TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS VAN DONDERDAG 13 OCTOBER 1927 NEDERLAND8CHE ROODE KRUIS. IMj Kom^beshiit van 8 October 1927 is Voor den tijd van 6 jaren benoemd: °T,ima^ri8 van' h«t Nederl amdsche Roode Kruis in d'e Stelling van den Hel- tyT *L?e?r j' J,ari"K' oorrespondent van De Nederlandsahe Bank, alhier. B.-K. ZIEKENHUIS. Maandag is alhier aanbesteed het bon- 7^V&n 6611 ziekenhuis annex klooster aan den Polderweg, alhier. Min ste inschrijver was P. Bot te Heer Hugo- waard voor 156.000, hoogste inschrijvers Doedens en Schilder te 't Zand voor OPENBARE AANBESTEDING. Dinsdagmiddag werd door den Inten dant der Zeemacht te Willemsoord aan besteed: De levering van worst en vleeschsoor- ten, ten behoove van het Instituut voor het tijdvak van 1 November 1927 tot ultimo April 1928. Ingeschreven werd hiervoor door: A. J H. v. Haaren, 1062.50; A C. Vries, 1068.76; De Beurs, 1076.26; J. Korver, 1126.-: J. Slikker, 1172.50; 8. Dijkshoorn, 1282.60; T. Majoor, 1260; Chr. Goes, 1887.50. Allen te Helder. De levering van varkensniervet, ge rookt- of pekelspek en varkensvleesrh voor erwtensoep, ten behoeve van fc. t Kon. Instituut voor de Marine, voor hei zelfde tijdvak. J. Slikker, 1278.-; A J. H. v. Ha«- ren, 1286.20; 8. Dijkshoorn, 1827.40; J. Korver, 1884.—; Chr. Goes, 1888.80; A Govers, 1858.20; P. Wit, 1898.—. Allen te Helder. De levering van runderbiefstuk en kalfs- vleesoh, ten behoeve van het Marine Hos pitaal voor hetzelfde tijdvak. J. Slikker, 4808.—; O. de Beurs 4620.—; A Govers, 4980.—; J. Korver, 6134.—; 8. Dijkshoorn, 6180.—. Allen te Helder. De levering van versch varkensvleesch ▼oor het Marine Hospitaal en het Insti tuut, voor hetzelfde tijdvak. Chr. Goes, 1.40 p. K.G.; 8. Dijkshoorn, 1.47 p. K.G.; A Govers, 1.49 p. K.G.; J. Korver, 1.49 p. K.G.; P. de Beurs, 1.60 p. K.G.; J. Slikker, 1.64 p. K.G.; A J. H. v. Haaren, 1.70 p. K.G.; P. Wit, 1.80 p. K.G. Allen te Helder. De levering van versche reuzel voor de Zeemacht en het Marine Hospitaal, te leveren in hetzelfde tijdvak. Chr. Goes, 0.95 p. K.G.; P. de Beurs, 1.01 p. K.G.; 8. Dijkshoorn, 1.04 per K.G.; J. Slikker, L14 p. K.G.: J. Kor ver, 1.16 p. K.G.; A Govers, 1.20 per K.G.; A J. H. v. Haaren 1.26 p. K.G.; T. Majoor, 1.40 p K.G.; P. Wit, 1.42 p. K.G. Allen te Helder. De levering van kunstijs ten behoeve van de Zeemacht en het Marine Hospi taal, voor hetzelfde tijdvak. M. A. Kolster 2.46 p. 100 K.G.; Chr. Goes 2.79 p. 100 K.G.; J. de Beurs Ozn., 2.80 p. 100 K.G. Allen te Helder. De levering van bevroren of versch rundvleesch ten behoeve van de Zeemaoht en Landmacht te Helder, voor hetzelfde tijdvak. M. EL E. v. Vilsteren, Den Haag, bevro ren 0.6480; J. Slikker, Helder, bevr. 0.66, versch 0.88; L. de Beurs, IJmui- den, bevr. 0.68.79; v. Zanten en Veld kamp, Kampen, bevr. 0.68.88; T. Majoor, Helder. b.vr. 0.71; Chr. Goes, Helder, bevr. 1.52; J. M. de Groot, Alkmaar, versch 0.82. Alles per K.G. De levering van versch varkensvleesch ton behoeve van de Zeemacht en het Ma rine Hospitaal voor hetzelfde tijdvak. J. Peetoom, Hoorn, 0.945; P. de Groot, Alkmaar 0.98; P. de Beurs, Helder 1.02; J. Korver, Helder, f 1.02.9; A. J. H. van Haaren, Helder, 1.08. Alles per K.G. De levering van roggebrood voor het Kon. Instituut, voor hetzelfde tijdvak. Broodfabriek „de Eendracht", Helder, 14.40; A M. Witsenburg, Helder 16.—; J. Kuiper, Helder, 17.90; J. B. Plscaer Helder, 18.alles per 100 K.G. De levering van melange margarine voor het Kon. Instituut voor de Marine, in hetzelfde tijdvak. J. D. Brandt, Helder, L27; L. Dekker, id., 1.26; H. Duinker, ld., f 1.27; A. C. Vries, ld., 1.80; A F. Isakson, idem, 1 1.40; alles per K.G. De levering van zoete melk voor het Marine Hospitaal en het Kon. Instituut, A. F. Isakson, Helder f 12.86.7; P. Keet, id., 12.69; J. Dienaar, id., f 18.71; alles per 100 Liter. Zoete melk voor het Marine Hospitaal voor hetzelfde tijdvak. D. Bonselaar, Helder, 11.96; A. F. Isakson, id., f 12.87; P. Keet, id., 12.69; O. Smids, id., 12.74; alles per 100 Liter. Zoete melk voor het Kon. Instituut voor hetzelfde tijdvak. A F. Isakson, Helder, 12.86; D. Bon selaar, id., f 12.64; P. Keet, id., f 12.69; O. Smids, id., f 12.99; Melkfabriek „Jong Holland, id., f 18.—; alles per 100 Liter. De levering van 860.000 K.G. klei-aard- appelen of 860.000 K.G. geelvleezige zand- aardappelen, te leveren gedurende het tijdvak van 1 November 1927 tot 16 Juni 1928 v* jJjnewföort, Helder, klel-aardappe- ïen 6.76, zand-aardappelen f 6.76; 0. v. C s Czn., Helder, klei-aardapp. 7.09, zand-aardapp 8.-; J. v. Os, Helder, klei-aardapp. 8.40, zand-aardapp. 8.80. Alles per 100 K.G. TWEEDE A G. O.-LEZING. De tweede A G. O.-avond, welke nog in deze maand wordt gegeven, zal geheel ge wijd zijn aan het vermaak; de bekende de clamator mr. Kamp komt met een vrooljjk programma. Binnenkort hopen wij hier omtrent meerdere mededeelingen te kun nen doen. CURSUS OVER RADIO-TELEFONIE. Op de bovenzaal vanjhet Militair Tehuis, Kanaalweg, gaf de eerste luitenant der artillerie, de heer Heerma van Vos, Dinsdagavond voor een aantal belang stellenden den eersten cursus in radio techniek. Deze cursus zal bestaan uit drie lessen, welke ten doel hebben den amateur een beter inzicht in de techniek van de draadlooze te geven. In zijn inleidend woord vergeleek spr. de radio met het stoomwezen. Hij deed daarbij uitkomen, hoe snel zich dit la;>tste ontwikkeld had en hoe de tijd, waarin een stoommachine nog ais een wonder werd beschouwd, thans voorbij is. Zoo zal het ook in de toekomst met de radio gaan. Juist haar snelle ontwikkeling mnakt het noodig, dat men zich op de hoogte blijft houden, wil men haar ont wikkeling meemaken. Wij moeten ver trouwen krijgen in de radio. Allereerst ging spr. de werking der telefoon uitvoerig na. Daarna kwam de schakeling van de trillerbobine en de microfoon op den voorgrond, waarna hij eene beschouwing hield over den gesloten en open electrischen slingerkring en de serie- en parallelschakeling van conden satoren. Met behulp van twee stoeleD werd deze aanschouwelijk voorgesteld en aangetoond, dat parallelschakeling de golflengte vergroot, terwijl serieschake ling haar verkleint. Spr. behandelde daarna de gedempte en ongedempte radiogolven, den gedemp ten zender, alsmede den ontvanger door middel van den ooberer (verklikker) vai. Branly en den decoherer (ontklopper) van De Lodge. Een demonstratiemodel was in de zaal aanwezig, waarop ODtvan- gen en uitgezonden wera. Ook werd door middel van een medisch instrument aan' getoond, op welke manier bovendien een antenne in hoogfrequente trilling kan worden gebracht. Na de pauze hield de generaal-vertegen woordiger voor Nederland van Dr. Seibt, Berlijn, een voordracht over de meer voudige lampen een neutrodyne schema, waarbij hij door middel van aanwezige dr. Seibt-toestellen zijn theorie samen liet gaan met de praktijk. Zooals wij boven zeiden, zal de cursus hedenavond worden vervolgd. De heec Heerma van Vos zal dan allereerst be handelen de ongedempte radiogolven op den laataten cursusavond, Dinsdag 18 October, zal dit worden vervolgd wat betreft de ongedempte trillingentevens worden op dien avond behandeld de wisselstroomlampen en de verschillende methoden van wisselstroomschakelingen in de toestellen, terwijl tevens zal wor den aangegeven^ op welke wijze ieder radiotoestel door de amateurs zelf kan worden omgebouwd voor toepassing der wisselstroomvoeding. Zij, die dezen eer sten avond niet tegenwoordig waren, hebben weliswaar deze eerste uiteenzet tingen van het principe, waarop de radio berust, gemist, doch dit behoeft hen geenszins te beletten alsnog de beide volgende avonden bij te wonen. Z|j zullen er ongetwijfeld hun kennis van de radio mede verrijken. ,DE ROZENKRANS". Neen, ditmaal geen spotternij, lieve lezer, over deze heropvoering van het sentimenteel - romantische tooneelstuk, product van Florence Barclay'b verbeel ding en des tooneelbewerkers technische vaardigheid, en weergegeven door Pierre Mols, Timrott, Annie de Leeuwe en meer dere onzer tooneel-corypheeën. Waarom zouden wij eenige honderden menschen het plelzier vergallen met onzen spot? Men houdt van de ramantiekerlgheid, van een stuk, dat ln de groote wereld speelt en geen Leerplichtwet kan aan den (wan)smaak van het mensohdom, dat zweert bij Jazzband, charleston, stink- oisaretten en romantische drakenstukken, een einde maken, 't I. hopeloos, ge- Toch viel het aantal bezoekers, gezien de uitverkochte zaal, die dezen zomer smulde van dit tooneelstuk, gisterenavond niet mee. Misschien is het seizoen nog wat te vroeg, het weer nog te mooi en houdt men de beschikbare gelden liever voor wat anders in petto. Er komt nog genoeg. Naar we uit de aankondigingen zien: „Allerzielen", door een Vlaamsche troep, het nieuwe stuk van Van Wermes- kerken„De Tante uit Indië", met mevr. De Boer-Van Rijk als charleston-danse res „(gaat dat zien, gaat dat zien 1), en dan nog de abonnementsvoorstellingen. Van De Rozenkrans" hebben wjj pliohtsgétrouw een enkel bedrijf meege maakt en kunnen oonstateeren, dat het volkomen gelijkwaardig was aan de voor tteling, welke dezen tomerindekerm^ week gegeven werd. Pierre Mols als de Tchilder, Annie de Leeuwe als Jane gaven weer hun fljn, innig spel en dit opzich zelf was al een genot om te zien. Het publiek toonde zich dan ook over het gebodene enthousiast en bracht den artisten de verdiende hulde. MUZIEKSCHOOL A J. LEEWEN8. Pr. Hendriklaan 11. Naar wij vernemen heeft mej. De Haas, door overdrukke werkzaamheden en daarmede gepaard gaanden gezondheids toestand, zich tot haar leedwezen genood zaakt gevoeld haar betrekking alsleerares aan bovengenoemde school met 1 Novem ber a.s. neer te leggen. Mej. Jo Meeuwse, te Amsterdam, even eens einddiploma conservatorium en leer linge van den gevierden vioolpaedagoog Prof. Oscar Baek, te Amsterdam, zal mej. De Haas opvolgen. Betreffende mej. Meeuwse, die o. a. reeds in Parijs, Dortmund, Amsterdam en nog de vorige week te Alkmaar, met groot succes geconcerteerd heeft, zijn de informatiën betreffende haar paedago- gische en solistische kwaliteiten, onver deeld gunstig. DUBBEL MANNENKWARTET „INTER NOS". (Directeur A J. Leewema,) Naar wij vernemen zal bovengenoemde kwartet op Dinsdag 25 October het jaar lijksch kerkconcert geven in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat. Voor haar vertrek als leerares aan de muziekschool van den Heer Leeuwens zal de violiste Mej: Marcella de Haas aan deze uitvoering alsnog haar mede werking verleenen. „Inter Nos" zelf heeft verschillende nieuwe nummers op zijn repetolre welke, welke, in afwisseling met Viool en orgel nummers, zullen worden gezongen. Betreffende nadere bijzonderheden raadplege men de offlehes en in dit blad voorkomende advertentie's. TENTOONSTELLING. Hare gewoonte getrouw, houdt de post zegelvereniging „Helder" wederom eene tentoonstelling der prijzen, welke ondei de leden worden verloot. Deze verloting is deze keer extra mooi, ter eere van da herdenking van het 6-jarig bestaan dei vereniging. Verder zullen er nog ver zamelingen te bezichtigen z|jn. Voor da verzamelaars van postzegels en poststuk ken zal dit een aangename middag zjjii. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie. KIND TB WATER, Dinsdagmiddag waren eenige kinderen op de Hoofdgracht aan den waterkant aan het spelen. Op een gegeven moment viel een van de kleinen te water. Het jongetje, een zoontje van den heer Wen del, van de Achterstraat, was reeds zin kende, toen de heer W. v. Dok, die juist passeerde, het ongeval zag en zonder zich te bedenken, gekleed te water sprong. De moedige redder had het genoegei: het kind op het droge te brengen, dat schijnbaar geen nadeelige gevolgen van bet waterbad had gehad. Burgerlijke stand van Helder, van 11 en 12 October. ONDERTROUWD: O. A de Vries en G. H. WermersEL d. Vliet en J. RuitenA. van Beek en H. Kindt. BEVALLENM. W. van Alphen-Mol, z.T. Mann-Bosklopper, d.A Mulder Versloot, z.J. M. de Jong de Vos, z. OVERLEDEN T. Bergmann-Dol, 64 J. VERSLAG DER GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS OVER DB MAAND SEPTEMBER 1927. meisjes, 1 kindermeisje, 1 werkster, 1 winkeljuffrouw. Totaal 88 personen. Aanbiedingen kwamen ln ven: 1 aardappelschilster, 8 dagdienatboden, 14 dagmeisjes ben. 18 jaar, 5 dienstboden intern, 1 hulp-oonei enge, 1 huishoudster, 1 hulp in de huishouding, 6 kantoorbe dienden, 1 kindermeisje ben. 18 jaar, 7 werksters, 1 winkeljuffrouw. Totaal 40 personen. Geplaatst werden: 1 aardappelschiller, 8 dagdlenstboden, 4 dagmeisjes ben. 18 jaar, 1 dienstbode intern, 2 huishoudsters, 2 hulp-oanclergea. Totaal 10 personen. Gemeenteraad v. Helder. Vergadering van den Raad der gemeente Helder op Dinsdag 18 October 1927, des nam. 8 uur ten Raadhuize. De Agenda vermeldt de volgende pun ten ter behandeling: Installatie Raadslid. Installatie van den heer D. H. Grun- wald als lid van den Gemeenteraad. Notulen. Vaststelling der notulen van de verga deringen van 26 Juli, 28 Augustus en 6 September 1927. Pensioen wei Voorstel tot afgeven van een verkla ring, ingevolge art 188, 8e lid, der Pen sioenwet, ten behoeve van W. de Jong, als tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool Volksgezondheid Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van het Bestuur der R.-K. Vereeniging .Moede rschapszorg" te Heer len om toekenning over het jaar 1928 van een subsidie, ten behoeve van de kweek school voor Vroedvrouwen aldaar. Bioscoop-verordening. Voorstel tot wijziging der Verordening op het geven of doen geven van voor het publiek toegankelijke bioscopische voor stellingen. W erk verschaf fing. Voorstel om toe te treden als lid der Nederlandsche Vereeniging tot bevorde ring van den arbeid voor onvolwaardige arbeidskrachten en als lid van het door die vereeniging in 1928 te houden con gres. Verhuur woning. Voorstel om de woning, behoorende bij het voormalig Tehuis voor Ouden van Da gen in de Breedwarsstraat onderhands te verhuren aan J. v. d. Vliet. Woningwet Voorstel tot opheffing der onbewoon baarverklaring van de woning Wacht- Ingekomen stukken. straat 80. A. Goedkeuring van Gedeputeerde Sta- Woningwet ten op het raadsbesluit van: Voorstel tot niet inwilliging van het a. 28 Aug. j.1. tot het verhuren van een'verzoek van den eigenaar der onbewoon- perceel welland aan R. Korver; b. 6 Sept. J.L tot uitgifte van grond in erfpacht aan H. Hagen; o. 6 Sept J.1. tot uitgifte van grond in erfpacht aan Fa. Minneboo en Wal- boom; d. 6. Sept J.1. tot verkoop van grond aan Fa. Gebr. Smit; e. 6. Sept J.1. tot wijziging van het raadsbesluit van 28 Juni 1927, tot uit- gfte van grond in erfpacht aan R. agen; B. Afschrift van het besluit van Gedep Staten van Noord-Holland van 14 Sept. J.L, b|j welk besluit is ongegrond ver klaard het beroep van het Bestuur der Heldersohe Schoolvereeniglüg, waarbij vernietiging wordt verzocht van het raads besluit van 8 Juni 1927, voor zoover daar bij afwijzend is beschikt op zijn aanvraag om vergoeding uit de gemeentekas krach tens art 100 der Lager Onderwijswet 1920. O. Berichten van aanneming hunner be noeming aan de Avondvakteekenschool van: H. J. Marinus, tot leeraar ln de wis kunde (in vasten dienst), baar verklaarde woningen Gasstraat no. 82 en 84, om opheffing der onbewoonbaar verklaring van die woningen. Gemeen te-rekening. Algemeen Rapport met beantwoording van Burgemeester en Wethouders over de Gemeenterekening 1926. Pensioenwet Voorstel tot afgifte van een verklaring, ingevolge art 188, 8e lid der Pensioenwet ten behoeve van J. Gomes, onderwijzer aan den Franschen cursus. Woningwet Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Doolhof nos. 16,17 en 19. Cursus Oude talen. Voorstel tot het benoemen van Dr. J. L. V. Hartman tot leeraar aan den cursus Oude talen. Vakschool voor Mefejes. Voorstel tot het benoemen van mevrouw A. H. Rijkers, tot tijdelijk leeraar ln het A W. Dekker—Klik als gedelegeerde in handteekenen, en het Bestuur der Vereeniging „Vakschool J. Bregman, tot tijdelijk leeraar ln ar- voor Meisjes voor Helder en Omstreken", beldswetgeving. Mannen. Aanvragen kwamen in om: 1 autojongen ben. 18 jaar, 2 boor- rectificatie. In ons blad van Dinsdag J.L vermeld den wij abualevelljk ln het verslag van de Kon. Ned. Bond van Oud- Onderoffi cieren, dat de vergadering geopend werd door den Voorsltter, den Heer Bok, dit moet zijn, de heer ven Dok. meesters, 8 bankwerkers, 1 ooncierge, electricien, 8 grondwerkers, 1 hulpmon teur, 1 kantoorbediende, 1 kappersleer ling ben. 18 jaar, 1 kellner, 1 klerk, 2 loop knechts, 2 loopjongens ben. 18 jaar, 16 losse-werklleden, 1 opperman, 1 reiniger ben. 18 jaar, 1 smid, 1 slager sleeding ben. 18 jaar, 1 stuurman, 1 smid-halfwas, 10 timmerlieden, 108 transportarbeiders. Totaal 164 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 2 aas. boormeesters, 1 bankwerker, 2 bankwerkersleerlingen ben. 18 jaar, 1 banketbakker. 2 controleurs, 106 oondeav Ïet, 8 chauffeurs, 1 draaier, 2 eleotriciens, 5 grondwerkers, 1 Incasseerder, 1 kap- rv, 1 kleermaker, 64 kantoorbedienden, landarbeider, 1 landarbeider ben. 18 6iar, 28 losse-werklleden, fi losso-werk eden ben. 18 Jaar, 1 letterzetter, 8 loop jongens ben. 18 jaar. 8 matrozen, 1 mach.- bankw erker, 1 maobu-bankwerkeraleerilng ben. 18 jaar, 2 meubelinaikansleeirilngen ben. 18 jaar, 1 motormonteur, 1 metselaar 8 opperlieden, 1 reiniger, 1 reiziger, 6 schilders, 1 stoker, 1 schoenmaker, 1 stuurman, 1 soheepmakersieerllng ben. 18 jaar, 1 schrijver, 78 transportarbeider» 12 timmerlieden, 1 timmermansleerling ben. 18 jaar, 1 voerman, 1 winkelbedien de, 1 wisse llooper. Totaal 864 personen. Geplaatst werden: 1 autojongen ben. 18 Jaar, 2 aas. boor meesters voor uitzending naar Ned. Ooet- Indië, 8 bankwerkers, 1 electricien, 8 grondwerkers, 1 hulp-raonteur, 1 kantoor bediende, 1 kellner, 1 loopknecht 1 land arbeider ben. 18 Jaar, 16 losac-werklieden, 1 opperman, 1 reiziger ben. 18 jaar, 1 smid, 1 schilder, 1 stuurman voor uitzen ding naar Ned. West-Indlë, 1 smid-half was, 6 timmerlieden. 97 transportarbei ders. Totaal 189 personen. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen in om 1 aardappelschilaffcer. 10 dienstboden, 10 dagmeisjes hen. 18 Jaar, 8 dienstboden intern, 2 hulp-conclergea. 1 hulp in de 1 huisholsMee, I D. Verdagingsbeslult van Gedeputeerde Staten omtrent het ter goedkeuring inge zonden raadsbesluit van 6 September j.L tot verkoop van grond aan EL Hagen. E. Afschrift van het Kon. Besluit van 27 September j.L waarbij tot wederopzegging vergunning wordt verleend dat een zeven de leeraar mag ontbreken aan de scholen 8 en 10. (Voorgesteld wordt de stukken A—E voor kennisgeving aan te nemen). F. Adres van 1 October 1927 van het Bestuur van den Nederiandschen Federa tieven Bond van Personeel in openbaren dienst, nopens corruptie in de gas- industrie. G. Adres van de Heldersche Melkcen- trale, de SUjtersvereeniging „Verbetering zij ons doel" en „Jong Holland", houden de verzoek tot uitv aardiging van een vent- verbod van melk op Zondag. H. Verzoek van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Bond van Politie-perso- neel in Nederland om het in deze ge meente dienstdoende politiepersoneel een door den Raad nader te bepalen vacantle- toeslag te willen toekennen. (Voorgesteld wordt de stukken F—H te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om prae-advies.) Hoofdaktecursus. Voorstel tot het benoemen van E. H. Bos als Directeur van den Hoofdakte cursus. W ethouderspens ioenen. Voorstel van de leden van den Raad J. J. Sohoeffelenberger en P. J. Trap tot wij ziging van de Verordening, regelende de penslonneering der wethouders en hunne weduwen en (of) weezen, met beschou wingen van Burgemeester en Wethouders. Onderwijs. Voorstel tot het toekennen van vergoe ding overeenkomstig art. 18 der Lager Onderwijswet 1920. Onderwijs. Voorstel tot het vaststellen van de ver goeding Ingevolge art. 101 en der bijdrage ingevolge art 102 der Lager Onderwijs wet 1920 over 1926 san besturen van bij zondere scholen. Onderwijs. Voorstel tot het verbouwen van de gym nastiekzaal der school aan de Hoofdgracht en tot het verhuren van dat lokaal aan de Helderache wlnkelieravereeniging. Economische Commissie. Nader voorstel tot het verhoogen van het subsidie over 1927 aan de Economische Commissie. Commissie Gemeente-financiën. Voorstel tot het wijzigen van de Veror dening, regelende de samenstelling en den werkkring der vaste raads-oommls- siën, als bedoeld in art. 64 der Gemeente wet en tot het benoemen van vier raads leden sla lid van de ln te stallen oommls- ais van hjjatanrt voor de ttnanntln. •Burgerlijke Stand. Voorstel tot het benoemen van een on bezoldigd ambtenaar van den Burger- i lijken Stand. Aanbevolen worden: 1L E. J. Bok. 2. W. Biersteker. Avondvak teekenschooL Voorstel om aan de Avondvakteeken school te benoemen tot leeraar in natuur- en werktuigkunde in tijdelijken dienst: L Hubregtsen. Medededeellngen. In verband met de door de Kroon geno men beslissingen ten aanzien yan ln ver schillende gemeenten vastgestelde veror deningen tot beperking van huurprijzen, wordt bijlage no. 81 (1927), welker behan deling in Uw vergadering van 26 Juli j.L werd aangehouden, teruggenomen. Ter inzage liggen de antwoorden van Burgemeester en Wethouders op de vraag van: 1. den heer G. A Minnes in zake het verlof van de conciërges der O. L. scholen, 2. den heer J. H. de Nfls, nopens het houden van collecten. 8. den heer J. Borkert, betreffende de wijziging van de speruren voor electrlci- teitslevering. Besloten vergadering. Oommissie van Bijstand voor de Financiën. B. en W. schrijven aan den Raad: Toen in het voorjaar, bij de behandeling van de Geineentebegrooting voor het dienst jaar 1927, van uit Uw midden aan Burge meester en Wethouders in overweging werd gegeven om een© Commissie van Bijstand voor de Financiën in het leveni te roepen, werd door den Voorzitter daarop geant woord1, dat binnen niet al te langen t|Jd over die aangelegenheid mededeelingen aan den Raad zouden worden gedaan. Omdat het toenmalig College van Burge meester en Wethouders niet overtuigd was van het nut, dat een dergelijke Oommissie kan hebben* meende het voorloopig de zaak te moeten laten rusten, ten einde de beoor deeling van de al of niet wenschelijkheid van eeni Oommissie van Bijstand voor de Financiën over te laten aan het nieuwe Ooilege. Wy nu rijm, na ernstige bespreking van deze aangelegenheid en vooral ook op grond der argumenten van den Wethouder voor de Financiën van meening, dat een Com missie van Bijstand voor de Financiën wel vruchtbaar werkzaam zal kunnen zijm. In een dergelijke Commissie toch zullen wij een ruggesteun kunnen vinden ten opzichte van de banen, waarbinnen het financieele beleid der gemeente dient te worden ge voerd. Voorstellen, waaraan financieele ge volgen van belangrijken aard rijm verbonden, zooais die betreffend© geldleenlngen, belas tingen en dergelijke, zullen in een kleine vergadering eerst aan een nauwkeurige stu die en ondersoek worden onderworpen, al vorens zij' ln Raad ln sullen

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5