MME COURANT Hoofdpijn, Kiespijn TWEEDE EN LAATSTE BLAD PLAATSELIJK NIEUWS GEMENGD NIEUWS. VAN DONDERDAG 3 NOVEMBER 1927 Afdeeling Kleinbedrijf: Brand in een garage te Wormer. Binnenland. ZUURSTOFOYLINDER ONTPLOFT. Onze plaatsgenoot, do hoer G. Lem- mens, slaagde 1 November voor het voor loopt machinisten-diploma. De heer Joh. Wortel, alhier, leer ling der ltadioschool, Kon. Emmakade 48, den Hat, is met ingang van 25 Oo- tober jJ. aangesteld als scheeps-radiotele- grafist bjj de Ned. Telegraafmaatschappij „Radio-Holland" te Amsterdam. COKESPRIJSVERHOOGING. Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie is met ingang van Vrij dag 4 November as. de cokesprjjs voor particulieren 1.— per H.L. grof, afge haald van de Gasfabriek. WINKELNIEUW& Wij verwijzen naar de advertentie in dit blad, waarin de heer van der Maden kennis geeft van de inrichting zijner afdeeling dameskappen. Deze is thans geheel gemoderniseerd en verdeeld in cabines, waar de dames afzonderlijk wor den geholpen. Vakkundig personeel is door den heer van der Maden aangesteld, zoodat de dames naar de eischen des tijds worden geholpen. VER, OP PLUTMVEEGEBHvD. „HELDER". Door het bestuur van bovengenoemde vereeniging, is aan alle hoofden van de Lagere scholen alhier, een schrijven ge zonden waarin wordt meegedeeld, dat het bestuur heeft besloten voor de leer lingen van de twee hoogste klassen de ge legenheid gratis open te stellen tot het bezoeken van de tentoonstelling, die in December gehouden wordt. Het is de bedoeling daarvoor den ge- heelen voormiddag van 24 December open te houden. GEMEENTERAAD. Door het Raadslid, den heer Schoeffe- lenberger is gisteren het volgende schrij ven aan het College van B. en W. ge zonden: Geacht College, In de raadsvergadering van 18 October j.1. werd door ondergeteekende gevraagd naar het eindcijfer der kosten voor de verbouwing, van het Weeshuis tot Raad huis. In de Commissie van Bijstand van Publ. Werken, welke vergaderde op Maandag 81 October J.L, kreeg voornoem de commissie inzage van de totale kosten. Daar, waar de Raad voor die verbouwing 103.000.— voteerde en de gespecificeer de eindrekening thans aangeeft, dat die verbouwing ruim 125.000 heeft gekost, dus een overschrijding van 22.000,—, verzoekt ondergeteekende op de navolgen de vragen het antwoord te mogen krijgen en zoonoodig daarover in de eerstvolgende raadszitting te mogen spreken. Vragen. Ie. Wat zijn de reden, dat het College van B. en W. tot heden aan den Raad ver zweeg mede te deelen, het overschreden bedrag der gevoteerde gelden? 2e. Met welk recht geven B. en W. op dracht tot het uitgeven dezer meerdere kosten? 3e. Achten B. en W. het niet in strijd met de Gemeentewet, daar waar deze uit drukkelijk voorschrijft, dat voor elke uit gave, de Raad zijn votum geven moet? 4e. Hoe denken B. en W. deze onver antwoordelijke meerdere kosten te dek ken? VERTREK VAN Hr. Ms. „Hertog HENDRIK". Het was Woensdagmorgen, toen Hr. Ms. „Hertog Hendrik" gereed lag om te vertrekken voor een halfjaarlijksche reis naar West-Indië, reeds vroeg druk langs de geheele Buitenhaven. Vele familie leden, vrienden kennissen en belangstel lenden hadden zioh een oogenblik van hunne dagelfjksche beslommeringen we ten vrij te maken om den vertrekkenden een laatsten groet te brengen. Wachtend stonden zij in den fijnen dichten mot regen, die gestadig neerviel. Het was een druilerigen, somberen regenmorgen, geen najaarszonnetje was te bespeuren en de troosteloos grauwe zee en donkere wolken leverden een neerslachtigen en somberen aanblik, geheel passend bij de stemming, die er bij zoo'n vertrek pleegt te heer- schen. Een vertrek voor langeren tijd stemt altijd weemoedig en ofschoon de scheiding voor betrekkelijk korten duur is, het is toch een allesbehalve aangenaam idee voor een half jaar uit den familie kring weg te moeten. Geheel anders staat de jongere bemanning ten opzichte van dergelijke gebeurtenissen, zij worden niet door zulke hechte banden gebonden, hun lacht het idee toe binnenkort in een ge heel andere wereld te zijn verplaatst, zij zien vreemde landen en volkeren, doen nieuwe indrukken op, dit alles trekt hen aan. Nog grooter aantrekkingskracht oefent deze reis uit op een ander deel der bemanning en wel het zwarte contingent. Het is aan velen uit de West afkomstige schepelingen toegestaan deze reis mede te maken, teneinde hun betrekkingen daar nog eens te bezoeken, en glunder keken de zwarte tronies dan ook rond nu het oogenblik van vertrek eindelijk aangebro ken was, nog glimmender dan gewoon lijk, blij gestemd in het vooruitzicht wel dra hun geboortegrond weer te betreden, hun bloedverwanten weer te zien. Bij de thuisreis zullen de rollen wel omgekeerd zijn en zal hun stemming wel verre van optimistisch zjjn. Het vertrek van een oorlogsbodem brengt altijd heel veel drukte en beslom meringen met zich mede eer het tijdstip van vertrek genaderd is, en hoewel de „Hertog Hendrik" nu niet bepaald een van onze nieuwste bodems is, toen te on geveer half tien Schout-bij-nacht Quant zich aan boord begaf, begeleid door zijn staf-officieren, zag het schip er tot in de puntjes keurig uit. Nadat de Schout-bij- ajjht een korte toespraak tot de op het achterdek verzamelde bemanning had ge houden, was het oogenblik van vertrek gekomen. Dreunend klonken nog de ge bruikelijke saluutschoten over het water en nadat de verbinding met den wal is verbroken, glijdt het schip door de haven naar buiten, nog lang nagewuifd door vele achterblijvenden. Bfi het passeeren van het havenhoofd speelde het St^fmuziekcorps het Volks- 1 ied, en nauwelijks buiten wordt het schip direct geëscorteerd door eenige water- en landvliegtuigen, die tot ver op het Mars diep rond en boven het schip blijven cir kelen, een laatste groet brengend. En als of het schip een spoedige reis zou krij gen, klaarde het weer geheel op en kwam een zwak najaarszonnetje van achter de wolken gluren en niet lang duurde het of het was een stralenden herfstdag. En zoo zal het, hopen wij, met de achterblij venden ook wel gaan; nu zijn zij nog onder den indruk van het afscheid, doch spoedig zal ook dit weer opklaren, als de boomen weer beginnen te groenen, zullen zij vader of zoon, broeder of verloofde weer in hun midden hebben. VEREENIGING AMBACHTSSCHOOL VOOR HELDER EN OMSTREKEN. Bovengenoemde Vereeniging hield gis teravond een algemeene vergadering in de directeurskamer van genoemde school. Aanwezig waren, behoudens de directeur, van het bestuur de heeren Grunwaldi, voor zitter, Dekker, secretaris, Kastelijn, pen ningmeester en verder de heeren) Houwing, Verfaille, Burgers, Jaring, Rueck, Smit en Meijers, afwezig wegens ongesteldheid de heer De Boer, met kennisgeving. Om circa acht uur opent de Voorzitter de vergadering met een woord van dank tot de aanwezigen voor hun getrouwe op komst en heette speciaal het door den Ge meenteraad nieuw benoemde lid, den beer Smits (vacature Heljblok) hartelijk welkom in hun midden en sprak tevens de hoop uit onderling prettig te mogen samenwer ken en de heer Smits veel genoegen van zijn nieuwe functie moge beleven. Het woord is daarna aan den secretaris, den heer Dekker, die de notulen van de vorige vergadering, gehouden op 10 Nov. 1926, voorleest, welke zonder op- of aan merking onder dankzegging voor het ge trouwe verslag, worden goedgekeurd. Aan de orde is vervolgens rekening en verantwoording over het jaar 1926, door den penningmeester, den heer Kasteljjn. Ont vangsten: Schoolgelden 4268 4250)*), Bijdragen en contributie® 232.75 240), Bruto opbrengst vervaardigde voorwerpen en (oud) materiaal 1012.82 725), Bij zondere ontvangsten 4270J27 8653), Subsidiën 54.000 63.503). Uitgaven: Jaarwedden! en salarissen 47.144A2 44.450), Gebouw, meubilair, machines en werktuigen 5564.24 5935), Algemeene koeten 12.812.97 12.056), Schulden 2680.18 2729.65), Bijzondere uitgaven 7080J27 7100.35). Een commissie, bestaande uit de heeren Meijer, Burgers en De Wit, heeft het finan cieel verslag nagezien en heeft hierop geen op- of aanmerkingen. Zonder hoofdelijke stemming wordt de rekening en verantwoor ding goedgekeurd en onder een woord van dank voor het getrouwe verslag wordt de penlningmeester hiervoor dedechargeerd. De voorzitter wijst nog op de verschil lende voorgekomen moeilijkheden, o. a. van iegeeringszijde door te lage subsidies. Ver der wordt het beheer zeer bemoeilijkt o. a. door de langzame werkwijze der regeering. Zoo ie eerst onlangs de rekening en verant woording over het jaar 1924 door de Regee ring goedgekeurd en is die van het jaar 1925 nog in behandeling. Ook bij de begroo tingen ondervindt" men dergelijke moelUjk- hedeü. Zoo moest b.v. de begroeting voor het jaar 1928 ingediend worden voor Maart 1927. De Directeur der school geeft vervolgens het jaarverslag over 1926. Op 81 December bedroeg het aantal leden 119, dat der donateurs 2, tegen 128 en 2 tegen het einde van bot vorige jaar. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering. In de ledenvergadering van 10 November werden de aftredende lederii, de heeren H. W. Bakker, O. J. Baas en F. Dekker, herkozen. Als gedelegeerden van den Gemeenteraad hadden zitting in het bestuur de heeren) W. Houwing, Burge meester, en O. Heljblok, lid van den Ge meenteraad1. Als administrateur werd benoemd) de heer M F. Meerens, terwijl aan een leeraar, den heer 8. Jaring. met ingang van 1 Mei eervol ontslag werd verleend wegens zijn benoeming tot Hoofdi der School te Scha- gerbrug. Zijn lessen werden1 door de andere leeraren waargenomen. Het getuigschrift der school ontvingen 23 leerlingen zonder examen te doen, n.1: 15 smid-bankwerkers. 6 timmerlieden, 1 electricien en 1 meubelmaker. Eindexamen deden) 20 leerlingen, waarvan slaagden 8 smid-bankwerkers (afgew. 2), 8 eJectriciens (afgew.. geen) en 2 timmerlieden (afgew. geen). Van dd 102 leerlingen, die zich1 voor toe lating aanmeldden, rijm toegelatenSO, mi. 41 leerlingen) smid-bankwerker, 21 leerL timmerman en 18 leert, electricien. Van buiten de gemeente kwamen 21 leer lingen!. Kosteloos onderwijs ontvingen 86 leerlingen. (Voor die avondcursussen, begonnen op 1 October, bedroeg het aantal deelnemers 68, ni. 22 schilders, 11 schoenmakers, 16 eleo- De tueschert haakjes geplaatste cijfers geven de begrootte bedragen aan. triciens en 14 typografen. 6 Deelnemers ontvingen kosteloos onderwijs. Het verslag wordt onder dank goedge keurd Hierna volgt: Verkiezing van de aftre dende bestuursleden, de heeren Verfaille en Bijvoet, die bij acclamatie weder worden herkozen. Voor de vacatures van de bestuursleden, de heeren Van Meurs (vertrokken) en Baas (overleden)) werden bdji stemming gekozen de op advies voorgedragen heeren Mantz en W. A. Schreuder. Deze heeren zullen met hun benoeming in kennis worden ge steld. Verder is nog een schrijven van dank gericht aan den vertrokken heer HejjbloK, gedeL van den Gemeenteraad Voor de begrootang van het jaar 1928 zjjn de volgende bedragen uitgetrokken: OntvangstenSchoolgelden 3500 4000) Bijdragen en oontributiën 230 230), Bruto opbrengst vervaardigde voor werpen en (oud) materiaal 1025 725), Bijzondere ontvangsten f 4452 3652), Subsidiën 63.243 62.633.46). Uitgaven j Jaarwedden en salarissen 42.800 40J210), Gebouw, meubilair, machines en werktuigen) 6685 6135), Al-gemeene kosten 13.126.40 12106), Schulden 2689.46 3514.46), Bijzondere uitgaven 7250.15 7100). Voor de Avondschool als volgt: Ontvangsten: Schoolgelden 300 200), Bijzondere ontvangsten f 200 195J.4), Subsidiën 4300 4021.04). Uitgaven: Jaarwedden en salarissen 2500 2800), Gebouw, meubilair, machi nes en werktuigen 800 100), Algem. kosten 1100 1100), Bijzondere uitgaven 400 416.18). De begroetingen worden vervolgens goedgekeurd Behandeld wordt dan het punt betref fende stand reparatie der school. De heer Kas te lijn licht dit nader toe. In de afgeloo- pen periode van drie jaren zijn gedurende het laatste jaar de buitenmuren aan de Z. en W. kant der school opnieuw geheel be pleisterd' met oement, terwijl het houtwerk van verschillende lokalen werd geschilderd In de toekomst zullen wel meerdere repa raties moeten plaats vinden, aangezien vele jaren niet veel aam het onderhoud is ge beurd. Het Rijk heeft hiervoor geen sub sidie toegestaan, de Inspecteur adviseerde voor de te verrichten reparaties een lee ning op korten termijn te sluiten, groot 5600, aflosbaar met rente in 10 jaren. De regeering gaat hiermede acooord, mite de leening wordt verkregen1 tegen een rente voet niet hooger dan 6 •De voorzitter dankt den penningmeester voor zijn minitueus verslag en hoopt, dat de leening spoedig tot stand moge komen. Spr. hoopt den tijd nog te beleven, dat wij een nieuwe school rijk zullen zijn. Men heeft hiertoe reeds lang maatregelen geno men. Op aanraden van den Inspecteur heeft men in vorige jaren de begrooting zoo sa mengesteld, dat hieruit een overschot ont stond. Men had op deze wijze reeds 40.000 overgehouden, toen regeering en gemeente in de moeilijke tijden dit bedrag weer terug gevorderd' hebben, en) de wensch, een nieuwe ambachtsschool te bezitten, voor- loopdg nog wel niet verwezenlijkt zal wor den. De regeering heeft voor de besturen der scholen een bijna onhoudbaren toestand geschapen wat betreft de financiën en voor zitter hoopt, dat hierin spoedig verandering moge komen. Van de gelegenheid tot het winnen van inlichtingen wordt geen gebruik gemaakt, evenals van de rondvraag, waarna sluiting volgt. Tussohen haakjes de begroeting voor het loopende jaar (1927). EERSTE ANBONNEMENTS- VOORSTELLING. Wij laten hieronder nog eenige pers- beoordeelingen volgen over: „Het Ge heim", dat op de le abomnementsvoorstel- ling op Dinsdag a~s. wordt opgevoerd door de N.V. Het SchouwtoomeeL „Het Vaderland": De prachtige vaderrol Inspireerde Ko van Dijk tot een der beste, nobelste creaties, die ik ooit van hem zag. „De Maasbode": Edmond Guiraud heeft van Dr. Plessters een schoone, nobele figuur vol levenswijsheid en menschenkennis gemaakt. „Nieuwe Rott. Courant": Óp uitnemende wijze vervult Ko van Dijk deze rol. Hij draagt het stuk. „De Haagsche Courant": „Het Geheim" heeft de verdienste een speel stuk te zijn; het bevat verschillende scènes, welke het bij het publiek doen.... Wij verwijzen nogmaals naar de re geling van „de pluutabeapreking", die in de advertentie in dit blad wordt bekend gemaakt. LIJK VAN EEN MATROOS AANGESPOELD. Op Vlieland is in verren staat van ont binding aangespoeld het lijk van een Ne- derlandsohen marinematroos. Door marinepersoneel uit Helder is het herkend te rijn van den omstreeks April over boord geslagen matroos le klasse Tieken. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER. Daar bij de op 2 Nov. jl te Alkmaar gehouden verkiezing eventveed candidaten) werden gesteld als er plaatsen te vervullen waren, behoeft ini het District dezer Kamer geen stemming plaats te vinden. De thans gekozen1 oandddateni rijm de vol gende: Afdeeling Grootbedrijf: J. Valk ©ring Tzn„ Itimmen; Mr. M. Moens, Alkmaar; CL Wagenaar Kzm, Broek op Langendijk; D. H. GrunwaM, Helder; S. W. Arotz, Alkmaar; H. P. Kluitman, Alkmaar. B. Kuyper, Alkmaar; J. F. 'M. Endel, Alkmaar; Ghr. H. Th. Schimalz, Behagen; H. de Raat, Alkmaar; L. Ooltof, Helder. Ingezonden Mededeeling. MIJnhardt's Hoofdpijntabletten 60 on 30 ct. Mljnhardt's Kiespijntabletten 60 en 30 ct B(j Apoth. en Drogisten. Binnenland. Acht autobus*- i m een luxe auto verbrand. Dinsdagnacht heelt een groote brand gewoed) in een garage te Wormer, waarbij acht autobussen en een luxe-auto zijn verbrand. Ruim 3 uur werd de brandweer ge waarschuwd, dat er brafcd was uitgebro ken in de auto-garage van den heer J. Fontjjn. Toen de brandweer kort daarop daar aankwam, bleek het haar onmogelijk, iets uit de garage te redden. De uit de tanks vloeiende, brandende benzine liep langs den ietwat afloopenden vloer en tastte in een oogenblik alle in de garage staande auto's aan. De heer Fontjjn onderhoudt autobus diensten van Wormerveer op Edam. Toen Dinsdagavond 11 uur de laatste bus in de garage werd gereden, werd geen onraad bespeurd. Met hulp van zijn zoon is de heer Fon- tijn er in geslaagd één autobus uit de garage te redden. Vast is komen te staan, dat de brand ontstaan is bij het portier van een autobus, die gisteren geen dienst heeft gedaan. Doordat de wagens zeer dicht tegen elkaar stonden, deelde het vuur zich spoedig aan de overige auto's mee. De belendende boerderij, bewoond door H. van Zanen en A. Zijp, kon nog worden gered; eveneens de woning van G. de Wit. De garage is geheel uitbrand. De heer Fontijn is op beurspolis verzekerd. AAN DEN GROND GELOOPEN. Dinsdagavond rapporteerde een in De Lemmer binnengekomen schipper, dat vermoedelijk tusachen De Lemmer en Kuinre twee schepen aan den grond wa ren geloopen, tengevolge van weinig zicht en ruw weer. Onmiddellijk voer de reddingboot Jhr. Rutgers van Rozenburg ter assistentie uit. Gisteroohtend kwam deze boot in De Lemmer aan met de vrouwen en twee kinderen van deze sche pen. Ook zijn ter assistentie vertrokken drie Lemster visschers en een sleepboot, die zullen trachten, de schepen vlot te krijgen. De aan den grond geloopen schepen zjjn De Hoop, schipper K. Hukema, van Wildervank, op reis met een lading grind van Lobith naar De Lemmer, en De On derneming, sehipper J. Snijder, van Am sterdam, geladen met steenkool en even eens op reis naar De Lemmer, DWARSLIGGERS OP DE SPOORWEGLIJN. Eenige dagen geleden is gemeld, dat de spoorwegwachter Van B. te Leur nog tijdig had ontdekt, dat op de spoorweg- dijk bij den wachtpost Bremberg een paar dwarsliggers waren gelegd. Door deze tijdig te verwijderen had de wachter wellicht de ontsporing van een trein voor komen. Naar aanleiding van verklaringen, door genoemden wachter bij de politie te Etten gedaan, stelde deze een onderzoek in naar den dader, doch zonder resultaat. Thans wordt bericht, dat van hooger hand een onderzoek wordt ingesteld in geheel andere richting, omdat er ernstige twijfel zou zijn gerezen, of de door den wachter gedane verklaringen wel in over eenstemming zou zijn met de werkelijk heid. DOOD OP DE RAILS GEVONDEN. De chef van het tramstation te Zutphen is gisterennacht vroeg bij Gorsel dood op de raisl gevonden. EEN SNUGGERE DIENSTBODE. Dinsdag meldde een 61-jarige man zich aan de woning van een tandarts aan de Diergaardelaan te Rotterdam. De dienst bode liet hem in de wachtkamer, waar al eenige patiënten zaten te wachten. Even later zag zjj den man weer de trap afko men. Op haar vraag, of hij nu al was ge holpen, antwoordde bij, dat het hem te vol was en dat hij nog wel eens terug' zou koenen. De dienstbode, meenende, dat den man op het laatste moment de moed was ontzonken, sprak hem moed ln en zei ham, het toch maar te probeeren. Hij zou heusch wel gauw worden geholpen. De man ging weer naar de wachtkamer terug, maar even later zag de dienst bode, toen zij het hondje van den tandarts uitliet, den man de woning uitkomen. Het viel haar op dat hij nu een winterjas aan had, hoewel hij zonder jas was ge komen. Zij volgde den man, wees hem aan een agent, en deze hield den man aan, Het bleek dat hij de Jas inderdaad had gestolen. Hij is opgesloten. MISLUKTE BERGING. Te IJmuiden is binnengekomen 3e stoomtreiler Annle IJM 104, die op zee een eigenaardig geval heeft gehad. H]j ontboette namelijk een Noorschen drie- mastmotorschoener, geladen met hout, van welk schip de motor defect waa Met goedvinden van den kapitein van het Noorsche schip werd dit door de Annie op sleeptouw genomen. BIJ het vastma ken van den sleeptros botste de schoener tegen het voorschip van den treiler, die daardoor schade boven de waterlijn kreeg en water maakte, wat echter met pompen kon worden bijgehouden. De Annie heeft het Nooradhe schip 9 uur lang gesleept, maar toen brak de sleeptros, en daar het nacht was gewor den, kon men den tros niet meer vast maken. Dus wachtte men op de Annie den morgen af, maar toen de dag aanbrak, was er tot groote verbazing van de op varenden van den treiler niets meer van het Noorsche schip te zien. De Annie kon wegens de schade aan het voorschip niet meer ter visscherjj gaan en kwam zonder visch en met schade binnen. De schipper van de Annie wist den naam van den Noorschen motorschoener niet, alleen wist hij, dat het schip te Olst- borg?) thuis behoorde. WANTROUWEN IN EEN GEM.- SECRETARia In de N.-Brabantsche grensgemeente Putte is het, meldt men aan „Het Hsg.", in den gemeenteraad nog lang geen koek en ei tuschen de leden onderling, terwijl bovendien een goede verstandhouding tusschen Raad en gemeentesecretaris tot nog toe een vrome wensoh ia Dit kwam in de jongste vergadering weer eens duidelijk aan het licht Staande de vergadering werd een voor stel van dén heer Wijnings aangenomen waarin beide wethouders de opdracht werd gegeven een onderzoek te doen in stellen naar de administratie van den gemeente-secretaris. Tevens werd met 4 tegen 2 stemmen de volgende motie aan genomen: De Raad enz., gehoord het schrijven van mr. Dirven, advocaat te Bergen op Zoom, namens den gemeente-secretaris G. Leijs gericht aan de wethouders F. Wouters en H. Hendriks, ten doel heb bende dezéh te intimldeeren en schrik aan te jagen door een lompe bedreiging; gehoord een streng afkeurend schrijven van den Commissaris der Koningin over genoemden brief; besluit zijn groot misnoegen en wan trouwen te kennen te geven in den ge meente-secretaris G. J. Lejjs, die. door bemiddeling van een advooaat, wien alle bevoegdheid in dezen ontbreekt, wanke lende onrechtmatige familie-heerschappij zou willen trachten in stand te houden; keurt ten volle goed d)e gedragslijn van de wethouders F. Wouters en H. Hen driks gevolgd sedert 8 Sopt. 1927; schenkt hun bet volle vertrouwen met de aanmoediging om op den ingeslagen weg voort te gaan ln het algemeen be lang der gemeente Putto. BIOSCOOP AFGEBRAND. Vermoedelijk tengevolge van kortslui ting in de cabine la Maandagavond om streeks half tien tijdens het proefdraaien brand ontstaan in de Luxor Bioscoop te Uithuizen. In een oogenblik stond het ge heel gebouw in lichtelaaie. Een oogen blik dreigde er gevaar voor de belenden de perceelen, doch de brandweer wist met drie slangen op de motorspuit het vuur tot het biosooopgebouw te beperken. Het gebouw is toaal uitgebrand. Het naast gelegen oafé heeft groote waterschade gekregen. Een en ander waa laag ver zekerd. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Omtrent het geval van kolendampver giftiging te Zaandam meldt men nader, dat de heer Snijders Maandagnacht is overleden. HET DRAMA IN DE AUTO. Naar de „Zw. Crt," verneemt is me vrouw De Groot, die zooals men weet op last van den rechter-oommissaris in hél huis van bewaring te Zwolle was opge sloten, Maandag weder op vrije voeten gesteld. DE FABRIEKSBRAND TE WORMERVEER. Betreffende den brand in de sfcoom- olieslagerij „De Engel' van de firma Crok en Laan te Wormerveer wordt ona nog gemeld, dat Maandagavond om streeks acht uur de toestand in de ver woeste gebouwen met hun smeulende oopravoorraden wederom zéé werd, dat de dienstdoende spuitgasten het noodig oordeelden, hulp in te roepen. Even later was het Wormorveersch© corps weer vol tallig aanwezig. Om negen uur moest bovendien nog assistentie verleend worden door motor spuiten van Zaandijk en Koog aan de Zaan. Het autoverkeer langs den Zaandijker- weg is nog steeds verboden, zoodat men éf via Wostzaan—Assendelft öf door de Wormer moet rijden De schade wordt op het oogenblik ge schat op pl.m. 660.000; dit is uit den aard der zaak echter nog slechts een voorlooplge raming. DE ERNSTIGE AANRIJDING TE •8-GRAVENHAGE. Dinsdagochtend heeft zich WJ de po litie aangemeld de tot nu toe onbekend gebleven chauffeur, die getuige is ge weest van de aanrijding op den Bezul- denhoutscheweg in Den Haag, waarbij een 22-jarige dienstbode ernstig werd) gewond. Zooals men zich zal herinneren, had de conducteur van de tram van een chauf feur het nummer van de auto, welke de aanrijding had veroorzaakt, gehoord en aan de politie meegedeeld). Thans is de chauffeur zelf versohenen en hij heeft bevestigd, dat inderdaad het nummer van de in beelaig genomen auto hetzelfde Is als dat van den wagen, welken hij op het Bezuldenhout gezien had. Ook den wa gen herkende hij. De auto is naar het hoofdbureau van politie vervoerd om daar deskundig te worden onderzocht. Onder het oliasais zijn reeds bloedsporen gevonden. In de fabriek van Borslg is een zuur- stofcylinder die in een hoek van een lo kaal stond, ontploft, waardoor belangrijke schade is aangericht en drie arbeiders ernstige wonden opliepen.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 5