Uw Haar GEMENGD NIEUWS. Ingezonden mededeoling. kundige zijde hoogst onbegrijpelijk gevon den, dat hij ndet bemerkt heeft op die linker baan te rijden In plaats van op die rechter. De trein hadi toch al reeds K.M. op 't ver keerde spoor gereden. Toen de seinhuis- wachter, die den verkeerden wissel omtrok, ©enige minuten later zijn noodlottige ver gissing gemerkte, moet hij nog langs de spoorbaan per telefoon gewaarschuwd heb ben, maar het was reeds te laat. (Na het bekend worden van het ongeluk verkeerde de man, de hoogst overspannen toestand. Zaken rijn zaken. Zondagmorgen trokken duizenden! te voet, >r fiets en per auto naar het terrein van ramp. De landbouwer, wiens boerderij, in de nabijheid ligt, maaikte goede zaken, want ieder die bij den spoordijk wilde kamen, moest.10 oent entrée betalen! De schade. Naar „Het Volk1* verneemt, wordt de schade, door de treinbotsing veroorzaakt, op een kleine f 100.000 geschat. De beschadigde wagens zullen naar de oentrale werkplaatsen ter reparatie worden vervoerd. De aiotoren hebben niet veel te lijden geheid. Een commissie van onderzoek. Naar de „N. Rott. Orti" verneemt, zal de minister van waterstaat naar aanleiding van de treinbotsing in den nacht van Zaterdag op Zondag jJ. tusschen Rijswijk en Delft een commissie van onderzoek instellen, waarin zitting zullen krijgen de heerenl ir. A. H. W. v. d. Vegt, hoofdinspecteur-gene raal der spoor- en tramwegen, ir. L. M. Barnet Lyon, oudilid' van den Raad van Toe zicht op de Spoorwegdiensten en F. L. D. Ndvard, wethouder te Rotterdam, laatstge noemde met het oog op de personeelsbe langen. DE SNELLE ELEOTRISCHE TREIN. Spring er niet op als hö ir beweging Is! Te Delft is Zondagavond omstreeks elf uur de 26-jarige werkman J. Sandifort uit Rotterdam, toen hij op het station op een in beweging zijnden electrischen trein wilde springen, er onder geraakt en ver- morseld. De man ia gehuwd en vader van een kind. ONGELUK IN EEN LOOPGRAAF. Zaterdagochtend is bij Waalsdorp een ongeluk gebeurd, dat zeer ernstige ge volgen had kunnen hebben. Bü oefeningen In een overdekte loop graaf werd kapitein Nijland, van het re giment jagers, door een schot, dat in zijn onmiddellijke nabijheid werd afgescho ten, in het gezicht getroffen. Aanvankelijk vreesde men voor zijn gezichtsvermogen, doch bij een onderzoek door een geneesheer bleek, dat geen der belde oogen was geraakt, en dat alleen de linkerzijde van het gelaat kleine vleeBchwonden vertoonde. Het ongeluk moet worden toegeschre ven aan de in de loopgraaf heerachende duisternis. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Buitenland. Belangrijke gegevens aan de Justitie verstrekt Naar de Telegr. van de zijde der verde diging in de Oulemborgsche moordzaak verneemt, zal de verdere behandeling de zer zaak voor het Gerechtshof vermoede lijk eerst einde December a.s. plaats vin den. De beklaagden bevinden zich thans reeds anderhalf jaar in voorarrest, ter wijl het onderzoek, dat thans door het Hof is gelast weinig voortgang heeft. Aan de Justitie zijn thans belangrijke gegevens verstrekt welke er op zouden wijzen, dat anderen dan de thans verdach ten de daders, althans medeplichtigen zouden zijn. DE MOORD TE ESBEEK. De dader vermoedelijk gevonden. In den nacht van 8 op 9 Februari j.L werd te Esbeek vrouw De Kort—v. Laar hoven op haar bed doodgeschoten. De kogel was van buiten af door een raam in de woning gedrongen. Als verdacht van dezen moord werd des tijds gezocht Sjefke Geerts, een Belg, wo nende te Esbeek, die sindsdien spoorloos verdwenen was. Meermalen gingen er geruchten, dat G. den laatsten tijd hier en daar gezien was. Onlangs nog vertelde men, dat Iemand hem in Canada ontmoet had. Thans is echter aan allen twijfel een einde gemaakt, doordat Zaterdag bij een -M Een scheepsramp Sn de haven van New York. 82 schipbreukelingen. Velen gered. Het Noorsche sa Besseggen (ongeveer 8000 ton) met 82 opvarenden, is Vrijdag in het groote invaartkanaal van de haven van New-York In aanvaring geweest met het transatlantische s.s. Paris. Een kwar tier na de aanvaring zonk de Besseggen. Dertien schepelingen van de Besseggen, die te water hadden gelegen, zijn aan wal gebracht. Een tweede boot vol schipbreu kelingen moet naar Staten-eiland zijn ge bracht Het aantal niet-geredden is niet bekend. 24 menschen gered. New York, 15 October. De aanvaring van het Noorsche stoomschip Besseggen door de mailboot Paris geschiedde in diepe duisternis. Het meerendeel van de passagiers op de Besseggen, o.w. ook vrouwen en kinderen, sprong overboord toen het schip begon te zinken. Er zijn 24 opvarenden gered. EEN OVERREDENE OPNIEUW OVER REDEN EN GEDOOD. In de buurt van Weifzwasser, aldus meldt de Lokal-Anzeiger, vonden voor bijgangers een door een motorrijwiel over reden zwaargewonde op den straatweg liggen. Terwijl zij bezig waren den onge lukkige te helpen, naderde een auto. Met een lantaarn gaf men teekens. De auto verminderde hierop zijn vaart, doofde zijn lichten, maar reed door. De omstanders konden nog juist op zij springen, de ge wonde weid echter voor de tweede maal overreden en nu gedood. TEGEN INDECENTE KLEEDIJ. De politie te New-York heeft besloten kras tegen indecent gekleede actricetjes op te treden. Zij dreigt elk juffertje, die onvoldoende gekleed op het tooneel ver schijnt, aan te houden en voor den politie rechter te brengen, zonder haar gelegen heid te geven zich te verkleeden. EEN VROUWEN LIJK GEVONDEN. Opschudding te Glasgow. Londen, 15 Oct. Te Glasgow is heden opschudding veroorzaakt door het vinden van een sterk verminkt vrouwenlijk op den oever van de Clyde. Het lijk was in een beddelaken gepakt, dat aan de zijkan ten was toegenaaid. Bij onderzoek bleek, dat enkele deelen van het lichaam ont braken en dat aan de linkerhand de ring vinger ontbrak. De vrouw had reeds grij zend haar en wordt op 60 Jaar geschat Er bevond zich een diepe wonde aan het hoofd en slagen over neus, mond en ka ken. Er zijn aanwijzingen, dat de moor- naar getracht heeft het lijk te verbranden. De oever, waar het lijk gevonden werd, had de laatste dagen onder water ge staan, doch Vrijdagavond daalde de ri vier en is de bundel zichtbaar geworden. Het kan naar schatting twee dagen ge leden in de rivier zijn geworpen. De in- dentitelt van het slachtoffer is nog niet vastgesteld. ONGELUK BIJ DEN BRENNER. Drie dooden. B]j den aanleg eener electrische gelei ding ten behoeve van de Brennerbaan zijn bij het station Gossensasa vier arbei ders bij het oprichten van een mast met de sterkstroomleiding in aanraking geko men, met het gevolg, dat drie hunner op slag gedood werden. De vierde kreeg ern stige brandwonden. EEN SNEEUWPALEIR Weenen eischt de eer op van een nleu wigheid. Ijspaleizen zijn al jarenlang in allerlei hoofdsteden bekend, maar de Weeners verzekeren, dat het sneeuw- paleis, dat verrijzen zal in de hal van het vroegere Noord-Wester-station, het eerste van dien aard zal zijn. Het heele jaar door zal een kunstmatige sneeuw- en ijspartij hier elke soort van wintersport mogelijk maken. Charlsen, een bekend skilooper, heeft hiertoe het initiatief genomen. EEN VREESELIJKE TOESTAND. Een telegram van het Z. T. A. uit Bern meld, dat gisteren bij de bestijging van de Nythengroep, in het kanton Schwyz, een vreeseljjk ongeluk is gebeurd. Bij het beklimmen van een gevaarlijk gedeelte viel een toerist uit Ztirich veertig meter naar beneden, doch bleef hangen aan het touw, hetwelk zijn begeleider den gehee- len dag stevig vasthield tot er hulp kwam opdagen. Maar toen bleek, dat de onge lukkige gestorven was. MIJNONGELUK. Op de terreinen van de Ahrenbergmijn zijn Zaterdagmorgen drie arbeiders met een kooi, die alleen voor het vervoer van kolen mocht worden gebruikt, van 25 M. hoogte in de schaoht gevallen. Alle drie zijn zeer ernstig gewond. W klopjacht In de bossohen der Heide-Maat- schapplj het lijk werd gevonden, dat per tinent als zijnde de persoon van genoem den Geerts herkend is. Een jachtgeweer, DE ONTSPORING BIJ ALTENBURG, dat eveneens als zijneigendom herkend is, lag naast hem. Het U}k verkeerde in verregaanden staat van ontbinding; het is door de politie in beslag genomen. Burgerlijke stand van Helder, van 1617 October. ONDERTROUWD: R. Kamman, en M. G. Dulnker. BEVALLEN: C. W. Klein pasteMeisch- ke, d. OVERLEDENAnnlgje MakelaarVla ming, 67 jaar. D. J. Blokker, 86 jaar. Het onderzoek naar de oorzaak van de ontsporing bij Altenburg, waar een ijzeren teerton op de rails was gelegd, tengevolge waarvan een looomotief en eenige goede renwagens beschadigd werden, heeft een eenigszlns achterlijken 16-jarigen jongen uit het naburige Lehndorf als dader aan gewezen. SPOORWEGONGELUK. Vrijdagnacht is op het station Bruns- wijk-Oost een goederentrein op een an deren trein gereden. De looomotief en acht wagons van den goederentrein zijn ontspoord. Drie wagons zijn totaal ver woest. De machinist en twee oonducteurs uit Brunswijk zijn gedood. Het verkeer was vijf uur lang gestremd. EEN TWEEDE LANDRU. Voor de rechtbank te Nancy is het proces begonnen tegen een aékeron Jean Vor- mandé, een soort tweede Landru, die zijn vrouw op 18 Maart van dit jaar gewurgd en daarna in een oven verbrand heeft. Vermandé was chauffeur bij de „mP1*" merries RéunieiT te Nancy. Op 29 Maart maakte ©en college van hem een oven! in een drukkerij schoon eü vond daarin ver koolde beenderen, fcnoopen en een balein. Hij maakte hier de politie opmerkzaam op, die uitmaakte, dat heit menschelijke beett- deren warenl en Vermandé, wiens vrouw sedert ©enige weken niiet meer gezien werd, aan een verhoor onderwierp. Al spoedig bekende hij, dat hij zijn vrouw op een Zon dag in het gebouw dier drukkerij na een twist gedood had en in zijn ontsteltenis over rijn daad haar in den oven had verbrand. Vermandé verdedigde zijh daad door te beweren, dat zijn vrouw hem ontrouw was en dit hem tot wanhoop had gebracht. Deze bewering schijnt echter geheel bezijden de waarheid te zijn. Op zijn vrouw zou niets aan te merken zijn geweest. Vermandé zelf daarentegen stond ais eeü Jon Duan en doordraaier bekend. Verschillende vrouwen zijn ais getuigen charge opgeroepen. (Zaterdag is de man ter dood veroordeeld, nadat de jury had uitgemaakt, dat er geen verzachtende omstandigheden waren. Wel heeft zij een) gratieverzoek onderteekend, waarbij de civiele partij zich aangesloten heeft. EEN DORPSGESCHIEDENIS. Acht brandstichtingen om van een lastigen vrijer komen. In het begin van deze maand waren bin nen enkele dagen tijds in het dorpje Bugue in Dordogne achtereenvolgens acht bran den uitgebroken. De zeven eerste hadden loodsen en andere eigendommen van de familie Emery in vlammen laten opgaan, de laatste had een loods van de familie Granet verwoest. De familie Emery had anonieme brieven ontvangen, waarin een bepaald jongmensch als die brandstichter werd aan gewezen. Marin, een boerenjongen, werd als verdachte aangehouden. Na enkele dagen kwam de groote verras sing, de aangehoudene werd op vrije voeten gesteld en Eli na, het 17-jarig dochtertje van de familie Emery mét haar even oude vrijertje André Loste werden gevangen ge nomen. Elina had met een verdraaide hand de brieven geschreven en André had de branden gesticht, „Men zal Marin aanhouden", hadden zij tot elkaar gezegd, „en dan kunnen wij trou wen". Marin dong namelijk naar Elins's hand en vond genade ln de oogen harer ouders. Het dorp is geheel van de zaak vervuld'. VERKEERSRAMP EST INDIANAPOLlS. Veertien dooden. In een buitenwijk van Indianapolis is een tram in botsing gekomen met een vrachtauto, die volgeladen was met men schen, die naar een buitenpartij opweg waren. Er zijn veertien dooden en tien tallen gewonden. Een nader bericht meldt dat het aantal dooden tot achttien gestegen, dat der ge wonden tot twaalf gedaald is. EEN LANGDURIG PROCE& Het recht moet rijn loop hebben. Maar dikwijls is dat dan tooh maar een lang zaam gangetje. Zoo lag, te Fort Smith, in den Staat Arkansas, de Ooronado Goal Oy. in proces met een mijnwerkers-vak bond. De steenkool-maatschappij had den vakbond aangesproken voor een schade vergoeding van 8 2,000.000. Thans is be slist, dat de vakbond 8 27,500 zal moeten betalen. Dat is dus een heel gunstig re sultaat geweest voor den vakbond; maar vermoedelijk zullen er aan beide kanten heel wat proceskosten zijn te voldoen. ONGEVAL OP ZEE. Drie zeelleden over boord geslagen. Een Amerikaansch schip, de Antinous van de U. 8. Shipping Board, is in de haven van Londen aangekomen. Daar werd bekend dat van de bemanning van het schip onderweg in een storm drie man overboord waren geslagen; ook waren velen gekwetst. VOOR 50.000 OPIUM AANGEHAALD. Op de Van Hentsz De opiumrecherche had er „de lucht' van gekregen, dat op het sa „Van Heutsz", dat uit China te Belawan arri veerde, een groote partij opium verbor gen moest zijn. Na aankomst gingen eenige tjentengs onder leiding van den heer Van der Spek, onmiddellijk naar de bakkerij en stelden een onderzoek in. Zij zochten in de ruimte tusschen den ijzeren bulten- en houten binnenwand, onder de patrijspoorten, waar echter niets gevonden werd. Toch moest de partij opium zich in de bakker! bevinden. Van der Spek zag echter in den wanc een latje, waaraan hij trok, en waar door de ontstane spleet een pakje zichtbaar werd. Na toestemming van de officieren, werden toen enkele plinten losgehakt en kon men het pak eruit halen, waaraan echter, middels een touw, meer pakken za ten vastgebonden. Het gevolg was, dat een hoeveelheid van ongeveer 1800 thail ruwe opium te voorschijn werd gehaald, volgens het eti ket afkomstig „uit Amoy. De waarde daar van bedraagt ongeveer 60.000. De volle zakken werden per vrachtauto naar Medan vervoerd. De Chlneesohe broodbakker van het 1 schip ia evenwel spoorloos verdwenen. 1 ,JJ„ nnnrr^miTK naar de Lichtstad te gaan. Zij zal <to MWtare DE AARDBEVING LN OOSTENRIJK- stoomschip doen en wel over LisBabon, waarheen zij Zondag uit Horta met de Portugeesche boot „Lima" vertrok. Ook in de badplaats Baden bij We^en is blijkbaar de aardbeving van Zateraag 8 October sterk gevoeld, zooals men ziet uit het onderstaande, ontleend aan een brief van een Hollandsche dame, aldaar woonachtig: „We hebben hier Zaterdag 8 dezer een vreeselijke aardbeving gehad, zoo Iets ontzettends hoop ik nooit meer te beleven: dat mijn huis er nog staat is niet te begrijpen, het is een groote vil a en de wanden en de vloeren gingen als een kaartenhuis in elkaar, het was of alles uit gummi was en wij kon den er niet uit, omdat de deuren niet opengingen. Het onderaardsch gerommel was angstwekkend. We waren allen half dood van de schrik." EEN GEHEIMZINNIGE ZIEKTE. In het marktstadje Southam, ln War wickshire, heerscht een geheimzinnige ziekte, die de dokters nog niet hebben kunnen onderkennen. Er zijn reeds twee menschen aan bezweken, twaalf anderen lijden er nog aan. Al de gevallen zijn voorgekomen in één rij huizen. De verschijnselen doen den ken aan tyfeuze koorts, maar de ziekte moet iets anders zijn, omdat het onder zoek negatief is uitgevallen. Paratyphus kan het ook niet zijn. De patiënten heb ben een hooge temperatuur, een snelle pols en zijn meestal hard ziek. Men ls bezig met bloedonderzoek van de patiënten, maar tot dusver is men daar niet verder mee gekomen. DE KINDERVERLAMMING. Geen gevaar voor uitbreiding meer. Naar men uit Frankfort a.d. M. meldt s tengevolge van het koelere weer het gevaar voor uitbreiding ven de spinale rinderverlamming verdwenen. Ook ln Saksen neemt de ziekte af. Te Lelpzig en omstreken is de ziekte zoodanig verminderd, dat van gisteren af geen bulletins meer uitgegeven zullen worden. De scholen zijn weer heropend. BRAND IN HET KASTEEL AFFING. Het kasteel Afflng bij Augsburg ls Zondag geteisterd door een brand, waarbij vier menschen zijn omgekomen en ver scheidene gewond. De stoffelijke schade wordt op ruim een millioen M. geschat. DE MOORD IN RICHMONDPARK. Onder zeer groote belangstelling is voor den polltie-rechter te Kingstone de voor- loopige behandeling begonnen van de zaak tegen den jongen monteur Golter, beschuldigd een typiste van Battersea, miss Oliver, in Rlchmondpark, te hebben vermoord. Er werd een verklaring voor gelezen, waarin beklaagde zeide, vijf of tien minuten met haar te hebben gevoch ten en haar ten slotte verslagen te hebben. Jaloerschheid moet de drijfveer zijn. Hij werd ter beschikking van de justitie gesteld. Luchtvaart. De Postvlucht uit Oost-lndië. De terugreis aanvaard. Aneta seint uit Batavia: De Postduif is Maandagochtend vla Pa- lembang en Muntok naar Singapore ver trokken. De Postduif heeft een mail aan boord bestaande uit 8064 briefkaarten en 1288 brieven, tezamen voor een waarde van 21.685. Uit Singapore wordt dd. gisteren aan het Haagsche Aneta-kantoor geseind: De Postduif is hier aangekomen. Mor gen wordt naar Bangkok vertrokken. LU CHT VER BL\ DIN G MET IN DIE. Mogen wij een hooggeplaatst Britech ambtenaar van heit luohitvaartministerie ge- loo^en, welke met den Londenschen corres pondent van „De Tel." een onderhoud heeft gehad, dan is de grootste hinderpaal voor een vaste hichtierbinding Nederland'Indüë ten als de nu weer door luit. Koppen afge- vooralsnog Perzië.. Dit land verleent bij toch- legde weliswaar volledige medewerking, maar het schijnt zich niet te laten vinden voor een vaste verbindingslijn. Wat de re den daarvan is, weet men niet. Men zou misschien van meening kunnen zijn, dat Perzië buitengesloten zou kunnen worden op dezen vliegtocht en zeer zeker zou men het land kunnen vermijden en over de Per zische golf of zelfs over het landi zelf kunnen heenvliegen. Maar bij een gedwongen nood landing zoolden daaruit allerlei onaange naamheden ontstaan; het vliegtuig zou in beslag kunnen worden genomen, enz. en het is zaak Perzië te trachten voor het plan eener vaste lucht verbinding te winnen. DE REDDING VAN MEJ. ELDER. Bijzonderheden over de redding. Naar Reuter uit Horta meldt, hebben de kapitein en de marconist van de „Baren- drech/tP verteld, dat toen de „American Gin" boven het schip was aangekomen, de vlie gere een briefje op het dek gooiden, waarin zij vroegen hoe ver zij nog van land waren. Ete bemanning schreef het antwoord inet groote letters op het dek, waarna het vlieg tuig op zee daalde. De „Barendrecht" zette toen een boot uit en redde de vliegers. Bij de poging om on danks dé woelige zee het toestel te bergen knapte eerst een vleugel af, toen botste het vliegtuig tegen het schip. Er volgde een ontploffing en de vlammen schoten hoog op. Toen de /Barendrecht" van de „American Girl" wegstoomde, zonk het in stukken ge slagen vliegtuig langzaam. Over Lissabon naar Parijs. De mislukking van haar tochit heeft Mej. Elder er niet afgebracht van t voornemen, Parijs ln afwachting. Te PariJ" treft men reeds maatregelen om Me heldin'" mét de noodlge geestdrift te ontvangen. De president van dte Nationale Liiohtvaart-wereeniglng heeft meegedeeld, dat hij zal voorstellen «en receptie te harer eer te geven in de Union Interalfiée. Ook de Internationale bond van luchtvaar der» en de Aéro-club de France zijn voor nemens haar te bewlerooken. Kritiek van vrouwen. Voortui de leidsters der Amerikaansche vrouwenbeweging geven uiting aan haar afkeuring over de gevaarlijke onderneming van de „American Giri". Zoo zeide dir. Ka- therlne Davis, een vooraanstaande feministe, toen rij van de redding hoorde: „Het WRa voor een jong meisje een misslag den tocht te ondernemen, want er is bij mijn weten nu geen vrouw ter wereld, die daarvoor de -odige eigenschappen bezit". Mej. Franklin Rooeevelt te New-York noemde het een heel „dwaze daad", en mevr. Sackvtüe Stoner, Melde dit vernieti gende oordeel: „Een goede typiste is voor do menschheld van vod meer nut. Mej. Elder heeft moed getoond, maar wat heeft ze gedaan? rk houd niet van menschen, die dergelijk© dingen doen, alleen om hun tjdel- heid te bevredigen en hun naam bekend te maken". De echtgenoot van wmej. Elder" is na tuur! yk dadelijk na het bericht van de red- ding geïnterviewd Toen de persman hem vroeg of hij de waaghalzerij van zijn vrouw goedvond, antwoordde hij: „Zeker niet, ik leb haar bezworen het niet te doen, maar zij heeft tooh haar zin gedaan". Op de vraag of hjj zich tegen herhaling zou verzetten, cwam het veélbéteékenend antwoord: JDat hangt van haar af'. Niettemin heeft mej. Elder van haar man een telegram ontvangen, waarin hij „het 'apperste meisje tor wereld" zllm onwankel bare liefde betuigt en haar verzekert naar haar terugkeer te snakken. DEN ATLANTÏSCHEN OCEAAN OVER. In één ruk van Senegal naar Brazilië. Een telegram uit Port Natal in Brazilië van Vrijdagavond meldt, dat de Fransche vliegers kapitein Oostes en luitenant Ie Brlx daar uit St. Louis in Senegal zijn aangeko men, dat zij 's ochtends om 6 uur 28 hadden er laten. Oostes en Brix zjjn van Parijs op weg naar Rio de Janeiro en Buenos Ayre». Maandagochtend om 9 uur 40 zijn zij van Parijs vertrokken en ln een» doorgevlogen naar St. Louis in Senegal, een afstand van 4600 K.M„ die zij in 26 uur en 80 minuten hebben afgelegd. Ddt was de eerste keer, dait Frankrijk en Senegal door een vlucht ln eens met eikaar verbonden werden. Tus sohen Mazagan en Port Etienne hadden de vliegers kust gehad van mist en nevel en op het laatste deel van bun tocht hadden zij vooral met de hitte te kampen. Vergeleken met de vlucht Parijs- St. Louis la de vlucht Sti Louis—Port Natal slechts een peuleschilletje, n.1. 11650 K M. De vliegers zouden hun route nerron over de Kaap Verdische eilanden, St. Paul en Fernando Norunha. Ondanks deze vaste punten blijft een vlucht over een zoo groote uitgestrektheid wateir, als de Atlantische Oceaan ook in zija Zuidelijk deel 3, a:tUd een riskante onderneming. In 1922 is de overtocht over dit Oceaangebled liet eerst volbracht van Portugal naar Brazilië, ln 1926 maakten overste Franco en dr'e met gezel lan den tocht van Spanje naar Argentinië en m Februari van dit jaar volbracht tie Italiaan de Pinedo den tocht op de heenreis van zijn rondvlucht over merika. Zij dedan aüen do Azoren aan, zoodat Oostes en \a Brix de eersten zijn, die Inderdaad van het Afrikaan- sche naar het Zuid-Auierikaansche vaste land den Zuidelijken Oceaan zijn overge vlogen. Naar Reuter uit Natal meldt, hebben de vliegers met hun toestel, de Nungesser en Ooii, een schilttem.de landing geraaazt op het vliegveld, dat op 12 mijl van de stad voor hen was aangelegd. Zij "verJon her onder een geestdriftig gejuich der menigte, officieel begr->et door den gouverneur en de militaire overheid. Zij zoudên den tocht volbracht hebben in 21 uur en 15 minuten. De groote Vliegtochten. Challe en Ropin hun programma een dag voor. Challe en Ropin, de Fransche vliegers, die op weg zijn naar Bangkok, zijn gis termiddag om 4 uur te Allahabad aange komen. Zij hebben den afstand Karaohi- Allahabad, 1660 K.M., in 81/* uur afgelegd. Zij zijn hun reisplan precies een dag voor. HET PLAN VAN MEVR. GRAYSON. „01d Orchand, Maine (V. St.), 17 Oct. Mevr. Grayson heeft besloten hedenoch tend voor den middag (pl. tijd van het Oosten der Ver. Staten) te vertrekken naar Kopenhagen. BRITSCHE NON-STOP VLUCHT. Per Fokker F. VIL Capt. Mclntosh van de Imperial Air ways, die op 6 September een poging deed om van Engeland naar Amerika te vliegen, doch na 600 mijl te hebben afge legd, terugkeerde, treft thans voorberei dingen voor een non-stop vlucht naar Britsch-Indlë. Mclntosh zal voor deze poging van het zelfde, Fokker F. VH, vliegtuig met Ju- piter-motor gebruik maken, dat voor de Oceaanvlucht diende. Het vertrek zal, waarschijnlijk nog deze maand, plaats hebben van Upavon, wordt gezond en aterk het krijgt mooier glane het wordt vrij van rooa het blijft beter zitten het valt niet meer uit indien gij des morgens een weinig PUROL tussohen de handen wryft en dit door de haren uitstrijkt, 't Voldoet iedereen.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6