ïi Indische Uitrustingen I. GRUNWALD. UNIFORMEN VIERDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS r^'S,Nde^.iik8bri^~ GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG I GCTOBER 1927 Den lsten April 1928 was hAt ok gek-lon <1,1 dr. H. werd tot assistent van den toenmaKn wetenschappelijk-adviseur in vissSerii zaken, w^len dr. P. p. c. Hoek wien hii 'ri a's waarnemend adviseur opvolg de. u hebben destijds van dit jubüeum melding gemaakt Den len October van dit jaar staat dr. Redeke andermaal voor een zilveren jubi leum. Dien dag namelijk herdenkt hij zijn werkzaamheid als directeur van bet Zoologisch Station, eene stichting van de Nederlandsche Dierkundige Vereeni ging. Het tegenwoordige gebouw werd in 1890 geopend; vóór dien tijd bediende men zich van een houten gebouw, dat gemak- j 111 veel moeite verplaatst kon v orden naar plaatsen, waar men onder zoekingen wenschte te verrichten. Het te genwoordige in gebruik zijnde gebouw aan de Buitenhaven bevat 4 werkkamers met 6 werktafels ten dienste van leden der Vereeniging, die zoölogische of bota nische onderzoekingen over de Helder- sche flora en fauna wenschen te verrich ten. Het station bezit voorts een uitge breide bibliotheek van pl.m. 4000 werken, een aquarium met pompinrichting, een motorvlet en een jolletje, alles mede ten dienste van de onderzoekers. Jaarlijks wordt door een groot aantal studeerenden van deze inrichting gebruik gemaakt, dik wijls onder leiding van hun hoogleeraan Van de hand van dr. Redeke zijn een groot aantal publicaties verschenen op het gebied van vlsscherij-onderzoek; de uitgave van het in 1894 door dr. P. P. C. Hoek, in overleg met het College voor de zee-visscherijen opgerichte maandblad „Mededeelingen over VisscheriJ", waarin statistische en andere gegevens over vis- sc-herij, vischhandel en vischteelt werden verzameld, werd van 1903 af door dr. Redeke voortgezet. In 1919 is deze uit gave gestaakt. Van zijn hand verscheen voorts een „Natuurlijke Historie der Zee- visschen", thans nog op tal van onder wijsinrichtingen in gebruik. Een „Flora van Helder" is sedert jaren uitverkocht. Als directeur van het Rijksinstituut voor Biologisch Visscherij-onderzoek (ge vestigd in het gebouw der Ned. Dierkun dige Vereeniging) kwamen onder zijn lei ding verschillende wetenschappelijke uit gaven tot stand; wij noemen hiervan het „Zuiderzeerapport" (1907), als jubileum uitgave ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Nederl. Dierkundige Vereeni ging verscheen onder zijne leiding in 1922 een lijvige „monografie over een brak- watergebied", getiteld „Flora en Fauna der Zuiderzee", een werk, dat zeer veel studiemateriaal bevat. Ter karakteriseering van de persoon van dr. Redeke is het wel aardig eens na te lezen wat dr. Jac. P. Thijsse omtrent dit werk schreef (Amsterdammer, week blad voor Nederland, 18 Aug. 1923). „Een belangrijk boek" schreef hij boven zijn bespreking, en het Tweede, aan dit werk gewijde feuilleton, vangt aldus aan: „De hoofdredacteur was in zijn studen tentijd al bekend om zijn goede smaak en veeleischendheid in typografische zaken en het verwondert mij daarom in het ge heel niet, dat dit Zuiderzeeboek in zijn uit voering ver staat boven alles, wat wij in de laatste jaren aan publicaties van ver- eenigingen, wetenschappelijke, zoowel als andere, te zien krijgen." „Hoe meer ge dit boek bestudeert," aldus gaat dr. Thijsse voort, „hoe duidelijker ge voelt, dat het in een bestaande behoefte voorziet. Het was hoog tijd, dat de Zuiderzee eens onderhan den werd genomen." Dit boek wordt ge regeld geraadpleegd door de te Helder komende studenten, die daarin een uit gebreid studiemateriaal vinden; de Dier kundige Vereeniging stelde het voor uiterst lagen prijs voor haar leden be schikbaar. Op het oogenblik vertoeft dr. Redeke in Rome ter bijwoning van het lymnologisch congres aldaar, en keert 10 October weder naar ons land terug. AFSCHEID B. DE BOER. Op 30 Sept. had in do bestellers- besteller ten P. en T. kantore Helder, den T. T. dienst met pensioen verlaten. Op 80 Oot Sept. had in de bestellers- kamer, waar de heer de Boer zijn funotie had, een korte plechtigheid plaats al vorens door hem van den dienst werd af scheid genomen. Voor zoover doenlijk, had het personeel zich daar vereenigd en bij monde van den htier Alfing, waarnemend Directeur, wer den tot den heer de Boer namens Direc teur en personeel woorden van afscheid gericht en den scheidende uit aller uaani een paar herinneringsgeschenken aangeboden. Oe heer Trap sprak als voorz. van de ®fd. Helder v. d. O. B. P. T. T., woorden Van waardeering voor hetgeen de heer de ®°er als lid der organisatie had gedaan en ^enschte hem en zijn gezin alle goeds toe. Met woorden van dank aan Direoteur personeel nam de heer de Boer van al ten afscheid. Een der veteranen van het Postkantoor, allen Helderschen zoo wel bekend, is hier mede weer van het posttooneel ver dwenen. MigezondenMededeeling. Verlaagde Prijzen voor de Kon. Marine. Compleet Tunique, Vest en Pantalon 7500 Uniformjekker, prima duffel 6500 Cape gegarandeerd waterdicht 3500 Lage Prijzen. VRAAGT PRIJSCOURANT. Kledingmagazijnen HELDER. AUTOBUSDIENST HELDER— ALKMAAR. Ged. Staten van Noord-Holland hebben vergunning verleend aan de Comm. Venn. Autobusdienst Noord-Holland, te Alkmaar,"'tot het in werking brengen van een autobusdienst Heider—Alkmaar. INGANG VAN DEN WINTERTIJD. Wij herinneren onze lezers eraan dat met ingang van morgen (Zondag) de win tertijd weer wordt ingevoerd. Men zet dus hedenavond de klok een uur terug. Om 10 uur is het dus 9 uur, om 11 uur 10. WINTERDIENST SPOORWEGEN. Elders in dit blad is de Dienstregeling opgenomen, welke Zondag 2 October wordt ingevoerd. De verschillen met den Zomerdienst be palen zich tot zeer geringen wijzigingen ln de vertrekuren v.v. van Helder—Am sterdam, grooter zijn deze naar Haarlem, den Haag en Rotterdam. ESPERANTO-TENTOONSTELLING. Nu het winter-seizoen weer voor de deur staat we de klok een uur gaan stilzetten om aldus den tijd, dien we aan den zomer hebben afgestaan, weer in te halen (welke zomer zich ditmaal anders vrij onbarmhartig heeft getoond in zijn zomersche zegeningen) nu in iede. geval de lange avonden en daarmede de wintersche verstrooiingen aanbreken, hebben de Heldersche esperantisten, ver eenigd in den Bond »Nova Sento«, een tentoonstellinkje georganiseerd op de bovenzaal van het Algemeen Mil. Tehuis Spoorstraat, teneinde belangstellenden te doen zien wat esperanto is en hoe het over de geheele wereld ingeburgerd is. Als internationale voertaal wordt espe ranto door groote groepen menschen uit allerlei rang en stand gebrnikt. Want ofschoon de hier geëxposeerde tijdschrif ten meerendeels van tamelijk bescheiden omvang zijn, wijzen zij toch op een veel zijdige internationale verbreiding, die duidelijk doet zien, dat bet esperanto in derdaad, in den vol sten zin des woords, internationaal is. Dat een werk als de bijbel thans in zijn geheel is opgenomen in de lijst van uitgaven van het bekende Britsche en buitenlandsche bijbelgenoot schap, is op zichzelf nog niet zoo merk waardig: de bijbel is in tal van talen, sommige met zeer klein gebied, overge bracht, en dat het esperanto zou moeten volgen naast al de andere, lag voor de hand. Maar dat de Japanners een prach tig geïllustreerd medisch tijdschrift, naast hun moedertaal, ook in het esperanto redigeeren, mag toch wel even als een Inzonderheid worden gememoreerd. Hoe wel de hier liggende bladen, zooals we zeiden, meestal van bescheiden omvang zijn, zijn ze veelzijdignaast een orgaan van een internationale politiebeambten- vereeniging vinden we er een gewijd aan de theosofie, een derde aan blindenarbeid, een vierde over radio. Vooral Duitsch- land maakt zich verdienstelijk op het Eebied van vertalingenwe vinden essing's »Nathan der Weise« naast Gogol, Hebbel en Hildebrand broederlijk naast den Faust en zoowaar de goede beste oude van Limburg Brouwer met een vertaling van zijn »Akbar«. Dat had hij nooit kunqen denken, nog eens in het esperantistisch te zullen worden gelezen. Ook Struwelpeter (Piet de Smeerpoets) is er, als afschrikwekkend voorbeeld voor de esperantistische jeugd en verschillende chrestomatieën. De allerlaatste esperanto- grammatica voor Holland is van Heilker en leidt op voor diploma B, men kan die ter expositie koopen. Verder vinden we een prachtuitgave van Albr. Dürer met esperanto-tekstde Duitsche uitgever heeft het aangedurfd deze te doen ver schijnen. Naast de leerboeken vinden we een collecte bellettrie, een verzameling tijd schriften, voorts propaganda-matenaal (men weet dat de Leipziger Messe tegen woordig ook de taal gebruikt voor haar reclame-materiaal), terwyl het midden gedeelte wordt ingenomen door interna tionale correspondentie, schoolwerk in het esperanto, etc. De Russische Sovjets, gebonden aan het door alphabet en gram matica moeilijk bereikbare Russisch, heeft de kunsttaal dankbaar gebruikt voor propaganda-doeleinden, zelfs een speciale esperanto-zegel uitgegevenvoorts vin- den we er correspondentie uit diverse landen, waarbij steeds van het esperanto gebruik 1b gemaakt voor gedachten-wis- seüng# Zoo zal deze tentoonstelling, die nog hedenavond tot 11 uur open ia, haar wark propaganda maken voor de taal, wel doen en zullen velen zich opgeven voor den wintercursus. De toegangspas is slechts 10 cents. Er was gisteren iden eersten avond) reeds groote belangstelling. EERSTE A. G. O.-LEZING. Zoo Is dan de eerste lezing van „A. G. O." vastgesteld op 5 October a.s. 't Zal deze maal gaan over Zuid-Afrika, 't stamverwante land, waar we in den laatsten tijd niet of heel weinig meer van hooren. Hoe heel anders was 't in den Boeren oorlog in de jaren 1899—1900 toen was lederen Nederlander vol belangstel ling voor dat land en z'n inwoners. li. niet waar, dat was toch niet alleen maar nieuwsgierigheid om te weten hoeveel er nu weer gesneuveld waren, wie aan de winnende hand was, Engelschman of Boer, neen, daar leefde in ons hart ook iets mee omdat 't stamverwante volk was, dat ónze, zij 't dan ook ietwat verbasterde, taal sprak. Hoevelen hadden in dat land geen vrienden en bekenden en waren ver langend iets van hun lot te vernemen, maar ook zij, die niet alleen door nauwe re betrekkingen aan Z.-Afrika verbonden waren, interesseerden zich voor de Zuid- Afrikaners, wilden meer weten van hun zeden en gewoonten. En, al ligt de Boe renoorlog niet zoo versch meer in 't ge heugen, zoo zijn wij toch overtuigd dat velen in Holland en zeker ook in Helder gaarne meerdere bijzonderheden over Zuid-Afrika zullen willen weten. Daarom heeft het „A. G. 0."-bestuur dan ook ge meend den heer Schoeler, die door het Z.-Afrikaansche departement daartoe be schikbaar wordt gesteld, uit te noodigen, ons aan de hand van talrijke lichtbeelden een en ander van Z.-Afrika en 't Zuid- Afrikaansche volk te vertellen en meenen wij met gerustheid deze lezing bij 't Hel dersche publiek te kunnen aanbevelen. Wij weten wel er is zooveel te doen, doch op 't gebied van lezingen is U nog niet verwend lezerl En is een „A. G. 0."-lezing nog niet te prefereeren boven een bios coop-avond, bij A. G. O. eveneens licht beelden, doch toegelicht en nader ver klaard door een spreker, die jarenlang in dat lana vertoefde. En och, de toegangs prijs behoeft voor U geen bezwaar te z0n. want voor 0.50 1ste rang en 0.25 2e rang krijgt U heel wat te hooren en te zien. We vertrouwen dan ook dezen eer sten avond Casino, al is 't dan niet uitver kocht, toch zeker flink gevuld te zien. VOLKSBOND TEGEN DRANK MISBRUIK. VERKIEZING HOOFDINGELANDEN HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDER KW. Men schrijft ons: Binnen zeer korten tijd zal voor de tweede maal de verkiezing van Hoofdin gelanden en van Hoofdingelanden-plaats- vervangens in het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier plaats hebben. Het kan daarom gewenscht rijn, den kiezers eenige bijzonderheden op deze verkiezing betrekking hebbende mede te deelen. Het Bestuur van het Hoogheemraad schap bestaat uit een Dijkgraaf en 6 Hoogheemraden, samen uitmakende het College van Dagelijksch Bestuur, en van 12 Hoofdingelanden. Er zijn bovendien 12 Hoofdingelanden-plaatsvervangers. De Dijkgraaf en de Hoogheemraden worden door den Koning benoemd. De Hoofdingelanden en de Hoofdinge landen-plaatsvervangers worden gekozen door stemgerechtigde Ingelanden. Voor die verkiezing is het Hoogheem raadschap verdeeld in drie kiesdistricten, waaronder ook Helder. In elk kiesdistrict worden vier Hoofd ingelanden en vier Hoofdingelanden- plaatsvervangers gekozen. Zij hebben 6 jaar zitting en treden om de zes jaren tegelijk af. De aftredenden zijn herkiesbaar. Voor de verkiezing van Hoofdingelan den en van Hoofdingelanden-plaatsver vangers zijn in elk kiesdistrict o.a. stem gerechtigd zij, die bekend staan als ei-i genaars, erfpachters of vruchtgebruikers! 's Morgens 10 van in den omslag begrepen gebouwde of; Leesdienst, ongebouwde eigendommen in dat district, waarvan de belastbare opbrengst ten min ste 25.bedraagt. Het kiesrecht is echter geregeld volgens het stelsel van het meervoudig kiesrecht, d.w.z. dat aan een stemgerechtigde, naar gelang van de opbrengst zijner eigendom men, van één tot zes stemmen kunnen worden toegekend. Dt verkiezing geschiedt ook volgen.» het meerderheidsstelsel, d.w.z. dat bij dn eerste stemming niemand benoemd wordt dan hij volstrekte meerderheid van stem men. Worden er nu niet meer candidaten festeld dan er plaatsen te vervullen zjjn, an worden de gestelde candidaten verko zen verklaard. Voer dit jaar ls de candldaatstelllng be paald op Dinsdag 25 October; de stem ming, zoo noodig, op Woensdag 16 No vember. PREDIKBEURTEN. ZONDAQ2 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeenten Nieuwe Kerk (Weststraat): 's Morgens 10.80 uur, Ds. Witkop, van Schagerburg. WesterkerM (WestpleiB). Geen dienst. Hulsduinen: 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Damsté, Onderwerp: „Handel. 17 28. Jullanadorp: 's Middags 2 uur, Ds. E. R. Damsté. Onderwerp: „Handel. 17 28". Zondagsschool v.m. 94—11$ uur. Petten. 'b Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté, van Huisduinen. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur en avonds 5.30 uur, Ds. J. de Pree. Donderdagavond 8 uur, geb. Midden straat 117, Evangelisatie samenkomst Spreker Ds. J. de Pree. Geref. Kerk (Spoorstraat): 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. B. van der Werff, van Amsterdam (West). Hulpkerkdienst Geref. Kerk. (Militair Tehuis, Kanaalweg). Geen dienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): uur en 's avonds 5 uur, Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 uur eu 's avonds 5.80 Leesdienst. De Volksbond tegen Drankmisbruik heeft zooals wij reeds mededeelden, een propaganda-avond georganiseerd, welke gehouden wordt op Dinsdag 4 October a.s., des avonds te half acht in het Alg. Tehuis voof Militairen, Spoorstraat Al daar zal de reserve-kapitein der Inf„ de heer J. Ch. Tengbergen, over het maat schappelijk werk van genoemde vereeni ging spreken. Voor wie het niet mocht weten zij hier gezegd, dat de „Volksbond tegen Drank misbruik" niet is een geheel-onthouders-, doch een matigheidsgenootschap; hij pro pageert niet de algeheele afschaffing van sterke dranken, zooals de verschillende geheel - onthoudersgenootschappen doen, doch werkt slechts het misbruik tegen, Ook op ander sociaal terrein beweegt zich de vereeniging, en belangstellenden zullen hier Dinsdagavond wel een en ander van hooren. Daar de toegang kosteloos is, be hoeft niemand thuis te blijven, die zich voor den arbeid van dezen Bond interes seert. WINKELNIEUW8. In het perceel Koningstraat 66, waarin tot voor kort de dameshoedenzaak Maison van Dam gevestigd was, opent de heer B, Polman hedenmiddag zijn kapperszaak. De geregelde bezoekers van den heer van der Maden zullen hem daarvan wel ken nen, zij het dan misschien beter onder zijn voornaam dan onder zijn van, daar de heer Polman 2V> jaar in die zaak werkzaam was. Hij heeft bij zijn vestiging het pand geheel doen verbouwen en naar de eischen eener moderne zaak doen inrichten. Ach ter den winkel bevindt zich heerensalon; een aparte damessalon met wachtkamer is aan het einde der gang. De inrichting is op moderne leest geschoeid; de nieuw ste machines zijn aangeschaft, een elec- trische haardroger, een dito haarsnij- machine, terwijl het nieuwste model gey- ser in gebruik is genomen. Deze is zoo danig ingericht, dat bij bij ontsteking on middellijk warm is en wachten dus onnoo- dig is. Ook de opstand is geheel modern de damestoiletten met zijspiegels, de hee rentoiletten zonder ingebouwde wasch- kommen. Het timmerwerk is verricht door Gebr. Ran, het schilderwerk door den heer van der Wal, terwijl het loodgieterswerk en de electrische leiding resp. verzorgd wed der door de hoeren Bak en Zipp, Wij wenschen den heer Polman veel succes toe bij zijn onderneming. DE WITTE NON. Over het tooneelspel ,4® Witte Non", dat Zondag in Casino door „Het Groot Tooneel" wordt opgevoerd en welk stuk 6 maanden achtereen te Rotterdam en 6 maanden in Amsterdam werd vertoond, schrijft „De Maasbode'*. MOTOR- EN RIJWIEL WET. Vanwege het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland wordt het navolgende medegedeeld. Op 1 November treedt de nieuwe Motop en Rjjwielwet in werking. In die wet wordt bepaald, dat de rij bewijzen slechts twee jaar geldig zullen zijn. Ter voorkoming van stagnatie geldt echter als overgangsbepaling, dat voor het vernieuwen van de rijbewijzen afge geven vóór 1 November 1925 nog eenigen tijd gelegenheid bestaat Om moeilijkheden te voorkomen zal een leder dus moeten nagaan of zijn rij bewijs al of niet vóór 1 November 1925 ls afgegeven. Indien dat wel het geval is, is het noodzakelijk terstond een nieuw rijbewijs aan te vragen. Als met het In zenden der aanvrage wordt gewacht, kan voor een vlotte gang van zaken niet wor den Ingestaan. Terloops wordt er nog aan herinnerd, dat zij die een rijbewijs hebben, dat af gegeven is vóór 1 Mei 1924, geen vaar digheidsdiploma behoeven over te leggen, echter wel een geneeskundige verklaring, portret enz. Aanvraagformulieren rijn aan de Pro vteciale Griffie en aan alle gemeente secretarieën van Noordholland verkrijg baar. Hoe moet gehandeld worden met rij bewijzen, die në 1 November 1925 zijn afgegeven, zal nader worden bekend ge maakt. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Dr. J. E. B. Bias*. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts. Leger des Hells (Spoorgracht 18). 's Morgens 7.30 uur Bidstond, 10 uur v.m. Heiligingsdienst, 3.30 uur n.m. Open luchtmeeting in de Prins Hendriklaan, bij het Station en 8 uur n.m. Verlossings- samenkomst. Donderdagsavonds, 8 uur n.m.: Openbare Hells>amenkomit. JULLANADORP. Zendingsgebouw „Ster der Hope". s Avonds 8 uur. Spreker de Heer Looij, van Rotterdam. Maandag 3 October 's avonds 7.30 uur, Lichtbeelden met verklaring van den Heer Looij. TWEE AGENTEN VAN POLITIE GEARRESTEERD. Wegens verduistering en mede plichtigheid daaraan. Dezer dagen is in Den Haag gearres teerd de agent van politie W. als verdacht van verduistering van ruim f 700. De aangehoudene was lid van het politiemuziekkorps. Over eenigen tijd zal dit korps 25 jaar bestaan en in ver band daarmee zullen verschillende fees telijkheden worden gehouden. Men was aezig een inzameling te honden, opdat men de opbrengst der extra-giften de kosten van het feest zou kunnen bestrijden. Het moet nu gebleken zijn, dat de agent, die dit geld onder zijn berusting had, een bedrag van ruim f 700heeft verduis terd. Gistermiddag is ook de agent B. door commissaris Paré in verband met boven staand geval gehoord. Het verhoor leverde zoodanige resultaten op dat B. in arrest werd gesteld van medeplichtigheid. Béide gearresteerden zijn ter beschik king van de justitie gesteld en in het ïuis van bewaring opgesloten. VIJFHONDERD KIPPEN VERDRONKEN. De poelier L. Wlldeboer te Steenwijk, reeds Woensdag met zijn met kippen be- aden auto door een defect aan het stuur nabij Wijk in een langs den weg loo- pende diepe sloot. De wagen sloeg over den kop. Door een ruit stuk te slaan, waarbij hjj zich ernstig aan een hand ver wondde, wist de heer W. zich uit z]jn nalatig» pnaltt» U vadoMsa Ook da losla tende knecht slaagde erin weder op hel droge te komen. Vijfhonderd zeshonderd kippen ree* dronken evenweL DE VERDUISTERING VAN SO.Mf. De 82-jarige beambte der Haagscha rramweg Mij., die Dinsdag van een be drag van twintig duizend gulden vijf tien duizend verloren zou hebben, is gis teren ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Hij zal in het huis van bewaring worden opgesloten. Het onderzoek of de man waarheid go- sproken heeft, toen hij verklaarde, dal hij het groote bedrag verloren had; word! nog steeds voortgezet Als een voor hem zeer bezwarende omstandigheid wordt aangemerkt, het feit dat hij naar Leiden, is geloopen en daar in een restaurant zich tegoed gedaan heeft Het bleek na melijk dat hij daar een huzarenslaadje, braadjes met vleesoh en een glas bier gebruikt heeft Vervolgens heeft hö zich van sigaren en sigaretten voorzien. Voor deze verteringen wisselde hij een briefje van 100. Deze houding wordt moeilijk te over eenstemming gebracht met 's mans ver klaringen, dat hij zoo geschrokken was van het verlies, dat hij niet meer op het kantoor der tram durfde verschijnen en in angst naar Leiden was geloopen. MISHANDELING MET DOODELIJK GEVOLG. Aan den Cannerweg te Maastricht Is Donderdagavond de 17-jarige slagers knecht Moormans door tot nog toe onbe- kend gebleven personen aangevallen. Met een snjjwond in het hoofd en in be- wusteloozen toestand werd hij langs den weg gevonden. De jongen ls Donderdag nacht in Oalvarienberg overleden. DE WESTERDIJK. Het stoomschip Westerdljk ls gisteren- ochtend met hoog water vlot gekomen, met assistentie van de sleepbooten Zwarte Zee. Pooizee en Lauwerzee, en heeft de reis voortgezet. Ingezonden Mededeellng. is je jas nu alweer kapot, riep de ver toornde moeder uit, toen haar zoontje na een vechtpartij met deerlijk gehavende kleeren thuiskwam. Denk je, dat ik maar durs jassen kan blijven koopen? Dat is heelemaat niet noodig, moeder, antwoordde de kwajongen. Voor een prikkie, een heel zaoht prijsje, verkoopt de firma I. GRUNWALD, Keizerstr. 116, U een prachtige jongensjas en als vader een ratiné-jas of een ulster noodig heeft, is daar ook het adres. Spotgoedkoope jekkers, met bont ge veerd. Concurrentie onmogelijk. Ziet de étalages Keizerstraat 116. Specialiteit ln Kinderjaesen, ln alls maten. OVERTUIGT U. DR. H. a REDEKE. En de postmolen wiekte weer onver droten vooxi.... uur. Marius Spree nog steeds een geliefd acteur bij het Amsterdamsche publiek heeft er zoo juist den slag van zijn stukken te kie zen. Ook de Witte Non is weer zulk een echt tooneelspel, dat zoo diep ingrijpt in het ge moed van het volk. De geheele goed-bezette zaal van den Plantage Schouwburg leeft weer mee in de heldin van dit drama van George Mentone, menige zucht wordt gesmoord, me nig traantje weggepinkt. Alles bij elkaar een goed stuk, dat niet het minst door de Katholieken zal gewaardeerd worden. Dat een niet-katholiek schrijver zich voor deze stof intreaseert, Strekt tot verheu ging. In het geheel zij de zeer verzorgds vsrtao- oi&l oui lezers gaar as Binnenland leeliJke aap

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 13