T KINADRUPPELS TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS w VAN DINSDAG 27 SEPTEMBER 1927 Bij den Gemeente-Ontvanger alhier v erd een bedrag van 20.ontvangen voor „gewetenegeld". Onze plaatsgenoot, de heer B J Thijssen, is met ingang van 1 Januari' 1928, bevorderd tot adjunct-commies bij den Controledienst der Gemeente-belas tingen, alhier. - Met ingang van 1 October 1927 ia onze plaatsgenoot, do heer Th. J. Regter, klerk bij do (^entrale Boekhouding der Gemeentebfxl'rijven, benoemd tot ambte naar ten kantore van den Gemeente-ont vanger te Soest. een jubilaris bij de ned. 8POORWEGEN. Men schrijft ons: Den lsten October ba hoopt de heer G. de Lang, Hoofdgeleider le klasse bij de Nederlandsche spoorwegen alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren, als beambte bij de voormalige H. IJ. s. M. in dienst trad. Na op verschillende stations werkzaam te zijn geweest, werd hem in 1911 Helder, als standplaats aangewezen. Hoewel de heer de Lang met het reizend publiek weinig in aanraking komt is hij voor de neringdoenden aan de lijn Helder Alkmaar geen onbekende, aangezien hij met de verzorging der goederen op ijl- en goederentreinen belast is. Wij hopen dat het den geachten jubi laris op dien dag aan blijken van belang stelling niet zal ontbreken. LAATSTE ZOMERCONCERT STEDELIJK MUZIEKKORPS. Het „Stedelijk Muziekkorps" heeft he voornemen, bij gunstig weder, a.s. Donder dagavond, van half negen tot tien uur, het 6e «omerconcert te geven in de muziektent, Plantsoen. Een waakzaam wachter. Men schrijft ons: Gisterenmiddag tegen half vijf werd een kleine peuter (naar zijn zeggen woon achtig in de Vischstraat) zoo niet van den dood gered:, dan toch in elk geval voor een groot ongeval behoed. Bij het opendraaien van de brug aan 1 eind van de Keizerstraat was genoemde kleine nl op zijn gemak gaan zitten; de beentjes afhangend langs het muurtje bij de leuning, waarlangs juist het brug- einde voortachuift. De brugwachter, die, daarin nog gehin derd door de zon, èl zijn oogen den kost moest geven naar beide zijden, mede van wege die groote drukte op dit uur, had niet alleen onmiddellijk in de gaten wat dreigde, maar toonde ook zijn buitenge wone tegenwoordigheid van geest eerstens door roepen, maar tevens door tegelijker tijd de onlangs verzwaarde brug met groote krachtsinspanning in zijn gang te remmen, terwijl een dame aan den kant, in een ondeelbaar oogenblik reageerend op het geroep van den brugwachter, den kleine uit zijn gevaarlijke positie wist te bevrijden, 1 Was alles 't werk van een oogenblik. Bij minder kloekheid ware een ongeluk niet meeT te voorkomen geweest. Ja, volgens de verklaring van den brug wachter, moet het nog een wonder heeten, dat niet gebeurd is, wat dreigde. Hulde Dame! Hulde, Brugwachter! „DE WITTE NON." Op Zondag 2 Ootober 's avonds 8 uur, zal in het gebouw Casino een voorstelling worden gegeven door de N. V. „Groot Tooneel", onder directie van Joh. Lange- naken en Petro Beukman. Er zal dien avond ten tooneele worden gebraoht het meesterwerk „De Witte Non", een too- neelspel in zes bedrijven, naar het be roemde filmwerk „The White Sister" door George Mentone. Voor deze voorstellingen werd de wel willende medewerking verkregen van den heer M. Spree, directeur van den Cir cus-Schouwburg te Rotterdam, die zijn volledig materiaal ter beschikking stelde. Bovengenoemd werk werd gedurende een geheel jaar te Rotterdam en Araster dam vertoond en verwierf een buitenge woon gunstige pers. Het publiek volgde vol spanning en opgetogen dit interes sante tooneelwerk en brengt avond aan avond de vertolkers ovatie op ovatie. De hoofdrol wordt vervuld door mevrouw Mies Peijters, verder treden in dit werk cp de dames Tine v. d. Werf, Lena Kem- Per, Stella v. d. Wielen en de heeren Joh. Langenaken, Petro Beukman, John de Geest, Bob Constant, Dirk Vermeer en anderen. Burgerlijke stand van Helder, van 24—26 Sept. 1927. GEHUWD: B. W. Vlnke en AF. Vel- derman. BEVALLEN: H. Donker-Brand, z.; H. van Dorsten-Boer, z.; M. Meenhorst-van Zaanen, d.; O. H. Jonk-Steens, d.; M. Baayene-Vreke, d.; A. Lellveld'-Beneker z. OVERLEDEN: J. A. Konlngsteln, 48 j-ï H. Wierlnga, 27 j.; E. Th. de Zwart- Zlekemijjer, 58 J.; G. van 't Hert-Oosten dorp, u kreeften. Men schrijft ons: Zondagochtend den buitenkant langs gaande, kwam ik twee jongens tegen, tJ10infantel>jk aan een touwtje met zich droegen een kreeft je, dat één schaar miste. Zeer vermoedelijk mocht het beest we worden gevangen en aangevoerd, want naar schatting had het een lengte van 15 c.M. Precies weet ik het niet noe men de maat berekent, maar de minimum-maat wordt, naar ik meen te weten, gesteld op 11 c. M. Echter vraag ik me af wat voor handelswaarde der gelijke kreeftjes moeten hebben, want veel voedsel zal daaraan toch niet kun nen zitten. De jongens hadden het kreeftje op de steenen gevangen. Vermoedelijk zal het er wel een geweest zijn van de duizenden exemplaren die hier een paar jaar gele den geplant zijn vanwege de Visscherij-In- spectie. Onlangs heeft men vanwege dat lichaam eens poolshoogte willen nemen hoe het stond met die indertijd losgelaten kreef- tekindertjes. Daartoe liet men ijzeren korven met aas er in op den bodem der zee zakken. Goed beboeid had men later geen moeite deze korven op te halen. Deze korven bestaan uit ijzeren staven, tonvormig aangebracht op afstand van elkaar. De tusschenruimten zijn voorzien van gaas; een gat daarin laat de kreeft toe tot het voor hem begeerlijk aas. Het resultaat van deze steekproeven is, naar verluidt, niet schitterend geweest. Slechts één exemplaar van 9 c. M. schijnt zich te hebben laten verschalken. Daarmee is niet uitgemaakt, dat de planting van kreeftzaad als mislukt moet worden beschouwd, want het kan zijn, dat de korven toevallig geplaatst zijn ge weest op een gedeelte van den bodem, waar het kreeftenvolk zich bij voorkeur niet ophoudt. De mogelijkheid bestaat toch, dat lang jarige ervaring van locale omstandighe den noodig zal zijn om uit te maken welke deelen "an den zeebodem zich bet best leenen tot pantoffelparade voor de kreeften. Het is er misschien mee als eertijds met bet plaatsen van de haringtonnen of kamers. Groote ervaring, langdu rige proefneming is noodig geweest om tot resultaat te komen en de beste plek ken daarvoor uit te zoeken. Zoo kan het misschien ook zijn met het stellen der kreeftenkorven. Zeer zeker is het te hopen, dat de visscherjj - inspectie voortgaat met de kreeftzaadplanting. Sommigen staan misschien sceptisch tegenover dit goede willen der visscherjj- inspectie, doch het wil ons voorkomen, dat men in dat beoordeelen wel wat al te voorbarig is. Als we lezen, dat er uit Zeeland on langs dagelijks ettelijke wagons kreeften de Belgische grens passeerden, dan zou het te betreuren zijn, dat het mogelijke niet werd gedaan om ook bier tot der gelijke resultaten te komen. Dan zou het noodig zijn ook voor de ze streken de bepaling te maken, dat het geoorloofd zou zijn met ijzermazig visch- tuig te visschen. Voor Zeeland bestaat die bepaling reeds. Als de tijd daarvoor rijp is. zal ook hier zoo'n bepaling van kracht dienen te zijn. Ingezonden Mededeellng. Dr. N.NANNING's EETLU5T-0PWEKKEND. /l.30p.fl. hem na, haalden hem spoedig in en hiel den hem aan. Het bleek, dat de man een hoeveelheid gouden en zilveren sieraden bij zich had. De man werd overgebracht naar een politiebureau. Daar bleek, dat men te doen had met den 20-jarigen J. v. L. De aangehoudene ontkent den diefstal te hebben gepleegd. De op hem gevonden voorwerpen zijn evenwel uit de woning van W. afkomstig. Bovendien is onder een ledikant de hoed van L. terugge vonden. v. L. ie opgesloten. EEN LAFFE STREEK OPGEHELDERD. Op 21 September 1924 wias zekere C. van Eek, destijds wonende te Ginneken, in de Mark aldaar aan het zwemmen. Zon der dat hij tevoren iemand bemerkt had, werd hem eensklaps in het water met een stok een harden slag op het hoofd toege bracht, gevolgd door meerdere slagen. Van Eek, bloedend verwond, was versuft; zijn kleeren die hij te voren aan den kant der rivier hadi neergelegd, waren boven dien verdwenen. Een landbouwer ont fermde zich over van E. en voorzag hem van andere kleeren. De toesband van van E. was echter van dien aard, dat opne ming in het Diaconessenhuis te Breda noodzakelijk werd geacht, waar van E. ook geruimen tijd moest verblijven. De dader bleef onbekend, alleen vond de politie in de nabijheid van de rivier een pakje met andere kleeren. Thans heeft een zekere H. van T., 26 jaar, die zich momenteel in de strafkolo nie te Merxplas in België bevindt, schrif telijk medegedeeld, dat hij zich indertijd aan bovengenoemd feit heeft schuldig ge maakt en thans deze bekentenis doet. om- i dat misschien een ander, geheel onschul dig, straf daarvoor moet ondergaan. GEMENGD NIEUWS Binnenland. VALSCHE ENGELSCHE BANK BILJETTEN. De politie te Amsterdam heeft een on geveer 85-jarigen vreemdeling aangehou den. die bÖ een bankinstelling aan het Damrak aldaar twee valsche Engelsche bankbiljetten van 50 p.st. heeft gewisseld. De biljetten zijn zeer goed nagemaakt, zoodat de vervalsching bij de aanbieding niet opviel. De aandacht van de politie was op den man gevestigd door de politie te Stock holm, van waar hij in Amsterdam was gekomen. De Stockholmsche politie had tijdens zijn verblijf in de Zweedache hoofdstad aanleiding gevonden, zijn gan gen met belangstelling te volgen, ook in verband met het uitgeven van valsche papieren, dat daar onlangs Is geschied. Er waren voor haar echter geen bermen, verder te gaan dan de politie in zijn vol gende verblijfplaats te waarschuwen. De man blijft thans voorloopig opge- Sl°Hy geeft op, Rus van nationaliteit te zijn identiteit vast te stellen. Hij ontkent zijn idenitelt vast te stellen. Hij ontkent niet dat de belde bankbiljetten door hem aan'de bank ter inwisseling zijn aange boden, maar bij beweert, niet te hebben geweten, dat ze valsch waren. OP HEETERDAAD BETRAPT. Inbreker ui» het raam van de eer ste verdieping op straat gesprongen. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontdekte een bewoner van een pand aan den Crooswljkschen singel te Rotterdam, dat een dief zioh toegang had verschaft tot de op de eerste étage van dat pand gelegen woniqg van de familie W. Toen de dief merkte dat hij ontdekt was, open die hij het raam en sprong pardoes op straat. Toevallig waren even te voren twee agenten van politie langs gekomen. Deze hoorden eensklaps een doffe plof achter zioh. Toen zij gingen kijken, zagen zij een man hinkend wegloopen. Zij setten EEN BEGEERLIJKE LADING. Zaterdag waren op het stationsempla- oement te IJmuiden drie wagons met pe ren aangekomen voor een koelhuis. Des avonds bemerkte de politie, dat jongens een wagon opengebroken hadden, en dat er een 20 jongens in den wagon waren. Er waren jongens, die een kussensloop vol peren bjj zich hadden; vijf der jon gens werden gegrepen, de anderen wisten te ontkomen. Toen men een paar uur la ter de wagon wilde verzetten, zaten er weer vier jongens in, van wie er twee werden gegrepen. OOK EEN GELUK. Zaterdagochtend heeft men aan de zui velfabriek De Prinses te Ursum (N.-H.) ontdekt, dat iemand, vermoedelijk met gebruikmaking van een valschen sleutel of een looper, het kantoorgebouw is bin nengedrongen. Daar is gestolen het week- i loon van het personeel benevens een be drag van 270, totaal ongeveer 750. De brandkast is weer netjes op slot gedaan. Er zijn geen vingerafdrukken gevonden. Een bedrag van 17.000 had de directeur daags te voren weggebracht. MISHANDELING. Zaterdagavond omstreeks kwart vóór 10 heeft aan den Veerschendijk te Hen drik Ido Ambacht een ernstige vecht partij plaats gehad. De 60-jarige M. v. d. Ruit aldaar is door zijn schoonzoon v. W., die bij hem inwoonde, met een mes be werkt. Van der Ruit kreeg ernstige steek wonden in rug en zijde en is naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. De dader is door de politie gearresteerd. GAS VERSTIKKING. De 22-jarige M. van der Burgt uit Ros- nhtlen is gisternacht, tijdens zijn wacht bij de machinewerken van den spuidui- ker bij Sluis O., in de Zuid-Willemsvaart, door gasverstikking om het leven geko men. De man was niet gehuwd. Omtrent de oorzaak is nog niets be kend. OUDE VROUW IN BRAND. Zaterdagmiddag is de 82-jarige vrouw H. V. in de Lutte, terwijl zij zich met de vuurstoof verwarmde, in brand geraaakt. Zij vluchtte naar buiten waar haar zoon het vuur doofde. De vrouw is kort daar op overleden. DE BRUTALE OVERVAL OP DEN SINGEL TE AMSTERDAM. Een der daders aangehouden. De Weensche politie heeft de hand ge legd op den kellner Victor Habermann, een der drie jongemannen die gezamen lijk in het pension Wessels op den Sin gel te Amsterdam een ouden man over meesterden en mishandelden en uit een kast een bedrag aan geld (het Reuter- telegram spreekt van f 1500) gestolen hebben. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Zaterdagmorgen te ongeveer 11 uur had op het spoorwegemplacement te Den Bosoh de rangeermeester Cornelis van Engelen het ongeluk te struikelen en over de rails te vallen op het oogenblik, dat oen machine met drie wagens passeerde. Met een zware hoofdwonde en gebroken arm werd hij overgebracht naar het gast huis Johannes de Deo, alwaar hij onder de operatie is bezweken. De ongelukkige is 43 jaar oud en laat een vrouw met 7 kinderen achter. EEN VONDST. Bij het vernielen van een plank van een brug te Oisterwljk. door spelende kin deren kwam Zaterdag een ijzeren balkje bloot, waarop 14 gouden en silveren horloge lagen. Bij onderzoek door de po litie bleek, dat deze behoorden aan den heer B. Bouman, bij wien bijna 2 jaar ge leden ingebroken was en deze norloges ontvreemd waren. MOORDAANSLAG. Vrijdagnacht is in 't Veld, gemeente Oude Niedorp (N.-H.), een moordaanslag gepleegd op P. Jansen. Zijn vrouw wordt verdacht de daderes te zijn. Zij is door de politie van het bed gelicht en opge sloten. Bij het verhoor bleef zy ontken nen. Vermoed wordt, dat zy haar mafi met een mes eenige steekwonden heeft toegebracht. Het mes is nog niet gevon den. De vrouw is op transport gesteld naar Alkmaar. De toestand van den man is niet levensgevaariyk. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Zaterdagavond is te Alkmaar mej. De V. bq het verlaten der Josephskerk aan den Geestersingel door een auto gegre pen. Met verbrijzelde kaak en een hoofd wond werd zy opgenomen. Zy is aan de bekomen verwondingen overleden. TRAGISCH. De 14-jarige slagersjongen van R., te Katwqk a. d. Ryn, reed naast een met aardappelen geladen wagen van M. Aan- hane op een rywiel en hield den wagen vast. Op zeker moment kwam de wagen in aanraking met het rywiel, de jeugdige wielrgder viel en kwam onder den wagen terecht, met het gevolg, dat een der wie len over den hals van R. reed. De knaap was onmiddeliyk dood. DE KRACHTSPORT IN DIENST VAN DEN FISCUS. Men schrijft aan de Nw. Rott Crti: Het gebeurde dezer dagen onder den rook van Beverwyk. De fiscus had om de een of andere reden, welke hier niet ter zake doet, beslag gelegd op den inboedel van een belastingplichtige. Aangezien le executoriale verkoop niet aanstonds' sou plaats vinden en de fiscus bUjkbaar 3en tikje wantrouwend was, werd een be waker ingekwartierd, een oud-veldwach ter. Deze installeerde zich binnenska mers, teneinde nog eenmaal zyn oude hart op te halen aan het „bewaken van eens anders goed". Het scheen evenwel den „geïnsinueerde" niet byster aan te staan voortdurend op de vingers te wor den gekeken, althans de verstandhouding tusschen beiden werd steeds slechter, zelfs zóó slecht, dat tenslotte tot hand- tasteiykheden werd overgegaan. Helaas, de oud-politieman was vedergewicht en in de minderheid. Zoo kon het gebeu ren, dat hy 's nachts om half drie de deur werd uitgegooid. Hy zag van de tweede ronde af, deed zyn beklag by de belastingautoriteiten en toog huiswaarts. De fiscus besloot thans andere maat regelen te nemen, stelde zich in verbin ding met een krachtsportvereeniging en zocht zich drie erkende zwaargewicht worstelaars uit, die verder het karwei moesten opknappen. Een drie-ploegen- stelsel werd ingevoerd en om de acht uur kwam een versche zwaargewicht-bewaker de woning van het slachtoffer binnenstap pen. De fiscus kon gerust zyn; geen stoel kwam van zyn plaats. Intusschen is de kans groot, dat de onkosten-nota hoog wordt, want zelfs voor athleten moet zwaargewichtwerk zwaar worden betaald. Het geval trok natuurtijk geweldige belangstelling en in geuren en kleuren werd het avontuur van den vedergewicht onder begrijpeUjke hilariteit rondgeba- zuid. ONDERZOEK NAAR DE 8TRANDING VAN HET DUITSCHE STOOMSCHIP „STRAUSS" IN HET MOLENGAT. Geen onoplettendheid van heit Loodswezen. Naar „De Tel." verneemt, i» van offi- cieele zijde een onderzoek ingesteld naar de beweerde onoplettendheid van het loods wezen, welke gebleken zou zijn bij de on langs plaats gehad hebbende stranding van het Duitsche stoomschip „Strauss" in het Molengat. Beweerd werd, dat dit Duitsche vaartuig eenige uren met de loodsvlag voor het Mo lengat gelegen had, zonder dat zulks was opgemerkt. Uit het onderzoek is gebleken, dat deze voorstelling van zaken niet juist is. De „Strauss" werd door de kustwacht van Kijkduin onmiddellijk gezien toen dit vaartuig voor het Molengat kwam en daar na het Molengat binnenvoer, hetgeen dit schip niet had mogen doen. De loodsvlag werd wel degelijk door den post te Kijkduin waargenomen; zulks is den commissaris te Helder terstond telefonisch gerapporteerd- Daar toch de loodsboot uit voer, werd order gegeven ook voor de „Strauss" te zorgea Doch intusschen was het Duitsche schip achterop geloopen door een visschersvaartuig. Een visscher kwam aan boord en achter het visschersvaartuig aan, kwam toen de „Strauss" te Helder bin nen. Maar de loodsvlag was inmiddels reeds door de „Strauss" neergehaald. Voorts is in eenige bladen een klacht geuit ter zake van het in den afgeloopen winter gestrande Fransche stoomschip „Perdreau", dat, ondanks gegeven seinen om een loods, niet opgemerkt zou zijn. Daaromtrent is reeds vroeger een onder zoek ingesteld. Dit schip kwam van Havre en liep als gevolg van het mistige weer op de Noorderhaaksgronden. Ten gevolge van den mist werd dit vaartuig van den vuur toren niet gezien. Door middel van een vis scher kreeg de commissaris van het loods wezen bericht, dat het schip op de Haaks zat en ecnigen tijd daarna kwam de stuur- man van de „Perdreau" met een sloep bin nen, die eveneens de stranding rappor teerde. Er werd toen naar den vuurtoren Ingezonden Mededeellng. geseind om uit te kijken, maar de licht- wachter zag het vaartuig pas om halfelf des morgens, hetgeen geheel was toe te schrij ven aan den mist. Intusschen is uit het on derzoek gebleken, dat de „Perdreau" in het geheel geen loods had verlangd, daar het de bedoeling was om langs de kust in de rich ting Terschelling door te stoomen. Bomaanslag op een spoorlijn. De express zon erven later passeeren. Zaterdagavond om 11,20 ls een bom ont ploft op den spoorweg tusschen Cannei en Golfe de Juan op slechts eenige kilo meters afstand van laatstgenoemde plaats een paar minuten voordat de express daar moest passeeren. De rails werden als het ware doorgesneden en in het bal- lastbed werden groote gaten geslagen. Verder werden signalen en telegraaf palen en -draden vernield. Een groote -amp kon voorkomen worden, doordat de stationschef van Golfe de Juan, die de ontploffing had gehoord, per auto den naderenden trein tegemoet reed en den machinist tijdig kon waarschuwen. De lijn werd spoedig hersteld en alle treinen xunnen thans weer passeeren. De aanslag was waarschyniyk gericht tegen den trein van het Amerikaanache legioon, welke Zondagmorgen veilig te Nice aankwam. Wie den aanalag heeft gepleegd, is nog onbekend. GETROUWDE VROUWEN LEVEN HET LANGST. Het is wel spytig voor de dames die zich heilig voorgenomen hebben, nooit te trouwen (als zulke dames ten minste be staan). Maar het is voor vrouwen heusch veel beter om wel te trouwen en te zor gen, dat zy getrouwd blijven. Want een Britsch regeeringsrapport heeft het on betwistbaar bewezen: het sterftecyfer on der getrouwde vrouwen is kleiner dan dat van ongetrouwde, en onder de weduwen is de sterfte het grootst Sir Alfred Watson, de man die het rap port heeft opgesteld, heeft een aantal ata- tistieken opgesteld aangaande de sterfte in Engeland. Hy gaat uit van het resul taat van de volkstelling van 1921 en het gemiddelde sterftecyfer der jaren 1920 '22. Voor de allerjongste leeftijden, waar- by vergelijking was, constateerde hy het laagste sterftecyfer voor ongehuwde vrouwen. Maar daarna kwamen de ge trouwde vrouwen in een veel gunstiger positie te staan. Bovendien constateert de rapporteur, dat de sterfte voor ongehuw de vrouwen tusschen 18 en 27 toenemende is. Zoo staat het dus vast: gehuwde vrou wen leven het langst. De oorzaak? Dr. Ethel Browning zeide dienaangaande: Waarschyniyk is de groo- tere sterfte onder jonge ongetrouwde vrouwen te wyten aan het feit, dat zoo- velen van haar hard moeten werken en vaak ln kantoren opgesloten zitten. En bovendien besteden zy dan 's avonds haar vrijen tijd aan bioscopen en dans ln plaats van hun gezondheid te verzorgen. In het algemeen zyn volgens den rap porteur de levenskansen vergroot. Een jongen kan nu rekenen 66.62 jaar te le ven, een meisje 69.68 jaar, vergeleken met resp. 4888 en 62.88 ln 190 0en 6L50 en 66.86 ln 1911. Tusschen de leeftyden van 80 tot 60 is de vitaliteit van beide seksen aanzienUjk verbeterd, maar, zooals reeds gezegd, ach teruitgang ia slechts te oonstateeren voor meisjes van 18 tot 27. Getrouwde vrou wen van dien leeftijd zijn gezonder dan ooit. (Telegr.) EEN OPLICHT8TER. Z.g. Protegée van den ex-ketzer. Silezië wil niet onderdoen voor Thü- ringen: het heeft thans ook zijn affaire* Damela. De recherche te Waldenburg heeft nl, zoo lezen we in de „Frankf. Z. dezer dagen een opliobtster gearresteerd, die reeds eenige jaren gedurende de zo mermaanden in Altwasser pLaoht te ko men Loge eren en daar dan door haar op treden zich ln de eerste kringen toegang wist te verschaffen. De rijk met ringen en andere sieraden voorziene dame vertelde aan wie het maar hooren wilden, over haar uitnemende be trekkingen met de society te BerUjn en liet vooral telkens doorschemeren, dat ze vaak als gast op Huize Doorn had ver toefd. Gedurende haar maandenlang verblijf te Altwasser oefende de „Prlvatdozentin Frfiuleln Ottile Gerlach'* de geneeskun de uit; rij beweerde door een erfenis in het bezit te zyn gekomen van een dosis radium en dit thans ten dienste van de lijdende meneehheld te willen stellen. Haar praktijk nam een tameiyk grooten omvang aan; steeds lette zy er goed op, dat slecht» financleelkrachtige personen haar hulp inriepen. Haar roep werd steeds grooter en dageiyks ontving rij in vitaties voor autotochten en andere be leefdheden. Daarby speelden haar ▼er- halen over Doom de hoofdrol Zoo ver- GEWETEN8GELD. PROGRAMMA: 1. Aus Freundschaft. Marsch J. ter Hall. 2. Ouverture Le Calife de Bagdad Boïeldieu. 3. Ein Albumblatt R. Wagner. 4. Fantaiaie *ur 1'Opéra „Paillasse", Drame Lyrique de Léoncavallo. 5. Emira, Fantaiaie Eacude. 6. Finale. Buitenland.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5