KINADRUPPELS GEMENGD NIEUWS £.,nYe,rwey\matroos te Vlaardingen, G. Z'Blok, oudste, en M. Krijgsman, jongen' beiden wonende te Scheveningen. Verkoudheden Dr.H.NANNING'S EETLU5T-0PWEKKEND. ƒ1.30 p.R Binnenland. HEVIGE FABRIEKSBRAND WORMERVEER. TE Felle brand in de fabrieken der firma Crok en Laan. Te Wormerveer is Zaterdagmiddag te ruim kwart over vier een felle brand uit gebroken in het complex gebouwen van de Firma Crok en Laan, staande aan het Zaandijkerwegje. Kort nadat de brandweer van de gemeen te Wormerveer was gewaarschuwd sloe gen de vlammen reeds hoog uit de ach terzijde van het fabrieksgebouw. Weldra verschenen ook,motor- en auto- spuiten uit de gemeenten Zaandam, Koog aan de Zaan, Zaandijk, Krommenie, As sendelft en Wormer. De brand was inmiddels snel in omvang toegenomen, vooral aan de achterzijde van het gebouwencomplex, grenzende aan de Zaan, was de brand hevig, doch hier kon de brandweer weinig uitrichten, daar het vuur aan deze zijde alleen doordrij vende spuiten kan worden bestreden. Teneinde in staat te zijn ook aan de achterzijde, waar zooals gemeld de brand uitbrak, het vuur op groote schaal te be strijden werd assistentie verzocht en ver kregen van de Amsterdamsche motor brandspuit „Jason" en van de «Jan van der Heijden». De vuurzee had zich intus- schen uitgebreid tot de enorme steenen pakhuizen waar groote voorraden copra liggen opgeslagen, die naast een dikken rook de vlammen huizen hoog deden op laaien. De achter het complex staande tanks, welke geheel gevuld zijn met vet, liepen geen direct gevaar daar zy door een dik ken brandmuur van de fabrieken geschei den zijn. Toen de brand uitbrak was het bedrijf nog in vollen gang. In het pakhuis Bom- H bay werd de brand door den portier het j gescheiden, eerst bemerkt; deze zag een rookwolkje nabij den motor in Bombay opstijgen en alarmeerde aanstonds het overige per soneel. De molen het «Vooltje», grenzende aan den brand, wist men nog te behouden. Tijdens den brand is gebleken, dat de branddeuren, welke de fabriek van de Eakhuizen scheiden, het hebben begeven. 'it moet dan ook de oorzaak zijn, dat het vuur zich zoo snel in het fabrieken complex heeft kunnen verspreiden. Ondanks de krachtige pogingen van de geheele Zaansche brandweer, die met hun beste materiaal aan het blusschingswerk deelnam, woedde te 6 uur de brand nog onverzwakt voort, doordien het vuur steeds nieuw voedsel vond in den zeer grootec voorraad oopra, die op de zolders lag gestapeld. Brandde de eene zolder af, dan vonden de vlammen een nieuwe hoeveelheid van dit zeer brandbare goedje op daaronder liggende zolders. De geweldige massa water, die in de vuurzee werd geworpen, stroomde als bijna kokend water weer uit de fabriek de straat over, zonder veel schade aan het vuur te hebben toegebracht, Langs de wanden waren groote hoe veelheden voor slagkoeken opgestapeld, die aanvankelijk als vuurscherm voorde belendende gebouwen dienst deden, doch daarna weer tot meer voedsel van de vlammen dienden. In een aangrenzend pakhuis lagen een vijftal groote fiesschen gevuld met zuur stof. Om ontploffing met de te vreezen gevolgen daarvan te voorkomen zij waren reeds tamelijk verhit werden deze ijlings in de Zaan geworpen. Ook bestond gevaar voor een tweetal tanks, die elk met 200 ton cacaovet gevuld waren. Daar deze door een stevige muur van het brandende perceel gescheiden waren, bleven deze gespaard. Zoowel aan de voor- als aan de achter zijde werd het vuur aangetast. Naar schatting woedde de brand over een breedte van 60 M. en een diepte van 20 M Het groote steenen pakhuis «Dako- ta», waarin een enorme hoeveelheid copra was opgeslagen, verschafte de brandweer de meeste zorg. Te 8 uur sloegen de vlam men nog steeds hoog boven de steenen muren uit groot wordt op een half mlllioen gulden Zaterdagavond om acht uur had een onverwachte gebeurtenis plaats: er brak namelijk een tweede brand uit op den Krommenleörweg bij een mandenmaker. In allerijl werden twee motorspuiten naar dezen brand gezonden, die gelukkig van niet al te groote beteekenis bleek te zijn. Des nachts rukten de verschillende corpsen inom zes uur vertrokken de laatste motorspuiten van de bevriende mogendheden Krommenie en Zaandam. Voor het nablusschen bleef echter de geheele macht van Wormerveer op de beentwee kleine motorspuiten benevens de stoomspuit. Er waren volgens opgaven 16 motor spuiten, één stoomspuit, een drijvende motor- en een drijvende stoomspuit in werking geweest, met een gezamenlijke waterlevering over 45 stralen. Deze brand kan dan ook gerekend worden tot de grootste, welke de Zaan streek hebben geteisterd. Moordaanslag en zelfmoord. Gisterenochtend 4 uur heeft zich in het Oudlamd te Steen/bergen (Noord-Brabant) een liefdeedrama afgespeeld. De 29-jarige v. flVL was sinds eenligen) tijd verliefd op Mej. O van der Wegen. Zijn liefde werd niet beantwoord1 en dit kon hij niet ver kroppen. Hij is gisterenochtend1 vroeg naar de woniqg van' het meisje gegaan, en toen op zjjto geklop het meisje en haar vader verschenen, loste v. M. op het meisje vier en op den vader twee schoten. Het meisje werd onder de borst, in een zij en in een djjibeen getroffen'. De vader kreeg een kogel onder het hart, die op een rib afketste, en een schot door den wijs vinger van de linkerhand1. De dader schoot zich hierop zelf in het oor, tengevolge waarvan hij aanstonds dood neerviel. De toestand1 van de bedde getroffenen is vrij gunstig. DE MOORD OP KAPITEIN QUECK. De vergiftigingszaak tegen dr. G. in Den Haag zal Maandag 12 December, des ochtends om 10 uur, voor het Hoog Mili tair Gerechtshof voorkomen. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een vrouw overreden. Tussohen Oldenzaal en Hengelo is Zon dagavond op een onbewaakten overweg een vrouw door een trein overreden en gedood. Het hoofd werd van den romp In totaal zijn vier pakhuizen in vlam men opgegaan, namelijk Bombay, Azol, Dakota en Amerika. In een der pakhuizen was tevens een olieperserij waarin filter persen stonden opgesteld. Deze zijn totaal vernield en tevens is een partij van 26.000 Kilo olie verloren gegaan. Van den inventaris dienen nog vermeld twee groote en twee kleine reservoirs met vet, die in het pakhuis Amerika stonden en die 26 ton vet inhielden. De Engel III, staande aan de overzijde van de Dijksloot heeft in het geheel geen schade gekregen. Omtrent de oorzaak kan worden mede gedeeld, dat Zaterdag tusschen half vier en kwart voor vier rook en een vlam metje werden waargenomen bij het motor- «mstje van een onlangs geplaatsten elec- tromotor. Vandaar, dat kortsluiting ver- ^♦♦WOr2\Werklieden van de fabriek trachtten het vuur dadelijk te bedwingen met chemische apparaten, doch hierbij werd geen baat gevonden. Het vuur was er al te ernstig voor. Zoo vielen achterelkaar de vier pak huizen met een gedeelte van een vijfde aan den brand ten prooi, een schade ver- oorsakonde, die voorloopig en ruw be- Kolendampvergiftiging Te Zaandam is Zondagmiddag heit echt paar M. Snijders aan het Dampad, beitLn menscheni van 46 jaar, in bewusteloozen toestand op het bed gevonden. Bij het naar bed gaan heeft men, zooals uit het onderzoek is gebleken, de haard geheel gevuld, die echter in den loop van den nacht of Zondags is uitgegaan. Doordat de afsluiting van den haard niet goed werkte, moet kolendamp zich hebben ontwikkeld, die de kamer, waarin de echte- Meden sliepen, heeft gevuld. *b Morgens was de getrouwde dochter aan de woning geweest, doch toen vond zij die gesloten. Toen dit 's middags nog het geval was, vertrouwde zij de zaak niet en is zij door een raam naar binnen gegaan, waar zij haar vader en moeder in bewuste loozen toestand in bed vond. Ondanks de pogingen van de doktoren van het ziekenhuis was men er Maandag avond nog niet in geslaagd hen tot bewust zijn te brengen. Alleen de echtgenoot©, wier polsslag weer meer normaal wordt, is even tot bewustzijn geweest. Men) hoopt, dat zö het leven zal behouden. De heer Snijder? zelf verkeert In ongun stiger omstandigheden, wijl deze er long ontsteking bij heeft gekregen. Voor zijn leven) wordt ernstig gevreesd. Naar gebleken is, moet de echtgenoote van den heer Snijders voor ongeveer drie weken ook al eens bewusteloos zijn geweest door hetzelfde gebrek aan den haard. Het eigenaardige is, dat toen de dochter in huls kwam, van kolendamp niets te be speuren vieL Vermoedelijk is het gas in den loop van' den tijd, dat het echtpaar be wusteloos was, door een rooster in den muur ontsnapt. De wekker, die op half zee stond, was afgeloopen, doch deae hebben blijkbaar de echtelieden al niet meer gehoord. DE-MOORD TE CULEMBORG. De Culemborgsche Courant deelt mee, dat A. Oollé te Culemborg bij de justitie te Tiel een klacht wegens meineed heeft ingediend tegen den gemeentewerkman de K. aldaar, in verband met door hem als getuige afgelegde verklaringen bij de be handeling van de Culemborgsche moord zaak voor het gerechtshof te Arnhem. EEN VALSCHE MUNTER. GEARRESTEERD TE ROTTERDAM. De geheime bergplaats in den schoorsteenmantel. In de binnenstad te Rotterdam en op den linker Maasoever is de laatste maan den verscheidene maden bij verschillende winkeliers met valsche rijksdaalders en valsohe guldens betaald. De centrale reoherche had verdenking op een werk- looaen bankwerker, die aan de Veerlaan woonde en die reeds een vonnis heeft wegens het vervaardigen en uitgeven van vadsche rijwielbelastingpluatjaa Vrijdagmiddag heeft de politie in de woning van den man een inval gedaan en na hevig verzet is de verdachte gear resteerd, die vier valsche rijksdaalders bij zloh bleek te hebben. Een minutieuse huiszoeking heeft uit- Ïewezen, dat in een op onzichtbare wijze a den schoorsteenmantel verborgen blikken doos een matrijs en een stuk an- ÏÏESSlïa dBt «ebruiJrt wordt oom de i te g'"nam, waren yeoboc gen. Behalve deze ingrediënten zfln in beslaggenomen een gasoomfoor, een giet- kroes, een half schuitje Bankatln, alliage materiaal en gietplakken. In een kastje werden nog elf draadnagels gevonden, waarmede het randschrift op de valsohe munten werd gestempeld. Uit de W.O. is nog een niet afgeslepen rijksdaalder ge haald, welke de vrouw van den valsche- muntér bij de komst van de politie daar in had geworpen. De rijksdaalders zijn zeer goed nage maakt, ze koeten den vervaardiger bui tengemeen weinig. De klank is zeer goed, ze zijn echter lichter en ze voelen wat vettig aan. In het geheel zijn er 40 niet alle te Rotterdam uitgegeven. De aanmaak beperkte zloh niet alleen tot rijksdaalders, maar ook tot guldens. Aanwijzingen omtrent de fabricatie van guldens zijn niet aanwezig. Aileon wijst het materiaal uit, dat ze naar alle waar schijnlijkheid van denzelfden maker zijn. DÏe valsche munten werden vervaar digd van tin en antimonium, het tin werd met geposphorseerd tin gezuiverd- De verdachte beeft bekend. De ver vaardiging van de munten is eigen werk. vermoedelijk heeft hij met de uitgifte hulp gehad AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Meisje ernstig gewond. Zondagmorgen reed een auto, afkom stig uit Apeldoorn, in een bocht van den straatweg in Birkhoven tegen een boom. Van de drie inzittenden kreeg de 17- Jarige Juffrouw A. K. uit Apeldoorn, die achterin zat, een zware hersenschudding. Zij werd per auto naar het ziekenhuis vervoerd. De beide andere inzittenden werden slechts licht gewond Daar nog niet vaststaat of het ongeluk te wijten is aan het springen van een band, of het niet goed functionneeren van de stuur inrichting, is de auto door de politie in beslag genomen, nadat deze totaal ver nield was weggesleept. ZIJ LEERDE CHAUFFEUREN. En reed zes menschen aan. Onder toezicht van den garagehouder P. leerde Zondag mejuffrouw B., te Maastricht chauffeeren. Zij reed in het drukste gedeelte van de stad, toen zij, bij het uitwijken voor een naderende auto. ter hoogte van de Maasbrug, eensklaps haar stuur kwijtraakte. Dientengevolge vloog de auto een trottoir op, waar juist zeer veel passage was. Een zestal personen werd aangereden. Een van hen, een dame ontwrichtte haar knie, terwijl de anderen lichtere kwetsu ren opliepen. Het ongeval wekte onder de vele voor bijgangers niet geringe verontwaardiging. BANKDIRECTEUR IN ARREST GESTELD. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft aangehouden den heer C. A. O., di recteur van de Incasso Bank voor den Handeldrijvenden Middenstand, gevestigd aan de Boompjes te Rotterdam. Hij wordt verdacht van verduistering van eenige honderden guldens, welke hij voor ver schillende winkeliers heeft geïnd en niet heeft afgedragen. Men heeft hem naar het huis van bewaring overgebracht HEFBRUG OVER DE KONINGS HAVEN TE ROTTERDAM. In werking gesteld. In den afgeloopen nacht is de hefbrug over de Koningshaven, waaraan sedert April 1926» gewerkt is, in gebruik geno men. Hiermede is het levenswerk van ir.' P. Joosting, hoofdingenieur bij de Ned. Spoorwegen, chef van de af deeling bruggebouw, die deze brug heeft ontwor pen, voltooid. KINDERVERLAMMING TE LAREN. Twee gevallen geconstateerd. Te Laren zijn twee gevallen van kin derverlamming geconstateerd. De ééne pa tiënt, uit een gezin aan het Mauvezand, wordt in de ouderlijke woning verpleegd, terwijl de andere, uit een gezin aan den P. O. v. <L Brinkweg, naar de Rijksklinie ken naar Utrecht is vervoerd. DE STORM VAN VRIJDAGNACHT Schade en persoonlijke onge lukken aan de vtescherevloot. Men schrijft uit Vlaardingen: Ook de Hollandsche visschersvloot heeft van den jongsten storm te lijden gehad. En het is niet alleen bij materieele schade gebleven. Zondag is de Vlaardingsche stoomlogger Hendrika, VL. 192 schipper D. de Hond binnengekomen, met verlies van den 24-j. matroos J. de Kraa uit Scheveningen, sinds een half jaar gehuwd. De schipper deelde het volgende mede: Wjj lagen Zaterdag op 63 gr. 6 min. Noorderbreedte en 3 gr. 6 min. Ooster lengte, wind Zuid-West, en barometer stand 76.1 aan de netten met een rifts- koelte. Daar de kracht van den wind al sterker werd kwamen wij tegen 1 uur aan dek om de losse boel op te bergen en tevens do beugels over de luiken te doen. Omstreeks half drie kwam een stuk water over ons schip loopen aan bakboordzijde, dat de lichten uitsloeg. Toen het water weg was, hoorden wij gekerm en wij vonden twee menschen in het nettenruim, dat met water stond, terwijl een man achteruit was gegooid. Wij misten toen den matroos Jan de Kraa en hebben overal gezocht of hij niet klem was ge gooid of aan het schip was blijven hangen. storm woedde toen nog zoo hevig, dat wij het zoeken voor eigen lijfsbehoud moesten staken. Gekwets bleken te zijn Waren de nettenluiken niet wegge slagen, dan waren er meer menschen- levens te betreuren geweest. Tijdens het stormweer, kwam een zeil logger op ons aan drijven, die vermoede lijk niet meer uit den weg kon. Wij moesten ai het mogelijke doen om van dien logger af te komen, hetgeen na veel inspanning gelukte. SCHEPEN IN NOOD. Omstreeks 3 uur Zaterdagmiddag werd benoorden Stavoren van de kust af op gemerkt, dat een zoldereohuit op zee ronddreef. Onmiddelijk begaven de vis- schers zich met hun vaartuigen in zee. BJj de schuit aangekomen bleek hun, dat aan boord was een zekere J. Wiegman, van Wieringen. De schuit, afkomstig van de Zuiderzeewerken tusschen Wieringen en Medemblik en diep geladen met puin, was Vrijdagnacht omstreeks 8 uur op drift geraakt, doordat het anker was ge broken. Zij had den geheelen nacht in den hevigen storm rondgedreven. De schuit met den opvarende is Zaterdagavond om streeks 6 uur door de visschers behouden in de haven binnengebracht. Intusschen was een sleepboot der Zuiderzeewerken, uitgezonden om de schuit te zoeken, de haven van Stavoren genaderd. Men meldde Zaterdag van Terschelling: Het Zweedsche stoomschip Harmonie verkeert in nood 80 mijl west van Bor- kum, vuurschip, en vraagt dringend as sistentie. De bergingsbooten Texel en Volharding zijn uitgevaren. Buitenland. BOVEN ENGELAND. Schepen In nood. Een Zweedsch schip vergaan. Vrijdagnacht heeft hoven het Zuiden van Engeland en Ierland een hevige storm gewoed; de wind bereikte op som mige plaatsen de kracht van een orkaan Volgens tot nog toe ingekomen beriohten werden vier personen gedood en werden velen gewond In het oentrum van Lon den stortte een reusachtige hijechinstal- latle in; de voorbijgangers ontkwamen als door een wonder, doch een tpxi, waar van de chauffeur de vlucht nam, werd tot splinters verbrijzeld. Van vele schepen zijn noodseinen ontvangen; volgens ont- vangen berichten zijn een aantal levens verloren gegaan. Het Zweedsche motor- visschersschip „Balder" is in de Noord zee met alle opvarenden vergaan. Verscheidene schepen weiden gedu rende den storm op de kust geworpen, Reddingsbooten moesten gehoor gewen aan noodseinen van het Spaansche pe- troleumsohip „Armisr. Bet telefonisch verkeer tusschen Ierland en Engeland was zes uren gestoord; alleen de lijnen tusschen Londen en Dublin bleven func- tioneeren. Een en twintig dooden Te Bradford woei een fabrieksschoor steen om. De 200 arbeiders, die in de fa briek werkten, wisten te ontkomen. Dat de ongevallen, welke over het ge heele land hebben plaats gehad, niet alle even onschuldig waren, blijkt uit het Reu- terbericht, volgens hetwelk 21 menschen werden gedood. Nog een grooter aantal werd gewond. Ongeveer veertig visschers aan de lersche kust verdronken. Dij den storm van Vrijdag konden een aantai lersche visBchersvaartuigen hij Majo en Galway, die op zee waren, niet meer tijdig de veilige haven bereiken. Verschei dene ervan zijn vergaan of op de rotsen verpletterd. Men gelooft, dat er bijkans veertig vis schers omgekomen zijn. Volgens het draadloos bericht zijn, voor zoover men tot dusver weet, zeventien via- schersschuiten verongelukt. De bemannin gen werden op die rotsen te pletter gesla gen, slechts op enkele meters van den vei- ligen wal. Een dier geredden', die de reddingboot uit Moeltfre aan' wal bracht, ia later tengevolge van de doorgestane ontbering bezweken. Hetzelfde lot onderging eeni van de roeiers van de reddingboot. De stoffelijke schade in vele kustplaat sen Is zeer groot. In Noord-iWales is vooral schade aan de wegen toegebracht spoorwegen waren hier en daar door omgewaaide booxnen of verzakte dijken versperd. Alleen te Morecamfbe en Heyshan» 3s voor een half milMoen gulden schade, te Aberyst- wyüh sloegen gaten in de zeeboulevard en hepen huizen ander. Men vreest, dat het aantal slachtoffers van den storm van Vrijdag 47 zal blijken te zjjn. Twee lersche water-vliegtuigen hebben gisteren langs de kust gezocht naar de lijken. De visschers waren voor het grootste deel in roeibooten uitgevaren en daar door werden ze hulpeloos in den storm. De pastoor van Laohaw had draadloos gehoord, dat er storm aangekondigd werd, maar toen hij wou waarschuwen, waren de visschers ais uitgevaren. DE STORM BOVEN DUITSOHLAND. Vrijdagnacht en Zaterdag heeft boven Hamburg een buitengewoon hevige storm gewoed, die tegen den middag soms een snelheid van meer dan 80 meter per sec. bereikte. Op de Noordzee bereikte de storm de windsterkte 11, dus bijna die van een orkaan. In de haven werd een eleva tor, die op den wind lag, door den storm onder water geduwd en is gezonken. De bemanning wist zioh te redden. Ingezonden Mededeeling. Tob Nooit Hoekje. DRAAGKRACHT. Er «ou heel wat teleurstelling en heel wat verdriet minder in de wereld zijn, wanneer de menschen, voordat zij een werk begonnen, eens rijpelijk nadachten, of z]j wel in staat «ouden zjjn, het uit te voeren. Dit lijkt misschien een weinig energitiseerende raadgeving; het ia spontaner en flinker om de handen on middellijk uit de mouwen te steken en te beginnen. De kans echter dat de uitvoe ring van het werk onzen krachten te boven gaat wordt er des te grooter door en wanneer die uitvoering een misluk king dreigt te worden, dan is de teleur stelling hierover dikwijls veel grooter dan men denken zou en men verwacht bij overigens zeer flinke menschen. Daar om is het beter vooraf zijn eigen draag kracht te bepalen door meting en over denking; want één mislukking heeft vaak sterke naturen voorgoed aan het twijfelen gebracht over eigen kunnen. Zeker, de overdenking berooft de spontaniteit 'van het aanpakken van haar frischheid, maar zij verhoogt de zekerheid der kansen om te slagen. Hoe wij onze krachten noodig voor een bepaalden arbeid kunnen meten? Wij moeten zoeken naar een vergelij king met ander werk, door ons uitge voerd, dat van dezelfde soort was; wij moeten trachten het werk te ontleden in zijn onderdeelen en dan onze krachten meten voor den arbeid, noodig voor die onderdeelen en vooral trachten dat deel te vinden in het werk Wat ons het meeste moeite kostte, waarbij wij bijna waren uit geput. Wie aan de moeilijke punten in vroeger work zijn aandacht schenkt, die zal tenslotte die moeilijkheden leeren doorgronden en ze daardoor ter zijde weten te leggen. Dan wordt een zware ar beid lichter en zal hij, die meende, dat een taak boven zijn draagkracht ging, bemerken dat zij gemakkelijker door hem te vervullen valt, dan hij dacht Dr. Jos De Cock. Zoeker te H. Gij denkt te veel aan Uzelf. Dat is een zeer groote fout, waardoor men ten slotte een onbevredigd gevoel moet krijgen. OQ doet dat niet alleen nu, dat hebt gij na tuurlijk altijd gedaan, zonder het wellicht zelf te weten, brengt gij uzelf steeds op den voorgrond en wanneer een ander eens even over U heen ziet, voelt gij Uzelf verongelijkt Gij kunt tooh wel begrijpen, dat een ander niet steeds verrukt kan zijn over Uw hoedanigheden. Om een gelukkig mensoh te worden, moet gij in de eerste plaats leeren U op te offeren voor anderen. Om achting en genegenheid te ontvangen moet gij die in de eerste plaats aan anderen geven. Dergelijke dingen laten zich niet afdwin gen. Behandel iemand met achting en gij zult achting terug ontvangen. Maar eerst geven, dan kunt gij pas ontvangen. Bij U is het andere om. gij wilt alleen maar ont vangen en geven komt in Uw woorden boek niet voor. Probeer van nu af aan eens eiken dag iets te doen voor een an der b.v. gij zyt vriendelijk tegen een on gelukkige of behulpzaam voor een ge brekkige of vergevensgezind tegen iemand, die onvriendelijk voor U was, kortom het aantal tegemoetkomingen kunt gij onbeperkt verlengen. Wanneer gij dit eenige weken gedaan hebt, moet gi) Uzelf eens terdege onderzoeken en ons dan eens melden, welke verandering gij bij Uzelf hebt waargenomen. Aan onderstaande adressen is persoon lijk antwoord gezonden: G. D. te H.; Schilder te H.; Mej. G. te H.; Oudere te N. JULIANADORP. Ongewenschte bezoekers. Zondagmiddag kwamen uit Helder, met rd en kar, ee ruige ongewenschto bezoe- I, die de Zondagsrust van ons dorp stoorden. Een van hen nam een onbeheerd staande ket en kar en reed daar in woeste vaart mee door het dorp. Dit ging zoo lang goed tot een der wielen van de kar tegen den trottoirband reed in de bocht hij de kerk. De kar sloeg om en de m-»m weid op den grond geslingerd; terwijl de ket door holde, doch spoedig tot staan weid gebracht. Paard en kar hadden gelukkig geen schade. Een groot aantal nieuwsgierigen was spoedig om den man verzameld, tegen wien proces-verbaal werd opgemaakt. ANNA PAULOWNA. Aanbesteding. Vrijdag 28 October had de aanbe steding plaats van de te bouwen over dekte speelplaats de Chr. School te Breezand. K. Ureum, te 't Zand (N.-H. voor de som van 2100, S. Jonker, Anna Paulowna voor de som van 1980 en A. A. Schouten, Breezand voor de som van 1 1968,60. Door het Schoolbestuur werd het werk gegund, behoudens goedkeuring van B. en W. van Anna Paulowna, aan den laag- sten inschrijver, den heer A. A. Schouten. Roodvonk. In het gezin van J. V. te Kleine Sluis doet zich een nieuw geval van roodvonk voor. Burgerlijke stand van Anna Paulowna. GEBOREN r Hemdricus Albertus. z. v. O. Hiuiberta en van O. M. Roosem. Maartje, d. v. J. J. Gel/uk en van G. Zwaag. GETROUWD: Klaas Nieuwland en Grietje van Wachendorff van Rijm. i V ERLORENeen jongens jas. Ingezonden Mededeellng. verdrijft men spoedig met Mijnhardt's Sanapirin-tabletten (Wettig beschermd tegen vervaleching). Genezend, pijnstillend, koortswerend Bij Apoth. en Drog. Buisje 76, 40 en 25 ct- Overweeg eerst goed, wat Uw schouders niet en wat zf] wel kun nen dragen. Ingekomen waren 4 biljetten en wel van de heeren A. Niesse te Wieringer- waard voor de som van 2863,

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6