T Tweede Blad. VAN ZATERDAG 29 OCTOBER 1927 BUITENLAND. DE roode vak-internationale en het nationaal arbeidssecretariaat. Het dagelijksch beebuur van de Roode Vakvereenigings-Internationale heeft, zoo meldt de Tribune, tot de leden van de Hol- landsche Vakcentrale, het N.AJ3., een op roep gericht, waarin heit er op wijst, dat de leiding van het N.AJ3. de betrekkin gen met de R.VJL heeft afgebroken, zon der daartoe de meening van de leden van het N. A -S. te hebben ingewonnen of een congres te hebben afgewacht. „De politiek van het NjLS.-bestuur is niet een politiek van internationale soli dariteit met de revolutionaire arbeiders massa van de geheele wereld, maar de politiek van een koppig, sectarisch anar- cho-syndioalisme. Thans staat het N.AJ3. voor de keuze: óf in de R.VJ. te blijven, óf ze te verla ten en weg te zinken naar de positie van een kleine, geïsoleerde sectarische orga nisatie. Daarover zullen de leden een be slissing moeten nemen. De R.V.I. zal onder alle omstandighe den een weg en de middelen weten te vinden om een revolutionairen invloed dit te oefenen op de Hollandsohe vakbe weging. Indien de leden de politiek van hun leiders, die op een breuk imet de R.V.I. is gericht, willen afwijzen, dan moeten zij de bestuurders ter verantwoording roepen en een nieuwe leiding kiezen, die werkelijk de belangen van het internatio nale proletariaat verdedigt". DE DIRECTEUR DER UTRECHTSOHE GASFABRIEK. Oneervol ontslag voorgesteld. Naar het „Utr. Nieuwsblad" verneemt, zal den raad van Utrecht spoedig een voordracht bereiken om den directeur der gemeentelijke gasfabriek, den heer BruinwoM Riedel, tegen 1 Nov. ba on eervol ontslag te verleenen. DIRECTIE EN REDACTIE VAN HET VOLK. Het Volk meldt: In een Woensdag gehouden jaarlijksche vergadering van de afdeeling Amsterdam IV is met algemeene stemmen de volgen de motie aangenomen: De afdeeling heeft kennis genomen van de beide lezingen, die in Het Volk verschenen zijn over het partijbestuurs besluit inzake de directie en redactie van Het Volk. Volgens de offlcieele lezing van het P. B. heeft dit college besloten, partijgenoot Van der Veen, directeur en hoofddirecteur van de Voorwaarts, look tot directeur van het Volk te benoe men en aan het congres voor te stellen, hem tevens de technische hoofdredactie van het Volk op te dragen. Uit door v.d. Veen inmiddels aangekondigde maatre gelen blijkt, dat hij voornemens is, met 1 Januari a.s. ook de laatste functie te aanvaarden, terwijl ons niet bekend is, dat vóórdien een partijcongres in de gele genheid zal zijn, het partijbestuursvoorstel te overwegen. De afdeeling constateert, dat de benoemiDg van een eventueelen tweeden hoofdredacteur van het Volk de taak is van het congres. Het congres heeft in 1925 zich met nadruk deze be voegdheid voorbehouden. De gelegenheid, thans aan het congres gegeven, om een door het partijbestuur gedane benoeming achteraf goed te keu ren, maakt de bevoegdheid van het con gres tot een bespotting. Deze overweging brengt de afdeeling er toe, het partijbestuur te verzoeken, zijn besluit omtrent de benoeming van Van der Veen tot directeur-hoofdredac teur van Het Volk niet uit te voeren, tot de partij gelegenheid zal hebben ge had, zich daarover uit te spreken. DE DROOGMAKING VAN DE ZUIDERZEE. Ook het tweede gemaal aan Werk spoor te Amsterdam gegund. Uit Amsterdam meldt men: Naar wij vernemen, is behalve het nieuwe Dieselmotorgemaal, dat zal ge sticht worden aan den Oever ten behoeve van het droogmalen en drooghouden van de Wieringermeer, nu ook de levering van het tweede gemaal, dat te Medemblik zal verrijzen en electrisch zal worden ge dreven, aan Werkspoor gegund. De benoodigde electrische stroom zal worden geleverd door het prov. electrisch net van Noord-Holland. In afwijking van de vroeger aan Werkspoor opgedragen Ingezonden Mededeellng. STOOMERIJ, VERVERIJ en TAPIJTREINIGING van S. KROM. DepSt: J. M. PETERS, Molenstraat. Dieselmotorbemalingsinstallatie is deze installatie met verticale oentrifugaalpom- pen uitgevoerd. Dit heeft het voordeel, dat de machinekamervloer met de geheele electrische schakeling, enz. boven A. P. kan worden uitgevoerd. Dit is vooral bij het begin der droogmaling van belang, aangezien het water dan rond het ge bouw tot een hoogte van A.P. komt te staan. De pompen zijn dan beneden den vloer in een waterdichten kelder voor de bediening te bereiken. Beide installaties zullen bedrijfsklaar moeten worden opgeleverd 1 Aug. 1929. DE VEILIGHEIDSTOESTAND BIJ DE NEDERL. SPOORWEGEN. Het Tweede Kamerlid Drop heeft den minister van waterstaat de volgende vraag gesteld: Is de minister in verband met de jong ste ongevallen op de Nederlandsche Spoorwegen bij Rijswijk en Voorschoten alsnog bereid uitvoering te geven aan de op 10 December 1926 zonder hoofdelijke stemming aangenomen motie-van Braam- beek, luidende als volgt: „De Kamer: van oordeel, dat een grondig onderzoek naar den algemeenen veiligheidBtoe- srtand bij de Ned. Spoorwegen door een deskundige commissie, waarin ook de vakvereenigingen zijn vertegenwoor digd, gewenscht is, gafft over tot de orde van den dag."? nederlandsche spoorwegen. Vervoer van bestelgoederen. Ten einde te gemoet te komen aan be zwaren van den handel betreffende het door onbevoegden kennis nemen van adressen van bestelgoed eren, hebben de Nederlandsche Spoorwegen bepaald, dat, met afwijking van bet bepaald^ in artikel 43, lid 1, van het Bestelgoederentariefj toegestaan kan worden, dat elk collo be- stulgoed wordt voorzien van een stevige label, welke giestoken is in een gesloten enveloppe. Op de label moeten de aan duidingen zijn aangebracht, vermeld in genoemd lid 1, terwijl op de enveloppe slechts het station van bestemming en de merken en nummers moeten voorkomen, welke ook in de adreskaart zijn vermeld. Op het station van bestemming moet het betrokken personeel dan de enveloppe verwijderen, zoodat de label eiohtbaar wordt Ingezonden Mededeellng. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ot Staal-Tabletten. 90 0t Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten a'01 üauü Wij Stoomen alle goederen. Verven In de nieuwste kleuren en Kloppen kleeden en tapijten. Een kijkje bij do werken van het Maas- en Waalkanaal, dat 27 dezer door H.M Koningin geopend werd. Een der sluizen, op den achtergrond de brug in den weg NijmegenWam el. Prins Hendrik bezoekt Sittard. Maandag reikte Prins Hendrik aan de afdeeling Sittard van het Nederlandsche Roode Kruis een vaandel uit, dat geschonken is door de Beschermvrouwe van de afdeeling gravin de Rouchechouart de la Rochejacquelin. De prins bij het verlaten van het Bisschop- elijk college uitgeleide gedaan door den Directeur van bet college. Rechts: de leden van de afd. iittard van het Roode Kruis. Doorbraak van de noodsohroelTna te Hertogenbosoh. Dezer dtgen brak de noodschroeilng, aangebracht ten behoeve van de uit-- viering der werken tot het leggen van een sluisduiker in den Ranaai- dlk van de Zuid-Willemsvaart bij sluis 1 te 's Hertogonbosch, door. De Prins van Wales heeft een bezoek gebracht East End ten einde de nieuwe arbeiderswoningen die daar gebouwd worden in oogenschouw te nemen. W|j zien op onze foto hoe de prins zich daar door de straten begeeft. D» doorbraak te Den Bosoh. Met geweldige kracht stortte het water uit de Zuid-Willemsvaart in de rivier de Aa. De scheepvaart kon hierdoor niet De door den heer LudwIgJoergteCon- stanz uitgevonden onzinkbare motor boot, waarmede deze zich voorstelt binnen enkele dagen over de Kaap Verdische eilanden en Cuba naar New-York den Oceaan over te ste ken. Voor het ge opende luik zien wij den uitvinder. (Foto Links).

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5