r breezand. alleszins te verklaren zijn. Doch het her stel is zoo degelijk mogelijk ondernomen, zc.odat het gevaar voor een nieuwe door braak op die plaats thans zoo goed moge lijk is ondervangen. Medegedeeld wordt verder nog dat de overeenkomst met Zuiderzeewerken is Als gebruikelijk werd aan deni directeur, den heer P. Bruul, voor het vele werk aan de vereeniging bewezen, het gebruikelijke douceurtje toegekend, waarvoor de heer Bruul zijn dank betuigde. Aan de orde was bespreking van de in het a.s. seizoen te houden uitvoeringen. Be- sloten werd deze te houdeni op ongeveer .of,T^tU„^'!™!-d!,-datbi)e^e.n.en k" half November en half Februari voor de van den penningmeester op 1 Ootober zijn nagezien, waarbij alles in orde werd be vonden. Al deze mededeellngen worden voor kennisgeving aangenomen. Grond verpachting. Er wordt gevraagd, om aan het P. E. N. een perceeltje grond aan den Kruisweg, hoek Zwinweg, in erfpacht uit te geven voor den tijd van 50 jaar, tegen een huur van 10 cent per vierk. Meter. Dit perceel tje is groot 230 vierk. meter en heeft het 1'. E. N. noodig voor het bouwen van een transformatorhuisje, tot uitbreiding van de electriciteitsvoorziening van den Oost polder. De verhuring wordt verleend. Op een desbetreffende vraag van den heer Van Balen Blanken wordt door den voorzitter geantwoord, dat voor het leg- Jubileum Bond van Staatspeuskmneerlng. Enkele weken geleden vierde de afdee- llng Anna Uuiowna van den Bond voor Btaatsponsionneering haar 25-jarig iubi- den heer W- Kosscn. October wensohte de af dee ling dit 2o-]arig bestaan ook te Breezand te vieren, zoowel omdat daar verschei dene leden der afdeeling zijn alsmede in de hoop, er nieuwe te winnen. Zij had rich dus in de mooie zaal van den heer Borat een propaganda-feestavond voorge- S ®n daarvoor als spreker uitgenoo- tügd den heer IJ. G. Dorhout, terwijl de tooneelclub van Oudesluis geheel belang loos haar medewerking had toegezegd. Het Ijverige bestuur beleefde echter al heel weinig pleizier van zijn bemoeiin gen wat de opkomst, ondanks het mooie weer en hot „bal na", was al buitenge- woon gering. En dat was inderdaad jam mer, want spreker en tooneelclub hadden een veel grooter opkomst verdiend. De heer Dorhout hield een mooie rede en had daarmee zóóveel succes, dat, on danks het kleine hoopje toehoorders, nochtans 6 nieuwe leden tot de afdeeling toetraden. Daar echter deze rede, zoo al niet in den vorm, dan toch naar den in houd grootendeels overeen kwam met die, door denzelfden spreker in de zaal van den heer Kossen gehouden en waarvan toen een uitvoerig verslag gaven, zul len wjj ons voor ditmaal tot deze vermel ding alleen bepalen. Hierna werd door de tooneelclub van Oudesluis opgevoerd De buste van J. O. de Rooij, tooneelspel in drie bedrijven van Nelly Hoekstra—Kapteijn. Het stuk zelf kon ons al heel weinig bekooren, het had niet de minste literaire waarde en kenmerkte zich door een bijna volslagen gebrek aan handeling, zoodat de Inhoud gevoegelijk in een enkel bedrijf verwerkt had kunnen worden. En toch hebben wij de uitvoering van het begin tot het eind met genoegen gevolgd en dus kwam door B het aardige, verdienstelijke spel dezer t()t dichting van een electrisch ge- Oudesluizer dames en heeren. Willem I ™al ma?hine No. 2 te handhaven niet- Pauw bijvoorbeeld en zijn vrouw Margo1 tegenstaande daartegen bezwaren z*jn In- hadden heel veel goeds en sympathiek was ons het spel van Emma, hun dochter. Heel goed ook was de kleine rol van den - ouden boer Pauw, maar bijzonder mooi 1 vonden wij het spel van Martha, de schil-1 dpros WH hebben verscheidene inren op. 1]Jvi8 dossier. De Hoofd-lngenieur-direc- f^-2,,! h!t olhtd teur Wijft Ziin bezwaren handhaven en leden eens het genoegen gehad, deze zelf- Qp grond vfm 2yn vergohillende uiteen zettingen is ook het College van Ged. Sta oon-tribueerende leden, vervolgens op eern der Kerstdagen en een detr Paaschdagen voor entréegelden. Met het oog op het kleine batig saldo werd tevens besloten voor aankoop van di verse Instrumenten, benevens eeru viertal kleine trommen en 2 paukentrommen, welke de vereeniging, wil zij volgend jaar op con coursen in de afdeeling Uitmuntendheid goed1 voot den dag komen, nóodig heeft, in April aa een groote fancy-fair te houden. (Wij hopen van harte, dat allen hun mede werking aan deze fancy-fair verieenen, op dat zij een flink saldo moge opleveren. Corr.). Tot commissarissen van orde werden ge kozen de heeren KI. Minnes, KI Engel, G. Rasch, O. Dujjnker en Jb. Bruul, die allen deze functie op zich namen. Hierna bracht een der leden naar voren, dat heden 2 werkende ledeni, de heeren H. gen van een dam zoowel de toestemming Vw C van den Polder nia vort /lex fl-omoonto ÏÏll i 611 TT. Kllllt, tl 11 Tl TÏÏS3 SC &P van den Polder als van de Gemeente wordt vereischt. Hierop volgt het voorstel tot onderhand- schen verhuur van een perceeltje grond van het opgeschoten terrein te v. Ewijck- sluis aan C. F. Polet, tegen 10 c. p. vierk. meter. Het perceel is 250 vierk. M. groot en Polet, die bewaker is bij de Zuiderzee werken en dus zijn woning naar gelang der vereeniging herdachten, welk feit de voorzatter in hartelijke woorden herdacht en de jubilarissen gelukwenschte met dit heugelijk feit, terwijl hij den wensch uit sprak, dat zjj nog vele jaren, goede krachten als ze zijn, voor de vereeniging mochten worden behouden. Na nog enkele huishoudelijke aangelegen van de vordering dier werken voort- Men besproken te hebben, sloot de voor durend verplaatsen moet, wil er tijdelijk i 7'tter onder dankzegging deze vergadering een kleine woonkeet zetten. Zonder hoof delijke stemming gaat de vergadering met het voorstel acooord. Een electrisch gemaal in machine na 2. Dan komt ter tafel het voorstel om het gediend door den Hoofd-ingenieur-dlreo teur van den Provincialen Waterstaat. Aan de leden van het Polderbestuur was de dame te zien spelen in haar eigen woonplaats en wel in Heijermans' „Aller zielen". Aan die uitvoering door de des tijds zoo bekende tooneelvereenieing „Door Inspanning Uitspanning", bewa ren wij nog altoos de aangenaamste her innering en nog immer kunnen wij het betreuren, dat een zoo voortreffelijke vereeniging door de omstandigheden te niet is gegaan. Vergadering Polderbestuur Anna Paulownapolder. - Vergadering van Hoofdingelanden, Dijk graaf en Heemraden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 8 October 1927, des voormiddags te 10 uur in het Polderhuis. Voorzitter de heer O. Wljdenes Spaans Jr„ dijkgraaf, secretaris de heer O. Keij- zer. Afwezig de heer J. Nannis. Na een woord van welkom door den voorzitter leeet de secretaris de nótulen welke onveranderd worden vastgesteld, met dank voor de weergave. Medegedeeld wordt, dat de heer O. Tij sen door H. M. opnieuw benoemd is tot Hoogheemraad. Voorzitter wensohte den heer Tljsen geluk met deze herbenoeming en vertrouwt, dat hij weer evenzeer de be langen van den Polder zal behartigen als tevoren. Dat de functie van Hoogheem raad geen sinecure ia, zegt voorzitter, heb ben we zeer onlangs nog weer èens onder vonden. Voorts wordt medegedeeld, dat de bode J. Jansen overleden is en dat in diens plaats benoemd werd A. J. H. de Smit, tei wijl aan den machinist G. J. Goevers, dit' na medisch onderzoek ongeschikt weid verklaard voor de hervatting van zijn werkzaamheden op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend, met ingang van September. Het is de bedoeling, voorloo- pig niet in de vacature te voorzien, doch daarmede te wachten tot het gereed ziju der nieuwe bemalingawijze, omdat dan juister en met meer oordeel het salaris kan worden vastgesteld. Momenteel is het personeel voldoende, zoodat de dienst er niet onder lijden zal. De doorbraak van den Noor- derniolexn aarts weg Daarna wordt in herinnering gebracht, dat 9 Augustus de Noordermolenvaarte- weg is doorgebroken en uiteengezet, van welk een invloed dit op den waterstand in Breezand is geweest. Onze plannen tot herstel, zegt voorzitter, waren gelukkig ditmaal geheel overeenkomstig het advies van den Provincialen Waterstaat en wij hebben alle vertrouwen, dat de voorzie ning daar ter plaatse thans op alleszins afdoende wijze is geschied. Dit heelt den Polder echter ongeveer 7000 gulden ge kost. Hierbij was echter 8000 gulden voor hout, dat evenwel weer voor undere doel einden kan worden gebruikt. Dat ,Iie®D niet weg, dat dit geval voor den Polder een leelijke tegenvaller is geweest. Als oorzaak noemt voorzitter den slechten grond op die plaats, waar een doorloop was van het vroegere zwin. Wel was de nieuwe .duiker daar van een scherm- schot voorzien, maar de vaste grond bleek er vrjj slecht, zoodat zelfs de grond ou der den duiker weggespoeld is. Er is een vergroot schot aangebracht, terwijl aan vulling met klei plaats heelt gehad, die uit Wieringerwaard en Sint Maartensbrug moest komen. Voorts moesten twee water- ten van oordeel, dat het de voorkeur ver dient, een nieuw gemaal aan den dam in het Oude Veer te stichten, in plaats van, zooals het Polderbestuur wil en door dijk graaf en prof. Visser verdedigd werd, uit breiding aan de bemalingsinrichting te Kléinesluis te geven. Ged. Staten zullen zich echter tegen de uitvoering van dat laatste plan piet verzetten. Voor dat ge val kan het ingezonden ontwerp met toe lichting, zeggen Ged. Staten, derhalve ge acht worden door ons te zijn goedgekeurd. Na nog eenige opmerkingen wordt met algemeene stemmen besloten, om het be sluit tot stichting van een electrisch ge maal in machine no. 2 te handhaven. De heer Rezelman brengt hulde aan het Dag. Bestuur voor zijn bemoeiingen in dezen en inzonderheid aan den Dijk graaf voor diens heldere uiteenzetting tegenover de Commissie voor Water staatszaken in Noord-Holland, welke woorden van waardeering door de verga dering met applaus worden onderstreept- Rondvraag. Bij de rondvraag wordt door den heer J. O. Geerligs geklaagd over het gevaar, dat de ijzers op de rijdekken der bruggen voor de paarden opleveren. Getracht zal worden, dit gevaar te ondervangen. De heer J. Smit vestigt er de aandacht op, dat aan een strook langs den Balgweg nog heelemaal niet gemaaid is en meent, dat het laatste grint voor de wegen veel te grof en daardoor heel lastig is. Hierna sluiting. Ministerieel bezoek. In de afgeloopen week zou Minister Kan een bezoek aan onze gemeente, met name aan den Oostpolder hebben ge bracht. Bericht werd echter ontvangen, dat dit bezoek is uitgesteld. Oudheidkundige opgravingen. Wij vernemen, dat de bekende Leidsche Oudheidkundige Dr. Holwerda, hier in den Polder opgravingen hoopt te doen, ten einde een onderzoek in te stellen naar overblijfselen uit deu Romeinsohen tijd, inzonderheid naar die van den ouden Ro- meinschen heirbaan, den zoogenaamden weg van Paludanus. WIERINGEN. Algem. Verg. „Harmonie". Algemeene vergadering van de muziek- ver. .Harmonie", gehouden op Zaterdag 8 Oct. i 1 des avonds 8 uur, in het lokaal van den heer Jb. BruuL Aanwezig waren 20 le den. De voorzitter, de heer O. J. Bosker, opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom, waarna de notulen en het jaarverslag door den secretaris, den heer H G. Rump, werden gelezen en zon der op- of aanmerking onder dankzegging voorde keurige weergave gowigekeurd. Hierna doet de penningmeester, de heer O. Gorter, rekening en verantwoording, welke door de heeren Herm. Smit en C Duijnker werd nagezien en in de beste orde bevon den Bü monde van laatstgenoemde werd hulde gebracht aan het goede beheer van den penningmeester en met algemeene stemmen werd de rekening, wette met een batig saldo sloot, goedgekeurd. De voorzitter dankte den penningmeester en de commissie voor hun werkzaamheden. Nu volgde bestuursverkiezing. De perio diek aftredende leden, de heeren K. Minnes, H. G. Rump en P. Bruul, werden allen met Openbare verkooptng. Ten overstaan van Notaris Obreen had j.1. Zaterdagavond ten verzoeke van mej. de wed. 8. Mostert Jbz. en kinderen, in het Café van den heer Jb. Koster te Óob- terland, de openbare vrijwillige verkoo- ping plaats van de volgende goederen. 1. Een perceel bouwland te Vatrop groot 0.67,10 H.A. Kooper de heer P. Bak ker Jz., te Vatrop voor 2454. 2. Een perceel grasland „de oude Krocht aan den Akkerweg", groot 1,46.10 H.A. Gecombineerd met: 8. Een perceel hooiland „de Holleven' groot 0.84.10 H.A. Kooper de heer P. Smid Jz., te Oud-Gest, voor 6.672. 4. Een perceel hooiland „Kostersven tje" groot 0.47.80 H.A. Kooper de heer O. J. Bosker, te Hippolytushoef, voor 670.—. 6. Een pero. bouwland „Polder Waarc Nieuwland groot 1.27.80 HA- Koopera de heer N. Snooij Wz. en mej. Sijtje Kuijt, te Oud-Gest voor 8.825.—. 6. Een perceel hooiland „Groetventje" groot 0.31.90 H.A. Kooper de heer C Snooij Wz., te Oosterland voor 820.—, Te samen groot 6.03.80 H.A., in totaal opgebracht 18.941. BoerderfJ afgebrand. Hippolytushoef, 11 Oct. Door onbe kende oorzaak is in den afgeloopen nacht te 3 uur te Westerland op Wieringen afgebrand de boerenwoning van mej. de Wed. Jac. Takes. Het huis was door twee gezinnen bewoond, n.1. door de eigenares en het gezin H. van Houten. De inboe dels kwamen in de vlammen om. Met slangen op de waterleiding wist men de belendende perceelen te behouden, terwijl de stoombrandspuit van Hippolytushoef de overblijfselen van het verbrande huis doofde. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats; verzekering dekt de schade. TEXEL. Lezing Db. J. O. Aalders. Ds. J. C. Aalders van Amsterdam (West) heeft op uitnoodiging van de Vereeniging van Gereformeerden in het kerkgebouw der Doopsgezinden te Oosterend eene le zing gehouden over „Het Evangelie, het welk aan mij verkondigd is." De Voorzitter, de heer P. Boon, leidde den spreker in en meende, dat de aan wezigen zijn richting voldoende zouden kennen, uit wat hij in „Woord en Geest" reeds gegeven heeft. De spreker bleek een vurig aanhanger te zijn van Ds. Geelkerken. Zijn lezing werd met de grootste aandacht gevolgd. JULIANADORP. Vereeniging „V. z. fc. S.". Volgens het driemaandelijks overzicht van de Vereeniging „V.z.o.S." alhier is over het 8de kwartaal van 11)27 aan con tributie ontvangen een bedrag van f 292.48. Aan ziekengeld werd uitgekeerd f205.50 aan 4 leden met 91 ziektedagen. Het ledental bleef door gelijke af- en toena me stationair, evenals het aantal werk gevers die bij deze vereeniging zijn aan gesloten. SCHAGEN. De eerste W Ieringer-leerlingen. De eerste leerlingen van Wieringen zijn toegelaten tot de Landbouw-Huis- houdschool te Schagen. Het zijn Th. Lont, Annie Kuut en Beta Dekker. schotten in de Molenvaart en verschillen- vatt stemmen herkozen SSfin. tauu» te»—!* de schotten elders aard oor de hooge Stoomvaartberichten. a.«L van Helder vertrekken en wodrt half Maart 1928 weer In het vaderland terug verwacht. Behalve onze koloniën aal het schip ook onderscheiden» havens ln Zuid» Amerika aandoen. 17 Nov.: off. M.S.D. 2e kl. A. J. Romljn van H. Hendrik naar Z 7; id. A. J. Korff van Z 7 naar H. Hendrik. Marineberichten. Hr. Ms. „Hertog Hendrik". Naar het „Vaderland" verneemt zal cba. J. M. Lindeyer, Ev. Luthcraoh predikaat te Purmerend, de reis met Hr. Ma Hertog Hendrik naar Weet-Indiö meemaken ala geestelijk vraorger. De Hertog Hendrik zal Dinsdag 1 Nor». Marktberichten. ALKMAAR, i—8 October. Kippen f 0.601.65; Kuikens f 0.202; Eenden f 0.501.60; Konijnen f 0.304.50; Eendeneieren per 100 stuks f 7.25; kippen eieren (grooth.) per 100 stuks f 9—10.35; kippeneieren (kleinh.) per 100 stuk f 9.50 10.50; boter le s. per V» K.G. f 1.05 1.12V»; boter 2e s. per K.G. f 0.951; jonge kippen f 1.252.75; slachtduiven 1020 cent. ALKMAAR, 10 Oct Veemarkt Aangevoerd: 80 vette koeien 250450; 9 vette kalveren f 60—140; vette kalveren per ned. pond f 1.201.46; 23 nuchtere kalv. (slacht) f 823; 723 vette varken (zware) per ned. pond f 0.64— 0.66; zouters per ned. pond f 0.64 ALKMAAR, 8 Oct Eierenveiling. Aangevoerd 45000 kip eieren. Prijzen 68/60 f 8.809.40; 60/62 f 8.90—10.20; 62/64 f 10—10.60; bruine f 1010.70, alles per 100 stuks. 9000 stuks eendeieren f 6.90. 'NOORD-SOHARWOUDE, 10 Oct. Aardappelen: duc 4.90—6, uien f 5.70 6, nep 4.80, grove uien 5.806, peen f 2i>03.10, roode kool 3.805.30, gele kool 3.60—6.90, witte kool 2.20 2.70, spercieboonen 10.6010j90, alles per 100 K.Ö.; bloemkool 14.10—16 per 100 stuks. Aanvoer: 2400 K.G. aardappelen, 8700 KjG. uien, 22.600 KjG. peen, 12.000 K.G. roode kool, 8800 K.G. gele kool, 47.600 KG. witte kool, 200 KjG. spercieboonen, 230 stuks bloemkool BROEK OP LANGENDIJK, 10 Oot. Spercieboonen 15, uien f 6.606.10, drielingen 6.70—6, gele nep f 3.904.60, peen f 2J.02.20, kroten 2.604.10, roo de kool 4.806.40, witte kool 4.70—6.20, gele kool 4.906.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 17.000 K.G. uien, 12.000 K.G. peen, 11.100 K.G. kroten, 10.000 KXt. roode kool, 33.000 K.G. witte kool, 14.000 K.G. gele kooL 20 stapels fabriekskaas per 50 kg. R.M. 49; 40 stapels boerenkaas per 50 kg. R.M. 49-So; 2 stapels commissie per 50 kg. 45.50; 2 sta pels Goudsche per 50 kg. RAI. 50; 675 kg. boter per kg. 2.202.30; 517 runderen: 325 vette per kg. 0.751.05; t66 melke en gelde 125350; 6 stieren; 7 paarden 100150; 63 vette kalveren per kg. 1.301.50; 216 nuchtere idem: voor de slacht 1139, voor de fok 1226; 661 vette varkens: voor de zouterij per kg. 0.62—0.65 voor de slacht per kg. 0.630.66; 70 magere varkens 20 36; 287 biggen 1220; 1436 schapen en over- houders: schapen 36—38, overhouders 18 —26; 55 bokken; 328 ganzen 45.50; kip eieren per 100 stuks 9 50—10.30; eendeieren per 100 stuks 7; 150 mand appelen 24; 50 zak peren 12; 500 mand peren 0.30 3.85. 5552 kipeieren A 9—10.90, 538 idem B 7-70—7-90, 4373 eeadeieren A f 6.9a StoomvaArtm&atsch&ppij Nederland, Grotius, t, 7 Oct. te Singapore. Kambangan, 9 Oct. te A'dam. Sembilan, 7 Oct. v. Shanghai. Borneo, u., 8 Oct. te Port Said. Johan die Witt, 8 Oct. te A'dam. P. C. Hooft, u., 7 Oct v. Genua. Bali, t., 10 Oct. v. Sabaoig. Prinses Juliana, u., 8 Oct. v. Colombo. Prins der Nederlanden, t., 10 Oct v. Port Said. Radja, t., 8 Oct v. Batavia. Rondo, t., 9 Oct. te Marseille. Rotti, u., pass. 6 Oct. Gibraltar. SimaJoer, u., 9 Oct. te Gravesend. Moena, u., 10 Oct te Antwerpen. Bintana u., pass. 9 Oct. Perim. Kon. Ned. Stoomboot Slmaloer, 8 Oct w. A'dam. Calypso, 8 Oct. v. A'dam. .funo, 8 Oct. R'dam. Agamemnom, 8 Oct. te A'dam. Erato, 10 Oct. te Kopenhagen. Eutcrpe, 7 Oct te Carthagena. Ganymodea, 7 Oct. te Constantfaopci Medca, pats. 7 Oct Gibraltar. Nereua, 7 Oct. v. Muaei Rhco, 6 Oct v. Barrioa. Tellus, 8 Oct. v. R'dam. Adonis, 9 Oct. te Palcrmo. Amor, 7 Oct. te New-York. Ariadne, 8 Oct te Gibraltar. Astrea, 7 Oct. v. Ncw-York. Baralt 9 Oct. v. Cristobal. Berenlce, 9 Oct. te Lissabon. Breda, 9 Oct. te Antwerpen. Briel'le, 7 Oct v. Arica. Cottica, u., 3 Oct. v. Dover. Crijnssen, 8 Oct CristohaL Deucalion, 9 Oct. te A'dam. Doros, 9 Oct. te Triest Eos, pass. 9 Oct Gibraltar. Eraito, 9 Oct. Holtenau. Irene, 8 Oct. te Genua. Iris, 9 Oct. te A'dam. Merope, 9 Oct v. Holtenau. Nereus, 8 Oct. te Oporto. Orpheus, 8 Oct te Barcelona. Pluto, 8 Oot. v. Danzig. Pollux, 9 Oct te Gibraltar. Proteus, 9 Oct v. BrunsbutteL Stuyvesant, u., 8 Oct. te Barbados. Van Rensselaer, 8 Oct. te Bremen. Venezuela, u., 8 Oct. v. Boulogne. Ajax, pass. 9 Oct. BrunsbutteL Boskoop, t., 7 Oct. v. Tocopllla. Erato, 10 Oc. te Kopenhagen. Fauna, pass. 10 Oct. Dungenesa. Habe, 8 Oct te Piraeus. Merope, 10 Oct. te Kopenhagen. Minerva, 8 Oct. v. Constantinopd. Nickerie, t., 10 Oct. te Havre. Oberen, 10 Oct. v. Bremen Vasta, 10 Oct. te Hambung. Almelo, u., 8 Oct. v. Mollenda Kon. Hollandsche Lloyd. Gelria, 7 Oct. te Buenos Ayrea. Polland, t., 8 Oct. v. Havre. Amstelland, 9 Oct. v. Hamburg. Drechteriand, u., 9 Oct. v. Antwerpen Flandria, 9 Oct. te A'dam. Kennemerlanïd, u, 8 Oct. v. Santo». Maasland, t., 9 Oct. te Hamburg. Sallamd, 9 Oct. te A'dam. Waterland, u., pass. 8 Oot St. Vincent. Zeelandia, t., pass. 9 Oct. Fernando Noronha. Kon. Paketvaartmnatschappdj. Van Overstraten, 7 Oct. te Belawan. Houtman, jo Oct te Melbourne. Van Spilbergen, 8 Oct. v. Belawan. nolland—Afrika Lijn. Billlton, u., 8 Oct. te Durban. Nias, t., 9 Oct. v. Duinkerken. Nijkerk, u., 9 Oct. te Antwerpen. Ramdfontein, 8 Oct. v. Lorenzo MarqueZ. Sumatra, 9 Oct. <te A'dam. Jagersfontein, t., pass. 8 Oct Gibraltar. Veendijk, t., 9 Oct. v. Zanzibar. Holland—WestAfrika Lijn. Albireo, t., 6 Oct. te Freetown. Delfland, u., 5 Oct. v. Duala. Haarlem, f., 5 Oct v. Lome. Helder, t., 7 Oct. v. Burutu. Kilstroom, t., 7 Oct. Havre. Reggcstroom, t., 8 Oct. v. Accrs. Rijnland, t., pass. 7 Oct. Las Pwltnal Ceres, 8 Oct. te Hamburg. Holland—Amerika Lijn. Binnendijk, 7 Oct. te Baltimore. Eemdijk, 7 Oct. te Cristobal Nebraska, 8 Oct R'dam. Breedijk, 10 Oct. te R'dam. Dinteldijk, 10 Oct. te Londen. Edam, 9 Oct. v. Boulogne. Gaasterdijk, 8 Oct. v. Portland (O.). Nieuw Amsterdam, 8 Oct v. New-York. Noorderdijk, pass. 9 Oct Vlissingen. Veendam, 10 Oct. v. Plymouth. Burgerdijk, 10 Oct te R'dam. Kinderdijk, 10 Oct. te Newport Newa. Spaarndam, 10 Oct. te Vera Cruz. HollandRritsch-lndiö Lijn. Andijk, t., 8 Oct v. Kurrachee. Bilderdijk, 7 Oct te Ca'lcutta. I Jselkerk, pass. 10 Oct Vlissingeo. Koudekerk, t, 8 Oct v. Algiers. Meerkerk, u., 8 Oct te Genuai. Schiekerk, t., 9 Oct. te Malta. Streefkerk, u, 9 Oct. v. Colombo. Bovenkerk, t., pass. 9 Oct. Perim. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk, t-, pass. 8 Oct. Perim. HollandO.-Azië Likt. Ouderkerk, t., 7 Oct. v. Manilla. Gemma, u., 9 Oct. te Genua. Oldekerk, u., 8 Oct. v. Penang. JavaNew-York Lijn. Karimoen, 7 Oct v. Saibang. Kangeaa, 9 Oct te Batavia. Priam, 8 Oct. te Suez. Djember, 10 Oct. v. Batavia. Stadsdijk, 9 Oct. te Norfolk. JavaChinaJapan Lijn. Tjikembang, 5 Oct. v. Batavia. Tjitaroem, 7 Oct. te Batavia. Rotterdamsche Lloyd. Delt, 7 Oct v. Panaroekan. Soekaboemi, t., 8 Oct. v. Colombo. Tambora, 8 Oct. te Batavia. Teraate, u., pass. 7 Oct Gibraltar. Bandoeng, t., 5 Oct. v. Calcutta. Garoet, u., 10 Oct. te Singapore. Indrapoera, u., pass. 8 Oct. Perim. Patria, t, 9 Oct v. Marseille. Siantar, t, pass. 9 Oct. Perim. Tjerimai, u., pass. 9 Oct. Finisterne. Taba, 9 Oct te R'dam. Median, n., 9 Oct. te Padang. Buitenzorg, 10 Oct. v. R'dam. Kedoe, u., io Oct. te Genua. Samarinda, t., 10 Oct. te Marseille. •RotterdamZuid-A uierika Lijn. Alcyone, t., 7 Oct. v. Las Palmaa. Poeldijk, u., 8 Oct te PernambucO. Ailwaki, t., 8 Oct. v. Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Rhesus, 7 Oct. te Port Said. Tydeus, 9 Nov. te A'dam. Antilochus, pass. 9 Oct Perim. Oamfa, 8 Oct. v. Glasgow. Hector, 10 Oct. te Singapora Ajax, 8 Oct. te Batavia. PoJydorus, 8 Oct. te Penang. Emzetoo Lijn. Jonge Jacobus, 8 Oct. v. R'dam. Jonge Anthony, 9 Oct. te Barcelona. Jonge Maria, 9 Oct. v. Oran. De politickruiser Triton, comm. de lult. Ier zee ie kL W. J. D. Portumue, li van hier naar de Noordzee vertrokken om het toezicht op de vlaacherlj te hervatten. De ld. Vulcanue, comm. de luit. 4er zee H. Vreedcnbergi la hier van bedoeld toezicht' teruggekeerd. Hr. Ma. mijnenvegen I, II en II zijn van hier naar Terachelling vertrokken voor het zoeken naar den vermisten loodaschoenef. De te Utrecht tot aemi-arta bevorderde heer P. S. Walma van der Molen la bestemd tot off. van gez. bij de zeemacht Bij beschikking van den minister van ma rine a. L zijn de kap.-luit. ter zee M. H. van Duim en luit. ter zee ie kL G. W. Stflve, A. L. C. M. Doorman en H. Nleuwenhuys den ien Nov. a.s. geplaatst te 's-Gravenha»e, tot het volgen van een cursus aan de Hoogere Marine- krijgsschool; is de lult. ter zee der ie kl. J. E. Meyer Ranneft, thans geplaatst bij die in richting, den ien Nov. a.s. ter beschikking gesteld en is de lult. ter zee ie kl. W. van den Donker den ien Nov. a.8. geplaatst bi) het de partement van marine. Luit. ter zee 2e kl. L. Stroband is overge plaatst van Nieuwediep naar het Wachtschip te Vlissingen. Luit. ter zee ie kl. C. J. baron Van Asbeck wordt dezer dagen uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Luit ter zee J. C. H. Mackay, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, is geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willems oord. Bij Koa. besluit ls met Ingang van 5 Octo ber bevorderd tot luitenant ter zee ie klasse, luitenant ter zee 2e kL jhr. E. J. van Holte. Luit. ter zee 2e kl. B. Q. Boelen en C. J. W. Van Waning worden dan aan boord van Hr. Ms. Hertog Hendrik geplaatst. 1 Nov.: luit ter zee 2e kl. C. W. Slot van H. Hendrik ter beschikking en bestemd om den 3oen Nov. a.s. per s.s. Slamat der Rotter- damsche Lloyd naar O.-I. te vertrekken. De off.-vlieger 2e kl. M. Vethake, thans op non>-actief, wordt den i8en Oct. geplaatst on de Kooij. De officier-vlieger ae kl. M. Vethake wordt den i8en October geplaatst bij het vliegkamp de Kooy. De officieren van den marine-stoomvaart dienst 2e ld. A. J. Romijn en A. J. Korff wor den den I7en Oct. geplaatst aan boord onder scheidenlijk Hr. Ms. Z 7 en Hr. Ms. Hertog Hendrik. De serg.-vliegtulgmaker J. C. L. Broekhul zen, dienende op de Kooij, is aangewezen om den 2pen Oct. a.s. per s.s. Rembrandt naar O.-I. te worden uitgezonden. 15 Oct.: serg.-m«J. der mars. W. B. F. Niesen van de Kooij naar Mar.kaz. Amsterdam. Met ontslag uit den zeedienst: 14 Oct. mar. 3e kl. P. F. Peereboom. 24 Oct tamb. ae kL W. J. H. K. van O yen. 30 Oct. serg. der mars. R. Brinkman. 16 Nov. stoker 2e ld. H. B. Leffers. 24 Dec. mar. ie ld. H. van de Laar. PURMEREND, 11 Oct. Eierenveiling.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 7