J I II Hl 11 ERNSTIGE OVERSTROOMING IN HET BUITENLAND. J1 Een berloht uit Warschau meldt, dat het geheele voorgebergte van de Karpa- then ini Ooet-Galicië door noodweer ge troffen is. Vele' steden werden over stroomd, bruggen zijn weggeslagen. In Merkoicz zijn 64 huizen ingestort, terwijl 86 personen verdronken. In Marzinou konden de bewoners van 800 overstroom de huizen niet meer gered worden. De offers aan menschenlevens en de berokkende schade waren nog niet te overzien. Nader meldt men uit Berlijn de vol gende bijzonderheden: De te Warschau ontvangen berichten over de ramp zijn onvolkomen, daar vrij wel alle telefoon en telegraafverbindin gen in de geteisterde streken verbroken zijn en ook het spoorwegverkeer moest worden gestaakt. Het aantal personen, dat bij den ramp het leve^ieeft gelaten, zou 160 bedragen. De overaroomde streken zouden niet minder dan 20,000 vierkante K.M. groot zijn. Door de ramp zijn voor namelijk getroffen de districten en ste den Przemsyl, Sambor, Drohobicz, Stryj, Jaroslaw, Stanislaw. Te Borislaw, het be kende centrum van de naphta-industrie, zijn 12 huizen ingestort, 'n groot gedeelte der bewoners werd hierbij gedood. De halve stad alsook de naphta-putten staan onder water. De arbeid ligt geheel stil. De groote bruggen nabij Borislaw en Pristanowicz zijn ondergespoeld en drei gen in te storten. Op het platteland staat bet water gemiddeld! 8 a 4 meter hoog. Vele huizen zijn met hun inwoners door het water weggespoeld. Tengevolge van een dubbele dijkbreuk staat de aan de Stryj gelegen stad van dienzelfden naam onder water. Vreese- lijke tooneelen speelden zioh in den nachlt aldaar af. Huizen en bruggen stor ten in. menschen werden door het water weggespoeld. Alleen in de provincie Stanislaw staan 14 districten, die een paar honderd gemeenten bevatten, onder water. Ook hier werden huizen en brugL gen weggerukt Het water stijgt voort durend. Het stadje Kuty bestaande uit 600 huizen, werd geheel overstroomd, hierbij zouden meer dan 100 personen omgekomen zijn. De Poolsche regeering hoeft een bedrag van 600,000 zloty uitgetrokken ter onder steuning van de slachtoffers van de ramp. Zoodra nauwkeurige gegevens te War schau zullen zijn ontvangen, zal het ka binet vergaderen in buitengewone zitting en dan verdere middelen ter beschikking stellen voor herstel van de geteisterde gebieden. Nadere bijzonderheden. Het Tsjecho-Slowaaksche persbureau meldt, dat na de ontvangBt van aanvullen de berichten over den omvang van de overBtroomlngen in Oost-Gallolë en de Karpathen, het eenigermate mogelijk is de ramp te overzien. In het wojiwodeschap Stanlslau zijn in twaalf districten 186 gemeenten geheel en 40 gedeeltelijk overstroomd. In de streek van Kosten heeft de overstrooming ont zaglijke schade aangericht. Daar zijn 12 gemeenten het zwaarst getroffen. In do badplaats Kuty zijn 600 woonhuizen on- dergeloopen, en een aantal is wegge spoeld, waarbij ook menschen zijn omge komen. Het aantal dooden in het district Kosten alleen beloopt een honderd. Het totale aantal slachtoffers in het wojiwode schap Stanislau wordt tot dusver op meer dan twee honderd geschat. De Djnestr is over onafzienbare afstanden buiten haar oevers getreden. De oogst is in 't geheele gebied volkomen vernietigd, Talrijke naphta schachten staan onder water. De materieele schade bedragt eenige millioe- nen zloty. Uitbreiding van de ramp. De overstroomingen in Galicië hebben zich verder uitgebreid, zoodat thans in 50 districten ongeveer 600 gemeenten onder water staan. Steden en dorpen, gelegen in het centrum van het overstroomde ge bied, zijn geheel van de buitenwereld af gesneden. Het water is 6 en 8 meter boven het gewone peil gestegen. De overstroom de gebieden strekken zich uit van de Roemeensch-Russische grens tot aan de stad Przemysl; het aantal dooden wordt op 180 geschat. Vele kurgasten die in de beneden-Karpathen vertoefden, voorna melijk Tsjechen en Hongaren, zijn even eens door de ramp verrast. Op een station tusschen Lemberg en Stryj kwamen 260 ossen om. De schade berokkend in het petroleum- gebied van Borislaw wordt op 6 millioen zloty geschat. Een reservoir inhoudend 400 wagons, vertegenwoordigend een waarde van 25,000 dollar werd door het water vernield. In Tsjecho-SlowakiJe. Het Tsjecho-Slowaaksche persbureau bericht uit Lemberg dat tengevolge van de voortdurende regenbuien der laatste dagen en een Dinsdagnacht gevolgde wolkbreuk, de Tysmlenicsz bulten haar oevers is getreden en de steden Boryslaw en Drohobysz heeft onder water gezet, alsmede ettelijke plaatsen ln den omtrek. In Boryslaw zijn vijf huizen ingestort, waarbij eenige mensohen gedood zijn. De spoorbaan bij Drohobycz is ter lengte van 8 K.M. weggespoeld. Meer dan twaalfdui zend mensohen hebben hun heele hebben en houden verloren. Ook de stad en het district Strys is door een overstrooming bezocht. In de stad staan een kleine tweehonderd huizen on der water. Ook hier zijn eenige menschen levens te betreuren; in een dorp zijn vijf mensohen verdronken. In hel Rijnland. Stremming van hei schccpvaart- vaartverkeer. Uit Germershelm wordt gemeld, dat de eilstand van den Rijn daar ter plaatse dragen, die hij daar ontvangen had bij elkaar een goede 12.000 gulden. Zijn verhoor door den rechter geschied de met behulp van iemand, die de vinger spraak machtig was. ONTPLOFFING IN EEN VUURWERK FABRIEK. Bij Buenos Ayres werden elf mensohen gedood door een ontploffing in een vuur werkfabriek in de voorstad St. Martin. De fabriek ging geheel in vlammen op door de brand, die op de ontploffing volgde. 8AOOO EN VANZETTL De rekening. De penningmeester van de oom missie voor de redding van Saoco en V'anzetti heeft bekend gemaakt, dat voor den zon der succes gevoerden strijd van zeven jaar tot redding van Saoco en Vanzetti 860,000 is uitgegeven. ARRESTATIES IN RUSLAND. De Geepeeoe heeft 26 mannen en vrou wen in hechtenis genomen, als verdacht agenten te zijn van den Engelschen spio nagedienst in Finland Verschenenhet Augustus-nummer van »Onze Kleine», Tijdschrift voor Kinder- ziëne. EEN DROOM DIE UITKWAM. Het meisje dat haar eigen dood voorspelde. Wij geven het volgende bericht, zooals wij het ln de Londeneohe Evening Stan daard aantreffen: Toen de 17-jarig© Allee Salt vandaag (1 September) op haar werk kwam in de fa briek van de Gasceiloid Oompany, fabrikan ten van celluloid speelgoed te Leicester, zeide zij tegen haar gezellinnen, dat zij des nachts gedroomd had, dat de fabriek afge brand en zij Zelve gestikt was. Donderdagochtend brak brand uit op de tweede verdieping van de fabriek en zij kwam in de vlammen om. Andere aibeidsters konden zich in veillg- hedd brengen. Men dacht, dat allen gered waren, maar toen appèl werd gehouden, ant woordde het meisje Salt niet. Het was toen te laat om haar te redden, want de vlammen laaiden boven het dak. Juffrouw Salt, een knap en aardig meisje, had oök met haar ouders aan hét ontbijt over haar droom gesproken. HOND EN KAT ALS IJSPROEVERS. Een middel togen Usvcrglftlglng. De Daily Herald doet het verhaal van een ijsverkooper in het East end van Lon den, die op een nieuwe wijze profijt trekt van het bezit van een htnd en een k*t- HU heeft ontdekt, dat het ware kenners zijn op het punt van ijs en beoordeelt nu aan hun houding tegenover zijn maak sels de al of niet deugdelijkheid. „Ik ver koop ook maar niets aan mijn klanten, oensdag als gevolg van den sterken j vertelde hij, voor mijn beestjes ervan ge- regenval der laatste dagen een hoogte proefd hebben. Als ze hun neus ophalen van 7.16 meter heeft bereikt. Sedert en wegsluipen, wordt er niets van ver- Woensdag staat de Rijnbrug bij Würth kocht Met het oog op de vrees voor ija- lking v M W onder water. Do bevolking van het ge heele gebied verkeert in een paniekstem ming. Tal van dorpen aan den oever van den R]jn zijn ondergeloopen én de oogst is grootendeels vernield. Het geheele scheepvaartverkeer in Rijnland is stopge zet INBRAAK IN EEN IIOEDENFABRIEK. Dinsdagnacht Is ingebroken in 'n hoeden- fabr. te Berlijn, waar voor 'n waarde van ongev. 80,000 mark aan zijde, kunstzijde en satijn ln handen viel van de dieven. De politie vermoedde onmiddellijk, dat de diefstal gepleegd was door Lorries, een berucht inbreker, die in het laatst van Juli uit de gevangenis van Naugard ont snapte en Bindsdieu onvindbaar was. Men kwam tot dit vermoeden, doordat bekend was, dat Borries een voorliefde voor den Dinsdag heeft Al zijn vroegere diefstal len had hij op dien dag gepleegd. De agenten doorzoohten daarop opnieuw de haar bekende schuilplaatsen van den in breker. Op hun tooht door het noorden van de stad kwamen ze in een woning, die geheel verlaten scheen. De agenten stoot ten daar op een vertrek, waarvan de toe gang geheel gepantserd was met ijzeren platen. Na anderhalf uur te hebben ge werkt, slaagden zij erin, de deur van het vertrek open te breken. In het vertrek vonden zij het grootste gedeelte van den buit De dieven hadden reeds de noodige voorbereidingen getroffen voor den ver- derverkoop. Pakpapier en touw lagen ge reed. Borries zelf is eohter nog steeds niet ontdekt EEN AUTO IN EEN TRQEP KINDEREN GEREDEN. Te Schwiebus bij de Poolsche grens reed Woensdagavond een auto in een troep kinderen, die van een sohoolfeest huiswaarts keerde. Twee kinderen kwa men onder de auto terecht Voorbijgan gers grepen daarop den chauffeur beet en trokken hem uit de auto, zonder hem den tijd te laten zijn wagen tot stilstand te brengen. Het gevolg was dat de auto nog maals in de troep kinderen reed, waarb: toen niet minder dan 14 kinderen gewon werden. Vier hunner verkeeren ln levens gevaar. deelte der mijn te bereiken. Hij werd in mijn mis TEGEN DE DRANKSMOKKELARIJ. Washington, 1 September. Er zijn nog 80 beambten van de drankbestrijding naar Detroit gezonden om den drankin- voer uit Canada tegen te gaan. De grenspatrouilles zijn ook versterkt. HET MIJNONGELUK TE FONTAINE- 1'EVèQUE. Een der vier mijnwerkers, een Italiaan, die, ten gevolge van de mijngasontplof- fing te Fontalno-l'Evêque, onder oen in storting werd bedolven slaagde er in, naar men uit Brussel meldt, na tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd, zich te het ziekenhuis opgenomen waar zijn toe stand echter niet zorgwekkend werd be vonden. Van een Vlaming en een Waal zijn de lijken gevonden. Belden bleken aan verstikking te zijn bezweken. Er wordt thans op de plaats waar de gasontploffing het felst blijkt te zUn ge weest, naar bet lijk van het vierde slacht offer, een Zwitser, gezocht, HET SCHIP IN NOOD. De passagier» veilig aan wal gebracht Donderdag hebben wtf gemeld dat de Prince8S Charlotte (een schip van 8925 ton, toebehoorende aan de Canadian Pa cific), in Straat Wrangell (Alaska) in nood verkeerde. Thans komt bericht dat het schip gestrand is, maar de 250 passagiers goed en wel geland zijn. HEKSENVERVOLGING IN BOSNI8. In Travnik, in Bosnië, is dezer dagen een Engelsche vrouw het slachtoffer ge worden van het geloof aan heksen van de inheemsche bevolking. Zjj was er met haar fototoestel op uit getrokken en haar manipulaties daarmee hebben een Bosni sche vrouw zoo aan het schrikken ge maakt, dat zij hard naar haar dorp liep om te vertellen, dat in het bosch een heks rondliep met een zonderling toestel, waar mee ze kinderen betooverde. Met haar al len zijn ze toen op de Engelsche, die geen Servisch kent en zich dus niet verstaan baar kon maken, aangevallen. Tien van haar zijn in hechtenis genomen. EEN JONGEN GE6LECTROCUTEERD. Te Newport, in Monmouth, lp een vijf tienjarige jongen, een zekere Ronald Wil liams, geëlectrocuteerd in zijn slaapkamer gevonden. Hij was bezig met het herstel len van zijn draadloos apparaat. Gebleken is dat hij een stuk draad in zijn mond had genomen en daarna een draad van een electrisohe tafellamp had vastgegrepen, die niet behoorlijk was geïsoleerd. De stroom was door hem heengegaan vla zijn mond naar het draadlooze toestel. Het eenige uitwendige teeken dat hij vertoon de, waren een paar verbrande lippen. DE BEDELAAR IN GOEDEN DOEN. Nauwkeurige boekhoudlnig. Te Portsmouth ls Woensdag een doof stomme met 10 sh. beboet en bovendien moest hij beloven de stad te verlaten. Na zijn inhechtenisneming had men on geveer 1000 gulden ln contanten bU hem gevonden, voorts een gids voor autoino- hlelrijders, een lijst met een groot nantal Dr. S. v. Oreveld vervolgt ln deze afle vering zijn artikel over «Groei en Stof wisseling van het jonge Kind», Dr. H. B. L. Vos dat over »De voedende Moeder», terwijl Dr. 8. Zeehandelaar in het vervolg op zijn artikel «Geestelijke hygiëne der Kinderjaren» de «Zuigelingen aller lan den» opwekt zidh te veroenigen en te protesteeren tegen de beschuldigingen van perversiteit, crimlneele neigingen enz. A. v. Dikxhuyzen behandelt in dit num mer «Het baden» van den zuigeling en «De borstvoeding». Verder vinden we nog een belangwek kend artikel over «De invloed van Zon licht en Licht op het menschelijk Lichaam» door Dr. J. Munk en het eerste van een artikelenreeks over «Slechte gewoonten bij Kinderen», door Dr. Joha. M. v. Went. Tusschen den tekst vinden we tal van mooie kinderfoto's, terwijl in deVragen- bus reeds antwoord wordt gegeven op verscheidene vragen. bet vergiftiging, heb ik erg veel aan ze. An dere dan menscheHJke „proevers" leven mijn beestjes vrijwel alleen op roomijs en, zooals u ziet, varen ze er wel bij". DE WERELD RONDGEFIETST. Te Stookholm is gisteravond een zekere Hult van zijn reis om de wereld per fiets teruggekeerd. Huil was 17 April 1925 vertrokken. Hij fietste door Zweden, Denemarken, Neder land, België, Frankrijk en Spanje, liet zioh toen overzetten naar Afrika, trok door Egypte, Turkije #n Perzlë naar In- dië, voorts door China eu Japan, dwars door Amorika en is vandaar per schip naar Gothenburg overgestoken en toen naar Stookholm doorgefletst. Htj pad een reiB vol avonturen. In Spanje werd hij besohoten en gevangen mi<i<ÏQo van het Noordelijk deol van den genomen, in de veronderstelling dat hij ooss», waardoor de „St. Raphaer heeft een lang gezochte Zweedsche misdadiger was. In Noord Afrika werd hij gedurende 21 dagen opgesloten gehouden door de Rifkabylen. In Egypte werd hij gebeten door een schorpioen maar gered door een paar Engelsche officieren. In Turkije werd hij weer eens in hechtenis genomen. Alles bij elkaar heeft hij in zeven gevan genissen gezeten. In Indië werd hij door een giftige slang gebeten. Hij werd ter verpleging opgenomen in een katholiek ziekenhuis, waar men hem tweemaal de laatste sacramenten toediende. Zijn reis door Amerika was een ware triomftocht Hult heeft op zijn tocht veertien banden versleten en acht-en-twintig broeken doorgezeten. Hij is te Stockholm zeer hartelijk ont vangen. Vele fietsers waren hem tege moet gereden, om hem een feestelijken in tocht te bereiden. EEN GESTOORDE MAALTIJD. Tweehonderd bezoekers, die het mid dagmaal gebruikten in een restaurant in de Rue de Clignanoourt te Parijs, zijn plotseling verdreven, doordat een wolk van prikkelend gas het lokaal binnen drong, waarvan zjj hoesten en huilen gin gen. Er ontstond een gedrang naar de uit gangen en binnen enkele oogenblikken was de zaal leeg. Het bleek, dat een belendend gebouw gedesinfeoteerd werd met zwavelzuur, Door een gat in den muur waren de dam pen het restaurant binnengedrongen. De kok van het eethuis was bewusteloos ge raakt door het gas en moest naar een zie kenhuis vervoerd worden, waar het heel wat moeite kostte om den man bij te bren gen. bevrijden en het ongedeerd, gebleven ge- steden waur hij geopereerd had eu de bo- TIJD8CHRIFTEN, WEEKBLADEN enz. „De Stad Amsterdam" heeft behalve Amsterdamsch, veel Gooisob nieuws en uit Edam een groote kiek over de geheele breedte. J. Sonulteuiaker ver- tolt van het feestvierende Beverwijk. Aardig zijn de sohoolklekon, die nu aller- wege de vaoantles eindigen, actueel zijn. Er ls voorts allerlei nieuw», maar uit onze directe omgeving vinden wij niets. Luchtvaart. De vliegtochten Europa-Amerika. Nog altijd geen bericht van Mlnchln. De benzine zon giste rennacht half drie ongebruikt zijn. Mogelijk op zee gered. Gisterenmiddag 12 uur was te Londen nog geen bericht ontvangen van den een- dekker. waarmee prinses Loewenstein— Wertheim, kolonel Mlnchln en kapitein Ha- mhtoD Donderdag uit Engeland bun over- zeeschen' vliegtocht naar Canada zjjn be gonnen. Men maakt zioh bezorgd over hun lot, daar er al veel eerder bericht had moeten zijn, dat allee goed gegaan was. Men heeft berekend dat d# achthonderd gallons ben zine, die het vliegtuig aan boord hal giste renochtend tusschen half twee en half drie opgebruikt moesten zijn, indien het steeds doorgevlogen was. Het lijfsbehoud van de bemanning zou dan alleen verzekerd zijn, indien zij, ca neerdaling van het vliegtuig op zee, gezien 9n opgenomen werden door een voorbijko mend schip. Men houdt er ook rekening mede, dat tegenwinden het toestel uit zijn koers hebben gedreven en bet op een een zame plaats aan de kust neergekomen ls. Het vliegtuig heeft geen^ draadloos zend toestel Do oprvouwb&re boot, die de vliegers bij zich hebben, kan slechts zee bouwen, ais de golven niet te woelig zijn. Woensdag misschien nog ge zien door de BllJdendUk. Volgen» een draadloos berloht moet het Nederiandsche stoomschip Blijdendijk (van de Holland-Amerika lijn) den Bleu Augustus het «oeklioht vau een vliegtuig gezien hebben. Als dit echter van het ver miste toestel SL Raphael ls geweest, zijn de Vliegers aan het dolen geraakt Vol gens het berloht scheen het soeklioht in Oostelijke richting. Nog geen nieuws van Mlnchln ca. Gisteren in bet begin van den avond waa er nog steeds geen niéuws ontvangen van vliegtuig JÜt. Raphael". Ganadeesohe departement van Marine meedeelt, heeft men de heele kus; tot 640 K.M. ten N. vau Belle lak) toe afge vraagd, doch hebben alle draadkxne stations gemeld, dat er niets over de JSt. Raphael" te zeggen viel Men acht het daarom thans bet waarschijnlijkst, dat het toestel gedwon gen ia geweest op dien Oceaan neer te dalen. Het weer op deni Atiantlschen Oceaan ls intusschen gisteren omgeslagen. Vrijwel ln moeten passeeren, heelt zich gisteren een duidelijk centrum van slecht weer ontwik keld. Dit boteekenfc, dat op zeker 1000 KAI. van de vermoedelijke route een straffe wind staat met zware bewolking en regen. Op een ruwe zee moet de opvouwbare boot, die de vliegers bij zich hebben, slechts met moeite uit te brengen zijn en zoo (fit al ge lukt, behoort er groote handigheid toe om de boot drijvende te houden. In het Westelijk deal van den Oceaan en op de kust van New-iFouiiid3flnd ie bet weer daarentegen nog ietö veibeterd, doordat de mist is opgetrokken. Dat wil zeggen, dat de kans voor de vliegers om opgepikt te wor den in dat deel van den Oceaan verbeterd is. Levine's plannen. Londen 2 September. Levine, d(0k"or zijn tocht over den Oceaan met de „Miss Columbia" den piloot Hinchcüife geënga geerd heeft, zal vermoedelijk eerst morgen vertrekken, daar de weerberichten van he den niet gunstig luiden. Oorspronkelijk lag het, wanneer de tooht van de jSt. Raphaer mislukt in de bedoeling hedenochtend half zeven te vertrekken. Courtney wil vanocb&nd vertrekken. Kapitein Oourtney, van wiens voorberei ding voor zijn vlucht over den Oceaan met een Dornler „walvisch" vliegboot wij' reeds herhaaldelijk melding hebben gemaakt, is gisteren van Oalshot, waar bij zijn toestel ln gereedheid heeft gebracht, naar Plyniouth gevlogen. Zijn plan was hedenochtend om half vijf Engelsche zomertijd zijn tooht over den Oceaan aan te vangen. Naar men weet, gaat Oourtney vla de Azoren, waar bij nieu we benzine in zal nemen. Twee nieuwe vluchten van West naar Oost Kapitein Tully en luitenant Medcalf zijn met het toestel Sjr John Oarling, Donderdagochtend opnieuw uit Londen ln Ontarlo vertrokken om' te traohten naar Londen in Engeland te vliegen. De Oarling is om kwart voor zes Oana- deesohe tijd opgestegen. De vliegers ver trokken keurig. Zij waren voornemens te Harbour Graoe oen tussobenlanding te Zij waren Maandag ook uit Eonden ver- trokken dooh zijn toen wegens den teruggekeerd. Een tweede poging om den Oceaan weer van het Westen naar het Oosten over te steken wordt ondernomen door de vlie gers Schiller en Wood, dié Donderdag ochtend om kwart over negen uit Wind- sor in Ontario vertrokken zijn en zich ten doel hebben gesteld naar Windsor in En geland te vliegen. Hun toestel draagt den naam Royal Windsor. Uit Quebeo werd gisterenoohtend ge meld, dat het vliegtuig Royal Windsor, hetwelk met de vliegers Schiller en Wood uit Windsor (Ontarlo) naar Windsor (En geland) was vertrokken, Donderdag een noodlanding op Oanadeesohen bodem heeft moeten doen, omdat een van de vleugels ln brand was geraakt. De vlie gers waren van plan de schade gisteren nacht te heretellen en den tocht gisteren ochtend te vervolgen. Het zonderlinge bericht dat de Royai Windsor een noodlanding had moeten doen, omdat er een vleugel Ln brand was geraakt blijkt onjuist te zijn. Naar Reuter nader uft New-York meldt, heeft het vliegtuig den tocht moeten staken wegens het slechte iweer. De Sir John Oarling zal zoo mogelük, morgen den tocht naar Engeland voortzet tea Het pian van de vliegers was eerst gis teren weer te vertrekken, doch het slechte weer heeft zuEob verhinderd. EEN MISLUKTE POGING. Glbon en Corbut vertrokken, maar teruggekeerd. Havas meldt van het vliegveld Le Bout- get, dat de vliegers Gibon en Corbut gis- ternochtend om half zeven van daar voor hun vluoht over den Atlantiachen Oceaan zjjn vertrokken. Een later telegram meldt echter, dat zij om twee minuten vóór tienen op het vlieg veld zijn teruggekeerd en dat zij vóór zij landden hun benzlne-tanka hebben leeg gegoten. VLIEGONGELUKKEN IN FRANKRIJK. Bij Vlllaooublay beeft Woensdag een noodlottig vliegongeval plaats gehad. Twee oefenmachines vlogen tegen elkaar op en in haar val kwamen zfl terecht op eenige hoogspanningsdraden, waardoor een der machines onmiddellijk in brand vloog. De piloot van dit vliegtuig was terstond dood. De bestuurder der andere machine kon behouden landen, dooh het toestel was zwaar beschadigd. Donderdagmorgen is een militair vlieg tuig bij Orly neergestort. De piloot kwam om bet leven. EEN MERKWAARDIG ONGELUK. Toen een DA 9 bombanieervliegtulg Dinsdagmiddag op een hoogte van 800 M. over het vliegveld van Farnborough vloog, sprong plotseling, ten gevolge van bet toevpllig breken van een touw, een parachute los, welke klem bleef zitten tus schen een deel van de zitplaatsen. Toen de parachute door den krachtigen wind opensprong werd de waarnemer, de teoh- nioien Lothian uit het schuitje geslin gerd. H]j bleef een meter of vijf onder het schuitje hangen aan het touw van de pa rachute. Van den grond af hing de on gelukkige als een pop onder het vliegtuig heen en weer te slingeren. Luitenant Hudson, de vlieger, zag zioh voor de moeilijke taak geplaatst zoo neer te dalen, dat Lothian's leven zoo mogelijk gespaard bleef. Na een paar keer boven bet vlieg veld geoirkeld te hebben, daalde hl) zoo voorzichtig mogelijk. Hij kon echter niet voorkomen, dat zijn metgezel togen den grond kwakte en een eindweega meege sleurd werd. Toen men den man opnam, leefde hij nog, doch 's avonds is hit ln het militair hospitaal te Aldershot overleden. Volgens de toeschouwers is de landing van Hudson een waar kunststukje ge weest, daar het toestel door de zonderlin ge gewichtsverdeeling heel moeilijk be stuurbaar moet zijn geweest. DE VLIEGTOCHT OM DE WERELD. De Prtde of Detroit te Bagdad aangekomen. Bagdad, 2 September. De Pride of De troit, waarmee de vliegers Broek en Schlee een reis om de wereld maken, ia vandaag hier aangekomen. RADIO-NIEUWS. E£N NIEUWE KORTEGOLFZENDEH IN SYDNEY. Volgens een Reutertelegram aan de Times is Woensdag j.1. een nieuwe om- roepzender op de korte golf door de oin- roepmautschappij te Sydney in dienst ge steld. De golflengte bedraagt 29.8 meten Er zijn berichten van goede ontvangst ingekomen uit Azië, West-Amerika, Ca nada, Zuid-Afrika en deelen van Europa. Indien de proef goed slaagt, zal Sydney de uren van uitzending zoodanig regelen, dat ook de Engelschen dus ook onze amateurs er wat aan hebben. Men adresseere den inhoud van de krant; In Ooet-GaliclC. Hl nan de Redaktle alle stukken betreffende aan da Administratie alles aangaande abonnementen, advertentlën, boekhou ding, kluchten over de bezorging vaD de krant, enz. Aan personen nimmer brieven adres- seeren, dit kart stoornis en groote vor truglng tengevolge hebbeu.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 10