Tweede Blad. GEMENGD NIEUWS HM achter een paal van het droogdok. Toen het water rees, is het schip gaan overhel len en volgeloopen. De schipper heeft zich met vrouw en kind, benevens zijn VAN ZATERDAG 1 OCTOBER 1927 £ei(ïe knechts, aan boord van een sleep boot in veiligheid kunnen stellen. Van der Tak's BergingmaatschappH zal het schip lichten. Binnenland mishandelino met doodelijk gevolg. Op last van den commissaris van poli tie te Eindhoven zijn Donderdag de ge broeders J. en". Z, wonende te Eindho- ven, gearresteerd in verband met mishan deling den dood tengevolge hebbend van den 32-jarigen gehuwden grondwerker G. J. van der Wal uit Eindhoven. Van der Wal was op den 18en dezer bij een vechtpartij met genoemde twee gebroe ders met een mes in den linkerbovenarm gestoken, terwijl zijn onderkaak gebro ken bleek te zijn. Hevig bloedend was hi| naar het ziekenhuis overgebracht. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien, doch Donderdagochtend is de man overleden. J. Z., oud 22 jaar, is als vermoedelijke dader gearresteerd; zijn 21-jarige broer is wegens medeplichtigheid aangehouden. Gisteren zou de sectie op het lijk wor den verricht. Een oude vete schijnt de oorzaak van deze vechtpartij geweest te Mjn. Er waren verschillende personen WJ betrokken. De vrouw van den verslagene moet men bedreigd hebben. mishandeling. Aan den weg van Eelde naar de Punl <Dr.) Is, naar het N. v. h. N. meldt, Dins dagavond, badende in zijn bloed, gevon den de landbouwer uit Eelde. Vermoe delijke daders van deze mishandeling met een mes zijn G. V. en A. 8. v. B., uit Eelde. De politie doet verder onderzoek. gerold? Gisteren heeft de kantoorbediende H. N. 8. op het postkantoor aan den Ooolsln- ?el te Botterdam een chèque groot 1000, geïnd. Het bedrag werd hem In één bankbiljet uitbetaald. Hij heeft het biljet in den zak gestoken en is daarna naar een bank aan den Noord-Blaak ge gaan. Toen hij daar was aangekomen, bleek het biljet te zijn verdwenen. De po litie stelt een onderzoek in. HET DRAMA bij MUNTENDAM. De jonge onderwijzer, die in arrest was gesteld naar aanleiding van het vinden van het lijk van de 18-jarige mej. K. uit Sappemeer, is vanmorgen door de justitie vrijgelaten. DE WESTERDIJK AAN DEN GROND - GELOOPEN. Donderdagmorgen omstreeks B uur is het 8.200 ton groote vrachtschip Wester- dijk, van de Holland-Amerikalijn, welk schip van Rotterdam was vertrokken met bestemming naar Boston, Philadelphia, Baltimore en Newport News/Norfolk, even beneden Maassluis, ter hoogte van het wrak van de Uselmonde, onder den Noordwal aan den grond geloopen en blij ven zitten. Sleepbooten zijn ter assistentie aanwezig. Men hoopte het schip Donder dagmiddag bij hoog water weer vlot te kunnen brengen. Vermoedelijk is dit aan den grond loo- pen het gevolg van het slechte zicht Het schip is met stukgoed geladen. schip gezonken. Donderdagmorgen omstreeks 6 uur ls het Duitsche sleepschip Greta Bophie, groot 886 ton, geladen met 870 ton tarwe, welke lading was overgenomen uit hei stoomschip Teesbool, toen het langszijde van droogdok 4 in de Maashaven te Rot terdam lag, gezonken. Sohipper ls Hein- rich Dahmen. De oorzaak van bet zinken is onbekend. Verder verneemt de N. RL Ori, dat het schip met het gangboord is blijven haken de moord in db westerstraat te amsterdam. De rechtbank te Amsterdam heeft den 48-jarigen lossen werkman P. K. terzake van moord op de 62-jarige vrouw, met wie hij 18 jaar had samen gewoond, veroor deeld tot 6 jaar gevangenisstraf, overeen komstig den eisch van het O. m. Buitenland. EEN GEVELTOERIST®. Ook vrouwen gaan zich op het gevaar lijke en weinig eervolle beroep van gevel toerist toeleggen. Woensdagnacht is een 85-jarige vrouw te Potsdam tegen den ge vel van een villa opgeklommen en heeft langs denzelfden weg het huls weer ver laten, met meeneming van een gouden horloge met ketting. Men heeft de koene amazone wel gezien, maar ze heeft haar vervolgers weten te ontsnappen. de vermiste mtllionaeb alweer terecht, In het nummer van Donderdag maakten wij melding van de vermissing onder omstandigheden die aan misdaad deden denken van den Amerikaansohen mil- lionair R. J. Reynolds. Hij was al een dag of 10—12 zoek. Maar men heeft hem gevonden, gezond en wel en in volledige gemoedsrust. Reynolds bevond zich te St Louis, waar h;1 in een Chineesch restau rant zat te ontbijten. Reynolds was er on der een aangenomen naam tusschenuit getrokken om een tijdje gewoon, vrij man te zijn en niet als schatrijk jongmensch van 21 jaar al maar onder de belangstel lende controle en de onbescheiden belang stelling van iedereen te moeten staan. Hij was ,als een gewoon mensch eens met va- cantie. De politie was den jongeling op het spoor gekomen door de tusschenkomst van een verklikker die zich voor zijn „tip" 8000 had laten betalen. van een beer. In een boschje bij Oberschönerweide, onder den rook van Berlijn, heeft Dins dag een beer de bevolking van het plaats je een bewogen avond bezorgd. Aan den drukken weg die door het boschje loopt, was het dier aan een boom vastgebonden en deed verwoede pogingen om los te ko men, zoodat de voorbijgangers maar gauw het hazenpad kozen. Nadat dorpsraad was gehouden, werd de Berlijnsche dierentuin gewaarschuwd, welke dadelijk een paar mannen zond, die het dier trachtten te kal- meeren om het mee te nemen. Dat lukte echter niet; de beer bleef zich zoo onge likt gedragen, dat men hem ten slotte moest afmaken. Wie de eigenaar was is nlel bekend go- worden en daarom is doode beer Donder dag in het openbaar verkocht Hij bracht zestig mark op. De Jaoht begint. Te Elham, nabij Folkestone worden jonge jachthonden afgericht voor de jacht. De groote Molland-lndli tooht 'ou Koppen waarmede hjj den grooten toch» na. iauaun. hoogst waarschljnllj: en. Ais inzet v.Ln.r. E Hedenochtend aanvangen. Hier zien we het vliegtuig van Luitenant lllerman (Mecanicien). Luit Koppen (Commandant) en Frijns (2e piloot). Willem Mengelberg gaat weder naar Amerika. Hier zien w]j hem bij zijn vertrek uit Amsterdam in gezelschap van den Heer Roell, Commissaris van het Concertgebouw. Om het Rolaohaatsen- kampioenschap van En geland. Deze strijd is thans te Londen begonnen. We zien hier de start der dames, die een half uur voor de mannelijke deel nemers mochten vertrek ken. (Foto' rechts) De Noordzee per oano overgestoken. De beide Duitsche studenten Klus- meyer en Wehrls arri veerden dezer dagen in Londen waar zjj. na hun waagstuk hartelijk werden toegejuicht (Foto rechts). Een konlng-sohlldor. De verschillen de beelden in Crystal Palace te Londen moeten opnieuw geschilderd worden. De schilder is thans aan de reusachtige figuren aan bet werk.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5