ZEVEN DAGEN OP ZEE IN EEN OPEN BOOT. De redding door de „"Volendam", Wij hebben reeds medegedeeld, dat de „Vodendam". van de Holland—Amerika- Ujn, acht man in een open boot in zee heeft aangetroffen en gered. In een tele gram uit New York aan de „Times" vin den wjj omtrent het lot van deze mannen en hun redding eenige nadere bijzonder heden. De geredden -waren afkomstig van dien Amerikaanschen schoener „Ho- ratio G. Foss".Deze schoener had sedert 10 October, toen hU van Delaware naar Guatemala vertrok, met slecht -Weer te kampen gehad. Hij moest tegen drie stormen opworstelen, doch was niet in staat ze te boven te komen, doordat de zeilen het schip had vier masten aan flarden werden geslagen. Gedurende tien dagen hanteerde d© bemanning zoo weldie hand- als de stoompompen, doch toen de naden van het schip begonnen te werken, moest zij het schip verlaten op een 22 voet lange open boot. In de haast bleef een lid der bemanning op den schoener achter, doch hij sprong in zee en werd' binnen boord getrokken. T<>en werd bemerkt, dat het oompas was ver geten. Potter, de kapitein zelf, zwom naar boord terug en haalde het oom-pas. Nadat de boot den eersten dag en nacht op een zeeanker had gereden, maakten de schipbreukelingen drie mas ten in de boot van twee riemen en een harpoen, waaraan zij voor zeilen twee lakens en een deken bevestigden. Aldus slaagden zij er in, op een afstand van 85 mijlen Bermuda te naderen, waarna zij zeg uren aan één stuk roetden tot zij op een imljl afstands van het noordelijk rif van het eiland waren gekomen, tot een zuidoostelijke storm hen weer wegvoer. Den 29en October om 5 uur 's middags kregen zij de „Volendam" in heit zicht. De „Volendam" was op een speciale reis van Bermuda met gedelegeerden van een daar gehouden bijeenkomst van New Yorksche bankiers. De passagiers aan boord van d© „Volendam" brachten 1200 dollars ten behoeve van de schipbreuke lingen bijeen. De kapitein van de „Foss" vertelde niets van d© uitgestan© ellende, doch Maren, waarmede handen en gezichten van de mannen waren overdekt, spraken voor zichzelfEen der leden van de beman ning deelde mede, dat een Jamalcasch'- kok, die tot de bemanning behoorde voortdurend uit den Bijbel voorlas als bi, niet bezig was met hoozen. OUDE MAN VAN ANDERHALF MELLIOEN LEI BEROOFD. Daarna levend begraven. We en en. 81 Oct. Do „Montag" bevat een bericht uit Klausenburg over een ongelooflijke geschiedenis, die zich in de Zevenburgscho gemeente Cziktaplocza moet hebben afgespeeld. In dit dorp leefde een 70-jarige grijsaard, Stefan Csedoe genaamd, van wien verteld werd dat hij verscheidene millioenen lel in een kast verborgen hield. Op zekeren dag verscheen te zijnen huize een ambtelijke commissie, bestaande uit een lid van het gemeentebestuur, den notaris en een ander ambtenaar, benevens een gendarme. De heeren deelden den ouden man mede, dat zij gekomen waren om zijn inventaris te registreeren in ver band met de vermogensbelasting en hij zou tevens moeten beslissen, wie zijn erf genamen zouden worden. De grijsaard, die niet meer spreken kon, schrok hevig bij het hooren van deze mededeelingen. Men doorzocht het huis en vond inderdaad in een kast een bedrag van niet minder dan l'/i millloen lei. De wethouder riep daarop den ouden man toe, dat een testament gemaakt zou worden, waarin de leden van de „com missie" als erfgenamen zouden worden opgenomen. Toen het document gereed was, werd het den kluizenaar ter teeke- ning voorgelegd. Men drukte hem een pen in de hand en met behulp van een der ambtenaren kwam na veel moeite de onderteekening tot stand. Ten gevolge van zjjn agitatie verloor Csedoe het bewustzijn. Hij werd vervol gene op voorstel van den wethouder in een doodkist gelegd en den volgenden dag ter aarde besteld. De wethouder had zich intussehen de l'/a millioen lei toe geëigend. Zijn medeplichtigen eischten evenwel verdeeling van den buit; het gevolg was een aanklacht. Een gerechtelijke commissie heeft thans de moordenaars gearresteerd. resteend. VANDALISME. In de Lustgarten te Potsdam hebben onbekende daders Maandagnacht vijf bustes van legeraanvoerders die daar op manshoogs granieten zuilen staan, omge worpen en de zes centenaar zware zuilen beschadigd, EEN OVERVAL. Naar het Neue Wiener Tageblatt uit Boedapest meldt is de staatssecretaris van het ministerie van binnenlandsohe zaken Sztranyavszky in het dorp Erazekva door twintig jonge boeren overvallen. Zijn auto werd met steenen bekogeld en de staatssecretaris door glassplinters in het gelaat gewond. Hij moest n»nr het Zie kenhuis worden gebracht •RUSTIG TEMIDDEN DER WOESTE GOLVEN". Bij de overetroaminigen te Lancaster wend ook een -ziekenhuis door het steeds hooger stijgende water bedreigd. De patiënten, die in de benedenzalen kil epen, waarschuwden de zusters, dat het water naar binnen kwam en men bracht allen naar een hoogere verdieping. Toen men met de ziekenlijst oontröleerde of al- Een aantal zusters daalden weer af I De politie naar de eerste verdieping en gingen, organisatie ontdekt welke bommen ver- door het water wadend, in de verschillen-1 vaardigde. Twee personen zijn gear de zalen op zoek. Ten slotte vonden ze het kind, rustig slapend op een matras, die op het water ronddreef. TREINBOTSING. 17 gewonden, Bi} het inrijden van het station Gre- venbroich is een sneltrein in botsing ge komen met een rangeerende locomotief, waardoor 17 reizigers verwond werden van welke er zeven naar het ziekenhuis vervoerd moesten worden. Beide locomo tieven ontspoorden en kregen belangrijke schade. SPELEN MET EEN VUURWAPEN. Een 20-jarige jongen uit Kalserlau- tem, die een nieuwen revolver had ge kocht ging dezen Maandagavond op straat probeeren. Daarbij heeft hij twee mijnwerkers, die haar huis terugkeerden, getroffen en een van hen zelfs levens gevaarlijk gewond. EEN STRUIKROOVER. In de omgeving van het station Schö- nich in het Grunenwald bij Berlijn is sinds eenige dagen een man, die alleen reizende dames van haar handtaschjes en kleine valiezen berooft Maandagavond heeft hij door bedreiging met een revol ver weer twee dames aangehouden en van haar sieraden en handtaschjes be roofd om dan spoorloos te verdwenen. GEVAARLIJKE KORTSLUITING. Tien dooden. In het dorp Aroediano (Spanje) is aan de leiding voor het electrisch licht kort sluiting ontstaan. In alle aangesloten huizen is brand uitgebroken. Tien men- schen zijn door den electrischen stroom gedood, honderd liepen er verwondin gen op. i TWINTIG JAAR ONDER OURATEELE Een testamentaire beschikking. De Ohioago Tribune weet mee te doe len, dat Frank Deining Stout een onlangs overleden rijkaard te Cbicago, een merk waardige bepaling in zijn testament heeft opgenomen. Het openkomende fortuin ongeveer 25,000,000 werd nage laten aan den eenigen zoon, een jong- menech van 26 jaar. maar met een res trictie. „Het spijt mij te moeten vorklaren - aldus staat er in het testament dat ik op het oogenblik geen voldoend ver trouwen stel in de voorzichtigheid en de bekwaamheid van mijn zoon om het fortuin te beheeren. Wanneer hij 85 jaar zal zijn, zal hij-het kapitaal plus de in komsten, die er die jaren uit het kapitaal aan de hoofdsom zijn toegevoegd, ontvan gen, altjjd indien hij er zijn moeder en den president van de Illinois. Marohants* Trust Cy. inmiddels van heeft over tuigd, dat h]j in staat is het fortuin te beheeren. Zoo niet, dan zullen de beheer ders van het fortuin het nog tien jaar onder hun berusting houden. Aan het eind van die tweede tien jaar zullen de beheerders zelf moeten beslissen, of zij met de bewindvoering zuilen doorgaan of niet" heeft een oommunistlsche auto om en kwetst doodelljk een fletsrij- der. Ook bij Bayeux slaat een auto om: acht gekwetsten. MISDAAD VAN EEN KRANKZINNIGE In 1928 heeft het hof van gezworenen der Seine een jongen van negentien jaar tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij een aanslag had gepleegd op een ouden man van zeventig. Woensdag heeft dezelfde jongeman den zelfden ouden man op afschuwelijke wijze vermoord. Hij is. stomdronken in het midden van den nacht bij den oude, die alleen woont, binnengedrongen, heeft hem geworgd en vervolgens het lichaam met een scherpen priem vele malen door stoken en dit ook op nog andere wijze verminkt. In de omgeving van den moordenaar, een krankzinnige, werd deze reeds lang als zoodanig beschouwd, zoodat er op zijn opsluiting in een gesticht bij herhaling was aangedrongen. Voor de eerste maal is deze krankzinnige, die nu drie-en- twintig jaar oud is, tot dertien maanden gevangenisstraf veroordeeld omdat hij zijn ouders huis in brand had gestoken. EEN BANDIETENGEVECHT. 70 dooden. Nanagua, 81 Oct. (Reuter). De bevel hebber der Amerikaansohe marinetroe pen verneemt, dat 200 „liberale" bandie ten een aanval hebben gedaan op 80 „conservatieve" bandieten en er 70 heb ben gedood. DAAR WAS ER EENS EEN JAGERSMAN. Te Amiena werd een jager tot hooge boeten en schadevergoeding veroordeeld, omdat hij op de jacht, denkende een haas te zien. op de muts had geschoten van een jongen, die op zijn fiets voorbij een bietenveld reed, maar daarvan door een muurtje was gescheiden. Alleen zijn muts kwam boven het imuurtje uit, die dan in de verte eenige gelijkenis moet hebben vertoond met een snel vliedende haas. De jager bleek echter ongelukkiger- wijs een goed schutter te zijn, want de jongen heeft op zijn hazenpad een oog moeten verliezen. DE RAMP yAN DE MAFALDA. Officleele cijfers. De reeders van het vergane stoom schip Principesse Maf al da deelen mede dat er bij de ramp 814 opvarenden zijn verdronken en 945 gered. Van de passagiers eerste klasse is 50 pot. gered, van de tweede klasse 66 en van de derde klasse 75 pet. Van de be manning zijn elf pfficieren en 281 ma trozen gered, 9 officieren en 87 matrozen omgekomen. MIJNONGEVAL. Drie mijnwerkers gestikt Dinsdagmiddag is in de mijn Vitzthum vam de Mannsfelder A.G. für Bergbau und Höttenbetrieb bi) EMeben door het vrijkomen van veel stikgas een ernstig ongeval gebeurd. Acht mijnwerkers en een opzichter werden door het gas ver rast en vielen bewusteloos neer. Hoewel zij spoedig van de gevaarlijke plaats werden weggebracht zijn drie mannen bezweken. BIJ zes zijn de levensgeesten weor opgewekt EEN GERAFFINEERDE ROOFPARTIJ „Asschepoester." In een café in de nabijheid van Chl- oago is een brutale roofoverval gepleegd. Twaalf bandieten, op elegante wijze ln galatoilet gekleed, traden onder aanvoe ring van de als „Asschepoester" ver kleedt jongedame de zaal binnen, waar aan den vooravond van Allerheiligen een gemaskerd bal werd gegeven. Toen het feest in vollen gang was rukte „Assche poester" tijdens een apachendans haar masker af en gaf haar partner een klin kende kus op de wangen. Dit was het afgesproken teeken. Een der bandieten loste een schot in de lucht en zijn metgezellen gaven den aanwezi gen dames en heeren bevel zich langs den muur te scharen. De heeren werden van hun geld en horlogee beroofd, ter wijl „Assohepoester* de dames van haar ju woelen ontlastte. Een politiebeambte, die per motorfiets te hulp snelde„ werd neergeschoten en „AsMhepoester" vluchtte met haar vroo- Hjke vrienden ln twee auto's met mede neming van 15.000 dollars aan geld en juweelen. EEN PROCES TEGEN 1# POOLSCHE ROOVERS. Gisteren is te Parijs een proces be gonnen tegen 19 Polen, die beschuldigd worden van allerlei misdrijven, waar onder 10 moorden en- 68 beroovingt-n. Daar de gewone beklaagdenbank in liet aasi zenhof van de Seine te klein is om alle boeven te bevatten, zijn de nabij ge legen pèrsbanken ook voor hen ingericht. De bende stond onder aanvoering van zekeren Wladimir Zinesuk en heeft ge durende meer dan twee Jaar de Oostelijke luiten-wijken van Parijs geterroriseerd. Meermalen is de bende bijna in den val geloopen, maar kwam er dan door go- Jru ik te maken van revolvers nog weer goed af. Stuk voor stuk zijn ze echter in den loop van een paar jaar ingere kend, het hoofd der bende als laatste. MOORDAANSLAG TE LISSABON. Een gewezen zetter van de „Batalha* te Lissabon een blad, dat door do regie ring verboden was, heeft een schot gelost °P den directeur der nationale drukkorii len gered waren, bleek er één bahy te ont-j waardoor deze zoo ernstig weid geS 'dat hU aan de gevolgen overleed. GEVAARLIJKE STROOPFRR Te Zorbig bij Lelpzig riep een bosch wachter, die stroopere op het spoor was, een voorbijganger aan om hem bij de ar restatie van de euveldaders behulpzaam te zijn. De poging is beiden slecht bekomen, want de stroopere vijf in getal scho ten pardoes op hun vervolgens, die door ladingen hagel in bulk eu borat levens gevaarlijk gewond zijn. De stroopere zijn ontkomen doch men hoopt hen toch te vinden. De veldwachter heeft n.L een van hen, dien hij had vastgegrepen, bij het hand gemeen een flinken hap uit de wang ge beten. BRANDSTICHTING In het Zuid-Slavische stadje Altsiwats, aldus de correspondent van het Berliner Tageblatt te Belgrado, zijn drie inge nieurs en een scheikundige, verbonden aan een suikerfabriek, in hechtenis geno men. De vier gearresteerden, die allen van Tsjechische nationaliteit zijn, worden beticht van plan te zijn geweest de fabriek in opdracht van het internationale suiker kartel, in brand te steken. Dinsdag was brand in de fabriek uitgebroken en be weerd wordt zelfs, dat de ingenieurs daar bij op heeterdaad betrapt zijn. EEN POSTKANTOOR INGESTORT. Drie dooden. Te Koningsbergen is Dinsdag een nieuw postkantoor, dat bijna voltooid was, ingestort. Vier arbeiders werden on- DE STORM OP DE IERSCHE KUST. Men raamt thans het aantal vissohers dat in den storm gebleven Is, op 61. In sommige Iersche visaohersdorpen zijn vaders en zoons samen pmgekomen en op het eiland Inniska Is geen gezin, of het heeft kostwinners verloren. De regeering van den Ierschen Vrij staat heeft maatregelen genomen, om den dringendflten nood te lenigea In de stad Fleetwood zijn twaalfhon derd huizen door den stormvloed gelui - vendL Maandag was de plaats nog altijd geïsoleerd1, geen trein of omnibus had haar sedert Vrijdagavond bereikt. Het Argentijnsche zeilschip Portuna (2000 ton) van Liverpool naar Zuid- Georgië bestemd, ls gezonken terwijl do storm op zijn hevigst was.Een ontplof fing veroorzaakte brand aan boord en de bemanning moest het schip In de booten verlaten. Twintig koppen werden gered-, vijf rijn verdronken. Zes personen werden te Fleeswood (Lancashire) door den storm van Vrij dag gedood, 1200 huizen werden door he water overstroomd en men vreest, dat nog een aantal mensehen onder de resten be graven liggen. Het verkeer wordt slechts door booten gaande gehouden. Men ver wacht, dat het water niet voor volgende Zaterdag zal zijn weggeloopen. Alle trel nen moeten op 6.5 K.M. van de stad stop pen; daardoor heeft een botsing plaats gehad, waarbij 12 menschen gewond werden. Een dorp van weduwen. Nog steeds bevatten de Engelsohe bla den berichten over de talrijke rampen welke tijdens den jongsten storm voor de kust hebben plaats gehad. Voor de Iersche kust hebben zich ont- zittende tafereelen afgespeeld. Een vis schereschuit verging met 51 man, van wie er 81 in het dorp Cleggan thuis hoorden Een ander Iereoh dorpje is van al zijn kostwinners beroofd. Er werden steun- acties op trouw gezet voor de beproefde gezinnen. ROOVERS. In het Poolsehe dorpje Gudmlo dron gen gisteren vijf gewapende bandieten het huis van een rijken boer binnen. Deze riep de hulp in van de overige dorpsbe woners en er ontstond een gevecht, waar bij drie boeren werden gedimd en 5 zwaar gewond. De roovere verdwenen met een flinke som geld. De politie heeft hun spoor nog niet kunnen vinden. van «en EEN VERGOEDING VAN Voor het slachtoffer automobilist Op 1 Juli wend een Llverpoolscb boek houder op straat door een auto gedood. Aan zijn weduwe en drie jonge zoons is thans, tengevolge van een schikking ten overstaan van de Liverpoolsche Assisen, een vergoeding van 8000 toegekend. SPLITSING, SAMENVOEGING EN FUSIE. Zooala men weet, is het Wetsontwerp tot samenvoeging van de Departementen van Oorlog en Marine tot een Departement van Defensie door de Tweede Kamer aange nomen. In deze samenvoeging was ook begrepen de fusie van de Militaire en Maritieme Luchtvaartdiensten, waardoor hierop een bezuiniging zou worden verkregen van l1/, millioen. De watervliegtuigen <jn'n worden afgeschaft. De Minister heeft nu echter medegedeeld, dat hij van dlfi besluit is teruggekomen en do watervliegtuigen zullen blijven uitslui tend voor „opleiding". Vanzelf is daardoor do voorgestelde bezuiniging vervallen. Naar aanleiding hiervan schrijft de gep. kapt. ter zoo Jhr. Bendorp in een „inge zonden stukf in het „HM," van gisteren avond o. m.: De vraag rijst of d© Berstte Kamer der S.-G. in deze omstandigheden het wetsont werp tot samenvoeging der departementen in behandeling zal kunnen nemen. Immers niet alleen krijgt de Eerste Ka mer een wetsontwerp te behandelen, het- welk in de Tweede Kamer is aangenomen met een geheel andere toelichting deze laatste toch num aan eent wetsontwerp mèt fusie der vliegddenstem en daaraan vertoon den bezuinigingen terwijl aan het in de Eerste Kamer te behandelen wetsontwerp die fusie en. die bezuinigingen ontbreken, maar daarenboven is het aan zeer ©matigen twijfel onderhevig of de Tweede Kamer, der het puin begraven, een hunner werd' wier vertrouwen' in minister Lambooy door op slag gedood, twee overleden tijdens deze nieuw© volte-face niet kan zijn ver- het transport naar het ziekenhuis, twee anderen zijn zwaar gewond. FAMILIEMOORD. In South Orange heeft een huisvader rijn vrouw doodgeschoten, twee zoons doodeljjk -gewond en vervolgens zelfmoord] gepleegd. Op zijn oudsten zoon had hjj ook ge schoten, maar daarbij ketste de revolver, zoodat de jongen op straat kon vluchten. Levensmoeheid werd als oorzaak ge noemd. EEN LIJSTJE AUTO-ONGELUKKEN. De Fetit Parislen vermeldt van den 81 «ten October de volgende ante-onge lukken: In het Eu re-departement botsing tua- schen twee auto's: twee dooden. Bij Mareeille rijdt een auto tegen een afsluitboom over een spooroverweg: één dood e. Bij Valenoe slaat een vracht-auto om: drie gekwetsten. Bij (Jh&lona ""i do Manie "i»"t een groot, het wetsontwerp in zijn tegenwoor- digen vorm zou aannemen. Zoowel voor die Kamerleden, die den minister ditmaal bijl uitzondering steunden, uitsluitend omdat rif het wetsontwerp een stap achtten in de „geen man en geen cent'' richting als voor de voorstemmers, die het goed meenten met 's Lande defensie, heeft het thans veel van zijn aaiitrekkeiijlkibedd verloren!. In een hoofdartikel in hetzelfde blad schrijft de Redactie van het „HM!" o. m. over deze kwestie: En thans, nu de samenvoeging dbor de Tweede Kamer is gesanotiomneend, komit het bericht, dat de afschaffing van de water vliegtuigen vervallen ls en dientengevolge de fusie óf niet doorgaat óf van haar gou den luister beroofd is. Als de minister bedoelde rijm samenvoe gingeplan te doen mislukken, had hjj voor dezen draai moeilijk een beter moment kunnen kiezen: De minister vergooide zijn troeven alsof hij „misère" speelde. Midden onder het parlementaire bedrijf verandert hif het plan, althans schrapt hij het voor gespiegelde voordeel van 1V, millioen bezuiniging. Bij de vraag, hoe deze zonderlinge ge dragslijn 1© verklaren, rijst onwillekeurig de gedachten aan invloeden achter de sqher- men. De gedachte -wordt bevestigd door het algemeen bekende gerucht volgens hetwelk de nJeuw-henoemd© vtootoommendant lm Indlë alvorens zijn benoeming te aanvaar den zijn voorwaarden gesteld heeft en dat deze door den minister aanvaard rijn. In een door „Onze Vloot" verspreid geschrift wordt dat vrij duidelijk te kennen gegeven. In welken vorm dat geschied is, doet voor het wezen van de zaak niets ter zake. El ders lazen wij, dat de Minister na een kort onderhoud meit den ndeuw-benoemden vloot- commandant tot andere gedachten gebracht was. Zonder aan de overtuigende kracht van dezer! commandant iets te kort te doen, mag men aannemen, (na al wat den Minis ter tevoren reeds over deze zaqk was voor gehouden), dat de kracht van het betoog van den vlootoommandant niet alleen voort kwam uit dd gebezigde argumenten, maar dat in het wezen der zaak de vlootcommem- danit hier rijm wil opgelegd heeft aan den Minister. Vraagt men rich af hoe het mogeljjfc fc, dat er van uitgeoefenden dwang sprake kan zijn in een militaire maatschappij, dan zou de eenige verklaring kunnen zijn, dat de Minister na het zwaaien met het pension neer-zwaard zoo krap rit met hoogere ma- rine-officdeneni, dat hij daarin aanleiding vond om zich te bulgen en moraiiter te abdiceeren. Het is voor spelers niet aangenaam als hun partner het spel bederft. Maar men behoeft deze vergelijking niet te ver door te trekken: de splitsing, samenvoeging en fusie hebben hun groote waard© onvermin derd behouden!, al is deze minister er in geslaagd den weg daarheen voor het oogen blik te bemoeilijken. De persoonlijke be- teekenls van dezen minister heeft geen In vloed op de wezenlijke waarde dezer plannen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 81 October. Het succes was minimum. Een bakkersknecht die zijn patroon, bakker Bloothoofd, met een broodmes had bedreigd en deswege tot 2 maanden gevangenisstraf was veroordeeld, was tegen dit vonnis in verzet gekomen en kwam vandaag zelfs geharnesd ten at rijd", aangezien Mr. A. Prins Jr. hem ter zijde stond als raadsman en verdedi ger. Maar de broodbakkereknecht had heden, evenmin als rijn verdediger, zijn Ix-au jour, doch het vonnis werd be krachtigd. Het berouw kwam te last 'n Koopman uit ZJJpe, stevige boy ln 'n manchester pak, had zich verzet tegen brigadier Holema, toen deze hem kwam halen voor het uitbrommen van eenige dagen hechtenis, die hij moest onder gaan, omdat hij de boete niet had vol daan. Deze wedorepannlngbeid kwam hem duur te staan, daar hij tot 1 maand gev. werd veroordeeld. Hij kwam tegen dit vonnis in verzet en erkende heden aarzelend zijn ongelijk. Maar zijn berouw, «iet nog niet eens vurig was, kwam nu te laat, want het vonnis werd bekrachtigd. Wellicht een beetje al te ver gedreven dienstijver? Een te Warmenhuizen gestationneerd belastingambtenaar riep aldaar een wiei- rijdend handelsreiziger aan, die zich repte om zijn trein nog te halen, daar elk o.»gciiblik te zijnen woonhuize ln Zut- phen de ooievaar kon worden verwacht Het was de bedoeling van den ambtenaar, 'n jonge man vol dienstidealen, om te oontroleeren of de reiziger in t bezit was van een rijwielplaatje. De reiziger wees hem voortrijdend op dit plaatje, doch de ambtenaar beschouwde zulks als een weigering om aan rijn verzoek tot af staken te voldoen. HU oonat «teerde echter weldra dat de man in 't bezit was van een belastingmerk. Maar toen moest hU zijn reiskoffer inspecteeren, omdat hU vreesde dat zich daarin goederen, waar van het vervoer was verboden, bevonden. Ook deze visitatie liep echter op niets Niettemin moest de gehaaste reiziger beden terecht staan, maar hij werd ech- ter vrijgesproken. De officier beklaagde er zich over dat de belastingambtenaren geen dienstpet dragen. De noodlottige bontmantel. Een 24-jarige gehuwde dame uit de iiugestraat te Helder, stond heden terecht wegens diefstal van een bloem- tu lel kleedje en een lap gordijnstof, welke goederen zij ontvreemd had uit de wo ning van een werkster, in wier kinderen zij zoogenaamd belang stelde. I 'e verdachte juffrouw verscheen ge- iuld in een bontmanteltje en haar niet '1 te mollige en dus moderne kuiten be- deed met vleeschkleurige kousen. De bontmantel scheen bizonder Irriteerend o werken op den politierechter, de goede magistraat weet blijkbaar niet, dat men zoo ii kattehuidje tegenwoordig ai oadeau krijgt op 'n pond; margarine, en de juf frouw kreeg dus heel wat ovér deze mooie jas te hooren. En de boete was natuurlijk ook in verhouding met de def tigheid van den bontmantel en bedroeg 80 <>f 80 d'agen. Dat heb je er van als Je het beste brood voor het venster legtl Onaangename llefkoozlng. Een ingezetene van het eiland der bal- b'1 broeken Urk kreeg van een mede- eilander 'n zeer onaangenaam aandoende straling met een eind touw tegen zijn oor. 'tgens mishandeling werd deze overtreder der strafwet veroordeeld tot 16 boete of 15 dagen. Een zeegevecht te Helder. De bestuurder van een motorbootje kwam in rijn voortvarendheid in 86.1 Uit de Pers.

Heldersche Courant | 1927 | | pagina 6