mm T STOFFEN Kleeding naar maat. TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS VAN DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1927 een jubilaris kamer van koophandel. de zomertijd. lezing vrijheidsbond. een plechtigheid. financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten. V» Rijksbijdrage in de kosten VLIEGTUIGEN VOOR DE OOST. Achten B. en W. het bovendien niet noodzakelijk dat er bij het oollecteeren voor het publiek duidelijk blijkt uit een Melkbrood? Wie niet hooren wil Kent U de wet? Hoe kan dat nou? De kantonrechter eischte evenwel 8 Een verboden staanplaats. Ingezonden Medededlng. Zeer uitgebreide sorteering voor Goedkoope, midden en betere prijzen. Vraagt stalen ter inzage. Kledingmagazijnen HELDER - SCHAGEN. Liefdesdrama te Muntendam? dood in een sloot ge- Verduistering van f 20.000. De heer J. Kipperman, hoogbootsman Marine-werf, herdenkt den 3den Oct. den dag, waarop hij voor vijftig jaar bij de Marinie in dienst trad. Op Dinsdag 4 October a.s. zal de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol- land's Noorderkwartier een openbare Ledenvergadering houden, des avonds ten 6.30 uur, in het Stadhuis te Alkmaar. Wij herinneren eraan, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag a.s., te 3 uur, de zomertijd hier te lande zal eindigen. Zaterdagmiddag 3 uur zal in het gebouw U.S.O., Kanaalweg 165 alhier, de heer P. Groot een lezing houden over den arbeid van het Hoogheemraadschap Noord-Hol- land's Noorderkwartier. De lezing is voor belangstellenden toegankelijk. Dinsdagmiddag werd op de binnen plaats van de kazerne in de Langestraat op plechtige wijze de zilveren eere medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan den adju- dant-ond erof fici er-instruceur bij het reg. kus-art. H. Schenkius. De uitreiking geschiedde voor het front van den troep, in tegenwoordigheid van officieren en onderofficieren van het gar nizoen, de familie van den begiftigde en enkele belangstellenden, door den regi- menta-commandant, kolonel W. F. O. A. 8ejjn. Z.H.E.G. schetse den adj.o.o. Schen kius als een voorbeeldig en plichtsge trouw onderofficier aan wien hij zeer gaarne dit onderscheldingsteeken uit reikt en overhandigde hem namens de officieren een kleine draagraedaille. Namens de onderofficieren van het garnizoen wenschte de adj.-onderoff.- adm. B. j. Lorette hem geluk met deze alleszins verdiende onderscheiding en overhandigde hem een stoffelijk hulde blijk; aan mevr. Schenkius bood hij na mens de onderofficieren bloemen aan. Vervolgens werd door den troep gede fileerd, waarmede het officieel gedeelte van deze plechtigheid werd beëindigd. Wij laten hieronder volgen een gespeci ficeerde staat betreffende de rijksuitkee- ring aan de gemeente Helder, zooals die zal plaats hebben indien het advies der staatscommissie wordt opgevolgd. De opgave kon natuurlijk alleen wor den afgeleid uit de beschikbare gegevens, en wellicht zullen, bij de uitwerking, de cijfers van het totaal nog wat meevallen. 60% vergoeding wedden Bur gemeester en Secretaris 7.000.— Inwonersuitkeering 47.319,75 v. krankzinnigenverpleging 18.548.— 80 in de kosten der politie 31X128.40 2.per leerling voor het openb. en bijzonder onder wijs 8000. 150.— per ver plichten onder wijzer voor open baar en bijzon der Lager en U. L. onderwijs f 16.200. 24.200.— Samen 128.096,15 Af de Rijksuitkeering voor 1928, volgens de bestaande wet van 1897 f 69.962.— Meerdere uitkeering of rond 60.000.— 58.184.15 NEDERLANDSCHE LAND- KOLONISATIE. De Vereeniging Nederlandsche Land- kolonisatie, gevestigd te Leeuwarden, welke het werk, eenmaal door den beken den ds. Visscher op de Friesche heide verricht, (landontginning, verpleging en steun aan zieken, enz.) is van plan om streeks half October een collecte te hou den ter stijving van haar kas. Zij heeft in de jaren van haar werkzaamheid veel ge daan voor het jeugdwerk en het vereenl- gingsleven, veel ouden en zieken met ver pleging en steun geholpen, tengevolge waarvan de criminaliteit en bedelarij zijn verminderd. Huizen zijn gebouwd en stra ten aangelegd, zoodat men niet langer in plaggenhutten behoefde te wonen, en in totaal zijn 260 H.A. woesten grond ont gonnen, waarvoor soms per jaar 60.000 aan loonen werd uitbetaald. Behalve dit bevordert de Vereeniging den indus- trieelen arbeid en werkt zij ook krachtig op geestelijk gebied door evangelisatie enz., colportage en bijbelverspreiding enz. Zij wil voor de maatschappelijk onge- schikten, de alleen staanden en voor kin derarbeid een taak verrichten, doch kan dat alleen doen indien zq verzekerd is van aller steun en niet vergeten wordt door de vele nationale collecten van de laatste jaren. Gaarne wekken wij onze lezers op de Vereeniging te steunen. De juiste datum der collecte zal nog nader worden bekend gemaakt. Dinsdagmiddag kwam op het vliegkamp de Mok de eerste Dornier Wal vliegboot aan, bestemd voor de luchtvaartdienst in Ned. Indië. Hiervan worden er 18 ge bouwd in de vliegtuigfabriek „Aviolan- da" te Papendrecht. Deze fabriek, een zusteronderneming van de Machine fabriek, bouwt de Wal-toestellen in licen- sie van de Dornier Metallbauten Werke te Friedrichsihaven. Het toestel is uitgerust met 2 Lorraine Dietrich motoren van 600 P.K., elk een 4-bladige schroef drijvende. Het vertrok Dinsdag van Papendrecht over de rivie ren tot Arnhem en daarna via Kampen over de Zuiderzee naar Amsterdam. Bo ven het Noordzeekanaal werden snel heidsproeven gehouden, waarbij een snelheid van ca. 200 K.M. per uur be haald1 werd. Daarna werd teruggevlogen over het Noordzeekanaal en langs de Zui derzeekust via Enkhuizen naar de Mok. De Wal werd gevlogen door den piloot Wagner van de fabriek te Friedrichs- haven, met als 2e piloot luit. Everts. Aan boord bevonden zich tevens de commissie leden luit. ter zee Woldringh en off. M.S.D. Kramer. De zeewaardigheidsproeven met het vliegtuig, die gisteren plaats hadden, zijn uitstekend geslaagd. Gisterenmiddag zijn de F. 4 en de Dor nier Wal respectievelijk naar Amsterdam en Papendrecht vertrokken. De F. FV zou onderweg nog een stijgproef maken tot een hoogte van 3000 M. EERSTE A.G.O.-LEZING. In aansluiting op hetgeen wij mede deelden omtrent de winterlezingen van A.G.O., kunnen wij thans berichten, dat de eerste A.G.O.-lezing zal worden ge geven op Woensdag as., 5 October. De heer J. L. Schoeler zal alsdan een en an der over Zuid-Afrika vertellen, toegelicht met fraaie lichtbeelden. In ons nummer van Zaterdag komen wij uitvoeriger op een en ander terug. ESPERANTO. Blijkens een advertentie in dit blad houdt de Neutrale Heldersche Esperan- tisten-Vereeniging Vrijdag en Zaterdag as. een tentoonseliing in het Militair Tehuis, Spoorstraat. Gezien het feit, dat het in deze maand 40 jaar geleden is dat Dokter Zamenof het eerste Esperanto' leerboek uitgaf, hebben de Heldersche Esperantisten gemeend, een ieder in de gelegenheid te moeten stellen, om er eens uader kennis mee te kunnen maken. Zij hebben zich daarvoor de medewerking verzekerd van het Propaganda-Comité in Beverwijk, dat rijkelijk voor materiaal heeft gezorgd. Ieder, die belang stelt in internationaal verkeer, die onderling verstaan tusschen de volkeren wenscheljjk acht, of zich op de hoogte wil stellen van de huidige be- teekenis van Esperanto als cultuur-factor, kome eens zien. Op deze tentoonstelling wordt niets aan de bezoekers opgedron gen en zijn de aanwezige esperantisten bereid alle gewenschte inlichtingen te geven. DIEFSTAL EN AANRANDING. De waarnemend Commissaris van Po litie verzoekt dengene, die op of om streeks 18 September jJ. aan de Achter straat, ter hoogte van de Torensteeg, in den grasberm een zilveren beursje, in houdende een bedrag van 0.80 heeft ge vonden, zich ten spoedigste aan het Hoofdbureau van Politie (afd. Recherche) te willen vervoegen. Bedoeld beursje is door iemand ontvreemd en door den da der bij zjjn vlucht aldaar weggeworpen. Tevens wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan genoemd bureau te willen vervoegen de pl.m. 18-jarige jongen, die op 21 September j.L getuige is geweest van een aan den Rijksweg ter hoogte van he t vliegkamp „de Kooij" plaatsgehad hebbende aanranding en in verband daar mede zich bij de wacht van bedoeld vlieg kamp om hulp heeft vervoegd, waarna hij in de richting van de stad is ver trokken. De bedoelde jongen was volgens zijn zeggen in Koegras woonachtig. GEMEENTERAAD. Door het raadslid', den heer J. H. de Nijs, zijn de volgende vragen aan het Ooilege van B. en W. gericht: Ingevolge het bepaalde in artikel 188 van de Gemeentewet heeft ondergetee- kende de eer u de navolgende vragen te stellen: Is het B. en W. bekend dat op Zater dag 17 dezer een vlaggetjesdag is gehou den ten bate van de Militaire Tehuizen, zooals de oollectrices opgaven, doch zulks bjj navraag alleen bedoelde te zijn voor het op den Kanaalweg alhier bestaande Christelijk Militair Tehuis, terwijl vol gens het bestuur van den Bond van Christelijk Marinepersoneel de dag is gehouden voor d8 actie in de weermacht? Is het B. en W. bekend, dat de op brengst van deze vlaggetjesdagen mede geheel of gedeeltelijk gebruikt wordt om de inkomsten der kas te stijven van t>en vakorganisatie, den Bond van Chris telijk Marinepersoneel? Zijn B. en W. niet van meening,dat de ln de vorige vraag bedoelde vakorgani satie geen liefdadige instelling is en voor het houden van een openbare collecte daarvoor geen toestemming moet worden verleend? Achten B. en W. het in verband met het bovenstaande niet noodzakelijk dat, wanneer er vergunning wordt gegeven voor het houden van een vlaggetjesdag; ten bate van de Christelijke Militaire Te- huizen de opbrengst daarvan ook wer kelijk benut wordt voor het dekken van de uitgaven, welke deze Tehuizen mede brengen en niet gebruikt worden voor andere doeleinden? door de collectrioes dan wel collectanten te dragen kenteeken voor welk liefdadig doel er gecollecteerd wordt? Zijn ten slotte B. en B. ook niet van meening, dat het houden van openbare collecten anders dan voor liefdadige doeleinden geen vergunning moet heb ben, al was het maar om het karakter van die instellingen, welke thans nog collec ten behoeven, niet aan te tasten? KANTONGERECHT HELDER. Zitting van Dinsdag 27 September 1927. Eep Heldersche bakker, wiens melk brood te waterachtig was bevonden, werd hiervoor beboet tot 6 gulden. Een nalatig rentezegel-plakker, M. S. uit Koegras, wiens zaak in de vorige zit ting was uitgesteld, was Dinsdag niet op komen dagen, zoodat hij geen repliek kon leveren op het betoog van den heer S. van den R. v. A., die beweerde S. meer malen gewaarschuwd te hebben voor de gevolgen van zijn nalatigheid. De kantonrechter eischte nu tegen S. 44 maal 0.50, zoodat deze in het vervolg wellicht niet meer in gebreke zal blijven. Een verkeersgevaar. De autobushouder M., die al eerder voor de balie was geweest wegens over treding van de plaatselijke verkeersveror dening, stond hiervoor ook Dinsdag weer terecht. M. had op een schoonen zomer avond op den drukken Huisduinerweg met een vaart van ongeveer 28 K.M. gere den, op zichzelf geen helsche vaart, doch op dat moment toch levensgevaarlijk, van wege de drukte. Hij zal deze overtreding moeten betalen met 10 gulden boete of 6 dagen hechtenis. De chauffeur de B., in dienst van een vischhandelaar hier ter stede zal 8 gulden moeten dokken omdat de remlnrichtint? van zijn Fordje niet in orde was. Na 80 jaar. Een gedetineerde, binnengeleid door een keurlg-nette veldwachter (hieruit moet u niet de gevolgtrekking maken dat andere veldwachters niet netjes zouden zijn) moest terecht staan wegens open bare dronkenschap en orde-verstoring. Beklaagde zeide op den bewusten over tredingsdag een kameraad ontmoet te hebben, dien hij in geen 30 jaar had ge zien. Om op de vernieuwde vriendschap eens plechtig te klinken en te drinken waren ze een heilig huisje binnengestapt en hadden „een biertje" gedronken. Nu is „een biertje" voor de meeste gebruikers zeer rekbaar en het biertje van v. d. W. was zoo groot dat hij in een zeer vroo- ljjke en uitbundige stemming kwam en al zingend, waarschijnlijk over „einen Kameraden" zooals men „keinen besse ren findt" door Helder's straten trok, zeer waarschijnlijk tot zeer gegronde er gernis van een of anderen wetsdienaar die proces verbaal tegen v. d. W. opmaakte. Van der W. kreeg een ernstige repri mande van den kantonrechter en zal 14 dagen moeten brommen. Momenteel zit de delinquent in de kast omdat hij eenige brieven verduisterd had. Voor de kiespijn van haar man? De winkelier H. werd ervan beschul digd dat hij sterken drank had verkocht aan een juffrouw, welke beschuldiging H. van zich afwierp door te betuigen dat hij den drank niet had verkocht doch had weggegeven. Zoo'n goedzak. Getuige was de 63-jarige Mej. K. koop ster van den drank. De juffrouw, die be paaldelijk voor dramaturge in de wieg was gelegd, verklaarde bijna onder tra nen, dat meneer H. haar het „citroentje" had gegeven omdat haar man zoo'n kies pijn had. Bij gebrek aan getuigen moest de win kelier worden vrijgesproken. Twee Texelsche boeren voor de balL De landbouwer O. H. had al meermalen last gehad van de koeien van zijn buur man O. v. H., die de brutaliteit hadden gehad op zjjn territorialen grond te ko men, tengevolge waarvan de oorlog tus schen beide landbouwers was verklaard. Voor den vrederechter, in dit geval den kantonrechter, werd dit geschil uitge vochten en v. H. beboet tot 15 gulden, subsidiair 10 dagen hechtenis. Ging het in Uenève ook maar zoo. Een 12-urige werkdag. Een tweetal landarbeiders, die bij den landbouwer van M. een werkdag hadden gemaakt van 12 uur, terwijl zij wettelijk 10 uur mochten werken, stonden als ge tuige tegen dezen landbouwer, die zelf was thuisgebleven, voor de balie. Tegen den landbouwer eischte de kan tonrechter 16 maal 6 gulden boete. Zooals men weet behoort ieder Ne derlander de wet op zijn duimpje te ken nen en bij overtreding van een artikel van het Wetboek van Strafrecht, waarvan U het bestaan niet wist, zult U de gevolgen moeten dragen. Zoo ook de schilder K., die geen ar beidslijst had opgehangen op een werk, waar eenige van zijn werklieden aan den arbeid waren. K. was zich geen overtre ding bewust, doch zal desniettegenstaan de 5 gulden boete moeten betalen. O. S. te Texel was met een dubbelloops jachtgeweer langs den weg aangetroffen en stond hiervoor terecht. S. beweerde een afkeer van stroopen te hebben en had het geweer slechts vervoerd. gulden boete, waarmee 8. niet bijzonder tevreden scheen, hij vroeg tenminste eenige malen: „hoe kan dat nou", waarop de kantonrechter doodleuk antwoordde: omdat hij het geëischt had. Enfin, een troost voor S., hij kan nog in hooger beroep. Vele Heldersche Spoorstraatslijpera heb ben de onhebbelijke gewoonte om voor het militaire tehuis „samen te scholen" evenals voor hotel Bellevue. Dat deze troep opgeschoten jongelui een onaange name verkeersbelemmering vormen op die drukke punten, behoeft wel geen betoog, en vandaar dat de politie overgegaan is tot het nemen van krachtiger maatregelen. Een 19-jarig jongmensch, W. M. werd Dinsdag door den kantonrechter een boete opgelegd van 0.50 voor het staan voor het Militair tehuis Een lokvogel. De caféhouder A. S. stond terecht voor het feit dat hij zijn dienstbode in het café als lokvogel voor de marinemenschen had dienst laten doen. De caféhouder be weerde evenwel dat hiervan geen sprake was en ook de aanwezige politie gaf een goede getuigenis van dezen caféhouder. Het dienstmaagdeke, die onbeschaamd lachend de rechtzaal was binnengekomen, zeide, dat zij wel een plaatsje in de keu ken had, doch er de voorkeur aan gaf, zich in de zaal op te houden, waar zij de tractaties van mariniers en ander marine personeel niet had versmaad. De dienstbode was niet meer in de zaak. Tegen den caféhouder werd 2 gulden of 1 dag geëischt. Klein goed. Tegen den loopjongen S., die onnoodig met een handwagen naast een collega, die eveneens achter een handwagen liep, was meegeloopen, werd 3 gulden boete of 4 dagen hechtenis geëischt. Mej. T. E., die met haar fiets over het trottoir in de Sluisdijkstraat was gereden, kreeg 2 gulden boete, subs. 1 dag, terwijl ze de belofte af moest leggen dat ze zich niet meer aan deze overtreding zou be zondigen. De heer K. voelde niets voor stemmen, was daarom kalm thuisgebleven. Eisch 1 gulden of 1 dag. Mej. B. van Anna Paulowna, die ook niet had gestemd, doch zeer slecht ter been was, werd vrijgesproken. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Dinsdagmiddag viel de 27-jarige gla- zenwasscher H. Anchelon, die in de Wee- zenstraat een kast langs een ladder naar boven bracht, van de ladder. Anchelon zelf bleef bewusteloos liggen en werd op medisch advies oogenblikke- lijk naar het Hospitaal vervoerd. Ver moedelijk heeft de man een hersenschud ding. G. is op transport naar Den Haag ge steld. Hij verklaarde aan de politie, dat hij op weg van het bankierskantoor naar het hoofdbureau der tram bemerkte, dat hij f15.000 verloren had. Hierdoor was hij zeer geschrokken en hij durfde niet naar zijn chef terugkeeren. Niet wetende waarheen te gaan, liep hij het bosch door. Naar zijn zeggen, zou hij uren gedwaald hebben, totdat hij eindelijk laat in den middag te Leiden aankwam. Toen begreep hij, dat hij zich onverwijld bij de politie moest aanmelden. Hij ging naar het hoofd bureau en vertelde daar, wat hem over- j komen was. I Oogenblikkelijk stelde toen de Leidsche politie de Haagsche politie van het geval in kennis. De politie stelt thans een onderzoek in naar de waarheid van de verklaringen van G., die in voorloopige politie-bewa- ring is gesteld. Het bedrag van f20.000 was aan den bediende uitbetaald in 16 biljetten van f 1000 en 50 biljetten van f 100. De bil jetten van f 1000 heelt hij volgens zijn verklaring verloren. Van de overige 50 biljetten heeft hij onderweg één gewis seld om zijn vertering in een café te be talen. De politie heeft den weg, waarlangs G. geloopen heeft van de Parkstraat naar het Bezuidenhout, nauwkeurig laten af zoeken, echter zonder eenig resultaat. Meisje vonden. Binnenland. De Haagsche Tramwegmaatschappij staatin een nauwe relatie met de bankiers firma Oppenheim en van Till. Elke week zendt de H.T.M. een harer emplo.vé's naar de bank om een groot bedrag te halen, welk geld de H.T.M. als kasgeld noodig beeft. Enkele beambten vervullen steeds deze taak en door het feit, dat zij reeds vele jaren met een cheque geld komen halen hebben zij zich zoowel bjj de directie der H.T.M. als bij de heeren Oppenheim en van Till een vertrouwenspositie verworven Nooit hadden er dan ook moeilijkheden plaats. Dinsdagochtend om kwart over 10 ver liet een der beambten der H.T.M. die reeds vele malen geld gehaald heeft, het hoofdkantoor aan het Bezuidenhout met een cheque groot f20.000. De beambte was de 82-jarige A.C.O.G. wonende in de de Heemstraat en reeds sinds jaren bij de maatschappij in dienst. Om kwart voor elf was G. bij Oppen heim en van Till en de kassier betaalde hem, daar de cheque volmaakt in orde was, f20.000 uit. Toen G. om half twaalf nog niet op bet kantoor der H.T.M. terug wa6, begon de hoofdboekhouder zich ongerust te maken. Aanvankelijk dacht men nog aan geen bijzonder voorval, maar meende, dat G. bij de bank lang had moeten wachten. Toen er echter wederom eenige tijd verstreken was, belde de hoofdboekhouder der H.T.M. de bankiersfirma op en ver nam toen, dat de looper reeds lang gele den vertrokken was. Men begreep, dat er iets niet in de haak moest zijn en stelde de politie van het voorgevallene in kennis. Deze stelde een onderzoek in. Het bleek, dat de man dien ochtend zijn woning op den gewonen tijd had verlaten om zich naar liet kantoor der H.T.M. te begeven. Na dien tijd was hij niet meer thuis ge weest. Ook zijn vrouw was zeer ongerust. De politie heeft dadelijk de noodige maatregelen getroffen om een eventueele vlucht van G. naar het buitenland te verhinderen. Oogenblikkelijk zijn naar alle grensplaatsen uitvoerige persoons aanwijzingen getelegraieerd en alle sche pen, welke Dinsdag vertrokken, zijn nauwkeurig in het oog gehouden. Voor zoover bekend, verkeerde G. geenszins in financieele mseiUjkheden. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur is door de politie te Leiden de man aan gehouden. In zijn bezit was nog ongeveer vijfdui zend gulden. Volgens zijn verklaring zou hij de vijftienduizend gulden verloren hebben. Te Muntendam (Gr.) is Dinsdagmorgen in een zeer ondiepe sloot dood gevonden een 16-jarig meisje uit Sappemeer. Daar de sloot niet diep was werd aan misdaad gedacht. Ook moet het kind een briefje in haar taschje hebben gehad, dat heenwees naar een liefdesbetrekking met een jeug dig onderwijzer te Sappemeer. De mare chaussees te Muntendam hebben bedoel den onderwijzer K. Dinsdagmorgen ge arresteerd en ingesloten. Zij wenschten omtrent het onderzoek, dat met kracht wordt voortgezet, (geen inlichtingen te verstrekken. Het meisje, G. K. geheeten, is de doch ter van een weduwe. Omtrent het gebeurde wordt het volgen de medegedeeld: Mej. K. onderhield reeds eenigen tijd liefdesbetrekkingen met een jong onder wijzer. Maandag was ze op bezoek bij een familielid te Muntendam vanwaar ze des avonds 8 uur op haar fiets naar huis ver trok. Op een vraag of haar verloofde haar kwam afhalen, antwoordde ze, dat hij het om zijn studie niet kon doen. Toch schijnt hij tusschen 8 en 10 uur 's avonds uit geweest te zjjn. De ouders van beiden wo nen naast elkaar, zoodat de moeder des nachts de buren wekte omdat de dochter nog niet was teruggekeerd. Om 5 uur 's morgens werd het lijk in een sloot ge vonden. De verloofd© vond in haar fiets- tasch in haar fietstasch een briefje, waar in ze voor altijd afscheid van hean nam. Een en ander heeft tot zijn arrestatie geleid. EEN BELEGERING OP HET HAAGSCHE ORANJEPLEIN. De bewoners van het Oranjeplein te 's-Gravenhage zijn Maandagavond ge tuige geweest van een heftige ruzie, waarbij de politie te pas moest komen. De oneenlgheid ontstond door een huur schuld. De heer W. had een perceel op genoemd plein verhuurd aan mej. R., die reeds versoheidene weken huur niet had voldaan. Ten einde hieraan een einde te maken, wachtte W. tot de huurster de woning verliet, waarop hij zichzelf toe gang tot het huis verschafte, de voordeur terdege grendelde en bedaard' voor het raam dér eerste verdieping plaats nam in afwachting van de thuiskomst van mej. R. Op het oogenbllk, dat deze de deur wilde openen, stak W. zijn hoofd huiten het raam en vertelde haar kort en bondig, dat zij maar ergens anders moest gaan slapen en dat zij er niet in kwaan vóór de verschuldigde huurpenningen onder de deur waren gesohoven. Daar zoowel verhuurder als huurster niet op hun mondje waren gevallen, trok het geval weldra algemeene belangstel ling, vooral toen mej. R. haar huisbaas vertelde, dat zij een paar van haar „hee- ren-kennissen" ter assistentie zou gaan halen. Werkelijk verscheen, de dame met een tweetal harer gezellen ten tooneele. Gedrieën sommeerden zij W., de poort te openen. Toen deze dit bevel niet op volgde trapten de beide helpers de deur met een paar forsere schoppen in en stormden de trap op. Bovenaan stond de heer W„ die met een alarmpistool den belegeraars ontzag trachte in te boeze men. Een paar politie-agenten grepen echter op dit moment in. De heer W. 4

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5