KELDERS» COURANT D AMES-CONFECTIE. I. GRUNWALD. VIERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1927 Onze plaatsgenoot, den heer O. J. Bosch, is Donderdag j.L door de Arr. Rechtbank te Alkmaar beëedigd als Ma kelaar in onroerende goederen. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING door Notaris J. W. J. Sohreuder op Woensdag jJ. in Musis Sacrum. Het woon- en winkelhuis met werk plaats en erf aan de Weststraat No. 81, hoek Doksteeg, groot 1 are 16 centiaren; kooper H. v. Pelt voor 2200. Het huis en erf aan de Vlamingstraat No. 40, groot 80 centiaren; kooper P. Bregman q.q voor 980. Het huis aan de Middenstraat No. 7, groot 20 centiaren en het huis aan de Middenstraat No. 9, naast het vorige per ceel, groot 20 centiaren; kooper K. Hoo- gerduijn voor 430. Het huis en erf aan de Oude School straat No. 10, groot 63 centiaren; kooper A. Govers Rzn. voor 768. Het huis en erf aan den Dijkweg No. 46, groot 78 aren; kooper J. W. London voor 240. Bet huis en erf aan de Achterstraat No. 80, groot 88 centiaren; kooper D. van Dok q.q. voor 120. Het huis en erf aan de Bassingracht Na 47, groot 94 oentiaren; kooper J. Steeman voor 220. Het huis en erf aan de Bassingracht No. 48, naast het vorige perceel, groet 1 are 4 centiaren; kooper A. F. Isakson. Het huls en erf aan de Molenstraat No. 86, groot 82 centiaren; kooper A. v. d. Wal voor 1440. Het huls en erf aan de Van Galenstraat No. 12, groot 89 oentiaren; kooper O. Tay- lor q.q. voor 2880. Het huls met erf en steeg aan de Dfjk- straat No. 28a, groot 72 centlaren; en het huls met erf aan de DiJkstraat No. 28, naast het vorig peroeel, groot 68 cen tiaren; kooper R. Kootstra voor 8056. Het woon- en winkelhuis aan de Mid denstraat Na 23, hoek Schoolstraat, groot 94 oentiaren; kooper R. de Kloe q.q voor 1760. Het huis en erf aan de Schoolstraat No. 1, achter het vorig perceel, groot 69 cen tiaren; kooper Th. J. Hoogenboeoh voor 1840. Het huis en erf aan de Schoolstraat Na 8. naast het vorige peroeel, groot 39 centiaren; en het huls en erf aan de Schoolstraat No. 8a, naast het vorige per oeel, groot 44 oentiaren; kooper K. Hoo- gerduijn voor f 1010. Het huls en erf aan de Blomsteeg No. 8, groot 46 centiaren; kooper J. Koning voor 785. Het huis en erf aan de Blomsteeg No. 8, naast het vorige perceel, groot 46 cen tiaren; kooper P. Bregman q.q. voor 725. CENTRALE NEDERLANDSCHE AMBTENARENBOND. In het Bondsgebouw van den Bond voor Minder Marine-Personeel was Don derdagavond een vergadering belegd door en voor de afdeeling Helder van den Centralen Nederlandschen Ambtenaren bond, welke vergadering bedoeld was als propaganda voor deze vereeniging. De medewerking van de dames Corrie Dol (piano), Meinouda van Meerten (cello) en den heer M. Luca (viool), verleende aan deze bijeenkomst een feestelijk cachet, terwijl daareaboven de dames Ida Glazer en G. Zondervan door declamatie deze stemming verhoogden. De eerste reden was, hoe vreemd dit misschien moge klinken, het meer en meer samentrekken der reactie. Als we ons goed doordrongen hebben van de oeteekenis van dit feit, dan begrijpen WU. dat hiermede een nieuwe fase in den ■trijd wordt ingeluid. Tot nu toe zijn de arbeiders nog te zeer verdeeld in ver- •ohillende groepen, die onderling elkan der bestrijden. Meer en meer zal even- Wel in de kringen der oonfeasioneele arbeideAs het inzicht baanbreken, dat men tegenover de reactie één lijn moet •rekken, en wij zien het tijdstip, waarop dit inzicht tot uiting komt, met vreugde aanbreken. Maar is het juist, dat we thans een aamentrekking der reactie tegen alles *st arbeider is, zien gebeuren Wie let °P de teekenen der tijden ziet en ver- ataat dit Spr. deelt daarvan versohil- Ingezonden Mededeeilng, GR00TE KEUZE NOUVEAUTE'S MANTELS - JAPONNEN - STOFFEN voor Herfst» en Winterseizoen. lende staaltjes mee; een tweetal post ambtenaren werden ter verantwoording geroepen voor courant-artikelen. Spr. zelf werd beschuldigd van aanzetten tot sabotage, enz. De regeering plaatst zich hoe langer hoe meer tegenover de arbei ders, hoe langer hoe meer werpt zij het masker van Arbeiterfreundlichkeit af. In kleinen en grooten kring komen ook hier de navolgers van Mussolini en Pil- soedskl. Met tal van feiten is dit aan te toonen. Met allerlei middelen poogt men de vakbeweging monddood te maken, men stuurt op contractverbreking in de kringen der R.-K. arbeidersbeweging, enz. In Amsterdam schaarde bij de Raads verkiezingen uiterst rechts zich naast uiterst links; van Ketelaar af tot Wal rave Boissevain toe heeft alles zich tegen ons vereenigd. Het is niet gelukt ons den nekslag toe te brengen. Wat bij de wethoudersver kiezingen is gebeurd, is minder vreese- lijk dan men meenL Nu al zegt men in onze kringenw(j zijn weggegaan met drie en komen terug met vier. Voor ons, die deze samentrekking voorspelden, is het feit, wat in Amster dam geschiedde, van beteekenis. Wij leeren er uit, dat men onze machtsvor ming beseft en haar vreest. Naarmate onze tegenstanders kich concentreeren. voelen wij onze strijdlust ontwaken en eenmaal zal ons de buit zijn 1 De tweede fase in den arbeidersstad wordt thans Ingeluid. Wat achter ons ligt, was de periode van indrukmaken, van respect inboezemen, van groei, van opbouw, van het meten der kracht. In de komende fase zal de strijd gaan om de macht van de arbeidersklasse, en naarmate de moeiten grooter worden, zal ons elan toenemen, onze geestdrift worden aangewakkerd. De strijd maakt ons sterk en groot, de strijd is onze vreugde. Daarom is er voor ons reden tot blijdschap. De tweede reden tot vreugde is het feit, dat de malaisetijd zoo zoetjesaan achter den rug is. Een overzicht van de Handels balans tot en met Augustus doet ons zien, dat de waarde van onzen uitvoer sedert 1926 steeg van 1099 millioen tot 1261 millioen. Dat beteekent, dat aan buiten- landsch geld hier meer inkwam dan in 1926 162 millioen gulden. Daartegenover staat een verhoogden invoer van 86 millioen, zoodat het nationaal vermogen vooruitgegaan is met 127 millioen gulden. Dit is een zeer belangrijk cijfer voor slechts 8 maanden, want het bewijst, dat de rijkdom toeneemt, en de invloed van de valutamisere overwonnen is. De Troon rede maakt er reeds melding van door de aankondiging van belastingverlaging, verbeterde financieel© verhouding tus- schen rijk en gemeenten en instelling van een scheidsgerecht voor ambtenaren. Hadden w(j een undere regeering gehad, die niet reactionair was, dan zou in de Troonrede ook melding zijn gemaakt van allerlei sociale maatregelen. Maar die blijven thans achterwege. Door den verbeterden toestand in handel, nijverheid en scheepsbouw is ook bij den arbeider een betere stemming ontstaan de beklemming wijkt, de moede loosheid verdwijnt, nieuwe energie ont staat. In elke vakorganisatie breekt thans het verlangen door naar vaoantiedat is een typisch verschijnsel van die veran derde stemming. Vooral bij de landar beiders is dit verlangen gekomen, nieuwe hoop en nieuwe levenslust doen zich gelden. De moderne arbeidersbeweging mag terugzien op den langdurigen strijd in de textielvakken, welke in 1924 ge streden werd. 6 maanden lang hebben de arbeiders gestaakt, en de strijd heeft ontzaglijk veel gekost aan de beweging. Maar de offervaardigheid was groot en de werkgevers hebben leeren begrijpen wat solidariteit is. Zij hebben begrepen, dat één zwakke plek in de organisatie door do gansche massa verdedigd wordt, en zelfs als het hen tenslotte gelukte de kath. en chr. arbeiders mede te krijgen, leerden zij, dat het oog mogelijk is wekenlang den strijd vol te houden. Deze strijd heeft ook velen christelijken de oogen geopend, en in de organisatie werd het ledenaantal verdubbeld. De derde reden voor blijdschap is de groei der organisatie over de geheele linis. Het N.V.V. groeitde 200.000 leden zijn vol. En een heuglijk feit is vooral, dat de Transportarbeidersorganisatie zoo snel groeitdaarnaast is een sterke groei der handels- en kantoorbediendenorgani satie. De Centr. Ambtenarenbond telde 1 Febr. 1926 8642 leden. Het heeft ont zaglijke moeite gekost dit aantal op te voeren, maar thans hebben wij ons 10.000ste lid ingeschreven en nog steeds neemt de groei toe. Voor 1925 was er een voortdurende achteruitgang en men twij felde in onze kringen wel eens aan de juistheid van eigen inzicht. Waar is thans die twijfel gebleven Het is thans een geluk in Amsterdam te mogen wonen en te mogen verkeeren temidden der orga nisaties. Meeningsverschillen zijn er ook thans evenals vroeger, maar ze werken niet meer deprimeerend. Wij hebben nu de zekerheid op den goeden weg te zijn. 1 Januari 1920 had onze Bond een groote schuldthans bezitten we een sterke weerstandskas en een groep leden, waarmede we alles kunnen doen. Nog is de organisatie zwak en is er een geweldig werk te doen. Maar als de sterke wil er is om haar uit te breiden, zullen de velen, die thans ontbreken, er komen. Het is altijd zoo gegaan als men de kinderschoenen is ontgroeid en men opgegroeid is tot een sterken jongen kerel, gaat de groei in sneller tempo. Er dreigen ons groote gevaren, maar als wij ze onder de oogen zien, zijn wij voor geen bedreiging vervaard. Not enjoyment, and not sorrow, Is our destined end of way; But to act, that each to-morrow Finds us farther than to day, aldus zegt Tennyson. (Niet louter vreugde of smart is het doel van het leven, maar arbeid, opdat iedere nieuwe dag ons verder vindt dan de vorige). Ambtenaren, neemt deze les ter harte, zegt spr.een groot terrein ligt nog voor u braak, en slechts durende propaganda op de kantoren en bureaux is noodig. „Brutus, thou sleepst, wake and see thyself" (Brutus, gij slaapt. Word wakker en zie uzelf) zegt Shakespeare. Brutus, dat is de democratie, dat ztft gij, laten wij zorgen, dat zij inziet, tot welke mogelijk heden zij in staat is. De muzikale medewerking van hev bovengenoemde trio bestond in een ver» tolking van eon Arioso van Hëndel.leen menuet van Beethoven, en, na de pauze nog eenlge andere nummers, welke alle zeer in den smaak vielen. De beide dames declameerden gedichten van M argot Vos, Jan Prins en van Collem. Zij kregen, evenals de pianiste en celliste, bloemen, en te tieD uur sloot de heer Zondervan de goed-geslaagde, evenwel niet overdruk bezochte vergadering. A. G. O.-NIEUWa De winter staat voor de deurnurksen beweren wel, dat we nog niet veel anders dan winter hebben gehad sinds den aan vang der jaartelling (van 1927 wel te verstaan), maar Nurks was nu eenmaal eer. onaangenaam mensch in den Haar lemmerbout, wiens uitingen het maar beter is ze met een korreltje zout te gebruiken. In ieder geval, de zomer, hoe men er dan over denken moge, is voorbijde dagen worden korter en spoedig zitten wij, tot groote blijdschap van den Hoog- edelgestrengen heer Braat, lid van de Tweede Kamer, weder in den wintertijd, en het seizoen der lange avonden is aangebroken. We moeten weer zien, dat we dien wintertijd weer doorkomen, en daar men toch niet den geheelen winter aan één stuk door charlestonnen kan, zullen we andere maatregelen moeten nemen. Gelukkig is A. G. O. er nog, de Ver eeniging, die voor geestelijke ontspanning en voor algemeene ontwikkeling zorgt. En het bestuur heeft reeds een voor- loopig winterprogramma opgesteld in een dezer dagen gehouden vergadering. Waarschijnlijk al zeer spoedig, in ieder Ïeval de volgende maand, zal de eerste -G.O.-avond worden gegeven. Deze zal worden gewijd aan Zuid-Afrika, het stam verwante land der Boeren, die in leven, traditie en taitl nog geheel het Holland- sche karakter bewaard hebben, al heet hun taal ook officieel „Afrikaans". Bin nenkort vertellen wij wel meer daarvan. Bij deze lezing worden fraaie lichtbeelden vertoond en wellicht zullen ook eenige verzen in het Afrikaansch worden ge declameerd. Verder kunnen we dezen winter waar schijnlijk de van vorige lezingen bekende professor Obbink verwachten, die dit maal over het land der Pharo's, Egypte, zal vertellen. Ook de heer Alt, onze vaste spreker, komt. Ook dezen winter zal door A.G.O. weder een voordrachtavond worden georganiseerd en er staat nog meer te te wachten. Alles natuurlijk onder voor behoud van verhindering van sprekers en andere omstandigheden. Het is evenwel dringend noodig, dat de vereeniging meer donateurs krijgt. Zooals men weet, zijn de entrée's altijd zeer laag gesteld en geheel berekend om zoo mogelijk, de kosten van sprekers voor dien avond te dekken. De nood zakelijke onkosten voor reclame moeten uit de douateursgelden worden beBtreden, maar helaas is het in den afgeloopen winter meermalen voorgekomen, dat de •ntrée opbrengsten zeer tegen vielen, zoodat ook daarop moest worden bijge past. Het is duidelijk, dat eene vereeni ging als A.G.O. dergelijke aderlatingen niet dragen kan. Het Bestuur heeft dan ook op middelen gezind, om tot meerdere vaste inkomsten te komen. De bestaande donateurs, tot hun eer zij het gezegd, blijven der ver eeniging tamelijk wel trouw. Het groote euvel ontstaat evenwel in het vele ver trek uit de gemeente, enniet altijd worden deze ledige plaatsen aangevuld. Zooals men weet, is de contributie laag gesteld, nl. op f 1.— minimum. Er zijn gelukkig ook stadgenooten, die het nut- tige werk van de vereeniging appre- cieeren en vrijwillig hun bijdragen hebben verhoogd. Het Bestuur heeft nu gemeend dezen A.G.O. vrienden een tegemoet koming te moeten geven door de moge lijkheid open te stellen zich voor de A.G.O. avonden een plaats te reserveeren. Deze maatregel geldt evenwel uitsluitend voor hen, die f 2.60 en meer contri- bueeren. Zij kunnen tot 2 uur voor den aanvang aan Casino opgeven, dat zij een of twee gereserveerde plaatsen wenschen te hebben, waarna deze worden openge houden (niet meèr dan twee evenwel). De entrée is thans gesteld op 60 en 26 cent; het is gebleken, dat de bezoekers nog wel eens last hebben van jongens en meisjes, die op de beste plaatsen beslag leggen. Deze worden nu meer naar het centrum der zaal verbannen. Dit is hetgeen wij voorloopig over het werk van A.G.O. te zeggen hebben. Men kan zich voor bet donateurschap aan melden bij een der bestuursledendr. Ketner, Dijkstraat, mevrouw Teune, Spoorgracht 10, den heer Maas, Dijk straat 6. NA AFLOOP VAN HET ZWEMSEIZOEN. Ondanks het slechte weer van dezen zomer is de belangstelling in de zwem sport hier ter stede toegenomen en dit mag zeer zeker een verheugend teeken worden genoemd, waar deze tak van sport voor de volksgezondheid van groote be teekenis is. Maandag is het Gemeentezwembad ge sloten, bet beste bewijs dat het met de zwemmerij gedaan is, en ook de bad koetsjes op het strand worden niet meer gebruikt en zullen waarschijnlijk ook reeds naar boven zijn getrokken. Alleen nog enkele »Frissche Morgenkleden trotseeren de koude en duikelen nog iederen dag te water. Zij zijn de trouwste zwemmers in onze plaats, want als U en ik nog met onze winterjas langs de straat loopen, kunt U de leden van deze zwem- club reeds te water zien en nu zij op den dijk, door middel van het houten ge- oouwtje een zoo goede kleedgelegenheid hebben gekregen, wordt er nog meer van het zeebad geprofiteerd dan andere jaren. In het bizonder het oudste lid van de zwemclub, een 68-jarig heer, is een water rot; hij was de eerste die in dit seizoen te water ging en zal waarschijnlijk ook wel het seizoen sluiten. Het is voor het Gemeentezwembad geen voordeelig laar geweest. Het bad werd in het laatst van Mei reeds geopend, doch het weer was zoo guur en onbetrouwbaar, dat niet voor half Juli gezwommen kon worden. De scholen begonnen ook 14 dagen later dan anders. Dat schoolzwem men geeft anders prachtige resultaten te zien. Wekelijks werd door 275 meisjes en 278 jongens van het bad gebruik ge maakt en op het eind van het seizoen waren hiervan 112 meisjes en 183 jongens de zwemkunst machtig. Nu begrijpt men wel dat deze jongens en meisjes het zwemmen niet geleerd hebben in die 6 maal dat ze met hun klas naar het Gem. Zwembad gingen, doch hierdoor werd bij hsn de liefhebberij voor de zwemsport aangekweekt en velen kwamen dan ook geregeld des middags van 4 tot 6.30 uur zwemmen, waarbij de zwemmeester dan wel zoo vriendelijk was hun de noodige wenken te geven, zoodat ze flinke vor deringen maakten, met bovenvermeld resultaat. Wanneer we nu het aantal baden, dat door de volwassenen werd genomen in dit jaar, gaan vergelijken met dat van verleden jaar, blijkt, dat er van het jaar ruim 2700 baden minder gebruikt zijn. Wel het beste bewijs, dat we een zeer slechte zomer hebben gehad. Met 1926 is er zelfs een verschil van ruim 3000, en ook de jaren daarvoor geven niet zoo'n slecht resultaat te zien als 1927. Ook werden weinig zwemlessen genomen, hiervan is de oorzaak wel, dat zooveel mogelijk gratis onderricht werd gegeven. Onze zwemmeester, de heer Vellekoop, een ijverig propagandist van de zwem sport, geeft den zwemmers en zwemsters zooveel mogelijk nuttige wenken, en men is er dan ook verzekerd van, dat wanneer menin het Gsmeentezwembad zwemmen, de zwemkunst goed kan leeren. Daarbij is het zwemmen onder toezicht altijd veel rustiger en veiliger dan b.v. een zeebad. De actieve heer Sprenger, bij de zwem mers in het GHmeentebad wel bekend, is geregeld met zijn vlet in de omgeving en niets ontgaat aan zijn scherpziend oog, zoodat het al meerdere malen voorgeko men is dat hij bij een ongeval juist bij tijds ingreep. Om de animo voor het zwemmen in het Gemeentezwembad grooter te doen worden, verdient het misschien wel aan beveling, dat het volgend jaar de week kaarten weer ingevoerd worden, waarbij dan een ander systeem gebruikt zou moe ten worden als het vorige, zoodat bedrog dan uitgesloten wordt, terwijl dan ook de prijzen van de maandkaarten verlaagd zouden moeten worden. Voor den prijs dien mbn dit jaar moest betalen, worden geen maandkaarten genomen. Nog moeten we vermelden, dat dit jaar aan het examen ter verkrijging van het Gemeentelijk zwemdiploma 16 vrouwelijke en 24 mannelijke zwemmers deelnamen. Aan allen kon het diploma worden uit gereikt. De Heldersche Zwemvereeniging. De Heldersche Zwemvereeniging heeft zich ook dit jaar evenals vorige jaren, niet onbetuigd gelaten. Het ledental dezer vereeniging is steeds vooruitgaande en telt beden ruim 80 leden, waaronder een dames-afdeeling, terwijl tevens de adspiranten (jongens beneden 16 jaar) dezen nazomer met veel ijver oefenden. Zaterdag 80 Juli j.1. hield de Redding brigade dezer vereeniging een demon stratie met de bekende resultaten. Als gast van het Bestuur van het Witte Kruis te Anna-Paulowna, hetwelk op 1 Augustus j.1. aldaar een nieuwe zweminrichting opende, verd door enkele leden der Hei- PREDIKBEURTEN. ZONDAG 25 SEPTEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.30 uur, Ds. O. O. de Kleet, (Jong-Protestan ten-dag). „Zoo zal dit lied liggen dwars door het land. Een dorstig volk zal drinken aan zijn kant". West er kerk (Westplein), 's Morgens 10.30 uur, Ds. J. de Pree. Doopsbediening. Huisduinen: 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté, Onderwerp: „Gods werk op deze aarde". JuIIanadorp: 's Middags 2è uur, n.t. Ds. E. R. Damstég Onderwerp„Gods werk op deze aarde". Anna Paulowna. 's Morgens 10.30 uur, Ds. E. R. Damsté. van Huisduinen. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10.30 uur in de Westerkerk, Ds. J. de Pree. Bed. H. Doop. 's Avonds 6.30 uur in geb. Palmstraat, Ds. J. de Pree. Donderdagavond 8 uur, geb. Midden straat 117, Evangelisatie samenkomst Spreker Ds. J. de Pree. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Candidaat R. J. Danhoff, van N.-Amsrika. Hulpkerkdienst Gerei. Kerk. (Militair Tehula, Kanaalweg). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Ds. K. Spoelstra, van Meeden. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 'a Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, Leesdienst. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): s Morgens 10 uur en 's avonds 5.80 uur, Leesdienst. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. G. J. Duij vendak, van Bussum. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Leger des Heils (Spoorgracht 18). 'a Morgens 7.30 uur Bidstond, 10 uur v.m. Heiligingsdienst, 8.30 uur n.m. Open luchtmeeting in de Prins Hendriklaan, bij het Station en8uurn.m. Verlossings- samenkomst Donderdagsavonds, 8 uur n.m.: Openbare Heilssamenkomst. JULIAN ADORP, Zendingsgebouw JSter der Hope". 's Avonds 8 uur. Spreker de Heer Looij, van Rotterdam. dersche Zwemvereeniging propaganda ge maakt voor het zwemmen en het zwem mend redden. Hetzelfde vond plaata op Zondag 7 Augustus, ter gelegenheid van de open stelling van de zweminrichting te Oude- Schild. Door het vertrek van den heer J. de Boer naar Ned. Oost-Indië, mist de Held. Zwemvereeniging een goed zwemmer en propagandist der vereeniging. LEGER DES HEILS. Men meldt ons, dat de afd. v. h. L. d. EL a.s. Zondag h. jaarüjksch Oogst- en Dank feest viert. Giften in natura worden aarne in ontvangst genomen voor dat oei. Tevens zal a.s. Zondag het korps bezocht worden door den nieuwen divisie-officier, stafkapitein Buiterman. De stafkapitein heeft gedurende vele jaren het L. d. EL gediend in zeer belangrijke plaatsen iu ons land. Des voorm. 10 uur zal genoemde offi cier een plechtige opdrachtdienst leiden en gedurende den Zondag zeer belang rijke bijeenkomsten houden. Ieder is hartelijk welkom. GOEDKOOPE TOONEEL VOORSTELLINGEN. Het Comité voor Abonnementsvoorstel lingen heeft voor het a.s. seizoen aan de abonnés van vorige jaren wederom een circulatie gezonden, waarin wordt mede gedeeld, dat ook dezen winter weer vier tooneelvoorsteilingen zullen worden ge geven. Evenals andere jaren zuilen deze voorstellingen door eerste rangsgezel schappen worden gegeven, terwijl de bes te stukken zullen worden uitgekozen. Reeds woidt onderhandeld met „Het Vereenigd Tooneel", Dir. Ed. Verkade en Dirk Verbeek, van den Stadaachouwburg te Amsterdam, „Het Schouwtooneel", Dti. A. v. d. Horst en Jan Muach, „Het Nieuwe Ned. Tooneel", art. leider Saalborn, „Het Nieuwe Rotterdamsch Tooneel", Dti. Frits Taitaud („De Rotterdammers") en „Het Ver. Rotterdamsch-Hofstad Tooneel', Dir. Oor v. d. Lugt Melaert, van den Kon. Schouwburg, Den Haag. De entréeprfja is weder zoo laag moge- lijk gesteld, n.1. f 4.— voor de vier avon den (plus de rechten, welke op lederen speeldag apart worden betaald). Voor het beate op 't gebied van tooneel- voorstellingen is dit abonnementsgeld al bijzonder gering. Daarbij zullen de kaar ten niet persoonlijk zijn en mogen zij ook door anderen worden verbruikt Buiten abonnement zal de entréeprfja belangrijk hooger zijn. De inteekening is openge steld tot uiterlijk 8 Ootober a.s. Nadien worden geen abonnementen meer aange nomen. Er zullen slechts abonnementen tot een bepaald aantal worden uitgegeven. Om teleurstelling ts voorkomen, geve men zich dus spoedig op. Wie een dergelijke circulatie niet ont vangen heelt en gebruik wfi naken tan Terecht wees dan ook de spreker, de heer Wiarda, hoofdbestuurslid van den Bond, op het feestelijk karakter en de redenen, die er zijn voor een optimisti sche stemming. De spreker was ingeleid door den voorzitter der afdeeling, den heer Zondervan, die de aanwezigen het welkom toeriep. Verschillende leden der s.-d. Raads fractie waren ter vergadering tegen woordig, alsook bestuursleden van den Bond van Overheidspersoneel. De heer Zondervan verontschuldigde zich niet a|le bij den Held. Best. Bond aange sloten vereenigingen voor deze bijeen komst te hebben uitgenoodigdhet zijn bier meer speciaal de belangen van de ambtenaren, die besproken worden en bovendien liet de kas niet toe een duur dere zaal te huren. De heer Wiarda, die voor het eerst ®ls bezoldigd hoofdbestuurslid en propa gandist optrad en tot nu toe in de afd. Arasterdam werkzaam was, noemde een drietal redenen op, die aanleiding gaven tot feestvierende vergaderingen. MEEST GESORTEERD SPECIAAL HUIS TE HELDER. Prima coupe en kwaliteiten. Laagste prijzen. Kanaalweg 71 en 74 Keizerstraat 116 n.h. Postkantoor. b d-Keizersbrug. Wegens Faeatdagen zijn onze winkels Dinsdag en Woensdag 27 en 28 Sept GESLOTEN.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 14