangloozc medewerking weer verleende, een rondgang door Hippolytushoef gemaakt. Toen kwamen Succes 1 en SVS 2 van Hel der in het veld. Succes Is volledig, terwijl SyS met een sterk elftal uitkwam. De SVS- middenvoor brengt den bal aan het rollen en direct ontwikkelt zich een vlug gelijkopgaand spel. Beide doelen verkeeren om beurten in gevaar. De verdedigingen blijven echter de baas. Een mooi schot van Slikker scheert buiten bereik van de* SVS-keeper de lat. Voor hands krijgt SVS een penalty te nemen, welke door den Succes-keeper wordt gehou den. Uit een móoien aanval maakt Kroon mooi I7-0 en heeft Succes de. leiding. SVS, cenigs- zins geprikkeld, pakt flink aan. Eenmaal heeft SVS pech als de bal tegen de bovenlat wordt geschoten. Even later weer een be nauwd oogenblik vpor het Succes-doel; nu zorgt Toon voor opluchting. Het blijft steeds spannen, geen van beiden weet het doel te vinden en gaat de rust in met 1—o voor Succes. Na de rust dezelfde spanning. Het »Pcl ver plaatst zich vlug, doch doelpunten blijven voorloopig uit. SVS zet er alles op om se'''* te maken en bij een strubbeling voor het Succes-doel gelijk het hen gelijk te maken (11). Beiden werken dan weer hard voor de leiding. Eenmaal denken Wij Koojj 1 (e zien maken, doch voor Open doel struikelt hij, zoodat een mooie kans verloren gaat. De S.- rechtsbuiten krijgt ook een mooie kans, doch zijn schot gaat over. Dan valt Jb Koorn uit en speelt Succes met 10 man verder. De S.- verdediging krijgt het dan ook zwaar te ver antwoorden, docht zij weet echter stand te houden. Succes weet enkele malen nog ge vaarlijk door te breken, doch doelpunten blij ven uit. Bij het einde is de stand nog II «n is Succes nog ongeslagen. Hierna komen Geel Wit I en HRC 2 in het veld voor een propaganda-wedstrijd, welke door HRC 2 met 43 is gewonnen. Met rust was de stand 21 voor H. H. had wel het beste van het spel in handen, hoewel GW goed partij gaf. De rechtsback speelde best. Op het laatste moment maakte H. uit een penalty 43 en wist toen beslag te leggen op de mooie verguld zilveren medailje, welke na afloop door den voorzitter werd overhandigd. Alle wedstrijden werden door den heer Dol op uitstekende wijze geleid. ATHLETIEK. De Decathon. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig no. over bovenstaand athletiek-nummer. waar wij het kampioenschap van Weisz be spraken, volgt hier nog een vergelijking tus- schen hem en de prestatie van onzen landge noot de Keijzer, door deze verricht op de Olympiade te Parijs. 100 M. 11.2 sec. 11.4 sec. 400 M. 51.fi sec. 54.6 sec. 1500 M. 5.18.4 min. 6.15.4min. 110 M. borden 16.2 seo. 19 sec. Hoogspringen 1.67 M. 1.60 M. Verspringen 6.28 M. 6 M. Polsstokhoog 8 M. 8.50 M. Discus*. 88.82 M. 88.41 M. Speerw. 66.28 M. 44.66 M. Kogelstooten 18.86 M. 11.81 M. Punten 7856.625 6509.14 Hollanders in Duitschland. Bij de Internationale athletlek wedstrijden te Keulen waren ook«Brooa en v. d. Berg van de partij. Zij hebbers in aanmerking geno men, dat zij tegen sterren van de eerste grootte uitkwamen, goede prestaties geleverd. Op de 100 M. werd v. d. Berge 3de. Dit nummer werd door den Amerikaanschen kam pioen Scholtz met miniem verschil op den Duitscher Körning in io.8 sec gewonnen. Op de 200 M. was Scholz, evenals bij de Olympische Spelen in Parijs 1924, eerste in 22 sec., op den voet gevolgd door v. d. Berge (32.1 sec.). Op de 400 M. klopte de bekende Duitsche sprinter Petscr onzen landgenoot Broos Lr de eindspurt. De tijden waren resp. 49 sec. en 49.3 sec. Een prachtige prestatie. Bij de te Kopenhagen gehouden wedstrij den tusschen de drie Scandinavische landen werden tal van goede prestaties geleverd en records verbeterd. De Zweed Polejumb muntte echter bijzonder uit door den no M. hordenloop in de wereldrecord-tijd af te leg gen, n.1. in 14.8 sec. De wedstrijden werden gewonnen door Zwe den met 30 punten, 2de was Noorwegen met 26 en 3de Denemarken met 16 punten. Breexand. Zondag 28 Augustus hadden op het BFC- terrein'een reeks van atletiekwedstrijden plaats, uitgeschreven door den turnkring H. N. K. Zij werden begunstigd door goed weer en er was een flinke deelname. Door het schenken van een medaille hadden van hun belangstelling doen blijken de Edelachtbare heer G. J. Lovink, burgemeester van Anna Paulowna, de heeren J. Buisman, Jb. Borst, D. de Graaf, J. Jonker, allen te Breexand, M. G. de Nijs te Anna Paulowna, alsmede de Ju- bileum-vereeniging „Breezand" en de voetbal- vereeniging BFC. Na afloop had de prijsuitreiking plaats op het terrein door den heer T. Kemp, voorzitter van H. N. K., die Jury- fn Commissieleden bedankte voor hun werk en hulde bracht aan allen, die een medaille voor deze wedstrijden hadden geschonken. Inzonderheid werd lof gebracht aan Burgemeester Lovink, die steeds van zijn belangstelling in de wedstrijden van den turnkring blijk gaf en aan vele Gemeente hoofden in dezen ten voorbeeld mocht worden gesteld. Uitslag wedstrijden: Ver-springen, meisjes: I. C. Wissekerke, UDI, Kolhorn, 4.06 M.; 2. T. Jes, Hébé, Nieuwe Niedorp, 3.95 M.; 3. N. Smit, Olym- pia, Wierigerwaard, 3.89 M.; T. Schager, id. 3.84 M. Duitsche Driesprong, jongens: 1. A Nottel- man, ZSC, Zijpe, 11.32 M.; 2 J. Jonk, UDI, Kolhorn, 10.91 M.; N. Kaan, Olympia, W.W., 10.83 M.; 4. Jb. Bakker, UDI, Kolhorn 10.50 M. Series 50 M. hardloopen, heeren: 1. H Nij- tneier, P.P.,Helder, 6 sec.; 2. K. Schenk, Olym pia, 6.3 sec.; 3. W. Roggeveen, Lycurgus. Schagen, 6.3 sec.; 4. F. Verstegen, P.P., Hel der, 6.4 sec. Hoogspringen, dames: 1. B. Bakker, Olym pia, 1.40 M.; 2. M. Dekrer, ZSC, Zijpe, 1.30 M. Series 200 M. hardloopen, heeren: 1. A. Veen, P.P., Helder, 24.7 sec.; 2. N. Dekker, DOKEV, A. Paulowna, 24.9 sec.; 3. K. Schenk, Olympia, W.Waard, 25.7 sec. Kogelstooten, dames: 1. B. Bakker, Olym pia, 996 M.; 2. L. Butter, Hébé, N. Niedorp, 9.82 M.; K. Vader DOKEV, 9-44 M. Series 100 M. hardloopen, dames: 1. Smit, Olympia, 134 sec.; 2. M. Keijzer, DOKEV, 14.1 sec.; L. Butter, Hébé, N. Niedorp, 14.2 sec. Discuswerpen, heeren: 1. K. Schenk, Olym pia, 31.15 M.; 2. Alb. Koster, DOKEV, 28.25 M.; 3. J. Daalder, DOKEV, 28.15 M. 4 X 80 M. estafstte-loop, jongens: 1. OKK, Helder, 45.2 sec.; 2. DOKEV, 47-4 sec.; 3- UDI, Kolhorn, 48.3 sec. Hinksprong, heeren: 1. K. Schenk, Olympia, 13.40 M.; 2. N. Dekker, DOKEV, 12.21 M.; 3. A. Egmond, Olympia. Slingerbal-verwerpen, dames: 1. N. Smit, P.P., 29.88 M.; 2. M. Moorman, P.P., 27.50 M.; 3. K. Vader, DOKEV, 27.32 M. 4 X 80 M. estafette-loop, dames: 1. DO KEV, 39.1 sec.; 2. Hébé, 40 sec.; 3. Olympia, 41-8 sec. Speerwerpen, heeren: 1. A. Egmond, Olym pia, 31.85 M.; 2. Jb. Fijnheer, Lycurgus, 31.20 M. 3000 M. hardloopen, heeren: 1. J. Penne- kamp, DOKEV, 9 57'/»; 2. C. Bakker, Sparta, Winkel, 10.10; 3- Jo. Pennekamp, DOKEV, io.n«/s. Duitsche Driesprong, dames: 1. M. Del ver, !ZSC, Zijpe, 933 M.; a. A. Smit, Olympia, 9.22 M. Hoogspringen, heeren: 1. K. Schenk, Olym pia. 1.65 M.; a. N. Dekker, DOKEV, 1.65 M.; 3. K. Kossen, ZSC, 1.60 M. Estafetteloop, 4 X 80 M., dames: 1. DO KEV, 46.4 sec.; 2. Hébé, 46.7 sec. 4 X 100 M. estafette-loop, heeren: 1. P.P., 48.5 sec.; 2. DOKEV, 4922 sec.; 3. Olympia, 50 sec. De wisselbeker ging hiermede van DOKEV naar P.P. van Helder over. Gymnastiek- en Ezercitie-Vereenlging „Pro Patria". Op de Zondag 28 Aug. 3.1. te Breezand ge houden atletiekwedstrijden, uitgeschreven door den Turnkring Hollands Noorderkwar tier, wist bovengenoemde vereenlging de vol gende prijzen te behalen: Slingerbalvèrwerpen (dames): ie prijs mej. Nel Smit, met een worp van 2988 M.; 2e prijs mej. M. Moorman, met een worp van 27.50 M. 50 M. hardloopen (heeren): ie prijs H. Nij- meijer in 6 sec.; 2e prijs F. Verstegen in 6.4 sec. 200 M. hardloopen (heeren): ie prijs A. Veen in 24.7 sec. 4 X 100 M. estafette (de heeren: H. Nij- meljer, A. Veen, F. Verstegen en L. D. de Snaijer) ie prijs (gouden tak) in 48.3 sec. Dele tak behoeft nog maar slechts éénmaal gewonen te worden om definitief in het be zit van de vereeniging te komen. Schagen. De heer W. Roggeveen te Schagen heeft den 3en prijs behaald bij de athletiek wed strijden te Breezand, 50 M. hardloopen; dezelfde be haalde den 4en prijs 200 M. hardloopen. Jb. Fijnheer, mede van Schagen, behaalde den 2en prijs bij speerwerpen. Onze landgenoot Timmer heeft bij de inter nationale kampioenschappen van Zwitserland te Luzern, naar de Tel. meldt -- het her ren-enkelspel gewonnen, door in de finale den Deen Worms te slaan in j sets (b_ 6-4, (y-2). P.V. „Victoria". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 28 Aug. een prijevlucht met oude en jonge duiven vanaf Lier (België), afstand 203 K.M. Lor 8 u. v.m., wind Z.W., aantal duiven 131 stuks. Prijzen en diploma's werden behaald als volgt: Mulder en Zn. t; v. d. Spek tf Pauw 3; Hellema 4. 13; Goossen 8. 6, 10, 12, 19; Duin- ker 7, li, ao; Peters 8; v. d. Wal 9, 17; Koop man 14; Kramer 15; Jacobs 16, 18. De ie duif werd geconstateerd 10 u. 16 m. 46 sec., de 20e duif 10 u. 34 m. 10 sec. De ie duif bereikte alsoo een reuzensnelheid van pl.m. 1504 M. per minuut of ruim 90 K.M. per uur. Adspiranten: Geus, 1, 2, 3. De stand der punten voor het kampioen schap jonge duiven is: Kampioen v. d. Spek met 17a punten. Brink 156, Mulder en Zn. 127, v. Leeuwen 112. Kramer 99, Duinker 97, Pauw 95, Arnst 91, Hellema 90, Ottcvanger 82, Wil- lems 80, Giessen 76, Peters 74, Goossen, 73, Koopman 58, v. d. Wal 40, Jacobs 32, Kwast 27, Woord 24; de overigen geen punten. Adspiranten: Hartog 20, Geus 8. Tijdstippen van varzending der brievenmalen. Naar Ned. Oost-lndië. Verzendings- weg. Datum der ter post bezorging. Tydstip der laatste bus- lichting a. h. Postkantoor. i'er zeepost via Viusteroam 12 en 26 Sept. 6 30'sav >f Rotterdam 6 en 20 6 80 'sav Per Holl. mail via Genua 6 en 20 3 'sav. 'id uazending) 7 en 21 9.'sm. (id. 2e na zending) 7 en 21 6.30 'sav. Per Holl. mail via Marseille 13 en 27 3.— 'sav. (id. nazending) 31 Aug 3.— 'sav. (id. 2e nazending) 31 6.30 'sav. per Eng. mail Eiken via Marseille Donderdag 9.— 's m. id. (nazending per luchtdienst A'dam Parljs- Marseille). Idem. 6.30 'tav. Naar Ned. Weit-lnditt. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam Per mail vla Amsterdam (Colnnl(jni Per mail via St. Naznire 8 8ept. 6.30'sav. 8 en 22 6.30'sav. 30 Aug. 6.30 'sav. Naar Sa b a, 8t. Eusta ti us en 8t. M ar ti n Per zeepost via Amsterdam (Colonlyn) 8en22Sept. 6.30'sav. Per mail over Engeland 5 6.30'sav. Naar Aruba. Bonaire en Cura^ao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) 8en22Sept. 6.30'sav. Per mail over Frankr(jk 30 Aug. 8.—'sav. Per zeepost te verzenden stukkeD zyu t« voorzien van de aanwijzing .zeepost." Alleen brieven en briefkaarten. naar waarnemingen verricht io dso morgen van 80 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772.2 te Blaavandshuk. Laagste stand 761.7 te Reykjavuk. Verwachting: Zwakke tot matige wind, meest u'J Oostelijke tot NoowieHjke richting, ucü» tot half bewolkt, mogelijk met nevel, droog weer, behoudens kans op onweer, 1 weinig verandering in temperatuur.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 8